Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Member on 2007-01-18, 12:51:09
Én láttam mindkettőt és szerintem meg bőven fordítva. :hehe:
Amit hallottam a GitS-ről, az alapján szívesen megnéztem, de jobb lett volna, ha idea marad. :__devil:
Szerintem meg nagyon nem egy műfaj a kettő, nem igazán lehet összehasonlítani. ;) Én pl. mindkettőt szeretem.

Raggie

Quote from: Zsiga on 2007-01-18, 12:58:16
Szerintem meg nagyon nem egy műfaj a kettő, nem igazán lehet összehasonlítani. ;) Én pl. mindkettőt szeretem.
:eek: Hoppá! ilyet sem láttam még! :D

Darkstar: jó? Milyen? Semmit sem tudok róla... :lame:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Szvsz nagyon jó. Nem egy pörgős akció (bár néha olyan is van), viszont a feszült hangulata odaüt. Általában "wtf, 20 perc mióta ilyen rövid" érzéssel állok föl előle. Egyetlen hátránya, hogy nagyon kell figyelni, és néha még így is visszatekerni, és újranézni 1-2 percet, hogy egy-egy összetetted gondolatmenetet megérts (ezek amúgy full logikusak, de 99%uk tuti nem jutna magamtól eszembe). Egyszóval erőssen ajánlott. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Raggie on 2007-01-18, 12:59:31
Quote from: Zsiga on 2007-01-18, 12:58:16
Szerintem meg nagyon nem egy műfaj a kettő, nem igazán lehet összehasonlítani. ;) Én pl. mindkettőt szeretem.
:eek: Hoppá! ilyet sem láttam még! :D
Szerintem meg DURVÁN nem egy műfaj a kettő, és én meg egyikért se vagyok különösebben oda (na jó, SAC1 nem volt rossz). Így teljes a spektrum :)

Raggie

Darkstar: Hmm... felvéve a listára! ;) :jee:

Próféta: :D ok.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

beneke

#1955
Megnéztem a Kino's Journey-t. Nálam be került a Top10-be.
Nagyszerű történet, csodás rajz, mi kell még? Nem sok anime van aminél minden egyes rész ilyen elgondolkodtató. Bár a részek nem öszzefüggőek, ettől nem kell megilyedni, hiszen minden rész tökéletes önmagában is. Sok igazságot mond ki. Rég godolkodtam már ennyit :haha:
De hogy ne fájdoljon meg nagyon a fejem gyorsan megnéztam Ouran High School Host Club című animét.
Nagggyon jóó! :lul: :rotfl: Úgy röhögtem rajta, hogy leestem a székről és bevertem a fejem   :muhahah: Mindenkinek csak ajánlani tudom aki szeretne egy jót nevetni.

A Death Note pedig tényleg jó. Bár én elösszr a mangát olvastam, de még így is várom az új részeket  :D

Rounin

Hát tudjátok mit? :Eztneked:

Többet nem írok semmit. Már ebből is Elfen Lied vitát csináltok?! :Eztneked:

:angyali:

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-01-18, 12:51:09
Én láttam mindkettőt és szerintem meg bőven fordítva. :hehe:
Amit hallottam a GitS-ről, az alapján szívesen megnéztem, de jobb lett volna, ha idea marad. :__devil:

Igen, de tudjuk, hogy te nem vagy normális.  :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: beneke on 2007-01-18, 16:12:11
De hogy ne fájdoljon meg nagyon a fejem gyorsan megnéztam Ouran High School Host Club című animét.
Nagggyon jóó! :lul: :rotfl: Úgy röhögtem rajta, hogy leestem a székről és bevertem a fejem   :muhahah: Mindenkinek csak ajánlani tudom aki szeretne egy jót nevetni.
Nekem nagyon unszimpi a környezet, amiben játszódik, a csajok rajzolása meg egyenesen botrányos... :/ A szőke b*zi mondjuk szimpatikus karakter.

DEAMCLEAVER: Egy egyszerű "neked más az értékrended" is megtette volna. :fuk-u:

Fazék

Na menjetek máshova játszani gyerekek, ez a topic nem erre való! Huss-huss... gyerünk!  :3x3:

Rounin lelki békéje a tét! Hát nincs nektek szívetek?!!   :oops:

Solid Snake

Tokyo Godfathers

Mivel Satoshi Kon-művekből tartok jelenleg felzárkózást, ezért nélkülözhetetlenné vált eme anime megtekintése is.

Szilveszter éjszakáján játszódik a történet. Hajléktalan főszereplőink (Gin, az iszákos és megszállott szerencsejátékos, Hana a transzvesztita bárénekes és Miyuki, az otthonról elszökött tinilány) egy kisbabát találnak a szemétben, majd úgy döntenek, elindulnak felkutatni a gyerek szüleit. De ez nem bizonyul könnyű feladatnak...

A történet egyszerűsége, mégis egyedisége valóban csodálkozásra adhat okot. Kon mester új oldalát mutatta be, ezúttal inkább a rideg realizmusra, a hajléktalanság és a családi kötelék fontosságának bemutatására törekedett korábbi műveire jellemző illuzionista és szimbolista ábrázolásmódjával szemben (bár meg kell hagyni, azért itt-ott felfedezhető a régi stílus, gondolok itt főleg a baba-motívumra /Isten ajándéka/). Egy nagyon tanulságos (és a véletlenek tömkelegére alapozó) animét kapunk, mégis nem érezhető az a varázs, amit anno a Perfect Blue-nál vagy a Millennium Actress-nél átéltem. A zene sem maradt meg igazán a fülemben, teljesen átlagosnak mondható. Akadnak azonban humoros jelenetek is (még ha néhol fekete humor is a mérvadó /öreg hajléktalan jelenete/), amitől könnyedebbé válik a hangulat (az üldözéses jelenetben nem egyszer felkacagtam a bicikliző Gin-en).

Aprócska negatívumai ellenére bátran ajánlom mindenkinek, akik másfél órányi realizmusra vágynak a társadalom alsó rétegének szemszögéből (és akik képesek elnézni a sok véletlen egybeesést - én nem voltam rá képes, talán ezért nem tetszett annyira).

7/10

UI: Paranoia Agent, te következel!  :smile:

Eberinu


deaththief

Gungrave :   Nekem tetszett.A végén egy kicsit érthetetlenkedtem,de hamar rájöttem mindenre,hogy mi miért is van,mit miért is történt.Maga a történet jó,szóval ajánlom mindenkinek.
Kimi Ga Nozomu Eien :    :bruhuhu:  (sz.tem ennyivel leírtam mindent)
 


via_mala

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-18, 22:54:13
Tokyo Godfathers

Mivel Satoshi Kon-művekből tartok jelenleg felzárkózást, ezért nélkülözhetetlenné vált eme anime megtekintése is.
...
7/10

UI: Paranoia Agent, te következel!  :smile:
Most kellene kicsit lassítanod, mert ezt a remekművet már nem tudtad eléggé értékelni. Nézzél meg most inkább valami könnyed school-kids magical-girl ecchi komédiát és újra jobban fognak tetszeni Kon mester művei.

ON: Black Lagoon 1-2 season
Az első évad nagyon tetszett, többnyire látványos akciózás, és nyers, de hangosan csattanó poénok tették ki a képernyőidő nagy részét, filozofálgatás, moralizálás csak mutatóba fordult elő - és ez így volt jó. Akkor azt feltételeztem, hogy a második évadban a drámai vonalat fogják elmélyíteni, és már előre vetítettem egy Cowboy Bebop szintű klasszikus születését. Sajnos azonban a második évadnak nem sikerült a várakozásaimat teljesíteni, mert bár hatalmas drámai hatásra törekedtek már a széria elején, de ezzel nagyjából ki is végezték a sorozat mélyebb mondanivalóját, mert tovább fokozni már nem tudták. Igaz a végén még volt egy igen szaftos, hanghatásokra csillagos ötöst érdemlő jelenet, de ez sajnos édeskevés volt ahhoz, hogy megmentse a sorozatot, ráadásul a két főhőst semmivel sem ismertük meg jobban, nem is igen fejlődtek jellemükben sem, és még csak nem is kerültek igazán közel egymáshoz - érződik, hogy egy harmadik évadra tartogatják a készítők a puskaport, csak nehogy elázzon az egész...
Ennél sokkal többet vártam, és valószínűleg ez is szerepet játszott a csalódásom mértékében, de utólag már fölösleges ezen morfondírozni.
Az anime OST-je viszont még mindig gyakran felbukkan a Winamp-omon, jól sikerült darab.
Szerintem a két évad: 8/10 és 7/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Raggie

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-18, 22:54:13
Tokyo Godfathers
(...)
7/10

UI: Paranoia Agent, te következel!  :smile:
Hmm... nekem is eddig a Perfect Blue tetszett a legjobban a Kon filmek közül(meg a Paprika :cool: ). De lehet hogy ezek után ezt is megnézem. Bár sosem vonzott nagyon ez a kisgyerekes téma(nem nagyon szeretem a kisgyerekeket... :rolleyes: :__devil:)

A Paranoia Agent marha jó!! (még nem láttam végig, de nagyon tetszik!)
Quote from: Eberinu on 2007-01-18, 22:57:11
A gőzfiú-t...asszem...
Huh... ezt a bőbeszédű véleményt! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-18, 22:54:13
Tokyo Godfathers

Mivel Satoshi Kon-művekből tartok jelenleg felzárkózást, ezért nélkülözhetetlenné vált eme anime megtekintése is.

Szilveszter éjszakáján játszódik a történet. Hajléktalan főszereplőink (Gin, az iszákos és megszállott szerencsejátékos, Hana a transzvesztita bárénekes és Miyuki, az otthonról elszökött tinilány) egy kisbabát találnak a szemétben, majd úgy döntenek, elindulnak felkutatni a gyerek szüleit. De ez nem bizonyul könnyű feladatnak...

A történet egyszerűsége, mégis egyedisége valóban csodálkozásra adhat okot. Kon mester új oldalát mutatta be, ezúttal inkább a rideg realizmusra, a hajléktalanság és a családi kötelék fontosságának bemutatására törekedett korábbi műveire jellemző illuzionista és szimbolista ábrázolásmódjával szemben (bár meg kell hagyni, azért itt-ott felfedezhető a régi stílus, gondolok itt főleg a baba-motívumra /Isten ajándéka/). Egy nagyon tanulságos (és a véletlenek tömkelegére alapozó) animét kapunk, mégis nem érezhető az a varázs, amit anno a Perfect Blue-nál vagy a Millennium Actress-nél átéltem. A zene sem maradt meg igazán a fülemben, teljesen átlagosnak mondható. Akadnak azonban humoros jelenetek is (még ha néhol fekete humor is a mérvadó /öreg hajléktalan jelenete/), amitől könnyedebbé válik a hangulat (az üldözéses jelenetben nem egyszer felkacagtam a bicikliző Gin-en).

Aprócska negatívumai ellenére bátran ajánlom mindenkinek, akik másfél órányi realizmusra vágynak a társadalom alsó rétegének szemszögéből (és akik képesek elnézni a sok véletlen egybeesést - én nem voltam rá képes, talán ezért nem tetszett annyira).

7/10

UI: Paranoia Agent, te következel!  :smile:

Karácsony éjszakáján játszódik. A baba motívum, a jövőt és a reményt jelképezi megújullást, nem feltétlenül Isten ajándéka mivel nem keresztények csinálták a filmet. A film televan szimbólumokkal. [spoiler]Angyal aki megmenti Gin-t. Temetőben talált cuccok. Öreg hajléktalan halála ami ráébreszti Gin-t is arra hogy család fontos, hisz ő se akar úgy meghalni hogy senki se sirassa vagy emlékezne reá.[/spoiler] Pontosan ezaz hogy nem a rideg valóságot mutatta be csupán, hanem a csodákat a rideg valóságban. Azt hogy csodák máredig vannak ha hiszünk bennük, nem véletlen egybeesések. Hogy is mondjam neked, Tokyo Godfathers a Millenium Actress mellet a legtöbb mondandóval bír, sokkal többet ad át mind a kedvenc filmem a Perfect Blue, az egy fantasztikusan megkomponált utazás az emberi pszcihébe. Míg a Tokyo Godfathers mindenkihez szól. Minden emberhez. Sokkalta kellemesebb családi film mint bármelyik xyz megmentette a Karácsonyt amerikai remekmű.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Solid Snake

#1966
Quote from: deaththief on 2007-01-18, 23:38:32
Kimi Ga Nozomu Eien :    :bruhuhu:  (sz.tem ennyivel leírtam mindent)
:tezsvir:

Quote from: via_mala on 2007-01-18, 23:56:29
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-18, 22:54:13
Tokyo Godfathers:
Most kellene kicsit lassítanod, mert ezt a remekművet már nem tudtad eléggé értékelni. Nézzél meg most inkább valami könnyed school-kids magical-girl ecchi komédiát és újra jobban fognak tetszeni Kon mester művei.
Itt pihen a vinyón a Dokuro-chan. Az eléggé könnyed school-kids magical-girl ecchi komédia?  :D

Quote from: RE@L on 2007-01-19, 01:10:40
Karácsony éjszakáján játszódik.

A történet eleje valóban. Azonban mintha többször is említették volna a New Year-t. Bár lehet, hogy már átmegyek lassacskán a Perfect Blue-s Mimibe hallucinálás terén.  :morci:

Quote from: RE@L on 2007-01-19, 01:10:40
A baba motívum, a jövőt és a reményt jelképezi megújullást, nem feltétlenül Isten ajándéka mivel nem keresztények csinálták a filmet.

Való igaz, ezt is jelentheti, azonban Hana többször is "Isten hírnökének" nevezi Kiyoko-t, a babát körülvevő csodák és a film elején lévő misejelenet arra engednek következtetni, hogy a baba a Messiást, Jézust szimbolizája. Az a tény pedig, hogy a történet Karácsonykor (vagy Szilveszterkor) játszódik, még inkább erősíti ezt a feltételezést.

Pont ez a jó Kon mester műveiben: többféleképpen lehet őket értelmezni.  :jee:

Quote from: RE@L on 2007-01-19, 01:10:40
Míg a Tokyo Godfathers mindenkihez szól. Minden emberhez. Sokkalta kellemesebb családi film mint bármelyik xyz megmentette a Karácsonyt amerikai remekmű.
Ebben teljes mértékben egyetértünk.  :tezsvir:

Próféta

Ha jól emlékszem, nem egyetlen éjszakát ölel át a film. Karácsonykor kezdődik, és újévig tart. Úgyhogy mindkettőtöknek igaza van. A rengeteg csoda pedig nyilván azért van benne, mert (1) poén, (2) karácsony :) Amúgy tele van egyéb apró karácsony-utalásokkal, kezdve a taxi számától...

kikuchiyo

Hi no Tori - Uchuu-hen / 火の鳥・宇宙編 / Phoenix - Space

1987-es OVA, a manga atyjaként tisztelt Tezuka Osamu monumentális manga-sorozatának egyik fejezetéből készült. Ott kapcsolódunk be a történetbe, hogy a Betelgeuzéról a Föld felé tartó űrhajó félúton balesetet szenved, a hibernációból felébredt legénysége az ügyeletes tisztet holtan találja. Az űrhajó javíthatatlan, az egyetlen esélyük, hogy elmenekülnek az egyszemélyes mentőkabinokkal. Mivel ezeket nem lehet irányítani, a megmenekülésük esélye csekély, az életük a sors kezében van. Sodródás közben egyre távolodnak egymástól, egyre romlik közöttük a kapcsolat, így meg kell küzdeniük a magány rémével is. A kapszulákban eltöltött heteket visszaemlékezéssel múlatják: kiderül, hogy mindenkinek volt valamilyen ügye a halott pilótával, és a legénység egyetlen nőtagjának kegyeiért szerelmi rivalizálások is folytak. Tetejébe az űrhajó ötödik mentőkabinja árnyékként követi őket - vajon volt egy potyautasuk, aki megölte a pilótát, majd utánuk eredt? Az igazság sokkal rettenetesebb.

Bár a történet nem minden ízében eredeti, de ez nem von le az értékéből. Tezuka munkamódszerének jellemzője volt, hogy máshonnan emel át ötleteket a saját műveibe. Itt azonban a sci-fiből jól ismert elemek nem hatnak ismétlésként, ellenben ismerősként hatnak, lehetővé téve, hogy a néző előbb a halott pilóta és a szellemkapszula rejtélyére (a manga és a film is elegánsan alkalmazza azt a megoldást, hogy "in medias res" kapcsolódunk be a cselekménybe, és a visszaemlékezések révén jutunk újabb és újabb nyomokhoz), majd a megoldásból levezetett filozófiai mondanivalóra koncentráljon.

Igen, filozófiai mondanivaló is van. A Hi no Tori-sorozat cselekményükben össze nem függő részeit ugyanis a közös gondolati alap kapcsolja össze: a főnixmadár alakjában megszemélyesített sors és a vele találkozó szereplők életének bemutatása ürügyén olyan kérdések feltételére nyílik lehetőség, mint hogy mi is az ember? honnan jött és merre tart? ki tudjuk-e kerülni tetteink következményeit? Ennek a résznek a középpontjában az utóbbi kérdés, a bűn és bűnhődés problematikája áll.

A mangában leginkább az az innovatív szerkesztésmód tetszett, ahogy a szűk kapszulákba zárt emberek hosszú utazását érzékletessé tette a panelek egyszerű, de nagyszerű elrendezésével - az animébe ezt nyilván nem lehetett átvinni, de ettől függetlenül is tisztességes adaptációnak lehet nevezni.
Az eredetiben mind a szereplők, mind a sci-fi kellékek erősen leegyszerűsítettek, szinte utalásszerűek, ehhez képest az animében sokkal kidolgozottabb és szokványosabb formákkal találkozhatunk. Nem lehetett nem észrevenni a 2001 Űrodüsszeia hatását (az űrhajó, a kapszula belső berendezései, különös tekintettel a képernyőkre, ill. további, spoilernek minősíthető elemek), ez nálam eleve pluszpont :), a kapszulák pedig a Gemini űrhajókra emlékeztettek.

Összefoglalva: nagyon jó animének tartom, méltónak a mangához, ajánlanám is mindenkinek - ha be lehetne szerezni. :(
Elképzelhető, hogy nekiállok a lefordításának.
Failure is the default option

Zsiga

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora  / Looking up at the Half-Moon
Ritkán írok ebbe a topicba, de ez most megtetszett, és a kereső szerint nem sokan ismerik (illetve nem sok szó volt róla), pedig szerintem megérdemelné.
Egy rövid, hat részes romantikus-drámás-gimnazistás-kórházas-kicsitnevetős-deinkábbsírós animéről lenne szó. Ha hasonlítanom kéne valamihez akkor azt mondanám hogy olyan mint a KGNE, csak ez jó. :)
A történet rövid összefoglalóját megtaláljátok a linken.
Jelenlegi állapotomban 11/10, egyébként kb. 8,5/10 annak aki szereti az ilyesmiket.


Zsiga


chilip

most néztem meg a Ouran High School Host Club-ot, és be kell valjam, nagyon tetszett. Nem annyira a poénok miatt, hanem mert érdekesnek találtam a sztoriát, bár semmi kiemelkedő nem történt benne, és a vége is eléggé kiszámítható volt... ennek ellenére nézette magát, és nem bánom egyáltalán a rá szánt időt  :angyali:

Solid Snake

#1973
Quote from: Próféta on 2007-01-19, 09:55:35
Ha jól emlékszem, nem egyetlen éjszakát ölel át a film. Karácsonykor kezdődik, és újévig tart. Úgyhogy mindkettőtöknek igaza van. A rengeteg csoda pedig nyilván azért van benne, mert (1) poén, (2) karácsony :) Amúgy tele van egyéb apró karácsony-utalásokkal, kezdve a taxi számától...

(3) Satoshi Kon  :lazza:

Quote from: Zsiga on 2007-01-19, 15:27:28
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora  / Looking up at the Half-Moon

Hohó. Máris szedjük.  :tezsvir: :merci:
Szerk: Jól látom, hogy nincsen fent FTP-n?  :frown:

Quote from: Zsiga on 2007-01-19, 15:27:28
Ha hasonlítanom kéne valamihez akkor azt mondanám hogy olyan mint a KGNE, csak ez jó. :)

Miért, a KGNE nem jó?  :hehe: :ejnye:

Zsiga

#1974
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-19, 19:45:29
Quote from: Zsiga on 2007-01-19, 15:27:28
Ha hasonlítanom kéne valamihez akkor azt mondanám hogy olyan mint a KGNE, csak ez jó. :)

Miért, a KGNE nem jó?  :hehe: :ejnye:
Hát, nálam a KGNE (és a Saikano) a "hatásvadász fos" szinonímái. :)
De nem kell velem foglalkozni, mindenki tudja hogy valójában egy érzékelten, retardált, pedofil gyökér vagyok, aki mindent lefikáz ami mások szerint jó. ;)

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-01-19, 19:56:53
Hát, nálam a KGNE (és a Saikano) a "hatásvadász fos" szinonímái. :)
Költői.  :lol:

Quote from: Zsiga on 2007-01-19, 19:56:53
De nem kell velem foglalkozni, mindenki tudja hogy valójában egy érzékelten, retardált, pedofil gyökér vagyok, aki mindent lefikáz ami mások szerint jó. ;)
Ennyire durva önkritikád azért ne legyen.  :smile:

Member

#1976
Chrno Crusade:
-----------------


Így végignézve eléggé kettős érzéseim vannak. De nem rohanok előre, kezdjük az átlagosabb dolgokkal. Grafika a szokásos babarajz, intro/outro zeneileg eléggé átlagos, az intro-klippet idővel korrigálják, de a refrén alatt ígyis eléggé hangulattalan. A történetvezetés elég érdekes, mert vígjátékként indul, a 7. rész vmi eszméletlen brutális váltás (ez is maradt a kedvenc epizódom), hirtelen teljes reménytelenség, gyakorlatilag minden jel az anti-krisztus eljövetelét sejteti. Aztán visszakomolytalanodik, egészen a 14. részig, ami humorilag tényleg felüdülés volt az eddig kicsit butácska és szokásos humor mellett. :) Aztán bonyodalom... Abból már nem lőnék el sokat, nagyon hangulatos, ahogyan kialakulnak a szövetségek a saját érdekeikkel és megvívnak egymással. Sőt, mindenki szinte kapcsolatban van mindekivel. Egészen odáig fanatikusa voltam, amíg
[spoiler]Aion véghezvitte Mária reikarnálását Rosetto-ba[/spoiler]
de utána valahogy úgy megváltozott minden. Egyrészt a túl sok halál kicsit érzéketlenné tett (én mindig az életbenmaradtakat szoktam sajnálni, és így kicsit nehéz), aztán a végső csata sem olyan drámaian ment le, mint vártam volna, eléggé elkapkodott. A befejezés meg... Hát, nem tartom egy érzéketlen tuskónak magam, elég sok befejezést vagy zenét bőgtem már végig, itt viszont egyetlen könnycseppet sem tudtam ejteni, annak ellenére, hogy jelenleg sokkal fogékonyabb vagyok a szomorú dolgokra. Rosszul volt kiszámítva, a zenét sem éreztem a
[spoiler]pár távozásához megfelelőnek, ráadásul felkészülhettek rá lelkileg.[/spoiler] (Másrészt meg én jelenleg a legboldogabb lennék a világon, ha hasonló halálban részesülnék) Amit viszont nem értettem, hogy
[spoiler]a végén a lövés kit ért a Vatikánban? Tudom, hogy volt olyan, hogy II. János Pálra lőttek. Vagy Remington kapta meg a halál békéjét?[/spoiler]
A kedvenc karakterem Azmaria volt, a maga gyermeki bájával és jóságával, illetve Chrno volt az esetek többségében szimpatikus. Aki viszont nagyon ingerelt, az az a pók, ill. Yoshua, amikor elkapta a hülyeség. Akit a legjobban sajnáltam, az Steiner volt, azt ott nagyon eltalálták.
Végülis ha végső értékelést kell adnom:

Grafika: 17/20
Zene: 13/20
Szinkronok: 20/20
Történet: 19/20
Hangulat: 18/20
-------------------

Összesen: 87%

Zsiga

Quote from: Member on 2007-01-19, 20:54:16
Chrno Crusade:
-----------------

Még jó hogy mindent spoilerbe tettél csak az egyetlen igazi endingspoilert nem... :rolleyes:

Member

Én meg megköszönöm, hogy csak a kérdésemre nem válaszoltál... :rolleyes:
Remélem, hogy most már yoooh... :hehe:

Zsiga

Quote from: Member on 2007-01-19, 21:28:13
Én meg megköszönöm, hogy csak a kérdésemre nem válaszoltál... :rolleyes:
JP2. :)