Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2006-09-28, 16:20:27
Hat en lelkesen letoltottem, de idegesitoen semmilyen se volt. Az opening zeneje aranyos, meg a vegen a zene, de aztan kesz. En is meglepodtem tole.
Animehez szerintem jó volt, de külön nekem sem tetszett. Pedig ez az anime az egyik kedvencem lett.

Kvikveg

Quote from: sirtomi on 2006-09-28, 16:25:32
Quote from: Kvikveg on 2006-09-28, 16:20:27
Hat en lelkesen letoltottem, de idegesitoen semmilyen se volt. Az opening zeneje aranyos, meg a vegen a zene, de aztan kesz. En is meglepodtem tole.
Animehez szerintem jó volt, de külön nekem sem tetszett. Pedig ez az anime az egyik kedvencem lett.
Jah, en is pontosan igy vagyok vele.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2006-09-28, 16:26:43
Quote from: sirtomi on 2006-09-28, 16:25:32
Quote from: Kvikveg on 2006-09-28, 16:20:27
Hat en lelkesen letoltottem, de idegesitoen semmilyen se volt. Az opening zeneje aranyos, meg a vegen a zene, de aztan kesz. En is meglepodtem tole.
Animehez szerintem jó volt, de külön nekem sem tetszett. Pedig ez az anime az egyik kedvencem lett.
Jah, en is pontosan igy vagyok vele.
A probléma az a kijelentéseddel hogy fel sem merült benned (és ez úgy nagyjából az aktív fórumtagok 90%-ára jellemző...) hogy esetleg a te ízléseddel van a probléma. :rolleyes:

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2006-09-28, 16:54:18
...
A probléma az a kijelentéseddel hogy fel sem merült benned (és ez úgy nagyjából az aktív fórumtagok 90%-ára jellemző...) hogy esetleg a te ízléseddel van a probléma. :rolleyes:
A zenei izlesem szerintem nem pocsek, es megsem irhatom oda minden post ele, hogy "szerintem". :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

via_mala

Quote from: Kvikveg on 2006-09-28, 17:45:25
Quote from: Zsiga on 2006-09-28, 16:54:18
...
A probléma az a kijelentéseddel hogy fel sem merült benned (és ez úgy nagyjából az aktív fórumtagok 90%-ára jellemző...) hogy esetleg a te ízléseddel van a probléma. :rolleyes:
A zenei izlesem szerintem nem pocsek, es megsem irhatom oda minden post ele, hogy "szerintem". :rolleyes:
Szerintem odaírhatod :hopp:
Mellesleg nekem is nagyon tetszik a Haibane Renmei OST, kellemes relaxációs zene.
De ez már erősen :_off:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

OFF:
A héten szereztem be a Haibane Renmei OST 4CD-s verzióját, mert a már régóta a vinyómon parkoló egyetlen CD nem elégített ki. Ebből most tippeljétek meg, hogy szerintem jó-e a zene az OP/ED-en kívül is.

Bishop

Sunabouzu

Egy sivatagban játszódik ahol a rendet ugynevezett "fejvadászok" tartják fent ilyen Sunabouzu is,akit mindenki csak démonnak nevez,ami részben igaz mert nem egy jótét lélek kivétel ha megfizetik vagy ha az illető nő és nagy a melle.Erős okos de a nők a gyengéi,főleg egy Asagiri Junko nevű nő.
Nagyon jó poénok vannak benne,igazán nem egy komoly anime talán a vége max,leginkább a Trigun-ra emlékeztett.Ez mondjuk nekem jobban tetszett mint a Tigun,csak a végével nem voltam megelégedve.Ez talán még rosszabb lezárás volt mint mondjuk a FMA-é.
Ha a vége nem is de összgzve egy nagyon jó anime 8/9,csak ajánlani tudom

via_mala

Barefoot Gen 2 - Hadashi no Gen 2
...
Leírásom: #7682
...
Szerintem: 9/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Randal

Appleseed 1988

Az első Appleseed videó. Sajnos a mangába és a 2004-be csak belenéztem, de ahogy észrevettem, a 2004 jobban követi a mangát.

Maga az OVA minősége nem túl jó, bár érthető, a rajzstílus könnyen felismerhető.
A film nagyon érdekes kérdéseket feszeget, a történet pörgős, jól megtervezett, de sajnos hiányzik belőle az a dolog amely egy filmet az egyszer nézhetőből, a langyos nézésűből élvezhetővé teszi.
Sok mindent nem tudok leírni róla, csak annyit, hogy egy érdekes világból és jó történetből lett egy lagymatag, gyorsan lezavart történet. De ez is már ismétlés.
Valószínűleg a 2004 jobb lesz.

Bishop

#1269
Sousei no aquarion

most keztem el nem rég,ami igazán megfogott az a háttér sztori ami szerintem még jobb lett volna mint ez a robotos verzió de a látvány azért eléggé jó néhol talán túlzás szerintem,meg nagyon elrugaszkodik a valóságtól,még tetszet a zene is(ritka esetek egyik amikor megragad a fejemben a dallam) 7/10

Edit:[spoiler]majdnem kifelejtettem van ami még kicsit fura volt az az orgazmus szerű egyessülés,meg még ami idegesítet az Silvia khm "szerelme" a bátya iránt :3x3: [/spoiler]

RE@L

Barefoot Gen 2

Teljes mértékben egyetértek via_mala leírásával. A második rész megnézésével immáron kerek és mégoly szívszaggató lesz az egész történet, amit az író a saját élményei alapján készített. Talán ebben a második részben Amerikát nagyobb morális kérdés és szemrehányás éri mint az előzőben. Mindenesetre senki se hagyja ki akinek tetszett, illetve látta az előző részt. Megjegyzem eszméletlen nehéz beszerezni, divx-en nincsen fansubbolni nem fansubbolták csak DVD-kiadásban juthat hozzá a nagyérdemű. Mi is vagy egy éve folyamatosan vadásszuk és ADC-n most szántak meg. Igazi klasszikus must see!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Groven

Quote from: carfanatic on 2006-10-02, 23:21:35
Sousei no aquarion

most keztem el nem rég,ami igazán megfogott az a háttér sztori ami szerintem még jobb lett volna mint ez a robotos verzió de a látvány azért eléggé jó néhol talán túlzás szerintem,meg nagyon elrugaszkodik a valóságtól,még tetszet a zene is(ritka esetek egyik amikor megragad a fejemben a dallam) 7/10

Edit:[spoiler]majdnem kifelejtettem van ami még kicsit fura volt az az orgazmus szerű egyessülés,meg még ami idegesítet az Silvia khm "szerelme" a bátya iránt :3x3: [/spoiler]

Hehe érdekes 1 anime. Nem a szokványos menetben megy.:) Mindenesetre érdemes végignézni. Ha végignézted érdekelne a véleményed.:)

Sorozatokból végignéztem az Oh! My Goddess-t. Aranyos, de amit Keichi végigbénázik az már egyszerűen túlzás. Sokszor fájt.
Én mostanság ovákat is nézegettem: Angel's Egg és Angel Sanctuary. - ez a 2 nagyon tetszett.

Szacsi

Earthian
Yun Kouga mangájából készült, 4 részes, az első kettő külön-külön 40 perc (o_O) a másik kettő valamivel rövidebb.
Angyalos történet, amihez elég vonakodva nyúltam... De nem volt rossz. Az animáció a korához képest egész jó, a zene nem tetszett, a szereplők rendben vannak, Chihaya-t (biztos nem így kell írn..) kifejezettem megkedveltem a végére.

Bishop

ha nem lenne shounen ai még érdekelne is.........jah és ha már itt tartunk egykét ilyen angyal témájú anime-t monthatnátok,eddig az Angel Sanctuary iránt érdeklődöm de azért ha van még valami jó akkor megírhatná valaki egy kis véleményezéssel

Kazenokizu

Quote from: carfanatic on 2006-10-03, 15:30:49
ha nem lenne shounen ai még érdekelne is.........jah és ha már itt tartunk egykét ilyen angyal témájú anime-t monthatnátok,eddig az Angel Sanctuary iránt érdeklődöm de azért ha van még valami jó akkor megírhatná valaki egy kis véleményezéssel
Haibane Renmei? Véleményemet róla lásd feljebb vhol. :p

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Szacsi

#1275
Quote from: carfanatic on 2006-10-03, 15:30:49
ha nem lenne shounen ai még érdekelne is.........

Csak megsúgom, hogy összvissz kb fél percnyi benne a shounen ai,
úgyhogy nem kell félni tőle  :D

Bishop

á én már ha csak annak szikráját látom a szövegbe frászt kapok :angyali:

Szacsi

Hát jó, te tudod  :D

Van még egy friss anime élményem:
The diary of Tortov Roddle Elég rövidke, de érdekes a képi világa, jó ötletek vannak benne, de nem lesz a kedvencem.

KLIKK

SaiyaGin

Quote from: Groven on 2006-10-03, 14:36:42
Sorozatokból végignéztem az Oh! My Goddess-t. Aranyos, de amit Keiichi végigbénázik az már egyszerűen túlzás. Sokszor fájt.

A 2. sorozat már nem annyira róluk szól (persze néhol van bénázás), eddig jobban tetszik, mint az 1.

Fazék

Nu, így ezzel a fog(hely)fájással más végezhető program híján, nekiálltam anime-t nézni. És az olyannyira dícsért Higurashi-t szúrtam ki áldozatomul :)
Kikuchiyo figyelmeztetett, hogy ne az első rész alapján ítéljem meg a sorozatot, és ezt meg is ígértem, szóval egyelőre csak annyit mondanék, hogy az OP jól indul, de aztán sajnos átmegy sablonba, ez ED viszont valami katasztrófálisan borzalmas ahogy megpróbál a japán nő angolul énekelni... ezt ha ettől elmúlna a fogfájásom se lennék hajlandó mégegyszer megnézni, mindig ugorni fogom mostantól az ending-et.
Inkább nem írok róla semmit, max annyit, hogy az első rész alapján tényleg hajlamos lenne az anime-t abbahagyni az ember, amennyiben nem rajong a kiskorú szereplők sipítozásaiért... de megígértem, szóval folytatom, és különben is túl sok megbízható ízlésű ember mondja rá, hogy átkozottul jó, hogy abbahagyjam 1 rész után :)

Draconire

Quote from: Fazék on 2006-10-04, 18:03:36
ez ED viszont valami katasztrófálisan borzalmas ahogy megpróbál a japán nő angolul énekelni... ezt ha ettől elmúlna a fogfájásom se lennék hajlandó mégegyszer megnézni, mindig ugorni fogom mostantól az ending-et.
Úgy a 10-15. rész környékén már leszel olyan hangulatban, hogy tetszeni fog, legalábbis velem így volt anno. Valahogy olyan hangulatot teremt egy-egy rész, hogy utána nagyon is kellemes az az ED.  :smile:

Rounin

Zéró hangerőn... bocs. :] (néha tényleg tűrhető)

Draconire

Quote from: Rounin on 2006-10-04, 18:16:28
Zéró hangerőn... bocs. :] (néha tényleg tűrhető)
Nekem tetszett hangosan is, de hát ízlések és pofonok ésatöbbi  :smile:

SaiyaGin

Nem ez az első eset, hogy pár napos A+-nézés után elkezdek valamit leszedni.
Nem leszek eredeti, a Conan-hez hasonlítanám egy rész alapján, szülei nélkül élő középiskolás, akinek egy idősebb rokona híres detektív, titokzatos ügybe keveredik. A nyomozási rész nagyon jó volt. :jee:
Az opening és az ending nem tetszik.

Bishop

Sousei no Aquarion (befejezve)

a véleményem sokat nem változott talán csak jobb lett néhány szempontból, a végére már teljesen megszoktam a robotot(robofób létemre) csak az zavart hogy amíg csak egy volt addig még érdekes volt de aztán jött a hatsereg és az egészet automatizálta :ejj:, bár kétségkívúl harc szempontjából azok jobbak voltak, a vége kicsit még lehetett volna jobb, mert ez a világ kialakulása már kicsit sok volt az elvont dolgokból, a zenéje viszont nagyon tetszet végére meg már megnyugodott a homofób felem is és végre normális szerelmi szál bontakozott ki.
az előző post-hoz képest 8/10-es lett

ami még így utólag megjegyzendő hogy én inkább így képzeltem volna el[spoiler]Sirius és Silvia nem csak Serian része legalább is a két külön szárny miatt én arra gondoltam hogy ők is Apollonius csak ők a szárnyak reinkarnációja ezért nincs Apollo-nak konkrét szárnyai[/spoiler]

Lythis

#1285
Az első rész alapján nem szeretnék messzemenő következtetést levonni a sorozattal kapcsolatban. Itt még olyan se nem túl komoly, se nem túl vidám a dolog, tehát még bármelyik irányba elvihetik később. Leginkább talán a Bleach-hez hasonlítanám (az első része alapján az is ilyen volt amúgy), az Akuna-k miatt (gépek, amikbe halottak lelke van börtönözve, és mivel nem szabadulnak ki, ezért embereket ölnek, így viszont fejlődnek). A történet a 19. század fiktív végén játszódik, a főszereplő, Alen Walker pedig egy Exorcista, akinek az a feladata, hogy felvegye a harcot velük. Persze nem ő az egyetlen a világon, de eddig csak ő szerepelt.
A bal keze és a bal szeme nem nevezhető éppen szokványosnak, ahogy a heg/rajzolat az arcán sem. Gyakorlatilag az apja tehet róla, de erre itt még nem tértek ki.
Az OP nagyon tetszett (őő.. enyhe kifejezés arra, hogy valamiért iszonyat bejön), az ED pedig semmi különös imho.
Egyelőre kíváncsi vagyok a többi részére, max ha átmegy pocsékba, nem nézem tovább.

kikuchiyo

Fazék: kíváncsi vagyok, az első 4 (8) rész után mit mondasz a Higurashiról...  :__devil:

Én a Pumpkin Scissors c. új izé első részét néztem meg - nem értem, honnan veszik ezeket a lehetetlen címeket. Van egy külön tanfolyam Japánban, ahol azt tanítják, hogy hogyan kell összefüggéstelen engrish szavakból teljesen értelmetlen és rosszul hangzó címeket összeállítani? Na mindegy.
Maga az anime nem fogott meg különösebben, olyan uninspirált a szereplők kinézete. (Érzem, érik megint a Szép Magyar Nyelvért különdíj...)
Háborús dráma szeretne lenni (Császárság vs. Köztársaság, háborúztak aztán tűzszünetet kötöttek, ugrunk pár évet, maga a történet itt kezdődik.) Van a Nagydarab, Hallgatag főhős, nyilván rengeteg titokkal a múltjában, és van az övén egy lámpa, amit ha bekapcsol, szuperképességei lesznek (vagy mi, nem volt kedvem szótárazni), van a Hangoskodó Szőke Kiscsaj, ennek a bizonyos Pumpkin Scissors szabadcsapatnak a vezetője, na meg feltűnik egy régi ellenség, a fehérhajú Wolf (az első farkas, aki sütni tud), rögtön el is árasztja mérgesgázzal a falut, ahol vannak. Itt kiesett pár perc, mert unalmamban beletekertem, aztán a kiscsajék meg a nagydarab hallgatag legyakják a tankban ülő ellent és megszerzik az ellenszert - vagy mi.
Eléggé elrontják a lehetséges hangulatot a gyerekes ökörködésből álló vígjátéki betétek. Kár érte, mert látszik, hogy van az animében anyag, szép az az európaias táj, ahol játszódna. A CG eléggi elüt a 2D rajztól.
Nem valószínű, hogy továbbnézem.
Failure is the default option

Kazenokizu

Ayakashi - Japanese Classic Horror 1-8. rész

Huhhh. Mit is mondjak? Igazából eddig két darab 4-4 részes minisorozatot láttam, és gondolom a maradék három rész is egy különálló történet lesz. Az első történet nagyon tetszett (az opening grafikáját imádom!), és azon értettem is, hogy miért kerül a horror kategóriába, habár annyira nem vészes. [spoiler]Az egy élő szereplőre jutó hullák száma >10[/spoiler] A történet nem volt rossz, elég jól mutatja be, hogy egy ember hogyan jut el az őrület határáig egy-két gyilkosság után, némi átokkal történő rásegítés hatására persze. A karakterek nem igazán az erősségei az animének, nem is nagyon van idő rá, hogy megismerjük őket.
A másodiknak a története annyira nem fogott meg, olyan kis light-os romantikus mese. Viszont hogy az hogy jön össze a horror műfajjal, azt nem igazán értem. Mindegy, kíváncsian várom, milyen lesz a harmadik történet.
Ami nagyon furcsa, hogy a sorozat alatt 3 különféle rajztechnikával készítették a különböző történeteket. Ebből nekem személy szerint az első nagyon tetszett (végre már nem azok a hatalmas animelánykás szemek, és színes hajak!!), a második annyira nem , viszont ahogy belekukkantottam a harmadik történetbe, az elég izgalmasnak ígérkezik. Legalábbis ami a grafikai megoldásait illeti.
Az openinget egyre jobban szeretem, az ending is nagyon szép. Pontozni majd pontozom, ha végignéztem. Eddig olyan 7-8/10.



... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

kikuchiyo

#1288
Itt az ősz, ennek örömére gombamód teremnek az új sorozatok bevezető részeinek torrentjei a tokyotoshon. (ez a mondat úgy hangzik, mintha a Szeszélyes Évszakok valamelyik beköszöntőjéből lenne átemelve...)
A mai termés:

Ghost Hunt: ennyire béna szereplőbemutatást régen láttam. Mint valami minimalista drámában: jobbról be kettesével, bemutatják egymást viccesnek szánt dialógusokkal. Egyébként ijesztgetős horroros valami lenne, de elég szerencsétlen. Iskoláslányok kísértetsztorikat mesélnek egymásnak a szomszédos elhagyott épületről, aztán kiderül, hogy tényleg vannak ott kísértetek, olyannyira, hogy kamerákat is felszereltek a vizsgálatukra. Aztán az összes, az előbb említett módon bemutatott szereplő bemegy az épületbe, és skandináv lottót játszik vagy micsinál - nemhogy nem ijesztő, inkább unalmas. Szerepel még a kötelező szőke hajú gaijin srác is, csak itt megfejelték a karakterét azzal a zseniális ötlettel, hogy háá! beszéljen kansai dialektusban! Micsoda kreativitás.
Az openinget és az endinget a határidő előtt fél órával dobhatták össze, mivel a Windows Starfield Simulation nevű régi képernyővédőt idézi igényességeben.
Kuka.

Red Garden: And we (may) have a winner!
Első résznek tökjó volt. Szokatlan stílusú, de nagyon jó minőségű animáció jellemzi, a Paradise Kiss-re emlékeztet. Mindenesetre örvendetes módon nem az az egyenszar, amit mostanában gyakran látni lehet.
A sztori jól indul: titokzatos fekete ruhás emberek alvó lányokat pakolnak ki autókból és fektetnek vissza az ágyaikba - másnap ezek nem emlékeznek, hogy mit csináltak az előző nap. Az egyik lányt szállító autót azonban fegyveresek elrabolják: ezt a lányt másnap holtan találják az erdőben.
Egy kicsit a Twin Peaks-re emlékeztetett ez a rész (és remélem, a sorozat is arra fog): az egyik főszereplő (?) a sorozat elején meghal, de mégis körülötte forognak az események, ahogy a lányok (akik mind egy iskolába járnak) megtudják a halálhírt, ahogy misztikus erők munkálkodnak a háttérben...
Van a részben egy musical-betét is, az egyik szereplő hirtelen dalra fakad - érdekes megoldás, de itt működik. Ilyet se gyakran látni.
Egyszóval könnyen lehet, hogy az évad animéjével állunk szemben, de a Gonzo-t ismerve (az övék e produkció) az is lehet, hogy a saját dugájába dől - a rész végén az a farkasember-szerű izé nem ad okot bizakodásra.
Feltétlenül tovább nézem.

szerk:
Kanon: Erre veri mindenki a... nyálát mostanában, hogy Kanon remake így, meg Kyoto Animation úgy...
Nem tudom, mit esznek ezen. Lehet, hogy a dating sim, ami alapján készült, híres meg alapvető meg minden, de ez a cucc középszerű, a szép animáció ellenére is. (Lehet kövezni.)

szerk2:
009-1: Ha valaki látni szeretné, hogy milyen lehet a James Bond a 70-es évekbeli shounen mangák stílusában, labdamellekkel ellátott női kémcsapattal előadva, akkor itt az alkalom.
...de komolyan, én ilyen cheesefest-et még nem láttam. Az elején közlik velünk, hogy a világ fel van osztva East Blockra meg West Blockra, és hogy ezek egmást nagyon kémkedik. Rögtön meg is ismerjük a főhősnőt, amint meztelenül kikászálódik az ágyból és néhány klisémondat váltása után kinyírja a partnerét, aki történetesen az ellenséges állam kémje volt. Aztán elmegy a főhadiszállásra (ami - nahát! - egy régi templom kriptájában van berendezve, egy világító szemű csontváz az ajtó), és 3, hozzá hasonlóan névként számokat, ékítményként görögdinnyemelleket viselő kém-kolléganőjével együtt megkapja a feladatot: az ellen elrabolta Szojuz professzort, akinek a múlt megváltoztatására alkalmas felfedezése megváltoztathatja a háború kimenetelét, vagy mi. Kizárólag hősnőink menthetik meg a világot, még jó, hogy a GitS Motokojához hasonlóan nekik is van tarkócsatlakozójuk, mindenféle testükbe épített kiberfegyverük, valamint álcázóberendezésük, amivel tetszőleges ember álarcát magukra ölthetik.
Következik az üldözés, aminek során helikoptereket, snowboardokat (hogy ezek az eszközök hogyan kerülnek birtokukba, arról bölcsen hallgat ez a zseniális mű. Biztos a testükbe vannak építve ezek is), valamint saját bájaikat (az egyik kurvának álcázza magát, és lefekszik az ellen - volt osztályfőnökömre emlékzetető - főgonosznőjével, nem viccelek) is bevetik. Megérkeznek a várhoz, ahol a professzort fogvatartják, és éppen készülnek kilőni egy rakétával.
Legyakják az ellenséges gruntokat (egy fergeteges, pantyshotokat is bőven tartalmazó Mátrix-szerű akciójelenet keretében), majd főhősnőnk behatol a rakétába - ahá! Csapda! A professzor helyett egy báb van ott, a rakéta meg elindul a főhősnővel együtt. Sebaj, kiugrik a 3 g-vel gyorsuló, majd felrobbanó rakétából egy ejtőernyővel (itt már sírtam a röhögéstől), és megmenti a majmot, amiben a Világ Megmentéséhez Szükséges Adatok vannak.
A fenti leírásból is kitetszik, hogy ez egy páratlan giccsparádénak ígérkezik. Ezek a lehetetlen, klisészerű fordulatok, amiket magától értetődő könnyedséggel hánytak egymásra a forgatókönyvírók, tetézve a fejberúgásnak is beillő rajzstílussal - kitűnő szórakozássá teszik ezt a sorozatot, már ha tartja ezt a stílust. Az intróban lévő montázs, ahol is a főhősnő a mellbimbójából kilőtt lövedékkel teríti le az ellenfelét, márpedig erre enged következtetni.

CODE GEASS - Lelouch of the Revolution A hülye címekről fentebb írottak itt is érvényesek.
Ritka nagy hányadéknak tűnik ez a sorozat. Valami olyasmi, hogy a Brit Birodalom elfoglalta Japánt, és Area 11 néven alárendelt területté változtatta.
A helyiek lázadoznak, amit az uralkodó britek terrorizmusnak neveznek és kíméletlenül levernek.
Két ilyen terrorista elrabol egy kamiont, benne az Izével, ami a hivatalos álláspont szerint mérgesgáz. Valahogy a főhős, ez a Lelouch is odakerül erre a kamionra, ami végül falnak megy, de előbb van egy harc is, görkorcsoláyzó mechákkal. (wtf?) Jönnek a hú, de milyen rettenetesen kegyetlen és gonosz brit katonák és kivégzik a főhős haverját, de ekkor kinyílik az Izé, és nem mérgesgáz van benne, hanem - micsoda meglepetés - egy lány.
A katonák le akarják lőni Lelouchot is, de a lány eléugrik, és a halála előtt még megajándékozza a hősünket valamiféle szuperképességgel, amitől az jól öngyilkosságra tudja kényszeríteni az összes csúnyarossz katonát. Pff.
A CLAMP tervezte a karaktereket ehhez az animéhez, ami a fejükhöz képest lehetetlenül hosszú, aránytalan szereplőket jelent, baromi rondán is néznek ki. Ez tetézve az otromba nacionalizmussal, ami árad belőle, meg a gagyi mecha-harcokkal, meg a pocsék rendezéssel, a szemetes legalsó helyére érdemesíti ezt a sorozatot.

BTW szóljatok, ha unjátok...
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-05, 22:55:00
CODE GEASS - Lelouch of the Revolution
Röviden és velősen:
He? :confused: