Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Soldier

Quote from: smash++ on 2007-05-31, 22:23:03
Quote from: Darkstar on 2007-05-31, 15:34:47
Mizuho a legidegesítőbb karakter az egészben  :morci:

..Azért nem gondoltam volna,hogy van erős negativ kritika is a Teacher ellen és azt hittem ez egy tökéletes anime ami mindenkinek tetszik úgy ahofy van.
...

..Igazi romantika inkább csak az elejé volt.Nem tudom miért nem lehet elmondani Sakurának,hogy miért is nem emlékszik arra a bizonyos valakire az emlékeiből.Húzzák nagyon a romantikát benne...

-olyan nincs ami mindenkinek tetszik, vagy naon ritka  :hopp: de sztem nincs -

-ha jol emlxem azert mert mihelyt emlekezni kezdene beájul es ugyanott van(nak) es az csak gáz eröltetni ami nem megy;) -


Solid Snake

Quote from: smash++ on 2007-05-31, 22:23:03
Most nézem a Fate Stay N-ot.Igéretesnek hangzott igy bele kezdtem.Érdekes semmi romantikára vagy vmi utalásra sem számitottam,de azért itt is ellövik a "sablon poént" (ami ecchiben és romantikában szokott lenni) 3lány és egy srác<-7 rész talán amikor a suliba készülnek.Csak megemlitettem nehogy azt gondoljátok én most mindenben a romantikát keresem (na jó egy kicsit).Jók a harcok az zenét imádom,jót a történet.

Manitu megelőzött a lényeggel.  :smile:
Amúgy nem a romantikán van a lényeg, hanem a Grál-háborún és a sok-sok harcon. Ha ecchi és romantikus jelenetekre vágysz, akkor csalódni fogsz.

Quote from: smash++ on 2007-05-31, 22:23:03
Azt a köcsögöt már most nem bírom aki az íjász klubban van (tuti az is egy  master),aki azt mondta"takaritsál már ki helyettem,mert bezárnak a boltok a plazaban"...

Remek megérzéseid vannak.  :rotfl:

Darkstar

Quote from: Solid Snake on 2007-05-31, 22:45:10
Manitu megelőzött a lényeggel.  :smile:
Amúgy nem a romantikán van a lényeg, hanem a Grál-háborún és a sok-sok harcon. Ha ecchi és romantikus jelenetekre vágysz, akkor csalódni fogsz.
Azért nem annyira. Sztem pont hogy az érzelmeken/kapcsolatokon van a hangsúly és azon, hogy ezen a grál-háború és a következményei miként változtatnak. A CG dragon scene meg úgyis tudjuk, mit takar. ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

smash++

#2853
Quote from: Darkstar on 2007-05-31, 22:47:03
Quote from: Solid Snake on 2007-05-31, 22:45:10
Manitu megelőzött a lényeggel.  :smile:
Amúgy nem a romantikán van a lényeg, hanem a Grál-háborún és a sok-sok harcon. Ha ecchi és romantikus jelenetekre vágysz, akkor csalódni fogsz.
Azért nem annyira. Sztem pont hogy az érzelmeken/kapcsolatokon van a hangsúly és azon, hogy ezen a grál-háború és a következményei miként változtatnak. A CG dragon scene meg úgyis tudjuk, mit takar. ;)
Húú nem akarok sokat quote-zni.

Tehát.Nem tudtam,hogy H-game,így már számomra is érthető.Sok jót hallottam róla és így nem nagyon néztem utánna,de amennyire utánna nézek ált a dolgoknak akkor se tudtam volna.Már együtt is laknak,már csak Sakura hiánycikk :D

Tsubasa:Na de attól,hogy ekmondják neki mi volt az áldozat amit lekellett tenni nem biztos,hogy megint az a memo törlés jönne.Vagy már az is megszegése annak,hogy a kapcsolatukat felkellett adnia?Nem csak az,hogy ha megpróbál rá visszaemlékezni?Mert akkor soha nem fogja megtudni ki is volt az akihez állandóan beszélt.Még egy utolsó,mert már off.Az amikor szétvannak választva mi egy homokóra szerű valamiben(csak középen nem szűkül hanem üvegfal van),ez volt talán az elején?Mert végig néztem,de nagyon nem vágom ez melyik részbe illik.Ez vlami későbbi lenne?Mert akkor behalok ha megint majd előlről kezdődik a vadászatot...

Teacher:Így már érthető miért nem tetszett a karakter.Én úgy gondoltam,hogy nálunk mindenkinek tetszett (tökéletes:9-10 ig pontozás),csak azért mert az addictson 9,5 felett van talán és ilyen animet ugyis csak az néz meg aki szereti a romantikát és az ecchit és ebből a szempontból azt hittem nem lehet panasz.De van :).Pedig van benne minden szó szerint :D.

Fate Stay:Most vagyok a 8. résznél és eddig igen is az érzéseken volt a hangsúly.Shirou érzései (ne harcoljon,harcoljon),akkor most az Archer mastere is kezd megváltozni álatala,Sakura bele van zúgva még egy érzelmi konfliktus.Másképp áll a dolgokhoz mint eddig bármelyik master.Rider azt mondja jó ember vagy és még jó tanácsot is ad,pedig nemrég megakarta ölni és most egészen másképpen ált hozzá.Szóval van benne érzelem.Van egy olyan érzésem,nem egészen olyan lesz ez a háború mint az eddigiek
Az viszont igaz,hogy a harem anime-kben igazi tökketlen fiú szerplők vannak "kapcsolatok" terén.Na de én se tudnám mit tegyek amikor jobbnál jobb nők akarnának járni velem és nálam lakni.Azt hiszem én se tudnék 2-3 rész alatt választani  :hehe:

Gregory

Quote from: Darkstar on 2007-05-31, 22:35:35
Mizuho:

ad2.: [spoiler]szakadjon meg, mert lenyulta a srácot a csaj elől, akivel szívesebben láttam volna...[/spoiler]
:tezsvir:
[spoiler]Én is szívesebben láttam volna Herikawával Keit a végén... [/spoiler]

Soldier

Quote from: Gregory on 2007-06-01, 14:35:03
Quote from: Darkstar on 2007-05-31, 22:35:35
Mizuho:

ad2.: [spoiler]szakadjon meg, mert lenyulta a srácot a csaj elől, akivel szívesebben láttam volna...[/spoiler]
:tezsvir:
[spoiler]Én is szívesebben láttam volna Herikawával Keit a végén... [/spoiler]

[spoiler]en meg nem[/spoiler]  :appl:

Hiei-sama

Devil May Cry Ep01 Raw


Na ez is letudva es nem is lett olyan rossz.A ver meg mar az anime elejen frocsog lol.szal hajra sracok nezzetek :đ

Tiensin

Fate Stay Night: Jó animáció, jó harcjelenetek, szerethető karakterek. Igaz nem kiemelkedő, de mindenképpen jó anime, amit bátran ajánlanék bárkinek.
A végével kapcs.inkább nem írok semmit..azt a megfelelő topicban már úgyis kivesézték :eek:

Solid Snake

Quote from: Hiei-sama on 2007-06-02, 04:51:11
Devil May Cry Ep01 Raw

Wow, már kijött az első rész? Nem úgy volt, hogy 6.14-én kezdődik?  :smile:
(Animanda, húzz bele... :P)

Én

NÉzem a F/SN-t negyedik résznél vagyok, eddig kínszenvedés, de annyian mondták hogy jó, asszem folytatom. Nagyon zavarnak a kiszámítható karakterek, főleg hogy mindegyik az :(

Groven

#2860
Jigoku Shoujo (Hell Girl) és Jigoku Shoujo Futakomori

Rengeteg közhelyet hallunk, használunk nap, mint nap. Az egyik ilyen, hogy az ember velejéig romlott. Bár a közhelyeket amennyire lehet kerülöm (nem mindig jön össze, mert sokszor azzal lehet legtömörebben megfogalmazni dolgokat), de úgy érzem van némi igazság alapjuk.
Ez az anime tökéletes példája annak, hogy ha az ember nem képes, vagy nem akar elfogadni valamit, ami életében történik könnyen jön elő ez a romlott én: másokat okol, magát áldozatnak látja és meg se vizsgálja, hogy mivel járult maga hozzá az egész kialakulásához, stb. A listát estéig sorolhatnánk.
Régen a feudális japán idejében egy falubeli lány, Enma Ai is ebbe a hibába esett. Bosszúja sérelmek hullámját indították el, így halála után vezekelnie kellett a Pokol Urának. Munkát kapott. Minden olyan ember, aki a Pokolba akar küldeni valakit, annak bosszúját neki kell beteljesítenie és az illetőt a Pokolba vinnie. Viszont akinek bosszúját beteljesíti azt halála utána a Pokol várja. Első ránézésre élvezetes feladatnak tűnhet. De nem az. A tét nem kisebb, mint Ai és szeretteinek lelkének megmentése. Ha elbukik örökre a sötétségben vándorolna ő is, mint akiket meg akar védeni.

Az első és második évad mindegyike az emberi gyűlölet (legyen ez maga iránti, amit másokra vetít ki, vagy mások iránti) 1-1 aspektusát mutatja be. Volt 1-2 ami szerencsére nem éltem át, de hallottam róla, hogy a valóságban megtörtént. Belegondolva bárhol a világon történhet ilyesmi akár nap, mint nap. Az egyetlen szerencse az, hogy nem létezik olyan Forróvonal a Pokolba weboldal, amin keresztül Ai-nak a Pokolba juttatandó személyek nevét megadták, mert akkor talán már a fél világ eltűnt volna.
Érdemes végignézni mind a két évadot, mert egy jól felépített történetet ad a 2 együtt és nem utolsó sorban ezen keresztül Ai és segítői múltját , jellemét jobban megismerhetjük (ráadásul egy új karakter is bejön a képbe, aki megkavarja néha a dolgokat, de nem véletlenül), valamint több nézőpontból ráláthatunk arra a morális kérdésre, hogy jó-e gyűlöletet tartani, vagy sem. Ai is nagy és hosszú árat fizetett míg megértette a saját sorsában e kérdésre a választ.

A zene nagyon passzol az egész téma hangulatához. Könnyen megjegyezhető, nem bonyolult dallamokat írtak hozzá, amik egyszerre szépek, hangulatosak és borúsak. Attól függ, hogy az ember hogy hallgatja őket.

A grafika és animáció igen tetszetős. A színvilág telitalálat. Pl.: a Pokol bejáratának megvalósítása ötletes, szinte emberközeli. A második évadban Ai-n némi fejlődési jeleket lehet észrevenni, amit sejtettenek az alkotók, de azért nem rejtik véka alá. :)

Röviden összefoglalva: bekerült a kedvencek közé.

Hiei-sama

Quote from: Solid Snake on 2007-06-02, 16:11:26
Quote from: Hiei-sama on 2007-06-02, 04:51:11
Devil May Cry Ep01 Raw

Wow, már kijött az első rész? Nem úgy volt, hogy 6.14-én kezdődik?  :smile:
(Animanda, húzz bele... :P)


ezek szerint nem,de a minosege meg lehetne jobb ;)

Bishop

Quote from: Hiei-sama on 2007-06-02, 04:51:11
Devil May Cry Ep01 Raw


Na ez is letudva es nem is lett olyan rossz.A ver meg mar az anime elejen frocsog lol.szal hajra sracok nezzetek :đ
torrent plz


Kuroi Tenshi

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Eheheh... Most nem vagyok olyan állapotban, hogy egy jó
reviewt írjak róla, de jól szórakoztam  :jee:

*Prepares popcorn for 2nd season :) *
:D

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-03, 00:51:23
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Eheheh... Most nem vagyok olyan állapotban, hogy egy jó
reviewt írjak róla, de jól szórakoztam  :jee:

Ennyire hatott?  :rotfl:

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-06-03, 14:08:58
Ennyire hatott?  :rotfl:
Ja, jó volt. Látszott rajta, hogy úgy rakták össze, hogy minél több fogyasztói
igényt kielégítsen (szinte ordítóan sablonszereplők, történet elemei, stb), az
egész olyan pajkosan átlátható és kiszámítható volt, mint amikor egy gyerek
csokis szájjal akarja mosolyogva letagadni, hogy ő ette volna meg :D . De
közben az ember jól szórakozott. Viccesek és szerethetőek voltak a szereplők,
a narráció is nagy poén volt. Ajánlott megnézni  :jee:

Én

#2867
Fate/Stay Night
Elég lagymatagul indult de a végére igencsak belehúztak átgondoltság terén :)  történet kétségkívül eredeti, szép csajok, jó kis akciók, zene nekem annyira nem tetszett + néha eléggé kiszámíthatóak voltak a dolgok
[spoiler]Pl.: Saber=Arthur, pap csávó=dupla Master, etc...[/spoiler]
De összességében elég jó volt! Amolyan egyszer nézhető, de arra nagyon jó darab! 8/10! :)
Játékkal nagyon szívesen játszanék, de ahogy olvastam ahoz tudnom kéne külföldiül, egyelőre...

Gregory

Quote from: Én on 2007-06-03, 21:26:08
Fate/Stay Night
...
Nekem inkább az alaptörténet tetszett[vagyis leginkább az eleje, ahol bemutatták a cuccokat], a közepe+vége annyira nem. Nem volt rossz, [sőt], de szvsz jobban is meg lehetett volna oldani

Soldier

Quote from: Gregory on 2007-06-03, 21:49:44
Quote from: Én on 2007-06-03, 21:26:08
Fate/Stay Night
...
Nekem inkább az alaptörténet tetszett[vagyis leginkább az eleje, ahol bemutatták a cuccokat], a közepe+vége annyira nem. Nem volt rossz, [sőt], de szvsz jobban is meg lehetett volna oldani


en meg csak a 17-nel tartok szvl nem tum .. nekem hihetetlenül tetszik nalam 10-es de lehet csak azert mert meg nem ertem a végére , kicsit félek is töle, de eddig nagyon bejön csak ahogy emlitettem picit félek a végétöl..olyan rossz benyomasom van de hogy miert azt nem tum nah majd kiderül:) jah es btw en biztos megnezem majd meg 1x-2x (end-töl függöen)

Én

20. rész után igazán belecsapnak a lecsóba, azt garantálhatom :)

Soldier

Quote from: Én on 2007-06-03, 22:18:14
20. rész után igazán belecsapnak a lecsóba, azt garantálhatom :)

ennek most örüljek vagy ne ?:D erre inkabb ne valaszolj^^ nem akarom elöre tudni, asszem  :redface:

Solid Snake

Toki wo Kakeru Shoujo (2006)

Nyugtató romantikus vígjáték, melyben az időutazás kap vezető szerepet.

A főszereplő Konno Matoko, egy átlagos középiskolás lány, aki mindennapjait két barátjával, Kousuke-val és Chiaki-val tölti el szívesen, baseballozással. Egy reggelre azonban a lány igencsak bal lábbal kel fel, minden rosszul sikerül neki: a dolgozata katasztrofálisra sikerül, az udvarban nekirepül egy srác, a kémiaszertárban pedig ráesik egy rakás füzet. A baj tetőpontja, hogy még a bicikliféke sem működik, azonban ezt a lány későn veszi észre, miközben 100-zal száguld le a domboldalon. Esély nincs a megállásra, az utat egy vasútpálya keresztezi, a lány pedig egyenesen nekiszáguld a sorompónak, átrepül a vonat elé és meghal...na, ha hirtelen nem arra döbbenne rá, hogy a halálos balesete előtti percre került, vagyis átesett egy időutazáson!

Ennél a pillanatnál érezheti azt a néző, hogy egy ez  :wtf: anime. Igen ám, azonban a későbbiekben olyan szórakoztató és mulatságos események következnek, amik felkeltik az érdeklődést. Matoko megállás nélkül megyeget vissza az időbe, a barátaival több időt tölt, a dolgozatait kitűnőre írja, elkerüli a kínos társalgásokat. Bizony, itt a "mi lett volna, ha..."-jelenetekre bőven akad példa. Később azonban a lány rájön, hogy az időutazások száma sem véges, valamint az egész dolog sem csupa móka...

Élveztem, meg kell mondani. Bár az időparadoxon elmélete teljesen hidegen hagyta a készítőket, bár a seiyuu is meglehetősen érdekes (sírás és kocogás alatti teljesítmény...háááát  :ejnye:), mégis rendkívül szórakoztató másfél órát kaphat az érdeklődő egyén.  :jee:



80%

Rage

#2873
Quote from: Solid Snake on 2007-06-03, 22:45:01
bár a seiyuu is meglehetősen érdekes (sírás és kocogás alatti teljesítmény...háááát  :ejnye:)
Nem a véleményeddel vitatkozom, csak annyit jegyeznék meg ezzel kapcsolatban, hogy azért tűnhet "érdekesnek" a dolog, mert - szerencsére! - ebben a filmben a szereplők nem "anime beszédet" (nézz meg egy animét, utána egy filmet, és meglátod, mire gondolok) adtak elő, hanem sokkal inkább hasonlított arra, ahogyan valójában beszél egy japán. Nekem pont ez tetszett benne, sokkal természetesebbnek hatott.

Edit:
OH SHIT, I FORGOT
I WASN'T IN MEXICO AT ALL Dennou Coil ep4: OMG, Isako eléggé badass... :lazza: Ez is jó rész volt, különösen a "csata". Várom a következőt.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Rurouni Kenshin: Tsuioku Hen (1999)

Rengeteg helyen tanyázott igen előkelő helyezésekkel, nagyon régen (úgy 2-3 éve) kölcsön is kaptam, mégis csupán bele-belenézegettem, nem éreztem át a jelentőségét ennek a komikusabb TV sorozatot felvezető előzmény-OVA-nak. Most viszont (animés fejjel  :hehe:) úgy döntöttem, hogy az első részt megnézem így lefekvés előtt, úgy 22 óra körül. Nos, a hozzászólás dátumát megfigyelvén látható, hogy egyszerűen nem bírtam abbahagyni, együltemben végignéztem mind a 4 részt.  :smile:

A történet (mint már korábban is említettem) a Rurouni Kenshin TV sorozat előzményét, Kenshin felcseperedését hivatott bemutatni. Az 1800-as években, a változások korában, a forradalmak idején a rabszolgának eladott kisfiút egy bölcs szamuráj mentette meg a rátámadó banditáktól, s ezáltal tanítványává fogadta. Az új, békés, boldog világért küzdő idealizmussal felvértezett ifjú felnőve úgy érzi, tenni kell a változásokért, így otthagyja mesterét és csatlakozik a forradalmár klánhoz -- hidegvérű, precíz, és félelmet nem ismerő orgyilkos lesz belőle. Egyik gyilkosságának azonban egy szakétól megrészegült fiatal nő tanúja lesz, s bár Kenshinnek meg kellene ölnie a szemtanút, mégis munkát szerez az otthontalan lánynak, aki Tomoe néven mutatkozik be neki. Az események előrehaladtával azonban a forradalmároknak bujdosniuk kell a sógunátus embereitől, így a klán vezetője egy hegyi falucskába küldi Kenshin-t és Tomoe-t, hogy férj-feleség kapcsolatot színlelve próbáljanak meg elbújni és életben maradni. Azonban a hosszú idő során kiderülnek Tomoe valódi szándékai is...

Egy szó: Mestermű. Minden tekintetben. A realista kardpárbajok, a fantasztikus történeti/drámai fordulatok és romantikus szál (Tomoe és Kenshin), a fenomenális zene (I can't live without an OST  :frown:), az 1800-as évekbeli Japán ábrázolása, a színek alkalmazása, a tájképek és harcok során alkalmazott vágások mind-mind lélegzetelállítóak. A mű külön kitér a moralitás, a hűség, a boldogságért való küzdés és megtartás lényegére, ráadásul nem a néző arcába dörgöli a lényeget, hanem finoman utalgat rá a szereplők cselekedetein keresztül.

Ha valakinek még nem volt hozzá szerencséje, akkor...de úgyis tudjátok a mondat végét.  :ejnye:



100%

kikuchiyo

Quote from: Rage on 2007-06-04, 00:32:02
OH SHIT, I FORGOT
I WASN'T IN MEXICO AT ALL Dennou Coil ep4: OMG, Isako eléggé badass... :lazza: Ez is jó rész volt, különösen a "csata". Várom a következőt.

Én már lassan úgy vagyok vele, hogy szinte semmi más nem érdekel az idei szezonból, csak ez, annyira agyonvág minden mást.
Failure is the default option

Groven

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-03, 16:04:13
Quote from: Solid Snake on 2007-06-03, 14:08:58
Ennyire hatott?  :rotfl:
Ja, jó volt. Látszott rajta, hogy úgy rakták össze, hogy minél több fogyasztói
igényt kielégítsen (szinte ordítóan sablonszereplők, történet elemei, stb), az
egész olyan pajkosan átlátható és kiszámítható volt, mint amikor egy gyerek
csokis szájjal akarja mosolyogva letagadni, hogy ő ette volna meg :D .

Na ezzel nem értek egyet, lolitündér :D. Épp nem egy újabb School Rumble 1 szezon típusú animét kaptunk - szerencsére. Sablonelemek vannak benne persze, de azok nem ordítanak.

Apropó School Rumble 2. szezonját elkezdtem nézni. Eddig 3 részt láttam és az 1. szezon utána csalódottságomat elmosta kicsit. Mindenesetre jót szórakoztam eddig rajta.
A háborús-játék geg a suliban jól össze lett rakva. Csodálkoztam is, h felidéztek benne 1 olyan filmet (tetőn a pisztolypárbaj), ami akkora visszhangot nem kapott, pedig a Mátrix méltó ellenfele (Equilibriumra gondolok). Meglátjuk mi lesz ezután.


Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-04, 12:25:08Én már lassan úgy vagyok vele, hogy szinte semmi más nem érdekel az idei szezonból, csak ez, annyira agyonvág minden mást.
hmm... érdemes belekezdeni így menet közben, vagy inkább várja meg az ember, ha még nem vágott bele, míg befejezik, különben csak szenvedni fog a következő részig minden héten? :)

Member

És továbbra sem képes senki sem arról szóni, hogy a Dennou Coil mi a fenéről szól. :rolleyes:
(Ez így cseppet sem ösztönöz, hogy dobjak minden mást :))

Gregory

Quote from: Member on 2007-06-04, 21:11:39
És továbbra sem képes senki sem arról szóni, hogy a Dennou Coil mi a fenéről szól. :rolleyes:
(Ez így cseppet sem ösztönöz, hogy dobjak minden mást :))
:tezsvir:
Én az első rész első felébe pillantottam bele, aztán megállapítottam, h majd meg kéne nézni, de mostanság elég sokat töltöttem le/fel, így a havi adatforgalmi díj szépen megugrott, szal most inkább moderálom magam töltés terén...

A rajzolás szép volt, a történetből pedig nem nagyon tudtam sokat megállapítani, csak h vannak ilyen szemüveges gyerekek, és volt valami fekete cucc is, ami ott mászkált