Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

hargharg

Quote from: minuszmiki on 2007-09-06, 04:49:06
Texnolyze: ...[spoiler= pár gondolat a befejezésről]... Egyébként nekem az jön le, hogy nincs megoldás, itt bizony ocsmány véget ér az emberiség, Lux végső fesztiválján.[/spoiler]
...

ahm, azert nemtom mi mast lehet gondolni a befejezes alapjan.
valaki tudna mondani alternativakat?
[spoiler]mondjuk erkolcsileg en rosszabbat is el tudtam volna kepzelni, pl vmi altalam is erthetetlen oknal fogva sokkal jobban zavart volna, ha Ran-t abba a miniobeliszkbe zarja be Kano...
[/spoiler]

rofl

Soldier


Én

Quote from: minuszmiki on 2007-09-06, 04:49:06
Texnolyze: Hüha. Srsly, wtf?! (Again) Nem tudom, mennyire vagyok képes ezután értelmesen írni, mindenesetre megpróbálom. A plot nem egyszerű, körülbelül minden második rész után úgy gondoltam, hogy értem, nagyjából miről van szó, aztán mindig olyan irányt vett, amire nem számítottam és felülírta az addigi véleményemet. Az az érzésem, hosszú, kemény drogokon eltöltött hónapok voltak szükségesek az anime elkészítéséhez. Az egész mérhetetlenül nyomasztó, kezdve (az egyébként tökéletes) OP-val, a tompa, gyakorlatilag csak a szürke és barna árnyalatait használó színkezelésen és a velőig hatoló brutális jeleneteken át a teljesen elmebeteg és gyönyörűen meghasonló karakterkig. Az animáció helyenként kifejezetten látványos, a zenék és ambient zajok mindig a helyükön vannak. A befejezés óriási és hatásos, [spoiler= pár gondolat a befejezésről]amikor felmennek a felszínre, kifejezetten az Avalonra emlékeztetett, a hirtelen az emberre törő színek ott is hatalmas hatást értek el nálam. Egyébként nekem az jön le, hogy nincs megoldás, itt bizony ocsmány véget ér az emberiség, Lux végső fesztiválján.[/spoiler]
Nagyon letaglózott, még úgy is, hogy az üzenetébe inkább nem gondolok bele. Így hirtelen 9,5/10
Már régóta tervbe van véve, GL után ez következik :) Annak ellenére nézem meg, hogy barátom, akiével hasonló az ízlésem, nem bírta ki az 1. részt :P

minuszmiki

Az első néhány rész tényleg nehezen emészthető, alig beszélnek benne és elég randomnak tűnik. Később azért érthetőbbé  válik.

Gregory

Quote from: Én on 2007-09-06, 17:25:03
Már régóta tervbe van véve, GL után ez következik :) Annak ellenére nézem meg, hogy barátom, akiével hasonló az ízlésem, nem bírta ki az 1. részt :P
Én is nekikezdtem anno, az első részt végignéztem, de mivel nem értettem belőle semmit(tehát tényleg, a jelenetek közötti összefüggések nagyon kimaradtak számomra, aztán egyszer csak vége lett a résznek), akkor megállapítottam, h ez nekem túlságosan elvont.

Happy Lesson:
lol... Számomra leginkább az 1x nézhető kategória, néha el is mosolyodtam rajta.
Ettől függetlenül elég irracionális volt a történet, az elején úgy tűnt, mintha lenne jelleme a főhősnek, de aztán a 3. rész után valahogy szertefoszlottak ilyen téren a reményeim, inkább csak sodródott az egyébként szvsz nem túl érdekfeszítő történésekkel. A karaktereknek sztem túl nagy szemük volt, ez sokszor zavart.
Úgy összességében azért a Girls Bravo-nál jobb volt, így kapott egy 5/10-et

sirtomi

Quote from: Gregory on 2007-09-06, 17:33:43
Quote from: Én on 2007-09-06, 17:25:03
Már régóta tervbe van véve, GL után ez következik :) Annak ellenére nézem meg, hogy barátom, akiével hasonló az ízlésem, nem bírta ki az 1. részt :P
Én is nekikezdtem anno, az első részt végignéztem, de mivel nem értettem belőle semmit(tehát tényleg, a jelenetek közötti összefüggések nagyon kimaradtak számomra, aztán egyszer csak vége lett a résznek), akkor megállapítottam, h ez nekem túlságosan elvont.
Szerintem annyira azért nem elvont. Az első pár részben a legjobb az volt, hogy alig beszéltek. Nekem nagyon tetszett az első rész, azért néztem végig az egészet és nem csalódtam.

ultimecia

Quote from: Én on 2007-09-06, 17:25:03
Már régóta tervbe van véve, GL után ez következik :) Annak ellenére nézem meg, hogy barátom, akiével hasonló az ízlésem, nem bírta ki az 1. részt :P

Nem véletlenűl. Én egy közbenső részt néztem meg. A :wtf: és OMG keverget bennem hogy el is döntsem, hogy most a rakétára szerelt robbanó delfinek vagy a delfinekre szerelt rakéták a helyes. (A rakéta az úgy 6-10szer volt nagyobb a delfinnél :eek:
De a fúrórobotnál abbahagtam és delete. :smile:

minuszmiki

Quote from: ultimecia on 2007-09-06, 19:18:28
Quote from: Én on 2007-09-06, 17:25:03
Már régóta tervbe van véve, GL után ez következik :) Annak ellenére nézem meg, hogy barátom, akiével hasonló az ízlésem, nem bírta ki az 1. részt :P
hogy most a rakétára szerelt robbanó delfinek vagy a delfinekre szerelt rakéták a helyes.
lolwut? Nem volt benne ilyen.

Én

Lehet GL-re gondol? Fúrórobot onnan ismerős :D

minuszmiki

Hát, a kontextusból nem ez derül ki. Meg delfinek ott sem voltak.

Én


ultimecia

#3551
Oh, csöppet elolvastam. Nem láttam az előtte lévő quotot.
Nameg kába is vagyok. Én idióta nem az erkélyen való kiszellőztetéssel kezdtem az újj hősugárzóm felavatását, és némi műanyagfüstöt sikerült magaba szívnom. :smile:

Amúgy a GL12es epről beszélek. Akkor ezek szerint bennem jobban megmaradt mint egy fanban :eek:
http://ren.uw.hu/gl.jpg
(Még mázli hogy megvolt a lomtárban így vissza tudtam hozni :smile:)

De hogy On is legyek valamennyire :Texnolyze nekem tetszett. Hasonlóan lehangoló volt számomra mint a Gilgamesh.

minuszmiki

Jé, tényleg. De az ott simán belefért, underwater epic battle ftw.

chilip

Quote from: ultimecia on 2007-09-06, 19:59:29
Hasonlóan lehangoló volt számomra mint a Gilgamesh.

számomra a Gilgamesh más szempontból volt lehangoló: kiß@$zott ronda animációk és a lehető legelb@$zottabb befejezés, amit láttam... de az OPja kimondottan tetszett :D

ultimecia

Nekem pont a rajzolás tetszett.
És az a zseniális befejezés. Alig bírtam abbahagyni a nevetést :smile:
Viszont  :tezsvir: hogy az op perfect volt.

chilip

Quote from: ultimecia on 2007-09-06, 20:16:04
Nekem pont a rajzolás tetszett.
És az a zseniális befejezés. Alig bírtam abbahagyni a nevetést :smile:
Viszont  :tezsvir: hogy az op perfect volt.

a rajzolással nem volt bajom nekem se, az animáció volt ronda, ahogy mozogtak meg harcoltak...

Próféta

Quote from: hargharg on 2007-09-06, 04:58:15
Quote from: minuszmiki on 2007-09-06, 04:49:06
Texnolyze: ...[spoiler= pár gondolat a befejezésről]... Egyébként nekem az jön le, hogy nincs megoldás, itt bizony ocsmány véget ér az emberiség, Lux végső fesztiválján.[/spoiler]
...
ahm, azert nemtom mi mast lehet gondolni a befejezes alapjan.
valaki tudna mondani alternativakat?
[spoiler]Nem értek egyet velük, de van, aki úgy tekinti, hogy a történet egész befejezése, és így a világvége nem történt meg, hanem csak Kanno fejében játszódott le. Az egyes szereplők pedig alapvető emberi vonásoknak felelnek meg. [/spoiler]De ezzel inkább irány az Anime / TeXhnolyze topic.

minuszmiki

Renkin San-kyuu Magical Pokan: (AniDB info) Idétlen magical girl cucc, egész sok fanservice-szel, egy-két jó humorral, komoly mondanivaló vagy történet nélkül. Semmi extra, de jó volt. 7/10

Selmo

Saikano (13 rész): Ahogy Meske mondta: furcsa. Van itt minden emo hősök, szerelmi négyszög, véres halál a'la EL, harcok, lelki boncolgatás stb-stb. Hogy miről szól, azt mindenki eldöntheti maga, már ha végig bírja nézni. Részemről két tapasztalatlan tinédzser szerelmi kínlódásáról szólt.
[spoiler]Kár hogy mire megtalálták egymásban a boldogságot vége lett a világnak.[/spoiler]
Érzékeny lelkeknek nem ajánlom, párszor eltörhet a mécses.
[spoiler]Akemi halála mondjuk elég véres lett.[/spoiler]
Az OVA után jön a Chrno Crusade, állítólag hasonló. :P

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-09-07, 04:46:02
Az OVA után jön a Chrno Crusade, állítólag hasonló. :P
Nagyon nem. ;)

Member

Még csak azt kéne. Őszintén semmihez nem hasonlít, amit eddig láttam.

Rage

Egyáltalán nem hasonlít rá, hacsak abban nem, hogy
[spoiler=Remélem, ez nem spoiler]ennek a vége is odaver rendesen, sőt, szerintem lényegesen durvábban, mint a Saikano.[/spoiler]
A CUCC egyébként ULTIMATE WINNAR, az egyik kedvencem. :Kiraly:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-09-07, 13:03:09
Egyáltalán nem hasonlít rá, hacsak abban nem, hogy
[spoiler=Remélem, ez nem spoiler]ennek a vége is odaver rendesen, sőt, szerintem lényegesen durvábban, mint a Saikano.[/spoiler]
A CUCC egyébként ULTIMATE WINNAR, az egyik kedvencem. :Kiraly:
:tezsvir:

Member

Akkor csak szerintem volt összecsapva a vége. :rolleyes:

motifator

Ezt most a CC-re érted? Mert annak szerintem pont, hogy elnyújtott a vége. Engem egészen meglepett, hogy a sorozat vagy 5 részen keresztül klimaxol. Más animék hajlamosak a lényeget belesűríteni az utolsó 10 percbe, a CC utolsó 4-5 részét viszont végig tetőpontnak éreztem.
Amúgy örülök, hogy nem mindig csak negatív kritikát kap a Saikano  :tezsvir:
És a CC tényleg nem nagyon hasonlít a Saikanora. Azon kívül, hogy a végefelé elég [spoiler]emo, [/spoiler] teljesen más a CC, szerintem sokkal ütősebb sorozat. És ajánlom, hogy amíg a CC-t nézed, tartsd távol magad a spoilerektől, nekem egy ártatlannak induló wikipediázás elég csúnyán lelőtte előre a sorozat végét. (Az én hozzászólásomban levő spoiler azért nem annyira veszélyes :))

Evening preview:
Éppen Elfen Lied-et nézek. Amint végeztem, megírom a véleményemet. Ne hagyjátok ki, meglepő és tanulságos lesz ;)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2007-09-07, 17:45:07
Ezt most a CC-re érted? Mert annak szerintem pont, hogy elnyújtott a vége.
Ne vitatkozz vele, bizonyított tény hogy retard és nincs ízlése, a TV-ben is bemondták. :D

Solid Snake

Quote from: motifator on 2007-09-07, 17:45:07
Evening preview:
Éppen Elfen Lied-et nézek. Amint végeztem, megírom a véleményemet. Ne hagyjátok ki, meglepő és tanulságos lesz ;)


huhú.

*preparing some popcorn  :D

Dreamcleaver

motifator színt fog valanni. Sajna csak egy igazság van...  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Meglepő? Akkor lehet, hogy végre nem fikázást olvasok majd? :D
CC tényleg jó, bár kicsit beleestem nála a túl*nagy*elvárás csapdába. De belegondolva elég jó volt.

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-09-07, 18:12:11
Meglepő? Akkor lehet, hogy végre nem fikázást olvasok majd? :D

[spoiler=for EL fanboys & girls]Hé, nekem is tetszett az Elfen Lied, nyuu~!  :ejnye:  :hehe:[/spoiler]