Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Cloud

Ennél már csak az a rosszabb ha valaki a zserbóba cukor helyett sót rak. Na akkor lehet  :eek: fejet vágni.
Hasonló már megesett velem sajna.  :lol:

Én

Velem ez teával régebben, anyám csinálta nekem suliba és hát sót rakott bele cukor helyett. El tudom képzelni a fejemet, amint szomjsan belekortyoltam és eltorzult fejjel lenyeltem, mert nem akartam szétköpködni az osztálytermet... Gyorsan kiöntöttem, és csak azután jutott eszembe, hogy meg kellett volna itatni az A-sokkal :D

Kvikveg

Iskolai menzan kakaoba so helyett cukor. Vagy teaba? Mindenesetre te mar tudod milyen volt.  :haha:

A forum szamitogepet szetszerelni-osszerakni-rendberakni kepes reszet kerdezem: ti hogy fejlodtetek a mai szintre?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Gyakorlás.Rengeteg gyakorlás. Nálam mindig történik vmi gépekkel.  ^^"

Tycho

Egyszer megnéztem apámat ahogy összerakott egyet, utána a fizikai része ment, azt hogy mit vegyek meg bele valót, az meg google-fu :jee:

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-12-04, 20:10:24
A forum szamitogepet szetszerelni-osszerakni-rendberakni kepes reszet kerdezem: ti hogy fejlodtetek a mai szintre?
Gyakorlás, sok elpusztított DOS meg Windows, ilyesmi. Hardverek fizikai összerakásához meg minden férfinak van érzéke (sry girls, suxx to be u :D).

Nakedape

i always use evolution algorithm, to build my stuff.
but i have to admit, that the ID stuff is seemingly working better
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Apám gépekkel foglalkozik, így láttam párszor, hogy hogyan rakja össze a gépet. Egyébként pedig a HardwareOC hírportált szoktam olvasgatni, így nagyjából képben vagyok az újdonságokkal.
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2008-12-04, 21:05:53
Egyébként pedig a HardwareOC hírportált szoktam olvasgatni
Áhhá, akkor ezért vagy ekkora FAIL, így már minden világos. :angyali:

Kvikveg

Jut eszembe, noverem mikor meg Nemetorszagban volt, kollegiumban - no nem olyan volt, mint a magyar, ez szep, rendezett, kicsi volt es tulkoros tagok is voltak jocskan - mivel nem volt keznel csavarhuzoja, a koromreszelovel csavarta szet a gephazat. Ezen mi nevettunk, a nemetek meg szent borzalommal neztek, hogy szet merte szedni.

En ossze tudom rakni, csak ido kell hozza, mert nem szeretek lenduletbol dugdosni kabeleket ideoda, annyit meg nem raktam azert ossze, hogy rutinbol menjen mindegyik mutyur. Meg ketto osszerekas kozott eltelik mindig par ev...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kvikveg on 2008-12-04, 20:10:24
A forum szamitogepet szetszerelni-osszerakni-rendberakni kepes reszet kerdezem: ti hogy fejlodtetek a mai szintre?
Hát mit csinál az ember az első számítógépével? Természetesen szétszedi, hogy megnézze belülről. :haha:
Aztán párszor elrontja, majd megcsinálja... és onnantól minden megy magától. :)
Quote from: Zsiga on 2008-12-04, 20:50:28
Hardverek fizikai összerakásához meg minden férfinak van érzéke (sry girls, suxx to be u :D).
Na, azért nem mindenki! Láttam már pár érdekes dolgot (visszafelé beerőszakolt kártya/memória, felcserélt AT tápcsatlakozó miatt halott alaplap, stb). Tarzan sokmindenre képes! :lol:

Ramiz

BME-s kérdőívet kellett kitöltenem BSc és MSc dolgokról.

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1228559347836.jpg

Azért kíváncsi vagyok az értékelők arcára, amikor ilyeneket olvasok... bár van egy tippem, hogy a villamosmérnökök 70-80%-a ezt írta be (és a maradéknak is beugrott, csak nem merte beírni).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-12-06, 12:37:37
BME-s kérdőívet kellett kitöltenem BSc és MSc dolgokról.

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1228559347836.jpg

Azért kíváncsi vagyok az értékelők arcára, amikor ilyeneket olvasok... bár van egy tippem, hogy a villamosmérnökök 70-80%-a ezt írta be (és a maradéknak is beugrott, csak nem merte beírni).
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Ramiz on 2008-12-06, 12:37:37
BME-s kérdőívet kellett kitöltenem BSc és MSc dolgokról.

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1228559347836.jpg

Azért kíváncsi vagyok az értékelők arcára, amikor ilyeneket olvasok... bár van egy tippem, hogy a villamosmérnökök 70-80%-a ezt írta be (és a maradéknak is beugrott, csak nem merte beírni).

Ez inkább a Nagyon LOL-ba illene!  :Kiraly:  :lul:

Ramiz

NEPTUN-on kaptam:

QuoteKedves Hallgatók!

Mészáros Tamás úrnak, a Corvinus Egyetem rektorának a Magyar Rektori Konferencián keresztül hozzánk eljuttatott levelét ajánlom szíves figyelmetekbe:

"Mint ismert 2008. december 4-dikén éjjel eltûnt egy a Corvinus Egyetemen tanuló francia diáklány. A napokban egy amerikai diáklány lett brutális bûncselekmény áldozata az éjszakai belvárosban.

Fontosnak tartom, hogy mihamarabb minden fõvárosi felsõoktatási intézmény közleményben hívja fel diákjai figyelmét, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek a városban, különös tekintettel a szórakozóhelyek, parkok környékén. Lehetõség szerint csoportosan közlekedjenek éjjel, idegenekkel ne vegyék fel a kapcsolatot, és lehetõleg éjjeli közlekedésre vegyék igénybe a taxiszolgáltatásokat."

Érdemes megfontolni a tanácsokat, a korai sötétedésre figyelemmel legyetek óvatosak, a hölgyek pedig különösen vigyázzanak magukra.

Üdvözlettel,
Egyetemi Hallgatói Képviselet
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Jahm, ezt megkapta mindenki. Komolyan, kb mint ha az oviban lennénk. Aki egy ilyen áldozata tud lenni, az taigetosz-pozitív és a természetes kiválasztódás elmélete szerint megbukott az életből.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2008-12-16, 15:12:54
Jahm, ezt megkapta mindenki. Komolyan, kb mint ha az oviban lennénk. Aki egy ilyen áldozata tud lenni, az taigetosz-pozitív és a természetes kiválasztódás elmélete szerint megbukott az életből.

Már bocs, de :gyagya:

NLZ

[reserved]

Tycho

Quote from: .Attila on 2008-12-16, 15:17:40
Quote from: NLZ on 2008-12-16, 15:12:54
Jahm, ezt megkapta mindenki. Komolyan, kb mint ha az oviban lennénk. Aki egy ilyen áldozata tud lenni, az taigetosz-pozitív és a természetes kiválasztódás elmélete szerint megbukott az életből.

Már bocs, de :gyagya:

Már bocs, de majdnem igaza van. Az a morbid ebben az egész sztoriban, hogy ez bárkivel megtörténhet, és ez csak azért hír, mert külföldi az áldozat... És az a vicces, hogy ezért, mert hír lett, most hirtelen mindenki nagyon vigyázzon magára, nem mintha alapból okos dolog lenne éjjel egyedül rámenni egy hídra gyalog, vagy átsétálni egy parkon, ahol nincs közvilágítás. (Raggie-val és pár csoporttársammal sétáltunk pár hete ott és néztük, hogy ez mekkora lepra egy hely, és még csak 6 óra volt...) Aki egyedül kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát, az egyedül kiszolgáltatott helyzetbe hozta magát. Nem attól lesz nagyobb a veszély ránk nézve, mert valaki egyedül hülye volt, netán mert külföldi is volt. Olyasmit csinált az a két lány, amivel szükségtelenül nagyobb veszélybe hozta magát, mint amekkorába egy magányos lány van éjjel pesten, csak mert nem várta meg az éjszakait / nem került 3 háztömbnyit, hogy emberek között sétáljon. Igen, sajnálatos ami velük történt, de elkerülhették volna az egészet, ha kicsit jobban figyelnek a környezetükre.

.Attila

Gondolom, majd ha valamelyikőtöket elkapja egy cigánybanda, önként és dalolva ugrotok a Taigetoszba.
Empátia nulla van bennetek.
Miből gondoljátok, hogy más országokban nem normális dolog, ha valaki este egyedül megy haza? Ez nem az ő kritikájuk, ez a miénk, hogy nálunk ilyesmi megtörténhet. Tokióban egy 18-20 éves lánynak hajnali 2kor sem kell félnie, mert iszonyat ritka, hogy ilyesmi forduljon elő. Itthon viszont úgy tűnik, teljesen természetes.

Tycho

Quote from: .Attila on 2008-12-16, 15:33:58
Gondolom, majd ha valamelyikőtöket elkapja egy cigánybanda, önként és dalolva ugrotok a Taigetoszba.
Empátia nulla van bennetek.
Miből gondoljátok, hogy más országokban nem normális dolog, ha valaki este egyedül megy haza? Ez nem az ő kritikájuk, ez a miénk, hogy nálunk ilyesmi megtörténhet. Tokióban egy 18-20 éves lánynak hajnali 2kor sem kell félnie, mert iszonyat ritka, hogy ilyesmi forduljon elő. Itthon viszont úgy tűnik, teljesen természetes.

Természetes, hiába szégyelled, attól még ugyanúgy ez fog történni éjjel egyedül. Ez a magyar éjszaka, akármennyire szar is, így van, gondolom, hogy figyelmeztetve voltak. És köszönöm kedvességed, kapott már el, és pontosan tudom, hogy miért voltam olyan helyzetben, hogy elkaptak, és mit kellett volna máshogy csinálnom, hogy az ne történt volna meg.

Az az szép ebben az egész kedves kis dézsa hígtrágyában, hogy mindenki mélységesen fel van háborodva. De semmi sem fog változni, csak kapunk pár hülye neptun üzenetet meg kicsit beszél róla a fókusz. :fuk-u: Büszkék lehetünk magunkra.

NLZ

Persze, részvétem, hogy ilyen hülye volt, de egyrészt az empátia már nem fog rajta segíteni, másrészt pedig az, amit Tycho is mondott. Igen, elkurmányolták ezt az országot, mert közbiztonság nincs, önvédelemre pedig nem adnak lehetőséget. Egyébként meg franciaországban pont ugyan ez a helyzet, csak niggerek vannak. Szal annak a francia csajnak pont, hogy nem kéne természetesnek lennie az önfeledt csatangolás az éjj közepén.
[reserved]

Tycho

Quote from: NLZ on 2008-12-16, 15:44:31
Persze, részvétem, hogy ilyen hülye volt, de egyrészt az empátia már nem fog rajta segíteni, másrészt pedig az, amit Tycho is mondott. Igen, elkurmányolták ezt az országot, mert közbiztonság nincs, önvédelemre pedig nem adnak lehetőséget. Egyébként meg franciaországban pont ugyan ez a helyzet, csak niggerek vannak. Szal annak a francia csajnak pont, hogy nem kéne természetesnek lennie az önfeledt csatangolás az éjj közepén.

Az meg egyenesen alapvető lenne, hogy megkérdezi a vendéglátóit és az itteni barátait, hogy merre biztonságos az éjjel, ha nem ismeri a várost. Igen, hülye volt, részvétem, sajnálom, hogy kiszolgáltatott helyzetbe hozta magát és ott volt/voltak olyan ember/emberek, akik ezzel vissza is éltek azonnal. Balszerencséje volt, hogy hülyeséget csinált, és nem is úszta meg.

Kvikveg

Inkabb legyen level, mint ne legyen.
A francia diaklanyrol meg azert irhatott volna valamit hatha latta valaki.
Miert vagytok benne annyira biztos, hogy hulye volt?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Különbség van aközött, hogy gondolhatott volna a biztonságára és hogy gyakorlatilag megérdemelte, mert hülye volt.
Ilyet senki sem érdemel meg.
Egyébként

Quote from: Tycho on 2008-12-16, 15:47:25
az itteni barátait

Ha az itteni barátok tisztában vannak az itteni helyzettel, akkor mégis miért nem kísérte senki sem haza? Hol voltak azok a barátok, akik elvileg tudták, hogy nem szabadna ilyenkor egyedül mászkálni?
Továbbra is fenntartom, hogy nem a lányok Taigetosz-pozitívak, hanem Budapest közbiztonsága egy fos.

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2008-12-16, 15:51:28
Inkabb legyen level, mint ne legyen.
A francia diaklanyrol meg azert irhatott volna valamit hatha latta valaki.
Miert vagytok benne annyira biztos, hogy hulye volt?!

Mert egyedül éjjel felment gyalog egy hídra? Ha valaki meg akar ott támadni 3 felé mehetsz: vissza a másik irányba, de mi van ha gyorsabban fut. Felé? Nyílván csak akkor van értelme, ha le tudod nyomni... oh várjunk csak, akkor nem merne belédkötni, hogy ártson neked. A harmadik irány az pedig, hogy leugorhatsz a dunába... Jah és más ember nem megy fel a hidakra éjjel, pláne nem egyedül, szóval elég kihalt hely, még a lánchíd is. Nehéz a hídon állva jó fényképeket készíteni róla :D  (Egyeül a Petőfi hídon szoktam embert látni gyalog, azok is bandában mennek a ZPbe/ből... Vagy a Margit hídon a sziget ideje alatt...)

Amúgy az én első gondolatom az az volt, hogy mi van, hogyha simán csak a dunába ugrott...?

A levél... Végülis nem árt, és hátha valakinek újat mond, jogos. :)

.Attila: én nem is mondtam, hogy megérdemelték.
A barátai gondolhatták, hogy éjszakaival megy a szállodájába/albérletébe/kolesszobájába.
Bp közbiztonsága fos. A lányok meg felelősek abban, hogy nem minimalizálták a támadási felületüket. Bp közbiztonsága egy ok arra, hogy az ember ügyeljen magára, nem felmentő körülmény, hogy szar történik.

Xzone

Nem gondoltam, hogy ekkora port kavart ez az ügy. A francia lány eltűnéséről láttam a plakátot az árucsarnoknál. Elég irónikus volt a dolog, ugyanis éjjel 2-3 lehetett, mivel én kikapcsolódásként szoktam éjszaka a városban sétálni. (Mielőtt még megkérdeznétek: nem, nem én vagyok az elkövető.)

Lányként mondjuk kétlem hogy meglenne ez a szokásom.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2008-12-16, 16:03:28
http://www.pestiside.hu/20081211/ophelie-bretnacher-mystery-deepens-as-other-attacks-on-foreign-students-come-to-light/
3as kommentet ajanlom.
Amennyit elolvastam, az meg is nyugtatott. Külföldön is azt szajkózzák, hogy figyelj magadra, azért mert külföldön vagy, nem jelenti azt, hogy nem lehet bajod. ::)

Én

Quote from: Xzone on 2008-12-16, 16:00:46
Elég irónikus volt a dolog, ugyanis éjjel 2-3 lehetett, mivel én kikapcsolódásként szoktam éjszaka a városban sétálni. (Mielőtt még megkérdeznétek: nem, nem én vagyok az elkövető.)

Lányként mondjuk kétlem hogy meglenne ez a szokásom.
:tezsvir: De ennek ellenére nem tudom hibáztatni a csajt. Ennyire azért nem törvényszerű, hogy ha éjjel kimész az utcára, meghalsz. És nehogy már ő legyen a hülye mert éjszaka mászkált, még ha veszélyes is, akkor is abszurd nekem, hogy még az ő hibája.