Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Solid Snake

#6120
Quote from: Junchi on 2008-12-16, 21:12:00
Háát, ha továbbra is agymegmozgató művet szeretnél, akkor ajánlom inkább a Mushishit, ha még nem vaccsoltad volna meg :3

Jé, tényleg, azt is meg kéne már nézni, elég régóta itt pihen a vinyómon (van egy érzésem, hogy Gmer Draconire ezen post elolvasása után határozottan nem fog kedvelni :3).

Quote from: Junchi on 2008-12-16, 21:12:00
Lain meg szintén az az egyszer nézhető kategória (héé, rühellem a cyberpunk cuccokat, említettem már? *elbújik*)

Én meg cyberpunk fag vagyok, szóval ez nem lesz probléma.  :__devil:

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2008-12-16, 21:16:29
Quote from: Junchi on 2008-12-16, 21:12:00
Háát, ha továbbra is agymegmozgató művet szeretnél, akkor ajánlom inkább a Mushishit, ha még nem vaccsoltad volna meg :3

Jé, tényleg, azt is meg kéne már nézni, elég régóta itt pihen a vinyómon (van egy érzésem, hogy Gmer Draconire ezen post elolvasása után határozottan nem fog kedvelni :3).
...
Megnezed. Most.
;)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2008-12-16, 21:33:20
Megnezed. Most.
;)

Rendben (ha nem is most, de az első vizsga után tutira).  :D

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2008-12-16, 21:16:29
Quote from: Junchi on 2008-12-16, 21:12:00
Háát, ha továbbra is agymegmozgató művet szeretnél, akkor ajánlom inkább a Mushishit, ha még nem vaccsoltad volna meg :3
Jé, tényleg, azt is meg kéne már nézni, elég régóta itt pihen a vinyómon (van egy érzésem, hogy Gmer Draconire ezen post elolvasása után határozottan nem fog kedvelni :3).

NE LEGYÉL LÁMA, NÉZD MEG. MOST.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2008-12-16, 21:05:57
A vizsgaidőszak további részére eddig Serial Experimental Lain-t és Texhnolyze-t tervezek végignézni. Szerintetek így a Kaiba-féle agykisülés után megéri belekezdeni?
Bármikor, mindkettőbe (Ne hallgass az eretnekre, a Lain bőven az egyszer nézhető kategória fölött van ;)). És szerintem neked a Texhnolyze lepusztult antiutópiája is be fog jönni, szóval csak bátran. :)

Mushishit meg nekem is meg kéne néznem már.

NLZ

Lain jó, csak ne ijedj meg, hogy az első 5 részben nem történik semmi. :D
[reserved]

Én

Elkezdtem a Dennou Coil-t. Eddig egy nagy rakás semmi (érdekes ez a cyberworld, de nem túl izgalmas), gondolom inkább a második fele lesz a pure awesomeness amiről regéltetek.

motifator

A második felében tényleg több dolog történik, de nekem már a kezdetektől fogva tetszett az egész világ.
A szakállas rész meg mega epic :lol:
De összességében egy must see anime, az utóbbi 1-2 év egyik kiemelkedő darabja.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zanador

School Days

Igy egyszerűbb:
[spoiler]
Dél körül fejeztem be, most elkezdett fájni az oldalam a röhögéstől. Ah, majd elmúlik, de az élmény örök.
Aki elolvas egy school days cimű postot, és még spoilerbe is beletekint, gondolom már ismeri a sorozatot, talán játékot is, de legalábbis nem ez az első spoiler, szóval nem megyek bele alapsztori leirásába [nem akartam előkotorni a saját topicját olyan békésen eltemetődött :) ].
Először arra gondoltam, hogy ilyen egysikúan kezelni a csajokat mint itt, animében még nem láttam.. gondolok itt arra, hogy egy csók után (az se számit, hogy a csókot akarják-e) minden egyébb részlet fölösleges, onnantól b**ható bármelyik. Ami mint ilyen nekem elsőre pazarlásnak tűnt, mert egy csomó lehetőséget alapból kizár amit a való élet meg a többi anime azért megpróbál kiaknázni, mégha gyakran sikertelenül is. Aztán rájöttem, hogy ennyire sik hülye népséget nagyon másra úgyse tudtak volna fölhasználni, a két főbb szereplő meg a rekordtartó, mert ők megpróbálták egymást és saját magukat meggyőzni arról, hogy nem erről van szó, na mindegy.
A végét úg az 5-6. rész körültől sejtettem, pár apróságon kivül elég kiszámitható volt, de legalább jó előre elkezdhettem nevetni. :D Pl a terhességi játékot előre nem gondoltam volna, de egyértelmű volt, hogy csak kamu, elvégre fősrácnak csak farka van, töke az nincs.
[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

NLZ

Quote from: Zanador on 2008-12-17, 16:06:00
School Days

Igy egyszerűbb:
[spoiler]
Dél körül fejeztem be, most elkezdett fájni az oldalam a röhögéstől. Ah, majd elmúlik, de az élmény örök.
Aki elolvas egy school days cimű postot, és még spoilerbe is beletekint, gondolom már ismeri a sorozatot, talán játékot is, de legalábbis nem ez az első spoiler, szóval nem megyek bele alapsztori leirásába [nem akartam előkotorni a saját topicját olyan békésen eltemetődött :) ].
Először arra gondoltam, hogy ilyen egysikúan kezelni a csajokat mint itt, animében még nem láttam.. gondolok itt arra, hogy egy csók után (az se számit, hogy a csókot akarják-e) minden egyébb részlet fölösleges, onnantól b**ható bármelyik. Ami mint ilyen nekem elsőre pazarlásnak tűnt, mert egy csomó lehetőséget alapból kizár amit a való élet meg a többi anime azért megpróbál kiaknázni, mégha gyakran sikertelenül is. Aztán rájöttem, hogy ennyire sik hülye népséget nagyon másra úgyse tudtak volna fölhasználni, a két főbb szereplő meg a rekordtartó, mert ők megpróbálták egymást és saját magukat meggyőzni arról, hogy nem erről van szó, na mindegy.
A végét úg az 5-6. rész körültől sejtettem, pár apróságon kivül elég kiszámitható volt, de legalább jó előre elkezdhettem nevetni. :D Pl a terhességi játékot előre nem gondoltam volna, de egyértelmű volt, hogy csak kamu, elvégre fősrácnak csak farka van, töke az nincs.
[/spoiler]
Én viszont naív voltam és nem jártam utána és nem készültem fel arra, hogy ez ilyen lesz, hogy rohadnál meg. :D  Egyébként ha nem lett volna ez a sok lelki nyomoros szenvedés, akkor röhögtem volna rajta, de így csak a fejem fogom.
[reserved]

Chronus

Én meg abbahagytam az 5. résznél, mert elolvastam, hogy mi lesz utána, és rájöttem, hogy nekem ez nem kell. Gondoltam jobban járok, ha azt a képet őrzöm meg magamban az animéről, mikor az órán írásban kommunikálnak az elején. Azok poén jelenetek voltak.

NLZ

Kiakadtál az 5. résznél,
[spoiler]mikor a végén megkufirnyákolta a csajt?[/spoiler]
:D  Pedig poén ez, ha végignézed, én már kihevertem és csak röhögök. :)  Ilyen óralevelezős-aranyoska animék vannak tucatszámra, nem?
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-12-19, 00:11:23
Pedig poén ez, ha végignézed, én már kihevertem és csak röhögök. :)  Ilyen óralevelezős-aranyoska animék vannak tucatszámra, nem?

Óh, nyugi, az utolsó rész legvégét azért megnéztem :D Már csak kíváncsiságból is. :falba: :rotfl:

NLZ

Áhh, úgy nem poén. Az a jó, ha az ember naívan nézi a sok lelki nyomort, aztán egyszer csak puff. :D
[reserved]

Én

Quote from: Zanador on 2008-12-17, 16:06:00
[spoiler]
fősrácnak csak farka van, töke az nincs.
[/spoiler]
Magam sem fogalmazhattam volna meg szebben. :D

Zsiga

Aria the Animation
Aria the Natural
Aria the OVA: Arietta
Aria the Origination

Nem igazán tudok mit írni, de szerintem annyi épp elég hogy két év három hónap és két hét után először adtam ismét 10/10-et egy animének, így van összesen három 10/10-es szavazat az anidb-s listámon.

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-12-19, 01:30:59
Aria the Animation
Aria the Natural
Aria the OVA: Arietta
Aria the Origination

Nem igazán tudok mit írni, de szerintem annyi épp elég hogy két év három hónap és két hét után először adtam ismét 10/10-et egy animének, így van összesen három 10/10-es szavazat az anidb-s listámon.

HOLY *****!!  :he:

10-es?? Nah ezt megnézem Én is...

NLZ

#6138
Kis lassú, aranyos anime, de én nem bírtam egy résznél többet. :)  De ha megfelelő a hangulatod, akkor nagyon élvezni fogod. Nem véletlenül volt sokáig az AniDB-n a legjobbnak szavazott anime. Aztán Nodame letaszította. Most meg Code Geass R2 is. :zomg:

Szerk: megnéztem AniDB-n a School Days oldalát, és hangosan felröhögtem a tagek láttán. "good end" és "nice boat".  :lol:
Hogy lehet egy animéhez tagokat írni? :D
[reserved]

SaiyaGin

Kösz, hogy szóltok, eszembe jutott, hogy a School Days OVA-kat is meg kéne néznem egyszer...

motifator

Quote from: Alkyra on 2008-12-19, 01:33:24
Quote from: Zsiga on 2008-12-19, 01:30:59
Aria the Animation
Aria the Natural
Aria the OVA: Arietta
Aria the Origination

Nem igazán tudok mit írni, de szerintem annyi épp elég hogy két év három hónap és két hét után először adtam ismét 10/10-et egy animének, így van összesen három 10/10-es szavazat az anidb-s listámon.

HOLY *****!!  :he:

10-es?? Nah ezt megnézem Én is...
Tényleg hihetetlenül jó anime. Igencsak nehéz lehet beleszokni először, én 5-6 rész után dobni akartam, aztán vagy 2 hónap szünet után vettem újra elő. Végül ilyen 2-3 naponta 1-2 részes adagonként néztem meg, összesen vagy fél év alatt.
De imádnivaló az egész, az utolsó évadra egyszerűen nincsenek szavak, annyira tökéletes, I shed manly tears of joy multiple times, etc. Azóta is mosoly ül az arcomra, ha eszembe jut néhány jelenete az Ariának. És nekem még a Natural is nagyon tetszett, jobban, mint az első évad. Pedig azt sokan leszólják, hogy lassú, és azt mondják, hogy csak végigpörgetni érdemes.

A must see, without a doubt!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2008-12-19, 14:14:46
Tényleg hihetetlenül jó anime. Igencsak nehéz lehet beleszokni először, én 5-6 rész után dobni akartam, aztán vagy 2 hónap szünet után vettem újra elő. Végül ilyen 2-3 naponta 1-2 részes adagonként néztem meg, összesen vagy fél év alatt.
De imádnivaló az egész, az utolsó évadra egyszerűen nincsenek szavak, annyira tökéletes, I shed manly tears of joy multiple times, etc. Azóta is mosoly ül az arcomra, ha eszembe jut néhány jelenete az Ariának. És nekem még a Natural is nagyon tetszett, jobban, mint az első évad. Pedig azt sokan leszólják, hogy lassú, és azt mondják, hogy csak végigpörgetni érdemes.

A must see, without a doubt!
Nekem is jobban tetszett a Natural mint az első. Oo
Ja és ha Pesten jársz, szólj rám, jövök egy sörrel, a te ajánlód miatt kezdtem el nézni. :)

motifator

Wow, ennek örülök :) És ha lesz rá alkalom, a sört is behajtom  :szemuveges:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Samurai Champloo

Fantasztikus volt! Rég találtam olyan animet ami lekötött volna és viszonylag hamar megnéztem volna, de ez ilyen volt. Alig vártam hogy legyen egy kis időm megnézni egy-egy részt!

Történet nagyon jó, karakterek érdekesek és jó nézni a kapcsolatuk alakulását. Elsőre kicsit fura volt a hip-hop zene, meg némej szereplő, de hamar megszokható és kifejezetten élvezetessé teszi az animet.

Ajánlom mindenkinek!

Junchi

Quote from: sirtomi on 2008-12-20, 13:45:36
Samurai Champloo
Történet nagyon jó

Mi van? ^^; Az SC-nek köbö annyi volt a "története", hogy volt egy alapszituáció, amin el lehetett indulni és annyi. A cucc erőssége pont az, hogy maguk a karakterek vitték el a hátukon az egészet és ők maguk alakították a sztorit.

motifator

Én is úgy érzem, hogy az SC-nek pont nem a sztori volt az erőssége. A befejezést is olyan semmilyennek éreztem. De tény, hogy egy különleges anime, olyan, ami nagyon sokféle embernek is egyaránt tetszik.
A Samurai Champloo tipikusan olyan sorozat, amit nyugodt szívvel ajánlanék olyan embernek, aki még egyáltalán nem nézett animét, vagy csak 1-2 filmet/sorozatot látott.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Chronus

#6146
Quote from: Junchi on 2008-12-20, 14:03:06
Az SC-nek az erőssége pont az, hogy maguk a karakterek vitték el a hátukon az egészet és ők maguk alakították a sztorit.

+1

Megvannak a maga erősségei, de szvsz az a grafikai stílus, a humor, és a karakterek, plusz az egyedi hip-hop-edo korszak világ a töménytelen oda nem illő dologgal. Namszemüvegek, rapperek, baseball, ecetera....

A graffitis meg a halucinálós rész képes huzamosabb időre is beszüntetni az agytevékenységet.

chilip

Macademi Wasshoi ep8-ig  :lol: főleg az angyal megjelenése :D

SaiyaGin

Itazura na Kiss 1-4.

Úgy éreztem, hogy a heti 1 rész Nodame mellett nézhetnék valamit, amiben nincsenek mechák, kardok vagy szörnyek, végül erre esett a választásom. Az első két rész nem ragadott meg túlságosan, de most már kezd jobban tetszeni.
Egy kicsit emlékeztet a Nodamére a tehetséges de barátságtalan fiú-idióta lány alaphelyzet miatt.  :D

kelvor

Quote from: SaiyaGin on 2008-12-20, 22:02:24
Itazura na Kiss 1-4.

Úgy éreztem, hogy a heti 1 rész Nodame mellett nézhetnék valamit, amiben nincsenek mechák, kardok vagy szörnyek, végül erre esett a választásom. Az első két rész nem ragadott meg túlságosan, de most már kezd jobban tetszeni.
Egy kicsit emlékeztet a Nodamére a tehetséges de barátságtalan fiú-idióta lány alaphelyzet miatt.  :D

Múlt héten kezdtem én is neki, tulajdonképpen nem rossz a maga műfajában, de azért nem dobtam tőle hátast. Még van hátra 5 rész, kíváncsi leszek, hogyan zárják le. Szórakoztató de néha rettenetesen idegesít benne egy-két dolog.