Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Zen

#360
Na, mivel Selmo és Zana csillogó, könnyes szemekkel kérleltek h jöjjek DotAzni, itt vok (fúú de kapni fogok ezért később :D)
War 3 felrakva, innen kezdve kérnék instrukciókat (DotA honlapon nem láttam download mod gombot), követelményeket (version, stb), és egy kis infót a game mechanicsról pls.  :smile:
Annyit vágok h sorok vannak, mind1ik végén 1-1 barrack, és ha 1 oldal barrackjai megsemmisülnek, gyak. vége. A sorokon át meg folyamatosan (?) creepek sétálnak akiket ölni kell píz meg xp-ér.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

1. Warcraft 3
2. Warcraft 3 - Frozen throne
3. legújjabb patch
4. maps/downloads alá bemásolni a dota map-et
5. hamachit feltenni és csatlakozni a USEAM-W3 (asszem ez a neve) hálózatra (jelszó: anime)

van AI map is, ott lehet gyakorolni

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

teraflare


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Készítettem Invokerhez egy gyorstáblázatot és gondoltam felteszem ide is, hátha másnak is jól jön. Akinek nincs Arial Narrow betűtípusa, az pakolja fel az Officehoz a további betűtípusokat, vagy ebben megtalálja. (Meg egy pár más dolgot is, de az nem lényeges.)

A tökéletesség unalmas.

dozer

Hali

Szeretném megérdeklődni, h mikor értek rá úgy h tudjatok játszani egy 5v5-öt oszt.társaim ellen. elég jól tolják, hamachin menne a game. Csak az a kérdés h akartok-e, és h ha igen akkor mikor.

Köszönettel Dozer
Nem mintha félnék meghalni. Csak nem akarok ott lenni, amikor bekövetkezik. -Woody Allen

Draconire


Dreamcleaver

Anti-mage-re milyen itemeket használtok?

Én gondoltam mivel nincs se stunja se lassítása kell neki ms, szal pt+yasha (vagy melyik az agis), később s&y-re upgrade. Sztem ms kell neki, mert hiába tp-zel a menekülő után, ha nem tudod gyorsan leütni.
Aztán azon gondolkodtam még, hogy jó lehet neki a refresher. Az ultija elég erős lv3-on csak nagy a cd. Abból kettőt elnyomni egymás után elég szép sebzés + rövid stun.
Aztán persze bármi a dps-t növel; Monkey King Bar, Butterfly etc.
Aztán valamit kell csinálni a törékeny hpjával is; erre kezdetben jó vagy egy Perserverance, amit később lehet upgradelni amire kell, vagy esetleg egy Vlad, de ehhez kell, hogy gyorsan ölj és hamar el tudd húzni a csíkot (hit&run).

Szal ti mit ajánlotok? Deso?  :rotfl: Müxik az egyáltalán a manalopásával?


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

S&Y felülírja a manaburn-t, szóval felesleges rá költeni. Refresherhez egy erős intesnek van csak elég manája, de még az is kifogy egy kombótól, szóval agisnak nincs értelme.
Hp probléma: ha sok nuker van és a fő sebzésforrás varázssebzés akkor egy hood neki, ellenkező esetben egy vanguard. Később kiegészíteni egy Vladdal lifesteal miatt.

Kétféleképpen lehet vele elindulni: permabash két basherrel vagy dps butterfly/buriza/mkb-val, helyzettől függően (agi ellen butterfly evasion miatt, str ellen mkb, buriza meg amolyan középút imho).
És miért ezek? Mert neki van az egyik leggyorsabb ütési sebessége, nagyon jól ki tudja használni a %-os esélyű itemeket.
És futni is tud, persze jól kell üldözni vele (ellenfél elé blink, hogy amíg megkerül addig ütni tudd), de hacsak nincs ultija kivégzésre és van elég hp-ja ellenek akkor nem ez a hős fog bárkit is elkapni.

Dreamcleaver

Hm értem, de akkor egy sima Yasha még mehet neki nem?

És pl Orchid? Silence+armor debuff az ellenre, blink, manaszopás+sebzés míg silence alatt van. Csak ötlet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

#371
hm, nem is oyan rossz otlet, necrot maginara...
es akkor johet a refresher is, akar... : D
masra ugyse megy a mana, csak blinkre, azt meg osszeregeneralja maganak addigra, mikor kell. vagy nem.

edit: na szoval igen, ez nem rossz otlet, csak a baj, hogy nem celszeru.
amiket Draco irt, azok a jo cuccok maginanak, es kesz. orchid? tul keveset ad neki a befektetett penzert, akkor mar inkabb meg egy vanguard.
rofl

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-18, 17:53:15
Hm értem, de akkor egy sima Yasha még mehet neki nem?

És pl Orchid? Silence+armor debuff az ellenre, blink, manaszopás+sebzés míg silence alatt van. Csak ötlet.

Yasha mehet, de hosszútávon jobb ha a főitemekre koncentrálsz, a yasha magában kevés.
szerk: főleg azért kell nála céltudatosan itemezni, mert nem egy nagy farmer, és ha nem jó hősök ellen van ölni se nagyon fog.

Orchid? Ahogy harg is írta, az int meg manaregen amit ad teljesen felesleges neki, a silence meg szép és jó de az item nagyon drága, ha csak ezt tudod kihasználni belőle. A többi + amit ad meg kevés.

Dreamcleaver

Hmm. Pitlord mindig str volt? Valamiért intesre emlékeztem. Amúgy ez mekkora egy farmer/pusher állat...

Orchid ad egy rakat bónuszt, és utána gondoltam a refreshert, de tényleg nem jó túlbonyolítani. Agis hősnek más jobb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

Maginát egyszer láttam eddig, hogy 1v1ben is megállta volna a helyét, az meg lvl20+on volt amikor harg as-cranium kombinációt rakott rá, minden egyébb esetben csak idegesitésre volt alkalmas, gyilkolásra nem (természetesen Leo-t megszivatja, mertha nincsen mana, nincsen föltámadás, meg még pár egyébb hőst hasonló stilusban.. voiddal túl korán löveti el az ultiját, ha elkedi megcsapolni a manát.. vagy egyáltalán nem ultizik, vagy csak 1 hőst fog le vele, stb). Vele például pt vladi és Hand of Midas szokott lenni az első három tárgyam, változó sorrendben, mert ez utóbbi as-t is rengeteget ad, és a farmolásban is segit kicsit (blink az erdőbe, +200 gold, blink vissza a harcmezőre).


Pitlord, meg str, jah. Nuker tank (valszeg a nukerség miatt emlékszel intre, és azért, mert úgy kell itemezni szvsz mintha az volna [bár a vladi+fury kombó nem épp intes, és szinte elég is neki egy jódarabig]), ami ugye jó dolog, és igen, ha a hősfelállás miatt torony alatt nem tud harcolni az ellenség creepek nélkül, akkor ameddig pitlord is védekezik, nagyon megneheziti az ostromot. Nameg asszem 1-2 szélsőséges eseten kivül eddig nem láttam olyat, hogy bármelyik másik hős több creepet ölt volna mint ő. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

NLZ

#375
Draco kérésére itt van a kani pakk: kani.rar
A w3l.exe -t és a w3lh.exe -t másoljuk be a warcraft gyökérkönyvtárába. Ezután indítsuk el a GatewayEditor.exe -t (ezt mindegy honnan indul) és katt bal oldalt a Warcraft ikonra és utána felül a sárga plusz jelre. Töltsük ki a mezőket kb így:
[img]http://users.atw.hu/nlz/kani.jpg[/url]
(ez a kép bennevan a csomagban is)
Kani.hu helyére bármit lehet írni, ez csak a szerverlista kiválasztásánál fog látszani. Ha megvagyunk, okézzuk le és kattintsunk a mentés ikonra! Fontos!
A játékot végül a w3l.exe segítségével tudjuk elindítani, játékon belül a Battle.net gombbal pedig a kanira tudunk csatlakozni. Előtte a bnet gomb mellett kattintsunk a nagyítóra és válasszuk ki a kanit, ha nem az van.
Regisztrálni pedig itt kell.

Ezzel a módszerrel elkerülheted, hogy felrakd a kani vackait, ami jobb esetben nem szemeteli tele a registrydet. Ha nem tetszik, hogy a w3l.exének nincs ikonja, akkor használd ezt. További információkat itt lehet nézni: KaniBL.
[reserved]

Dreamcleaver

Um, noob kérdés:

A Sange & Yasha maimje rangen is aktív nem csak meleen mint a B-Fury cleave-je ugye?

Ja és ha igen, akkor ha ranged-en a Skadi nem orb, működhet együtt a fagyija a S&Y maim-jével? Csak mert a Skadi-n kiírja, hogy buff placers do not stack (mint ahogy pl a Deso-n is), de a S&Y-n nem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Miért ne lenne aktív? Nincs írva rá, hogy csak meleen működik. Orbok meg természetesen nem stackelnek, de ranged skadi nem is orb, szóval nincs is minek. De ha mégsem működik a kettő lassítás egyszerre, a maim 6 sec a skadi meg 2 sec, szóval előbbivel jobban jársz.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Szerintem elméletileg mehet együtt S&Y és Skadi, de ki az az őrült elmebeteg, aki azt rak neki? :D Szerintem rangednek nem is éri meg a S&Y, abból az 5100g-ból kirakhatsz hasznosabb tárgyakat is. Nem véletlenül nincsenek olyan buildek, ahol mind a kettő szerepel. A lassításnak ugye az a lényege, hogy elkapjuk a menekülő ellenfelet. Arra pedig bőven elég egy lassítás itemből, mert ha már lassul, akkor mehet rá stun, nuke, vagy csak simán üthetjük, szal valsz elérte végzetét. Ha pedig elmenekül, akkor az felmentő sereggel, láthatatlansággal, teleporttal, vagy valami más trükkel sikerül neki, és ezen halt meg volna akkor se, ha lett volna pluszban egy S&Y. Szal S&Y árából inkább DPS vagy védelem, vagy akármi más, szükséges dolgot ajánlott venni.
És Deso nem buff placer, hanem orb. :)

És S&Y-vel nem mindig jársz jobban, mert Skadi abban is segít, hogy a támadást visszaverje, mert csökkenti az ellenfél Attack Speedjét is. S&Y pedig ezen felül csak 16%-kal jön be, cserébe gyorsabban futsz.
[reserved]

Dreamcleaver

#379
Quote from: Selmo on 2008-09-24, 16:32:56
Miért ne lenne aktív? Nincs írva rá, hogy csak meleen működik. Orbok meg természetesen nem stackelnek, de ranged skadi nem is orb, szóval nincs is minek. De ha mégsem működik a kettő lassítás egyszerre, a maim 6 sec a skadi meg 2 sec, szóval előbbivel jobban jársz.

Erre gondoltam. A Skadi 100% bejön, a maim meg valami 15-16%, viszont erősebb. Szal a kettő együtt tuti lassítás.

NLZ: Deso orb, de egyben buff placer is, szal pl Skadival ne megy együtt asszem. Ahogy pl a Skadi nem müxik Veno mérgével vagy Trax jegével sem, pedig nem orb.

hmm...Skadi müxik más ilyen skillel? pl Clintz tüze?

Az S&Y meg táp item.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Skadi egyetlen távolsági cuccal működik és az Clinkz tüze, az összes többinél a képességből jövő orb effekt van csak.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

A Witch Doctor átka pontosan, hogy is müxik? Lerakod valahova (valami ellen alá persze), és ott egy kis aoe-ban aki belemegy az megátkozódik, és addig van rajta, amíg az átok runa aktív a földön (12 sec)? Tehát ha pl ott a jel és valaki belemegy mondjuk 5 sec után, akkor 7 secig hat rajta az átok? És ha kimegy a rúna hatásköréből akkor is rajta marad végig? Mindig azt látom, hogy az AI kisétál a line of sightból átokkal a nyakában, aztán valahol a sötétben meghal.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

#382
Úgy működik, hogy területen lévő hősöket lehet leátkozni, akik folyamatosan sérülnek az átoktól, továbbá minden 4 secben további %-ot amit az eddigi sérülés adott ki.
Pl. kap valaki egy négyes szintű Maledictet, aztán hozzávágnak egy Dagont, feltéve, hogy nincs hp regenje és egyéb magic res rajta; a következőként zajlik a dolog:

















Idő Sebzés Összes sebzés
11515
2315330
315345
415360
4108468
515483
615498
715513
815528
8158686
915701
1015716
1115731
1215746
12224970

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Agyaltam pár tárgyon és gondoltam feldobom ide, hogy lehessen véleményezni őket.

Wand of protection (91)

+3 to all stats and +3 armor.

Components:
Ring of protection
Ironwood branch
Ironwood branch

Full plate mail (0)

+15 armor, +5 hp regen, +5 to all stats, additional +5 to str/agi/int, 50% chance to block 30 damage

Components:
Bracer/Wraith Band/Null Talisman
Helm of iron will
Plate mail
Stout Shield

Medallion of the Magi (315)

+300 mana, +5 armor, +3 all stats, additional +6 to int, Replenish

Components:
Null Talisman
Arcane Ring

A tökéletesség unalmas.

NLZ

#384
Látom zavar téged, hogy az olcsó stat cuccok foglalják a helyet az invertoryban. :D
De ahogy lenézem, egyik cucc se ad semmi újdonságot, csak egyesítve lettek. Szal szerintem inkább valami új effektet kéne kitalálni, a statokat és alapvető tulajdonságokat adó cuccokból szerintem van bőven elég. Új tárgy csak akkor kéne, ha van valami vicces tulajdonsága, mint pl assault, bloodstone, shiva.
[reserved]

Dreamcleaver

#385
Pfff  :P

Dwarven Masterpiece

+45 dmg, +10 str, +15% as, +15% chance to bash for 35 dmg and stunning for 1,1 seconds

Components:
-Cranium Basher (3220g)
-Quarterstaff (900g)
-Belt of Giant Str (450g)
-Recipe Scroll (1000g)

Mail of Pain

+20 dmg, +10 armor, +4 hp regen, +25 str, damage return (25% melee, 15% ranged)

Components:
- Blade Mail (1770g)
- Helm of Iron Will (950)
- Messerschmidt's Reaver (3200g)
- Recipe Scroll (1350g)

Hawkeye

+15 to all stats, +40 dmg, 25% chance for 60 bonus dmg, +50 atk range (ranged only)

Components:
- Ultimate Orb (2100g)
- Javelin (1400g)
- Broadsword (1200g)
- Recipe Scroll (1200g)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Ingyombingyom



+500 Damage
+100% increased attack speed
+25% Attack Speed Aura
+50 all stats.
+15 Armor
+5 Armor Aura
-5 Armor Aura
30% Evasion
30% Chance 3.0x Damage Multiplier
30% Life Steal
Activate: Uber Unholy Rage
40 sec cooldown, no mana cost, gives 100 bonus damage and additional 20% life steal for 20 secs
Drops upon Death

Components:
Buriza-do Kyanon (5950)
Divine Rapier (7800)
Satanic (6150)
The Butterfly (6250)
Monkey King Bar (5400)
Assault Curiass (6120)
[reserved]

chilip

37670 aranyat olyan könnyű lesz kipengetni érte :D

Selmo

Mit vársz egy trolltól? ::)

A tökéletesség unalmas.

NLZ

[reserved]