Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

gr33n

Hi!

Valaki tud segíteni? Szükségem lenne az Inuyasha movie 2 angol feliratára.

Elõre is köszi! :rolleyes:

TurboK

Egy kérés: valaki legyen szíves vázolja fel hogy a UPC ghetto internetvonal hogyan mûködik. Valszeg hamarosan váltunk rá és szeretném tudni hogy mire számitsak. Az itt-ott elfogott csiripelések alapján van benne egykét irritáló hülyeség. ADSL annyiból áll hogy rádugom a modemet, a modemet egy PPPoE vonalra, onnan meg windowson belül jelszó+username és csatlakozik.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

racka64

Quote from: zsozsoMplayer viszi.

Köszi, megpróbálom , bár korábban már próbálkoztam az mplayerrel, de már a rengeteg összetevõnél leakadtam, az installig sem jutottam el.Biztos vmi hiányzott vagy én vagyok :lame:  Vagy mindkettõ :rolleyes:


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Manitu

Quote from: TurboKEgy kérés: valaki legyen szíves vázolja fel hogy a UPC ghetto internetvonal hogyan mûködik. Valszeg hamarosan váltunk rá és szeretném tudni hogy mire számitsak. Az itt-ott elfogott csiripelések alapján van benne egykét irritáló hülyeség. ADSL annyiból áll hogy rádugom a modemet, a modemet egy PPPoE vonalra, onnan meg windowson belül jelszó+username és csatlakozik.
Ha kérdésed a chello-ra vonatkozott, akkor az ennél valamivel egyszerûbben mûködik. Modembe bedugod a koax kábelt, modemet rádugod a gépre, és onnantól van neted. Ha nem erre irányult a kérdésed, akkor bocs...


Moha

Jaja, chello esetében annyi, hogy megkapja a gép a DHCP-tõl az IP címet és onnantól megy a net. Nem kell jelszó sem, sõt, igazából állítani se kell semmit. Annyi lesz, hogy elsõ csatlakozáskor regisztrálni kell a modemet és a hálókártyát, de ezt valószínû a szerelõk úgyis megcsinálják.
Amúgy az ADSL-lel összehasonlítva:
Elõny:
 - Nincs 24 óránkénti bontás
 - Kvázi fix IP (max pár havonta változik meg)
 - Arányosabb fel/letöltési sáv

Hátrány:
 - havi 30GB forgalmi korlát (classic csomagban)
 - egy kicsivel lasabb (3 Mbit helyett csak 2,5), mint a hasonló árú ADSL

Ha más is érdekel, kérdezz. :)

TurboK

Az IP fix hogy nem változtatható? Nekem a dinamikus ip sokkal előnyösebb (mondjuk mikor hogy. ezért is örültem amikor a tonline átépitette a rendszerét és nem számolták a 24 órás limitet - akkor tudtam ipt váltani amikor akartam).

valszeg a legkomolyabb csomagot szereljük be a 60gb limit miatt (most akciós). De még így is szükség lehet majd arra a számlálókijátszásra mert havi 120gbt töltök átlag, 2mb/192 vonal mellett. Namost egy 5mb/512 csomaggal előreláthatóan majd még többet fogok. Hogyan van az a modem átállitós trükk ami ideiglenesen letiltja a számlálást?

Még ezenkívül az usenet hozzáférés érdekelne de az tuti hogy szart sem ér mint az összes többi szolgáltatónál sem.

a kábelmodem az pppoe kábellel műxik, ugye (mármint a gépbe jövő fele)?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKAz IP fix hogy nem változtatható?
Igen, tehát nem kapsz minden csatlakozáskor új IP-t, csak idõnként változik meg. Mondjuk ha a hálókártyát vagy a modemet cseréled (vagy szimulálod a cseréjét) akkor asszem mindenképpen új IP-t kapsz.
QuoteHogyan van az a modem átállitós trükk ami ideiglenesen letiltja a számlálást?
Volt egy külön thread errõl. Elég macerás amúgy.
Különben meg attól függ, épp "milyen kedve van" a chellonak: van, mikor napokon át nem számol semmit, hiába töltesz, van, hogy jóval kevesebbet mér a valósnál és van, amikor - pl most is :( - pontosan mér. De szerencsére többet nem szokott mérni a valósnál.
Amúgy ha túlléped a korlátot, akkor se kell többet fizetni, csak lelassítanak. Egy 5 Mbit-es vonalból 512-es lesz... és végül is az sem olyan vészes. ;)
Ja, és hálózaton belül nem mérik a forgalmat, tehát másik chello-s usertõl annyit töltesz, amennyit akarsz. Pont ezért van egy kimondott chello DC hub is.
Quotea kábelmodem az pppoe kábellel mûxik, ugye (mármint a gépbe jövõ fele)?
Sima ethernet patch kábel. Szoktak adni a UPC-sek is, de az ADSL-hez való is jó (már ha minden be van rajta kötve, mert asszem az ADSL-hez nem szükséges minden ér).

Necrid^

Quote from: Mohavan, mikor napokon át nem számol semmit, hiába töltesz, van, hogy jóval kevesebbet mér a valósnál és van.
pl mint most nálam egyetalán nem is mérte pedig töltöttem tobb mint 90 GB Click
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

Quote from: MohaIgen, tehát nem kapsz minden csatlakozáskor új IP-t, csak idõnként változik meg. Mondjuk ha a hálókártyát vagy a modemet cseréled (vagy szimulálod a cseréjét) akkor asszem mindenképpen új IP-t kapsz.Volt egy külön thread errõl. Elég macerás amúgy.
linkeld be léci, minden bizonnyal hamarosan szükségem lesz rá.

QuoteAmúgy ha túlléped a korlátot, akkor se kell többet fizetni, csak lelassítanak. Egy 5 Mbit-es vonalból 512-es lesz... és végül is az sem olyan vészes. ;)
Ja, és hálózaton belül nem mérik a forgalmat, tehát másik chello-s usertõl annyit töltesz, amennyit akarsz. Pont ezért van egy kimondott chello DC hub is.
A letöltéstõl még csak nem akadnék ki (384kval kezdtem, talán ide kötötték be egész gyöngyösön legelõször, meg nincs olyan sok hely ami maxolná), de szerinted 64k feltöltés mellet miafrancara megyek majd? Ez nekem a nagy bajom. 192k is létminimum szinten elég csak, mert szinte mindent torrentrõl töltök (de ha tudsz egy ingyenes magyar ftpt ahol van kínálat akkor az se lesz olyan szörnyen baj).

Egyébként az a dc hub lehet hogy jól jönne. Talán az usteam az egyetlen magyar oldal ahova aktívan járok.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKlinkeld be léci, minden bizonnyal hamarosan szükségem lesz rá.
Parancsolj! ;)
A hub címe meg mindjárt megy PM-ben.

Manitu

Quote from: Necridpl mint most nálam egyetalán nem is mérte pedig töltöttem tobb mint 90 GB Click
Mintha csak a sajátomat látnám :D

Egyébként a legegyszerûbb módszer "állítólag" a számláló kijátszására, ha fogsz két hálókártyát, ha már közelegsz a 25-30 gigához, 1-2 naponta csarélgeted, melyiken jöjjön be a net. Kártyacserénél idõbe telik (1-2 nap) amíg a számlálót átállítják az új kártyához, és addig a régit mérné... amin ugye nincs forgalom.
Kipróbálnom még nem kellett, mert hónapok óta havi 60+ giga forgalom mellett is 28 giga volt a maximum, amit a számláló mutatott hónap végén. Pedig én is javarészt torrentrõl töltök


Moha

Mázlisták! :__devil:
Nekem bezzeg októberben és most is halál pontosan mér.
Az elõzõ hónapokhoz képest sokkal kisebb volt most a valós forgalmam, októberben mégis elértem a 30 GB-ot. :beken:
Persze nem most mér többet, hanem akkor mért kevesebbet...

sirtomi

Quote from: Moha- egy kicsivel lasabb (3 Mbit helyett csak 2,5), mint a hasonló árú ADSL
Már ahol jó az ADSL. Nekem a 2Mbit ADSL-em max 1.5Mbit-tel megy. Rossz helyen lakom :(

Cobra

Én meg valószínûleg jövõre váltok kábelrõl ADSL-re, hála a T-akárminek, mert jelenleg 1Mbitért többet fizetek, mint egy ADSL-es 2Mbitért  :(
És nem úgy tûnik, hogy hajlandóak lennének ezen változtatni. Ha januárban nem lesz semmi bíztató információ, akkor váltok ADSL-re, pedig a kábel sokkal kényelmesebb (nem kell semmit installálni, beállítani, kapcsolódni)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: CobraÉn meg valószínûleg jövõre váltok kábelrõl ADSL-re, hála a T-akárminek, mert jelenleg 1Mbitért többet fizetek, mint egy ADSL-es 2Mbitért  :(
És nem úgy tûnik, hogy hajlandóak lennének ezen változtatni. Ha januárban nem lesz semmi bíztató információ, akkor váltok ADSL-re, pedig a kábel sokkal kényelmesebb (nem kell semmit installálni, beállítani, kapcsolódni)
Én bízok abban hogy bõviteni fogják... tavaly októberben még 512 vonalra fizettünk be még anno axelerónál, márciusban már 2mbttel töltött. (de a feltöltés csak minimálisan javult, grrrr) Na most ha ezt az 5mbites vonalat bõvitik majd... akkor talán már nem lesz olyan rossz pingem a kaillerán, hehehehe.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Szerintem a letöltési sávszéllel nincs gond. Kevés helyet tudja az ember egyáltalán a 2,5 Mbit-et is kihasználni.
Inkább a feltöltést kellene kicsit fentebb nyomni, elfelejteni a forgalmi korlátot... nomeg lehetne kicsit olcsóbb is. :D

Jön amúgy a TvNetwork is. Arról mit tudtok? Egyelõre nálunk még nem megy a kábeles netjük (csak a város bizonyos részein van), de ha májusban lejár a hûségnyilatkozatunk és addigra elérhetõk lesznek, lehet, hogy váltok, mert ott eleve korlátlan a net.

sirtomi

Ahol én lakom nincs kábelszolgáltatás, tehát marad az ADSL :(
Engem a korlát sem zavarna, 15GB-nál többet még nem töltöttem.

TurboK

Quote from: MohaSzerintem a letöltési sávszéllel nincs gond. Kevés helyet tudja az ember egyáltalán a 2,5 Mbit-et is kihasználni.
Inkább a feltöltést kellene kicsit fentebb nyomni, elfelejteni a forgalmi korlátot... nomeg lehetne kicsit olcsóbb is. :D

Jön amúgy a TvNetwork is. Arról mit tudtok? Egyelõre nálunk még nem megy a kábeles netjük (csak a város bizonyos részein van), de ha májusban lejár a hûségnyilatkozatunk és addigra elérhetõk lesznek, lehet, hogy váltok, mert ott eleve korlátlan a net.
http://www.tvnetwork.hu/index.php?data_dir=/modules/szolgaltatasok/index.html

10 rugóért 3mb/768, viszont úgy vettem ki hogy korlátozzák (és elég durván). Ha nem lenne korlátozott akkor eszméletlen jó lenne az ár/sebesség.

Eh, sztem nem lesz gáz ha most 2 évig chellozok. Csak bõvitik még ezalatt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Azért ez elég durva félrevezetés a TVNetnél
QuoteHavi alapdíj: 10.000Ft, amely korlátlan letölthetõ adatmennyiséget tartalmaz.
Havi kiegészítõ forgalmi díjak:  Nincs  
Letölthetõ adatmennyiség:  Korlátlan  

* 30GB forgalom esetén sávszélesség korlátozási, ellenõrzési jogosultsággal
 
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote30GB forgalom esetén sávszélesség korlátozási, ellenõrzési jogosultsággal
Az jó... :eek: Én eddig csak a prospektusukat láttam, ott úgy van írva, hogy korlátlan. De ezek szerint akkor korlátlan, de korlátozott. :rolleyes: Gondolom akkor ugyanúgy lelassítanak, mint a UPC, csak azok legalább kerek-perec kiírják, nem ilyen sunyi módon. Asszem akkor a TvNetwork-öt inkább elfelejtem... Mindegy, még egyelõre ide úgyse lehet beköttetni.

Az "ellenörzési jogosultság" mit akar jelenteni? Átnézik az összes package-t, hogy mit töltök? :haha: Vagy kijönnek megnézni? :rolleyes:

JaFaR

Quote from: MohaAz jó... :eek: Én eddig csak a prospektusukat láttam, ott úgy van írva, hogy korlátlan. De ezek szerint akkor korlátlan, de korlátozott. :rolleyes: Gondolom akkor ugyanúgy lelassítanak, mint a UPC, csak azok legalább kerek-perec kiírják, nem ilyen sunyi módon. Asszem akkor a TvNetwork-öt inkább elfelejtem... Mindegy, még egyelõre ide úgyse lehet beköttetni.
Hm.... havernek TVNetwork van és meg van elégedve vele. Nincs sebesség korlátozás. Azt mondta gyorsabb serverekrõl 800kbyte/sec-el is szokott tölteni és a feltötés is elég jó. Viszont az a 30Gb-os korlát az van. Bár sztem 30Gb bõven elég. És 10ért sztem ez elég jó.

sirtomi

Quote from: MohaAz "ellenörzési jogosultság" mit akar jelenteni? Átnézik az összes package-t, hogy mit töltök? :haha: Vagy kijönnek megnézni? :rolleyes:
Bekamerázzák a szobádat és valaki éjjel-nappal figyelni fog :D

Necrid^

Quote from: sirtomiBekamerázzák a szobádat és valaki éjjel-nappal figyelni fog :D
:lol:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manitu

Quote from: MohaAz "ellenörzési jogosultság" mit akar jelenteni? Átnézik az összes package-t, hogy mit töltök? :haha: Vagy kijönnek megnézni? :rolleyes:
Gondolom ugyanazt mint chellonál. Ellenõrizheted bármikor, hol áll a havi adatforgalmad... ergo nekik is van egy számlálójuk, amit ki kell játszani :D


Mattanja

QuoteWindows has found x CRITICAL SYSTEM ERRORS
Vajon az õáltala kiírt megoldás mûködhet, vagy biztosabb a windows újrainstall? Elég sûrûn dobálja fel ezt az ablakot... What to do?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

Quote from: ShiroiVajon az õáltala kiírt megoldás mûködhet, vagy biztosabb a windows újrainstall? Elég sûrûn dobálja fel ezt az ablakot... What to do?
spyware/vírusirtó futtatás majd windows update.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

Quote from: TurboKspyware/vírusirtó futtatás majd windows update.
Folyamatban, köszönöm!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: JaFaRViszont az a 30Gb-os korlát az van. Bár sztem 30Gb bõven elég. És 10ért sztem ez elég jó.
Akkor ugyanott lennék vele, ergo marad a chello. Amúgy átlag júzernek elég a 30GB, de én ált. elég szûkösen férek el rajta...
Láttam olyat, aki 500MB-ot haszált 1 hónapban - mondjuk annak nem tudom, minek egyáltalán a kábeles net... :rolleyes:

Alkyra

#3478
Hát én garantáltan átlépem a 30gb hónapi forgalmat.
(csak most ez alatt az egy hét alatt leszedtem a :
----
Jogi Problémák miatt az itt említett dokumentumot nem lehet megjeleníteni.
----

és még az animokról amiket most szedek le nem is beszélek(Kiddy Grade, D.N.Angel, Trigun, Star Ocean EX^^)
Szal én alaposan leterhelem a netet.^^

u.i.: elõzõ héten kaptam meg az új gépem. (végre 6 év után. egy ócska 500mhzes celeronom volt 4mb videókártyával 190 rammal.:D azé a mostzani keméyen üti.)

kikuchiyo

Quote from: AlkyraHát én garantáltan átlépem a 30gb hónapi forgalmat.
(csak most ez alatt az egy hét alatt leszedtem a :
1. Harry potter: 2-3mat(2 giga)
2. HomeWorld(700mb)
3. Haegemonia(700mb)
4. WOW-ingyenes(3 giga)
5. Fable(4 Giga)
6. NFS: Most Wanted(3 giga)
7. Prince of Persia 1-2(3 giga)
8. Black And White 2(3 giga)
9.Liniage 2(ezt most töltöm...3 óra s lenn is lesz. cooooll.:D 2 giga)

Szal én alaposan leterhelem a netet.^^

Oké, a többit majd a bíróságon...:rolleyes: :)
Failure is the default option