Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Prof. William

#5370
Quote from: Chronus on 2008-07-11, 02:58:48
Quote from: Soldier on 2008-07-11, 01:49:45
Quote from: Chronus on 2008-07-11, 00:30:48
Eureka Seven: up to ep14

I'm in love. 9.5/10 (mert csak)

en a ttgl utan neztem meg pont , ha nem látom elötte akkor valoszinü en is hasonlo értékelést adtam volna sőt.. de igy "gyengébb" lett,de még vár rád pár rész majd utana meglassuk, hogy akkor hogyan alsz a dolgokhoz /nekem az utolso x rész tetszett nagyon x) / : ) have fun  :cool:



Amúgy meg... elég ritka az a shounen amiben a főhős a második részben már szerelmet vall a csajnak  :rotfl:.... és együtt is maradnak, úgy ahogy persze  :rotfl:


Ja. :) Álltalában az a 24/26 51 - részekre szokott csúszni. :)

chilip

Telepathy Shoujo Ran ep 3 - első 2 részre azt mondtam még hogy szórakoztató (a maga módján), de ez a rész szánalmas volt  :ejj:

Chronus

Eureka Seven: up to ep26

[spoiler][/spoiler]


Alkyra

Quote from: Chronus on 2008-07-11, 18:40:59
Eureka Seven: up to ep26

[spoiler][/spoiler]



Ennyire bejönn? Én is végignéztem, de nem volt rám ilyen hatással.Oo

Chronus

Quote from: Alkyra on 2008-07-11, 19:25:13
Quote from: Chronus on 2008-07-11, 18:40:59
Eureka Seven: up to ep26

[spoiler][/spoiler]



Ennyire bejönn? Én is végignéztem, de nem volt rám ilyen hatással.Oo

Heh. Számold bele hogy szakítás után vagyok :D Ilyenkor romantikus epic shounen = win :D Igazából a zene is hatalmas hangulatot ad hozzá.

Alkyra

Quote from: Chronus on 2008-07-11, 20:12:56
Quote from: Alkyra on 2008-07-11, 19:25:13
Quote from: Chronus on 2008-07-11, 18:40:59
Eureka Seven: up to ep26

[spoiler][/spoiler]



Ennyire bejönn? Én is végignéztem, de nem volt rám ilyen hatással.Oo

Heh. Számold bele hogy szakítás után vagyok :D Ilyenkor romantikus epic shounen = win :D Igazából a zene is hatalmas hangulatot ad hozzá.
Oh. Akkor már érthető.^^

Member


Soul

Quote from: Member on 2008-07-12, 02:39:58
Shin Cutey Honey

Ú ennek az F sorozatából(anidb-nél csak ott van német zászló) még anno a Sat1-en (vagy mi is volt már) pár részt elcsíptem, de semmire sem emlékszek már.Viszont nem is gondoltam volna hogy ennyi CH van, de csak az ova van végig subbolva.

Selmo

#5378
Shining Tears X Wind (13 rész): Játékadaptáció és ez meg is látszik rajta, a történet rohan előre és az ember néha csak néz, hogy: mi van? Dupla ennyi részben talán még hihetően el is mesélhették volna ezt a sok fordulatot. Végül is szépen meg lett rajzolva, amikor az ember nem vágyik különösebb agymunkára, könnyedén végignézi, mert legalább pörögnek az események.
Ja igen, röviden a történet: pár iskolás átkerül egy másik világba, ahol éppen háborúskodás folyik - meg a szokásos blabla - és ráeszmélnek a fiúk, hogy "lélekpengéket" tudnak kihúzni a társnőjükből. A csajoknak ezzel kb. ki is merült a szerepük, adják a kardokat és tördelik a kezüket. Egyikük kivétel, de ő meg szimplán őrült. Aztán a végefelé már [spoiler]boldog-boldogtalanból kardokat rángatnak elő, persze csak a srácok. ::)[/spoiler] Szép-szép, meg érdekes alapötlet, de egyszer nézhető, felejtős végeredmény.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-07-12, 02:39:58
Shin Cutey Honey

Újabb kihagyhatlan alapmű.

:lol:

Egyébként hogy csinálod, hogy fél oldalon keresztül szapulsz egy sorozatot, aztán  mégis egész magas mégsem alacsony pontszámot adsz rá?

Member

Quote from: Selmo on 2008-07-12, 06:45:29
Shining Tears X Wind (13 rész)
Csábító. :) Kissé mint a Sailor Moon tiszta szíves szériájában, amikor kijelentették, hogy a tiszta szív ritka és értékes, aztán zónázással az egész városból csak azt vertek ki. :)
Quote from: SaiyaGin on 2008-07-12, 08:29:37
Egyébként hogy csinálod, hogy fél oldalon keresztül szapulsz egy sorozatot, aztán  mégis egész magas mégsem alacsony pontszámot adsz rá?
A 7 nálam már bőven a közepes kategóriája (ennek ellenére egyszer adtam már 1-et). Meg nem mindegy, hogy röhögök a hibáin, kommentálni kell ahhoz, hogy tetszen, vagy pedig csak simán a hajamat tépem. De szerintem ez látszik a hangvételen. :)

Alkyra

Quote from: Member on 2008-07-12, 02:39:58
Shin Cutey Honey

Újabb kihagyhatlan alapmű.

Ahahahahaha. Ügyes! Kéne nyitni egy külön site-ot ilyen ismertetőknek, nem?XD Majd én írom a Strike Witch-et.XD

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-07-12, 10:57:11
A 7 nálam már bőven a közepes kategóriája (ennek ellenére egyszer adtam már 1-et). Meg nem mindegy, hogy röhögök a hibáin, kommentálni kell ahhoz, hogy tetszen, vagy pedig csak simán a hajamat tépem. De szerintem ez látszik a hangvételen. :)

Ja, vagy úgy!

On: a Slayers Revolution 2. része is nagyon jó volt.  :jee:

Chronus

#5383
Quote from: Member on 2008-07-12, 02:39:58
Shin Cutey Honey

Újabb kihagyhatlan alapmű.

Jó is az :D bár RE: Cutey Honey openingje valahogy jobban bejött  :rotfl: Gainaxos agymenés.

http://youtube.com/watch?v=r0rMFj_LFxY

(ezt pedig tilos megnézni :D )

chilip


Member

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-12, 11:51:01
On: a Slayers Revolution 2. része is nagyon jó volt.  :jee:
Kicsit filleresen indul a 4. évad, de legalább nem hasonlít a Next/Try kombóra. A Dr. House-os üldöző érdekes fényt ad neki.

Quote from: chilip on 2008-07-12, 12:27:51
http://youtube.com/watch?v=smhiiPYO4ds&feature=related :D
Ez miatt kezdtem el TTLG-t nézni, azt hittem, paródiasorozat.

Quote from: Alkyra on 2008-07-12, 11:23:05


Ahahahahaha. Ügyes! Kéne nyitni egy külön site-ot ilyen ismertetőknek, nem?XD Majd én írom a Strike Witch-et.XD
Az alapötlet nem rossz, azért nem gondoltam még rá, mert most amúgy sincs projectem Kaibán kívül aztán legalább így frissül vmi. :) sirtamolyanszaranime.blog.hu pl. ideális név lenne neki. :D De nem lenne egyszerűbb beküldeni őket AAnak? :lul:

bimanc

Újramegintén, itt az idő a trollkodáshoz.
Először is AA-nak ne küldjétek be az ilyeneket, mert ezek az írások nem ismertetők, hanem kritikák. Bocs, hogy ilyet mondok, de ha kiváncsi vagyok egy animére, és ezért elolvasom az ismertetőjét, akkor baromira nem vagyok kiváncsi az iró személyes véleményére. Azért hozzáfűzném, csak hogy ne értsétek félre, jól vannak ezek megírva, viccesek, stb, csak  nem ismertetők. Ja és grat hozzá Member, tényleg szórakoztató, de valahogy úgy érzem, mintha kicsit keveset tudnál az anime hátteréről. Bár lehet, hogy direkt írtad azokat a dolgokat, mert kellett a poénokhoz. Mindegy. Főbb vonalakban egyetértünk, bár szerintem Honey nagyon szórakoztató figura.

Alkyra, te meg ha még mindig nem érted a dolgot, akkor írd csak meg azt a Strike Witches kritikát, kiváncsi vagyok rá, de komolyan.
Btw, a második része nagyon epic volt. Ilyen harcokat kb. a sorozatok végén szoktak adni. És már alakul a shoujo-ai vonal is.  :D
Jóska-chan rulz!

Member

Különbözünk, engem inkább azok nem szoktak érdekelni, hogy "ez meg ez van az első részben", "ő írta, aki ezt meg ezt is", ilyeneket max akkor vagyok hajlandó olvasni, ha éppen induló műhoz adnak ötletet, de a nyáriban örültem, hogy az arc beírt jópárat a saját gondolataiból, nem is rosszakat. :D
Általában csak az szokott érdekelni, hogy az animu maga milyen, hogy mennyiben saját ötleteken alapszik, mennyiben utal vmire és esetleg mennyiben nyúl. A többi részletkérdés. :)
Honey szórakoztató, én végülis remekül szórakoztam, de ettől még nem lesz kifejezetten jó. :)

bimanc

Bocs, valamit kifelejtettem, így tényleg nem sok értelme volt annak, amit mondtam. Szóval azért nem vagyok kiváncsi az író véleményére, mert nem ismerem annyira az illetőt. Nem tudom milyen az ízlése, a személyisége, ezért nem tudok mit kezdeni a véleményével. Ha egy kicsi, jól összekovácsolódott közösségnek írod, akkor rendben van, de ha egy adatbázisba, akkor már nem lehet ilyen hosszú és spoileres leírást adni. Bár anidb-n is milyenek vannak... például Megazone 23 ismertetője.  :frown: 
Egyébként meg úgysem fog mindenkinek tetszeni, mert ja, különbözőek vagyunk.
A CH-ra szerintem én is kb közepes-nézhető értékelést adnék, csak maga a karakter szerethető. Viszont azt ugye tudod, hogy Go Nagai fiúknak alkotta az eredeti sztorit, tehát ez egy shounen-magical girl (és az első shounen, amiben nő volt a a főszereplő)? A Flash sorozat készült kifejezetten lányoknak, na az olyan is. Ha a Sailor Moon-t láttad akkor ezt is.
Danbei-ről meg akkor még elmondanám, hogy Go Nagai korábbi műveiben szereplő "hősök" támadásait használja, pl. Mazinger Z, Devilman, stb. (Ha valaki nem tudta volna esetleg)

P.S.: a Strike Witches meg esetleg kaphatna saját topicot, mert ha páran megnézik (elég csak a nyolc és fél perces ovát) akkor úgyis beindul a kommentelés.  :D

kikuchiyo

Mnemosyne 06

Nem tudok kiegyezni ezzel az utolsó résszel... a mellbimbó/perc aránnyal még akár elégedett is lehetnék, de a mindfuckot túlzásba vitték. Majd valaki magyarázza el, hogy mi is van ezzel az Yggdrasillal.
Failure is the default option

Chronus

#5390
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-12, 18:59:41
Mnemosyne 06

Nem tudok kiegyezni ezzel az utolsó résszel... a mellbimbó/perc aránnyal még akár elégedett is lehetnék, de a mindfuckot túlzásba vitték. Majd valaki magyarázza el, hogy mi is van ezzel az Yggdrasillal.

Lényegében az a tenshi akivel Rin beszélgetett telefonon volt a Yggdrasil őrzője, és ezt a címet adta át Rin-nek annak érdekében, hogy legyőzhesse azt az idióta metroszexuális Apos-t aki úgy döntött, hogy csap egy nagy lakomát az egész bolygó lakosságából....

...tényleg ennyi volt a lényeg... Z-kategóriás movie ending. Semm nem lett megmagyarázva. Nuff said.

Eureka Seven: finished

*phew*, omg.... az utolsó 15-20 rész egy olyan batáris nagy emitional rollercoaster volt, hogy egyes részeken valahol a sírás és a röhögés közt váltakoztam szellemileg. Nem azért mert szar lenne, hatalmas volt, epic, grandiózus, de ugyanakkor egyes részeken nagyon szomorú vagy groteszk módon zavaró, máshol pedig teljes "cheer up" hangulat és láv volt végigöntve, szóval elég érdekes élmény volt.

Az egész concept is érdekes volt amúgy, a Scab Coralal és az emberekkel, valamint hogy akkor most mi lett a Föld-el és mi lesz ez után. Nem akarok semmi konkrétat mondani, mert elég nagy revelationok mentek az utolsó pár részben és csak ellőnép a poént annak aki még nem látta, de megéri megnézni.

Szerintem egy nagyon jó sorozat volt, habár az utolsó rész holdbavésős jelenete nekem már túl sok volt, de azon kívül semmi mást nem kifogásoltam az endingben. A végére aztán három szerelmespárt is kaptunk, persze a főhőspárral együtt, akik tnyleg nagyon aranyosak voltak, és részemről elnyerték a "shounen kategóriás animék legjobb szerelmes főhőspárja" díjat....

....de az ultimate számomra akkor is az utolsó előtti vagy az előtti (már passz) részben összejövő Anemone és Dominic jelenete volt. :rotfl: Ahogy a csaj a repülő mechából kiszállva utánnaugrik a zuhanó Domicic-nak. Nagynehezen elkapja, ölelés, csók, vigyorognak...de még mindig zuhannak :D és a nagy zavarban elhangzik a párbeszéd

Anemone: I'll forgive you for that! You came to me! You Saved me!
Domicic: (tulajdonképpen még mindig zuhannak, és kb a csaj mentette meg) Did.. I really save you?
Anemone: Well.... you tried to! (*kiss*)

Kész... Dőltem a röhögéstől :D Igazi epic sírvaröhögős jelenet volt. Ami az után jött, az kb egy standard epic lezárása volt egy nagyon jó animének. De ez a jelenet számomra ütött mindent.

Szerintem kb 4 részre lehetne osztani az animét, az első 10 rész kb a bevezetés a karakterekbe, ami elrettenther pár embert (állítólag), de én még azokat is élveztem. Aztán jön kb 15 rész durvulás sztoriban, és megkomolyosik az egész, majd még 10-05 rész emotional rollercoaster amiről beszéltem, amikor szerelmi bajok vannak, és végezetül még 10-15 rész újra-epicesedés, ami lezárja. Ebből szerintem az első 10 rész volt a leggyengébb, de mint mondtam, én azt is élveztem. A második part teljesen win, az utánnalévő harmadik egy micsit megható és fejleszti a karakterek személyiségét, a maradék 10 rész pedig pure win.

Csak ajánlani tudom. Nekem marad 9.5/10.

Hamsta

Quote from: chilip on 2008-07-12, 12:27:51
http://youtube.com/watch?v=smhiiPYO4ds&feature=related :D

Ez a dal nekem kell. Sauce? :angyali:

Szerk.: PriPri OST - Princess Princess Sweet Suite Vol 2 (Kakihara Tetsuya); ezen van? O.O

Member

Azt a qrva Princess Princess-t kell még végignéznem, abban is eléneklik, de nem tudom, hogy ugyanaz-e.


minuszmiki

Quote from: Member on 2008-07-14, 23:23:31
...ez a sorozat tökéletes.
Nahát, érdekes módon ugyanaz a véleményed a dologról, mint nekem. ::)

kikuchiyo

Mindig kényelmetlenül érzem magam, ha Membernek tetszik valami, ami nekem is...

Also
QuoteEgyrész  Balalaika itt alkotott először igazán nagyot és lépett elő az egyik kedvenc női karakteremmé unblock (később, a végén még tesz azért, hogy megszeressem :D)
Quotekedvenc női karakteremmé unblock (később, a végén
Quoteunblock
Quoteunblock
Quoteunblock
Quoteunblock
Failure is the default option

minuszmiki


Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-14, 23:57:09
...
Quoteunblock
En is neztem. Leirva se latom sokat.
Amblokk. De meg nem mondom 100% honnan jött. Tuti valami svab joveveny, am Block.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#5398
Quote from: Kvikveg on 2008-07-15, 00:10:22
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-14, 23:57:09
...
Quoteunblock
En is neztem. Leirva se latom sokat.
Amblokk. De meg nem mondom 100% honnan jött. Tuti valami svab joveveny, am Block.
én is ilyesmire tippelek. szépen magyarosítva "ámblokk" vagy "ánblokk"-ként szokták írni.

de ha tudom, hogy ilyesmi "csodákat" hagyok ki Member beszámolóinak átugrásával... innentől garantált olvasód leszek :D

minuszmiki