Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

A Lucky Starral kapcsolatban valahol meg tudlak érteni, én is sokáig dilemmáztam rajta, hogy min is kéne itt nevetni, de nekem valahogy a végére csak megtetszett a sorozat. Így utólag nem vagyok olyan rossz véleménnyel róla, sőt.

Viszont most néztem meg a Whisper of the Heartot.
Aranyos volt. Kicsit olyan, mint a Toki wo Kakeru Shoujo, csak sokkal oldschoolabb meg persze Miyazakisabb.
Szal aki még nem látta volna, az nézze meg, kellemes kis diákszerelmes-fantáziavilágos-szentimentális történet. Tipikus Miyazaki a jobb fajtából (még ha nem is ő rendezte). Most töltöm a The Cat Returns-t
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2008-05-18, 01:19:05diákszerelmes-fantáziavilágos-szentimentális történet. Tipikus Miyazaki a jobb fajtából
Kötekedek: szerintem épp, hogy nem tipikus Miyazaki (ettől persze nem lesz rosz). A fantasztikum is elég minimális benne, inkább aranyosan földhözragadt - ebben tényleg emlékeztet a TokiKakéra.

Viszont báró Humbert von Jikkingen FTW!

motifator

#5042
Nekem (többek között) a karakterek tesznek igazán egy Miyazakit Miyazakivá, és azt tisztán hozza a Whisper of The Heart.
A történet meg persze, hogy földhözragadtabb, hiszen kivételesen a való világban játszódik mindenféle supernatural stuff nélkül. A fantáziavilág benne tényleg csak fantázia, de abból az 1-2 jelenetből is lejön a Miyazaki érzés.
Engem amúgy az egész a Laputára emlékeztet. Persze teljesen más az egész, csak valahogy a karakterek, a hangulat azt hozza leginkább. De benne van valahol a Chihiro és a Kiki is (igazából a női főszereplői annyira jellemzőek, hogy messziről fel lehet ismerni).
Csak azért, mert nem supernatural, még lehet tipikus Miyazaki. A TokiKaket csak azért írtam, mert high-school romance film, de a stílusjegyek egyértelműen Miyazakira jellemzőek.
Egy szó, mint száz, jó volt, na. Ha még nem láttátok, nézzétek!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Kyoushirou to Towa no Sora 1-6
Pure shit, made of facepalm & fail. Annyira kínos hogy részenként be kell iktatnom 5 percnyi pihentető videózást Cüneyt Arkın válogatott életművéből. De egyszerűen nem bírom abbahagyni. Annyira rossz hogy már majdnem jó, de azért még rossz, igazi B-kat trash animu, amitől Uwe Boll is elsírná magát. Nem tudom még hogy zseniális-e, de jó úton halad. :falba:

motifator

Most fejeztem be a Neko no Ongaeshit
Sokkal jobb, mint gondoltam volna.
Teljesen elborult fantáziavilág az egész, de nem az a cukormázas totorós akármi, amire számítottam. Sokkal jobb. Valóságtól teljesen elrugaszkodott, valahol mégis földhözragadt. Zseniális karakterek vannak benne, néhol meglepően poénos, néhol meglepően creepy.
Egyszóval zseniális, alig több, mint óra, töltsétek, nézzétek!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Legend of Galactic Heroes (110 rész): Epikus történet a Galaktikus Birodalom és Szabad Bolygók Szövetsége közötti háborúról, melyet mindkét oldalon egy-egy ifjú stratégigai géniusz vezet. Az ő küzdelmüket, életüket, körülményeiket mutatja be hihetetlen alapossággal. Több rész is egy-egy mellékszereplőt részletez - hogy honnan jött és jutott el ide - miközben az illető soha többé nem tűnik fel. Gondosan kidolgozott háttér és karakterfejlődés jellemzi. Sok jót írhatnék még, de nem teszem; az AA-s ismertető nagyon is alapos, aki annak alapján kedvet kap, az nézze meg a movie-t vagy az első 3 részt, ami tulajdonképpen majdnem ugyanaz.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2008-05-19, 02:42:50cukormázas totorós

Now that is a quite extraordinary thing to say.

Quote from: Selmo on 2008-05-19, 06:14:01
Legend of Galactic Heroes (110 rész): Epikus történet a Galaktikus Birodalom és Szabad Bolygók Szövetsége közötti háborúról, melyet mindkét oldalon egy-egy ifjú stratégigai géniusz vezet.
Kötekedés: ez így nem pontos, mert Yang Wen-Li már bőven 30 fölött van a sorozat indulásakor...
QuoteAz ő küzdelmüket, életüket, körülményeiket mutatja be hihetetlen alapossággal. Több rész is egy-egy mellékszereplőt részletez - hogy honnan jött és jutott el ide - miközben az illető soha többé nem tűnik fel.
Ez sem pontos, mert sok mellékszereplőnek nagyon is fontos szerepe lesz a későbbiekben.
Failure is the default option

motifator

Nem tudom, nekem a Macskák királysága elég betegnek tűnt itt-ott, legalábbis ahhoz képest, hogy Miyazaki családi film.

Mondjuk jobban belegondolva minden Miyazaki film beteg valamennyire.
Valszeg az a helyzet, hogy egy Kiki szintű gyerekmesére számítottam, és kellemesen csalódtam, hogy egy Chihiro szintű gyerekmesét kaptam. Most ne menjünk bele abba, hogy mi számít Kiki szintnek és mi számít Chihiro szintnek, a többség remélem érti, hogy mire gondolok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-19, 11:29:46
QuoteAz ő küzdelmüket, életüket, körülményeiket mutatja be hihetetlen alapossággal. Több rész is egy-egy mellékszereplőt részletez - hogy honnan jött és jutott el ide - miközben az illető soha többé nem tűnik fel.
Ez sem pontos, mert sok mellékszereplőnek nagyon is fontos szerepe lesz a későbbiekben.
Elárulnád, hol van itt ellentmondás?

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: Selmo on 2008-05-19, 06:14:01
soha többé nem tűnik fel

Előfordul, hogy "egyszer használatos" mellékszereplőket mutat be, de nem ez a domináns.
Mindegy, részletkérdés.
Failure is the default option

Alkyra

#5050
Huuu...Jó ez az anime.XD [spoiler]A sztori most vett egy nagy fordulatot. A következő részben szerintem már nem lesz semmilyen nyomozás...elvégre az épület le lett bontva, Rin (talán, végre) meghalt s Mimi is ment valahova a bőröndjével s a kutyával...Bár az már valamikor 2060 környékén lesz, ahogy ismerem a készítőket.XD[/spoiler]
Ennek nagyon fogom várni a következő részét...:P

Manitu

Quote from: Alkyra on 2008-05-19, 18:04:57[spoiler]Rin (talán, végre) meghalt[/spoiler]
Kötve hiszem, illetve ne merészeljék :ejnye:


Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2008-05-19, 19:07:24
Quote from: Alkyra on 2008-05-19, 18:04:57[spoiler]Rin (talán, végre) meghalt[/spoiler]
Kötve hiszem, illetve ne merészeljék :ejnye:

Elég gyorsan történt, szal jah, ennél látványosabb halála lesz remélem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Maid guy ep 6.

Csak nálam ilyen tré a hang, vagy másnál is?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

mennyire követi a Hitman Reborn anime a mangát? és mennyi fillerezés van benne?

Alkyra

#5055
Quote from: chilip on 2008-05-20, 18:25:09
mennyire követi a Hitman Reborn anime a mangát? és mennyi fillerezés van benne?

el ne kezd. Az anime 90%ban quality. Annyira zavaró, hogy a 4. rész után nem bírtam már s letöröltem...(belenéztem azért a későbbi részekbe s nem tűnik el..)

chilip

#5056
oké :D marad a manga

ed.: Daughter of 20 faces ep 6 - hihetetlen jó volt, elég durván hullottak a jó szereplők. és eddig ráadásul szinte sebezhetetlen érzetet keltett a banda, itt meg visszarángatta a nézőt a rész, hogy bizony csak emberek.

ed.2.: Maid Guy ep 6 - this is something else... :D :LOL-Mozdony:

Member

Quote from: Alkyra on 2008-05-19, 18:04:57
Huuu...Jó ez az anime.XD [spoiler]A sztori most vett egy nagy fordulatot. A következő részben szerintem már nem lesz semmilyen nyomozás...elvégre az épület le lett bontva, Rin (talán, végre) meghalt s Mimi is ment valahova a bőröndjével s a kutyával...Bár az már valamikor 2060 környékén lesz, ahogy ismerem a készítőket.XD[/spoiler]
Ennek nagyon fogom várni a következő részét...:P
Egy pillanatra azt hittem, bedurvult a KnJ, a nevek miatt. :lol:

Alkyra

Quote from: Member on 2008-05-22, 09:09:07
Quote from: Alkyra on 2008-05-19, 18:04:57
Huuu...Jó ez az anime.XD [spoiler]A sztori most vett egy nagy fordulatot. A következő részben szerintem már nem lesz semmilyen nyomozás...elvégre az épület le lett bontva, Rin (talán, végre) meghalt s Mimi is ment valahova a bőröndjével s a kutyával...Bár az már valamikor 2060 környékén lesz, ahogy ismerem a készítőket.XD[/spoiler]
Ennek nagyon fogom várni a következő részét...:P
Egy pillanatra azt hittem, bedurvult a KnJ, a nevek miatt. :lol:

:lol:

Member

Araki jópár sz*rt megnézett, amíg bent rohadtam a fősulin, most nagy bepótlás. Toast bekészítve, olcsó sörök behűtve, Coop Cola ami ébren tart, agyam kikapcsolva...

Teenage Mutant Ninja Turtles OAV
+ = Japán sz*r?
Ööö, fogd meg azokat az istenverte teknőcöket, rakj bele két nagycs*csű anorexiás tündért, akik egymás ellentétei, spékeld meg azzal a bugyuta 8 éveseknek szánt humorral, Zúzót csináld olyan giccses rakás f*snak, amennyire csak tudod, Krain meg kapjon olyan hangot, amivel el tudod űzni a kertből a bagzó macskákat. Az első részben a két tündéré a főszerep, Power Rangers-es átváltozások és egyesülések tarkítják, amikhez van a MutaStone és a Dark MutaStone, a másodikban persze Japánba utaznak és ott is bénáznak egy sort egy harmadik MutaStone-nal. Förtelmes, én mondom, ki kéne herélni azt a barmot, aki ezt kitalálta. 1.01/10, mert a Saikano-nál nem sz*rabb.

Golden Boy
Legalább már tudom, mit vigyek be a lenyugvó vizsgaidőszak végén. :)
Bicajon indult, bicajon ért véget, a főhős kellően perverz (engem nem ér utol, de már majdnem :)), tetszik a másoknak ártani nem akaró hozzáállása, meg hogy érdekes csajokat szedtek össze, ha már testileg nem tetszenek. Az arcok rajzolása kiemelkedő (az 5. részben a kimono még az, ami előtt lehidaltam), a poénok jók, a befejezés frankó, ezért 9.5/10
(A 100. szavazatom, hohohó!)

Damekko Doubutsu
Höhö Öhöhöhö Höhöhöhöhöhö... Höntai van? 8.5/10

Még le kell tudnom 15 rész Hayate no Gotoku-t, jujj de jó lesz. :rolleyes:

SaiyaGin

Avagy 502. és 503. rész.

Egyszerre két helyen se Conan, se az FBI-os barátocskái nem tudnak nyomozni, és ez bizony jelentős problémákat okoz.
Az 502.-ben volt több ütős engrish szöveg, a legbrutálabbat mindjárt belinkelem a Nagyon lol topikba.

frozenstein

Baccano! 14-15
A 13 rész mellé kapunk még három résznyi extrát is (összefüggő sztori), ebből a 16-os még nem jött ki. A színvonal továbbra sem esett, aki szeretne még több Baccano-t látni az nézze meg.

minuszmiki

Asszem megvárom a 16.-at, de ez most váratlanul ért. Mindenesetre örülök. :)

Member

Inukami Movie nagy volt, remélhetően a sorozat majd kb. megközelíti. :) Azt is majd egyben kell végigtolni, te jó ég... Di-Gi-Charat 1-3 meg... Már tudom, zso miért nem engedi fel f*pre...

Soldier

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:46:01
Azt is majd egyben kell végigtolni, te jó ég...

annyira nem gázos  :P

Quote from: minuszmiki on 2008-05-24, 17:57:02
Asszem megvárom a 16.-at, de ez most váratlanul ért. Mindenesetre örülök. :)

+1

Manitu

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:46:01Di-Gi-Charat 1-3 meg... Már tudom, zso miért nem engedi fel f*pre...
Fárasztó tud lenni nagyon  :angyali:


Selmo

#5066
Terra e... (24 rész): Már nem emléxem ki hívta fel rá a figyelmem, de nem tudtam felállni mellőle és egyben végignéztem. Vagy csak LoGH-nál megszoktam, hogy tizesével falom a részeket. :D Némi űrcsatát azért vártam, ezért is néztem a LoGH után és nem is csalódtam.
A történet röviden: az emberiség salakká szennyezte a Földet és kirajzott új otthont keresni. A társadalom totális irányítás alatt van, a gyerekek "felnőtté" válásukkor emlékezet törlésen esenk át és soha többé nem látják a szüleiket. Azonban felbukkan egy mutáció, ami bizonyos embereket hatalmas pszionoikus erővel ruház fel. Tárgyakat mozgatnak, gondolatokat olvasnak és egyéb a társadalomra nézve veszélyes képességeik vannak. Ezért ki kell írtani őket. Mu-nak nevezik magukat és igyekeznek a hozzájuk hasonlókat megszöktetni, mielőtt likvidálnák őket. Róluk és a csatározásaikról szól ez a történet, de azért mélyebb mondanivalója is van.

Black Blood Brothers (12 rész): Agyatlan hentelés vámpírokkal ala Hellsing. Érdekes módon a főszereplő itt is pirosban utazik. Van benne pár érdekes gondolat, de rövidsége miatt ezek ennyiben is maradnak. Semmi extra, - kis titok, kis csavar, kis love - de unaloműzésnek elmegy, vámpír fanoknak esetleg jobban bejön.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Porco Rosso (m2)
Részletekben néztem videóról, egy kicsit talán lassan haladtam vele.  ^^"
Nagyon tetszett, de a [spoiler]zoofil[/spoiler] jellegű jelenetek néha zavaróak voltak.

NLZ

Quote from: Selmo on 2008-05-26, 00:54:19
Terra e... (24 rész): Már nem emléxem ki hívta fel rá a figyelmem, de nem tudtam felállni mellőle és egyben végignéztem. Vagy csak LoGH-nál megszoktam, hogy tizesével falom a részeket. :D Némi űrcsatát azért vártam, ezért is néztem a LoGH után és nem is csalódtam.
A történet röviden: az emberiség salakká szennyezte a Földet és kirajzott új otthont keresni. A társadalom totális irányítás alatt van, a gyerekek "felnőtté" válásukkor emlékezet törlésen esenk át és soha többé nem látják a szüleiket. Azonban felbukkan egy mutáció, ami bizonyos embereket hatalmas pszionoikus erővel ruház fel. Tárgyakat mozgatnak, gondolatokat olvasnak és egyéb a társadalomra nézve veszélyes képességeik vannak. Ezért ki kell írtani őket. Mu-nak nevezik magukat és igyekeznek a hozzájuk hasonlókat megszöktetni, mielőtt likvidálnák őket. Róluk és a csatározásaikról szól ez a történet, de azért mélyebb mondanivalója is van.

Black Blood Brothers (12 rész): Agyatlan hentelés vámpírokkal ala Hellsing. Érdekes módon a főszereplő itt is pirosban utazik. Van benne pár érdekes gondolat, de rövidsége miatt ezek ennyiben is maradnak. Semmi extra, - kis titok, kis csavar, kis love - de unaloműzésnek elmegy, vámpír fanoknak esetleg jobban bejön.
Az FTP-n fenn van egy [Medgirl]_Terra_e..._[66655E0F].mkv file, ez az 1980as film változat?
[reserved]

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.