Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Fazék

ANN AniDB T.H.E.M review

Egy hercegnő, akit elzárnak a külvilágtól, könyvekből kell megismerje azt, és természetesen vágyik kijutni börtönéből. Sok lovag érkezik a várba, kiket azzal bíztak meg, hogy minnél több mágikus tárgyat hozzanak a királyságba, és végül a szerencsés elnyerheti a hercegnő kezét. De őt erről nem kérdezték meg. Ő az emberek között akarna élni, élni szeretne végre, megtapasztalni a világot, és meg is próbál elszökni. Ekkor érkezik egy a régi elfeledett világból megmaradt varázsló, aki magának akarja a hercegnőt. És többet nem mondok el belőle, mert látom már így is ugornátok át az ajánlót :)

Szóval egy szép Ghibli-szerű mese :) A hátterek gyönyörűek, az emberek ábrázolása kicsit túl egyszerűnek tűnhet elsőre, de illik az animéhez és szép az összhatás. A zene pedig valami csodálatos. Vszleg többeknek túl lassú lesz maga a film, de én valamiért mégis végig imádtam. :) Ha nem is a legeredetibb történet, de szépen van előadva és a hercegnő egy okos, cselekvőképes lány, akinek csak szorítani tud az ember, hogy végül sikerüljön elérnie célját. :)

Amennyiben van rá igény, összeszedem magam és feltöltöm pár nap alatt az ftp-re, én is csak emule-on tudtam beszerezni.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-04-19, 01:52:25
És többet nem mondok el belőle, mert látom már így is ugornátok át az ajánlót :)
Késő, nagyon késő... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Studio 4C aszondod? (Illetve nem mondod?)

Nekem choudai!
Failure is the default option

Fazék

#333
Quote from: kikuchiyo on 2006-04-19, 13:23:03
Studio 4C aszondod? (Illetve nem mondod?)
ja igen, ezt is akartam mondan :)

na jó, ezen esetben beizzítom a rég nem használt feltöltési account-omat :)
bár most jut eszembe, hogy neked egyszerűbben is odaadhatom   :haha:
ha mások érdeklődését nem keltette föl a film, akkor nem pocsékolom fölöslegesen az ftp helyet, más "remek" sorozatok elől :)

L.Mole

Quote from: via_mala on 2006-04-18, 19:26:56Itt egy ellentétes vélemény, fenntartva, hogy a tapsztalat szerint ellentétes az ízlésünk...: #6094-es hozzászólásom, a link alant.
http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=1505&p=31

Érdekes, hogy szinte ugyanezt írtam Ramiznak erről a sorozatról, pedig esküszöm csak most olvastam a véleményedet.

Nekem amúgy tényleg nagy kedvencem, úgyhogy már csak becsületből is ajánlom mindenkinek, hogy tegyen vele egy próbát. Az első rész tulajdonképpen akár ki is hagyható, mert szinte egy az egyben ismétlődik meg mikor rendesen kronológiailag is eljön az ideje (valószínűleg kedvcsinálónak vágták be a sorozat elejére, amivel úgy tűnik sokaknál épp ellenkező hatást értek el :ejj: ). 

Mattanja

Ezt ne nézzétek meg. A készítők sem tudhatták, hogy mit akarnak vele. Először arra gondoltam, hogy valami animeként eladott túlélési útmutató gyerekeknek, de belevittek egy kis "az emberek tönkreteszik a bolygót" is, valamint szeress mindenkit, és ezt mindezt végtelenül gagyi stílusban. Itt a robotok is tudnak sírni, vannak érzelmeik, kifulladnak a futástól, az erdőben éléstől hetek alatt nem kopik a ruhája senkinek stbstbstb... Eleinte arra gondoltam, hogy kisgyerekeknek jó ez az anime, de végignézve mind az 52 részt azt mondom, hogy ők is csak hülyülnének tőle.
Egyetlen pozitívum a zenéje, amit ugyan nem sikerült mindig jól időzíteniük, de külön hallgatva még szép is lehet.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

RE@L

Kage Kara Mamoru

4 rész után érdekes, aranyos blődség. Aranyos 1xű szórakoztató. Majd a 11 rész után írok rendes hosszú rivjút, de akik szeretik a komédiát annak ajánlom mert lehet hogyn em olyan cool és ütős pörgős mint a Sukuran, de aranyos :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#337
Quote from: Shiroi on 2006-04-20, 00:07:07
de végignézve mind az 52 részt
:eek: :eek: :eek:

Kino no tabi
Úgy vagyok ezzel, mint a Grave of the fireflies-szel: idegesítőnek és nagyon semmilyennek éreztem (1. ep.), de nem merek biztosnak lenni benne, mert félek, hogy meglincselnek a rajongók. A rajzstílusa béna, a kissrác és a motor beszélgetései unalmasak és ostobák, az "élet így meg úgy" meg "az utazás filozófiája" meg "néztél-e már madarat szállni" részek meg erőltetettek. Csak tényleg fiatal kollegáknak merném ajánlani, ha nem mondta volna sok jeles (és felnőtt) anime-szakértő itt a fórumon, hogy ez bizony jó. Így viszont bennem van a hiba, valamiért nagyon nem jött be.
(Egyébként az első epizód nagy ötlete Lemtől van és ő szvsz sokkal jobban megírta.)

Mushishi
Ebből viszont a muterrel néztem meg egy részt és nem én! Ő!!! mondta a végén, hogy bizony úgy látszik az animéknek rossz megítélése van MAgyarországon... :cool: :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rage

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-20, 01:25:06
Így viszont bennem van a hiba, valamiért nagyon nem jött be.
Hat, nem tetszett, ez van. Nem irok most ellenvelemenyt, mert felesleges, csak annyit javasolnek, hogy majd egyszer azert nezd vegig, mert tenyleg nagyon jo a cucc (es ez nem az "egymillio legy nem tevedhet" esete :p).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Ramiz

Quote from: Rage on 2006-04-20, 02:23:18
Hat, nem tetszett, ez van. Nem irok most ellenvelemenyt, mert felesleges, csak annyit javasolnek, hogy majd egyszer azert nezd vegig, mert tenyleg nagyon jo a cucc (es ez nem az "egymillio legy nem tevedhet" esete :p).
OK. :) Örülök, hogy értetted, mire gondoltam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Ramiz (nekem örökre ez marad) leírása alapján tényleg olyan dolgokról filóznak, ami szigorúan elméleti és egyéni, pedig a filozófia feladata, hogy a közösség problémára elméleti úton keressen egy megoldást, amelyet mások gyakorlatiasítanak és véghezvisznek. Pl. ha az erkölcsről beszélgetne, akkor érdekelne.

via_mala

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-20, 01:25:06
Kino no tabi
Úgy vagyok ezzel, mint a Grave of the fireflies-szel: idegesítőnek és nagyon semmilyennek éreztem (1. ep.), de nem merek biztosnak lenni benne, mert félek, hogy meglincselnek a rajongók.
Lincselés nincs, csak a már rengetegszer hangsúlyozott - de úgy látszik még mindig nem nyilvánvaló - tény fölemlegetése: egy-két rész alapján képtelenség megítélni egy sorozatot.
Az első rész után pontosan ugyanilyen véleményem volt róla, de továbbléptem, megadtam neki az esélyt, és már a második rész is meggyőzött róla, hogy több van ebben az animében, mint ami látszik, és a későbbi epizódok során egyre inkább sikerült megbizonyosodnom erről.
Szóval ismételten kérnék mindenkit, hogy egy rész alapján ne ítéljen meg senki egy sorozatot.  :_piszka:

Az meg, hogy Lem, vagy akárki egy többszáz oldalas könyvben jobban megír, kidolgoz egy történetet, azt hiszem nyilvánvaló, én pl. még soha nem találkoztam olyan könyvadaptációval, ami filmen jobb lett volna. Ha pedig csak annyi a kifogásod, hogy lopott a történet, hát akkor rengeteg anime kiesik a rostádon, mert a japánok is előszeretettel lopkodnak, bár én inkább erre is azt mondanám: adaptálnak. Merthogy adott egy jó történet, és hozzáteszik a saját gondolataikat, gondolkodásmódjukat, stílusukat, nem egyszerűen csak lemásolják. Én így értelmezem azt a mondást, hogy "lopni is tudni kell".

Ja és hogy ON is legyek:
Mostanság kezdtem bele a GitS SAC 2nd GIG-be, és a szokásos politikai handabanda, meg cyber-trükkök, szóval jó, csak rengeteg a szöveg, és szép, de nehezen olvasható fonttípust választott a fansubber csapat, szóval állandóan nyomogatnom kell a space-t, hogy el tudjam olvasni a feliratokat.
Kikapcsolódásként meg néztem egy kis Tenchi OAV-t, meg Minigoddess-t.  :muhahah:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Quote from: Member on 2006-04-20, 10:15:50
a filozófia feladata, hogy
Jobb, ha most nem kezdjük el újra a vitát, hogy mi a filozófia feladata. Nem is biztos, hogy van feladata! :_off:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Member

via_mala, Ramiz zéró epizód megtekintése után is simán lehúz vmit, hát még ha látott 1et. :rolleyes:
A filozófiáról csak annyit, ha kifekszek a mezőre és azon gondolkozok, hogy a felhők úgy hömpölyögnek, mint vmi vanilía-fagyi forrás, szerintem nem több az egész önmagunk számára adott idillkedésnél. Ha már hozzátesszük, hogy "és ebből a fagyiból mindenkinek adnék.", akkor már örömmel hallom. :)

Ramiz

Quote from: via_mala on 2006-04-20, 10:19:46
Lincselés nincs, csak a már rengetegszer hangsúlyozott - de úgy látszik még mindig nem nyilvánvaló - tény fölemlegetése: egy-két rész alapján képtelenség megítélni egy sorozatot.
Na ezért mondtam Rage-nek, hogy örülök, hogy megértett, mert tudtam, hogy lesz, aki nem fog. Röviden: nem ítéltem meg az egész sorozatot, semmi több nem történt, mint egy rész megnézése. De most nem akarok ebbe belemenni. Tényleg egész máshogy áltok hozzá ehhez az "egészet végig kell nézni" témához, mint én. (Szerintem ha a stílusa nem jön be, akkor akkor sem fog tetszeni az anime, ha több rész során meglátom az egyre több mondanivalót. Vagy ha a történetvezetés nem tetszik, akkor nem valószínű, hogy később hirtelen megtetszik. Ahogy a szakadékot megtalálták meg az újabb szakadékok nyíltak meg ahogy bemotoroztak a városba, minden olyan csupasz és stilizált, ami nekem szörnyen hat. Mindössze ennyiről van szó.)

Quote from: via_mala on 2006-04-20, 10:19:46
Az első rész után pontosan ugyanilyen véleményem volt róla, de továbbléptem, megadtam neki az esélyt, és már a második rész is meggyőzött róla, hogy több van ebben az animében, mint ami látszik, és a későbbi epizódok során egyre inkább sikerült megbizonyosodnom erről.
Na ez viszont már jóval informatívabb volt, mint az eddigiek, volt értelme leírnod, mert máris elgondolkoztam, hogy megnézzem-e a második részt.

Quote from: via_mala on 2006-04-20, 10:19:46Szóval ismételten kérnék mindenkit, hogy egy rész alapján ne ítéljen meg senki egy sorozatot.  :_piszka:
Pedig egy rész nagyon jellemző tud lenni egy sorozatra. És az én kedvenc animéim mind olyanok, hogy egy rész után már nagyon tetszettek (Cowboy Bebop, Escaflowne, One Piece, Texhnolyze, Samurai Champloo, GitS: SAC, Trigun, Planetes), és egy olyan nem volt még, aminek utólag "kellett volna" megtetszenie és tényleg meg is tetszett volna. Úgyhogy én meg megkérek mindenkit, hogy fogadja el, hogy én ilyen bolond impulzív ösztönítélő lény vagyok. :)

edit: ááá, Member is ért engem, no ezt nem hittem volna... :lol:
edit 2: ja nem, sorry, most vettem észre, hogy a "lehúz" szót használta... mégsem ért :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#345
Quote from: White SeeD on 2006-04-20, 12:13:54
Jah Kino no tabi  eleje tényleg nem túl húdenagyotütő.
De pl a nyulas rész elgondolkodtató. Az utolsó részek meg már megán ütnek.
Kezd hátulról nézni. (Ide most lenne egy megjegyzésem de kihagom :D )
De szóval fölmerülne az emberben a kérdés, hogy ha a sorozat rajongói is gyengének tartják a sorozat elejét, akkor pontosan mit gondoltak a készítők az anime készítésekor? Miért van az, hogy ezek szerint rengeteg "kiváló" sorozatban, csak a közepe felé kezdenek el berakni tényleg megnézésre érdemes részeket is? Szóval ahogy Ramiz is mondta, az általa említett sorozatokban, már az első résztől képesek voltak a készítők átadni egy hangulatot a sorozat egészéből, már az első résznél is összeszedték magukat... Szóval engem érdekelne, hogy mi van ennek a hátterében, mitől van az, hogy kénytelenek beérni (és el is fogadják ezt az emberek) olyan sorozatokkal, amik eleinte nem lépik túl a közepes szintet, majd egyszercsak elkezd körvonalazódni a történet és inenntől mindenki megszereti a korábbi unalmas részeket is... Persze most lehetne jönni azzal, hogy de hisz nem tárhatnak föl mindent az elején, szépen kell csöpögtetniük a szemünkbe a részleteket, nyomokat, és ezért a sorozat végének a fényében látjuk immár az egész teljest értéknek, de sztem ez többnyire csak (ön)kábítás. Lehet úgy is eladni egy sorozatot, hogy végig élvezetes, és amikor nem tudsz még semmit, totál káosznak tűnik, akkor is magával ragadjon. És most megpróbálok válaszolni a kérdésemre: :) Lényegében ezeket a sorozatokat el lehetne adni inkább 13 részesként, mint 26, inkább 6 részesként, mint 13, satöbbi. De mivel ez is egy üzletág, ki kell húzniuk a 13 résznyi tartalmat 26 részesre, a 26 részes tartalmat 72 részesre, satöbbi, satöbbi. A közönség eszi-veszi és minden szép és jó. Mert ha ennyi ember szereti, akkor tényleg kell legyen benne valami, ami jó. De a türelmetlenebb embereket, akik tényleg csak a jót szeretnék megkapni, nem érik be a közepes részekkel, hisz annyi kiváló megnézendő mű létezik, senki sem kényszeríti az embert, hogy csak animében találhat jót, és csak azért mert később húdejó lesz, attól még nem kötelesek végignézni, mert egészében a műnek hiába remek a vége, de ritkán érdemel az ilyen sztem is közepesnél jobb értékelést. Na most be is fejezem, mert éhes lettem, és kezdek totál belezavarodni a mondatszerkezeteimbe :haha: :) Remélem érthető amit zagyváltam és nem magyarázzuk félre. A biztonság kedvéért olvasd újra, ha megsértődtél ;)

Member

#346
Fazék, arra nem gondoltál, hogy esetleg el akarják űzni a gyenge akaratúakat? :rolleyes:
Nekem szinte minden komolyabb mű, ami eddig tetszett, nem indult be az elején (nálam végülis biztos nem).
Sokkal rosszabb, amikor egy ígéretesnek tűnő alkotás unalomba fúl...

Fazék

Quote from: Member on 2006-04-20, 12:41:25
Fazék, arra nem gondoltál, hogy esetleg el akarják űzni a gyenge akaratúakat? :rolleyes:
Hát te mindig meg tudod nevettetni az embert, remek gondolatvezetéseddel... :haha:
Ez üzlet. Ez egy termék, amit el kell adni. Amit említettél, arról szó sem lehet. :)

Member

Mondjuk igaz, hogy "elzavarást" csak doujinshik esetén szabad megengedni,
mert az eleve ingyér van, és animék esetén nem árt egy kis fanservice.

Mattanja

#349
Végig ilyen marad, vagy élvezhetővé válik? Azon kívül, hogy "fílinges" és "művészi" és "blabla" fel tud majd mutatni valamit, ami miatt érdemes végignéznem? Próbáltam ráhangolódni, de nem sikerült.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

#350
Quote from: Shiroi on 2006-04-20, 13:35:10
Végig ilyen marad, vagy élvezhetővé válik? Azon kívül, hogy "fílinges" és "művészi" és "blabla" fel tud majd mutatni valamit, ami miatt érdemes végignéznem? Próbáltam ráhangolódni, de nem sikerült.
Sztem akkor később se fog bejönni. Ha már láttál belőle 3-4 részt és még mindig nem tetszik, akkor sztem abba lehet hagyni. Végignéztem és nem véletlenül nem írtam róla értékelést. Nekem ugyan sokminden nagyon tetszett benne, de végül mégse elégedetten álltam föl a monitor elől... Kénytelen vagyok egy értékelés megírása előtt átolvasni pár fan-oldalon értelmezéseket és magyarázatokat, stb. Sajnos olyan problémám van vele, hogy vagy valamit nagyon félreértettem benne, vagy következetlen és hibás a történet. És ezt bocsánat, de nem itt akarom megvitatni, szeretnék majd felkészültebben ideállni vele :) A stílusa ettől függetlenül az OP-el együtt átkozottul bejött, de ettől még nem érzem tökéletes sorozatnak. Még visszatérek :D

Ramiz

Fazék utolsó 3 postjával 102%-ig egyetértek, de én is éhes vagyok, úgyhogy nem írok többet, mindent elmondott úgyis, megyek kajálni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member


Selmo

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-20, 11:33:25
Na ezért mondtam Rage-nek, hogy örülök, hogy megértett, mert tudtam, hogy lesz, aki nem fog. Röviden: nem ítéltem meg az egész sorozatot, semmi több nem történt, mint egy rész megnézése. De most nem akarok ebbe belemenni. Tényleg egész máshogy áltok hozzá ehhez az "egészet végig kell nézni" témához, mint én.
Én egyetértek veled, sőt hasonlóan vélekedünk. Volt valami Lain nevű alkotás, amire az első rész megnézése után azt mondtam, hogy  :wtf: ! De azért tovább néztem és egyre jobban nem tetszett. Végül végignéztem, hogy lássam kisül-e belőle valami, de csalódtam. Azóta én is fenntartásokkal nézem az alkotásokat, ha az első 3 rész nem tud lekötni, akkor a többi nem érdekel. És nem hiszem, hogy 13 nem jó részt érdemes lenne megnézni, csak azért, mert a másik 13 meg jó lett.
Fazék kolléga hozzászólásával tökéletesen egyetértek, ha van olyan sorozat, amiben a készítők már az elejétől át tudják adni a hangulatot, akkor olyat kell nézni, nem pedig olyat, ami úgymond betolással indul el. :tezsvir:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Rég láttam ennyire elborult dolgot.

Ez az els? rész a középiskolás amat?rfilmek vitriolos paródiája, minden itt van, ami ezeket oly bájosan amat?rré és nézhetetlenné teszi: a pocsék képmin?ség, a zajos hang, a túljátszott, er?ltetett hangsúlyok, a zagyva és érthetetlen történet, még a tapasztalatlan operat?r hibáit is szimulálták a rajzolók. Mindemelett az ismert animés kliséknek is jól odatesznek, és az egész oly mértékben eltúlzott, hogy azt nem lehet folyamatos röhögés nélkül kibírni.

Nem tudom, hogy a folytatás is ilyen lesz-e, de ez az els? rész minden régi motorosnak kötelez?.

(Bár az is lehet, hogy egyesek inkább azzal az idézettel fognak egyetérteni, hogy "olyan, mint egy sajtreszel?vel rejszolni: kicsit szórakoztató, de leginkább fájdalmas."
Failure is the default option

L.Mole

Quote from: Selmo on 2006-04-20, 16:59:16
Én egyetértek veled, sőt hasonlóan vélekedünk. Volt valami Lain nevű alkotás, amire az első rész megnézése után azt mondtam, hogy  :wtf: ! De azért tovább néztem és egyre jobban nem tetszett. Végül végignéztem, hogy lássam kisül-e belőle valami, de csalódtam. Azóta én is fenntartásokkal nézem az alkotásokat, ha az első 3 rész nem tud lekötni, akkor a többi nem érdekel. És nem hiszem, hogy 13 nem jó részt érdemes lenne megnézni, csak azért, mert a másik 13 meg jó lett.
Fazék kolléga hozzászólásával tökéletesen egyetértek, ha van olyan sorozat, amiben a készítők már az elejétől át tudják adni a hangulatot, akkor olyat kell nézni, nem pedig olyat, ami úgymond betolással indul el. :tezsvir:

Érdekes, hogy nekem 10-ből kb. egy anime esetében jön be az az érzés, hogy az első rész alapján borzalmasan ellenszenvesnek, vagy nagyon übernek tűnik. Legtöbbször csak a harmadik-negyedik rész után alakul ki éles véleményem, valahogy addigra érik be; A legtöbbször egyébként megdöbbenek, hogy mennyire más volt a sorozat egésze mint az első benyomásom. A kieső 10% pedig általában olyan téma- és látványegyveleg amiről egyszerűen tudom, hogy nem lehet belőle semmit kihozni ami nekem tetszene (a tévedés lehetősége persze fönnáll de nem éri meg a kockázatot :) ).
De úgy is érzem, hogy egy másfél- két óra ismerkedés egy sorozattal belefér még akkor is ha esetleg feladom a dolgot. A rosszabbik eset pl. az ilyen Hellgirl féle anime, amiben már az első résztől látom a lehetőséget, amit valamiért az alkotók nem, és már a tizenixedik részen is túl vagyok de még azért berakom a tizenixpluszegyediket, hogy hátha most (hiszen ott van benne potenciál arohadtéletbe :Eztneked: ).

Lazzaret

Most találkoztam egy ilyen alkotással amit lehet hogy nem fogok végignézni ez pedig a Soul link. A storyval olyan érzésem van eddig hogy már ezt láttam máshol is. Alapvető klisék vannak benne. És amitől elszörnyedtem hogy amilyen jól kivan dolgozva rajzban egy egy figura olyan szőrnyü animációt kapott hogy ilyet még nem láttam. Remélem a 4.dik rész azért jobb lesz mert ha nem mehet ez is a levesbe.


www.arkangyalok.uw.hu

Member

Nekem két nagy kedvemcem is ritka ramatyul indul (EL, FMA), úgyhogy nem hiszek a folyamatosságban ("ha ez eleje sz@r, később sem lesz jobb" elve), adok neki 4-5 rész esélyt (ha viszont nekem kell letöltenem, lehet, hogy ennyit sem, de pl. Excel kapott 7-t és elbénázta). Eddigi tapasztalatom, hogy a komolyabbak lasssabban indulnak be, míg ha egy vígjáték már az elején is förtelmes, később sem lesz jobb.

Lazzaret

Én is valahogy így vagyok vele kap pár részt hátha tud mutatni valamit de ha nem mehet a kukába. De pl volt már olyanhoz is szerencsém ami elég gyengén indúl de a végére beéret.


www.arkangyalok.uw.hu

kikuchiyo

A készül? sorozatok 90 %-ára az igaz, amit Fazék mondott.
Ezek egyszer?en termékek, amit lehet?leg minél több fogyasztóhoz el akarnak juttatni.
És ha ugyanannyi szellemi er?feszítéssel 13 helyett 26 részre el lehet nyújtani a dolgot, akkor miért ne - kétszer annyi reklámid? a csatornának.

Én a maradék 10 %-ért nézek animét. Ahol valódi, m?vészi szempontok is szerepet játszanak egy sorozat szerkezetének összeállításánál, ott el?fordulhat, hogy tényleg kell négy-öt rész, mire be tudják mutatni azt a világot, amit akartak, vagy be tudják indítani az igazi történetet.
Végtére is az ultiban sem az els? ütésben jön ki az ember a piros ásszal*.
Vagy másik - nem jó - példa: amikor el?ször láttam a Gyalog-galoppot, nem tetszett. Fanyalogtam, hogy ez lenne olyan jó? A legzseniálisabb vígjáték ever?
És tényleg az, de ennek felismeréséhez kellett némi id? és néhány újranézés.

*(A hasonlatok 2006-os, kiskunlacházai világbajnokságán ez a hasonlat utolsó el?tti helyezést ért el.)
Failure is the default option