Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Kényes művészet a feldolgozásoké.
Van, amikor egészen jól sikerül, pl. Gankutsuou, ilyenkor a végtermék az eredeti tiszteletben tartása mellett némi önértékkel is rendelkezik.
De ez a ritkább eset.
A gyakoribb az, hogy borzalmas lesz az eredmény, lásd 7 Samurai.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-30, 02:45:06
Kényes művészet a feldolgozásoké.
Van, amikor egészen jól sikerül, pl. Gankutsuou, ilyenkor a végtermék az eredeti tiszteletben tartása mellett némi önértékkel is rendelkezik.
De ez a ritkább eset.
A gyakoribb az, hogy borzalmas lesz az eredmény, lásd 7 Samurai.
Nem akartam én felhozni, mivel egyiket sem láttam még, de én általában elég pozitív véleményeket hallottam/olvastam mindkettőről (egyszer majd meg is nézem őket), állítólag a Gonzo feldolgozások jók szoktak lenni, ezért is bizakodom. Majd áprilisban kiderül :)


chilip

most néztem végig az Argento Soma-t. hát nem is tudom mit mondjak... animáció jó, opening-ending sztem pocsék, erős közepes kezdés után a közepefele beindul a sztori. A 20. rész fele lessz egy nagyon jó csavar az egész sztoriban. a 25. rész (a zárórész) pedig az általam látott animék közül az eggyik legjobb befejezés (a szerény véleményem szerint  :D). Az elején érezni lehet egy kicsi NGE-fílinget (Alien vs. Bio-mechák), de pár rész után ez a fíling eltűnik. Ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a Sci-fi-ket és/vagy a mecha-harcokat. Ja és a főhős fejét kidolgozhatták volna jobban is  :ejj: ,no mind1... Anime Addicts leírás

Soul

Sziasztok
Még új vagyok itt a fórumon, és lenne 1 kérdésem.Szal elolvastam a Gantz leírását és nagyon érdekel a cucc, csak a leírásban felvolt tüntetve hogy van vágatlan és vágott verzió, és én mégszép hogy a vágatlant akarom csak hát van miből válogatni sztem értitek mire gondolok :).Valaki lenne olyan kedves és elprivizné nekem a vágatlan részek neveit?

Kerestem témát hogy hova illene a hozzá szólásom de nem találtam így gondoltam ide írom, de hogy ne térjek el a témától:

A Death Note-ot néztem legutóbb és iszonyat bejön, opening-ending tökéletes, grafika szintén, sztori nagyon ottvan, a főbb szereplők kidolgozottsága brutál jó (értem ezalatt Kira,L,Ryuk, és szőke csajszi is érdekes :)), egyetlen negatívumnak a várakozást tom csak említeni mivel nagyon friss cucc.Eddig 12 rész van kinnt.

Fazék

Quote from: Soul on 2007-01-01, 17:08:37
Sziasztok
Még új vagyok itt a fórumon, és lenne 1 kérdésem.Szal elolvastam a Gantz leírását és nagyon érdekel a cucc, csak a leírásban felvolt tüntetve hogy van vágatlan és vágott verzió, és én mégszép hogy a vágatlant akarom csak hát van miből válogatni sztem értitek mire gondolok :).Valaki lenne olyan kedves és elprivizné nekem a vágatlan részek neveit?
ITT az "unc" ikonnal ellátott verziók a cenzúrázatlan változatok

de sztem ha jót akarsz magadnak, akkor kerüld el ezt a sorozatot...

chilip

Quote from: Fazék on 2007-01-01, 17:25:28
de sztem ha jót akarsz magadnak, akkor kerüld el ezt a sorozatot...

most felkeltetted a kiváncsiságom :D

egyébként a Black Cat-et néztem meg most, aki szerette a GetBackers-t, az ezt is szeretni fogja. Jó sztori, szuper power, érdekes szereplők, bár a vége egy kicsit túlzó...

kicsit OFF: kurva jó a Death Note OST  :rotfl:

Soul

Kösz szépen az infót Fazék, egy újabb jó oldallal bővült a kedvenceim listája :).
Pár szóba leírnád miért ne?

OMG Death Note OST? NEED....érted ;)

Draconire


Fazék

#1748
Quote from: Soul on 2007-01-01, 17:55:37
Kösz szépen az infót Fazék, egy újabb jó oldallal bővült a kedvenceim listája :).
Pár szóba leírnád miért ne?
az anime-ből csak 2 részt bírtam megnézni, de a manga-t figyelemmel követtem pár hónappal ezelőttig, és ha jól tudom az anime elég szorosan követi azt, és leginkább azért óvnálak a sorozattól, mert egy átgondolatlan unalmas butaság. 1000 részenként történik egy minimális előrelépés, amúgy pedig csupán arról szól, hogy faxagyerekek vagyunk, ölünk mindenféle idegen lényeket és óvjuk a jókat és közben húdenagyjellemfejlődünk, időnként random módon behoznak valami újdonságot. szóval 18 kötetnyi kiadott manga után eljutottunk oda, ami lazán belefért volna 4 kötetbe is.

csak "gore fest" és "show me tits" elvárásokkal szabad megnézni, minden egyéb szempontból csalódást fog okozni véleményem szerint

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-01, 17:25:28
Quote from: Soul on 2007-01-01, 17:08:37
Sziasztok
Még új vagyok itt a fórumon, és lenne 1 kérdésem.Szal elolvastam a Gantz leírását és nagyon érdekel a cucc, csak a leírásban felvolt tüntetve hogy van vágatlan és vágott verzió, és én mégszép hogy a vágatlant akarom csak hát van miből válogatni sztem értitek mire gondolok :).Valaki lenne olyan kedves és elprivizné nekem a vágatlan részek neveit?
ITT az "unc" ikonnal ellátott verziók a cenzúrázatlan változatok

de sztem ha jót akarsz magadnak, akkor kerüld el ezt a sorozatot...

Jómagam is csupán az első részt néztem végig, annyi elég volt. Nekem a Gantz-ról valahogy a Fűrész ugrik be így hangulatilag. Az eddigi "anime-pályafutásom" pedig nem függött össze az ilyen stílusú véres, értelmetlen motívumoktól. Persze lehetséges, hogy megint csak az "első rész rossz volt, utána hagyjuk"-szindróma szól belőlem, a lényeg úgyis a saját tapasztalataidon van. Szóval, kedves Soul, nyugodtan nézd meg az első néhány részét és úgy mérlegelj.

BTW: Üdv a fórumon!  :tezsvir:

Draconire

Afro Samurai 1.rész

Főhősünk apját a szeme előtt ölték meg, az általa viselt "#1 headband"ért. Aki megölte természetesen a "#2"-es tulajdonosa volt, amit hátrahagyott a kicsi hősünknek, hogy majd a bosszú hajtsa életét, és ha felnő, megvívjon vele. A #1 tulajdonosa gyakorlatilag "isten"-nek számít, akit csak a #2 birtokosa hívhat ki, így felnőtt hősünket elég sokan akarják meggyőzni, hogy adja már oda azt a headbandet. Tehát a történet röviden ennyi: bosszú, és az odáig vezető út (legalábbis az első rész alapján).
Maga a világ elég érdekes: ugyanúgy mindennapos a kardhasználat, mint a mobiltelefonok, és a rakétavető.
Hát ez így nagyon nem lenne elég, ha nem lenne tele izgalmas, látványos és pörgős akcióval. Ez tipikusan nem az az anime, amit a történetéért néz meg az ember, hanem azért mert csak egy könnyed kikapcsolódást akar, és azt meg is kapja. Samuel L. Jackson pedig nagyon jó választás volt a főhős hangjának!
Kíváncsian várom a folytatást.

Soul

Kösz szépen a linket Gmer, atom jó , az első szám nekem kicsit silent hilles de szeressük azt :), Silent Hill 2 még a mai napig egyik legnagyobb kedvencem minden tekintetből.
ÁÁÁÁ ez a Death Note olyan jó :).

Solid Snake

#1752
Haibane Renmei

Gmer kolléga ajánlására kezdtem el nézni úgy egy hónapja. Az első rész magával ragadó volt, nagyon megtetszett. Azonban a folytatás valahogy lassúnak, vontatottnak tűnt, így egy időre abbahagytam. A szünetben aztán újrakezdtem, és mára végignéztem. Annyit mondok: nagyon jól tettem.

A korábban emlegetett vontatottság valójában a világ megismerésére, az élet könnyed pillanataira emlékezteti a nézőt. Azokra a pillanatokra, amiktől elfelejtjük azokat a megmagyarázhatatlan kérdéseket, amikre soha - vagy csak a halál után - kaphatjuk meg a válaszokat.

[spoiler]Az anime közepétől, Kuu kirepülésétől azonban a filozófia, mindennek a léte, értelme kerül felszínre, elképesztő kidolgozással tárul a szem elé. Rakka töprengése és ezeknek a részeknek a fontossága szinte elvarázsolja a nézőt, együtt érez és kérdez a szereplőkkel. Aztán a cselekmény előrehaladtával kiderül, hogy a valódi főszereplő Rakka mellett Reki. Neki van ugyanis a legbonyolultabb jelleme mindegyik szereplő közül. Az utolsó 3 rész hatása pedig szerintem jó ideig bennem lesz, annyira mesteri, gyönyörködtető, elgondolkodtató. [/spoiler]

Szívből tudom ajánlani mindenkinek, kötelező alapmű, szent példa arra, hogy az anime definíciója sokkal több "japán rajzfilm"-nél!

kikuchiyo

 :tezsvir:  :cool:, de plz spoilerezd ki onnan, hogy
QuoteAz anime közepétől,
thx
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-02, 21:43:44
:tezsvir:  :cool:, de plz spoilerezd ki onnan, hogy
QuoteAz anime közepétől,
thx

Megtörtént.  :tezsvir:

via_mala

Két anime sorozatot végeztem ki az utóbbi napokban.

Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10

Hell Girl - Jigoku Shoujo
Ma fejeztem be ezt az érdekes felütésű anime-sorozatot. Az a szóbeszéd járja, hogy van egy internet-oldal, ahova pontban éjfélkor belépve, az ellenséged nevét megadva a Pokolra küldheted őt*. Ezt a "munkát" egy titokzatos, gyönyörű, vörös szemű, 13 éves lány, Enma Ai és 3 segítője végzi el. Hogy ki ő, és miért foglalkozik ezzel, ennek a kiderítését tűzi ki céljául egy szabadúszó özvegy riporter, akinek 7 éves lányát folytonos látomások gyötrik, amikor ugyanazt látja, amit Ai is.
A sorozat elég jól indul, de a sokadik sablon-bosszú után veszít a lendületéből. Szerencsére apró csavarok, és az egyre újabb részletek napvilágra kerülése nem engedi végképp az unalom mocsarába süllyedni ezt az igényes, horror-motívumokat is megcsillantó animét. Szokás szerint a sorozat utolsó 3-4 része ad csak teljes képet a misztikumhoz, itt bomlanak ki teljesen a jellemek - a segítőké is, és itt kapunk végre magyarázatot a nagy kérdésekre.
A sorozat nagy népszerűségének köszönhetően live-action is készült belőle, valamint már javában fut a második évadja is, bár el nem tudom képzelni mit tudnak ehhez a kerek történethez még hozzátenni.
Megemlítendő, hogy bár az intro zene elgé konzerv-ízű az outro zenéje gyönyörű, szomorkás hangulatú, tökéletes levezetése a többnyire depresszív hangulatot sugalló epizódoknak.
*[spoiler]A bosszúállás azért lesz igazán tragikus, mert a bosszúálló egyúttal vállalja, hogy halála után maga is a Pokolba kerül, lelke örök kínok között fog vergődni, és soha nem ismeri meg a Paradicsomot![/spoiler]
Szerintem: 8/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10
tudom hogy elég gyenge a feltöltési sávod, de ha már ennyire beszerezhetetlen és neked mégis sikerült, és ennyire ajánlod, akkor igazán feltölthetnéd ftp-re :)

via_mala

Quote from: Fazék on 2007-01-02, 22:50:21
Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10
tudom hogy elég gyenge a feltöltési sávod, de ha már ennyire beszerezhetetlen és neked mégis sikerült, és ennyire ajánlod, akkor igazán feltölthetnéd ftp-re :)
Meglátom mit tehetek... :)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2007-01-02, 22:50:21
Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10
tudom hogy elég gyenge a feltöltési sávod, de ha már ennyire beszerezhetetlen és neked mégis sikerült, és ennyire ajánlod, akkor igazán feltölthetnéd ftp-re :)
Tamogatom az otletet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56
Két anime sorozatot végeztem ki az utóbbi napokban.

Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10

Kérném én is. Ez nagyon érdekelne.  :3x3:

Solid Snake

Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56
Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10

Úgy látom, ez hasonló a KGNE-hez, úgyhogy minden tekintetben pártolom az FTP-re feltöltés lehetőségét.  :jee: :cool: :tezsvir:

RE@L

Black Lagoon

Végre lefordíttatódott és véget ért a tavalyi "tavasz" vagy nyár inkább fecskéje, aki beérett a végére. Igaz tegyük hozzá hogy nem realitás szempontjából :)
Alapsztorink Kalózokról szól. Modern XXI. századi kalózokról (mondhatnék 20. századot is de ha már 2007-ben vagyunk.... :D) a Karib Tengernél. Szóval van egy kedves Japán fehérgalléros üzletemberünk akit elrabolnak üzleti útja során, majd váltságdíjat követelnek érte. Cég nem fizeti ki, gazdaságilag nem éri meg szóval kedves üzletemberünket inkább eltemetik mintsem megmentsék. Ezután beáll őis kalóznak a Black Lagoon nevezetű torpedóhajóra. Parádés akciójelenetek, pörgős zene minimális fanservice. Revy (alias Rebecca), a kínai csajszinál lévő két cutalass nagyon el lett találva, hisz a cutlass tudvalevően kalózkard. http://en.wikipedia.org/wiki/Cutlass
Nem mondom hogy a story parádés lenne és bővelkedik bravúros csavarokban vagy olyan mértékű lenne mint a Monster-é viszont nagyon jó Akciósorozatot kapunk, aminek majdnem minden része vizuálisan meghálálja a nézőt és szórakoztatja.
Mindenképpen ajánlott a sorozat a Heineken(sör) és (Kb. Acapulco Akciócsoport) rajongóinak :) vagy csak azoknak akik "igényes" akcióra vágynak a manapság oly kevés felhozatalban.
[SPOILER]Végén ordít magáról hogy a készítők tudják hogy van ebben még pénz, ha akarnak sajtolni folytatják, ha nem nem de megkurtították és nem valami túl mélyen de elvarták. Mondvacsinált lett. De ez van végülis nem tudom mit vártam.... Attól függetlenül nagyon jó akciójelenetek voltak megint, és Rock is tökösödött végre egy kicsit. Revy múltjáról vagy Dutch múltjáról ugyanúgy nemtudunk semmit szóval, szvsz idén nyáron újra fogjuk hetente nézni a négyes kompánia gengszterkedéseit[/SPOILER]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Yakumo

#1762
Quote from: via_mala on 2007-01-02, 22:34:56
Human Crossing - Ningen Kousaten
Teljesen független, különálló emberi történetek, olyan mindennapi emberekről, amilyenek mi is vagyunk. A történetek mind egy-egy emberi drámát mutatnak be, és a vége (asszem) mindegyiknek pozitív végkicsengésű, tanulságos.
Népszerűtlenségének okát a teljesen független epizódokban látom, de ha valaki szeret novellákat olvasni, az megemészti talán ezt is.
Szerintem: 8/10
via_mala-nak hála belekezdtem a sorozatba és minden szóval egyetértek az első rész megnézése után.
:zen:

EDIT: egyetértek via_mala-val, én sem hasonlítanám a KGNE-hez, más a kettő. Azzal a különbséggel, hogy nekem az is nagyon tetszett. :)
(lent)

via_mala

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-03, 07:53:56
Úgy látom, ez hasonló a KGNE-hez, úgyhogy minden tekintetben pártolom az FTP-re feltöltés lehetőségét.  :jee: :cool: :tezsvir:
Szvsz meg teljesen távol áll attól. Nem mondom, hogy a KGNE nem jó, de ott "néha" kissé túl hatásvadászra sikerültek a nagydrámai jelenetek. Ebben a sorozatban sokkal reálisabbak a figurák, sokkal reálisabb helyzetekbe kerülnek, és sokkal reálisabban reagálnak is rá - felnőttesebben.
Mindenestre akinek Human Crossing kell, az látogasson el az aláírásomban látható linkre. ;)

És akkor ON:
Hotori - Tada Saiwai wo Koinegau
Egy érdekes sci-fi-be oltott, szép, 40 perces dráma ez az alkotás, igényes rajzolással, részletes hátterekkel.
A történet 2 gyerekről szól, az ő rövid, de mély barátságukról. Hotori, egy beteg kislány, aki utolsó napjait tölti egy szanatóriumban, ahol találkozik egy kb. vele egykorú sráccal, Suzu-val. Hotori egy pillanatra kissé meghökken, amikor kiderül, hogy Suzu egy robot, akit egy meghalt kisfiú emlékeivel töltenek fel napról-napra a szakemberek, hogy a kisfiú szülei fájdalmukat enyhítő "gyerek-pótlékot" kapjanak. Ahogy a Suzu egyre több mindent tanul meg, és gyarapodnak a beépített emlékei, úgy hagyják el Hotori-t az ő saját emlékei, mivelhogy ez az ő tragikus, visszafordíthatatlan betegsége. A kislány retteg ettől, attól tart, hogy az emékei elvesztésével emberi valóját veszíti el, de mégis megpróbál erősnek mutatkozni, és nem mutatni ezt bátyjának és apjának. Ebben [spoiler]és utolsó kívánságának teljesítésében[/spoiler] nyújt segítséget neki Suzu.
Nagyon szép kis dráma, csak sajnos tényleg rövid ahhoz, hogy igazán bele tudja élni magát az ember.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Hmuda

Quote from: via_mala on 2007-01-03, 11:20:29Hotori - Tada Saiwai wo Koinegau
Látom neked is hasonló élményt nyújtott mint nekem. Egyszer már leírtam máshová a véleményem, úgyhogy csak bemásolom:


QuoteVégre valahára volt lehetőségem megnézni a Hotori Tada Saiwai wo Koinegaut. Egy hihetetlenül jó történet, bűncselekényszámba menő időlimitek közé súvasztva.

Ebből kellene egy két órás filmet csinálni. Az OVA 40 perce közel nem volt elég, hogy igazán megismerjük a szereplőket és ezért nem is volt olyan megrázó a vége. [spoiler]Plusz az első jelenet sajnos belerondított a végkifejletbe.[/spoiler] Személy szerint akadt pár dolog amit máshogy csináltam volna, még így a 40 perces limittel is.

Én mindenesetre megadtam volna neki az esélyt, hogy egy egészestés film keretében bontakozzon ki a történet.

danime

Nos, végignéztem a GunGrave című remekművet. És csak röviden: nem erre számítottam.
Rengeteg benne a párbeszéd, a főszereplő pedig egy nagy összeomlás, nulla poén, szomorú sztori. Sokszor(!) könyörögtem, hogy legyen már benne valami akció (van is pár benne).
Kb: dráma, krimi, akció, thriller, csak azt nem tudom, hogy kinek, melyik korosztálynak ajánlhatnám..
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

Dreamcleaver

Quote from: danime on 2007-01-04, 12:46:08
Nos, végignéztem a GunGrave című remekművet. És csak röviden: nem erre számítottam.
Rengeteg benne a párbeszéd, a főszereplő pedig egy nagy összeomlás, nulla poén, szomorú sztori. Sokszor(!) könyörögtem, hogy legyen már benne valami akció (van is pár benne).
Kb: dráma, krimi, akció, thriller, csak azt nem tudom, hogy kinek, melyik korosztálynak ajánlhatnám..

Mindenkinek, aki szereti az igényes, komolyabb animékat.  :lazza: Mondjuk 16 éven felüliek már értékelni tudják.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Az elso reszt szilveszterkor neztuk meg, ajanlom mindenkinek aki mar latott egy-ket animet. Kegyetlen jo profi parodia. Included lanyka vs lanyka harcimarci animek par extra poennal. :lul:

A tobbi resz teljesen mas. Haruhi, a hiperaktiv, unatkozo es neha gatlastlan iskolaslany napjai egyik osztalytarsa altal elmeselve/kommentalva. Termeszetesen nem atlag hetkoznapok. Aranyos alapvetoen. A reszek nem sorban vannak btw. A vege annyira nem jott be nekem*, ill elojott a "jaaaaj csak iskolaslanyos animet ne" szindroma is, de szerencsere csak minimalisan. A nagy kedvenceim koze nem irta be magat, de az elso resz az 11/10. Marmint 10-bol 11. Az kesz.

[spoiler=*]Sirva rohogtem Kyon beszolasan miutan felebred: "Na Freudnak jo napja lenne ezzel!" vagy vmi hasonlo...  :lol:
A csokjelenet viszont elegge lapos volt. De Haruhi kommentje... "Remalmom volt..." XD[/spoiler]

Tulajdonkeppen ha valaki szereti a diak hetkoznapokat poenokkal es nehany alleesessel dusitva, annak batran ajanlhatom. Vidam egy darab. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

#1769
Short DE Anime Damashii 1. rész

Rövid, vizsgafilm/kísérleti film jellegű animációk gyűjteménye, 25 perces blokként tálalva.
Alapvetően szeretem az ilyen rövid cuccokat, némi változatosságot nyújtanak a szokásos, egyhangú stílus helyett. De általában az a baj velük, hogy a pár perces terjedelem nem teszi lehetővé a kibontakozást, és a készítésükkor rendelkezésre álló korlátozott anyagi erőforrások behatárolják a színvonalat.
Itt is ez a helyzet. Négy rövid snittből (meg egy interjúból) áll össze a rész, az első egy ramen-étkezdét működtető macskáról szól, a második valami shoujo-anime-paródia vagy mi flash-animációval (az összes szereplő hangját a rajzoló adja), a harmadik egy tisztán 3D alkotás, amiben néhány ember utazik egy pokolba tartó lifttel (ez volt még legjobb), végül a negyedik a bűnszervezetbe tömörülő zöldségeket és a velük szembeszálló jégcsapretket mutatja be.

Ahhoz képest, hogy mennyit szenvedtem a leszedésével, nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Hanyagolom a továbbiakban, és szerintem ti is így fogtok tenni, mert torrenten még raw sincs, nemhogy felirat.

Venus Versus Virus trailer - loliz with gunz, it seems. Asszem nem vesztegetem vele az időmet.

...ha már itt vagyok, akkor megragadom az alkalmat, hogy ismét ajánljam az Asatte no Houkou c. sorozatot, amely nálam az őszi eresztés nyertese.
Az elején voltak fenntartásaim a témával és a tálalással kapcsolatban (kislány, aki felnőtté változik és a fiatal nő, aki kislánnyá), de valahogy olyan érzékenyen és intelligensen nyúltak hozzá, hogy magával ragadott. Szépek a háttérzenék és a hátterek, hosszabb idő óta a két legjobb női szereplő, akiket animében láttam, és a történet is (legtöbbször) elkerüli a szokásos buktatókat.
Kedves és aranyos anime, hogy Fazekat idézzem, "igenis egy szép szerelmi történet" :).

Ajánlom az igényes, érzelmes történetek kedvelőinek - kár, hogy mindhárom fordítócsoport a vacak 640x480-as rawokra dolgozik. Nem értem miért, már kint vannak a widescreen rawok is, és egyszerűen nem ugyanaz a kategória a kettő. (arról nem is beszélve, hogy az először sugárzott 4:3 SDTV változatot úgy állította elő a stúdió, hogy levágta a HD változat széleit. >.<)
Failure is the default option