Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Cobra on 2009-05-08, 21:45:05
yuri incest önmagában nem vonzó
De vonzó! És csak hétszer <15perc? Részemről megvettem, köszi mindenkinek az ajánlást! :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Quote from: Cobra on 2009-05-08, 21:45:05
Nekem első észe alapján inkább epic fail volt, de győzz meg, hogy érdemes megnézni (yuri incest önmagában nem vonzó).
De az, azon kívül minek győzködnék bárkit? Valszeg pont amiatt imádtam, ami miatt szerinted fail. De én nem vesztek semmit, ha más nem nézi meg  :hehe:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Az normális h első része csak 50 mega?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

Csak ilyen rövid szösszenetek, úgyhogy normális.
A story kicsit lassú, de -szerintem- szerethető. Az a heartwarming tag az anidbn nagyon illik rá
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Jólvan, legalább előbb leér mind.  ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

Quote from: Zen on 2009-05-08, 22:08:55
Jólvan, legalább előbb leér mind.  ^^
Meh, így kimarad a másfél-két hónapos várakozás a részek között, a lassú ízlelgetés és várakozás. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Kemény 10k/seccel jön uh lehet nem úszom meg. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

bimanc

#6847
Kodomo no Jikan Ni Gakki 2. + special:
Fura, hogy pont ez az utóbbi hónapok (egyik) legnormálisabb, legérzelmesebb, legelgondolkodtatóbb, legtöbb mondanivalóval rendelkező animéje. Mindenesetre egyre jobban tetszik. Az első évad vége kicsit túl volt komplikálva, a hatos részen kívül meg szinte csak pedobear-bait volt benne. Ebben már nagyon jól vegyítik a teaser jeleneteket a drámával és a komolyabb történettel. Kár, hogy ebből nem csináltak egy teljes évadot. Pedig nincs is olyan benne, ami indokolná a dvd-only kiadást.  :ejj:

Ja és bocs a közbeugatásért.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

bimanc: A manga később átmegy Rin-maszciháborúba, valszeg ezért nem erőltették.

Soldier


Member

Jigoku Shoujo Mitsuganae
Nehéz szülés volt, betegség + hozzáértő mutter, de talán megérte. :)

Selmo

Gift Eternal Rainbow (12 rész + OVA): Kicsit többre számítottam az ismertető alapján, de végül lett egy slice of life drámával, mágiával megfűszerezve, a szokásos 2 lány 1 fiú felállásban. Egyszer nézhető cucc. Az OVA meg ecchi fanservice.

A tökéletesség unalmas.

Én

Quote from: Member on 2009-05-09, 18:45:40
Jigoku Shoujo Mitsuganae
Nehéz szülés volt, betegség + hozzáértő mutter, de talán megérte. :)
Az első jobb volt, de azért ez is :lul: :lul:

Nihilus

Quote from: Én on 2009-05-09, 19:13:40
Quote from: Member on 2009-05-09, 18:45:40
Jigoku Shoujo Mitsuganae
Nehéz szülés volt, betegség + hozzáértő mutter, de talán megérte. :)
Az első jobb volt, de azért ez is :lul: :lul:
:whoah: :D

bimanc

Quote from: Member on 2009-05-08, 23:28:07
bimanc: A manga később átmegy Rin-maszciháborúba, valszeg ezért nem erőltették.

Meh. Azért csak lett volna elég anyag egy normális 12 részes sorozathoz.

A videód meg  :lol:.

Quote from: Soldier on 2009-05-09, 13:41:00
Minami-ke Okaeri:: Még mindig olyan amilyenek szeretem 8,5/10

:zomg:
A vége kb olyan volt, mintha én rajzoltam volna.

Soldier

Quote from: bimanc on 2009-05-09, 21:43:30
A vége kb olyan volt, mintha én rajzoltam volna.
adjál fel egy önéletrajzot  :hehe:

Member

Quote from: bimanc on 2009-05-08, 23:11:55
Kodomo no Jikan Ni Gakki 2. + special:
Ezt most néztem és nem találtam azt a legtöbb mondanivalót. :) Olyan tipikus KnJ volt, kicsit feldobta volna, ha Rin minden alkalommal kiköhög fél littyó vért, csak a poén kedvéért. :D

Draconire

Yakitate!! Japan
Eredeti ötlet, jó megvalósítással. Nem gondoltam volna hogy egy ilyen téma lekötne valaha is, de ez egyszerűen szórakoztató volt. 9/10

Natsume Yuujinchou + Zoku Natsume Yuujinchou
Elgondolkodtató, néhol melankolikus történet. Az eddigi animék közül amiket láttam talán ez az egyedüli, ahol a japán mitológiát úgy keltették életre, hogy kifejezetten tetszett. 9/10

Member

Quote from: Draconire on 2009-05-10, 01:10:31
Yakitate!! Japan
Eredeti ötlet, jó megvalósítással. Nem gondoltam volna hogy egy ilyen téma lekötne valaha is, de ez egyszerűen szórakoztató volt. 9/10

(Haha, most nézem az url-címét :D)

Xzone

Quote from: Member on 2009-05-09, 21:59:21
Quote from: bimanc on 2009-05-08, 23:11:55
Kodomo no Jikan Ni Gakki 2. + special:
Ezt most néztem és nem találtam azt a legtöbb mondanivalót. :) Olyan tipikus KnJ volt, kicsit feldobta volna, ha Rin minden alkalommal kiköhög fél littyó vért, csak a poén kedvéért. :D

Azért az mekkora LOL volt, amikor Aoki keménykedett Houin-sensei-el :D

Member

Kb. 3 Lelouch mozdulatot végzett, ja. :D Mondjuk fárasztó, hogy abból a csajból mindig csak az orbitális csöcsöket emelik ki, ennyire nem lehet üres vki.

Dreamcleaver

#6863
Kurenai

Péntek este ültem le a sorozat elé és egyben megnéztem az első 6 részt, másnap pedig a második 6-ot. Valahogy nagyon elkapott a sorozat hangulata. A történet egy yakuza-dráma sztoriként indul, a sorozat közepe átvált egy nagyon aranyos slice-of-life hangulatba, a végén pedig ismét visszatér az erdeti téma. A lezárás nekem annyira nem tetszett. Ez nem azt jelenti, hogy rossz volt, csak én egy picit másra számítottam. Megvolt a pozitív végkicsengés, de nem cukormázas formában, minőségi seinenhez illően, bár néhol imho picit melodramarikusak voltak a dialógusok az uccsó részben, de ez ízlés kérdése.

A sorozatot igazából a nagyszerűen megalkotott karakterek viszik el a hátukon. Mindenkinek van egy reális oldala, és egy ábrándozó oldala, és a kettőt nagyon jól vegyítik. Kedvencem a női testőr Yayoi volt, aki nagyon szigorúan viselkedett, ha a munkájáról volt szó, viszont magányos pillanataiban, mikor egyedül állt őrt a fagyos éjszakában előkerült egy aranyosabb oldala is. ^^ Erről jut eszembe, a szereplők kb 80%-ka nőnemű, ami nálam nagy pozitívum. Viszont össz-vissz 2 db középiskolás leányzó akad köztük, és egy darab 7 éves, aki a történet főszereplője. Ez nem egy fanservice anime, mégis elbűvölőek tudtak lenni néhol.

A sorozat egyetlen nagy negatívuma számomra az OP. Az mind képileg, mind zeneileg nagyon rosszul sikeredett imho, de hát át lehet tekerni.

Mindenkinek ajánlom a Kurenai-t, aki akar egy jól megírt történettel, kellő mennyiségű drámával és poénnal, és nagyszerűen kidolgozott karakterekkel megalkotott sorozatot nézni.

8/10

Edit: Ja igen, a sorozat nagyon szépen van animálva, és nekem a karakter dizájn is tetszett, bár néhol becsúszott egy-két elrajzolt arc.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

bimanc

Quote from: Member on 2009-05-09, 21:59:21
Quote from: bimanc on 2009-05-08, 23:11:55
Kodomo no Jikan Ni Gakki 2. + special:
Ezt most néztem és nem találtam azt a legtöbb mondanivalót. :) Olyan tipikus KnJ volt, kicsit feldobta volna, ha Rin minden alkalommal kiköhög fél littyó vért, csak a poén kedvéért. :D

A sok mostani random fantasy, kosárlabdás, ecchi, stb cucc mellett egész kellemesen hatott rám valami emberek közötti kapcsolatokról, érzelmekről szóló kis szösszenet, amiben karakterfejlődés is van. Különösen a Shiro-chanos special jött be, egész szerethető karaktert csináltak belőle (kissé arra a bleaches csajra emlékeztetett).  A köhögés meg megijesztett, remélem nem valami fiatalkori tüdőrák lesz belőle (lehet olyat örökölni?  ::)). Lehet, hogy KnJ-t csak én egyedül nézek a sztoriért, a karakterek belső értékeiért, meg a szereplők elcseszett gyerekkor miatti lelki sérüléseiért, de hát ja, kell valami káros szenvedély.

Más:
Butt Attack Punisher Girl Gautaman:

Rss-nek hála láttam meg egy későbbi generációk okulására szánt torrentben, és gyorsan meg is néztem. Király volt. Egy hithű katolikus, átlagnál szégyenlősebb lány egy minden vallásra nyitott "vallásos" iskolába jelentkezik, ahol a nagyhirtelen beszerzett juri barátnéjét egy gonosz, világmeghódító szekta elrabolja, majd egy perverz buddhaszobor megjelenik a csaj előtt, és ad neki egy spec ruhát (egy vizorként funkcionáló áttetsző műanyagdarab, egy sumo-s ágyékkötő és néhány kiegészítő alkotja), amit felöltve főhősnőnk átváltozik Gautaman-á, a legendás harcossá. Le is veri a rosszarcúakat, akik ravasz tervet eszelnek ki: beküldik a suliba Darth Vadert egy bazinagy habszivacs ruhában, hogy tegyen erőszakot a lánytanulókon, erre persze feltűnik Gautaman, és a seggével kiüti Vadert. A keletkező lenyomat alapján később megpróbálják megtalálni a tompor tulajdonosát.
Korának megfelelő régies stílus, fárasztó poénok, tetszetős grafika, egy nyolcast tudok adni rá, de ez egyben a befogadásához szükséges maximális IQ-t is jelenti.
Ja, a legjobb rész az volt, mikor kiderült, hogy a főhős annál erősebbé válik, minél jobban bevág neki az ágyékkötő.  :jee:

Draconire

Illetve egyet már meg is néztem,
Quote from: Próféta on 2009-05-10, 02:11:45
Seikai no Monshou

:merci:

Régebben belekezdtem egyszer, de nem volt igazán infóm arról, hogy tényleg jó-e, a karakterdesign meg kikészített és félbehagytam pár perc után. Most adtam neki egy esélyt mégegyszer, mondván ha pár rész alatt nem köt le, ggkthxbai.
Nade, dena. Lafiel megjelent és megszólalt Saber hangján. Onnantól már el is lettek felejtve az ufonauta fejek.
A történet meg izgalmas és kifejezetten tetszik, nézem is tovább!

Zsiga

Quote from: Draconire on 2009-05-10, 23:13:55
Illetve egyet már meg is néztem,
Quote from: Próféta on 2009-05-10, 02:11:45
Seikai no Monshou

:merci:

Régebben belekezdtem egyszer, de nem volt igazán infóm arról, hogy tényleg jó-e, a karakterdesign meg kikészített és félbehagytam pár perc után. Most adtam neki egy esélyt mégegyszer, mondván ha pár rész alatt nem köt le, ggkthxbai.
Nade, dena. Lafiel megjelent és megszólalt Saber hangján. Onnantól már el is lettek felejtve az ufonauta fejek.
A történet meg izgalmas és kifejezetten tetszik, nézem is tovább!
Nézzed is. :)
Az utolsó OVA-ban már a rajzolás is teljesen jó; Lafiel meg ufó-fejjel is hawt, főleg majd fekete hajjal. ^^"

Draconire

Seikai no... sorozatok

Sztori, karakterek, látvány : approved (leszámítva azt, hogy szemből nem voltak képesek a két főszereplőt normálisan megrajzolni, kb soha)
Köszönet ismét Prófétának, hogy ajánlotta ezt a kis gyöngyszemet!

személyes megjegyzés #1: imádtam azt, ahogy egy-egy hosszabb párbeszéd alkalmával a kamera hirtelen úgy gondolta magát többször is, hogy végig kell pásztáznia egy közelben lévő, testhezálló egyenruhában feszítő nőnemű egyedet. Fanservice, fuck yeah. :whoah:
személyes megjegyzés #2: kár, hogy Aicryac csak a végén "kaphatott szárnyra" egy rövid ideig
személyes megjegyzés #3: az a nyelv hülyén hangzott
személyes megjegyzés #4: aki ilyen neveket kitalál, az nem százas

Zsiga

Quote from: Draconire on 2009-05-13, 22:30:27
személyes megjegyzés #3: az a nyelv hülyén hangzott
fag
Space-elvish is almost as cool as klingon. :D

Zen

#6869
Quote from: Zsiga on 2009-05-13, 23:04:49
fag
Space-elvish is almost as cool as klingon. :D
HEATHEN FAGGOTP'TAHK
Klingon is superior!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1