Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kelvor

Quote from: sirtomi on 2007-04-26, 10:23:07
Lassan fél éve semmi animet nem néztem  :bruhuhu:

Akkor itt az ideje elővenni a régi kedvenceket, vagy belekezdeni valami újba :smile:

sirtomi

Quote from: kelvor on 2007-04-26, 12:19:56
Quote from: sirtomi on 2007-04-26, 10:23:07
Lassan fél éve semmi animet nem néztem  :bruhuhu:

Akkor itt az ideje elővenni a régi kedvenceket, vagy belekezdeni valami újba :smile:
Idő hiányában nem néztem semmit. Pedig lenne mit, van amit félbehagytam sajnos :(

Soldier

#2612
Mai-Hime
Action, Comedy, Magic, Romance, School, Super Power

AniDB
Download: Ftp-röl akár

Épp ebben a pillanatban fejeztem be , igazabol nekem tetszett, story-rol nem igazan szeretnek irni eleg sok ismertetö találhato már rola hisz mar nem egy uj anime (pl itt Itt)Esetleg csak annyit talan nem az a egyetlen ilyen hasonlo törtenetü anime van bar ezt asszem nehez is lenne "elvárni". A rajzolas tetszett, egesz jora sikeredett , bár egy-két harc jelenet nem volt a kedvemre de ettöl eltekintve minden okes asszem.a Hang kellöképpen illet az animehez egesz szép szamok szoltak ,ezzel sem volt bajom.Tovabba a karakterek Tokiha Mai peldaul nekem egyedi volt lehet azert mert meg hasonlo lanyt nem lattam masik animebe,a többi karakter "helyes" és "szerethetö" bár számomra volt egy kivételével Shiho (valahogy nem jött össze bar asszem érthetö)";) . Aki esetleg nem tudja mit nezzen es meg nem latta annak ajanlom ,nekem csak a törtenet volt egy picit "ismétlödö" ,bár örülök hogy megneztem majd meg nezem a folytatast Mai-Otome-t is ,kivancsi vagyok az milyen lex.Erre en egy asszem örsszeségében egy erös 8ast adnak. nah szvl akki ügy dönt egyszer hogy megnezni  annak have fun!!


Dreamcleaver

Na befejeztem és...

SZEMETEK! SZEMETEEEEEEK! EZT NEM HISZEM EL! HOGY TEHETTÉTEK EZT TOMOE-CHANNAL!?!?!?! HALÁL SHIZUMÁRA! HALÁÁÁÁÁL!


Egész jó sorozat volt. Gyönyörű grafika és animáció, kicsit túl sok melodráma, de kárpótol a rengeteg yuri love love jelenet. Úgy látszik a japcsiknak mániája, hogy egy katolikus leánysuliban mindenki leszbi, de jó ez így. A sorozatnak csak női szereplői vannak, és sok, és mind kawai desu...kivéve Shizumát, neki meg kell halnia és kész.

8/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Jigoku Shoujo: Ez nagyon rendben volt. Elég jó a történet, a sok helyen szürreális artwork és igényes animáció, valamint a hagyományos japán dallamokra épülő, legtöbbször vonós hangszereken előadott epic OST nagyon jól aláfesti az anime kellően sötét hangulatát. Kapunk még hozzá minimális fanservice-t, kevés humort, impresszív seiyuu castot (Noto Mamiko a kedvenc női szinkronszínészem) és korrekt befejezést. 9,5/10

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 03:41:53
Jigoku Shoujo

Meghoztad hozzá a kedvemet.  :tezsvir:
Most amúgy is jól jön majd a Ghost Hunt mellé.  :hehe:

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 03:41:53
Jigoku Shoujo:
Korrekt anime, ha az első öt részt kihagyták volna, még jobb lehetne. Kicsit fura, hogy egyből fillerekkel indít, még mielőtt bármiféle történetről lenne benne szó... De ha jót akarsz magadnak, a második évadot nem mézed meg... bár, ha szereted Mamiko-samát, akkor úgy is meg fogod :D... középszerű, epizódikus cucc, van néhány jó rész is benne, de nagyrészt túlzó, és úgy általában ez már nem a Hell Girl.


balu0

Armitage III
Armitage III - Dual és Poly Matrix

Huha, hogy én erről miért nem tudtam korábban.. nagyon jó kis Sci-Fi, ha tetszett a GITS ez is fog...  :cool:

9/10

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-04-27, 07:46:12
Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 03:41:53
Jigoku Shoujo
Meghoztad hozzá a kedvemet.  :tezsvir:
Most amúgy is jól jön majd a Ghost Hunt mellé.  :hehe:

Én meg pont a Ghost Huntot kezdtem el miután végeztem. Hivemind  :D

Quote from: Manitu on 2007-04-27, 13:17:33
Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 03:41:53
Jigoku Shoujo:
Korrekt anime, ha az első öt részt kihagyták volna, még jobb lehetne. Kicsit fura, hogy egyből fillerekkel indít, még mielőtt bármiféle történetről lenne benne szó... De ha jót akarsz magadnak, a második évadot nem mézed meg... bár, ha szereted Mamiko-samát, akkor úgy is meg fogod :D... középszerű, epizódikus cucc, van néhány jó rész is benne, de nagyrészt túlzó, és úgy általában ez már nem a Hell Girl.

Nekem spec az első öt résszel sem volt bajom, még pont nem untam, hogy nem kapunk semmi story elementet. A második szériáról én is hallottam, hogy nem olyan jó, azért majd biztos bele fogok nézni, de nicsenek magas elvárásaim. Mamiko-samának meg nem láttam még az összes szerepét, és van közte pár olyan, amit meg akarok nézni, úgyhogy várhat még az a Futakomori.  :smile:

kelvor

Quote from: Manitu on 2007-04-27, 13:17:33
Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 03:41:53
Jigoku Shoujo:
Korrekt anime, ha az első öt részt kihagyták volna, még jobb lehetne. Kicsit fura, hogy egyből fillerekkel indít, még mielőtt bármiféle történetről lenne benne szó... De ha jót akarsz magadnak, a második évadot nem mézed meg... bár, ha szereted Mamiko-samát, akkor úgy is meg fogod :D... középszerű, epizódikus cucc, van néhány jó rész is benne, de nagyrészt túlzó, és úgy általában ez már nem a Hell Girl.

Ezt szomorúan hallom. Még nem kezdtem bele a második szériába, de reméltem, hogy hasonló lesz, mint az első és esetleg belevisznek valami új történeti szálat és nem különálló részek lesznek. Azért megnézem majd, ha befejezték, meg amúgy is hiányzik már Emma Ai tekintete. :smile:

minuszmiki

Három hete jött ki az utolsó rész, a Shinsen tegnap adta ki a 24-25-öst, lassan az utolsóval is végeznek. Egyébként az utolsó részekről elég jó véleménnyel vannak a fórumukon, én is meg fogom nézni, ha lesubolják a 26-ost is.

kelvor

Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 18:58:10
Három hete jött ki az utolsó rész, a Shinsen tegnap adta ki a 24-25-öst, lassan az utolsóval is végeznek. Egyébként az utolsó részekről elég jó véleménnyel vannak a fórumukon, én is meg fogom nézni, ha lesubolják a 26-ost is.

Na, ezt viszont örömmel hallom :smile:

Solid Snake

Eddig az első két részen vagyok túl, van benne ötlet, ha még később történeti szálat is visznek bele, akkor nem lesz vele gond ;)

Ami picit szúrta a szemem, a szerkezeti felvezetés. Eddig mindkét rész során UGYANAZ volt, csak más szenvedő alannyal. Még Enma Ai mondatainak 80%-a is pontosan megegyezett. Ugye ez nem lesz végig így?  :confused:

Mellesleg mit találtam: Hotline to Hell (szigorúan éjféli látogatás javasolt  :morci:)

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-04-27, 18:58:10
Három hete jött ki az utolsó rész, a Shinsen tegnap adta ki a 24-25-öst, lassan az utolsóval is végeznek. Egyébként az utolsó részekről elég jó véleménnyel vannak a fórumukon, én is meg fogom nézni, ha lesubolják a 26-ost is.
Hát, remélem alakul valami. A tizenvalahanyadik részig nagyon semilyen, volt néhány jó rész, de alapvetően egy kaptafára ment mindegyik.

Solid Snake: De. Az első öt vagy hat rész pont ugyanolyan. Mondom, fillerrel kezdődik. Aztán mikor megjelenik a riporter a kislányával, onnantól jó lesz, bejön egy történetszál, ami a sorozat végéig kitart.


minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-04-27, 19:30:20
Mellesleg mit találtam: Hotline to Hell (szigorúan éjféli látogatás javasolt  :morci:)
Ez jobb, egy árva latin betű nincs rajta. Egyébként tényleg egy kaptafára megy az első pár rész, de nekem azok is tetszettek.

kelvor

Így van, viszont Enma Ai monológja nem nagyon változik, de meg lehet szokni. Néhány rész után már te is kívülről fogod fújni :D

Member

Neon Genesis Evangelion

Nem is fárasztanék senkit a leírással, mert sztem már mindenki ismeri. Kellemesen csalódtam. Az elején sikoltoztam a kissé torz rajzoláson (meg a sok képismétlésen, amit sajnos a végére is meghagytak), azon a rengetegen klisén, amit a kezdeti harcokba sűrítettek. Aztán zavart az a rengeteg eichi, olyan keménykedőnek tűnt. Aztán jöttek a komolyabb angyalok, és a megrázóbb jelenetek és végül a hatalmas filozófiának kikiálltott maszlag, ami csak akkor értékes, ha belelátunk vmit (nekem sikerült :)). A karaktereket és a történetet szép sorban meg lehet ismerni, egyedül Rei-nél hibáztak, ugyanis már az első filónál (15-16 körül) tudtam azt, amit csak 20+ akartak nekünk elárulni, mondjuk lehet, hogy ez azért következett be, mert ő volt a kedvenc karim és rajta többet gondolkoztam. :)
A kissé gyökér felvezetés miatt 9/10, viszont ha csak a végét nézem, akkor tökéletes. Alapmű.

(Bocsi, Zsiga, most nem vagyunk egy véleményen... :redface: )

Zsiga

Quote from: Member on 2007-04-27, 21:59:08
Neon Genesis Evangelion
Látom téged is elcsábított a sötét oldal... Részvétem. :D Úgy tűnik tényleg én vagyok az egyetlen aki nem kajálja be az ilyen zOMG DEEP (© kikuchiyo) álfilozofikus bullshitet. :eek:

Én meg újranéztem az Elfen Lied-et, és még mindig winrar. És még mindig nem értem hogy mit rinyál egy csomó ember, alig van benne vér meg ecchi.  :smile:

Meg pár napja néztem meg (harmadszorra :D) a 'Dual! Parallel Trouble Adventures'-t, ami kb. ugyanaz mint a NGE, csak a rinyálást meg a filozófiát lecserélték benne tömény ökörködésre meg egy kis háremre. Szerintem jól tették. Ajánlom mindenkinek akinek bejött a Nadesico, Full Metal Panic, Vandread, vagy bármi más hasonló mecha+lulz sorozat.

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-04-27, 23:37:26
Quote from: Member on 2007-04-27, 21:59:08
Neon Genesis Evangelion
Látom téged is elcsábított a sötét oldal... Részvétem. :D Úgy tűnik tényleg én vagyok az egyetlen aki nem kajálja be az ilyen zOMG DEEP (© kikuchiyo) álfilozofikus bullshitet. :eek:
I'm on your side  :lazza:

Egyébként tegnap a Lucky Star 3. epizódját szemléltem meg, ebbe volt sztem eddig a legnagyobb kockulás, és végre kiderült a Lucky Channel tényleges funkciója is :D

Próféta

Quote from: Member on 2007-04-27, 21:59:08
Neon Genesis Evangelion
[...]viszont ha csak a végét nézem, akkor tökéletes. Alapmű.
Melyik végét? :D
(Tényleg, EOE film megvolt egyáltalán?)

Member

Quote from: Zsiga on 2007-04-27, 23:37:26
Látom téged is elcsábított a sötét oldal... Részvétem. :D Úgy tűnik tényleg én vagyok az egyetlen aki nem kajálja be az ilyen zOMG DEEP (© kikuchiyo) álfilozofikus bullshitet. :eek:
Kb. annyira álfilozófikus, mint bármi más. Túl sok újat nem is tett a filozófiámhoz nekem sem. De hangulatilag nagyon ott van.

(Sima vég, EoE később jön, de van egy olyan sejtésem, hogy a 25-26-ot nem tudja überelni)

Dreamcleaver

EVA-t Lucy-nek! EVA-t Lucy-nek. Kitalálom a színét.....PINKU!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

via_mala

Quote from: Member on 2007-04-28, 01:25:04
Quote from: Zsiga on 2007-04-27, 23:37:26
Látom téged is elcsábított a sötét oldal... Részvétem. :D Úgy tűnik tényleg én vagyok az egyetlen aki nem kajálja be az ilyen zOMG DEEP (© kikuchiyo) álfilozofikus bullshitet. :eek:
Kb. annyira álfilozófikus, mint bármi más. Túl sok újat nem is tett a filozófiámhoz nekem sem. De hangulatilag nagyon ott van.

(Sima vég, EoE később jön, de van egy olyan sejtésem, hogy a 25-26-ot nem tudja überelni)
Nekem meg van egy olyan érzésem, hogy az EoE első 10 perce után máris más lesz a véleményed.

Most néztem meg a Paprika-t. Ez az az anime, amit asszem még egyszer-kétszer meg fogok nézni, mert elsőre kicsit tömény volt, mintha a Paranoia Agent-et sűrítette volna be Satoshi Kon mester másfél órába.  :jee:
Ha nem ratyi kamerás vagy milyen változat lett volna, akkor valszeg az animáció minőségére se lenne egy árva szavam sem, kissé szürreális és rendkívül intenzív vizuális élmény volt.
A soundtrack pedig az isteni Susumu Hirasawa műve - többet ugye nem is kell mondanom!  :lazza:
Szerintem: 9/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Én

#2633
The melancholy of Haruhi Suzumiya:
Azt olvastam ha jól emlékszem aoianimén hogy egy átlagos "suli" anime, de szerintem ez nagyon nincs így. A sorozat közepetájt zavart a komoly történet (amikor Yuki magyarázta a 3.=5. részben a szitut, az nem is mondom mire emlékeztetett), de a befejezés (a leadás szerinti) engem mindenért kárpótol. :jee: Ja, és a rajzolás meg a beteg poénok bünttnek :P Egyszóval: WINRAR.
Ja és Kyon kurva idegesítő tud lenni néha, de azért örültem hogy az utolsó részben tette a dolgát  :D
[spoiler=kérdés]Kyon az utolsó mondatban arra utal, hogy elmondja Haruhinak az igazságot az SOS töbi tagjával kapcsolatban?[/spoiler]
EDITKE: NGE vel kapcsolatban, én is a sorozat befejezését tartom jobbnak, de mondhatnám úgy is, hogy az EoE szerintem nagyon nagy szar lett. A film első fele jó (Asuka rulz (A HARCRA ÉRTEM!!!! :D )), az utána lévő 40%-ot szvsz el lehetne hajítani a valagba, az utolsó 10% ban próbálnak magyarázni valamit, ami nekem le is jött, viszont a legkevésbé sem mondhatnám hogy tetszett... Ja és gusztustalan is volt az egész (nem, nem csak az)

Próféta

Quote from: Én on 2007-04-28, 13:22:59[spoiler=kérdés]Kyon az utolsó mondatban arra utal, hogy elmondja Haruhinak az igazságot az SOS töbi tagjával kapcsolatban?[/spoiler]
Úgy emlékszem, igen. Tudtommal a második regény mindjárt ezzel kezdődik. Csak persze... [spoiler]...Haruhi egy szavát sem hiszi (mert még ha léteznek is esperek, alienek, időutazók, vele akkor sem történne soha ilyesmi), és "ne hülyíts" beszólással belegebb éghajlatra küldi Kyont. :D [/spoiler]

Manitu

Quote from: Próféta on 2007-04-28, 15:38:23Tudtommal a második regény mindjárt ezzel kezdődik.
Nem, ez még az első legvége, de a többi stimmel.


Shali

Megnéztem a Paprikát. Próbáltam róla valami értelmeset is írni, de nem nagyon jött össze, mindenesetre nagyon teteszett ((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Én

Quote from: Próféta on 2007-04-28, 15:38:23
Quote from: Én on 2007-04-28, 13:22:59[spoiler=kérdés]Kyon az utolsó mondatban arra utal, hogy elmondja Haruhinak az igazságot az SOS töbi tagjával kapcsolatban?[/spoiler]
Úgy emlékszem, igen. Tudtommal a második regény mindjárt ezzel kezdődik. Csak persze... [spoiler]...Haruhi egy szavát sem hiszi (mert még ha léteznek is esperek, alienek, időutazók, vele akkor sem történne soha ilyesmi), és "ne hülyíts" beszólással belegebb éghajlatra küldi Kyont. :D [/spoiler]
Heh... Haruhinak is csak a szája nagy :D

Member

Fullmoon wo Sagashite Ep01:
Ha egy mondattal kellene összefoglalnom: drámai és szomorú kerettörténet eléggé gyerekes megvalósítással. Kíváncsi vagyok rá, hogy mi sül még ki ebből.

Gregory

Quote from: Én on 2007-04-28, 13:22:59
The melancholy of Haruhi Suzumiya:
Ja és Kyon kurva idegesítő tud lenni néha, de azért örültem hogy az utolsó részben tette a dolgát  :D
Sztem pedig ő volt a legjobb arc. Ő volt az egyetlen az SOS Brigádban, aki azért fel mert lépni Suzumiya ellen, vagy meg merte kérdőjelezni az egyébként értelmetlen 'parancsait'