Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Gregory

#180
Quote from: Fazék on 2008-05-26, 21:53:53
Quote from: Gregory on 2008-05-26, 21:51:50Egyébként az se feltétlen előny, hogy tud az ember denyolni. Jó, hogy farmolgathatsz magadnak nyugodtan, mert elmegy az ellenfél, meg le van maradva, de cserébe megy egy másik lane-re gankelni, mert az vicces, így gyakorlatilag a csapat többi tagjának az életét is keseríti a deny. Az már másik kérdés, hogy eddig nem nagyon láttam még senkinél wardot gank ellen.
kérdések:
1. miért bűn a gank-olás?
2. gank ellen ward? az melyik?  :eek:
1. nem bűn, sőt. Csak mikor 1v1be is simán ölnek, és rámjönnek mégis 3an, az egy idő után vicces tud lenni. Nekem speciel ez qrvára el tudja rontani a játékélményem/kedvem.
2. Observer ward

Egyébként én abban is benne lennék, hogy a spontán játékok helyett, inkább időpontokat tűznénk ki, ahol lennének nagyobb meccsek, előre kiosztjuk a csapatok játékosait, és akkor lehet taktikázni, egymással gyakorolni, etc.

Dreamcleaver

Mármint, ha ellened csinálják Greg, de azért egy 1v4 lv1-es gankban te is szívesen benne vagy, ugye?  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-26, 23:16:08
Mármint, ha ellened csinálják Greg, de azért egy 1v4 lv1-es gankban te is szívesen benne vagy, ugye?  :szemuveges:
Az egyrészt poén :D, másrészt annyira az elején van hogy ha nagyon kiakadna az áldozat nyugodtan lehet gyorsan újat kezdeni, illetve a ganker csapat többet bukik rajta szintben és pénzben is mint az áldozat.

Gregory

A problémám nem az, hogy sokan jönnek rám, hanem az, hogy akkor jönnek sokan, amikor 1v1-ben se lenne esélyem, és akkor de jó.
Btw az 2v4 volt, és simán elfuthattál volna fele hp-ddal.

Quote from: Zsiga on 2008-05-26, 23:24:14
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-26, 23:16:08
Mármint, ha ellened csinálják Greg, de azért egy 1v4 lv1-es gankban te is szívesen benne vagy, ugye?  :szemuveges:
Az egyrészt poén :D, másrészt annyira az elején van hogy ha nagyon kiakadna az áldozat nyugodtan lehet gyorsan újat kezdeni, illetve a ganker csapat többet bukik rajta szintben és pénzben is mint az áldozat.
:tezsvir:

Dreamcleaver

Quote from: Gregory on 2008-05-26, 23:25:53
A problémám nem az, hogy sokan jönnek rám, hanem az, hogy akkor jönnek sokan, amikor 1v1-ben se lenne esélyem, és akkor de jó.
Btw az 2v4 volt, és simán elfuthattál volna fele hp-ddal.

1v4 volt és nem rám hanem Selmora, a 275 alap speedes Rashával, és volt vagy 2 stunneretek. ^^ Én már későn érkeztem, de amúgy is mindegy volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Quote from: Gregory on 2008-05-26, 21:56:14
Egyébként én abban is benne lennék, hogy a spontán játékok helyett, inkább időpontokat tűznénk ki, ahol lennének nagyobb meccsek, előre kiosztjuk a csapatok játékosait, és akkor lehet taktikázni, egymással gyakorolni, etc.
ez egyébként szerintem sem annyira rossz ötlet.

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-05-27, 01:13:14
Quote from: Gregory on 2008-05-26, 21:56:14
Egyébként én abban is benne lennék, hogy a spontán játékok helyett, inkább időpontokat tűznénk ki, ahol lennének nagyobb meccsek, előre kiosztjuk a csapatok játékosait, és akkor lehet taktikázni, egymással gyakorolni, etc.
ez egyébként szerintem sem annyira rossz ötlet.
kár hogy 0% esélyt érzek a megvalósítására :)
de azért drukkolok :D

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-05-27, 01:29:29
Quote from: Lythis on 2008-05-27, 01:13:14
Quote from: Gregory on 2008-05-26, 21:56:14
Egyébként én abban is benne lennék, hogy a spontán játékok helyett, inkább időpontokat tűznénk ki, ahol lennének nagyobb meccsek, előre kiosztjuk a csapatok játékosait, és akkor lehet taktikázni, egymással gyakorolni, etc.
ez egyébként szerintem sem annyira rossz ötlet.
kár hogy 0% esélyt érzek a megvalósítására :)
de azért drukkolok :D
joh, titeket ismerve kb már most temethetjük, de ötletszinten szerintem nem rossz :D

Cobra

Most kipróbáltuk a Random Draft-ot, valamivel talán jobb, mint az sd, de elég sok a hős. Annyi, hogy felváltva lehet csak hőst választani, így az első 2 ember vakon választ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Quote from: Cobra on 2008-05-27, 01:37:32
Most kipróbáltuk a Random Draft-ot, valamivel talán jobb, mint az sd, de elég sok a hős. Annyi, hogy felváltva lehet csak hőst választani, így az első 2 ember vakon választ.
mintha valaki azt mondta volna, hogy az is csak 5v5-ben működik, nem?

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zanador

Quote from: Lythis on 2008-05-27, 01:38:17
Quote from: Cobra on 2008-05-27, 01:37:32
Most kipróbáltuk a Random Draft-ot, valamivel talán jobb, mint az sd, de elég sok a hős. Annyi, hogy felváltva lehet csak hőst választani, így az első 2 ember vakon választ.
mintha valaki azt mondta volna, hogy az is csak 5v5-ben működik, nem?
A League-mode működik csak 5v5ben, a Random Drafthoz azonos létszám kell.. A különbség asszem annyi, hogy az előbbinél az összes hősből választasz, az RDben pedig ebből a két kocsmányiból. De úgy láttam, hogy ezesetben érdemes odafigyelni arra is, hogy szimetrikusan válasszuk a szineket, mert elsőként a kék fog választani, utána a rózsaszin és a szürke. Amennyiben nincs pl a scourge oldalon senki az első 2 szinen, akkor a sentinel már kiválasztja az össze hősét mielőtt ők jönnének. Szóval ha bármi különbséget akarunk eközött és az SD között, akkor ezt majd még beszéljük meg.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Lythis

Quote from: Zsiga on 2008-05-17, 21:54:45
-rd és -lm sajnos csak 5v5-ben működnek.
should have guessed... ::) :D

egyébként Zana: max "elölről" töltjük fel az oldlalkat, és pont. szerintem túl tudjuk élni (max sorsothúzunk, hogy ki vállalja be a rózsaszínt, vagy ilyesmi...)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Gregory


Lythis

Quote from: Gregory on 2008-06-07, 21:05:03
MYM pride 9
joh, hát MYM bekaphatja :D
ennek ellenére szép kis videó  :whoah:

Fazék

kérdés: durva csalásnak minősül ezen program használata?
egyedül a camera beállítást használnám. :angyali:
[spoiler][/spoiler]
bár igazából föl se kell tennem a kérdést, érzem hogy csalás... :redface:
na mindegy, single player játékban azért használni fogom :)
végre sikerült 1680x1050-es felbontást kicsikarnom a játékból (csak most jutott eszembe, hogy ránézzek wsgwiki-n :rolleyes:), és így hogy még jobban ki lehet zoom-olni, még pár kategóriával szebb a játék egy 22"-os wide monitoron :)

Lythis

Én is csak azt használnám ::) :D

Jah, igen: 2007 Fire in Ice - eMg vs MYM round 1/3
(teljes replay file, cca háromnegyed óra :) )

Cobra

#198
Luna ownage (6.52c)
Mentségemre legyen mondva, hogy az egyik csapattársam egy teljesen kezdő volt, a másik meg Nakedape, szóval muszáj volt überherot hoznom :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-06-22, 23:51:07
Mentségemre legyen mondva, hogy

köcsög imba hunter vagy, és hogy a másik csapatot meg én gyengítettem,
ugyanúgy ma játszottam először Dota-val :p

Cobra

De Preda elég jó játékos és Fazék is van olyan, mint én, plusz elég erős hősökkel voltatok. Igaz mi is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gregory

Lunát olyan játékban, ahol kezdők is vannak, nem érdemes kihozni(max kezdőnek), gyakran mi se tudjuk megfogni  :P

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2008-06-22, 23:51:07
Luna ownage (6.52c)
Mentségemre legyen mondva, hogy az egyik csapattársam egy teljesen kezdő volt, a másik meg Nakedape, szóval muszáj volt überherot hoznom :)

Az esetek 90%-ban überheroval jössz, szal tökmindegy. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Nem lett volna ez annyira rossz meccs, csak rossz volt a választás és a cuccolás. Scourge nem hozott farmoló hőst és Luna meg Vol'Jin ellen hood alap lett volna mindenkinek. Amúgy szvsz kezdőknek távolsági agis/intes farmolós hőst kell adni, nem közelharcit mégha str-es is.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Rd volt és Tinyt azért javasoltam, mert a túloldalon megvolt a 2 melee. Túloldalon meg gondolom arra mentek, hogy majd silence meg stun és halok, de szerencsére el tudtam mindig futni. Plusz nálunk is volt 2 aoe stun.
Egyébként nem is mindig brutál hősökkel jövök, előző körben pl Preda Ursa-val lazán megette az Enchantressemet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Pedig az Enchantress elég brutál tud lenni a lassításával meg a lándzsájával.  :D Egyik kedvenc hősöm.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

ahogy en megfigyeltem legutobbi Razor-Ench meccsen, Ench lassitasa nem hat a varazslattal gyorsitott hosok tamadasaira (mint amiyen pl Razor, Viper, Ursa, Lina, meg mittomenki).
csak, hogy terjedjen az ige.
rofl

Selmo

Quote from: Cobra on 2008-06-23, 09:51:00
Rd volt és Tinyt azért javasoltam, mert a túloldalon megvolt a 2 melee. Túloldalon meg gondolom arra mentek, hogy majd silence meg stun és halok, de szerencsére el tudtam mindig futni. Plusz nálunk is volt 2 aoe stun.
Egyébként nem is mindig brutál hősökkel jövök, előző körben pl Preda Ursa-val lazán megette az Enchantressemet.
Csak ezzel az a baj, hogy meleevel last hitelni kell lóvéért, és ezt egy gyakorlatlan nem könnyen fogja összehozni, ellenben valami aoe pusztítással - Lina, Krobelus, stb. - elég hamar belejön. Ez meg is látszott a statokon. Meg mondjuk egyikükön sem volt bracer. Leoricra meg vladit vet(et)tek ring of health helyett.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#208
Quote from: Selmo on 2008-06-23, 17:04:39
Quote from: Cobra on 2008-06-23, 09:51:00
Rd volt és Tinyt azért javasoltam, mert a túloldalon megvolt a 2 melee. Túloldalon meg gondolom arra mentek, hogy majd silence meg stun és halok, de szerencsére el tudtam mindig futni. Plusz nálunk is volt 2 aoe stun.
Egyébként nem is mindig brutál hősökkel jövök, előző körben pl Preda Ursa-val lazán megette az Enchantressemet.
Csak ezzel az a baj, hogy meleevel last hitelni kell lóvéért, és ezt egy gyakorlatlan nem könnyen fogja összehozni, ellenben valami aoe pusztítással - Lina, Krobelus, stb. - elég hamar belejön. Ez meg is látszott a statokon. Meg mondjuk egyikükön sem volt bracer. Leoricra meg vladit vet(et)tek ring of health helyett.
őszintén megvallom az egyszerűségre mentem K_T-nak választáskor, én javasoltam Leoric-ot. hiba volt. inkább nekem kellett volna azzal jönnöm, hogy esélyünk is legyen, de akkor meg ha bármi mást választ K_T, semmi értelmes tanácsot nem tudtam volna adni neki játék közben, mert a többi hőst még annyira sem ismertem. magam is kénytelen voltam a Slither-t vagy kiafenét hoznom, akivel még életemben nem játszottam, nem is tudtam miket tud... (választáskor azt hittem, hogy ez az a többéválós, crit-elős hős :haha:, nem volt időm jobban megnézni, mert már csak pár mp-em volt választásra) hát úgy is mentem vele... K_T-nak időnként segítettem, de nem akartam mindenben megszabni, hogy mit csináljon, hagytam neki szabadságot, hogy íze szerint játsszon, csak pár tanácsot adtam, nem gondoltam, hogy Cobra ennyire jól fogja majd igazgatni a túloldalt  :redface:
Preda meg ugyebár nagyon el volt foglalva a hősével, semmit sem segített K_T-nak :)
leoric-nak mellesleg ring of health kvázi fölösleges pénzköltés, én mindig megvagyok nélküle. sok str kell elsősorban, aztán jöhet a többi jóság, pl radiance.

Lythis

Leoricnak, ha pusher-t csinálnak belőle, akkor végülis lehet venni vladit szerintem. Tény, hogy akkor inkább assault curiass-t de az drágább. És tény, előbb regen-t érdemes neki.

btw: 6.52D is out!