Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

#300
Quote from: Moha on 2006-04-17, 23:41:32
Na, de hogy ne legyek off: éppen a Dokuro-chan c. agyament baromságot nézem (mint az avatarszövegem is mutatja). Hát, ez is eléggé beteg vígjáték. :D Erősíti bennem azt a tényt, hogy a japánok tényleg nem normálisak. :D
Szóval pipiru piru piru pipiru pi!
Még egy ember elkárhozott. :rolleyes:

Jungle blablabla Deluxe végetért, zseniálisabb, mint az első. Dama is megtalálta élete párját. :haha: Kíváncsian várom a Final-t, holnaptól. :hopp:

Moha

Na, kivégeztem!
Nos, értékelve... issszonyatosan agyament anime! :lul: Az első 4 részen szakadtam a röhögéstől, utána azért egy kicsit leült a dolog. Hát, összességében azért nincs a best of mezőnyben, de kikapcsolódásnak nagyon jó volt. Kicsit "véres" anime, de egyáltalán nem a hagyományos értelemben véve. :haha:
A grafika néhol kissé gyenge és látszik rajta a CG, de a mozgalmassága és a poénjai kárpótolnak érte.

Ajánlom mindenkinek, aki szereti az agyatlan vígjátékokat és akar egy jót röhögni.
Kár, hogy ilyen rövid, még azért pár részig elnéztem volna az ökörködéseiket. :)

roderick

Quote from: Kvikveg on 2006-04-17, 22:02:41
Nincs veletlenul folytatasa? :haha:
Nincs, elivleg asszem akartak csinálni 3. szezont, deaztán valami másra ment inkább a stúdió pénze... nemistom, pedig régen tudtam mire talán FMA vagy Wolf's rain?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: Bandita ^^ on 2006-04-17, 19:58:36
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-17, 19:47:16Sorry, nem akartam elrontani a kedved... de most őszintén, nem lopás az egész? Nem érdemesebb inkább megnézni újra a Champloo-t vagy a Trigun-t? :)
Tulajdonképpen igazad van, elismerem. Nem valami túl színvonalas alkotás, nem is a khmm legeredetibb, de azért annyira nem is rossz. A poénok kifejezetten pihentetőek, és ha az ember ugy áll hozzá, hogy nem akarja mindenáron a hasonlóságot keresni a többi müvel, akkor még azt is megkockáztatom, hogy szórakoztató...
Én nem akartam, de nem tudtam nem észrevenni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#304
Tegnap néztem a Higurashi no naku koro ni 1. részét, továbbiakat lásd a szaktopikban, vagy az aoi blogján.
Kedves vidéki falucska cirpelő kabócák hangjával és fejhangon sipítozó narancssárga/zöld hajú lányokkal... hogy lesz ebből para? Meglátjuk.

Valamint nézni fogom még a Tokko első részét is, ha kegyeskedik végre lejönni t0rr3ntről.
Failure is the default option

Ramiz

Valami komoly, hangulatos animére vágytam, leszedtem egy Gungrave-et (maffia rulez!), erre kapok egy aránytalanul széles vállú, hosszú hajú sablon-macsót, aki két gigantikus pisztollyal (á la Hellsing) szilánkokra lövi az egyen-ellent... ááá, ez nekem nem tetszik! Asszem ugrok a 2. részre, állítólag ott kezdődik a sztori, aztán lehet, hogy inkább elkeztem azt a Monte Christo-s animét, aminek most nem ugrik be a neve.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-18, 16:48:17
Valami komoly, hangulatos animére vágytam, leszedtem egy Gungrave-et (maffia rulez!), erre kapok egy aránytalanul széles vállú, hosszú hajú sablon-macsót, aki két gigantikus pisztollyal (á la Hellsing) szilánkokra lövi az egyen-ellent... ááá, ez nekem nem tetszik! Asszem ugrok a 2. részre, állítólag ott kezdődik a sztori, aztán lehet, hogy inkább elkeztem azt a Monte Christo-s animét, aminek most nem ugrik be a neve.
pedig nagyon egyszerű neve van: Gankutsuou :D

hát igen, Gungrave-től már többen is elriasztottak, kíváncsi vagyok végül mit mondasz róla

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-04-18, 16:53:08
hát igen, Gungrave-től már többen is elriasztottak, kíváncsi vagyok végül mit mondasz róla
Itt egy ellentétes vélemény, fenntartva, hogy a tapsztalat szerint ellentétes az ízlésünk...: #6094-es hozzászólásom, a link alant.
http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=1505&p=31
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

#308
Quote from: via_mala on 2006-04-18, 19:26:56
Quote from: Fazék on 2006-04-18, 16:53:08
hát igen, Gungrave-től már többen is elriasztottak, kíváncsi vagyok végül mit mondasz róla
Itt egy ellentétes vélemény, fenntartva, hogy a tapsztalat szerint ellentétes az ízlésünk...: #6094-es hozzászólásom, a link alant.
http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=1505&p=31
ennyire rossz az ízlésem, hogy minnél jobban el akarsz határolódni tőlem?  :eek: :lol:

amúgy amit ma láttam, mert én is kísérletező kedvemben voltam, az ez a Magical Pokan c. szörnyűség volt, aminél kb 4 percnyi kliséhalom után úgy döntöttem, ez sajnos nem a poénos fajta anime. mondjuk persze lehetett sejteni előre a képről, de a leírása valamiért szimpatikus volt :) még akármi is lehetett volna belőle, ha kellően színvonalas paródiája önmagának :) de nem az...

kikuchiyo

Remekmű születésének lehetünk tanúi!

Már az első rész is egy jól kitalált, eredeti történetet sejtet, ami mentes az animére sajnos oly jellemző kliséktől:
Megnyílnak a túlvilág kapui, és rettenetes zombiseregek másznak elő a föld alól, lemészárolva mindenkit, aki él és mozog!
Végre egy anime, ahol nem spórolnak a vérrel és a röpködő testrészekkel!
A főhős egy fiatal rendőrtiszt, aki a húgával lakik együtt. És itt fel kell hívnom a figyelmet arra, hogy milyen kitűnő szereplőket találtak ki nekünk ennek a gyöngyszemnek a tehetségben nem szűkölködő készítői: a gömbölyded idomokkal megáldott húg minden reggel egy szál fehérneműben ébreszti hősünket! Megindító a szexuális feszültség ilyen finom ábrázolása, rögtön a film elején.
Hősünknek szüksége is van erre, hiszen öt évvel ezelőtt a szülei egy hasonló zombitámadásban veszítették életüket, azóta él együtt a húgával. Ám a rendező remekül adagolja a nyomokat: hősünk még nem tudja, hogy természetfeletti események állnak szülei halála mögött, csupán az egyre gyakrabban jelentkező rémálmai utalnak erre. Zseniális a későbbi eseményeknek ez az előre sejtetése.
Mint kiderül, a rendőrségen belül van egy titkos alakulat - ez a Tokko -, amely csupa gyönyörű, nagymellű nőből áll. Egyikük rögtön ki is kezd ifjú hősünkkel.
Ez az alakulat - eredeti, zseniális fordulat! - félmeztelenül, kardokkal harcol a félelmetes zombik ellen!
Vajon az hősünk sorsa, hogy csatlakozva a Tokko-hoz, szembeszáll a zombikkal és megtalálja szülei halálának okát?

Mindenesetre érdemes figyelemmel kísérni ezt a nagyszerűnek ígérkező, kivételes sorozatot, amit ezúton ajánlok mindenkinek!

Ha még nem esett volna le, akkor a gyengébbek kedvéért: ez a sorozat egy halom trágya, a fentiek pedig paródiának veendők...
Failure is the default option

Fazék

 :lol: Te nem vagy normális :haha:
Egy pillanatra még el is hittem az elején  :lol:

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-04-18, 20:38:42
:lol: Te nem vagy normális :haha:
Egy pillanatra még el is hittem az elején  :lol:
Mit vársz egy favágótól? :lol: :hopp:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Kiku, ezért megöllek... elolvastam 3 sort, aztán sikítani és habzó szájjal hörögni kezdem, lelki szemeimmel a világvégét látva, ahogy az EL topikban beállsz a fanatikusok közé és minden eddigi jó ízlésű ajánlásodat összetiporva méltatni kezded ezt a vérespucér stílust... aztán továbbolvastam, és 2 másodperccel az infarktus előtt leesett, hogy csak viccelsz...  :Eztneked: :muhahah: :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-18, 20:25:35
Remekmű születésének lehetünk tanúi!

:lol: Baz már azt hittem tényleg valami nagyon jó anime lesz. Kezdtem lelkesedni aztán leesett, hogy csak poén  :haha:

zolan43

[Kuroneko]Fullmetal Alchemist - Chibi Party OAV [DB1546EB].avi
Elvetemült egy darab és nincs 7perc se.
-Küzdelem a mikrofonért, részeg Winry odacsap-

Kvikveg

Quote from: roderick on 2006-04-18, 09:49:58
Quote from: Kvikveg on 2006-04-17, 22:02:41
Nincs veletlenul folytatasa? :haha:
Nincs, elivleg asszem akartak csinálni 3. szezont, deaztán valami másra ment inkább a stúdió pénze... nemistom, pedig régen tudtam mire talán FMA vagy Wolf's rain?

Miert, van 2. season? Vagy csak felreutottel? *lelkes csillogo szemekkel nez*

kikuchiyo: most ezen kb akkorat rohogtem, mint az aoi ezen elozetesen:
http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=273
Ld. elso sor. :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2006-04-18, 22:19:15
kikuchiyo: most ezen kb akkorat rohogtem, mint az aoi ezen elozetesen:
http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=273
Ld. elso sor. :lul:

A Najica tök jó kis anime, nekem tetszett :D

Member

Quote from: zolan43 on 2006-04-18, 22:03:21
[Kuroneko]Fullmetal Alchemist - Chibi Party OAV [DB1546EB].avi
Elvetemült egy darab és nincs 7perc se.
-Küzdelem a mikrofonért, részeg Winry odacsap-
Honnan lehet leszedni? :bambi:

zolan43

Quote from: Member on 2006-04-18, 22:26:13
Quote from: zolan43 on 2006-04-18, 22:03:21
[Kuroneko]Fullmetal Alchemist - Chibi Party OAV [DB1546EB].avi
Elvetemült egy darab és nincs 7perc se.
-Küzdelem a mikrofonért, részeg Winry odacsap-
Honnan lehet leszedni? :bambi:
http://k-neko.net/

Member


Mennyit foglal kb.? Mert asszerint indítom el a torrentelést holnap reggel. :rolleyes:

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

zolan43

Quote from: Member on 2006-04-18, 22:45:15

Mennyit foglal kb.? Mert asszerint indítom el a torrentelést holnap reggel. :rolleyes:
85MB

Cobra

Végignéztem a Those Who Hunt Elves-et, de nem nagyon ajánlom tovább. A történet igaz egyedi, de pár jobban sikerült résztől eltekintve elég lapos volt. A történet lényege, hogy egy rosszul sikerült varázslat hatására 3 mi világunk beli ember átkerül egy másik dimenzióba, ahol emberek, elfek, meg még néhány lénytípus együtt él. Mikor vissza akarják juttatni a hívatlan vendégeket, akkor szintén kis hiba csúszik elf papnőnk varázslásába és 5 darabra bomlik a varázslat, ami elfek bőrén jelenik meg. Ezután a mi világunkból származó emberknek már "csak" meg kell találniuk a darabokat, de némi akadályt jelent(ene), hogy ezek női elfek bőrén találhatók meg, és legtöbbször a ruha alatt :)  Így hát hőseink felkerekednek, hogy letépjék minden útjukba kerülő elf ruháját.
A történetben semmi ecchie nincs, a lényegesebb testrészek takarva maradnak, az egész történet a humorra épül. Sajnos hiába az egyedi ötlet, pont a humor nem nagyon jött össze, engem igazán csak egy rész a második szezonból tudott jobban megnevettetni (aki látta, ez a farkasos rész volt).
Intro/Outro zenéje jó, a képi anyag kevésbé, főleg a második szezonban. Menet közben sajnos nincs semmi zene. Grafikailag sem nagy szám, közepesnél kicsit gyengébbre ítélem (5-6 évvel a készítés előtt még erős közepes lett volna).
Összességében max 6/10.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

#323
Quote from: Kvikveg on 2006-04-18, 22:19:15
Miert, van 2. season? Vagy csak felreutottel? *lelkes csillogo szemekkel nez*
14-26. rész az 2. szezonnak volt titulálva asszem... ugyhogy van, de már láttad:)
más:

Genshiken

nagyon aranyos, zseniálisan vicces... az elsö öt-hat rész... utánna eléggé unalmas lesz.
Bátran tudom ajánlani mindenkinek, hisz elvégre elég közelálló dologról szól (aki nem tudná, az otakuk életét mutatja be).
Elsö pár rész alatt csak a fülem mentett meg attól, hogy le ne essen a fejem annyira mosolyogtam
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-04-18, 23:15:44
nagyon aranyos, zseniálisan vicces... az elsö öt-hat rész... utánna eléggé unalmas lesz.
Igen, valahogy az alapötlet jó, csak túl sok fantázia nincs a részekben. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Nekem van egy sejtésem, hogy túl hamar adaptálták a mangát animévé és azt se túl jól... a végefelé volt olyan érzésem, hogy egy 4 képkockás azumanga geg-ben több történet van mint a 20 perces részben :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zsiga

Quote from: Cobra on 2006-04-18, 22:51:31
Végignéztem a Those Who Hunt Elves-et ...
Nem mondod hogy nem tetszett a "TP" macis rész?! :lul:
(2. sorozat, 2. rész)

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2006-04-18, 22:51:31
Végignéztem a Those Who Hunt Elves-et,
...
Jo neked (vagy rossz), en nem birtam addig. Elso par resz utan lemondtam rola.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-04-18, 23:59:55
Nekem van egy sejtésem, hogy túl hamar adaptálták a mangát animévé és azt se túl jól... a végefelé volt olyan érzésem, hogy egy 4 képkockás azumanga geg-ben több történet van mint a 20 perces részben :)
Azumanga egy gyöngyszem... animéből végigszenvedtem 5-6 részt, aztán belenéztem a mangába és megtudtam, hogy az tömörebb is, nem is agyrohasztóan fárasztó és még viccesebb is... hát bazz. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

A Those Who Hunt Elves nem hölgyeknek készült, az biztos :)
Zsiga, nemigazán...
Hide and fear, Cobra Commander is here !