Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

Marfy

Pont az elõbb az Ebay-en és az Amazonon láttam kardokat nemtudom hogy dísz-e vagy igazi de 20-30 dollárba kerül, megérné onnan megrendelni és megtudja valaki mondani hogy hogy kell és mennyire megbízható?

Feldin

Quote from: NokiPont az elõbb az Ebay-en és az Amazonon láttam kardokat nemtudom hogy dísz-e vagy igazi de 20-30 dollárba kerül, megérné onnan megrendelni és megtudja valaki mondani hogy hogy kell és mennyire megbízható?
Nem éri meg megrendelni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: FeldinNem éri meg megrendelni.
Nem tucc valami jó helyet ahol normálisat lehetne venni, persze nem eredetit hanem valami szép díszkardot.
Egerben a Tesco-ban egy késes bolt ott van 88.000-ért de egyáltán nem néz ki jól. Meg egy csöppet drága is.

Damnatus

Hali!

Keress rá az e-bogura, vagy a webshopjapan-ra (sajna a linket nem tudom :( )

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Keress rá az e-bogura, vagy a webshopjapan-ra (sajna a linket nem tudom :( )
Pontosan! 80ért már jó Iaito-t kapsz ebugurol.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinMérges voltál? :D

Egy jó iaito 70-80e ft. És az még nem vág.

Nem voltam az, csak "próbálgattam a szárnyaim" a kardhasználat terén  :hehe:
Rá kellett ébrednem, hogy erre nem pont ez a kard a megfelelõ, mert szétszedem a szobámat vele...azóta már új a tapéta, meg ilyenek, szóval nem nagyon próbálkozom vele...veszek inkább egy rendes gyakorlót, és azzal  :rotflol:
Viszont azt néztem, hogy azok a kardok, amikkel bemutatókra meg versenyekre járnak, azokat már 140-150 körül meg lehet kapni...vajon megérné belefeccölni egy ilyenbe?
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

140-150 ezerért már vágókardot kaphatsz, de 180ezer körül van a "középkategóriás" vágokard. Jól néz ki, és igazi kard (én erre fogok gyûjteni).
De ha leírod, hogy mire kell a kard, lehet, hogy tudok ajánlani árkategóriát.

Marfy

Quote from: DamnatusHali!

140-150 ezerért már vágókardot kaphatsz, de 180ezer körül van a "középkategóriás" vágokard. Jól néz ki, és igazi kard (én erre fogok gyûjteni).
De ha leírod, hogy mire kell a kard, lehet, hogy tudok ajánlani árkategóriát.

Hát azért én nagyon nem akarok vagdallózni, elég egy sima díszkard csak olcsó legyen és nem kell giccsesnek lennie egy sima fekete tökéletes lenne.
Még tartó sem fontos hozzá.

Damnatus

Hali!

Ez esetben bõven elég a 15.000 Ft-tól kezdõdõ kategória (javaslom 25.000-nél ne adj ki többet érte). Használni nem igazán lehet (mármint egy-két suhogtatáson kívül), de szépek, lehet mutogatni. Ilyenek kaphatók Mo.-n is, de érdemes szétnézni több üzletben, megnézni a kardokat, összehasonlítani õket (meg az árukat). Arra érdemes figyelni, hogy a kard nyele ne mûanyag, hanem inkább "zsinórszerû" legyen. (A cápa/rájabõr már az igazi kardoknak dukál.)

Marfy

#129
Quote from: DamnatusHali!

Ez esetben bõven elég a 15.000 Ft-tól kezdõdõ kategória (javaslom 25.000-nél ne adj ki többet érte). Használni nem igazán lehet (mármint egy-két suhogtatáson kívül), de szépek, lehet mutogatni. Ilyenek kaphatók Mo.-n is, de érdemes szétnézni több üzletben, megnézni a kardokat, összehasonlítani õket (meg az árukat). Arra érdemes figyelni, hogy a kard nyele ne mûanyag, hanem inkább "zsinórszerû" legyen. (A cápa/rájabõr már az igazi kardoknak dukál.)

Nem is lenne nagyon mit szétvágni vele :).
Mondjuk lenne mit amit kicsit feljebb beszéltünk  :hopp: .
Ezeknek az élezése is olyan mint az eredetinek mert az nagyon teccik.

Damnatus

Hali!

A 15.000-25.000-es kategória nincs élezve.

Marfy

Quote from: DamnatusHali!

A 15.000-25.000-es kategória nincs élezve.

Hát akkor nincs is éle?
Akkor az elég gyengusz de mondjuk ennyi pénzért.
Inkább akkor gyûjtök pénzt és majd Japánban csináltatok egyet  :hopp: .

Damnatus

Hali!

Mondom, 180.000-ért olyat kapsz, aminek csak annyi "baja" van, hogy nem Japánban, eredeti anyagból készült. De kardként, erõsségben, minõségben kivitelezésben nincs semmi kifogásolnivaló benne.

Squall

Quote from: DamnatusHali!

140-150 ezerért már vágókardot kaphatsz, de 180ezer körül van a "középkategóriás" vágokard. Jól néz ki, és igazi kard (én erre fogok gyûjteni).
De ha leírod, hogy mire kell a kard, lehet, hogy tudok ajánlani árkategóriát.

Hogy mire kellene???
Most mondjam azt, hogy nem tetszik a környékünkön lófráló sok sötét alak? Mert nem tetszik, hogy itt mozognak  :hehe:
Amúgy csak azért kellene, mert annak a szememben nagyobb az értéke függetlenül attól, hogy tényleg nagyobb...más dolog megfogni egy díszkardot, és más egy rendes éles kardot...talán még a shin-kendo-t is megtanulnám egyszer, amihez meg jól jöhet egy ilyen, persze nem az elsõ órán rögtön  :hehe:
De úgy érzem, hogy ez az idõ sem most jön el rögtön, mert egy ideje már nem kérek $-t szülõktõl, hanem a saját hülyeségeimre megkeresem, de ugye suli mellett nem kap az ember több százezres fizetést...még 50-et sem...sõt...annál is kevesebbet  :beken:
Szóval egyelõre csak tervezgetés szintjén megy a dolog, aztán majd ha közelebb kerül, akkor majd nézegetem õket...
Ettõl függetlenül ha tudsz egy olyan oldalt, ahol vannak ilyenek, árral együtt, akkor szívesen fogadom, hadd csorogjon a nyálam  :hehe:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Shinkendot csak ajánlani tudom!

Feldin

Quote from: SquallNem voltam az, csak "próbálgattam a szárnyaim" a kardhasználat terén  :hehe:
Rá kellett ébrednem, hogy erre nem pont ez a kard a megfelelõ, mert szétszedem a szobámat vele...azóta már új a tapéta, meg ilyenek, szóval nem nagyon próbálkozom vele...veszek inkább egy rendes gyakorlót, és azzal  :rotflol:
Viszont azt néztem, hogy azok a kardok, amikkel bemutatókra meg versenyekre járnak, azokat már 140-150 körül meg lehet kapni...vajon megérné belefeccölni egy ilyenbe?
Ha komolyan csinálod akkor egy idõ után ( ha a sensei azt mondja lehet kardod) igen.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: NokiNem is lenne nagyon mit szétvágni vele :).
Mondjuk lenne mit amit kicsit feljebb beszéltünk  :hopp: .
Ezeknek az élezése is olyan mint az eredetinek mert az nagyon teccik.

Ez díszkard Noki. Arra jó hogy feltedd a falra.
50 alatt nem kapsz vmi túl jó iaitot. 20 alatt meg díszkard minden, még ha nem is annak mondják. Ugyanis tuti hog nincs kiegyensúlyozva.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: NokiHát akkor nincs is éle?
Akkor az elég gyengusz de mondjuk ennyi pénzért.
Inkább akkor gyûjtök pénzt és majd Japánban csináltatok egyet  :hopp: .
Hát Noki, sok sikert. Majd hívj meg az x-edik danvizsgádra iaidoból. Megnézném. Aztán már csak egy kovácsot kell megfûznöd. (szinte lehetetlen) hogy egy gaidzsinnek csináljon kardot.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinHát Noki, sok sikert. Majd hívj meg az x-edik danvizsgádra iaidoból. Megnézném. Aztán már csak egy kovácsot kell megfûznöd. (szinte lehetetlen) hogy egy gaidzsinnek csináljon kardot.

Miért lenne lehetetlen? Eredményeket kell produkálni, és máris csinálnak egy "kívülállónak" is...meg kell küzdeni azért, ha egy olyan minõségû és eszmei értékû kardot akarsz...
Másik megoldás...van egy nagyon jó japán barátod, aki a helyetted csináltat, persze nem a saját pénzén  :hehe:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallMiért lenne lehetetlen? Eredményeket kell produkálni, és máris csinálnak egy "kívülállónak" is...meg kell küzdeni azért, ha egy olyan minõségû és eszmei értékû kardot akarsz...
Másik megoldás...van egy nagyon jó japán barátod, aki a helyetted csináltat, persze nem a saját pénzén  :hehe:
Hát az már az õ becsületére van bízva...
Eredményeket kell produkállni és akkor talán csinálnak egy gaidzsinnak is. Nálunk az Iaido szekció senseie ha jól tudom most fog egyet csináltatni. Sok sok év utánajárás és a japán ismerõsökkel rendelkezõ avagy japán mesterek közbenjárásával. És így is nehezen sikerült! (már ha sikerült. Asszem igen.)
Aztán ez még csak az hogy szóba álljon vele a kovács. Utána kimenni Japánba és megfûzni a kovácsot. Sõt, asszem végig ott kell lennie a kardkészítés alatt.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinHát az már az õ becsületére van bízva...
Eredményeket kell produkállni és akkor talán csinálnak egy gaidzsinnak is. Nálunk az Iaido szekció senseie ha jól tudom most fog egyet csináltatni. Sok sok év utánajárás és a japán ismerõsökkel rendelkezõ avagy japán mesterek közbenjárásával. És így is nehezen sikerült! (már ha sikerült. Asszem igen.)
Aztán ez még csak az hogy szóba álljon vele a kovács. Utána kimenni Japánba és megfûzni a kovácsot. Sõt, asszem végig ott kell lennie a kardkészítés alatt.

Nemtom mért gondol mindenki úgy a japánokra, mint istenekre, akik a földi halandókkal nem állnak szóba...egyáltalán nem ilyen vészes a dolog...õk is emberek, és igenis nagyon rendesek...
Azt teljesen megértem, hogy egy szimpla kívülállónak miért nem csinálnak csak úgy kardot, hisz õk találták ki ezeket a kardokat, legalább olyan féltett kincsük, mint a harcmûvészeteik, hisz ezeket sem hajlandóak akárkinek megtanítani...
A lényeg, hogy nem csak kifejezetten japánoknak csinálnak...még maguk között sem csinálnak csak úgy akárkinek eredeti kardokat...
Az, hogy az Iaido szekció sensei-e így járt a kardkészítéssel, lehet puszta balszerencse is...
Ezt mondjuk inkább akkor látja majd meg mindenki, ha már esetleg lesz pár japán ismerõse, akikkel sokat beszélget, és nemcsak diákokból fognak állni...
Eddig aki japánnal beszéltem, azok 80%-a 25-30 felett volt, és abszólút rendes emberek voltak, tehát feltételezni sem merem róluk, hogy ha esetleg akármelyikük kovács lenne és megkérném, hogy készítsen nekem egy kardot, hogy elküldene vele melegebb éghajlatokra, mert nem születtem japánnak...lehet, hogy csak pont jó embereket ismerek...nemtom...de tényleg õk is emberek, szal nem kell úgy gondolni rájuk, mint valami felsõbb rendû életformára, akik a szimpla halandókkal nem törõdnek  :hehe:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Hát asszem nem jutunk dûlõre.
Nem a nemzetiségi kérdést akartam kiélezni.
Eredmény kell és bizonyítani kell a kovácsnak.
De mind1. Ez az amit én hallottam. Ki tudja mi az igazság?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinHát asszem nem jutunk dûlõre.
Nem a nemzetiségi kérdést akartam kiélezni.
Eredmény kell és bizonyítani kell a kovácsnak.
De mind1. Ez az amit én hallottam. Ki tudja mi az igazság?

Félre ne érts...nem kifejezetten a te írásodra hoztam fel a "nemzetiségi kérdést", hanem mert te voltál már a sokadik, aki úgy írt róluk, mint istenekrõl (aztán lehet h félreértettem, ez esetben sorry), és most jutottam el oda, h közöljem, h õk is csak emberek...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Marfy

Hogy kimegyek csináltatni csak hülyeségként írtam nehogy ezen összekapjatok :).
Csinálhat az kívülállónak is ha jó ki van tömve a pénztárcája ;).

Damnatus

Hali!

Ha "szépen megköszönöd" akkor csinálnak neked.
De ez kb. olyan, mint a gulyás: bárki csinálhat nagyon jó minõségût, de az igazi mégis akkor lesz, ha magyar földön készül, magyar szakáccsal (és attól, mert magyar, még nem biztos, hogy õ készíti a legjobb gulyást).
Szóval egy igazi katana megszerzése körülményes, és drága mulatság.

Feldin

Quote from: NokiHogy kimegyek csináltatni csak hülyeségként írtam nehogy ezen összekapjatok :).
Csinálhat az kívülállónak is ha jó ki van tömve a pénztárcája ;).
Nem kapunk össze.
És nem csinál. Már ha még tartja a hagyományokat. De a kiugró esetleg országot elhagyó kovácsokat nem szeretik.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Van egy srácnak egy eladó iaito-ja, akit érdekel írjon neki. Ezt a szöveget más fórumokba tette be!

"Üdvözlet mindenkinek! A következõ üzenetet szeretném közzétenni (bár tudom, hogy ez nem apróhirdetések helye  ):
Van nekem egy Higo Koshirae Standard Iaito-m, amitõl sajnálatos módon szeretnék megválni!  A kard megtekinthetõ a következõ címen:
Tozando Standard Iaito
http://iaido.tozando.com/iaito/ka15.html#
Az érdeklõdõk kérem küldjenek e-mailt, biztos megegyezünk!  
wfalcon7@freemail.hu"

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Van egy srácnak egy eladó iaito-ja, akit érdekel írjon neki. Ezt a szöveget más fórumokba tette be!

"Üdvözlet mindenkinek! A következõ üzenetet szeretném közzétenni (bár tudom, hogy ez nem apróhirdetések helye  ):
Van nekem egy Higo Koshirae Standard Iaito-m, amitõl sajnálatos módon szeretnék megválni!  A kard megtekinthetõ a következõ címen:
Tozando Standard Iaito
http://iaido.tozando.com/iaito/ka15.html#
Az érdeklõdõk kérem küldjenek e-mailt, biztos megegyezünk!  
wfalcon7@freemail.hu"

Miért?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Gondolom kell neki a pénz. Ha érdekel írjál neki.

Marfy

Én írok neki kiváncsi vagyok mennyiért vesztegeti, amúgy a kép alapján nagyon jól néz ki nekem is ilyen kellene fekete és egyszerû semmi giccs.