Need some help! & problems - Archive - 2003-09 - 2006-12

Started by Nameless, 2003-09-23, 15:39:09

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Fazékööö hirtelen fogalmam sincs mirõl beszélsz, DVD-kkel kapcsolatban még nem hallottam használni az NTSC és PAL kifejezéseket, de azért belemakogok, szóval dvd-knél nem simán a régió számít? azt pedig több occsó dvd lejátszó szinte figyelembe se veszi állítólag :)
Nemtom én se... netrûl tõtöm, oszt oda van írva, hogy NTSC, akkor az nem baj?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizNemtom én se... netrûl tõtöm, oszt oda van írva, hogy NTSC, akkor az nem baj?
Szerintem nem;) Számítógépen nem lehet vele problémád a lejátszással, max. TV-n. De azon is csak akkor, ha nem tudja a TV-d. Ezt neked kéne tudni:) Amúgy a DVD-knél valóban a Régió számít, nálunk ugye 2-es régió van. Az 1-es régiójú lemezeket (amcsi és Japán pl.) nem olvassák az itthoni lejátszók. Az olcsó fajtáúaknak persze mindegy. (ált. régiómentesek)
Az NTSC amúgy csak a lejátszott színrendszer megnevezése, ez nálunk PAL.
Az Advent Children DVD is, amit Necridtõl kaptam anno kölcsön NTSC volt,de a TV-m tudta, így észre sem vettem (csak amikor a tv-t lecsekkoltam, akkor látom, hogy kiírja NTSC), a régiója viszont 2-es volt, így ment a DVD-ben is. Az enyim (asztali) nem viszi az 1-es régiót:o

Moha

A PAL/NTSC igazából csak az analóg médiáknál volt lényeget. Ugye ha egy NTSC kazettát akartál lejátszani olyan videón, ami nem tudta, akkor nem volt szín.
Digitális tartalomnál - tudtommal - nincs jelentõsége a dolognak.
Egyébként meg az újabb (kb 5 évesnél nem régebbi) TV-k szinte kivétel nélkül tudják az NTSC-t is.
Konkrét tapasztalat: a Love Hina (sajnos HK)DVD-met gond nélkül le tudtam játszani és elvileg az is NTSC.

Ishi

Üdv!

Egy ismerõsöm nem tudja megjeleníteni az oldalt, ezt az üzenetet kapja:  internal error - server connection terminated.
Az FTP mûködik nála, de az oldalt múlt péntek óta nem tudja megjeleníteni. Nem tudjátok, mi lehet a gond?

Pikkon

Csak azt szeretném kérdezni, hogy az, hogy a hsz-em úgy 15-tel lecsökkent, az bizonyos topikok törlésétõl van, vgy nem is törlõdnek topikok? És akkor mitõl lehet? :confused:
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

Kuroi Tenshi

Az OT hozzászólások nem számítanak bele a postcountba most már.
Nekem 1400zal csökkent :muhahah:

sirtomi

Quote from: Kuro_TenshiAz OT hozzászólások nem számítanak bele a postcountba most már.
Nekem 1400zal csökkent :muhahah:
:D Tök jó! Csak most láttam én is. Újra Addict Member vagyok!

Randal

Hali!

Van egy kis problémám a Fullmetal Alchemisttel (DVD-s verziójával vagy melyikkel ami az ftp-n fennt van).
A 39-tõl 51-ig terjedõ részt csak a CCCP kodekkel hajlandó lejátszani, viszonylag rendesen, de sajnos ezzel a kodekkel is néha megakad a kép.
Próbáltam még az Ace Mega Codec packekel is, ezzel nagyon jól ment a 39-es részig, onnantól viszont nem viszi semmilyen lejátszó sem rendesen.
Az MPlayer kiakad vmilyen hibaüzenettel, a MediaPlayerClassicnál pedig csúszik a hang.

Minden tiszteletem annak aki átkonvertálta, de miért kellett ilyen vegyesen? (Többen  csinálták?)

Egyrészt mivel az 5-tõl 11-ig (azt hiszem) tartó részek rosszabb minõségûek mint a többi (bár ez nem látszik) a framerate pedig MPEGnek felel meg.
A 39-42 részek aviban vannak, ha átkonvertáltam MPEG-be akkor rendben volt a hang is, viszont a többi mkv-ban van.

Az utolsó részeknél, jó, hogy nincs ráégetve az angol felirat, ezt nem lehetne esetleg eljátszani az elõzõ részekkel és újra feltölteni?
Habár valószínûleg sok idõ lenne, de jobban nézne ki és a készítõ is jobban örülne, hogy igényesebb munkát hozott össze(persze csak ha az eredetibe nem volt beleégetve a felirat).

Azt hiszem jelenleg ennyi lenne a nyomorom:)
Bye!

Cobra

Ha a KAA-s ripet szedted le, akkor a 39. résztõl H.264 codecket használnak. Ehhez vagy felrakod a Nero-t, vagy az ffdshow nevû filtert, ami helyettesíti a legtöbb codecket. Az eddig felrakott codec packokat próbáld meg leszedni, mert eléggé össze szokták keverni a gépet és a megfelelõ codec-kel se fog jól menni a film. Mkv-hoz továbbá kell a Haali media splitter is.
Ja igen, a H.264 codec-nek elég erõs gép kell (1Ghz feletti processzor mindenképpen ajánlott, ha jó a felbontás).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

A Neronak mi köze van a videóhoz? Vagy ez egy kodek neve?
Kicsit még próbálgattam a kodekeket. A végén az Mplayerrel és a CCCP kodekkel sikerült összehoznom a dolgot, ennél már csak minimális akadás lépett fel, de ennél tisztábbra jelenleg még nem tudtam összehozni.
Sajna a gépem jelenleg egy Cel800@1000 és egy GF3Ti200-as kártya.
Egy másik gépen cel2,8 integrált vidkártya meg elég gyengén ment.
Nem tudom miért használták ezt a kodeket hisz az elõtte lévõ jobb volt. és a képminõség is okés volt.

Sajnos viszont a Movie tömörítése elég rossz lett. 45% tömörítési aránynél nem tudom miért nem lehetett jobbat használni. Egy 50-60% szvsz ráfért folna egy 80 perces cd-re.

Cobra

1000-es Celeron sajnos kevés a H.264 codecnek. Ezt a codecet a Nero találta fel, és a CD író programjuk felrakásával a codec is feltelepül. A 2.8-as Celeronon már gond nélkül kellett volna mennie. A videókártya elvileg semmit nem számít itt. Mplayerrel megy a legjobban gyenge gépeken a lejátszás és mellé nem kell semmi codec, a lejátszó saját codeceket használ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: RandalNem tudom miért használták ezt a kodeket hisz az elõtte lévõ jobb volt. és a képminõség is okés volt.
Idõnként nem árt váltani az újabbra. Jól néznénk ki, ha még mindig 20 megás divx2-es kódolású részeket nyomnának, hogy annak se legyen vele baja, akinek még 286-osa van :D Hidd el, h264 sokkal szebb képet produkál mint egy akármilyen divx vagy xvid. És manapság már a gépek sem olyan gyengék, hogy ez gondot okozzon, 1,5 GHz általában mindenkinél megvan, azzal meg már szépen megy. (a te esetedben sajnos nincs, ez pech)


Fazék

Quote from: ManituIdõnként nem árt váltani az újabbra. Jól néznénk ki, ha még mindig 20 megás divx2-es kódolású részeket nyomnának, hogy annak se legyen vele baja, akinek még 286-osa van :D Hidd el, h264 sokkal szebb képet produkál mint egy akármilyen divx vagy xvid. És manapság már a gépek sem olyan gyengék, hogy ez gondot okozzon, 1,5 GHz általában mindenkinél megvan, azzal meg már szépen megy. (a te esetedben sajnos nincs, ez pech)
engem csak az zavar leginkább ebben az egészben, hogy lassan tényleg csak az mplayer-t lehet használni, mert a többi cucchoz annyi átok codec-et kell installálni, hogy az már bosszantó... és van többféle változat is mindegyikbõl, meg folyton frissíteni kell, kínszenvedés megoldani, hogy az összes filmedet le tudd játszani, ha nem mplayer-rel szeretnéd... (codec-pack-ok ugyebár eleve ki vannak zárva, mert azoknál nagyobb átok nincs egy rendszer ellen...)

Member

klcodec220b, realalt111 (Win Media Player Classic included), RealOnePlayerV2GOLD, DirectShow Ogg Vorbis filter collection, VLC_072_WIN32, VobSub_2.23, XviD-04102002-1, QuickTime, viplay202

Ezek vannak fent és csak a WinXP-s Movie Maker WMV fájlait nem tudom lejátszani, minden más megy.

Fazék

#374
Quote from: Memberklcodec220b, realalt111 (Win Media Player Classic included), RealOnePlayerV2GOLD, DirectShow Ogg Vorbis filter collection, VLC_072_WIN32, VobSub_2.23, XviD-04102002-1, QuickTime, viplay202

Ezek vannak fent és csak a WinXP-s Movie Maker WMV fájlait nem tudom lejátszani, minden más megy.
na pont errõl beszélek... máris beleraktál egy codec gyûjteményt.
+RealOnePlayerV2Gold "õerõszakosságát" nincs az az isten hogy fölrakjam a gépemre
h.264-et melyik tartalmazza ezek közül? (a k-lite codec pack?)

egyértelmû hogy mplayer-t kell használni... nem éri meg a többivel szenvedni
Quicktime és WMP kell még idõnként frissítve a gépre, hogy online tartalmat le tudd játszani, a többit pedig el kell felejteni...

Member

Azért írtam, hogy lásd, van egy összegyûjtött pack, ami eddig mindent vitt, amit megkértem. Az más, hogy pl. a Ranmához ki kell iktatni a K-liteból az Xvidet és külön kell felrakni, de már régóta így csinálom, úgyhogy probláma nem származik belõle. A h[három számjegy] sztem nincs benne, de ezek szerint még nem töltöttem le olyat, amihez kellett volna. Remélem, hogy fansubokhoz nem sûrûn használják majd...

A realt nemigen használom, de néhány dologhoz régen kellett, amit úgy küldtek át nekem. Szerintem is sz@... szánalmas.

Cobra

A Realalt-ot azért találták ki, hogy ne kelljen a Real saját lejátszóját felrakni. Igaz most más összeállítást raktam fel (DivX6+Ac3Filter+CoreVorbis+VSFilter+MPC+h.264-et a Nero felrakja alapból, meg amint észrevette mvalami mpeg2 codecet is), de elvileg az ffdshow+VSFilter+MPC kombónak vinnie kellene mindent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Gomen, Real Playert akartam írni. :( A realt jó nagyon, az mkvt más nemigen viszi.

Hiei-sama

Hat nem tudom en csak media player classicot hasznalok es mindent visz tokeletesen ;)

Member

Quote from: Hiei-samaHat nem tudom en csak media player classicot hasznalok es mindent visz tokeletesen ;)
Nekem az a Real Alt-hoz van csatolva.

Randal

Nekem fennt van a Nero, de az istennek se akarta lejátszani a filmet.
Na ja, a gépem már nem mai, de sose bírok odáig eljutni, hogy összepakoljak egy jót. De ami késik nem múlik.

Azt megértem, hogy jó minõséget akarnak, de ennek ugye ez a sok kodekelés a hátránya.
Én eddig az Ace-t használtam és vitt mindent probléma nélkül.

De most megint el kellett kezdeni a kodekteszteléseket:(
De legalább az Mplayert be bírtam úgy üzemelni, hogy bizonyos fajta avikat is lejátszon:)

A másik idegesítõ, hogy nem lehet megvágni a Fullmetal Alchemist videóit.
A vége az úgy se kell, elég ha a legelsõ vagy a legutsó részben van benne.
De majd próbálkozom.

A Media Player Classic egy jó kis lejátszó, de eléggé erõigényes, függetlenül szvsz a géptõl.

Manitu

Quote from: MemberRemélem, hogy fansubokhoz nem sûrûn használják majd...
Egyenlõre gyakorlatilag csak anime fansubokhoz használják, az utóbbi fél/háromnegyed évben ami mkv-ban jött ki, annak 80%-a h264.
Animéken kívül máshol még nem nagyon találkoztam vele, pedig elvileg ebbõl fejlesztik majd az új mpeg szabványt.

Néhány csapat amelyik gyakran használja:

5S-Subs
Anime2Anime
Anime-Avatar
Anime-Legion
Anime-Supreme  
Anime-Turbo
anime.fin
Baka-Anime
DownloadAnime  
Eclipse Productions
gg Fansubs
HNK Fansubs
KickAssAnime
Lunar Anime  
Manhole Fansubs
Okaeri-Fansubber
Shinsen-Subs
Vision-Anime
Zhentarim-DivX

KAA pl csak h264-ben releasel már egy ideje.

Amúgy meg CCCP kodec pack (össz vissz FFDshow (benne van a DivX, XviD, H264 kodec), VSfilter (felíratokhoz), Haali media splitter (Hogy tudjál váltogatni a hang és felíratsávok közt), egy mpeg2 kodec, meg wm9 van benne). Mindent visz, amire egy átlag usernek szüksége lehet.


Havasi_Jeti

Nekem a problémám ami ma jött elő amikor elkezdek tölteni a sebesség folyamatossan lassúl mitöl lehet ez??

Raggie

Quote from: Havasi_Jeti on 2006-05-15, 21:10:35
Nekem a problémám ami ma jött elő amikor elkezdek tölteni a sebesség folyamatossan lassúl mitöl lehet ez??
Terhelt szerver, vagy kliensprobléma. De lehet, hogy csak újrainstallálod és jó lesz. Nekem régebben volt, aztán frissítettem a Total Commanderemet és megjavult... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

inquizitor

Hello mindenkinek!

Egy kis problémám adódott. Nem tudok bejelentkezni az ftp-re.
Nézegettem a fórumot, hogy mitől lehet ez, de nem találtam semmi.
Ma reggel még tudtam tallózni az ftp-n, most pedig nem.

GetRight-ot használok, amióta az usteamen vagyok - 1,5 éve. Ezért azt gondolom, hogy a többszálfigyelőnek semmi köze sem lehet a dologhoz (vagyis nem vagyok bannolva).
Megpróbáltam a totalcommandert is, de annak ellenére, hogy a leírást pontosan követtem (pipa ott ahol kell stb.) azt a választ kapom egy kis idővel a connect-re való klikkelés után, hogy "connect call failed".
A getrightnál meg csak homokóra aztán vissza normálegérbe.
Ez mitől lehet?
Köszi előre is a válaszokat!
Üdv,

inquizitor

Moha

Tűzfal program vagy router nem kavarhat be?

inquizitor

Hello!

Először is köszönöm a választ! :merci:
Másodszor viszont: ez nekem is eszembe jutott, azonban: reggel is volt tűzfal, most is van tűzfal. Reggel működött most nem. (És egyébként is: minden beállítás ugyan az, mint ami volt reggel.)
:confused:

De köszönöm, mert már tényleg okozott galibát a tűzfal!

inquizitor

Raggie

inquizitor: milyen klienst használsz??
(ha kicsit pontosabban fogalmaztok, akkor sztem jobban tudunk segíteni ;) :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

inquizitor

Hello

Bocs, csak most jöttem haza.
GetRight-ot. De a most felrakott totalkommanderrel sem megy.
De azt is mondtam, hogy ez nem téma, mert reggel még ment GetRight-tal, du. meg nem.
Amúgy, nézegettem még ftp-ket (pl az egyetemit) és azt sem éri el a total kommander.
Szóval biztosan nem az usteammel vana gond. De akkor mivel?
Ötlet?

Előre is kösz a válaszokat!

inq.

Raggie

#389
Legtöbb FTP-hez be kell állítani, hogy passzív módban csatlakozz! A TC-nél a kapcsolat szerkesztése ablakban két dolgot lehet kipipálni alul, az egyik a passzív mód. A másik meg, hogy portszámot is be kell írni. A kiszolgáló neve sorba ennek kell lennie: www.usteam.hu :31337 .

Másra nem tok gondolni. Mert ha a modemmel vagy a ahálózattal lenne a gond, akkor az internetre sem tudnál felmenni... :confused:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"