Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Member on 2011-03-21, 12:22:58
És ez kizárja, hogy még lehet? ::) 3Ds kidomborodó csöccsel az elején. :hopp:

Hja, ez valóban nem kzárható.:D

Quote from: NLZ on 2011-03-21, 18:38:42
A freezing ménem manwha manhwa? És ha nem, miért igen? :D

Mer' sose tudom megjegyezni, hogy is kell írni. ^^"


[spoiler]Na jó, inkább befejezem az offolást.[/spoiler]

Prof. William

Nekem nincs bajom Freezingel. Kellemes szemrágógumi bár ha az első rész vérfröcsögős volt a többi miért nem lehet az? Azért a manga klasszisokkal brutálisabb a szükséges helyeken.

Mondjuk a névről lehetne vitatkozni mert a híres frííízingo! -t eddig körülbelül 3 szor ordították el a sorozatban. Tényleg miért nem Pandora vagy valami más a cím?

Member

Quote from: Prof. William on 2011-03-21, 22:05:58
bár ha az első rész vérfröcsögős volt a többi miért nem lehet az? Azért a manga klasszisokkal brutálisabb a szükséges helyeken.
Ilyen téren én is átverve érzem magam. :frown:

QuoteMondjuk a névről lehetne vitatkozni mert a híres frííízingo! -t eddig körülbelül 3 szor ordították el a sorozatban. Tényleg miért nem Pandora vagy valami más a cím?
Pandora szelencéje végülis egy zsákbamacska, míg a sorozat szabályosan a képernyő elé fagyasztja az embert. Meg a mosoly is lefagy az arcodról. :D

NLZ

Ez a Ghost Hound fasza cucc, bejön a hangulata. A felénél járok, remélem végig ilyen. Kár, hogy kevés az ehhez hasonló anime (sőt most így egy se jut eszembe).
[reserved]

Member


Acchan

Quote from: Member on 2011-03-23, 08:12:28
Quote from: NLZ on 2011-03-23, 03:29:53
A felénél járok,
Minden megmagyaráz. :__devil:
Nahh, igen. A zárás legalább annyira katyvasz, mintha egy jelenleg is futó manga adaptációja lenne ez az anime.  ^^"
Egyébként ettől eltekintve nagyszerű darab.   :jee:

NLZ

Nehogy már azt mondd, hogy a fura faszságból átfog csapni szar faszágba. :(
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2011-03-23, 13:26:26
Nehogy már azt mondd, hogy a fura faszságból átfog csapni szar faszágba. :(
Több szálból áll, mint egy olasz étterem ipari kondérjában a spagetti.

NLZ

Az még nem feltétlenül rossz. A lényeg, hogy a wtf faktor fennmaradjon anélkül, hogy vakarnám az arcomat kínomban.
[reserved]

Bishop


Acchan

Quote from: NLZ on 2011-03-23, 13:57:41
Az még nem feltétlenül rossz. A lényeg, hogy a wtf faktor fennmaradjon anélkül, hogy vakarnám az arcomat kínomban.
Szerintem ezzel nem lesz gond, csak picit zsúfolttá válik már a végére.  :smile:

Quote from: Bishop on 2011-03-23, 16:45:39
Quote from: Member on 2011-03-19, 18:52:44
Shigofumi
Az AVGN paródia annyira nem jött be de a többi szokásos WIN  :lol:
Nekem az is tetszett.  :smile: A legközelebbihez készíttess a fanokkal intrót.  :D

Cobra

Quote from: NLZ on 2011-03-23, 13:57:41
Az még nem feltétlenül rossz. A lényeg, hogy a wtf faktor fennmaradjon anélkül, hogy vakarnám az arcomat kínomban.
Fő az optimizmus :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Érdekes, hogy eddig szerintem senki sem beszélt fórumon a Nerd-ről, de mégis kiderül, hogy kb. mindenki levágta, mi az. :haha:

Selmo

Spice and Wolf (13+13 rész): Ez kellemes időtöltés volt, hol a folytatás? :haha:

A tökéletesség unalmas.

kada

#8684
Quote from: Selmo on 2011-03-26, 03:48:01
Spice and Wolf (13+13 rész): Ez kellemes időtöltés volt, hol a folytatás? :haha:
QFT
Várom hogy az animét folytassák, utsó részbe simán belefér egy harmadik szezon, vagy ha feladom és lesz időm*, akkor a light novel vagy mi is haladt a legjobban előre.

Junchi

B Gata H Kei

Jó volt, bár a befejezés hagyott egy kis keserű szájízt... Nagyjából a végéig tartotta a három felröhögés/epizód arányt, which is a rarity. Oh, and Tamura Yukari is a goddess.

Hm, nyolcfél/10.

(Kosuda nővéréről meg spin-offot követelek!)

Cobra

Argento Soma
A legfontosabbal kezdem: Több benne az angst meg nyavajgás, mint a Fafnerben, cserébe kevesebb az akció és a grafika is csak átlagos (az évjárathoz képest) :)
Ha ezután még érdekelné valakit a sorozat: a történet 2059-ben játszódik, amikor a Földet rendszeresen óriási gólemszerű idegenek látogatják. Látszólag egy pontra tart mindegyikük a bolygón és nem igazán néznek a lábuk elé, így pár városon (elő megjelenésükkor New Yorkon) már átgyalogoltak. Az sem épp megnyugtató, hogy támadásra reagálnak és némelyikük egy kisebb nappá alakul át, amit csak nukleáris fegyverekkel lehet megállítani.
Viszont mindjárt az első részben egy különleges idegent terveznek feléleszteni tudósok, ami nem épp úgy sikerül ahogy tervezték és egy robbanásban meghal a tudóscsoport, kivéve főhősünket, akinek a barátnője már nem volt ennyire szerencsés. Mivel az idegent okolja baratnője haláláért, ezért kis segítséggel bekerül ahhoz az osztaghpz, akiknek a feladata az idegenek megállítása. Közben megtalálják a felélesztett idegent és fogságba kerül a bázison. A katonaság Funeral nevű osztaga rendelkezik ugyan mechekkel az idegenek legyőzésére (ezeket SARG-oknak hívják, ami németül koporsót jelent), de elég hamar találkoznak egy olyan ellenséggel, akinek legyőzéséhez szükség van a felélesztett idegenre. Ezután a sorozat nagyrész arról szól hogy kínlódik a főhős, mivel meg akarja ölni a felélesztett idegent, de közben szükségük van a segítségére. Az idegenek célja csak az utolsó előtti részben derül ki, ami elég váratlan információval szolgál.
Egyszer megnézhető a sorozat, de aki kihagyja, az se marad le semmi fontosról.
legyen mondjuk 5/10.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2011-03-26, 13:09:54
A legfontosabbal kezdem: Több benne az angst meg nyavajgás, mint a Fafnerben...
Kimondtad a varázsszót, felvéve a listára!
A címben szereplő Soma a gésamamára, az anyatejre vagy a Shining Tears X Wind főszereplőjére akar utalni?

Cobra

A főszereplő álneve Ryu Soma és a balesetben szerzett sérülései ezüstszínűek :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Chidori

Elfen Lied

Őszinte leszek. Nem igazán értem, hogy miért olyan nagy szám sokak szerint ez az anime.  :he: Én semmi eget rengető dolgot nem láttam benne, inkább volt ez unalmas, mintsem izgalmas. Persze fenn tartom annak a jogát, hogy a hiba bennem van, ez esetben megkérnék valakit, hogy fejtsék ki nekem, hogy mitől olyan jó ez az anime és akkor talán még újra is nézem. A problémám az volt, hogy a történet eléggé kiszámíthatóra sikeredett. Az anime sugallni akarta, hogy milyen borzasztó a társadalom, és hogy milyen sajnálatra méltó Lucy vagy éppen, Nana esete, de ilyen témában bizony sokkal jobb alkotások is születtek már. Egyik karaktert sem kedveltem. Volt, aki kifejezetten idegesített. A grafika nem volt kiemelkedő, habár még ez a legkevesebb. Zenéből talán két kiemelkedő darab volt, azt ismételgették folyamatosan. Durva lett volna? Ezt sem mondanám. Talán az első részben látott kaszabolást nem is tudták überelni. A karaktereket, mint már írtam, nem igazán kedveltem. Itt volt pl. Yuka, akit teljesen feleslegesnek találtam. Lucy... na igen, ő is érdekes. Kinyírja a szerelme családját, csak mert a fiú a fesztiválra az unokatestvérével ment, aki történetesen egy lány.  :zomg: Jól van. Kouta... aranyos, kedves fiú, de ennyi és nem több.

Nem akarom nagyon lehúzni az animet, mert nyilván azért egyszer meglehet nézni. Sőt. Akinek ez bejön, hát nyugodtan. A változtatás jogát fenntartom, volt már olyan anime ami csak második megnézésre nyerte el igazán a tetszésemet, szóval lehet most is ez lesz. Elképzelhető, hogy én nem értettem meg a lényegét, pedig én már néztem meg ,,komolyabb" alkotásokat, és tartom magam annyira értelmesnek, hogy levágjak 1-2 dolgot, de nekem ez tényleg nem tetszett. Talán túl nagy elvárásokkal ültem le, lehet ez volt a probléma.

6/10   

NLZ

Ezen a fórumon nincsenek tizenéves lányok, így senki nem fog jót írni róla.
És nyugodtan húzd le, mert szar.

Jahm, ám megnéztem Ghost Houndot, tényleg ratyi volt a vége. Jól felépített első fél, erre ilyen sablonos, száni befejezés. Kár érte.
[reserved]

Xzone

Az Elfen Liedet szerintem sokan az animés pályafutásuk korai szakaszában nézték meg, ezért hagyhatott mélyebb nyomokat az emberekben.

Rounin


Member

Quote from: Xzone on 2011-03-27, 01:41:16
Az Elfen Liedet szerintem sokan az animés pályafutásuk korai szakaszában nézték meg, ezért hagyhatott mélyebb nyomokat az emberekben.
Ennyi. Én anno meg is szereztem eredetiben, Chidori, ha kell, neked adom. :D

Chidori

QuoteEnnyi. Én anno meg is szereztem eredetiben, Chidori, ha kell, neked adom.

Kössz Member, de meghagyom Neked!  ^^"

QuoteAz Elfen Liedet szerintem sokan az animés pályafutásuk korai szakaszában nézték meg, ezért hagyhatott mélyebb nyomokat az emberekben.

Igen, valószínűleg ezért lehet olyan sok rajongója. Mondjuk egy első animes élmény meghatározó lehet, pl a Pokémont én a mai napig nem bántom.  :zomg:


QuoteÉs nyugodtan húzd le, mert szar.

Akkor jó. Ezekszerint nem csak én nem kedveltem meg ezt az animet. :)

Bishop

Nekem is ez volt az egyik első komolyabb darab de én nálam még a 6 pontot se érte el. Ez az anime szerintem az egyik legmegosztóbb anime, legalább is itt forumon. Elég nagy tábor kedveli és kb ekkora utálja is.

NLZ

[reserved]

LuckyDingo

Én már csak egy dologra emlékszem az EL-ből.. "Nyuuuuuuuuuuu" XD

Member

Quote from: Bishop on 2011-03-27, 12:46:19
Ez az anime szerintem az egyik legmegosztóbb anime, legalább is itt forumon. Elég nagy tábor kedveli és kb ekkora utálja is.
3-4 éve én is ezt mondtam volna, ellenben a jelenlegi keménymag ismeretében már egyáltalán nem.

kelvor

Vicces, hogy úgy félévenként előjön az Elfen Lied téma.  :D

Quote from: LuckyDingo on 2011-03-27, 13:00:58
Én már csak egy dologra emlékszem az EL-ből.. "Nyuuuuuuuuuuu" XD


:tezsvir: