Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Maburaho (24 rész): Ez amolyan sokat akart a szarka, de... volt. Ecchi, de mégse, romantikus, de mégse, drámai és mégse. Mintha 3 forgatókönyvíró lett volna és amint az egyikük túlságosan komolyra vette volna a figurát, a másik kettő visszahúzta. Az egész elég jól indul, már amennyire lehet egy ilyen sablonban ugye. :) De a főhős halála után, mintha nem tudták volna, mit is akarnak. A Chidori-viselkedés meg valahogy nem jött be. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből az animéből, de így csupán egy egyszeri szórakozást biztosít. De lehet, hogy csak nekem nem tetszett ez a keverék.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2007-11-02, 07:36:02
Maburaho (24 rész): Ez amolyan sokat akart a szarka, de... volt. Ecchi, de mégse, romantikus, de mégse, drámai és mégse. Mintha 3 forgatókönyvíró lett volna és amint az egyikük túlságosan komolyra vette volna a figurát, a másik kettő visszahúzta. Az egész elég jól indul, már amennyire lehet egy ilyen sablonban ugye. :) De a főhős halála után, mintha nem tudták volna, mit is akarnak. A Chidori-viselkedés meg valahogy nem jött be. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből az animéből, de így csupán egy egyszeri szórakozást biztosít. De lehet, hogy csak nekem nem tetszett ez a keverék.

A 2. fele szerintem is gyengébb lett az elsőnél, Yuuna kifejezetten idegesítővé vált, [spoiler]a lélekgyűjtős csaj elég WTF volt, a vége meg... a Gyerekkori Barátnő szánalmas volt,  úgy éreztem, hogy az anime egész jól meglett volna nélküle, a korábbi megjelenései randomok voltak, talán csak azért szerepelt, hogy a "Gyerekkori Barátnő"-archetípus is fel legyen sorolva a Háremanimék Enciklopédiájából .[/spoiler]

Zsiga

Tengen Toppa Gurren Lagann

LOL FAIL

7,5/10

Draconire


Member

Érdekes értékelés, nálam a 7.5 még bőven az "átlagos, semmi újat nem láttam benne" kategória. De legalább tömör voltál. :D

Zsiga

Quote from: Member on 2007-11-02, 16:07:30
Érdekes értékelés, nálam a 7.5 még bőven az "átlagos, semmi újat nem láttam benne" kategória. De legalább tömör voltál. :D
Azért lett 7,5 mert tényleg voltak benne olyan részek amik ∞/10-et érdemelnek, de sajnos sokmindent elb@sztak benne, főleg a végefelé, így lett nálam végül egy jó de nem kiemelkedő sorozat. Nem bántam meg hogy megnéztem, de nagyon idegesít mert sokkal jobb is lehetett volna (pl. ha nem azok a szerencsétlen idióták csinálják a Gainax-nál...).
Egészen addig jó volt amíg nem vette magát komolyan a sorozat, de amint elkezdtek zomgdeepkedni (bár nem nagyon, szerencsére) zuhant a színvonal. A vége [spoiler]EVERYONEFUKKENDIES + ZOMGDRAMA[/spoiler] meg pláne FAIL volt.
Meg aztán lehet hogy azért se jött be igazán mert amit a többiek emlegettek állandóan hogy mennyire hawt meg kewl meg EPIC abból nekem annyi jött le hogy "jé mechás Dragonball LOL"...

Gregory

Umisho
Nem az ecchi mennyiségével, hanem a típusával volt bajom. Pl. ha egy lány valamilyen baleset folytán elveszti az éppen aktuális ruhájának a takaró funkcióját nagyobb tömeg előtt(nem egyszer volt, h szétszakadt egy-egy fürdőruha, ésegyébhasonlók). Az ilyenekkel sztem már egy kicsit "túllőtek a célon", vagy legalábbis nekem annyira nem jön be.
Az ilyenektől eltekintve jó sorozat volt, kellemes kikapcsolódást nyújtott.
Also Kaname is a huge faggot


pet

Boogiepop Phantom:
Az igazat megvallva egyáltalán nem tetszett, elég nagy csalódás volt. Annyira összekeverték, bonyolították az egészet hogy... egyszerűen untam :D Állítólag kétszer kéne megnézni hogy érts is belőle valamit, de ha egyszerűen unom, akkor másodszorra se fogok tudni teljesen odafigyelni... persze volt pár izgalmas rész de maga a történet számomra elég homály :D

Ergo Proxy
Ez az anime engem nagyon megfogott. :D Könnyen érthető, rejtélyes, érdekes, és nincs benne annyira meg az a trinity bloodös feeling (hogy már éreznéd hogy kéne történnie itt valaminek, valami harcnak, de semmi). Itt igazából nemis a harcon van a hangsúly, persze attól még van benne pár nagyon izgalmas harc jelenet ami igaz nem túl sok, de már mondtam itt nemis ez a lényeg, de nagyon lehet élvezni minden részét, ha bár néha furcsa is :D Minden karakter megfoghatja az embert, mondjuk Real karaktere kicsit ***vás, de például Pino nagyon aranyos volt benne ^^

Member

Phantomékból eddig egy részt láttam, egyszer talán folytatnom kéne. Talán... Általában jobban is szeretem, ha hetekig semmit sem értek belőle. :)

pet

#3909
Quote from: Member on 2007-11-02, 19:28:33
Phantomékból eddig egy részt láttam, egyszer talán folytatnom kéne. Talán... Általában jobban is szeretem, ha hetekig semmit sem értek belőle. :)
akkor ez neked való, de előre is mondom azok a hetek talán hónapok lesznek xD  nah jó azért túlzás :D minden egyes részben átugrik egy másik szereplöre, és a végén már aztse tudod hogy ki mit csinált és mi ennek az oka :D

Dreamcleaver

A Minami-ke 4-ik része nagyon beteg volt!  :lol:

Ninomiya-kun! Sensei! Ninomiya-kun! Sensei! Zombie! Zombie! Zombie!

Kész vagyok! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soldier

#3912
Quote from: Darkstar on 2007-11-03, 01:55:10
Simoun 1-3
Wow, it's awesome  :eek:

igen ? mar szemezgettem vele eddig is :redface: | akkor most kiderül hogy érdmes volt-e -> under dl.. azaz ha valaki lenne szives dobni egy torrentet mert valmiert nem akarodzik elindulni , "[Simoun*Fans]​_Simoun​_-​_01-26​_[x264]" /XviD is" mindenhol 404-et dobb o.O

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-11-03, 01:55:10
Simoun 1-3
Wow, it's awesome  :eek:
És még a többi mennyire awesome lesz... ;)

Hmuda

Na, amit az utóbbi időben láttam (csakhogy lassacskán belefollyak a csevejbe) :

Mushi-shi 8.5
Egyedi történetek, a karaktereket leszámítva szép megrajzolás, baromi megnyugtató zene (az egész OST ott figyel az MP3 gyüjteményemben). A hihetetlenül egyedi epizódok miatt a legérdekesebb (és az eddig általam legjobbra értékelt) sorozat amit eddig láttam.

Gankutsuou 7.5
Monte Cristo feldolgozás anime módra. Sajnos az eredetit nem olvastam, de amit tudok róla az alapján jópár dologban megbuherálták a történetet, de nem lett rossz, ez a része tetszett. A látványvilág viszont eleinte baromi módon idegesített. Kellett vagy 10-15 rész mire hozzászoktam, utána már nem zavart ez az...érdekes megoldás.

Den`ei Shoujo Video Girl AI 7.5
Valaki régebben megemlítette és gondoltam megnézem. Nem volt rossz, de annyira jó sem. Tekintve, hogy '92-es darab, megadtam neki a 7.5-ás értékelést, mert (lehet rosszul) feltételezem, hogy valahol itt indult el a mára már elég népszerű "hirtelen-feltünik-a-lány-oszt-lamur" stílus, szóval stílusteremtő darab.

Shinkai Makoto összes
Még 2-3 éve láttam a Hoshi no Koe OVA-t. Lehet pont ez szakított el bennem valamit, ami úgy egy év múlva rávett, hogy kicsit komolyabban nekikezdjek az animenézésnek. Azután egy pár hónapja szépen elkezdtem visszafelé nézni a munkáit.
Egy AMV alapján betájoltam az 5cm/s OVA-füzért. Bár nem rajongok a túlzottan csöpögős történetekért, mégis baromira élveztem (8.5). Főleg a meseszép látványvilág miatt (iskolapédája a "vizuális orgazmusnak" :P), de a rohanó világunk szomoú igazsága is segített végignézni (túl gyorsan élünk).
Azután jött a Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho (8.5). Itt jobban ráfeküdt a sci-fi szálra. Ez is tetszett. Már régebben is felfigyeltem rá az aniDB-n, de elriasztott a hegedűs kép. Még szerencse, hogy alig volt szerepe, csak amolyan mellékes "a csaj is ezt csinálta" motívum.
Azután jött másodjára a Hoshi no Koe, nem is tudván, hogy ezt már láttam egyszer (lehet TV-ben, fogalmam sincs hol, de tudtam, hogy ezt már megvolt pár éve). Ráadásul a mester tökegyedül csinálta az egész OVA-t, nem kis teljesítmény (csak a menyasszonya segített a csaj szinkronjával és az egyik barátja a zenével). Nekem (talán a leg)meghatározó(bb) darab az animés pályafutásom során. (8.0)
Ezek után meg már csak a pár perces kis animációit néztem meg ("Tooi Sekai", "Kanojo to Kanojo no Neko"). Nem voltak rosszak, erősen művészfilm beütésük volt, amit ritkán élvezek, de ezek tetszettek. Na meg csak úgy kíváncsiságból megnéztem Youtube-on az Egao videoklippjét, mert azt is ő csinálta.

Drake

Quote from: Soldier on 2007-11-03, 02:09:06
Quote from: Darkstar on 2007-11-03, 01:55:10
Simoun 1-3
Wow, it's awesome  :eek:

igen ? mar szemezgettem vele eddig is :redface: | akkor most kiderül hogy érdmes volt-e -> under dl.. azaz ha valaki lenne szives dobni egy torrentet mert valmiert nem akarodzik elindulni , "[Simoun*Fans]​_Simoun​_-​_01-26​_[x264]" /XviD is" mindenhol 404-et dobb o.O
Simoun (x264) mirror1
Simoun (x264) mirror2

csak ezeket találtam röptébe, mindkettő működik :D

Manitu



Kvikveg

Darker Than Black
Nos. Elvoltam vele. Az elso fele es a masodik fele (9<) kozott nem eppen onkentes szunet volt. Talan ennek is koszonheto, hogy a vegen mar nagyon nyugosen kovettem csak, hogy ki kicsoda Meg az utolso reszekben is elojott az "insert egy-ket uj szereplo" effektus, akivel aztan vagy kezdtek valamit vagy nem. [spoiler]Mindenesetre nalam nem sok erzelmi hatast valtott ki hajnali 2kor felkoma allapotban valaki kinyirasa, aki az elozo ket reszben emlek formajaban bukkant fel. Nekem ehhez kicsit hosszabb palyafutas kell.[/spoiler]
Annak ellenere, hogy erdekesen indult es jol vezettek vegig, a karakterek tobbseget nem ereztem kozel allonak. Vagy keves idot kaptak, vagy keves tortenetet, nem tudom.
A kotelezo elhullasok itt is megvoltak. [spoiler]Raadasul szoke pasit (David?) bemondtak elore, szereplo nem sokat kuzdott ellene, semmi izgalom, megyunk a vagohidra. Hat hogy aggodjak en igy??![/spoiler] Illetve tobbszor eljatszottak a majdnem-nevtelen mellekszereplo megolese, tragikus vegmasodpercekkel, utolso lehellet, utolso szavak, szem lecsukodik... hat aztan megyunk tovabb, semmi kulonos nem tortent, ez igy szokott lenni mindenhol, most mit vagy meglepodve?
[spoiler]A foszereplo utkereseserol meg jobb lett volna tobbet megtudni, gyk a kozvetlen vegeig semmi sem derul ki a novererol, nemhogy valami izgalmas "majdnem-megtalalta" helyzet lenne legalabb egyszer. :/ Olyan jol kitalalt, de megis, semmit sem kezdenek vele. Grrr. Ahelyett, hogy a vegere valami nagyot alkotna, kb ugyanugy viselkedik mint egy atlag kedden. Nix gondolkodas, mas sarokba szoritasa, semmi. Ket labon jaro katona a hozza tartozo IQval es elektromos sokkolo kombinacioja. Ennyi. Duhito.[/spoiler]
Amugy elvoltam vele. Elso opening jol sikerult, masodiktol menekultem. Pffhhh. Kar, karaktereket jol terveztek meg, az egesz jol, igeretesen indult, de aztan valahogy nem fogott meg a tortenet. Szerencsere nem mentek el az onmagaert valo csatarozasba (legalabbis nem tunt fel), ez egy hatarozott pluszpont. Sok pluszpont, hogy nem lett belole Bleach-tipusu retesteszta.
Egy nezesre mindenkeppen ajalnanam, de hogy masodikra milyen lenne?
Mielott elfelejtem: a zene jo volt. Mar ahol feltunt.  :jee:

Alapvetoen minuszmiki ertekelesevel ertek egyet:
Quote... Kicsit volt néha olyan érzésem, hogy a történet nem halad előre, de a stílus, a látvány meg Yoko Kanno egészen kiváló zenéje olyankor is simán elvitte a hátán a sorozatot.
Tul jo ahhoz, hogy leszoljam, a tortenet viszont nem szogezett annyira a monitor ele, hogy egyertelmuen pozitivan nyilatkozzak rola. Ha kipihenten, egyben, nagyobb kihagyas nelkul nezem meg, valoszinuleg jobban elvezem. Pech.
De a ferfihangon dumalo fekete macska tetszik.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rin

Pár napja fejeztem be az Ouran Highschool Host Club-ot. Végre egy sorozat, ami végig le tudott kötni, a poénok helyett nem egy adag ecchi klisét nyomtak a képembe, és egy-egy rész nézése közben azon vettem észre magam, hogy komolyan izgulok  :eek:
A karakterek mind nagyon jól el voltak találva (csak Rengétől kapartam a falat), és még meg is hatódtam rajta.  :redface:
Azaz hosszú idő után találtam egy animét, ami tényleg tetszett  :haha:
(Mondjuk lehet h annak is köze van ehhez, hogy nem egyedül néztem  :haha:)

chilip

Quote from: Rin on 2007-11-03, 19:00:08
Pár napja fejeztem be az Ouran Highschool Host Club-ot. Végre egy sorozat, ami végig le tudott kötni, a poénok helyett nem egy adag ecchi klisét nyomtak a képembe, és egy-egy rész nézése közben azon vettem észre magam, hogy komolyan izgulok  :eek:
A karakterek mind nagyon jól el voltak találva (csak Rengétől kapartam a falat), és még meg is hatódtam rajta.  :redface:
Azaz hosszú idő után találtam egy animét, ami tényleg tetszett  :haha:
(Mondjuk lehet h annak is köze van ehhez, hogy nem egyedül néztem  :haha:)

nincs benne semmi extra, sem egetverő poénok vagy űberkúl harcok vagy nagy luv-luv, de télleg tudott nekem is ez a sorozat vmi olyasmit nyújtani, amitől végignéztem és élveztem végig  :lazza:

Darkstar

#3920
Még mindíg Simoun. Eddig toplistás, de ep 16 (Emerald Ri Maajon)...
Ugye nem... ugye nem... UGYE NEM?!  :grrr:

Ed..: ep 21. na azért... :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Seirei no Moribito (26 rész): Szép volt jó volt. :jee: Mindenki nézzen bele, aki pedig szereti a középkori fight animét, annak kötelező darab. :)

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: chilip on 2007-11-03, 19:30:51
Quote from: Rin on 2007-11-03, 19:00:08
Pár napja fejeztem be az Ouran Highschool Host Club-ot. Végre egy sorozat, ami végig le tudott kötni, a poénok helyett nem egy adag ecchi klisét nyomtak a képembe, és egy-egy rész nézése közben azon vettem észre magam, hogy komolyan izgulok  :eek:
A karakterek mind nagyon jól el voltak találva (csak Rengétől kapartam a falat), és még meg is hatódtam rajta.  :redface:
Azaz hosszú idő után találtam egy animét, ami tényleg tetszett  :haha:
(Mondjuk lehet h annak is köze van ehhez, hogy nem egyedül néztem  :haha:)

nincs benne semmi extra, sem egetverő poénok vagy űberkúl harcok vagy nagy luv-luv, de télleg tudott nekem is ez a sorozat vmi olyasmit nyújtani, amitől végignéztem és élveztem végig  :lazza:
engem valahol pont a poénok fogtak meg benne mondjuk. Harc nem volt sok, az tény, és ott sem a látványra mentek, de tetszett. luv-luv meg lehet h nem volt benne, de el is cseszték volna a host club-ot vele imho.
annyi bajom volt vele, hogy rövid volt, illetve az a rész a végénél, amikor Tamaki végig "kómált", kicsit sok volt...

chilip

nemtom, sztem aranyos volt és nézette magát

Lythis

emberközelinek éreztem a sznob karikat benne :D
de bennevolt az is, amit mondassz :)

Member

Én most nézem, eddig valahogy kimaradt (nem voltam motivált :)), szerintem vmi hatalmas love dráma vagy dbz fight irdatlanul elcs*szné. A sok rózsa zavar inkább. :D

Darkstar

Simoun
Baromira élveztem az elejétől majdnem a legvégéig. A végén az az overall depis feeling annyira nem jött be, dehát semmi sem tökéletes. És pont azoknál sikerült teljes tanácstalanságban hagyniuk, akikkel a legjobban érdekelt, hogy mi történik... [spoiler]Most akkor megint egy ri maajon és mennek valami másik időbe (akkor meg hova), vagy csak simán repülnek vagy mi[/spoiler] Meg a végén már egy picit elvesztettem a fonalat. A zenék baromi jók (/a/ radio-n már mindet többször hallottam, meg is lepett, hogy nem tudtam, hogy ebből vannak), az op-ot és az endinget mindíg végighallgattam (utóbbihoz még keresem a linket normálisan még a moontube-on sem találtam, itt az van ~2:25-től...), ami azért ritka. A CG kifejezetten szép, pedig engem ált. zavarni szokott. És az egyik legjobb eyecatch, amihez eddig szerencsém volt ^^

10+/10 különösen ajánlott
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Esetleg egy tartalmi összefoglalót nem mellékelnél hozzá? Milyen stílusú, stb.
Failure is the default option

Darkstar

#3928
Az a baj, hogy abban nem vagyok túl jó (spoilerek nélkül legalábbis), de talán Zsiga vagy Manitu megteszi helyettem :)
Addig is copypasta
QuoteIn the world of Daikuuriku, everyone is born female, and chooses which sex they wish to become at age 17. In this world, the peaceful theocracy of Simulacrum is guarded by magical flying machines called "Simoun", which can only be piloted by young girls who haven`t chosen a sex yet. The Simoun can activate a magical power known as "Ri Maajon" that can destroy large numbers of enemies at once. When the industrialized nation of Argentum decides that it needs to invade Simulacrum to acquire the secret of the Simoun, war breaks out, drawing the Simoun "Sibyllae" (priestesses who fly the Simoun) into a lopsided battle. Because the war is raging, the Sibyllae are granted an exemption from choosing a permanent sex for as long as they`re willing to keep flying. Aaeru, a determined young Sibylla with a mysterious past, and Neviril, the leader of Chor Tempest, Simulacrum`s most elite Simoun squadron, must lead their fellow priestesses through conflict both within their ranks and in the sky.

Ed2.:
Hogy ezt miért nem dobta ki az előbb, gőzöm sincs...
http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.699
(bár most, hogy olvasom, láttam már jobb ismertetőt is...)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-11-04, 18:02:46

ED (csak a zene, de úgyis az a lényeg)

Összefoglalót majd ír Manitu (vagy talán írt is anno a blogjába Szerk.: meg is van), én sajnos nem nagyon tudok mit írni róla, azon kívül hogy az egyik kedvencem és szerintem egyértelműen és minden kategóriában a tavalyi év legjobbja. De azért pár szóban, röviden: Van benne érdekes és fordulatokkal teli történet, extrém mennyiségű igényes yuri fanservice (ez már ugye önmagában garantálja a WIN-t :D), az egyik legjobb OST amit animében valaha hallottam (a Haibane Renmei és a Cowboy Bebop van még kb. ebben a kategóriában nálam), teljesen egyedi és fantasztikusan gyönyörű grafika (néha kicsit fura animációval, de kit érdekel? :)), és egészen életszagú/hihető ZOMGDRAMA, és ami kikunak fontos lehet hogy spórolnak a szokásos anime-klisékkel, a mecha-design meg a légiharcok még pl. a RahXephon-ban látottaknál is egyedibbek (ebből a szempontból egy kicsit olyan mint a Gurren-Lagann).
Egyszerűen jó, na. :)