Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Cobra

Starship Operators
A történet valamikor a XXII. században játszódik (kb), eléggé realisztikus ábrázolással. Főhőseink egy kolonizált bolygó katonai akadémiájának a tanulói, akik épp arra érnek vissza egy új hajó tesztrepüléséről, hogy a szomszédos koalíció lerohanta a bolygójukat. A hajón szolgáló rendes katonák megadják magukat, de a fiatalok őgy döntenek szembeszállnak a támadókkal és átveszik a hajó irányítását. Ez kicsit máshogy történik, mint várnánk, mivel az elfoglalt bolygók hadianyaga automatikusan megvehetővé válik, így mindjárt legálisan megveszik a hajót a Királyságtól, igaz nem a saját pénzükön, hanem a Csillagközi Hálózaton keresztül, akik cserébe végigkövetik a történéseket a hajóra küldött riporteren keresztül. Szóval egy XXII. századi valóságshownak indul, de a háború, amit indítottak, nem egészen olyan, mint egy BB viadal közvetítése :)  A fő történet elsősorban az emberi tényezőt boncolgatja, ki hogy viseli a történéseket és veszteségeket, majd kapunk egy jó adag poiltikát is. Pont ettől válik még élteszerűbbé, és attól eltekintve, hogy űrhajók harcolnak, akár holnap is megtörténhetne egy kisebb ország lakóival ugyanez.
Érdekes darab, bár eléggé vontatott, de mégsem mondható unalmasnak. A 13 rész pont elég a történethez.
A grafikai minőség sajnos változó, a rajzolt és a CG elemek öszerakása se lett a legjobb, de csak ritkán zavaró. A realisztikussághoz még annyit, hogy az egyetlen igazán sci-fi elem a térhajtómű, a hajókat 20-25 év múlva akár meg is lehetne építeni. Az egyetlen kisebb zavar a történetben akkor volt, amikor 2 kábel összekötésével loptak el egy autót (a XXII. században már nem divat az immobilzer? :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Zanador on 2007-08-09, 17:04:44de a sorozat nagy tanulsága, hogy a "szeretlek" felkiáltás 3 körre stunnolja a summonert és a summont is. :\
:lol: :appl:

Quote from: Soldier on 2007-08-09, 19:13:18Szvl en nem ertem miert kapot ilyen "szörnyü" pontozast AniDB-n de szerintem ennel azert többet erdemel.
Most azt fogjátok mondani, kötöszködöm, de mond, te csukott szemmel nézted? Olyan bődületesen szar CG van benne, hogy nem tudtam eldönteni hányjak tőle, vagy csak pofánröhögjem a monitort. Egy Shuffle! után kicsit többet várt tőle a nép...

Quote from: Cobra on 2007-08-09, 21:31:02
Starship Operators
:tezsvir: Speak about original story. Nem véletlenül licencelték az amcsik úgy, hogy még japánban is ment. Remek, izgalmas űrcsatákat sikerült összehozni, annak ellenére, hogy a legtöbb mindössze egyetlen lövésből állt. Bár a CG résszel nem értek egyet. Én mindíg ezt szoktam felhozni példának, hogy na, így kell együtt használni a rajzolt és CG elemeket.


Soldier

Quote from: Manitu on 2007-08-09, 22:28:07

Quote from: Soldier on 2007-08-09, 19:13:18Szvl en nem ertem miert kapot ilyen "szörnyü" pontozast AniDB-n de szerintem ennel azert többet erdemel.
Most azt fogjátok mondani, kötöszködöm, de mond, te csukott szemmel nézted? Olyan bődületesen szar CG van benne, hogy nem tudtam eldönteni hányjak tőle, vagy csak pofánröhögjem a monitort. Egy Shuffle! után kicsit többet várt tőle a nép...


aha ezekszerint  ehhez nincs "szemem" illetve  , vagy csak az a problema fogalam sincs mi is az a CG o.O (ciki ezvan) , nem ,nem veszem kötözködésnek, igy ha adtok(sz) linket vagy elmondod mi az lehet en is többet fogok tudni es egyböl megértem miert is ez a rate  :redface: es lehet el is ismerem miutan összehasolitom ezek alapjan mas animevel.

Member

Computer Graphich, vagyis nagyon gyér volt a szgép által generált animáció. Én sajnos nem láttam, nem tudhatom. :/

Zsiga

Quote from: Soldier on 2007-08-09, 22:48:49
aha ezekszerint  ehhez nincs "szemem" illetve  , vagy csak az a problema fogalam sincs mi is az a CG o.O (ciki ezvan) , nem ,nem veszem kötözködésnek, igy ha adtok(sz) linket vagy elmondod mi az lehet en is többet fogok tudni es egyböl megértem miert is ez a rate  :redface: es lehet el is ismerem miutan összehasolitom ezek alapjan mas animevel.
CGI = Computer Generated Imagery, de szokták Computer Graphics-nek is "fordítani". A 3D-s dolgokat jelenti egy anime esetében.

Quote from: Cobra on 2007-08-09, 21:31:02
A realisztikussághoz még annyit, hogy az egyetlen igazán sci-fi elem a térhajtómű, a hajókat 20-25 év múlva akár meg is lehetne építeni.
<totál off kötekedés>
A ma használt űrjárművekben is "térhajtómű" van. Ha definiálni akarnánk a térhajtómű fogalmát, a legegyszerűbben azt mondhatnánk hogy olyan eszköz aminek a segítségével egy jármű a térben mozogni tud. Amire te gondolsz az a szubtér/hipertér-hajtómű. ;)
</totál off kötekedés>

Cobra

<total off> tök mindegy, lényeg, hogy egyelőre nem tudunk a naprendszerek között ugrálni, de egy plazmaágyút ha nagyon akarnának már össze tudnának hozni
<off off>
A CG-s részekből pl az volt elég béna, amikor a hajóban a forgó részben mászkáltak.
A CG megfelelő használatára meg még mindíg a Macross Zero a tökéletes példa szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Quote from: Cobra on 2007-08-10, 00:08:23

A CG megfelelő használatára meg még mindíg a Macross Zero a tökéletes példa szerintem.
:tezsvir:

Kvikveg

CG megfelelo hasznalatara tovabba eddigi reszek alapjan tokeletes pelda a Beck.
Beck az eddigi kb 5-6 resz alapjan amit lattam, kivalonak igerkezik. Remelem a zenet nem fogom megunni az endingben.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Sztem még az észrevehető (azaz: láthatóan sokkal kidolgozottabb,
részletesebb, mint pl a szereplők, akik hagyományosan minimalista
rajzolásuak) CGI is tud szép lenni: pl GitS Innocence

Becknél lesz más ending is kb a felétől; ugyan azt többször hallgattam
végig, mint általában, azért jobbára itt is skippeltem az openinget és
az endinget - valahogy a következő rész mindig jobban érdekelt :D

Kvikveg

En az openinget es az endinget is elvezem, csak neha tunik kisse monotonnak a zene, marmint utana belegondolok, hogy Dire Straits vagy Queen milyen hatast valt ki ugy variaciougyileg.  Nalam vannak olyan zenek, amik elsore tokjok, de nagyon gyorsan monotonnak tunnek.
Erdekes, hogy azokat a tablakat, amik az openingben vannak, amugy nem szeretem, mert olyan olcso utszeli vizualis szemet jelleguk van, de itt valahogy megis jok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Azért a Beck-ben csak a gitárokról vannak néha 3DCG money shotok bevágva, amik ugyan tényleg szépek, de összességében a grafika nem valami kiemelkedő.
Ettől még egy nagyon jó anime, de szerintem pont nem a grafika teszi azzá.
Az OST-jét (a KEITH lemezt) rengeteget hallgattam én is.
Legjobb számok:
- BEAT CRUSADERS - 50¢ Wisdom
- Goofy'S Holyday - Journey
- Goofy'S Holyday - Piece Of Tears
- Meister - I Call You Love (tőle még egy albumot is leszedtem, vagy 1.5 hónapig jött eMule-ról, utána kiderült, hogy a 2 szám kivételével, ami a Beck-ben szerepelt, az összes többi ultra gagyi, az a 2 szám meg már amúgy is meg volt :))
A többi is jó zene, csak a HC számokat, amiket a Beck is játszik, erősen szokni kell ;)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2007-08-10, 12:06:36
Ettől még egy nagyon jó anime, de szerintem pont nem a grafika teszi azzá.

A többi is jó zene, csak a HC számokat, amiket a Beck is játszik, erősen szokni kell ;)
Az első  :tezsvir:

A második pedig: kinek a pap, kinek a papsajt :)
Sztem azok, amiket játszanak, nagyon jó választás volt. Más zenével nem hinném,
hogy ilyen jól passzolna... esetleg még funk-rock; de azokkal a stílusokkal, amiket a
többi együttes játszott az animében, ... *borzong*
* Kuroi Tenshi röviden belegondolt abba, hogy Belle Aime-(?)mel mekkora fail lett volna...

Kvikveg

A gitarok.. meg az opening nagy resze, meg ventillator (ami igy kapasbol eszembe jut).
Csak cgirol beszeltem. Nekem alapvetoen az a jo cgi ami nem tunik fel. Annyira. Csak azzal, hogy hu de k jol megrajz... aha, nem mazohistak, cgi! :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-10, 12:30:10de azokkal a stílusokkal, amiket a
többi együttes játszott az animében, ... *borzong*
* Kuroi Tenshi röviden belegondolt abba, hogy Belle Aime-(?)mel mekkora fail lett volna...
Nem tudom, hogy hallottad-e a KEITH ost lemezt, de azon pont nem azok a számok szerepelnek, amit pl. a Belle Aime játszott. A KEITH albumon néhány az animében felhasznált szám eredeti verziója van rajta, ill. olyan számok, amik valahol megjelentek az animében, de nem játszottak központi szerepet. Pl. olyan szám, amit a Greatful Sound fesztiválon játszik egy random zenekar, vagy az egyik DyBre szám, amit csak Koyuki játszik akusztikus gitáron a suliban. Van rajta egy csomó olyan szám, amiről fogalmam sincs, hogy hol hangzik el az animében.
A másik a BECK album, azon vannak azok a számok, amiket a Beck és a Belle Aime is játszik, de rajta van az is, amit a nyári fesztiválon nyom Maho és Koyuki a gitártanárja bandájával, és ezek mind olyan verzióban, ahogy az animében is szóltak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Evvel most mit is akartál mondani? :)
Lehet, hogy félreértesz: azt mondom, hogy jó választás volt az a
zene, amit játszanak, inkább passzol az animéhez és megadja azt
a hangulatot hozzá, mintha valamilyen más stílusban játszanának.
Ha olyan zenét játszottak volna, mint a Belle Aime, akkor messze
nem lett volna olyan jó az egész, amilyen; sőt. Ez a pörgős, élénk
jókedvű funkos HC központi eleme az animének és hangulatának.

motifator

OK, értelek, leesett :)
* motifator annyira másnapos, hogy még olvasni/írni se tud, nem hogy szöveget értelmezni
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Rövid leszek

Comedy
Érdekes helyszín meg alapszitu, kicsit furcsa rajzolás meg furcsa az alapszitu, kicsit egyszerű lezárás. Mondjuk 10 percbe pont beleillett, a vége jó volt. :) De túl rövid ahhoz, hogy megfogjon. 6/10

Ranma OVA
4 rész tömény hülyeség (ütősebb, mint a sorozat) és a végén 2 perc sztori két lányról, akik állítólag Shoun lányai és jöttek a dojo-ért. Vígjáték témában kötelező. :) 9.5/10

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-08-11, 21:21:14
Comedy

Nem értem, mi bajod lehet pont neked, egy PPG-Z-fannek, a rajzolásával. ;)
Sztem a várrom nagyon szépen meg lett rajzolva. A karaktereken sem volt
semmi kivetnivaló (az átlaganiméhez képest).
A 10 percbe tényleg nem fért bele sok; meg kissé nyilvánvaló is lett, hogy mi is
a főszereplő; de nem nevezném annyira egyszerűnek. 6-nél sztem mindenképpen
többet érdemel.

On:

Higurashi no Naku koro ni

:3x3:
* Kuroi Tenshi puts on flame-resistant suit

[spoiler]
Szóval ezen post- ok után kiváncsi voltam rá, hogy milyen is ez, és
hogy tényleg olyan ijesztő-e, hogy nem fogok tudni rajta nevetni.
Félig igazatok lett: az első x részen még röhögtem ("fogadni merek,
hogy vki nézni fogja! - és igen!" "én még itt evvel fokoznám - heh,
ez is bejött.." "hű de le fogja csapni :D" "fiesta tiem!"), majd azon
gondolkoztam, hogy laza ez az elváltozott, "megszállt" személyiség,
mi ez a nagyon átlátszó összeesküvés és miért; a csaj miért nem
lövi le, pedig mindig fegyver van nála; és különben is, miért hord
egy tizenéves lány mindig magával, jól láthatóan fegyvert; meg most
mi lesz, ha ilyen gyorsan letudták?
Hogy mi, kezdődik újra?  :3x3: Igen, itt lett félig igazatok: a nevetést
homlokráncolás váltotta fel, hogy ebből mit is akarnak kihozni.
Egy történet, reset, még egy, reset, még egy, majd a második bővebb
kifejtése egészen a legszaftosabb részletekig (hmm manikűrkészlet...
mivel már emlegették előtte a kínzást benne és a szerszámokat is
mutatták, és fiesta is volt benne, sejtettem, hogy erre is sor kerül -
meg Shion későbbi szadizmusát is, bár a kibelezést hiányoltam...),
majd egy mégújabb történet, ami utal az elsőre; és a részletek csak
a végén derülnek ki (izé, én még nem tévesztettem össze filctollat
injekciós tűvel... de lehet, hogy az én készülékemben van a hiba...)
Összességében WTF és jópár fontos részlet továbbra is hiányzik (pl
Miyo elvileg már halott volt - akkor hogy és miért? Mion és Shion is
meghalt a 2.-ban - akkor ki volt a kórházban? A 3. még nagyobb WTF.

Inkább nem is sorolom tovább, ugrás a végére.
Egy késes kislány ellen csak a srác harcolhat, és csak ő ugorhat a
bombáért, a rendőrök, tűzoltók csak dísznek vannak? Hogy mi, ilyen
simán le tudja beszélni a kiscsajt? Már azt kívántam, hogy egy nagy
csókjelenet, lent mindenki tapsol, Rena kiejti kezéből a kiskést, ami
viszont az eresznek csapódva szikrát csap és bumm felrobban az
egész, majd Rika-chan megnyomja a reset gombot :D
De a végén még az a monológ is, miközben megint újrakezdődik.......
no wai....

Sokan itt nem szeretitek az EL-t, mert sok és öncélú benne az erőszak
és a killerlolik szerepeltetése, a mondanivaló pedig szájbarágós. Ha jól
látom, ebben még több van belőlük, csak míg ott a sok gyilkolás után
(ami nem is volt annyira brutális a 2. kínzásaihoz képest) olyan volt a
befejezés, ami nem adott feloldozást, megtartotta a komor, nyomasztó
hangulatát annak ellenére is, hogy a főszereplők túlélték; itt pedig egy
happy endet csináltak belőle... :3x3:
Srsly guys, wtf.
[/spoiler]
* Kuroi Tenshi ducks from stones.

A második évad javít vmit a helyzeten?

Manitu

* Manitu throws the first stone
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-12, 02:39:21
A második évad javít vmit a helyzeten?

Hát, ha az elsőről ez a véleményed, akkor nem. Talán majd kiderül végre belőle, hogy mi a fészkes fene történt itt egyáltalán :)
[spoiler]Eléggé kötél idegeid vannak, hallod-e. Én azért a manikűrős résznél alaposan felszisszentem, és gyorsan ellenőriztem megvan-e még mind a tíz körmöm :) [/spoiler]


Kuroi Tenshi

[spoiler]
Ott én is húztam a számat, hogy ugye most csak beijeszteni akarják..

Animált, vagy akár valós, fénykép/film iszonyat véres dolgokon nem
akadok ki (na jó, szemműtéteket azért mégse; de azért láttam már
pár elég durva képet Irakból, szétlőtt fej és ténylegesen kifolyt
agyvelő, cafatokra robbant test, leszakadt arc,
stb), bár azért annyira
nem is nézem őket szívesen. Amikor viszont élőben láttam kibelezett
embert, bevallom őszintén, egy pillanatra összeestem, majd arrébb-
mentem.
[/spoiler]

Dreamcleaver

#3290
Hát nem tudom, szóval aki a higurashin felszisszen... én sem vagyok a világ legtökösebb gyereke, de ezt az animét inkább a comedy kategóriába sorolnám, mint a horrorba. Melyik volt a kis lila hajú csajszi? Mikor volt az a rész, hogy beleállította a kést a falba és beleverte a nyakát a pengébe, szal az volt a csúcs.  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Megnéztem az ftp-n fennlévő 3 HnNKn Kai részt: hmm a jókivánságom
a végére majdnem bejött ... zomg, if I curse them with Oyashiro-sama,
and wish for their death, then they die, just like in chapter 3, lol.  :rotfl:
Aztán egy visszaemlékezésnek tűnő reset! Pedig már vártam, hogy
mutatják, ahogy kipusztul a falu :o (does that make me a bad person?)
Ha már elkezdtem nézni, vmikor befejezem, de úgy látom, nem sok rész
jött még ki.

Cobra

Most a 6. résztől kezdik el valóban megmagyarázni, hogy mi is történt eddig, szóval ne adjátok fel :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Today in class 5-2 /Kyou no Go no Ni/
Most végeztem vele.Röviden és tömören  :whoah: :jee:
Az ecchi topicban bővebb ismertető.Nagyon ajánlom az ecchi fanoknak!

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-12, 02:39:21
Nem értem, mi bajod lehet pont neked, egy PPG-Z-fannek, a rajzolásával. ;)
Teljesen más kategória, nem tudom, hogy feltűnt-e eddig. :)
Quote6-nél sztem mindenképpen többet érdemel.
Végiggondoltam, hogy mikre adtam 7et, ezért kapott 6-ot.

Draconire

További hozzászólások a Higurashival kapcsolatban a topicjában találhatóak.

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-08-12, 14:25:51
További hozzászólások a Higurashival kapcsolatban a topicjában találhatóak.

Szóval te voltál az, aki áthelyezte.  :hehe:

Baggio

Quote from: smash++ on 2007-08-12, 12:01:35
Today in class 5-2 /Kyou no Go no Ni/
Most végeztem vele.Röviden és tömören  :whoah: :jee:
Az ecchi topicban bővebb ismertető.Nagyon ajánlom az ecchi fanoknak!
je ez nekem is adta. 4 OVA van ugye? én még csak 3at láttam de szakadtam a röhögéstől

Kvikveg

#3299
edit: Bocsi latom atmaszott a sajat topicjaba Higurashi.
edit2: ott viszont gyanusan nem olyan hozzaszolasokat latok, mint "na beleneztem."

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.