Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Draconire

Az igaz, hogy a monumentális végső csata, nem volt annyira monumentális mint amennyire egy ilyen történet lezárásához kellet volna hogy legyen.
Ezen a téren nekem is volt egy kis hiányérzetem, főleg azok után hogy milyen látványos harcok voltak benne.
Quote from: kisvirag on 2006-06-15, 15:41:33
ennek ellenére bekerült a kedvencek közé.
:tezsvir:  :smile:

via_mala

Quote from: RE@L on 2006-06-15, 11:29:54
Én kérek elnézést! Az én fülem nem a régi már :( De valahogy akkor se hozta az OVA az emlékeimbe ivódott "színvonalat"
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4449
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=6256

Tényleg ugyanaz a szinkrongárda de akkor nem értettem miért nem ismertem föl a hangjukat  :confused:
Nohát megnéztem a Full Metal Panic! TSR OVA-t is. Nem volt olyan vészes, egy tökátlagos színvonalú átvezető résznek felelt meg. Kissé rákoncentráltak Tessa női mivoltára, alaposan megszórták fanservice-szel, és nem utolsó sorban adtak egy fricskát az anime-függő otakuknak is! :) Tisztára mintha magamat láttam volna, ahogy Grouseaux nézte a számítógépén az animét, és majdnem felröhögtem, mikor az egyik kazetta borítóján egy távolról Kenshin-re hasonlító, de nagyon bugyuta vöröshajú szamurájt véltem felismerni. Most odatekertem, és ez a címe az animének: "Conyan, the future detective boy", LOL!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

RE@L

Quote from: via_mala on 2006-06-15, 23:37:00
Quote from: RE@L on 2006-06-15, 11:29:54
Én kérek elnézést! Az én fülem nem a régi már :( De valahogy akkor se hozta az OVA az emlékeimbe ivódott "színvonalat"
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4449
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=6256

Tényleg ugyanaz a szinkrongárda de akkor nem értettem miért nem ismertem föl a hangjukat  :confused:
Nohát megnéztem a Full Metal Panic! TSR OVA-t is. Nem volt olyan vészes, egy tökátlagos színvonalú átvezető résznek felelt meg. Kissé rákoncentráltak Tessa női mivoltára, alaposan megszórták fanservice-szel, és nem utolsó sorban adtak egy fricskát az anime-függő otakuknak is! :) Tisztára mintha magamat láttam volna, ahogy Grouseaux nézte a számítógépén az animét, és majdnem felröhögtem, mikor az egyik kazetta borítóján egy távolról Kenshin-re hasonlító, de nagyon bugyuta vöröshajú szamurájt véltem felismerni. Most odatekertem, és ez a címe az animének: "Conyan, the future detective boy", LOL!
Úgy látszik a hiba az én agyamban van :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Ezt is befejeztem, nem vagyok a romantikus műfaj nagy rajongója, de ez eszméletlenül bejött, nagyon aranyos anime, szép történettel (bár Kei betegsége kicsit elvont) és aranyos poénokkal (a kawaii lányokat már meg se említem, btw én is szeretnék ilyen anyóst :D). Mindenkinek csak ajánlani tudom, még a nagy blech rajongóknak is :D :p Messze felülmúlja az Twins-t (látszik is, hogy ezvolt az első)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Selmo

Ma két kis animet néztem meg:
Oh! My Goddess - OVA: Hát ez elég rövid volt történetileg. Az első 3 rész bemutatja a szereplőket, a maradék kettő meg csinál némi komolyabb bonyodalmat. Nekem eddig tetszett, és mivel van fenn 25 rész TV sorozat, azt hiszem, majd csak annak a megnézése után fogok nyilatkozni bővebben.

Bastard: Ez a sorozat is jó volt, tele mágiával és olyan szövege van neki, hogy azt nem lehet komolyan venni. A városok és varázslatok nevei egyszerűen röhögésre késztetik az embert, nem beszélve a szereplők bemondásairól. Szomorúan állapítottam meg, hogy csupán ez a 6 rész készült belőle. Pedig pont a legérdekesebb részhez érkeztek el. A történet persze iszonyúan sablonos, de ez nem is nagyon kötött le, csak a látványra koncentráltam. Szóval kár, hogy nem készült több belőle, bár ezt be lehet tudni a készítők utolsó tréfájának. :D

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2006-06-17, 00:15:16
Bastard: Ez a sorozat is jó volt, tele mágiával és olyan szövege van neki, hogy azt nem lehet komolyan venni. A városok és varázslatok nevei egyszerűen röhögésre késztetik az embert, nem beszélve a szereplők bemondásairól. Szomorúan állapítottam meg, hogy csupán ez a 6 rész készült belőle. Pedig pont a legérdekesebb részhez érkeztek el. A történet persze iszonyúan sablonos, de ez nem is nagyon kötött le, csak a látványra koncentráltam. Szóval kár, hogy nem készült több belőle, bár ezt be lehet tudni a készítők utolsó tréfájának. :D
Akkor nem csak én szenvedtem vele? :D Ne hagyd ki a darabokra szakadás és lélekelszívás után is élni akaró főszereplőket! (A mellékesek egy ütéstől kifekszenek)

RE@L

Azumanga Daioh The Very Short Movie

Azumanga 5 percben, úgy hogy szinte minden lényeg benne van  :rotfl: persze azok számára akik már végignézték a sorozatot. :lazza:

Azumanga Web Daioh

4 perces felvétel amikor Chiyo-chan bevitte a suliba a videokameráját.
Aranyos :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Feldin

Quote from: RE@L on 2006-06-17, 13:29:43
Azumanga Daioh The Very Short Movie

Azumanga 5 percben, úgy hogy szinte minden lényeg benne van  :rotfl: persze azok számára akik már végignézték a sorozatot. :lazza:

Azumanga Web Daioh

4 perces felvétel amikor Chiyo-chan bevitte a suliba a videokameráját.
Aranyos :)
hívő születik :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

RE@L

Quote from: Feldin on 2006-06-17, 16:57:34
Quote from: RE@L on 2006-06-17, 13:29:43
Azumanga Daioh The Very Short Movie

Azumanga 5 percben, úgy hogy szinte minden lényeg benne van  :rotfl: persze azok számára akik már végignézték a sorozatot. :lazza:

Azumanga Web Daioh

4 perces felvétel amikor Chiyo-chan bevitte a suliba a videokameráját.
Aranyos :)
hívő születik :)

* RE@L már az  :lazza:
csak azt sajnálom hogy animálva nincs több belőle, szívesen nézném még Tomo meg Osaka hülyeségeit, meg Sakaki hülyeségeit meg az egész nagyon el volt találva :) tehát mindenki hülyeségeit...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Slayer_Ace

#789
FLCL
No comment, az utolsó részben kezdtem érteni belőle egy kicsit, de előtte totál káosz...azért Haruko rulez :rotfl: :lul:

I My Me, Strawberry Eggs
Ez nagyon tetszett, és nagyon aranyos volt, sajnálom, hogy csak 13 része van :bruhuhu: a végén a nagyi arra utalt, hogy ő az igazgatónő rég eltűnt (és nagyon stílusos álruhába bújt :smile:) szerelme??

Lazzaret

Most fejeződött be ez a sorozat is. Egy nagyon szép és izgalmas anime a végéig amit nagyon jól megalkottak egy gyönyörű végkifejlettel befejezve. Mindenkinek ajánlom aki szereti az akciódús izgalmas animekat. Könnyed szórakozás mindenkinek.


10/10


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 13:06:42
Most fejeződött be ez a sorozat is. Egy nagyon szép és izgalmas anime a végéig amit nagyon jól megalkottak egy gyönyörű végkifejlettel befejezve. Mindenkinek ajánlom aki szereti az akciódús izgalmas animekat. Könnyed szórakozás mindenkinek.


10/10
Tökéltesen egyetértek  :tezsvir:

Nevl

Annyit hozzátennék, hogy mindenkinek, aki szereti a könnyen feledhető stb animeket :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Quote from: Nevl on 2006-06-18, 17:36:02
Annyit hozzátennék, hogy mindenkinek, aki szereti a könnyen feledhető stb animeket :D
:tezsvir: Maximum egy közepest adnék rá. Az eleje meg a vége nem volt rossz, de rengeteg benne a felesleges nyújtás és az erőltetett sablon. Nézhető, de felejthető.


Zsiga

Quote from: Manitu on 2006-06-18, 18:08:40
Quote from: Nevl on 2006-06-18, 17:36:02
Annyit hozzátennék, hogy mindenkinek, aki szereti a könnyen feledhető stb animeket :D
:tezsvir: Maximum egy közepest adnék rá. Az eleje meg a vége nem volt rossz, de rengeteg benne a felesleges nyújtás és az erőltetett sablon. Nézhető, de felejthető.
Akkor eddig 3:2 (velem együtt) a 10/10-es brigádnak.  :hehe:

Fazék

#795
Pár hónappal ezelőtt már írtam beszámolót az első történetről, most belekezdtem az 5-ös résszel a 2. kabuki feldolgozásba. Grafikailag komoly stílusváltás következett be. Kicsit szokni kell, de végülis tetszik, talán jobb mint az előző, bár tény hogy kevésbé egyedi. A történet sokkal inkább misztikus, már az első részben elfelejtett istenek és egyes szörnyek tűnnek fel. Egyelőre tetszik. Még három rész van a történetből, lehet hogy ma este végig is nézem :)

Próféta

Sokan mondták, hogy érdemes megnézni, meg hát a CLAMP-pal volt már kellemes élményem is, szóval végül rászántam magam. Ez se egy olyan anime, amit a tartalmas mondanivaló miatt néz meg az ember. Hanem a képi világ, díszletek, ötletek, hangulat, az egész fantázia-ömleny az, ami magával ragadóvá teszi. Szóval bejött, ha nem is lesz nagy kedvencem, de "egynek jó volt".
Az a ház viszont KELL.

Rounin

Hm, iziben belevetettem magam és 15 részt elfogyasztottam.
Az biztos, hogy űrcsatákat tekintve nem fog a SW:Ep6 nyomába sem érni és megmarad - eddig legalábbis - a 2d harcoknál, de azok legalább érdekesek és az emberre helyezett hangsúly miatt fel sem tűnik ez a megoldás ^^'

Kikuchiyo szavaihoz nem tudok mit hozzátenni, ajnározni pedig nem akarom feleslegesen. Elég annyit róla, hogy ha marad a színvonal ilyen, akkor a lehető legnagyobb élvezettel fogom megnézni a maradék 95 részt (és a movie(-kat?) ^^).

9/10 nálam az eddigiek alapján. (10/10 nem létezik)

Misu

xxxHolic: én nagyon szeretem,engem elvarázsolt az a misztikus hangulat és hogy más szemszögből mutatja be a világot..

Amúgy amiket én láttam mostanság az az Interlude és a Samurai Champloo -bár ebből még pár rész hátra van..
Az Interlude-nál szintén a misztikum fogott meg,bár kissé nehezen értettem meg +kellett hozzá konzultálnom is de összességében érdekes darab

Az utóbbi meg poéén :-) Jin olyan cukii :-) Bár vannak olyan részek amiket csak én tartok viccesnek mert már olyan szinten el vagyok borulva a vizsgáktól..

kikuchiyo

Rounin: Van a fősorozaton kívül egy 28+24 részes gaiden, 2 movie és egy TV-special. ;)
Kronologikus sorrend

A színvonalról annyit, hogy a második sorozat (27-5x) kb. ugyanolyan jó, mint az első, a harmadik (5x-86) is nagyjából (jelentős javulással az animáció terén), a negyedik nekem nem tetszett annyira, igaz, az egész sorozat talán legjobb része(i) (98, 108-110) itt vannak.
Ha elfogadsz egy jótanácsot: NE nézz bele előre a későbbi részekbe, még csak az epizódcímeket se nézd meg, mert spoileresek.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-19, 01:25:30
Rounin: Van a fősorozaton kívül egy 28+24 részes gaiden, 2 movie és egy TV-special. ;)
Kronologikus sorrend

A színvonalról annyit, hogy a második sorozat (27-5x) kb. ugyanolyan jó, mint az első, a harmadik (5x-86) is nagyjából (jelentős javulással az animáció terén), a negyedik nekem nem tetszett annyira, igaz, az egész sorozat talán legjobb része(i) (98, 108-110) itt vannak.
Ha elfogadsz egy jótanácsot: NE nézz bele előre a későbbi részekbe, még csak az epizódcímeket se nézd meg, mert spoileresek.

:merci:
Anidb-n ránéztem a listára és elment a kedvem a számbavételtől :D
Hmhm.. remek, szeretem, ha egy sorozat a végére tartogatja a puskaporát, de az elején is képes nagyot szólni. :lazza:
Jótanács alapesetben megfogadva :) Anno jártam már valamivel kapcsolatban így, és a LoGH címei elég beszédesek (nem is bánom, hogy csak az egyes részek végén látom magát a címet kiírva (vagy csak lame vagyok ^^")).

kikuchiyo

Én sajnos elkövettem azt a hibát, hogy még a közepe táján járva belenéztem egy későbbi részbe, ahol egy NAGYON jelentős esemény történt... kb. egy fél napig kóvályogtam utána, érzékenyen érintett a dolog :(.
Failure is the default option

Nevl

#802
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 18:49:03
Quote from: Manitu on 2006-06-18, 18:08:40
Quote from: Nevl on 2006-06-18, 17:36:02
Annyit hozzátennék, hogy mindenkinek, aki szereti a könnyen feledhető stb animeket :D
:tezsvir: Maximum egy közepest adnék rá. Az eleje meg a vége nem volt rossz, de rengeteg benne a felesleges nyújtás és az erőltetett sablon. Nézhető, de felejthető.
Akkor eddig 3:2 (velem együtt) a 10/10-es brigádnak.  :hehe:

Bizonyos szempontbokból nálam is 10/10 a sorozat, de másokból alig 4/10, sőt... és úgy érzem, hogy az utóbbiak vannak túlsúlyban, nagyon nagy project, nagy felhajtás, nagy elvárások és ehhez képest szerintem nem hozta, amit lehetett volna. De ez elég parttalan vita.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Uchuu no Stellvia

Hmm, mit írjak róla? Imgboardon akadt fenn még a szemem rá, és eldöntöttem h valamikor megfogom nézni. Ez az utóbbi 3 napban megtörtént. Jópofa, aranyos, egyszerű teljesen átlagos. Egyáltalán nem kimagasló de nem tudom szídni a sorozatot mert nem volt olyan rossz hogy lehessen. Viszont tényleg kimagasló pozitívumokat se tudok felsorolni belőle mert semmi Xtra :(
Történetet inkább felejtsük el mert eléggé erőltetett de "aranyos" Amolyan világmegváltósdi, 2-3x is. Emberiség jövője, halottak a sorozatban csak statisztikában szerepelnek de 1 el sem szembesítenek. Nem nekem készültek már az ilyen sorozatok =] 4-5 évvel ezelőtt halálra izgultam volna magam rajta és valószínüleg rajongója is lettem volna, de mostmár egy átlagos iparosmunkának tudom besorolni. Amolyan biztosramegyünk és kenyeret sütünk mert ennije mindenkinek kell szóval eztis megfogják venni.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Selmo

Soukyuu no Fafner: Ezen is túl vagyok. Jó kis robotos-világmegmentős sorozat. A történetvezetés tetszett, beletettek pár hétköznapi részt is, hogy a szereplőket jobban megismerhesse a néző. Sajnos a kedvenc szereplőm a 6. részben hősi halált halt. :bruhuhu: Annyira nem fogott meg, mint az NGE, de így is bejött. A története viszont elég bonyolult, így legalább még egyszer meg kell néznem, hogy a hiányosságokat pótolni tudjam. Ráadásul sok a szereplő is, és persze hasonló névvel rohangálnak és annak ellenére, hogy egyben néztem meg a 25 részt, még így is kevertem a neveket. Az viszont különösen jó volt, hogy elég erős drámai elmeket szőttek bele, és hát a szereplők erőteljesen fogyatkoznak a történet folyamán.
Most már megnéznék valami olyan mechás sorozatot is, amiben nem gyerekek a pilóták. Van egyáltalán ilyen? :confused: Ja és azért legyen komolyabb, mint az FMP. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 18:12:59
Most már megnéznék valami olyan mechás sorozatot is, amiben nem gyerekek a pilóták. Van egyáltalán ilyen? :confused: Ja és azért legyen komolyabb, mint az FMP. :)
Nadesico? Bár itt is fiatalok a pilóták, de nem gimis kisfiúk, kb. egyetemista-korosztály. Mondjuk komolynak épp nem nevezném, sőt inkább véresen komolytalan (:D), de egész jól kidolgozott története van, sokkal jobb mint amit az FMP-ben láthattál. A lezáró-filmje viszont megfelelne az igényeidnek, csak ahhoz meg ismerni kell a sorozatot, mert nem egy könnyen érthető darab.

Draconire

Quote from: Zsiga on 2006-06-19, 18:30:06
Nadesico? Bár itt is fiatalok a pilóták, de nem gimis kisfiúk, kb. egyetemista-korosztály. Mondjuk komolynak épp nem nevezném, sőt inkább véresen komolytalan (:D), de egész jól kidolgozott története van, sokkal jobb mint amit az FMP-ben láthattál. A lezáró-filmje viszont megfelelne az igényeidnek, csak ahhoz meg ismerni kell a sorozatot, mert nem egy könnyen érthető darab.
Viszont szerintem a film túlságosan elüt a sorozat hangulatától.
Az anime bár néha elég drámai volt, azért végig megmaradt a poénos jellegnél, viszont a film az már igencsak komolyra sikerült.
Őszinttén szólva rám egy kicsit illúzióromboló hatással volt hőseink jövőét illetően.
Ettől függetlenül elég kellemes darab  :smile:

Selmo

Quote from: Gmer on 2006-06-19, 18:37:44
Quote from: Zsiga on 2006-06-19, 18:30:06
Nadesico? Bár itt is fiatalok a pilóták, de nem gimis kisfiúk, kb. egyetemista-korosztály. Mondjuk komolynak épp nem nevezném, sőt inkább véresen komolytalan (:D), de egész jól kidolgozott története van, sokkal jobb mint amit az FMP-ben láthattál. A lezáró-filmje viszont megfelelne az igényeidnek, csak ahhoz meg ismerni kell a sorozatot, mert nem egy könnyen érthető darab.
Viszont szerintem a film túlságosan elüt a sorozat hangulatától.
Az anime bár néha elég drámai volt, azért végig megmaradt a poénos jellegnél, viszont a film az már igencsak komolyra sikerült.
Őszinttén szólva rám egy kicsit illúzióromboló hatással volt hőseink jövőét illetően.
Ettől függetlenül elég kellemes darab  :smile:
OK. Már csak a lila hajú csaj miatt is megnézem. :) http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=195  :jee:

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 18:47:17
OK. Már csak a lila hajú csaj miatt is megnézem. :) http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=195  :jee:
Ruri a legnagyobb alak az egészben!!! :jee:
Meg még az a pilóta csaj se semmi aki mindig úgy poénkodik mintha be lenne szívva :lul:

Bandita ^^

Az igazat megvallva egészen a mai napig halvány lila segédfogalmam sem volt, hogy hogy az ördögbe lehet nemhogy 10 percnél tovább beszélni a kenyérsütésről, de egy 69 részes sorozatot készíteni róla. És egyáltalán mi lehet olyan érdekes, hogy 10 rész után ne mélyen horkolva essek le a székről.
Mekkorát tévedtem.(Nem először :P)
Ez egy igen igényesen elkészített, remek sorozat. Nagyon jól kitalált poénokkal, és szépen fel van építve a történet. A "harcok" ^^ Nagyon jól el vannak találva, és egyáltalán nem unalmasak, lévén egyszerű kenyérsütésről van szó.
A karakterek óriásoak, mindegyiket lehet szeretni v utálni.
A hossza miatt lehet sokan nem vágnak bele, de szerintem nagyon megéri... Egy egészen egyedi darab... ^^
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."