Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Kösz, kipróbálom.
Underclockolni hogy lehet?
Failure is the default option

Xaga

#4531
Quote from: kikuchiyo on 2006-08-10, 22:11:59
Kösz, kipróbálom.
Underclockolni hogy lehet?

Riva tuner mondjuk, letöltés itt.

kikuchiyo

Prime95-öt futtattam kb. egy óráig, azzal nem volt gond.
Utána STFG metódussal beszereztem egy CoolBits nevű registry kiegészítést, ami engedélyezi az (addig rejtett) órajel-beállító fület az NVidia driverben, és ezzel lejjebb vettem az órajeleket 250/513 MHz-ról 220/475-re. Jó ötletnek tűnik: kb. egy órán át teszteltem ezt a Darwiniát (amíg be nem jött anyukám, hogy hagyjam már abba :)), de nem fagyott le egyszer sem (az eddigi rekord 8 perc volt). A 3DMark 2001 végigment, 9111 pontot produkálva, ami nem sokkal marad el a 9475 pontos eredménytől, amit az eredeti órajellel produkált még régebben. Majd kipróbálom valami húzósabb játékkal, hogy ezen az órajelen stabil-e.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-11, 02:14:36
Prime95-öt futtattam kb. egy óráig, azzal nem volt gond.
Utána STFG metódussal beszereztem egy CoolBits nevű registry kiegészítést, ami engedélyezi az (addig rejtett) órajel-beállító fület az NVidia driverben, és ezzel lejjebb vettem az órajeleket 250/513 MHz-ról 220/475-re. Jó ötletnek tűnik: kb. egy órán át teszteltem ezt a Darwiniát (amíg be nem jött anyukám, hogy hagyjam már abba :)), de nem fagyott le egyszer sem (az eddigi rekord 8 perc volt). A 3DMark 2001 végigment, 9111 pontot produkálva, ami nem sokkal marad el a 9475 pontos eredménytől, amit az eredeti órajellel produkált még régebben. Majd kipróbálom valami húzósabb játékkal, hogy ezen az órajelen stabil-e.
Nos akkor levonhatjuk a végkövetkeztetést, a videokártyának nem tett jót a hőkezelés. De a lényeg hogy így működik. :)
"And the Lord did grin, and the people did feast upon the lambs and sloths and carp and anchovies and orangutans and breakfast cereals and fruit bats and large chu--"
:D

Liquid Snake

Kérem segítsen valaki. Tudnátok olyan programot ajánlani amivel a legjobban lehet AMV-ket csinálni??? És mi az a softsub?? Előre is köszi.

Yakumo

#4535
Quote from: Liquid Snake on 2006-08-12, 01:07:30
Kérem segítsen valaki. Tudnátok olyan programot ajánlani amivel a legjobban lehet AMV-ket csinálni??? És mi az a softsub?? Előre is köszi.

Adobe Premier Pro, Shana is ezt használja.  :Kiraly:
Softsub az, amikor a felirat nincs "beleégetve" a video-ba, hanem külön file-ként nyitja meg a lejátszó. Pl: srt.
A "beégetett" feliratban (hardsub) az lehet a baj,h zavaró esetleg egy AMV közben például.

kikuchiyo

Ööö az sfv az nem felirat, hanem ellenőrző összeg szokott lenni... :)
Tipikus felirat-kiterjesztések: sub, ssa, txt (!)
Failure is the default option

Yakumo

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-12, 15:25:11
Ööö az sfv az nem felirat, hanem ellenőrző összeg szokott lenni... :)

Ja! :D Az más.
javítva. :D

Xaga

Ezt magyarázza el nekem vki:
Pioneer DVR-110D író Fujifilm (fujifilm03) lemez Nero 7-es verziója.
-Ha úgy írom meg a lemezt hogy kérek a végén adatellezörzést akkor nem hajlandó a pioneer visszaolvasni a lemezt egyszerüen nem látja minden más gond nélkül olvassa.
-Ha úgy írom meg hogy nem kérek adatellenörzést akkor nincs ilyen gond  :confused:
de ezt eddig csak a Fujifilm lemezeknél csinálta (egyedül traxdata rw-men néztem még más lemezt nem próbáltam amióta megjelent ez a probléma) és ott is csak utcso 10 darabbnál.

Fogalmam sincs mi okozza ezt a legújjabb firmware wan rajta. Mitcsináljak? Vigyem vissza a boltba? (attól félek ha ezt előadom nekik hogy ez a problémám válatvonnak "igy jártál", amúgy még 1 éves se az író)Vagy a legegyszerübb ha veszek 1 másikat?

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-12, 20:44:01
Ezt magyarázza el nekem vki:
Pioneer DVR-110D író Fujifilm (fujifilm03) lemez Nero 7-es verziója.
-Ha úgy írom meg a lemezt hogy kérek a végén adatellezörzést akkor nem hajlandó a pioneer visszaolvasni a lemezt egyszerüen nem látja minden más gond nélkül olvassa.
-Ha úgy írom meg hogy nem kérek adatellenörzést akkor nincs ilyen gond  :confused:
de ezt eddig csak a Fujifilm lemezeknél csinálta (egyedül traxdata rw-men néztem még más lemezt nem próbáltam amióta megjelent ez a probléma) és ott is csak utcso 10 darabbnál.

Fogalmam sincs mi okozza ezt a legújjabb firmware wan rajta. Mitcsináljak? Vigyem vissza a boltba? (attól félek ha ezt előadom nekik hogy ez a problémám válatvonnak "igy jártál", amúgy még 1 éves se az író)Vagy a legegyszerübb ha veszek 1 másikat?
A Pio írók elég érzékeny darabok, a 110 meg aztán főleg. Ha 80-eres kábelen van, tedd át 40-esre. Ha van mellette más is a kábelen, azt szedd le, és tedd az írót Masterre. Ha van a gépen valami Packet Writing progi (Nero InCD és társai) akkor azt nagyon gyorsan takarítsd le. Ha nForce-os alaplapod van (akármelyik nForce) akkor ne csodálkozz. :) Röviden ennyi, próbálj esetleg feltenni a Nero-ból más verziót, vagy a legfrissebb 7-est, vagy a 6-ost inkább. Meg próbáld ki más íróprogrammal. Aztán az is lehet hogy egyszerűen nem szereti a Fuji lemezt, ez esetben adj neki Verbatimot vagy Plextort, azokkal jóban van (én csak ezt a kettőt használom).

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 20:59:16
A Pio írók elég érzékeny darabok, a 110 meg aztán főleg.
Én finoman bánok a számítógéppel hisz neki is wan lelke. :D
Quote
Ha 80-eres kábelen van, tedd át 40-esre.
Nem vagyok nagy kábel barát szóval erről fogalmam sincs, de Nem lett cserélve a kábele a kezdetek óta (majdnem 1 éve) és a probléma juni óta jelent meg.
Quote
Ha van mellette más is a kábelen, azt szedd le, és tedd az írót Masterre.
eGyedül wan és MASTER
Quote
Ha van a gépen valami Packet Writing progi (Nero InCD és társai) akkor azt nagyon gyorsan takarítsd le.
Never heard of those.
Quote
Ha nForce-os alaplapod van (akármelyik nForce) akkor ne csodálkozz. :)
VIA
Quote
próbálj esetleg feltenni a Nero-ból más verziót, vagy a legfrissebb 7-est, vagy a 6-ost inkább. Meg próbáld ki más íróprogrammal.
Ha jól rémlik ez a 7.0.0.0. (ami leak-elt) és a legújabbal 7.2.3.2 is előfordult de meg fogom nézni más íróprogival is lehet hogy csak Néró nak van ilyen hóbortja.
Quote
Aztán az is lehet hogy egyszerűen nem szereti a Fuji lemezt, ez esetben adj neki Verbatimot vagy Plextort, azokkal jóban van (én csak ezt a kettőt használom).
Má megírtam vagy 35 ilyen lemezt gond nélkül mikor elöjött ez de tudok olyanról is akinek nemcsak fujifilmel hanem verbatinnal is előfordult.
ÁÁÁ ezzel a DVD írással a kezdetek óta szívok. Egyszer sem sikerült olyan írót és lemezt venni ami normálissan müködött volna együtt 1-2 évig...

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-12, 21:31:38
Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 20:59:16
A Pio írók elég érzékeny darabok, a 110 meg aztán főleg.
Én finoman bánok a számítógéppel hisz neki is wan lelke. :D
Quote
Ha 80-eres kábelen van, tedd át 40-esre.
Nem vagyok nagy kábel barát szóval erről fogalmam sincs, de Nem lett cserélve a kábele a kezdetek óta (majdnem 1 éve) és a probléma juni óta jelent meg.
Quote
Ha van mellette más is a kábelen, azt szedd le, és tedd az írót Masterre.
eGyedül wan és MASTER
Quote
Ha van a gépen valami Packet Writing progi (Nero InCD és társai) akkor azt nagyon gyorsan takarítsd le.
Never heard of those.
Quote
Ha nForce-os alaplapod van (akármelyik nForce) akkor ne csodálkozz. :)
VIA
Quote
próbálj esetleg feltenni a Nero-ból más verziót, vagy a legfrissebb 7-est, vagy a 6-ost inkább. Meg próbáld ki más íróprogrammal.
Ha jól rémlik ez a 7.0.0.0. (ami leak-elt) és a legújabbal 7.2.3.2 is előfordult de meg fogom nézni más íróprogival is lehet hogy csak Néró nak van ilyen hóbortja.
Quote
Aztán az is lehet hogy egyszerűen nem szereti a Fuji lemezt, ez esetben adj neki Verbatimot vagy Plextort, azokkal jóban van (én csak ezt a kettőt használom).
Má megírtam vagy 35 ilyen lemezt gond nélkül mikor elöjött ez de tudok olyanról is akinek nemcsak fujifilmel hanem verbatinnal is előfordult.
ÁÁÁ ezzel a DVD írással a kezdetek óta szívok. Egyszer sem sikerült olyan írót és lemezt venni ami normálissan müködött volna együtt 1-2 évig...

Én is szoktam néha "kézrátétellel" gyógyítani a gépet, azt bírja. :D
A 40/80-as kábelt úgy tudod megkülömböztetni, hogy a vinyód tuti 80-as kábelen van, ha ugyanolyanon van az író is annak nem biztos hogy örül.
Nálam 6-os Nero-val minden rendben, szerintem próbáld meg azzal, a 7-esről még nem sok jót hallottam...
Az lehet hogy 35 ilyen márkájú lemezt megírtál, de akár szállítmányonként változhatnak a lemezek.
Más ötletem nincs így hirtelen.

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 22:13:00
Én is szoktam néha "kézrátétellel" gyógyítani a gépet, azt bírja. :D
A 40/80-as kábelt úgy tudod megkülömböztetni, hogy a vinyód tuti 80-as kábelen van, ha ugyanolyanon van az író is annak nem biztos hogy örül.
Hát a sata kábel tényleg különbözik attól amire a dvd wan kötve. Nincs vmi más megkülönböztető jele?
Quote
Az lehet hogy 35 ilyen márkájú lemezt megírtál, de akár szállítmányonként változhatnak a lemezek.
abból a 35-ből 10 korong ua a hengerbőlvan.

Próbálok egy másik írót és meglátom mi történik.

Cobra

Szerintem az íróprogram a probléma, a 7-es Nero-ról elég sok rosszat hallottam. Rakd fel a 6-ost, szerintem azzal nem lesz gond.
Kábelt meg egyszerű megállapítani, a 80 eresen 80 kis csík van, a 40-esen 40 :)  (egyébként nem hinném, hogy ez bármiben befolyásolja az írót)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#4544
Quote from: Xaga on 2006-08-12, 22:25:17
Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 22:13:00
Én is szoktam néha "kézrátétellel" gyógyítani a gépet, azt bírja. :D
A 40/80-as kábelt úgy tudod megkülömböztetni, hogy a vinyód tuti 80-as kábelen van, ha ugyanolyanon van az író is annak nem biztos hogy örül.
Hát a sata kábel tényleg különbözik attól amire a dvd wan kötve. Nincs vmi más megkülönböztető jele?
Quote
Az lehet hogy 35 ilyen márkájú lemezt megírtál, de akár szállítmányonként változhatnak a lemezek.
abból a 35-ből 10 korong ua a hengerbőlvan.

Próbálok egy másik írót és meglátom mi történik.
Ja hogy SATA... :) A 40/80 kábeleket úgy a legegyszerűbb megkülönböztetni hogy megszámolod hány vezetékből állnak, a 40-es negyven drótból áll, a 80-as meg nyolcvanból. :) A 40-es kábel erei olyan vastagok mnit egy floppykábel erei, a 80-ason meg pont feleakkorák.

Cobra: Én se hittem, és igazából még most se tudom miért, de PPeter (minden optikai adattárolók atyja :)) javasolta nekem személyesen, és neki adok a szavára.

Xaga

Quote from: Cobra on 2006-08-12, 22:40:13
Szerintem az íróprogram a probléma, a 7-es Nero-ról elég sok rosszat hallottam. Rakd fel a 6-ost, szerintem azzal nem lesz gond.
Kábelt meg egyszerű megállapítani, a 80 eresen 80 kis csík van, a 40-esen 40 :)  (egyébként nem hinném, hogy ez bármiben befolyásolja az írót)
Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 22:42:05
Ja hogy SATA... :) A 40/80 kábeleket úgy a legegyszerűbb megkülönböztetni hogy megszámolod hány vezetékből állnak, a 40-es negyven drótból áll, a 80-as meg nyolcvanból. :) A 40-es kábel erei olyan vastagok mnit egy floppykábel erei, a 80-ason meg pont feleakkorák.

Cobra: Én se hittem, és igazából még most se hiszem, de PPeter (minden optikai adattárolók atyja :)) javasolta nekem személyesen.

Ha nem javúl meg Nero 6-ra megszámolom különben nem :P thak u very much for ur cooperation.

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-12, 22:45:13
Quote from: Cobra on 2006-08-12, 22:40:13
Szerintem az íróprogram a probléma, a 7-es Nero-ról elég sok rosszat hallottam. Rakd fel a 6-ost, szerintem azzal nem lesz gond.
Kábelt meg egyszerű megállapítani, a 80 eresen 80 kis csík van, a 40-esen 40 :)  (egyébként nem hinném, hogy ez bármiben befolyásolja az írót)
Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 22:42:05
Ja hogy SATA... :) A 40/80 kábeleket úgy a legegyszerűbb megkülönböztetni hogy megszámolod hány vezetékből állnak, a 40-es negyven drótból áll, a 80-as meg nyolcvanból. :) A 40-es kábel erei olyan vastagok mnit egy floppykábel erei, a 80-ason meg pont feleakkorák.

Cobra: Én se hittem, és igazából még most se hiszem, de PPeter (minden optikai adattárolók atyja :)) javasolta nekem személyesen.

Ha nem javúl meg Nero 6-ra megszámolom különben nem :P thak u very much for ur cooperation.
:) Szívesen máskor is.

Quote from: White SeeD on 2006-08-11, 09:40:37
És ne felejts el pluszot nyomni :D

Xaga


Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-12, 22:55:11
Quote from: Zsiga on 2006-08-12, 22:47:50
Quote from: White SeeD on 2006-08-11, 09:40:37
És ne felejts el pluszot nyomni :D

Má kaptál 2-t meg nem tudok adni :)
Oh, köszönöm, bár csak poén volt, de azért jól jön, hátha száz után kapok valami ajándékot. :D

kikuchiyo

Nekem is Pio 110D van, és eddig nincs vele baj, pedig 80 eres kábelen van és egy vinyó is szokott mellette lenni. (Well, a 16xos írás nem éppen 16xos, de a franc ír olyan gyorsan. Inkább tartson 10 perccel tovább, de legyen olvasható a lemez.) Nero 6-ot használok amúgy.

(Nem éppenhogy az van, hogy ha ki akarod használni a 16xos vagy gyorsabb írási képességét, akkor 80 eres kábel szükséges?)
Failure is the default option

Xaga

Mindig 4x-en írok, fölösleges szerintem gyorsabban 15min nem egy örökkévalóság.
Föltettem Nero 6-ot (Burning ROM 6.6.1.4-es verzió assziszem ez a legfrissebb) minjá keresek vmi írnivalót oszt meglátom mit csinál.

Kvikveg

Kulonos jelensegnek vagyok tanuja: A bilentyuzetemen ugy tunik minden mukodik, kiveve mindket Ctrl gombot es az osszes wines billentyut. Kabeltomkodes es restart nem segitett, hibaelharito persze semmit sem er.
Tegnap kepeket nezegettunk es a billentyuzetet elhuztam kicsit, de azert annyira nem, hogy ezt erdemeljem.
Valaki, otlet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:06:36
Kulonos jelensegnek vagyok tanuja: A bilentyuzetemen ugy tunik minden mukodik, kiveve mindket Ctrl gombot es az osszes wines billentyut. Kabeltomkodes es restart nem segitett, hibaelharito persze semmit sem er.
Tegnap kepeket nezegettunk es a billentyuzetet elhuztam kicsit, de azert annyira nem, hogy ezt erdemeljem.
Valaki, otlet?
A gép kikapcsolását próbáltad? Úgy értem, teljesen áramtalanítani az egészet és utána. Meg a billt kihúzni, és újra visszadugni?

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#4553
Ok, kiprobalom. *off*

edit:
Ah, mukodik! Most vagy az aramtalanitas, vagy a kihuzas-behuzas megtette hatasat. A Windows rejtelyes mukodese...  :comp: :D

Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:15:45
Ok, kiprobalom. *off*

edit:
Ah, mukodik! Most vagy az aramtalanitas, vagy a kihuzas-behuzas megtette hatasat. A Windows rejtelyes mukodese...  :comp: :D

Koszi!

Nem Windows, ATX alaplap. Folyamatosan áram alatt van, és ha elszáll a bill, és nem húzod ki, akkor ugye a hiba folyamatosan fennáll. Én ezért használom elosztórol a gépet. Mindig kinyomom a hálózatból, egyrészt villámok miatt, másrészt ezért, ne menjen az alaplap, eleget van használva anélkül is. :D

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2006-08-13, 15:41:03
Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:15:45
Ok, kiprobalom. *off*

edit:
Ah, mukodik! Most vagy az aramtalanitas, vagy a kihuzas-behuzas megtette hatasat. A Windows rejtelyes mukodese...  :comp: :D

Koszi!

Nem Windows, ATX alaplap. Folyamatosan áram alatt van, és ha elszáll a bill, és nem húzod ki, akkor ugye a hiba folyamatosan fennáll. Én ezért használom elosztórol a gépet. Mindig kinyomom a hálózatból, egyrészt villámok miatt, másrészt ezért, ne menjen az alaplap, eleget van használva anélkül is. :D
Jaham. Nekem is eloszton van pont ezert. Akkor ezert nem volt eleg a restart.
Tenyleg, meg valami: a proci homersekletet lehet valami szoftveren keresztul figyelni? Kivancsi vagyok, mannyit szamit ha a kornyezeten valtoztatok ugyanolyan felhasznalasi feltetelek mellett. PIII. Alaplap... *lama*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:47:39
Jaham. Nekem is eloszton van pont ezert. Akkor ezert nem volt eleg a restart.
Tenyleg, meg valami: a proci homersekletet lehet valami szoftveren keresztul figyelni? Kivancsi vagyok, mannyit szamit ha a kornyezeten valtoztatok ugyanolyan felhasznalasi feltetelek mellett. PIII. Alaplap... *lama*
Az alaplapi cd-n szokott lenni ilyen monitor progi. Én mondjuk csak erre emléxem: http://www.majorgeeks.com/download.php?det=311 elég régi, de talán jó lesz.

A tökéletesség unalmas.

Xaga

Quote from: Xaga on 2006-08-13, 13:09:17
Föltettem Nero 6-ot (Burning ROM 6.6.1.4-es verzió assziszem ez a legfrissebb) minjá keresek vmi írnivalót oszt meglátom mit csinál.

Há megeszem az elrontot lemezeim vissza tudja olvasni adatellenörzés után  :eek: Ezekszerint a Nero 7 volt a hibás?  :confused: Bár azt még mindig nem értem hogy az adatellenörzött korongot nem olvassa vissza a nem adatellenörzöttet pedig vissza olvassa  :confused:

Ricoh (Gold) és Memorex DVD-R-el van vkinek tapasztalata?

Zsiga

#4558
Quote from: Xaga on 2006-08-13, 16:56:49
Quote from: Xaga on 2006-08-13, 13:09:17
Föltettem Nero 6-ot (Burning ROM 6.6.1.4-es verzió assziszem ez a legfrissebb) minjá keresek vmi írnivalót oszt meglátom mit csinál.

Há megeszem az elrontot lemezeim vissza tudja olvasni adatellenörzés után  :eek: Ezekszerint a Nero 7 volt a hibás?  :confused: Bár azt még mindig nem értem hogy az adatellenörzött korongot nem olvassa vissza a nem adatellenörzöttet pedig vissza olvassa  :confused:

Ricoh (Gold) és Memorex DVD-R-el van vkinek tapasztalata?
A +R Ricoh Gold 16x az egyik legjobb lemez a piacon, a Memorex középkategória.

Cobra

Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:47:39
Tenyleg, meg valami: a proci homersekletet lehet valami szoftveren keresztul figyelni? Kivancsi vagyok, mannyit szamit ha a kornyezeten valtoztatok ugyanolyan felhasznalasi feltetelek mellett. PIII. Alaplap... *lama*
Ha megmondtad volna pontosan milyen alaplap, akkor egyszerűbb lenne, de próbáld ki a Speedfant.
Hide and fear, Cobra Commander is here !