Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic


Member

Valamiért világéletemben y-nnal írtam. Meg értelmes szó urbandick szerint. :)


Alkyra

#6214
Akane-iro ni somaru saka:

TEH RIE IS THERE....s ennyi. Másért abszolút nem érdemes ezt az anime-t nézni. Szokásos gyenge történet amit több, mint ezerfélre változatban láttunk már a végén egy eléggé kiszámítható csattanóval.  A rajzolása az esetek többségében rendben volt s a zene sem fájt annyira továbbá a karakterek a szokásos építőelemből lettek összerakva. Valószínűleg három hónap múlva már senki se fog rá emlékezni s ez így is van rendjén.
Végértékelés: 5+1(<=Thank that for Kugimiya-san)/10


Kannagi:

Nos ez is a fentebb említettek kategóriájába sorolható ám ez már jobban lett összerakva.  A szokásos karakterek mellett volt egy két érdekesebb jellem is(Nagi, Daitetsu s az otaku srác) akik dobtak a sorozat színvonalán egyet. A grafika s a zene egész jó volt, jómagam ritkán vettem észre "quality"-t benne.
Sokan panaszkodtak ahogy elnézem, hogy a vége kezdett egyre jobban "csöpögőssé" válni. Engem ebből csak a legvégén a vízparti jelenet zavart amúgy nem volt gondom vele. Ez várható volt végül is a történet szempontjából.( 12 részbe nehéz belerakni egy full történetet)
Az otaku "társadalmat" elnézve eléggé kétes, hogy folytatják(lásd mostani zavargások a mangát illetően), de reméljük a legjobbakat.
Nem egy epic műalkotás, de kellemes nézhető darab volt.
Végértékelés: 7/10

Junchi

Nyah, mégsem voltam lusta dög, ergo sikerült összenyervognom a Ga-Rei: Zero értékelőmet :3 (Warning! Elfogultság veszély!)

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2008-12-30, 12:42:09
Akane-iro ni somaru saka:

Hasonló a véleményem, bár egy H-OVA még megmentheti... :D

Member

Quote from: Junchi on 2008-12-30, 15:28:20
Nyah, mégsem voltam lusta dög, ergo sikerült összenyervognom a Ga-Rei: Zero értékelőmet :3 (Warning! Elfogultság veszély!)
Kicsit sokallom az első részek taglalását, egészen elfáradtam a végére. Sajnos az animét magát nem ismerem, így nem tudom elfogultságodat megítélni. (Bár a 10/10 mindig gyanús :D)

Junchi

Igazából azért is adtam végül maximális pontszámot rá, mert:

1) Végig pörgött, keveset pofáztak, ugyanakkor az akciózás még így sem ment a sztori rovására,
2) A hatásvadászat ellenére baromira bejött ^.^

Kritikus szemmel nézve nyilván nem 10 pont, de aki ismer valamennyire, az tudja, hogy könnyen rádobok egy-egy animére magas(abb) pontszámot, ha annak sikerül megmozgatnia :D

NLZ

Hogy tud ennyi embernek tetszeni ez a nyavajgós anime? :D
[reserved]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん



Alkyra

#6223
Ezt a smiley-t lementem... :lol:
Ha raknak bele valamiféle jófajta h-t akkor adok még +1 pontot a sorozatra, de ez már a jövő zenéje...

Member

Kannagi + Shoujo Sect

Vajon mit is gondolok a feliratprojectjeimről? ::)
Holnaptól elméletben Araki is betársul, találkozott néhány darabbal, amiről érdemes volna írnia.

NLZ

[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2008-12-31, 00:57:18
Igeeeeen! Híres lettem!!!
:lol:
Én már duplán az vagyok :D
Kannagiból az első rész nagyon tetszett, a második már annyira nem :/ Ezek szerint folytatni sem érdemes?
Macademit megnéztem a 7. részig. Epic Win.  :whoah:

NLZ

Ha még tetszik is a közepe, a végén tuti eldobod az agyad. Ha most kéne választanom, tuti nem nézném meg.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: Member on 2008-12-31, 00:37:36
Kannagi + Shoujo Sect

Vajon mit is gondolok a feliratprojectjeimről? ::)
Holnaptól elméletben Araki is betársul, találkozott néhány darabbal, amiről érdemes volna írnia.
QuoteAzuma Kazuma (Akakij Akakijevics?)
:lol: :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Ma reggel első dolgom volt, hogy javítottam Hofi nevének elírását. Nem tudom, hol volt az agyam este. :/

Mind híresek vagytok, Énnek pl. már tuti van pár "the almost dead one" fanoldala. :haha:

Xzone

Quote from: Member on 2008-12-31, 00:37:36
Kannagi + Shoujo Sect

Vajon mit is gondolok a feliratprojectjeimről? ::)
Holnaptól elméletben Araki is betársul, találkozott néhány darabbal, amiről érdemes volna írnia.

Az a keresztes kép nagyon LOL ám!

Junchi

Quote from: Xzone on 2008-12-31, 11:48:10
Quote from: Member on 2008-12-31, 00:37:36
Kannagi + Shoujo Sect

Vajon mit is gondolok a feliratprojectjeimről? ::)
Holnaptól elméletben Araki is betársul, találkozott néhány darabbal, amiről érdemes volna írnia.

Az a keresztes kép nagyon LOL ám!

Hány hajszálat vesztettél, mikor leszedted a cerluxot?  :hopp:

NLZ

Kare Kano
Iskolai élete egy fiúnak és lánynak, kik mindketten jótanulók, de igazából a lelki nyomoruk miatt játszák ezt a szerepet. Természetesen összejönnek és megfogadják, hogy megpróbálnak megváltozni, Kb ennyi, bemutatja sok iskolatársukat is a történet, ami kb egy évig tart. Könnyed romantikus vígjáték, lelki nyomor nincs, mikor elkezdtem aggódni, hogy itt kezdődik a szar, akkor is viszonylag jól kimásztak belőle.
Egészen a sorozat közepéig.
Akkor jött a lelki nyomor. Vagyis mutatták már eddig is, de egyszerűen nem akarták abbahagyni mostanra se, sőt. Főhősünket az utolsó részek fele már pofán akartam vágni egy szeneslapáttal. Ráadásul a sztori is kezdett kusza lenni. Pl az utolsó előtti rész egy teljesen felesleges mellékszál volt, aminek kb annyi kötődése volt a sztorihoz, hogy néhány mellékszereplőről mutattak be egy kevéssé érdekes történetet. Kb olyan, mint ha az író felmondta volna a szolgálatot, aki meg ezután kötlötte az eseményeket, azt meg épp megcsalta a felesége, ezért minden nyomorát az animébe ölte. Azt vártam, hogy az utolsó részben majd kicsit oldódnak a feszültségek, de nem, nagyon nem. Mint ha nem is az utolsó rész lett volna. Úgy érzem, mint ha a kiadónak is elege lett volna már ebből, ezért szélnek eresztette a sorozatot.
Grafika eléggé egyszerű, látszik, hogy pénzszűke volt nagyon, néhol alúlmúlja még az Evangelion legsanyarúbb pillanatait is. Pl volt egy kép (egy öltözőszekrény, amiben néhány seprű van), amit kb 5x mutattak be, különböző részekben. A hangokkal nem volt gond, bár két lánynak elég fura volt a szinkronhangja.
Ha értékelnem kéne az anime első fele alapján, akkor 10 pontot megadnám rá gondolkodás nélkül, de ezzel a második résszel az elsőt figyelembe véve is csak 8/10. Kár érte...
[reserved]

Moha

Quote from: Member on 2008-12-31, 00:37:36
Kannagi + Shoujo Sect
Member! Nagyon jók a leírásaid, van stílusuk, de könyörgöm csinálj hozzá egy másik színösszeállítást (is), mert ez a fekete-narancs tönkreteszi a szemem! Egy cikk olvasása után mindenhol vízszintes csíkokat látok 5 percig...

Member

NLZ: Újonnan te is a minőségre utazol vagy csak így hozza a sors? :haha:
Moha: Vízszintes csíkokat a macskák látnak, akik vízszintes csíkos szobákban éltek 2 éves korukig és nem engedik őket függőlegest látni, és belevakulnak. ;)
A narancs/feketét pont azért választottam, mert viszonylag kíméli a szemet a sötét szobában olvasva, de akkor ezek szerint mégsem. :/ Neked lesz külön baba-pinkü magenta betűkkel. :hopp:

Én

Member... az ot a húgodnál... csak nem...
Windows XP???
:zomg: :zomg: :zomg:

Alkyra

Quote from: Én on 2009-01-02, 12:50:09
Member... az ot a húgodnál... csak nem...
Windows XP???
:zomg: :zomg: :zomg:

Mi bajod azzal? M$, de legalább működnek rajta a cuccok s gyengébb gépeken is elfut. Ha szépen karbantartod akkor meg nincs vele semmi gond.

Cobra

Alkyra, te nem ismered Member gépét :D
Egyébként engem is marhára zavar a fekete háttér akármilyen színű betűkkel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Quote from: Alkyra on 2009-01-02, 13:35:22
Quote from: Én on 2009-01-02, 12:50:09
Member... az ot a húgodnál... csak nem...
Windows XP???
:zomg: :zomg: :zomg:

Mi bajod azzal? M$, de legalább működnek rajta a cuccok s gyengébb gépeken is elfut. Ha szépen karbantartod akkor meg nincs vele semmi gond.
Nálam is XP van, de nem gondoltam, hogy Member megtűri családon belül :D

Alkyra

Quote from: Cobra on 2009-01-02, 13:49:04
Alkyra, te nem ismered Member gépét :D
Egyébként engem is marhára zavar a fekete háttér akármilyen színű betűkkel.

Nem szeretik egymást vagy mi?