Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

smash++

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-27, 23:51:01
Quote from: NLZ on 2009-04-27, 23:42:28
Jól indult? Egy kis nyafka pöcs volt a főhős már az elején, akivel jajdefurcsa helyzetbe került, úgyhogy hamar dobtam is. Azt mondod, hogy ehhez képest mégborzalmasabb lett? Jó, hogy abbahagytam.  ^^"

Onnantól, hogy Luk elhagyja a tahó énjét, már tűrhetőbb, bár a történetben ott is vannak olyan "csavarok", hogy  :gyagya: :_piszka:

Szerintem jól indult (ez kb az op-t és pár részt érint). Az elején még természetes, hogy egy idióta a srác, hiszen "herceg"... Majd amikor már nagyon nyafogott az már rémes volt. De később amikor már egy kicsit összekapta magát tűrhető lett.
A fordulatok olyanok volt amilyenek...
Már láttam sokkkal gyengébb alkotást is.
Igazából sokat vártamk tőle és nem sikerült teljesíteni az elvárásokat.

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-27, 23:51:01
Quote from: NLZ on 2009-04-27, 23:42:28
Jól indult? Egy kis nyafka pöcs volt a főhős már az elején, akivel jajdefurcsa helyzetbe került, úgyhogy hamar dobtam is. Azt mondod, hogy ehhez képest mégborzalmasabb lett? Jó, hogy abbahagytam.  ^^"

Onnantól, hogy Luk elhagyja a tahó énjét, már tűrhetőbb, bár a történetben ott is vannak olyan "csavarok", hogy  :gyagya: :_piszka:

Dunno, én spec most pótolom ezt az animét és... baromi jó :D; Gráf = eye-candy, a dark side karik rulzanak és a sztori is tetszik (bár néha olyan kicsavartan tudják a helyzetet felvázolni, hogy az már fáj... >__>).

SaiyaGin

#6753
Quote from: smash++ on 2009-04-28, 20:43:24
Szerintem jól indult (ez kb az op-t és pár részt érint). Az elején még természetes, hogy egy idióta a srác, hiszen "herceg"... Majd amikor már nagyon nyafogott az már rémes volt. De később amikor már egy kicsit összekapta magát tűrhető lett.
A fordulatok olyanok volt amilyenek...
Már láttam sokkkal gyengébb alkotást is.
Igazából sokat vártamk tőle és nem sikerült teljesíteni az elvárásokat.

Azért, mert herceg, nem hiszem, hogy feltétlenül sík bunkónak kellene lennie. Van bőven ellenpélda.

Quote from: Junchi on 2009-04-28, 20:57:43
Dunno, én spec most pótolom ezt az animét és... baromi jó :D; Gráf = eye-candy, a dark side karik rulzanak és a sztori is tetszik (bár néha olyan kicsavartan tudják a helyzetet felvázolni, hogy az már fáj... >__>).

A grafika rendben van, ebben egyetértek.
A világ kidolgozottsága meg a történet viszont a bányászbéka sokat emlegetett testrésze környékén található. Most hirtelen az a jelenet jut eszembe. amikor a 2. vagy 3. részben valami katona egyenesen belerohant Luke kardjába. Kár, hogy a Druaga paródiarészében volt egy teljesen ugyanilyen jelenet... fél évvel az Abyss előtt! A karddal-pajzzsal harcolászó, az aranyozott szárazföldi hajó lézerágyújától halomra lőtt seregek pedig no comment. Azt a jelenetet, amikor a főszereplők a saját hajójukba zárják az ellenségeiket, majd gyalog menekülnek, szintén értékeltem.
A 13. rész körül történt események pedig önmagában is megérnének egy postot.

frozenstein

Kuroshitsuji
Ez jobb volt mint, amire számítottam. Azt hittem valami epizodikus slice-of-life lesz, de volt rendes sztorija, és még be is fejezték. A befejezés illett az animéhez, talán nem nagy spoiler ah elárulom, hogy nem élt mindenki boldogan míg meg nem halt. Ajánlom mindenkinek, aki nem allergiás a bishikre meg néhány bl utalásra.
10/10

NLZ

Néhány? :zomg: Nem úgy akartad mondani, hogy részenként néhány tucat?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-04-30, 16:20:17
Néhány? :zomg: Nem úgy akartad mondani, hogy részenként néhány tucat?

Egyetértek.

Junchi

>Kuroshitsuji<

(előre jelzem, hogy a végső pontszám a frozenstein által megítélthez hasonló, szal csak óvatosan ^^)

frozenstein

Quote from: NLZ on 2009-04-30, 16:20:17
Néhány? :zomg: Nem úgy akartad mondani, hogy részenként néhány tucat?
Nekem nem tűnt fel annyi ,vagy nem zavartak. A Mirage of Blaze melegebb anime volt, de ott se zavart különösebben. Lehet, hogy én vagyok toleránsabb az átlagnál?

chilip

Kemono Shoujo Erin sehova nem tart... nincs rendes plot. iskolába akar menni.... éééééééés? és semmi, ez a plot most. semmi nem történik. folyamatosan derülnek ki még jelentéktelen karakterekről is dolgok már részek óta de sehova nem tart a sztori. 16. résznél járok úgyhogy már végignézem, meg nem is rossz, de azért valami izgalmasabbat is összehozhattak volna a végére...

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-05-02, 17:52:11
Kemono no Souja Erin sehova nem tart... nincs rendes plot. iskolába akar menni.... éééééééés? és semmi, ez a plot most. semmi nem történik. folyamatosan derülnek ki még jelentéktelen karakterekről is dolgok már részek óta de sehova nem tart a sztori. 16. résznél járok úgyhogy már végignézem, meg nem is rossz, de azért valami izgalmasabbat is összehozhattak volna a végére...

Izé, 50 részes lesz. ^^

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-02, 18:11:15
Quote from: chilip on 2009-05-02, 17:52:11
Kemono no Souja Erin sehova nem tart... nincs rendes plot. iskolába akar menni.... éééééééés? és semmi, ez a plot most. semmi nem történik. folyamatosan derülnek ki még jelentéktelen karakterekről is dolgok már részek óta de sehova nem tart a sztori. 16. résznél járok úgyhogy már végignézem, meg nem is rossz, de azért valami izgalmasabbat is összehozhattak volna a végére...

Izé, 50 részes lesz. ^^

:zomg: akkor nem szóltam :D nem is néztem alapból úgy vettem hogy 26 részes lesz :D

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-05-02, 18:11:45
:zomg: akkor nem szóltam :D nem is néztem alapból úgy vettem hogy 26 részes lesz :D

Egyébként én se vagyok elájulva a sorozattól, amit az is mutat, hogy még mindig a 11. résznél tartok. ^^"

Selmo

Slayers Evolution-R (13 rész): Hát az első fele jobb volt. Visszavettek a színvonalból, eléggé ismétlésszagú lett az egész. Ettől még nézhető, de nem az igazi.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Jin-Roh: A kezdés meg a korábban olvasott beszámolók alapján nem éppen drámára számítottam, de végülis kifejezetten jó volt. Nincs kedvem hosszasan írni róla, 8/10

sirtomi

Mire számítottál a beszámolók alapján? Érdekel :)

Próféta


katz

Fate stay Night
harcolós, üvöltözős, vérengzős kreténség (a la Crono Crusade)
24 rész
15rész után: Szép karakterrajzok, többé kevésbé érdekes alapsztori.
Bár a karakterrajzok jók, de az animaciók nagyon gázok. Tipikus példája, h vki tud mangát rajzolni, de animet meg éppen nem. A mozgások nagyon bénák. A harcok során folyamatosan ugyan azok a mozgássorozatok vannak, de a legszembetűnőbb hibák az egyéb mozgások során vannak (pl főhős elrántja a csajszit a lecsapó kard elől, mindezt ilyen odaugrik 3m-t aztán fel kicsavart helyzetből gyengéden arrébb tolja! 2m-t, és közben a hátát tartja az ellen felé).
A sztorit le lehet írni pár szóban: harcolnak, üvöltöznek, harcolnak, üvöltöznek, véreznek, sírnak, meggyogyulnak/meghalnak, sírnak, üvöltöznek, harcolnak... kissssssssit lapos a dolog....
A manga egy hangyányit érdekesebb, pontosabban inkább összeszedettebb, az anime a látványra gyúrt rá, csak nem sikerült neki...
Eddigi kedvencem a 15.rész
[spoiler]az elején az ember azt hiszi végre lát egy jó hentait. Aztán persze nem lesz belőle semmi, helyette jön megint egy ilyen harcolós üvöltözős rész. Ennek a végén a Berserk óriás elkapja az egyik csajt, kb akkora keze van, h egy kisujjmozdulattal takonygombócot tudna csinálni belőle, erre a másik csaj odakiabál neki "Run away!" Ahh, az fájt. :gyagya: [/spoiler]
Még megnézem a többi részt, de már csak röhögök rajta. Ez annyira gáz, h nem lehet komolyan venni, akármekkora drámát akartak csinálni belőle.
Majdnem olyan szar, mint a Crono Crusade. Ennek egy fokkal jobb a grafikája, annak érdekesebb a háttér története, de attól még mindkettő gagyi.

Ha hentait/echit készítettek volna belőle (a cím adott hozzá), most boldogabb világban élnénk.
Aki meg akarja nézni, azt lebeszélem róla, inkább lapozgassa a ebből készült doujinshikat. Sokkal szebb napja lesz tőle ;)
4/10, de csak mert jo doujinshik készültek belőle

Soldier

hm,szerintem túl szigorú vagy,mindenesetre ha ennyire jókat röhögsz akkor követeld a Parody/Comedy kategoriát és máris jobb értékelést kaphat.phew

Zen

Quote from: katz on 2009-05-06, 11:45:13
Fate stay Night
vérengzős

Fate stay Night

vérengzős
AHAHAhahahahahahahaaaa

Quote from: katz on 2009-05-06, 11:45:13
vki tud mangát rajzolni, de animet meg éppen nem.
Azért ezt így, ebben a formában nem gondoltad komolyan, ugye? ;)

Amúgy nekem a legnagyobb bajom vele Shirou/Saber féle párbeszédek (-Saber!-Shirou!-Saber!-Shirou!) voltak, meg Shirou 0 felé konvergáló common sense-je (van erre madzsar szavunk?)
[spoiler]In retrospect, a Shirou=Archer is elég könnyen kitalálható, elnézve ahogy Archer a bazooka erejű íja helyett (amivel faszán one shotolja Berzerkert) 2 vajazókéssel harcol. 0 common sense indeed.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

motifator

Inkább úgy teszek, mintha a Chrno Crusade-es beszólást nem láttam volna. A véleményeddel itt nem leszel túl népszerű, de nekem is hasonló véleményem van a sorozatról. Nem éreztem ennyire rossznak, de ahhoz eléggé rossz volt, hogy 2 résszel a vége előtt dobjam. Csak a tsundere csaj tetszett az egészben, a többi karaktert nem sikerült megkedvelnem. A főhősnek a személyisége mellett a karakterdizánjától is a falnak tudtam menni.
Ettől függetlenül tényleg nagyon sokan szeretik, és nem csak 13 éves narutardok és yaoi fangirlök, szal biztos van benne valami, csak az a valami engem nem igazán fogott meg.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

katz

Quote from: Zen on 2009-05-06, 11:59:45
Quote from: katz on 2009-05-06, 11:45:13
vki tud mangát rajzolni, de animet meg éppen nem.
Azért ezt így, ebben a formában nem gondoltad komolyan, ugye? ;)
De. Nem annyira szar mint a Speed Grapher, de igenis gáz.
komolyan pl 15. rész:
[spoiler]Rin a fáról felugrik 15m magasba és 50m hosszan, hogy egyenest berserk fejére szórja az áldást. Aztán meg simán beleesik a kezébe. :lame: [/spoiler]

Quote from: Zen on 2009-05-06, 11:59:45
Amúgy nekem a legnagyobb bajom vele Shirou/Saber féle párbeszédek (-Saber!-Shirou!-Saber!-Shirou!)
Quote from: motifator on 2009-05-06, 12:01:58
Inkább úgy teszek, mintha a Chrno Crusade-es beszólást nem láttam volna.
Lásd Chron Crusade:
meglátják a gonoszt (tökmindegy ki az) Aion, aion!
Felszáll egy varju Aion! Aion!
Fingik egy tücsök Aion! Aion!
éppen bal lábbal kelnek fel Aion! Aion! Aion! Aion!
A Chronoban a párbeszédek fele ebből állt. 10 részig bírtam, annyira idegörlő volt, ez a baromság.
Rühellem amikor egy tehetségtelen rendező/író ilyen szarokkal próbálja fokozni a nem létező drámai hatást.
Tessék jó történetet írni, és akkor nem lesz szükség ilyen időhúzó vackokra, amik csak rontanak a hangulaton.

Quote from: Zen on 2009-05-06, 11:59:45
...voltak, meg Shirou 0 felé konvergáló common sense-je (van erre madzsar szavunk?)
"Józan paraszti ész"-nek mondják mifelénk.
Shirou csak azért nem a legrosszabb karakter, mert nem döntésképtelen (mint sok háremanime idióta főhőse), csak szimplán suicid idióta.

Quote from: motifator on 2009-05-06, 12:01:58
A véleményeddel itt nem leszel túl népszerű
...
Ettől függetlenül tényleg nagyon sokan szeretik, és nem csak 13 éves narutardok és yaoi fangirlök, szal biztos van benne valami, csak az a valami engem nem igazán fogott meg.
Megszoktam, nem érdekel.
A szemetet nem vagyok hajlandó eltűrni!
Akinek fáj az növesszen agyat, hogy ráébredjen mekkora vackot preferált eddig. (ugyan ez vonatkozik Elfen lied fanokra is)

Quote from: motifator on 2009-05-06, 12:01:58
... de ahhoz eléggé rossz volt, hogy 2 résszel a vége előtt dobjam.
Én 2 résszel a vége előtt csak azért végigszenvedném magam azon a 40 percen, hogy tudjam mi a vége...
Még 9 rész van hátra, de igyekszem erős lenni. A 2 másik anime amit még nézek sokkal jobb ennél, de most már be akarom fejezni ezt.

LuckyDingo

Quote from: katz on 2009-05-06, 12:54:08

Quote from: motifator on 2009-05-06, 12:01:58
A véleményeddel itt nem leszel túl népszerű
...
Ettől függetlenül tényleg nagyon sokan szeretik, és nem csak 13 éves narutardok és yaoi fangirlök, szal biztos van benne valami, csak az a valami engem nem igazán fogott meg.
Megszoktam, nem érdekel.
A szemetet nem vagyok hajlandó eltűrni!
Akinek fáj az növesszen agyat, hogy ráébredjen mekkora vackot preferált eddig. (ugyan ez vonatkozik Elfen lied fanokra is)

Erre csak annyit tudok mondani, hogy jogod van a véleményedhez, de mivel ált. olyan szinten eltérsz mindenkitől, így köbö falrahányt borsó minden, amit írsz, így sok értelme nincs  :angyali:

A FsNot nem az animéje miatt szeretik főleg. Szerintem nézhető lett bár a végére igaz, hogy lapos. Ez van, túl kell esni rajta.
A Chrno Crusade-el semmi bajom nem volt.

Ha nem bírod az ilyen "drámai hatást keltő" ismételgetéseket, akkor ajánlom az animéket elfelejteni, mert abból van kevesebb, ahol ilyen nincs XD

katz

Quote from: LuckyDingo on 2009-05-06, 13:29:44
Erre csak annyit tudok mondani, hogy jogod van a véleményedhez, de mivel ált. olyan szinten eltérsz mindenkitől, így köbö falrahányt borsó minden, amit írsz, így sok értelme nincs  :angyali:


Quote from: LuckyDingo on 2009-05-06, 13:29:44
...
Ha nem bírod az ilyen "drámai hatást keltő" ismételgetéseket, akkor ajánlom az animéket elfelejteni, mert abból van kevesebb, ahol ilyen nincs XD
Ez nem így van.
Vannak nagyon jó drámák, különösen animében. Az idegesít, hogy ha egy tehetségtelen rendező azon erőlködik, hogy drámai hatást keltsen anélkül, hogy tudná hogy kell. Na ilyenkor jönnek az ilyen parttalan "beszélgetések", mint (-Saber!-Shirou!-Saber!-Shirou!)  meg Aion! Aion! Aion! Aion! Aion! Aion! Aion!
Ez a rendezőnek/írónak egy:
[spoiler][/spoiler]

Soldier

#6774
Quote from: katz on 2009-05-06, 12:54:08
Akinek fáj az növesszen agyat, hogy ráébredjen mekkora vackot preferált eddig. (ugyan ez vonatkozik Elfen lied fanokra is)
ez azért wtf,  én elismerem hogy szerinted egy szar,mindenkinek lehet véleménye, de azért ez nem hiszem így kéne működjön hogy csak úgy lehet ahogy te gondolod és másképp nem, akinek meg eltér a véleménye az innentől kezdve hülye -mert te ezt írtad. tch.
képeim meg nekem is vannak:
[spoiler][/spoiler]

Én

Quote from: katz on 2009-05-06, 11:45:13
Aki meg akarja nézni, azt lebeszélem róla, inkább olvasgassa a Visual Novelt. Sokkal szebb hónapja lesz tőle ;)
Fix'd for truth.

NLZ

katz, ne hagyd magad, szerintem is igazad van mindenben, szal kitartás! :jee:
[reserved]

katz

Quote from: Én on 2009-05-06, 14:21:56
Quote from: katz on 2009-05-06, 11:45:13
Aki meg akarja nézni, azt lebeszélem róla, inkább olvasgassa a Visual Novelt. Sokkal szebb hónapja lesz tőle ;)
Fix'd for truth.
:wtf: :lol:

Quote from: Soldier on 2009-05-06, 14:12:42
Quote from: katz on 2009-05-06, 12:54:08
Akinek fáj az növesszen agyat, hogy ráébredjen mekkora vackot preferált eddig. (ugyan ez vonatkozik Elfen lied fanokra is)
ez azért wtf,  én elismerem hogy szerinted egy szar,mindenkinek lehet véleménye, de azért ez nem hiszem így kéne működjön hogy csak úgy lehet ahogy te gondolod és másképp nem, akinek meg eltér a véleménye az innentől kezdve hülye -mert te ezt írtad. tch.
képeim meg nekem is vannak:
[spoiler][/spoiler]
Próbálnék rávilágítani arra, hogy azért mert vki megnézett 5/10/X animét és az Elfen Lied/Crono crusade/Fate stay nigth volt a legjobb, abból nem az következik, ez egy jó anime, hanem az: eddig elég gyenge felhozatalon rágta át magát...

sirtomi

Quote from: katz on 2009-05-06, 14:33:48
Quote from: Soldier on 2009-05-06, 14:12:42
Quote from: katz on 2009-05-06, 12:54:08
Akinek fáj az növesszen agyat, hogy ráébredjen mekkora vackot preferált eddig. (ugyan ez vonatkozik Elfen lied fanokra is)
ez azért wtf,  én elismerem hogy szerinted egy szar,mindenkinek lehet véleménye, de azért ez nem hiszem így kéne működjön hogy csak úgy lehet ahogy te gondolod és másképp nem, akinek meg eltér a véleménye az innentől kezdve hülye -mert te ezt írtad. tch.
képeim meg nekem is vannak:
[spoiler][/spoiler]
Próbálnék rávilágítani arra, hogy azért mert vki megnézett 5/10/X animét és az Elfen Lied/Crono crusade/Fate stay nigth volt a legjobb, abból nem az következik, ez egy jó anime, hanem az: eddig elég gyenge felhozatalon rágta át magát...
Vagy más az ízlése?! :)

Szerk: Jelzem említett 3 anime közül a Chrono Crusade-ből láttam pár részt de nem tetszett.

Soldier

Quote from: katz on 2009-05-06, 14:33:48
Próbálnék rávilágítani arra, hogy azért mert vki megnézett 5/10/X animét és az Elfen Lied/Crono crusade/Fate stay nigth volt a legjobb, abból nem az következik, ez egy jó anime, hanem az: eddig elég gyenge felhozatalon rágta át magát...
én nem így vettem le,szerintem jogosan. ettől független én úgy érzem elég sok mindent láttam már és azóta sem változott a véleményem esetleg nem ugyanazt szeretem amit te ?, nem tudok veled egyetérteni továbbra sem.
a Chrono Crusade meg nekem sem a kedvencem.