Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Visualroute-tal nézze meg, hol akad el a kapcsolat. Nekem is volt ilyen a nyáron, amikor bevezette az új IP tartományt az Axelero, és ha abból kaptam ,akkor nem jött be a szerver, csak a régi IP-vel. Most már bejön az újjal is, de lehet ő is olyat kapott, ami olyan, mintha külföldi lenne és akkor le van tiltva. Ha a legvégén akad el a kapcsolat a VR szerint (bix.personalnet.hu-nál), akkor pm-be küldjétek el az IP-t zsozso-nak, talán ő tud segíteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

syeren

Quote from: CobraVisualroute-tal nézze meg, hol akad el a kapcsolat. Nekem is volt ilyen a nyáron, amikor bevezette az új IP tartományt az Axelero, és ha abból kaptam ,akkor nem jött be a szerver, csak a régi IP-vel. Most már bejön az újjal is, de lehet õ is olyat kapott, ami olyan, mintha külföldi lenne és akkor le van tiltva. Ha a legvégén akad el a kapcsolat a VR szerint (bix.personalnet.hu-nál), akkor pm-be küldjétek el az IP-t zsozso-nak, talán õ tud segíteni.
Köszi, majd megnézi hol lehet a gond! :)

Slayer_Ace

Letöltöttem az UFO: Aftershock-ot média descriptor formátumban, de nem tudom mount-olni, mert nincs hozzá .mds fájl. Létezik megoldás a problémámra?? (azon kívül, hogy töltsem le máshonnan:))

Alkyra

#3423
helló!
SÜRGŐS SEGÍTSÉG KÉNE! ULTRA FONTOS!

most vettem egy új gépet s ráköttötem a régi wincsim h átszedjek fájlokat.
ez minden szép és oké, de vlmiért nem enged BEMENNI a my doc mappába.(adminként vok benn)
Azt írja h hozzáférés megtagadva.
a régi gépen vlm olyan admin voltam amit mások NEM láttak s a könyvtáraikat nem tudták megnézni csak látták h ott van.
vlm ötlet h tudom feltörtni a wincsit?
NAGYON fontosak azok az adatok(anyám munkái, a tételeim a fontos fájlok mind ott vannak...)
HELP ME!!!:lame: :lame:

Moha

#3424
Quote from: Alkyravlm ötlet h tudom feltörtni a wincsit?
Alt+Enter az adott mappán és adj teljes eléréshez jogot a saját felhasználódnak (valószínű most csak a system-nek van joga hozzá). Lehet, hogy az alkönyvtárakkal is el kell majd ugyanezt játszani.

Sok szerencsét!

Amúgy ugyanezzel a módszerrel megnyithatóvá lehet tenni a System Volume Information könyvtárat is. ;)

Edit:
Ja, egy dolgot elfelejtettem: az "egyszerű filemegosztás"-t feltétlenül kapcsold ki, különben nem fogod látni a jogköröket. Start --> Vezérlőpult --> Mappa beállításai --> Nézet, és a "speciális beállítások"-nál szedd ki a pipát az "Egyszerű filemegosztás (ajánlott)" sorból. Ez hivatott elrejteni a file-ok jogköreire vonatkozó beállításokat, hogy a :lame: júzerek ne tiltsák le maguktól az egész vinyót. :p

Alkyra

#3425
eh..nem megy...nézd meg. itt a kép.
Most mit tegyek?Szét vet a düh. Minden fontos dolog ott van.hülye ócska régi gép.grrrrrrrrrr......

Alkyra

azé is. ha nem megy szép szóval ,majd megy erővel!!!
MUAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAA!**alkyranak nagyon nagy sátáni vigyor van az arcán:D**:lazza: :lazza: :__devil: :__devil: :__devil:

**alkyra rákényeszítette szegény vincsire hogy fogadja el h ő itt az úr s most ő felülírja az egész wincseszter jobszabály rendszerét:D**

Moha

Hmm... a régi gép már nem üzemkész? Mert így úgy néz ki, hogy saját tulajdonba volt véve a könyvtár. Ilyenkor, ha jól tudom - de javítsatok ki, ha tévedek - lekódolja a fileokat, és csak az adott accountról érhetõk el. Szóval asszem az egyetlen megoldás az lenne, hogy a régi gépen belépve átmásolni valahova a fileokat. De még majd holnap utánakérdezek, hátha a kollégáim tudnak mondani valamit.
Nem túl szerencsés megoldás amúgy ez a saját tulajdonba vétel, egyszerûbb ha lejelszavazza a doksikat (wordben, excelben pl lehet, vagy összetömöríti egy jelszavas .zip-be)

Ja, és nyugodj le, mielõtt még összetörsz valamit! ;)

Alkyra

megin lenne egy problémám, de ez most nem harware jellegû.^^
Leszedtem a BW2, de nem tudok vele játszani. Alchohol120% használok, az elsõ cd benne van s azt írja, hogy nem tudja elínítani mert nincs benne a cd...
Ált ilyenkor crackelni kell, de sehol nem találtam hozzá.(még az installban se volt...hmmm...)
Vlknek van vlm ötlete?

m46u5

Quote from: Alkyrahelló!
SÜRGÕS SEGÍTSÉG KÉNE! ULTRA FONTOS!

most vettem egy új gépet s ráköttötem a régi wincsim h átszedjek fájlokat.
ez minden szép és oké, de vlmiért nem enged BEMENNI a my doc mappába.(adminként vok benn)
Azt írja h hozzáférés megtagadva.
a régi gépen vlm olyan admin voltam amit mások NEM láttak s a könyvtáraikat nem tudták megnézni csak látták h ott van.
vlm ötlet h tudom feltörtni a wincsit?
NAGYON fontosak azok az adatok(anyám munkái, a tételeim a fontos fájlok mind ott vannak...)
HELP ME!!!:lame: :lame:
No, ha még nem estél neki erõvel, valszeg tudom a megoldást, ugyanis kb 1-2 évvel ezelõtt nekem is pontosan ugyanez volt a bibi.
A problémát az NTFS filerendszer okozza, amiben van mindenféle beépíthetõ-szarkeverõ-microfos által használt védelem.
A megoldás, ha egyszerûen nem ntfs lenne a filerendszer, amit adatvesztés nélkül a PartitionMagic 8.0 progi simán átalakít (el tart egy kis ideig). /lehet hogy az XP is tud ilyet, de én nem bízom benne/.
Ezután ha átkonvertáltad az NTFS-t mondjuk FAT32-re, garantáltan el tudsz olvasni mindent (még a "System Volume Information" könyvtárat is le tudod így törölni, amit ugyen ntfs-ben még megnézzni sem volt jogod).
Sok sikert!
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

m46u5

Quote from: Alkyramegin lenne egy problémám, de ez most nem harware jellegû.^^
Leszedtem a BW2, de nem tudok vele játszani. Alchohol120% használok, az elsõ cd benne van s azt írja, hogy nem tudja elínítani mert nincs benne a cd...
Ált ilyenkor crackelni kell, de sehol nem találtam hozzá.(még az installban se volt...hmmm...)
Vlknek van vlm ötlete?
Mikkor én is leszedtem, nálam ment, havernál nem, s ha jól emlékszem az volt nála a bibi, hogy régi volt a virtuális meghajtó progija (D-Tools).
Én spec mindig is DAEMON Tools-t használtam, s eddig nem is volt vele baj.
Próbáld ki a D-Tools v3.47 -es verzióval, s szerintem menni fog (havernál jó lett)
Link - jéé megjelent egy újabb változat, ki is próbálom. (egy csöppet nagyobb lett a mérete)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Alkyra

Köszi mindkét tippet.Kiprobálom õket, meglássuk mi lesz belõle..

Alkyra

Hát már megint. Egyszerûen nem értem. Most a PSP-mel van baj.
Nem engedi csatlakoztatni. Oké. Észreveszi, hogy csatlakozni akar.(USB-n keresztül)
Oké G meghajtó. Kiválasztás: Nincs ilyen meghajtó. Sajátgépbõl: I/O eszközhiba miatt nem elérhetõ.
HELP! Kell rárakni dolgokat a pspre:D:D:D:D
Vlknek ötlete?

m46u5

Quote from: AlkyraHát már megint. Egyszerûen nem értem. Most a PSP-mel van baj.
Nem engedi csatlakoztatni. Oké. Észreveszi, hogy csatlakozni akar.(USB-n keresztül)
Oké G meghajtó. Kiválasztás: Nincs ilyen meghajtó. Sajátgépbõl: I/O eszközhiba miatt nem elérhetõ.
HELP! Kell rárakni dolgokat a pspre:D:D:D:D
Vlknek ötlete?
Nálam a sima pendrive-ra mondja azt, hogy nem mûködik a drive... (apumnál is a munkahelyén), annyi a megoldás nálunk, hogy kiveszem és ugyanabba a portba bedugom újra, és lám mûködik.
Amúgy nem kaptál esetleg meghajtódrivert a PSP-hez? Esetleg újra kell rakni.
Vagy a PSP-n belül kell beállítani (talán nem tom, nincs ilyenem) hogy miként kezelje a számítógép az eszközt (nálunk a hp fényképezõgépnél be lehetett állítani, hogy hdd-kén kezelje).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

meetrya

Hali! nem tudom jó helyre írok-e be, de lenne egy problémám.

nem sikerül bejelentkezni az ftpre, ezt az üzit kapom:

200 Type set to a
200 PORT command succesfull
425 unable to build data connection: operation timed out

+ kéri hogy ellenõrizzem jogosultságomat
eddig minden ment, a múlt héten elindítottam egy letöltést majd leálítottam. ma folytattam és gond nélkül letöltötte. de belépni nem tudok.

valaki tudna segíteni? miért vesztettem el a jogosultságomat, és hogyan kaphatom vissza?:bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

m46u5

Quote from: meetryaHali! nem tudom jó helyre írok-e be, de lenne egy problémám.

nem sikerül bejelentkezni az ftpre, ezt az üzit kapom:

200 Type set to a
200 PORT command succesfull
425 unable to build data connection: operation timed out

+ kéri hogy ellenõrizzem jogosultságomat
eddig minden ment, a múlt héten elindítottam egy letöltést majd leálítottam. ma folytattam és gond nélkül letöltötte. de belépni nem tudok.

valaki tudna segíteni? miért vesztettem el a jogosultságomat, és hogyan kaphatom vissza?:bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:
Szokásos kérdés ilyenkor:
passzív mód be van kapcsolva? nem töltesz más programmal le az ftp-rõl? esetleg nem terheled a netet más letöltéssel, stb...
ezeket kell végigjárni, mert sajna én csak egy bunkó válasszal tudok szolgálni: "nálam pedig megy" :)
Esetleg kérdezd zsozso-t.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

racka64

Lécci, ha valaki tudna segíteni! Az Erementar Gerad utolsó része kéne valahogy, mert az ftp-n lévőt semmilyen progi nem játsza le,pedig a többi résszel nem volt gond. Előre is köszi !


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Manu

Csak nekem nem megy a belépés az ADC-re?

Fazék

Quote from: ManuCsak nekem nem megy a belépés az ADC-re?
nekem sikerült belépnem a login-ommal elsõre, szóval nálad lehet a hiba...

zsozso

Quote from: racka64Lécci, ha valaki tudna segíteni! Az Erementar Gerad utolsó része kéne valahogy, mert az ftp-n lévõt semmilyen progi nem játsza le,pedig a többi résszel nem volt gond. Elõre is köszi !
Mplayer viszi.
Death is the only redemption

Alkyra

Újabb Probléma. Hátha vlk itt tudja rá a megoldást.
Az van h rácsatlakoztatom a pspt a gépre. Oké. látja megnyitja.
Fájlokat tudok rá másolni, azzal nincs gond.
Ám amikor új könyvtárat akarok létrehozni akkor...nos igen...lefagy a windows majd azt írja h Késletett Írás nem sikerült, az adatok elvesztek a G:\ meghajtón.
Majd azt írja h a Könyvtár nem jött létre. Nem megfelelõ paraméterek.
Nagyon félek h tönkre ment a pspm(kipróbáltam más kábellel, más memorytcikyvel, ugyanaz az eredmény) Egyenlõre más gépen nem tudom h reagál, de majd kiderítem.
Ötlete van vlknek?

Kvikveg

Nem tudja valaki, hogy flash editor progit honnan mit erdemes?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Milyen flash editorra gondolsz?

Konkrétan csak a Macromedia Flash progikat ismerem, mással is lehet flash-t szerkeszteni?

m46u5

Quote from: KvikvegNem tudja valaki, hogy flash editor progit honnan mit erdemes?
Attól függ mit akarsz csinálni.
Ha egy meglévõ swf file-t akarsz szétkapni, arra jó a Flash Decompiler
Ha meg te magad akarsz komolyabbat szerkeszteni, arra ott van a Macromedia Flash vagy a Swiss (ez egyszerûbb és könnyebb)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Suszi

Hy.
Egy kis segítség kellene.
A probléma a következõ:
Vettem egy canyon cn-wf514 wireless router-t. Beállítottam a port forwarding-nél, hogy az msn messengernek melyik portokat engedje ki, de mégsem mûködik. (Illetve ez így nem teljesen igaz, mert apám laptopján - aki wireless csatlakozik a routerhez - mûködik a 7.0-ás msn messenger, de nálam nem. Már kifogytam az ötletekbõl, és kérlek titeket, ha tudtok segítsetek. Elõre is köszi :)

Moha

Nem igazán értem... A routerek kifelé általában nem tudnak szûrni, az a tûzfalprogram dolga, hogy melyik progit milyen porton enged ki. Befelé jövõ portot forwardolni meg csak egyfelé lehet, szóval ugyanazt a portot a router nem fogja két helyre irányítani, abból hatalmas kavarodás és instabil hálózat lenne.
Mellesleg tudtommal az MSN-nek nem kell bejövõ prort. Legalább is nekem rendesen mûködik, és fileokat is tudok küldeni/fogadni rajta, pedig szintén router mögött vagyok, amin nincs ennek beállítva port forward. Lehet, hogy csak az eredeti micorsops kliensnek kell a bejövõ port?
Próbáld ki, tegyél fel egy Miranda-t, hátha azzal mûködik. Én pl. a M$ eredeit kliensét a büdüs életbe nem használnám. A Miranda meg alig foglal valamit, és ugyanazt tudja, kevesebb giccsel. :)

m46u5

Hehe, én is a Miranda IM-et használom, és nyugodtan kijelenthetem, tökéletesen mûködik (még így router mögül is). Amúgy az eredeti Microfos klienst csak akkor érdemes használni, ha képet, vagy hangot akarsz használni, mert gépeléshez a Miranda sokkal jobb (ráadásul áttekinthetõbb, és mindenféle fölöslegtõl mentes, de ha persze kell a design, akkor ezt is tudod buherálni, lévén több száz plugin és miegymás van hozzá).
Amúgy meg ha pl használsz mellette mondjuk icq-t is akkor megsúgom, ez a progi egyszerre kezeli azt is (meg még aol hálózatra is fel tudsz csatlakozni, tudsz irc-zni is, illetve van még olyan hálózat támogatása is amit én még nem is használtam).
Ja és nem kell ezeknek a programoknak semmiféle külön portot forwardolni, kell hogy menjen anélkül.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Suszi

Szóval az msn messenger nálam ezt írja ki:
A bejelentkezés az MSN Messenger rendszerbe sikertelen, mert az internet explorer nem tud kapcsolódni az internethez (itt megjegyezném, hogy firefox-ot használok). Ellenõrizze a böngészõ kapcsolódását, majd próbáljon újból bejelentkezni. 81000363

A vicc az, hogy apám a laptopjával simán felcsatlakozik :(
De szerintem felrakom ezt a miranda im-et. És köszi a helpet.

Kupo

Nekem is van router és megy MSN, meg Firefox-ot használok én is.
A tűzfallal nicns leblokkolva az IE ha van?Mert én 1szer asszem leblokkoltam, és azért nem tudott csatlakozni.

Prototype

Sziasztok!
Az usteam-en lévõ goldenboy ogm-et átkonvertáltam aviba virtualdubbal (jól beevált módszer nálam, már 4-5 dvd anyagot átkonvertáltam probléma nélkül). De ha lejátszom, akkor a következõ a probléma: a hang kezdetben szinkronban van a filmmel, aztán elkezd egyre hamarabb jönni a képhez képest. Aztán 2-3 perc múlva, mikor már  hang 4-5 másodperccel hamarabb jön, a lejátszó rájön, hogy valami nem stimmt, ekkor szinkronba hozza a képet és a hangot, de az egész kezdõdik elõlrõl. Ha akárhova beletekerek bárhová a filmbe, akkor jó néhány másodpercig, de elkezd ismét csúszni. Ugyanez van nálam a Mezzo Forte-val és az usteamen lévõ Slayers avi verziójával. és nemcsak számítógépen, hanem a divx-es asztali dvd-men. Ez most codec probléma, vagy át kellene konvertálnom az egész filmet?
Remélem tud valaki segíteni, mert nagyon idegesít.
Köszi