Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Koukaku no Regios (24 rész): Jövőben játszódó történet. Az emberiség lakhatatlanná tette a Földet, ezért mozgó városokban él, a külvilágot elborítja a szenny. Zuellni iskolaváros a helyszín. A harcművész diákok itt tanulják meg hogyan használják a kei-jüket, mely segítségével szembeszállhatnak a külvilági szennyszörnyekkel. Egy új diák érkezik egy másik városból, ő nem a harci iskolába jelentkezett, azonban a közös évnyitón rögtön belecsöppen két harcművészetis diák harcába. A 17. szakasz kapítánya új tagra vadászik. A diáktanács elnöke - aki iskolavárosról lévén szó az első ember a városban - pedig jól manipulálja a dolgokat.
Innen indul az alapfelállás, ami pár - hárem animékre hajazó - rész után átmegy pörgősebb, harcközpontú történetbe, ahol szép lassan adagolják az információkat, néha vicces, néha komolyabb formában. Érdekes világ érdekes történettel. Kár, hogy az anime vége az, hogy "még csak most kezdődik igazán". Van egy olyan érzésem, hogy lesz hozzá bőven folytatás. Nem mintha bánnám, kikapcsolódának tökéletes és a jövőre nézve is több nyitott szál van, mint amit lezártak. Aki szereti a látványos harcokat, bátran nézzen bele.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Selmo on 2009-07-22, 04:33:44
Aki szereti a látványos harcokat, bátran nézzen bele.
I beg to differ, vílágító csávók kardból halálsugár lődözését nem hívnám látványosnak.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Nekem tetszett a sorozat, remélem lesz belőle hamarosan értkelhető minőségű DVD rip, mert a TV rip olyan, mintha VHS-ről digitalizálták volna be. Mint ahogy írta Selmo, nem egy kiemelkedő darab, de kikapcsolódásnak jó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Zen on 2009-07-22, 06:04:19
I beg to differ, vílágító csávók kardból halálsugár lődözését nem hívnám látványosnak.
Sajnálom, de egyetlen holdkaleidoszkópos kislányátváltozás sincs benne. ::)

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Selmo on 2009-07-22, 13:11:18
Quote from: Zen on 2009-07-22, 06:04:19
I beg to differ, vílágító csávók kardból halálsugár lődözését nem hívnám látványosnak.
Sajnálom, de egyetlen holdkaleidoszkópos kislányátváltozás sincs benne. ::)
Átváltozás != harc. ::)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

bimanc

Natsu no Arashi:

Sajnos csak most értem rá megnézni az utolsó részt.
Awesome, brilliant, incredible, blows my mind, over 9000, shit was so cash, etc...

723462374263423425243/10

Zen

Mivel Cloud dícsérte,
Kamen no Maid Guy
6 szó: Where da fuck's my second season?!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: Zen on 2009-07-25, 02:37:49
Mivel Cloud dícsérte,
Kamen no Maid Guy
6 szó: Where da fuck's my second season?!
Ugye ugye? Vazz hirtelen csak abba maradt. Pedig rohadt jó volt. :D

Zen

Quote from: NLZ on 2009-07-25, 13:21:48
Érdeklődés hiányában elmaradt. :angyali:
The GARest Maid and GARest Guy in one person, swept away just like that? HERESY!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Quote from: Zen on 2009-07-25, 16:11:11
Quote from: NLZ on 2009-07-25, 13:21:48
Érdeklődés hiányában elmaradt. :angyali:
The GARest Maid and GARest Guy in one person, swept away just like that? HERESY!
Gar? Valahogy az én világomban nem tud materializálódni a garság töménytelen mennyiségű, gyenge ecchi poénok közepette.
[reserved]

Bicskei

Get Backers(49 ep.)

nem volt semmi elvárásom csak nézni akartam valmi ami nem 13 részes..
sztem elég jó kis sorozat...de a lezárása nagyon összecsapott..
csodálkozom h nincs folytatása, ugyanis mindenféle fosnak szoktak folytatást csiholni de ennek valahogy nem sikerült(legalábbis tudtomon kivül)...
érdekeltek volna a keretsztorik a múltak jobban kifejtve.

így tudok adni neki egy 10/8-ast
Ultras liberi

ogre

a Flag-et nem nézte senki? szerintem zseniális. jó a sztori, az alapsztoriból adódóan egyedi a képi világa. kerestem topikban, de sehol nem látom... :(

NLZ

Quote from: Bicskei on 2009-07-26, 00:31:33
Get Backers(49 ep.)

nem volt semmi elvárásom csak nézni akartam valmi ami nem 13 részes..
sztem elég jó kis sorozat...de a lezárása nagyon összecsapott..
csodálkozom h nincs folytatása, ugyanis mindenféle fosnak szoktak folytatást csiholni de ennek valahogy nem sikerült(legalábbis tudtomon kivül)...
érdekeltek volna a keretsztorik a múltak jobban kifejtve.

így tudok adni neki egy 10/8-ast
Próbálkozz a mangával, az az anime után még 5 évig ment. A 33. epizódig egy az egyben követte az anime a mangát, aztán csak apró hasonlóságot mutat. Bár a manga nem igazán beszerezhető, lehet nincs is teljesen lefordítva, mert liszenszelték amcsiban. Az FTP-n is csak az legelső pár fejezet van fenn.
[reserved]

Draconire

Quote from: ogre on 2009-07-26, 00:41:06
a Flag-et nem nézte senki? szerintem zseniális. jó a sztori, az alapsztoriból adódóan egyedi a képi világa. kerestem topikban, de sehol nem látom... :(

Én láttam, és egyet is értenék többé-kevésbé, ha[spoiler=end]nem ölték volna meg ennyire feleslegesen és dühítően a fotóst a végén. De most komolyan, ez már művészet, így elcseszni egy teljesen jó animét csak hogy "szomorú" legyen a befejezés.  :falba:[/spoiler]

ogre

Quote from: Draconire on 2009-07-26, 00:59:34
Én láttam, és egyet is értenék többé-kevésbé, ha[spoiler=end]nem ölték volna meg ennyire feleslegesen és dühítően a fotóst a végén. De most komolyan, ez már művészet, így elcseszni egy teljesen jó animét csak hogy "szomorú" legyen a befejezés.  :falba:[/spoiler]

szerintem várható volt, az meg már korábban lejött, hogy politikai játszma útjában van. [spoiler] bár azt nem értettem, hogy az utolsó rész legelején a piacon szerintem lelövik, legalábbis nekem ez jött le, akkor miért robbantják fel később? [/spoiler]

Soldier

#7126
Hajime no Ippo: A 76 részes első széria nagyon tetszett, itt kivételesen nem zavartak a részekig tartó harcok,+ annak ellenére hogy gondoltam hogy majdnem mindig Ippo fog kikerülni győztesen elég izgalmasra sikerültek a meccsek, nekem tetszett az összes hatásvadász jelenet, ezzel nem nehéz megfogni.Magához a sporthoz nem értek, gondolom nem sok köze van a rl történő oktatáshoz, de nem nagyon érdekelt a kapcsolat.A 2 movie nem rossz, de annyira nem fogott meg és így volt ez a legújabb sorozattal is,látszik h abban végig Takamura végső title meccsére hajaztak, ami viszont igen csak jó lett.Szegény Ippo az utóbbi 3 animebe nem sok szerepet kapott, és hiányoltam hogy látszólagos fejlődést nem ért el /azon kívül h gyorsabb/, egykét új mozdulatot eltudtam volna viselni.Aki szereti akármilyen minimális szinten is a boxot -lehet meg ez sem kell-, annak tudom ajánlani, megéri megnézni.Örülök h adott a folytatás, ott már talán ismét Ippo lesz a középpontban.

Rounin

Quote from: Soldier on 2009-07-27, 00:00:57
Aki szereti akármilyen minimális szinten is a boxot -lehet meg ez sem kell-, annak tudom ajánlani, megéri megnézni.

Hát a boxért nem vagyok oda, de ez az anime ment a kedvenceim közé.

Selmo

Kamen no maid guy (12 rész): Néhol erőltetett, de mindenképpen szórakoztató ökörség.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Dennou Coil újranézés
It's made of WIN and Neuromancer. For children.
And adults, too.
Másodszorra nyilván nem írok róla ilyen bőbeszédűen, de örömmel megállapítom, hogy továbbra is vitathatatlanul
:hail:
volt.

frozenstein

Kishin Taisen Gigantic Formula
Mechás, világmegmentős. Nyugodtan ajánlom bárkinek, aki ilyesmire vágyik. Leginkább a Linebarrels-re emlékeztetett, bár az eleje olyan NGE-s volt.
9/10

Zsiga

Quote from: frozenstein on 2009-07-29, 20:01:33
Kishin Taisen Gigantic Formula
Mechás, világmegmentős. Nyugodtan ajánlom bárkinek, aki ilyesmire vágyik. Leginkább a Linebarrels-re emlékeztetett, bár az eleje olyan NGE-s volt.
9/10
Ezt azóta meg akartam nézni mióta benne volt az openingje az egyik Lucky Star részben, de az aniDB-s pontszám mindig elriasztott. Talán majd most. :)

balaaz

Csak keveset néztem az elmúlt hónapokban, pl. ilyeneket:

Ani Kuri15: felizgatottott már a készítők névsora is, de nem elégített ki...

Tori no Uta: rég vártam már hozzá a feliratra, de Amano híveken kívül nem hiszem hogy megéri - én nem sajnáltam a rászánt időt...

Genius Party Beyond: végre ehhez is megjött a felirat! A Dimension Bomb persze vizuális orgia, a többi inkább érdekesség, nem üt akkorát, de pl. a Wanwa the doggy , mint zsírkrétarajzanime nem semmi. S csodák csodája a Genius Party hiányzó két részéhez is megjött a felirat, úgyhogy megtudhatom, milyen szöveget löknek a Deathic4 alatt (volt egy olyan tippem is, hogy csak halandzsa a japán felirat is a beszélt nyelven túl). Azért összességében imádtam ezt a gyüjteményt.

Rainbow Brite and the Star Stealer. Igaz hogy amcsi mű, de nagy adag japán rézsvétellel. Messze felülmúlta a várakozásaimat. Kodomo style magical girl My little ponyba oltva - gondoltam és tulajdonképp az is, de jó!.


Bicskei

Black Cat

hmm picit zavaros volt
a szokásos hiányok(háttértörténet)

10/7
Ultras liberi


Soldier

Koukyoushihen: Eureka Seven - Pocket ga Niji de Ippai: hát ez egy "csoda", de az utolsó 1 másfél percben legalább eureka karaktere tetszett, ezzel azt hiszem el is intéztem kb. a mi tetszett dolgot.

SaiyaGin

Quote from: Soldier on 2009-07-31, 00:27:03
Koukyoushihen: Eureka Seven - Pocket ga Niji de Ippai: hát ez egy "csoda", de az utolsó 1 másfél percben legalább eureka karaktere tetszett, ezzel azt hiszem el is intéztem kb. a mi tetszett dolgot.

Ismét áldom azt az óriási agyamat, hogy kihagytam ezt a filmet.  :D

Soldier

Paradise Kiss: Egyszeri romantikus történetnek kiváló,meg ez a divatos dolog is elég jópofa, igaz egyik sem tetszett  :rotfl: a rajzolás meg bejött,csak a gorge ne lett volna ennyire g@y szerű akármi. 8


chilip

Quote from: Member on 2009-08-01, 23:42:11
The Girl Who Leapt Trough Time + Tistou Midori no Oyayubi

jééé, tudsz te jókat is nézni? :D második nekem is kedvencem, máig emlékszem rá holott csak 1x láttam eddig.