Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Kraivan

Corpse Demon:
22 részes sorozat, de 2 nap alatt elfogyasztottam.

Az első pár rész elég lassú. Mondhatnám az első harmada elég hosszas felvezetés, és a falu megismerése. Ami tartotta bennem a lelket, h ráismertem a rajzstílusra, ugyanis barátnőm pár hete nézte meg, és tetszett az orvosi diagnosztika rész a 14. részben.

Mint Vampire rpg-rajongó, kifejezetten tetszett, hogy a vámpírok nem csak úgy visszatérnek, hanem egy egész rész elmegy, hogy megmutassák, miként tanítják a friss élőholtakat. (táplálkozás, beszélgetés, stb)
Kifejezetten pozitívum, hogy több aspektusból megismerjük a vámpírlét szereplőit, és hogy a modern világunkban az emberek közt valóban mily egyszerű is elvegyülni, hisz ebben a modern korban nem adhatunk alapot "holmiféle visszajárókról szóló népi babonáknak".

Ami logikai hiba sajnos fennáll, azok az ismertek:
feltűnik pár többszázéves vámpír. mint megtudjuk, a vámpíroknak naponta étkezniük kell, és nincsenek alternatív táplálkozási lehetőségeik. Akiből vért szívnak azt 4-5 napig csapolják, míg végleg el nem huny az illető, és az elhalálozott illető visszatérHET vámpírként.

Legalább nem 100% a szaporulati ráta, mert a szokásos vámpírbaki, hogy többezer éves lények h képesek titokban elbújni, ha hatványozottan zabálnak és szaporodnak?
Ez itt is megvan, de a felfalt személyeknek csak kis része tért vissza, de így is 3 hónap alatt egy fél falut kiírtottak.

Mondjuk eddig csak a Nyanpire-ben láttam h vámpír úgy lesz, ha a vámpír saját vérét adja. :P

Ám ha félretesszük ezt a szokványos bakit, akkor egyik legélvezetesebb animéjét láttam az elmúlt időszakban, vámpír/horror kategóriában meg kiemelkedő.


Member

Quote from: Kraivan on 2011-10-09, 11:36:23
Mondjuk eddig csak a Nyanpire-ben láttam h vámpír úgy lesz, ha a vámpír saját vérét adja. :P
Hellsing?

Kraivan

Abban emlékeim szerint az van h az áldozatból ghoul lesz, ha szűz volt akkor vámpírrá válik.

Member

Quote from: Kraivan on 2011-10-09, 12:52:02
Abban emlékeim szerint az van h az áldozatból ghoul lesz, ha szűz volt akkor vámpírrá válik.
Igaz, bár asszem a sorozatban nem említették, csak a mangában.
Mondjuk ez is érdekes, felborul az emberben a homeosztázis az első párzás-imitáció után, vagy miből tudja a vámpír vér, hogy mit kell tennie? :D

Kraivan

A sima sorozat nem rémlik, de ellenőriztem az Ultimate OVA-ban.

QuoteMondjuk ez is érdekes, felborul az emberben a homeosztázis az első párzás-imitáció után, vagy miből tudja a vámpír vér, hogy mit kell tennie?
Maradjon misztikum. :P

A Corpse Demon-ban épp ez tetszett. Az orvos sokmident kipróbált, de leszűrte h a népi mondáknak igaza volt.

Amúgy így végiggondolva a Hellsing arról szól h egy rakat aberrált szűz looser szétveri egymást Angliában?  :wtf:

Member

Quote from: Kraivan on 2011-10-09, 14:56:20
Amúgy így végiggondolva a Hellsing arról szól h egy rakat aberrált szűz looser szétveri egymást Angliában?  :wtf:
"Ha én nem b@szhatok, ne b@sszon senki!!"; így gondolkoza a kielégületlen lélek.
Ebből egész jó paródia manga készülhetne. :D

Én

#9006
Eureka seven
Első 30 rész faja, 31-40 kicsit elkapkodott, 41-50 mi a fasz történik.
[spoiler]Anemone miért lett normális? Dewey-vel most akkor mi az anyám volt? Eureka mi a halált csinált a legvégén? A Seven Swell effectet már meg se kérdezem. Mindegyikre tud az ember koholni valamiféle magyarázatot, de mennyivel jobb lett volna, ha kicsit konkrétabb rávezetések vannak...[/spoiler]Igazából tetszett a vége, csak zavar, hogy sok dolgot nem tudok összekötni. 8/10 mert végülis elég jó nézés volt. :smile:
Ja és nagyon jó az OST! :D

motifator

Quote from: Én on 2011-10-15, 16:15:05
Eureka seven
[..]
[spoiler]Anemone miért lett normális?[/spoiler]
Za pawaa of rabu? :D
Amúgy örülök, hogy tetszett, nekem is nagy kedvenc. A vége tényleg esik szét, de melyik poszt-apokaliptikus animének van normális vége?

Egy nagyon jó tanács: a filmet ne nézd meg. Nem ér annyit a kiváncsiság. Életembe még nem voltam soha olyan dühös anime miatt, mint amikor a filmet megnéztem. Ha a sorozat kicsit is tetszett, kíméld meg magad a film borzalmától.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2011-10-16, 00:06:54
Egy nagyon jó tanács: a filmet ne nézd meg. Nem ér annyit a kiváncsiság. Életembe még nem voltam soha olyan dühös anime miatt, mint amikor a filmet megnéztem. Ha a sorozat kicsit is tetszett, kíméld meg magad a film borzalmától.
Igen, én is ilyeneket hallottam. Kár, azt hittem, valami folytatásszerű dolog lesz amiben elmagyaráznak 1-2 dolgot, de így messze elkerülöm.

NLZ

Yondemasu yo, Azazel-san - Túl kevés, vagy 100-at meg tudtam volna nézni egy huzamban. :(  Ám 10/10, rég szórakoztam már ilyen jól.
[reserved]

SaiyaGin

Mottó:
Quote from: SaiyaGin on 2011-06-03, 09:52:59
Quote from: kikuchiyo on 2011-06-02, 23:27:52
AnoHana 8
Az eddigiek alapján azt kell mondjam, hogy ritka az ilyen
>mély és érett
anime.

Ööö... listába felvéve?

Komoly történet hat barátról, akik közül az egyik lány, Menma meghal még gyerekként, ami után a másik 5 gyerek barátsága is szétesik. Évekkel később Menma szellemként visszatér Jintanhoz (a főszereplőhöz), hogy a fiú teljesítse egy kívánságát, amit Menma még halála előtt szeretett volna beteljesülve látni. A probléma csupán az, hogy Menma már maga sem emlékszik, mi is volt az a kívánság. de ennek ellenére Jintan úgy dönt, megpróbálja teljesíteni a lány kívánságát. Ehhez a másik négy barátjuk segítségét kéri, akik azóta külön utakat járnak. A dolog nehezen indul, mivel Menmát csak Jintan látja, és a többiek nem akarják elhinni, hogy Menma valóban visszatért (ami azt illeti, maga Jintan is sokáig gondolkozik azon, hogy Menma szelleme valóban megjelent-e előtte, vagy csak ő őrült meg és képzeli azt, hogy a lány ott van vele), de lassacskán a Menma iránti érzéseik újra összehozzák a régi barátokat. Ez viszont egyben újra felszakítja a lelki sebeket, és egy idő után azokról is kiderül, hogy nem tudták feldolgozni a lány halálát, akikről első pillantásra úgy tűnik, hogy tovább tudtak lépni...
Valóban nagyszerű anime, mind belcsín, mind külcsín szempontjából, csak két dologba tudnék belekötni, az egyik az, [spoiler]hogy a módszer, amivel Memna jelenlétéről a többiek is meggyőzödhettek, már jóval a bekövetkezés előtt jelen volt, így az egész részekkel korábban is megtörténhetett volna.[/spoiler] A másik a finálé: a sorozat végét a készítők nagyon meghatóvá akarták tenni, de sajnos túlzásba estek, és
Quote from: kikuchiyo on 2011-06-23, 23:49:30
Giccses vég giccses. :/
de azért így is elmegy.

Az idei év egyik legjobb sorozata, mindenkinek ajánlom, aki még nem látta volna.


White SeeD

Kitettél magadért, büszke vagyok rád, hogy nemtúlrosz pontszámot adtál neki noha nem a te stílusod. Kedvet is kaptam hozzá hogy újranézzem ;)

btw, miért nem lehet rendesen tekerni az indavideóban?

+Remélem a Horizon-tot nézed, ha még nem ajánlom, imádni fogod  :__devil:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

#9013
Quote from: White SeeD on 2011-10-22, 22:28:29
+Remélem a Horizon-tot nézed, ha még nem ajánlom, imádni fogod  :__devil:
Azt egyben szeretném, most inkább befejezem az Last Exile-t, ha már elkezdték a második szériát. Néha erőt is kell meríteni. ^^

EDIT: Ergo Proxy, te jó ég, ez de freudi volt.

Cobra

Figyelj Member, megtaláltam az eddig látott animék közül a legrosszabbat :)
Gasaraki: politikai dráma kis fantasy beütéssel. Igazából sokmindent nem tudok írni róla, mecheket fejlesztenek, amikben van valami "extra". Főhősünk is mint később kiderül nem hétköznapi ember. A nagyobbik baj, hogy marha unalmas, akció a 25-ből csak 5 részben van, a többi vagy politikai hatalmi harc vagy a főhős angstolásáról szól. Grafika az évjáratnak megfelel, zene menet közben nem nagyon van, OP/ED elég szörnyű. Viszont a vége felé meglepő volt a tőzsdei előrejelzés, manipulálás, mennyire eltalálták mi lesz pár év múlva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Már valszeg mondotta vki, mert rajta van a listámon. :D

White SeeD

Hehh, Gasaraki mint legrosszabb anime? ::)
Már csak az usa alázás miatt is epic :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kada

Ha nem lenne a Gasarakinál rosszabb anime, a világ jobb lenne.
Hogy mennyire az mondjuk még szerintem is ízlés kérdése.

Flaser

Quote from: Cobra on 2011-10-23, 12:09:14
Figyelj Member, megtaláltam az eddig látott animék közül a legrosszabbat :)
Gasaraki: politikai dráma kis fantasy beütéssel. Igazából sokmindent nem tudok írni róla, mecheket fejlesztenek, amikben van valami "extra". Főhősünk is mint később kiderül nem hétköznapi ember. A nagyobbik baj, hogy marha unalmas, akció a 25-ből csak 5 részben van, a többi vagy politikai hatalmi harc vagy a főhős angstolásáról szól. Grafika az évjáratnak megfelel, zene menet közben nem nagyon van, OP/ED elég szörnyű. Viszont a vége felé meglepő volt a tőzsdei előrejelzés, manipulálás, mennyire eltalálták mi lesz pár év múlva.

Izlések és pofonok. Attól, hogy téged nem kötött le, nem következik, hogy rossz anime. Gondolom neked a LOGH is megfeküdte a gyomrod?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Azt nem láttam, csak az újabb próbálkozást (nem emlékszem a címére). Gasaraki szerintem túlságosan vontatott, nem a politikával volt a bajom. Ezt a történetet simán bele lehetett volna rakni 12 részbe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Végülis... még az első animézéssel töltött évemben láttam, amikor még nem voltam annyira szőrszálhasogatóan kritikus szinte mindíg mint most.
De emlékszem rá hogy akkor volt benne érdekes (arra nem emlékszem hogy csúf pörgetős szokásom megvolt-e), és ki is írtam.
Nem fogom újranézni hogy kiderítsem mi az igazság  ::)

Kvikveg

Quote from: kada on 2011-10-24, 15:31:12
Végülis... még az első animézéssel töltött évemben láttam, amikor még nem voltam annyira szőrszálhasogatóan kritikus szinte mindíg mint most.
De emlékszem rá hogy akkor volt benne érdekes (arra nem emlékszem hogy csúf pörgetős szokásom megvolt-e), és ki is írtam.
Nem fogom újranézni hogy kiderítsem mi az igazság  ::)
Vigyazz, mert ugy jarsz mint en: parra azt mondtam, hogy akkor ott jo volt, most meg mar nem neznem meg megint.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

#9022
Quote from: Kvikveg on 2011-10-24, 21:18:15
Quote from: kada on 2011-10-24, 15:31:12
Végülis... még az első animézéssel töltött évemben láttam, amikor még nem voltam annyira szőrszálhasogatóan kritikus szinte mindíg mint most.
De emlékszem rá hogy akkor volt benne érdekes (arra nem emlékszem hogy csúf pörgetős szokásom megvolt-e), és ki is írtam.
Nem fogom újranézni hogy kiderítsem mi az igazság  ::)
Vigyazz, mert ugy jarsz mint en: parra azt mondtam, hogy akkor ott jo volt, most meg mar nem neznem meg megint.
[off]ó igen, ha bárhol szóba kerül egy PC játék, rögtön átmegyek oldfagba, aztán most CHALLENGE_ACCEPTED.JPG alapon elkezdtem újrajátszani az egyik nagy régi nevet.
Vicces ahogy a fele amiért ostorozom az újakat benne van.
A másik fele viszont tényleg nincs, úgyhogy jobb e szempontból  :P
[/off]
Ahogy öregszem és egyre szenilisebb vagyok egyre furább az izlésem.
Mondjuk pl egy Ben-to bárhol bármikor ütött volna mint az ipari áram, aki ismer élőben tudja hogy FOOD IZ SRS BSNS!
Kinek a loli, kinek a 100 tonnás mecha, kinek az olcsón beszerzett lakoma.
[edit:] na majd öt év múlva ha élünk még és létezik az interwebz mutassa meg valaki ezt a postot  :P

Leara

Twin spica (Futatsu no spica): hú, ez mekkora pozitív csalódás volt. Valami tök átlagos történetre számítottam a barátságról, az álmokról és hasonlókról... és bár ezek meg is voltak benne, mégis egy nagyon szép drámát kaptam. Ennek a sorozatnak sikerült az, ami sok más animének nem: úgy tudtak drámázni, hogy nem éreztem túlzónak, erőltetettnek. Persze nem arra kell gondolni, hogy csak dráma van benne, mert egyáltalán nem. Sajnos befejezetlen, de sikerült annyira meggyőznie, hogy már el is kezdtem beszerezni a mangát (ami még az animénél is sokkal jobb  :whoah:)
MAL

Junchi

Nah, Nodame Paris-hen ezzel kilőve, mentem is mindjárt tovább a Finale-val (aminek az OVA-ja = GWAH, szal az a havas környezet valami iszonyat szépen nézett ki *___*).

Nodame és Chiaki továbbra is rulz. :3

Member

Tegnap végre befejeztem a Last Exile-t. Az első öt részt egy év alatt néztem meg, az utolsó nyolcat egy este. Kezdetben eléggé semleges, bár a hangulatot maga a világ meghozza. Ezt követően a marxista társadalomkép tovább fokozta az izgalmakat, mellesleg megjelent Dio személyében az első szereplő, akit kedvelni tudtam. De a végére valami eldurrant a készítők fejében, az FMA első szériájára jellemző "nyírjunk ki mindenkit" filozófia vette kezdetét, némelyik még nevetséges is volt.
[spoiler]Luciola legyőzi az addig imba bátyját, majd ahelyett, hogy elintézné Delphine-t, inkább elveszi a gyűrűjét, ami végez vele (???). Dio-t meg megmentik azért, hogy utána meghaljon a Grand Stream-ben.[/spoiler]
Delphine is furcsa volt, minél szemetebbnek akarták bemutatni, irreálisan önkényes és diktatórikus volt a viselkedése. De ennek ellenére a Guild volt a legütősebb elem. Nah, legyen 7/10. A második széria mutat valami érdekességet? Mert nekem teljesen lezártnak tűnik.

Cobra

Dio [spoiler]nem halt meg, sőt, szerepel a 2. sorozatban[/spoiler]
A 2. sorozatban eddig csak 1 ismert szereplő tűnt fel, igazából csak a világ ugyanaz [spoiler]pontosabban nem, mert ez elvileg a Földön játszódik[/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2011-11-06, 02:10:45
Dio [spoiler]nem halt meg, sőt, szerepel a 2. sorozatban[/spoiler]
A 2. sorozatban eddig csak 1 ismert szereplő tűnt fel, igazából csak a világ ugyanaz [spoiler]pontosabban nem, mert ez elvileg a Földön játszódik[/spoiler]
Érdekes, ebben az esetben meg éppen csak őt hagyták meg? :haha:
[spoiler]Nem tudom, miként lehet túlélni, hogy az embert elsodorja a tájfun? Persze ő nagy ismerője volt neki, de anno Luciola megemlítette, hogy a szertartást követően nem fog tudni repülni.[/spoiler]

Cobra

Remélhetőleg kiderül pár dolog a sorozat közben, mert ez eddig eléggé plothole szagú. Mindegy, élvezhető a sorozat és a 4. rész előzetese alapján valószínűleg látunk még régi szereplőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Külföldi fórumok szerint Dio azért élte túl, mert elkapta egy arra járó Guild hajó. Állítólag az utolsó rész végén lehet is hallani a hangját.
Failure is the default option