Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Könnyeket csaltál a szemembe, W_S, szép írás (az igazságtartalmát megkérdőjelezni nem tudom). :muhahah:

katz

Speed Grapher
akcio, supernatural
26rész
A közeli jövőben járunk, Japánban. A gazdagok még gazdagabbak lettek és egy titkos klubban élik ki különleges hobbijaikat. A főhős fotós beoson a klubba ahol hihetetlen felfedezést tesz. A klub istennőként tisztelt egy lányt akinek a csókjától a beavatott kevesek földöntúli örömforráshoz jutnak. Az "Euforiák" a csóktól régi titkos vágyuk válik amolyan különleges Viagrává.
A fotós természetesen lelepleződik, de véletlenül a lány őt csókolja meg, s ettől a fényképezőgépe segítségével a fickó ölni tud.
Persze elmenekül, sikerül megszöktetnie a lányt és próbálja kideríteni mi is folyik körülötte....

9 rész után: Ez az anime szar.
Irtózatosan béna a grafika. Az autókat mintha egy 10 éves gyerek rajzolta volna, a mozgásuk meg egyszerűen nevetséges. Effektek bénák, mozgások gagyik, technikai megoldások förtelmesek.
Az egyik legrosszabb intro és ending amit eddig láttam, a vacak zenétől ami alattuk szól a falat kaparom.
A történet elég sablonos. Gyakorlatilag részékre előre ki lehet találni, hogy mi és hogyan fog történni.
Az eddigi 9 rész bőven elég volt belőle, megyek nézek vmi könnyed vígjátékot.
3/10

Member

Mond, te nézel valami jót is vagy csak átvetted a szokásaimat? :D

chilip

Speed Grapher-t én is beszoptam egyszer  :ejj: én addig se bírtam sztem, a "fogorvosnál" hagytam abba...

katz

Quote from: Member on 2009-04-14, 20:12:23
Mond, te nézel valami jót is vagy csak átvetted a szokásaimat? :D
Nézek én, lásd melyik mangat olvastad legutóbb topic :D

Mielőtt kimentem olaszba 3 éve összeszedtem egy rakat animecímet és mostanában jutok el oda, hogy a régi ajánlásokat mind meg tudom nézni. Hát elég vegyes a felhozatal.
Még a Galaxy Angelt nézem, de az is elég elborult nekem.

BTW: jók a cikkeid  :cool:

Member

A dicsit köszi, a GA meg qrvajó lesz a 3. szériától. ;)

katz

Quote from: Member on 2009-04-14, 20:35:40
A dicsit köszi, a GA meg qrvajó lesz a 3. szériától. ;)
Kösz a tippet, akkor skippelem az első kettőt.
Túlságosan süt róla, az Ezt már láttam vhol érzés, meg elég sokszor túl pihent a rész vagy csak túl józan vok a poénokhoz....

NLZ

Uninhabited Planet SURVIVE-t látta valaki? A 9. résznél járok, de már a tököm kivan a köcsög szőkével. Végig ilyen lesz az anime, vagy hamarosan beütemezik neki a verést a napi programba, míg hejre nem rázódik az agya?
[reserved]

Cheesy

Quote from: NLZ on 2009-04-14, 21:03:05
Uninhabited Planet SURVIVE-t látta valaki? A 9. résznél járok, de már a tököm kivan a köcsög szőkével. Végig ilyen lesz az anime, vagy hamarosan beütemezik neki a verést a napi programba, míg hejre nem rázódik az agya?
En vegigneztem anno, azt hittem hasonlo lesz a Jyu Oh Sei-hez, de ez mondhatni -10 ev korosztaly tekinteteben. A tortenet egyszeru, a karakterek aranyosak, a grafika elmegy, de nem kell tole melyenszanto gondolatokra sem szamitani. Osszesegeben egyszernezos fajta.
A szoke gyerek nem marad vegig ilyen mocsok, dehat egy "rossz" karakter jellemfejlodese eltart egy ideig... :P
Ha tetszik az ilyen ledobnak egy "lakatlan" bolygora tortenet amit emlitettem anime kategoriakkal jobb.

NLZ

#6669
Nem mocsok, egyszerüen egy kis arrigáns pöcs, akit érthetetlen módon nem akart még senki se lelökni a szakadékba. De ha azt mondod, hogy eltart egy darabig, akkor 52 részből ez lesz kb 30 rész, ahhoz meg nincs türelmem. Nem bírom, ha a tenyérbemászókat senki se vágja pofán egy szeneslapáttal, miközben minden lehetőség meglenne rá.
[reserved]

katz

School Days
vígjáték, iskolás háremanime
12 rész
Főhős srác minden reggel együtt utazik a vonaton a suliba egy lánnyal. Az egyik barátja (lány) segít neki az összeismerkedésben. Menet közben kiderül, hogy a "barát" is érdeklődik a srác iránt.
Kb ennyi az 1. rész. Mindez 20 percben előadva. Nem annyira lassú mint az Azumanga, de az legalább apránként szállítja a poénokat is, ebben meg csak elvétve vannak vicces helyzetek...

2 rész után rájöttem, hogy ez az anime nem nekem szol. Nagyon nem, ezért nem is adok rá osztályzatot.
Ez kizárólag fiatal lányoknak szól. Még megnézem az uccsó részt, oszt törlöm le.

kikuchiyo

Quote from: katz on 2009-04-15, 00:33:06
School Days
vígjáték, iskolás háremanime
12 rész

2 rész után

Ez kizárólag fiatal lányoknak szól.

Haha. Hahaha.
Failure is the default option

Én

Quote from: katz on 2009-04-15, 00:33:06
Még megnézem az uccsó részt, oszt törlöm le.
Könyörgöm, nézd meg az utolsó előttit is! Légyszi! :D
Amúgy nem tudod, mit hagysz ki...

katz

Quote from: Én on 2009-04-15, 00:37:18
Quote from: katz on 2009-04-15, 00:33:06
Még megnézem az uccsó részt, oszt törlöm le.
Könyörgöm, nézd meg az utolsó előttit is! Légyszi! :D
Amúgy nem tudod, mit hagysz ki...
ez nekem lassu...

motifator

Bazz, fogalmad sincs, hogy mit is nézel :D Vagy csak ügyesen trollkodsz :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: katz on 2009-04-15, 00:40:04
Quote from: Én on 2009-04-15, 00:37:18
Quote from: katz on 2009-04-15, 00:33:06
Még megnézem az uccsó részt, oszt törlöm le.
Könyörgöm, nézd meg az utolsó előttit is! Légyszi! :D
Amúgy nem tudod, mit hagysz ki...
ez nekem lassu...

Látom nem voltak előzetes információid a sorozatról...

Egyébként nem értem miért hasonlítod az Azumangához. Teljesen különböző a témájuk. A School Days tisztán romantikus anime(nek indul), olyan, mint mondjuk a Kimi ga Nozomu Eien, a Kimikiss vagy az ef.

Edit:

Quote from: motifator on 2009-04-15, 00:50:02
Bazz, fogalmad sincs, hogy mit is nézel :D Vagy csak ügyesen trollkodsz :)

+1

Member

Lágy külső zord belsőt takar anime.

Cobra

Első 5 részt tényleg ki lehet hagyni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

hargharg

Quote from: Xzone on 2009-04-15, 00:52:09
Quote from: motifator on 2009-04-15, 00:50:02
Bazz, fogalmad sincs, hogy mit is nézel :D Vagy csak ügyesen trollkodsz :)

+1

+9000+

ed: ritkan latni iyen alulinformaltsagot, no : D
rofl

Chronus

Quote from: hargharg on 2009-04-15, 01:01:31
+9000+

ed: ritkan latni iyen alulinformaltsagot, no : D

+over9000

Olyan broken vége van, hogy az már interenetes meme.

katz

Quote from: Xzone on 2009-04-15, 00:52:09
Egyébként nem értem miért hasonlítod az Azumangához. Teljesen különböző a témájuk.
Nem a téma miatt, az is ilyen lasssuuuuuuu...

Quote from: Xzone on 2009-04-15, 00:52:09
...Kimi ga Nozomu Eien...
* hanyos szmájli*

Quote from: Cobra on 2009-04-15, 00:56:32
Első 5 részt tényleg ki lehet hagyni :)
kosz a tippet

Cobra

Utolsó 3 részt viszont lehet jobb, ha kisvirag nem látja :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

katz

Quote from: Cobra on 2009-04-15, 01:19:09
Utolsó 3 részt viszont lehet jobb, ha kisvirag nem látja :)
Sztem rosszul ismered ^^

katz

The Melancholy of Haruhi Suzumiya / Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
sulis vígjáték
14 rész

Nagyszerű grafika, vicces történetek.
Annak ellenére, hogy hoz jó pár kötelező elemet (pl iskolai fesztivál, tengerpart) azokat mégis újszerűen adja elő az anime. Gyakorlatilag végig lehet röhögni az egészet.

A Someday in the Rain rész nélkül simán 10/10
Az az egyetlen rész nagyon el lett kúrva. Abszolút nem illik a lassúságával a sorozatba. Sztem nyári szünet előtt dobták össze...

Megyek nekifekszek megint a school daysnek...

LuckyDingo

School Days én is a hétvégén néztem végig...  :D Unalmas volt, de a vége tetszett, köbö azt a sorsot kívántam minden szereplőnek ^^
Ha meg kéne fogalmazni a műfaját: Slice of life turns into a complete massacre :D
Vígjáték.. hát biztos az, de kell hozzá egy fura humorérzék  ::)

NLZ

Nem jó az a műfajba, hogy massacre, mert spoileres. És slice of life is nehezen, mert egy folyamatos történetszál van részről részre, karakterfejlődéssel. Egyébként nincs gond a kategóriaötleteddel. :D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-04-15, 23:44:31
Nem jó az a műfajba, hogy massacre, mert spoileres. És slice of life is nehezen, mert egy folyamatos történetszál van részről részre, karakterfejlődéssel. Egyébként nincs gond a kategóriaötleteddel. :D
Nah és már mindenki tudja, hogy valami nincs ezzel rendben XD Én is úgy kezdtem neki, hogy mi volt ez a nagy felhajtás e körül :P
Hát a Folyamatos történetszál.. a végére már igen kusza lesz :S Mondjuk abban igazad van, hogy van egy főszál, meg egy rakat mellékszál.

NLZ

Naná, hogy igazam van. :D  Azt hittem a karakterfejlődésbe fogsz belekötni, de akkor megnyugodtam. ^^"
[reserved]

Member

Code Geass R2

W_S, a jóslatod (jobb esetben szarkazmusod), nem jött be. :)

katz

Quote from: katz on 2009-04-15, 00:33:06
School Days
vígjáték, iskolás háremanime
12 rész
Főhős srác minden reggel együtt utazik a vonaton a suliba egy lánnyal. Az egyik barátja (lány) segít neki az összeismerkedésben. Menet közben kiderül, hogy a "barát" is érdeklődik a srác iránt.
Kb ennyi az 1. rész. Mindez 20 percben előadva. Nem annyira lassú mint az Azumanga, de az legalább apránként szállítja a poénokat is, ebben meg csak elvétve vannak vicces helyzetek...

2 rész után rájöttem, hogy ez az anime nem nekem szol. Nagyon nem, ezért nem is adok rá osztályzatot.
Ez kizárólag fiatal lányoknak szól. Még megnézem az uccsó részt, oszt törlöm le.
Köszönöm az ajánlásokat, végignéztem.
Kiegészítés:
Kategória: föntiek + echi + dráma

Az egyes részek történései:
1 Lassú
2 Lassú. Az opening kezd érdekesebbé és pörgősebbé válni, mint maga a sorozat.
3 Lassú. Felfedeztem, hogy a festék gyorsabban szárad a falon, mint ahogy az anime halad előre.  :falba:
4 2/3 Lassú, vége kis érdekesség. Ennek a végén mondta az asszony (előtte fél szemmel nézte a monitorom), h többet nem kér belőle és ez már mazochizmus, h én tovább nézem.  :falba: :falba:
5 ecchiiiiii... kezdhették volna ezzel az uszodás résszel is.
6 so-so. It iz dö begining of a bjutiful puncisip...
7 ...vagy mégsem? A drámaibb hatás kedvéért az 2 percnyi cselekményt 20 percben adták elő. Ha nem dumálnának annyit és kevesebb lenne a felirat, simán lehetne vmi mangát olvasni az anime alatt.
8 A kötelező iskolai fesztiválos rész. (Ez nemér, az én iskolámban miért nem volt "Privát szoba" az ünnepségek alatt. )
9 Minek választani a jó csajok közül amikor háremet is lehet tartani? (az más kérdés, hogy itt ezt elég gyengén adják elő)
10 Tanulság: ha végigdugod a fél iskolát, gondoskodj arról, h te válaszd meg a privát helyszínt.
11 Tanulság: MINDIG használj gumit. Legalábbis addig, amíg készen nem állsz arra, h apuci legyél.
12 Tanulság: Ha "elbasztad" és nem vállalod érte a felelősséget akkor ne csodálkozz ha megdöglesz.

Konklúzió: az alatt a 4 óra alatt inkább vmi mangát kellett volna olvasnom...
Komolyan mazochizmus, hogy én ezt végignéztem (bár a hülyeség jobb szó rá).
Ha echi vígjátékot csináltak volna belőle az jó lett volna, ha hentait az még jobb. Még a dráma is elment volna.
De az, hogy az egyes részek csaponganak a haremanime, az echi, a vígjáték és a dráma között az nagyon szar.
:uzi: azokra az idiótákra akik ezt a trágyát képernyőre vitték.
Date simből animét készíteni (ráadásul nem hentait) az nagy hiba volt.
1/5 Worst ever kategória

Azoknak akik ajánlották:  :Eztneked: