Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: NLZ on 2010-06-27, 19:32:08
Quote from: Xzone on 2010-06-27, 19:21:35
Quote from: NLZ on 2010-06-27, 16:59:12
[spoiler]
Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26
Quote from: Selmo on 2010-06-27, 15:47:38
Toradora (25 rész): Több bonyodalmat vártam. :mittomen:
Oh, Toradora. Az anime amiből megtanultam, hogy mindenki másnak az érzéseit és helyzetét le**va szó nélkül lelépni valójában a feltétlen bizalom és barátság legtisztább kinyilvánitása.
Jó volt nézni, ahogy egy kapcsolat kialakulásának az érdekében 5 másik embernek a lelkén gázolnak keresztül, csak azt nem értem azok ezt miért nem bánták?

Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26

:muhahah:
[/spoiler]

Wat
Mit nem értesz?

Azt, hogy hogyan kapcsolódik a két quote egymáshoz.

NLZ

Quote from: Xzone on 2010-06-28, 00:05:54
Quote from: NLZ on 2010-06-27, 19:32:08
Quote from: Xzone on 2010-06-27, 19:21:35
Quote from: NLZ on 2010-06-27, 16:59:12
[spoiler]
Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26
Quote from: Selmo on 2010-06-27, 15:47:38
Toradora (25 rész): Több bonyodalmat vártam. :mittomen:
Oh, Toradora. Az anime amiből megtanultam, hogy mindenki másnak az érzéseit és helyzetét le**va szó nélkül lelépni valójában a feltétlen bizalom és barátság legtisztább kinyilvánitása.
Jó volt nézni, ahogy egy kapcsolat kialakulásának az érdekében 5 másik embernek a lelkén gázolnak keresztül, csak azt nem értem azok ezt miért nem bánták?

Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26

:muhahah:
[/spoiler]

Wat
Mit nem értesz?

Azt, hogy hogyan kapcsolódik a két quote egymáshoz.
Szomorú, hogy nem érted.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2010-06-28, 00:36:56
Quote from: Xzone on 2010-06-28, 00:05:54
Quote from: NLZ on 2010-06-27, 19:32:08
Quote from: Xzone on 2010-06-27, 19:21:35
Quote from: NLZ on 2010-06-27, 16:59:12
[spoiler]
Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26
Quote from: Selmo on 2010-06-27, 15:47:38
Toradora (25 rész): Több bonyodalmat vártam. :mittomen:
Oh, Toradora. Az anime amiből megtanultam, hogy mindenki másnak az érzéseit és helyzetét le**va szó nélkül lelépni valójában a feltétlen bizalom és barátság legtisztább kinyilvánitása.
Jó volt nézni, ahogy egy kapcsolat kialakulásának az érdekében 5 másik embernek a lelkén gázolnak keresztül, csak azt nem értem azok ezt miért nem bánták?

Quote from: Zanador on 2010-06-27, 16:49:26

:muhahah:
[/spoiler]

Wat
Mit nem értesz?

Azt, hogy hogyan kapcsolódik a két quote egymáshoz.
Szomorú, hogy nem érted.

Az a szomorú, hogy te azt hiszed, hogy van értelme.

motifator

#8163
Pedig nagyon is van értelme, csak kicsit általánosabban kell nézni.
De nem is azért baj, hogy ilyen szárazon, racionálisan bírálod a szereplők döntéseit, mert ez csak egy japán rajzfilm. Azért baj, mert ez egy romantikus történet. Bazz, Rómeó meg Júlia egyenesen öngyilkosok lettek, az racionális döntés szerinted? Itt szerelmes tizenévesekről van szó, esélytelen, hogy okos, felnőtt döntést hozzanak. Vagy talán mégse?
A Toradora egy elbűvölő romantikus történet, ami magával ragadó módon mutatja be két fiatal egymásra találását, de sokkal többet is mond ennél. Ami igazán különlegessé teszi a Toradorát, hogy átlagosnak tűnő tsundere kliséhegyből egy olyan történetté növi ki magát, aminek a központi témája a barátság és a család lesz. A két főszereplő kapcsolatának formálódása nagy hullámokat kavar a baráti társaságban, és a sorozat második fele arról szól, ahogy ezek a hullámok felerősödnek, összecsapnak, majd elsimulnak. A sorozat tetőpontja az a bizonyos nem túl okos döntés, amiről te is beszélsz, de a lényeg itt nem arról szól, hogy a két főszereplő hogyan dönt, hanem arról, hogy a barátaik még ebben is feltétel nélkül támogatják őket, akár egyetértenek, akár nem. Taiga végső döntésével meg példás felnőttségről tesz bizonyságot, mert ő maga is belátja a család fontosságát. Lehet, hogy voltak hibás döntéseik, de a befejezés, a legutolsó néhány perc felnőttebb és felelősségteljesebb, mint az egy 17 éves szerelmes kislánytól elvárható lenne.
Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van az embereknek a Toradorával. Belátom, hogy én egy szentimentális barom vagyok, de szerintem csak azok kritizálják a Toradorát, akik a kezdés alapján egy klisés tsundere romantikus vígjátékot vártak, és meglepődtek, amikor a sorozat a felénél ritmust vált, és sokkal komolyabb témákkal kezd foglalkozni.
A Toradora a legjobb középiskolás szerelmi sokszög anime, amit valaha láttam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Quote from: motifator on 2010-06-28, 11:59:07
Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van az embereknek a Toradorával.
A tsundere egy ideig elviselhető, de utána olyan szintbe csapott át, ami számomra megölte az egészet és másra már nem is tudtam figyelni. Egyszerűen az őrületbe kergetett.
Azonfelül meg Ami > Taiga (még ha egyértelmű is volt a dolog már az elejétől)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Darkstar on 2010-06-28, 12:18:47
Quote from: motifator on 2010-06-28, 11:59:07
Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van az embereknek a Toradorával.
A tsundere egy ideig elviselhető, de utána olyan szintbe csapott át, ami számomra megölte az egészet és másra már nem is tudtam figyelni. Egyszerűen az őrületbe kergetett.
Azonfelül meg Ami > Taiga (még ha egyértelmű is volt a dolog már az elejétől)

+1

Egy sorozat akkor hal meg számomra, amikor megszűnik az érzelmi kötődésem a karakterekhez. A Toradorában sajnos ez megtörtént: az a DRÁMA, amit motifator leírt, nekem tényleg sok volt. És pontosan azért, mert mindenfajta realizmust nélkülözött. A szereplőkre a vége felé már nem is tudtam emberként gondolni, csak ügyetlen bábokra, akik az író hülyeségeit próbálják lenyomni a néző torkán.

Abba a képbe meg túl sokat akartok belemagyarázni. Ott áll szó szerint feketén-fehéren, hogy "physics". Teljesen egyértelmmű, hogy mit akart mondani vele a kép készítője (és értem, hogy NLZ mit akart vele mondani). Mondjuk ilyen hosszan vitázni erről is felesleges, azt hiszem.

Selmo

Quote from: motifator on 2010-06-28, 11:59:07
Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van az embereknek a Toradorával.
Csak annyi volt, amit Amy is mondott, [spoiler]a két főszereplő között apa-lánya kapcsolat van végig, aztán hirtelen mindketten szerelmesek lesznek egymásb, annak ellenére, hogy elvileg mindketten másba szerelmesek és ezt Taiga esetében még el is tudom hinni, de Ryuuji esetében már igencsak nehéz. Aztán ugye ottvan Minori, aki szintén viszonozza valamilyen szinten ezeket az érzelmeket, de amikor meglátja Taigát, aki a háza előtt ordibálja a levegőbe az érzéseit, hirtelen úgy dönt, hogy akkor ő félreáll az útból. Ráadásul korábban meg ő nem hiszi el, hogy Taiga télleg szeretheti Yuusakut, pedig a legjobb barátnők. De a csúcspont, mikor Taigát megmenti Ryuuji a hóban és az kimotyogja neki, hogy szereti. Na ez már olyan szinten az Xzone által emlegetett írói hülyeség torkon való lenyomása, hogy az én gyomromat is megfeküdte.[/spoiler]
Ja és 17 évesek, de Taiga nem épp a gyerekes viselkedéséről híres, szóval ez a mit vársz egy gyerektől érvelés alapvetően hibás. Másrészt nálam gyerek = 15 alatt. Nem mondom, hogy nem viselkedhetnek gyerekesen néha, hiszen Amy ezt meg is teszi többször is, de azért alapvetően nem ilyenek.

A tökéletesség unalmas.

ogre

letoltam a vision of escaflowne-t
lekötött, a zene nagyon jó volt, a figurák közepesen. a világ szerintem simán steam punk, másodsorban fantasy.
a három főszereplőből kettő az agyamra ment (Hitomi, meg Allen), a harmadik (Van) meg csak kicsit. szerencsére nem akartak világmegváltó gondolatokat közölni velünk a sorozat végére, és egészen kereken be is fejezték.
8/10-et megér.

Junchi

Quote from: ogre on 2010-06-28, 17:37:36
letoltam a vision of escaflowne-t
lekötött, a zene nagyon jó volt, a figurák közepesen. a világ szerintem simán steam punk, másodsorban fantasy.
a három főszereplőből kettő az agyamra ment (Hitomi, meg Allen), a harmadik (Van) meg csak kicsit. szerencsére nem akartak világmegváltó gondolatokat közölni velünk a sorozat végére, és egészen kereken be is fejezték.
8/10-et megér.

Hitomi nekem is az agyamra megy, bár ennek talán az az egyik oka, hogy abszolúte characterless a csaj, legalábbis eddig. Allen meg az a tipikus jófiú, "szőke herceg fehér lovon" kategória, szal klisé, meg minden, de nekem nincs vele bajom. Teszi, amit jónak lát, lovagias, meg stuff.

Nah, mindenesetre nem akarom elhamarkodni a dolgokat, elvégre még csak a 10. rész környékén járok, de nálam minden egyes epizóddal csúszik feljebb az epic mérce. :3 (Bár ez annak is köszönhető, hogy a '90-es évek animéit még mindig nagyon szeressem. :3)

NLZ

Quote from: Selmo on 2010-06-28, 13:40:15
Quote from: motifator on 2010-06-28, 11:59:07
Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van az embereknek a Toradorával.
Csak annyi volt, amit Amy is mondott, [spoiler]a két főszereplő között apa-lánya kapcsolat van végig, aztán hirtelen mindketten szerelmesek lesznek egymásb, annak ellenére, hogy elvileg mindketten másba szerelmesek és ezt Taiga esetében még el is tudom hinni, de Ryuuji esetében már igencsak nehéz. Aztán ugye ottvan Minori, aki szintén viszonozza valamilyen szinten ezeket az érzelmeket, de amikor meglátja Taigát, aki a háza előtt ordibálja a levegőbe az érzéseit, hirtelen úgy dönt, hogy akkor ő félreáll az útból. Ráadásul korábban meg ő nem hiszi el, hogy Taiga télleg szeretheti Yuusakut, pedig a legjobb barátnők. De a csúcspont, mikor Taigát megmenti Ryuuji a hóban és az kimotyogja neki, hogy szereti. Na ez már olyan szinten az Xzone által emlegetett írói hülyeség torkon való lenyomása, hogy az én gyomromat is megfeküdte.[/spoiler]
Ja és 17 évesek, de Taiga nem épp a gyerekes viselkedéséről híres, szóval ez a mit vársz egy gyerektől érvelés alapvetően hibás. Másrészt nálam gyerek = 15 alatt. Nem mondom, hogy nem viselkedhetnek gyerekesen néha, hiszen Amy ezt meg is teszi többször is, de azért alapvetően nem ilyenek.
+1 a fentiekre és az előttikre. Meg még az zavart, hogy Ami nagyott nőtt a szememben a második félidőben, ahogy megkomolyodott, de az író kb le se szarta, nem kapott semmi "jutalmat". Nem feltétlenül Ryuuji, vagy akár szerelem, de azért jó lett volna, ha a másodszereplők is kapnak egy kis happyt abból a happy endből.
[reserved]

Selmo

D.N. Angel (26 rész): Egész kellemes történet volt egy tolvajról, aki egy vérvonalban születik ismét újra és újra és kölcsönveszi a legfiatalabb fiúgyermek testét. Bár az eleje több ilyen lopásos filler, azért a végére sikerül felmutatni egy kerek történetet, ráadásul a szereplők is fejlődnek benne kicsit. Többet nemigen akarok írni, spoiler nélkül nem lehetne. Kicsit misztikus, kicsit fantasy beütésű, kicsit romantikus egyveleg. Pár fura dologtól eltekintve jó volt.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: Selmo on 2010-06-28, 20:55:45
D.N. Angel (26 rész):

Nekem is tetszett anno. Kicsit krimiszerű történet, benne kedves romantikázás egy kis rajongó szerelemmel és némi misztikummal vegyítve. A zenéje tetszett, és időnként kellemes humora is volt.

LuckyDingo

Working

Egy étterem csodás hétköznapjai. XD Röviden. Nem tudom miért, de nekem tökre tetszett és nézném tovább is. Kár, hogy komolyabban csak a férfi fóbiás csajjal foglalkozott az animu, de mivel Inamit kedveltem, ezért nem bánom. Az OP valamiért nagyon bejön, meg úgy az egész. Ez egy olyan anime, amiről nem tudom elmondani miért tetszik, de tetszik. Kész vége... 7/10 szerintem..

Wangood

Rizelmine

Valmiért nagyon bejött, bővebben itt és itt.


Moha

Quote from: Member on 2010-06-29, 15:46:31
Rozen Maiden
Most kicsit morci lettem, mert szerintem a Rozen Maiden egész jó. Igaz, én anno nem nagy várakozásokkal indultam neki, csak úgy, hogy "na nézzük". Mindegy, nem tetszhet mindenkinek.
Ellenben a görbetükör most is jól sikerült. A porszívónál majd leestem a székről. :haha: Egyébként az a tollfelvásárló mindenhol ott van? Errefelé is szokott járni... ezek szerint nagyon mehet neki. Vagy nagyon nem...
[spoiler]Mellesleg van egy typo a szövegben. Nem tudom, mi az a zsutyok... :haha: [/spoiler]

Member

Több typo is van, hiába nézem meg párszor ráégetés előtt, nem mindig tűnik fel. De nem ez a legnagyobb hiba benne. :)

LuckyDingo

Quote from: Member on 2010-06-29, 15:46:31
Rozen Maiden
Én is azt tudom erre mondani, mint Moha, túl nagy elvárásokkal estél neki. Egyébként nincs vele semmi baj, azért 2.5-nél picit többet érdemel XD

frozenstein

Legend of the Galactic Heroes

Talán egy kicsit sokat vártam tőle, mert nem ütött akkorát, mint vártam. Persze ettől függetlenül kiemelkedően jó volt, és egy űroperához képest hihetetlenül realisztikus. Az alapsztori két birodalom harcát mutatja be, az egyik demokratikus a másik diktatórikus. Mindkét oldalon hemzseg a korrupció és a főszereplők a maguk módján a rendszert magát igyekeznek megreformálni. Valahogy 3600 körül játszódik, de nemcsak az anime ideje alatti pár évet mutatja be, hanem pár részben elmesélik, hogy mi történt az elmúlt 1600 évben. Rettentően jól kivan dolgozva, és az anime-kliséket is mellőzi, ajánlom mindenkinek aki szeretne egy vérbeli sci-fit látni és sok szabadideje van.

LoGH Movie 1 9/10
LoGH 10/10
LoGH Movie 2 5/10
LoGH Movie 3 8/10
LoGH Gaiden 1 8/10
LoGH Gaiden 2 8/10

ui.: Érdemes először a fő sorozatot nézni, az a legjobb, a többi csak az elő sztorikat egészíti ki valamennyire.


Dreamcleaver

Quote from: LuckyDingo on 2010-06-30, 16:47:07
Quote from: Member on 2010-06-29, 15:46:31
Rozen Maiden
Én is azt tudom erre mondani, mint Moha, túl nagy elvárásokkal estél neki. Egyébként nincs vele semmi baj, azért 2.5-nél picit többet érdemel XD

Túl nagy elvárások? A FM úgy magába talán egy 4/10-es ótvarság. Aztán, ha valaki nem bírja a bugyuta babákat, az ad rá 2.5-t, aki meg beindul rájuk az 8-t.  :D

Amúgy a review meg néhol fekve-röhögős. Grat Member.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2010-07-02, 00:10:01
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-30, 16:47:07
Quote from: Member on 2010-06-29, 15:46:31
Rozen Maiden
Én is azt tudom erre mondani, mint Moha, túl nagy elvárásokkal estél neki. Egyébként nincs vele semmi baj, azért 2.5-nél picit többet érdemel XD

Túl nagy elvárások? A FM úgy magába talán egy 4/10-es ótvarság. Aztán, ha valaki nem bírja a bugyuta babákat, az ad rá 2.5-t, aki meg beindul rájuk az 8-t.  :D

Amúgy a review meg néhol fekve-röhögős. Grat Member.
Én egy 5öt adtam volna rá akkoriban, mostanában 3-4, de még inkább 4.

Member

#8182
Quote from: Dreamcleaver
A FM úgy magába talán egy 4/10-es ótvarság.
FM? :D A Frozen Throne és a Rozen Maiden összevonva? :D
QuoteAmúgy a review meg néhol fekve-röhögős. Grat Member.
Köszi. :)

Quote from: frozenstein on 2010-06-30, 17:36:48
ui.: Érdemes először a fő sorozatot nézni, az a legjobb, a többi csak az elő sztorikat egészíti ki valamennyire.
110 részes ova? :eek: Na ennek neki kell látni egyszer. :D

Prof. William

Az Amagami az első rész alapján nem rossz de akkor most hogy lesz? Halottam hogy epizodikus lesz tehát X részt szánnak egy lányra aztán jön egy "reset" és másik sztori indul. Igaz ez? Remélem igen mert jobban tetszene ez a megoldás.

Wangood


Dreamcleaver

Quote from: Member on 2010-07-02, 09:41:13
Quote from: Dreamcleaver
A FM úgy magába talán egy 4/10-es ótvarság.
FM? :D A Frozen Throne és a Rozen Maiden összevonva? :D

Frozen Maiden yah.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cloud


ogre

record of lodoss war ova

ez kísértett, mert a fantasyt amúgy szeretem, de a high fantasyt nem igazán. szerencsére pozitívan csalódtam.
nem követte az "első részben összeáll a csapat, és letol x db questet y rész alatt" sémát. ez már jó.
a rajz kornak megfelelő, a méter széles vállakat sosem értettem, de ez van. :) az animálás jó.
a zene high fantasyhez illően epic-nek szánt, ami nagyjából sikerült is.
a sztori elég szépen összeállt, de van egy-két sztenderd hülyeség. tudom, rajzfilm, meg egyebek, de ha valaki egy helyre egy résszel később indul, mint a másik, akkor hogy a tökbe ér oda hamarabb, ha ugyanazon az úton megy? ehhez hasonló bakik azért kerültek be.
aztán ott van Parn és Deed "kapcsolata", amit az elejétől fogva nem tudok értelmezni (legfőképp a keletkezését).
a végén Deed kulcsszerepe meg teljesen hülyeség.

összességében mégis jó, pont olyan, amilyennek lennie kell. egy erősebb 7,5/10 szerintem.

LuckyDingo

Sarai-ya Goyou vagy House of the five leaves..

Egy érdekes szamuráj, egy titokzatos emberke és a bűnbandájuk története. Őszintén én azt hittem, hogy akciódúsabb lesz, ehelyett egy nyugis, néhol már unalmas, de látszatra szép cuccot kaptunk. A történet végül Yaichi (a vezér) múltjának felgöngyölítésére megy ki. Érdekes volt, de még egyszer meg nem nézném. A hangulata, a karidizájn és a viszonylag jól felépített, bár egyszerű történet miatt kap egy 5/10et tőlem.

Member

Tavaszi Egyvalag

L_D: Nekem jobban bejött, nagyon odaverős volt ez a tradicionális hangulat, igaz, a sztori fele arra ment el, hogy a hallgatással fejezték ki az érzéseiket. :D A végéért kár, elég semmilyen.