Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Sztem meg keversz valakivel. Én ugyanis már napok óta nem játszottam DotA-t, ígyhát a match timer-rel kapcsolatos felvetésemet sem a mostani meccsekre alapoztam, mivel azokon ott sem voltam, hanem csak úgy függetlenül eszembe jutott.
Az meg, hogy mit veszel magadra csak úgy, nem az én gondom.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Most mi van?
Zsiga írta, hogy egyértelmű meccseknél be lehet fejezni kilépéssel. Erre te megjegyzed hogy vajon én vagy Zana mit szólna ehhez. Erre reagálok, és elmondom az igazat, mert bármennyire is fáj, sok meccs volt már amiben össze-vissza szálldogáltak a gg-k, semmi alap nélkül, és a legutóbbi amit veled játszottam is így ért véget kb, beírtad hogy gg és kiléptél.
Erre te bemutatsz nekem... ahha, ne vegyem magamra csak úgy. Vagy mondhatnám hogy bekaphatod.

Dreamcleaver

#452
Az, hogy nemigazán vágom, hol van ebben a "DC lebaszta Drac-ot" rész, ami miatt így ki kell verned a balhét. Múltkor volt egy tipikus meccs, ahol sd-ben sikerült selmo/harg/zsigának összehozni egy "izgi" hero kombót, és kb a meccs 70% abból állt, hogy álltunk bent a bázison, mert ha kimentünk az min 2 kill volt nekik. Ők közben meg farmolgattak, roshiztak miegyébb. És a meccs nem érhetett véget, mert Zana szerint még volt esély megnyerni, szal várhattam míg végül Zen 10+ death count felett végül kilépett. Ezen a meccsen (és hasonlókon gondolkozván) jutott eszembe a match timeres ötlet.

Amúgy meg jah, sokat rinyálok, viszont leavelni sztem nem rendszeresen leavelek, de köszi, hogy te azt a pár alkalmat folyamatosan felhozod itt is meg hama chaten is. Szal igen, bekaphatod.
Ha már itt tartunk az is poén volt, mikor harg megmondta, hogyha nem is leavelek sokszor nem veszem komolyan a meccset, és direkt csak meghalni megyek ki a bázisról. Hát bocs, hogy annyira béna vagyok, hogy így tűnik.
De amúgy igazad van, tényleg nem kell velem játszani. Esetleg én is tehetek itt valami drama queen kijelentést, hogy többet nem jövök etc etc (az esetleges sértődések megelőzése végett, ha esetleg olvasnád, nem rád utaltam Fazék), ha akarod, de sztem senkit sem érdekelne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Jahogy nálad ez teljesen természetes:
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 16:19:59
Amúgy meg bekaphatod, kurvára nem érdekel a véleményed. ^^

Ok.


Ez vicces volt még: "nem rendszeresen leavelek"
Haha, ok, ha valaki kilép egy izgalmas meccsről, elrontva ezzel x ember játékát és azt mondja, hogy "de hisz csak néha-néha lépek!", akkor mindenkinek megértően kéne mosolyognia?

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-10-10, 21:43:23
Jahogy nálad ez teljesen természetes:
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 16:19:59
Amúgy meg bekaphatod, kurvára nem érdekel a véleményed. ^^
Ok.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 21:34:28
Amúgy meg jah, sokat rinyálok, viszont leavelni sztem nem rendszeresen leavelek, de köszi, hogy te azt a pár alkalmat folyamatosan felhozod itt is meg hama chaten is. Szal igen, bekaphatod.

ap-ról nem lépek ki.
rd-t nem játszok.
sd-nél megvan rá az esély. ^^

Csak tudnám, hogy hogyan sikerült ennek idáig elfajulnia, egy ártatlan posztból, ahol a match timer-ről filóztam. *shrugs*

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: Draconire on 2008-10-10, 21:43:23
Jahogy nálad ez teljesen természetes:
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 16:19:59
Amúgy meg bekaphatod, kurvára nem érdekel a véleményed. ^^

Ok.


Ez vicces volt még: "nem rendszeresen leavelek"
Haha, ok, ha valaki kilép egy izgalmas meccsről, elrontva ezzel x ember játékát és azt mondja, hogy "de hisz csak néha-néha lépek!", akkor mindenkinek megértően kéne mosolyognia?
90%-ban lehet tudni az első 15-20 perc után, hogy ki fog nyerni. Onnantól kezdve már csak azért megy a játék, hogy a győztes csapatnak meglegyen a jutalom élvezkedés. :)
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2008-10-10, 22:31:22
90%-ban lehet tudni az első 15-20 perc után, hogy ki fog nyerni. Onnantól kezdve már csak azért megy a játék, hogy a győztes csapatnak meglegyen a jutalom élvezkedés. :)
nu akkor én is beleszólnék, hogy márpedig ez hülyeség :)
nem egyszer fordítottunk olyan helyzetből, ahol én már siránkoztam, hogy "de szarul megy ezzel a hőssel", "le vagyunk maradva mind 2-3 szinttel, hagyjuk már abba" stb. :)

sztem egyáltalán nem lehet általánosítani, hogy hányadik perctől egyértelmű a győzelem/vereség.

az időhatárt én is fölöslegesnek érzem. persze azt én is igencsak rühelltem, amikor már tényleg egyértelműnek tűnt a vereség, de a másik csapat nekiállt még tárgyakra verni a farkát, és ezzel +10-15 percet rárakott egy-egy meccsre, de sztem ezeket ki lehetne küszöbölni ha a csapattársak fölhívják rá a többiek figyelmét, hogy ugyan tegyék már a dolgukat és végezzenek a pályával. de szóval úgy érzem, hogy ennek a problémának köze sincs az időhatárhoz, és ahogy a kill/death arányt se érzem annyira szorosan a játék végkifejletéhez köthetőnek. persze nem ez a jellemző, de már több meccs is volt, ahol valaki a csapatból frankón szólózott, sokszor ölt, mégis mi kaptunk ki a megfelelő csapatjáték hiányában. és még lehetne sorolni, ami miatt nem praktikus ez az időhatár.

NLZ

Mondom 90%-ban. :)
Egyébként általában szokott szólni a vesztes csapat időhúzásnál, de akkor meg ők a hülyék, amiért "sírnak". ;)
A szólózó alatt Selmóra gondoltál? :D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2008-10-10, 22:46:38
Mondom 90%-ban. :)
sztem max 30%-ban :)

szólózás Selmo-ra is ráillik, de most másvalaki(k)re gondoltam, de nem igazán ugrik be kire, mert már annyira összefolynak a fejemben a nevek, rég játszottam, nem tudom már, kire haragudtam meg ideiglenesen pár ilyen alkalom után :)

NLZ

[reserved]

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 21:34:28
Múltkor volt egy tipikus meccs, ahol sd-ben sikerült selmo/harg/zsigának összehozni egy "izgi" hero kombót, és kb a meccs 70% abból állt, hogy álltunk bent a bázison, mert ha kimentünk az min 2 kill volt nekik. Ők közben meg farmolgattak, roshiztak miegyébb. És a meccs nem érhetett véget, mert Zana szerint még volt esély megnyerni, szal várhattam míg végül Zen 10+ death count felett végül kilépett.
Ehhez azért hozzáteszem h nem a halálaim száma zavart, hanem hogy 15-20 perc alatt csak 1szer sikerült leölnünk valakit (Lycant assszem), őt is csak 3an 2 slowwal.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

#461
Quote from: Zen on 2008-10-10, 23:31:27
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-10, 21:34:28
Múltkor volt egy tipikus meccs, ahol sd-ben sikerült selmo/harg/zsigának összehozni egy "izgi" hero kombót, és kb a meccs 70% abból állt, hogy álltunk bent a bázison, mert ha kimentünk az min 2 kill volt nekik. Ők közben meg farmolgattak, roshiztak miegyébb. És a meccs nem érhetett véget, mert Zana szerint még volt esély megnyerni, szal várhattam míg végül Zen 10+ death count felett végül kilépett.
Ehhez azért hozzáteszem h nem a halálaim száma zavart, hanem hogy 15-20 perc alatt csak 1szer sikerült leölnünk valakit (Lycant assszem), őt is csak 3an 2 slowwal.

Balanar/Mortred/Zeus volt az ellen felállása. És egyedül olyan killeket tudtunk bevinni, mikor elbízták magukat, és beüldöztek minket a bázisra a creep/tornyok mögé. Amúgy semmi esélyünk nem volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

#462
JA igen, amikor Mordred alig él, én meg full hpn, erre rámvág 1k critet és kinyír..
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Igen, csak akkor ő már kb lv23-24 volt, mert Selmo szétfarmolta az agyát, miközben Balanar az állandó éjszakázással beszorított minket a bázisra. Egyedül Zeus nem tápolódott el, de ő meg azért, mert folyton Balanart követte, mert 3v1 esetleg lenyomtuk volna.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Huh, most megnéztem a fun tavern-t, örülök, hogy Void Demon nem lett sima hős. Lvl6 körül is gyilkos lesz a creep horda tőle, 11-en meg már simán csalás.

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-11, 00:46:43
Igen, csak akkor ő már kb lv23-24 volt, mert Selmo szétfarmolta az agyát, miközben Balanar az állandó éjszakázással beszorított minket a bázisra. Egyedül Zeus nem tápolódott el, de ő meg azért, mert folyton Balanart követte, mert 3v1 esetleg lenyomtuk volna.
3v1-ben konkrétan szanaszét aláztatok volna 5 sec alatt, de megkockáztatom hogy 1v1-ben is öltetek volna (tudja mindenki milyen hülye kamikaze fasz vagyok néha, 100hp-val nekiállok üldözni mert "csak egy villám és meghal"... :)), szóval nem véletlenül álltam be harg mögé, és nem is azért hogy titeket idegesítselek, hanem hogy életben maradjak. :) Selmo meg tényleg soloban farmol állandóan, de erre meg azt tudom mondani hogy nem kell hagyni, agyon kell gankelni és kész, akkor nem lesz olyan imba vadállat a végére mint azon a meccsen.

Ha már fun, délután azzal szórakoztam hogy singleben melyik heroval tudom legkorábban beütni a Throne-t. Sniperrel megvolt 3 perc körül. :D (Persze -wtf-el meg level cheattel.)

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2008-10-11, 03:39:55

Selmo meg tényleg soloban farmol állandóan, de erre meg azt tudom mondani hogy nem kell hagyni, agyon kell gankelni és kész, akkor nem lesz olyan imba vadállat a végére mint azon a meccsen.

Igen, csak azon a meccsen nem lehetett gankelni titeket. Egész egyszerűen Balanar miatt. Ahogy bejött az éjszaka már futhattunk is vissz a bázisra, max az erdőbe creepelni de az is rizikós volt. Szal te meg harg lazán terrorizáltatok minket, és addig Selmo szépen farmolt. De mondjuk Balanaros meccset eleve nem illik komolyan venni. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Ha az első 5-10 percben leölik párszor Balanart és nem hagyják ölni, akkor utána nem fog sok vizet zavarni.
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2008-10-11, 10:29:13
Ha az első 5-10 percben leölik párszor Balanart és nem hagyják ölni, akkor utána nem fog sok vizet zavarni.

lol? Te melyik DotA-t szoktad játszani? Early game mi is leöltük Bala-t 2-3-szor. Nem sokat segít, ha lv3-as ultitól gyak minden egyes támadáshoz jön az éjszaka.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Ha nem balar lett volna, hanem bármelyik más hentesgép, akkor is ugyanúgy a bázisra menekültetek volna. Bara nem olyan félelmetesen imba. Vagy azt mondod akkor, hogy a hősök felét nem érdemes komolyan venni, mert mindegyik imba?
[reserved]

Zen

Ha a hősök fele imba, akkor a hősök fele imba, nem? Imba nem csak a karakterek 5%-a lehet. :D
(note: nem mondom h tényleg ennyi imba kari van, csak felhívom a figyelmet erre az apróságra. Bár jópár "érdekes" karakter van.:P)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Mindegyik hős imba ha épp senkinél nincs countere a túloldalon...

Zanador

Quote from: NLZ on 2008-10-11, 16:59:48
Ha nem balar lett volna, hanem bármelyik más hentesgép, akkor is ugyanúgy a bázisra menekültetek volna. Bara nem olyan félelmetesen imba. Vagy azt mondod akkor, hogy a hősök felét nem érdemes komolyan venni, mert mindegyik imba?
A helyzet az, hogy bár rengeteg hős van aki ekkora előnnyel kinyirt volna minket, nem ez volt a lényeg. Balanar éjszaka kb 20 másodperc alatt keresztülrohan a pályán, igy ha pl selmo a bal lane-en farmol mint ahogy azt általában tette, akkor ha kinyirjuk, nincs időnk visszavonulni a bázisra, mindenképp belehalunk. Ha bala helyett mondjuk kentaúr van, akit mondjuk épp szintén nem tudunk kinyirni, már megint más lett volna a szituáció, mert amint meglátjuk, hogy elvonult haza vagy messzebbre, kimehetünk gankolni.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

NLZ

Egy scroll elég olcsó tud lenni. Olcsóbb, mint ha meghalnátok.
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2008-10-11, 16:59:48
Ha nem balar lett volna, hanem bármelyik más hentesgép, akkor is ugyanúgy a bázisra menekültetek volna. Bara nem olyan félelmetesen imba. Vagy azt mondod akkor, hogy a hősök felét nem érdemes komolyan venni, mert mindegyik imba?

Balanar egy elcseszett koncepció imho, akit lehetetlen kibalance-olni. Hacsak nem raknak be egy itemet, ami ideiglenesen nappalt okoz, persze rövidebb időre, mint Bala éjszakája.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: NLZ on 2008-10-11, 18:04:40
Egy scroll elég olcsó tud lenni. Olcsóbb, mint ha meghalnátok.
Akkor szerinted egy kibalanceolt dota meccs úgy néz ki h az egyik csapat fosson kimenni a bázisáról egész addig, amíg le nem tudnak gankelni valakit, majd egyből town portalozzanak, nehogy a maradék 2 leölje 3ukat?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Kéne egy hős, ami nappal imba. :D Mondjuk egy napelemes goblin. :lol:

Zen, ki mondta? Egy lehetőséget ajánlottam fel a problémátokra. Egy kibalanceolt meccsben a játékosok is ki vannak balanceolva, szal egy határ között nem zavarja őket, hogy most épp melyik hős milyen, mert mindig kihozzák az aktuálisból a legjobbat. Meg olyan hősöket választanak, amik kiegészítik egymást. Nem véletlen, hogy balanar már mióta megvan. Ha nagyon imbafos lenne, akkor akkora hőbörgés lenne dota fórumon, hogy IceFrog engedne a nép akaratának. De mivel a profi játékosok meg tudnak balanarral bírkózni, ezért marad, ahogy van.
[reserved]

Zen

Btw jónak tűnik hama (=látom Dracot), úgyhogy lehetne gyűlni.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

a lag-ok említése miatt jutott eszembe, szóval próbáltátok már kani-n keresztül?

NLZ

Nem akarják, mert sznobok és ódzkodnak tőle. :F
[reserved]