Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

thrall

Patchnote: Sona nerf nem tűnik vészesnek.. viszont MF-et nem értem minek továb nerfelni. MF-el nem játszom, de szerintem nem annyira ROFLstomper, mint mondjuk Corki, vagy Kog'maw.. vagy xin.. vag garen.. vagy sorolhatnám

Selmo

Hát azért MF ultija úgy kiszedett torony alól, hogy ő maradt távon kívül, szóval az nem ártott rá. Swaint meg kellett buffolni meh. Az új tárgy viszont elég jól ellensúlyozza a dotos aoe ultikat. Nashor középre helyezése meg érdekes, így talán nehezebb lesz lelopni. Az mondjuk mindenképpen jó, hogy már nem dobál át a falon.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

#902
- Hexdrinker= massive fail. Banshee Veil-lel együtt pápá AP casters. Ez nem egyszerűen az AoE-t gyengíti, ez a mágusokat helyből a melee dps alá helyezi, magyarán a táplálék lánc aljára. Ráadásul 1800 aranyért meg van, és még AD-t meg MR-t is ad.

- Galio nerf= újabb fail. Csávó hasznossága eddig is az ellen csapatfelállásától függött, pláne ranked-en. 3 cleanse on enemy team is fun. De nyudodjatok meg, kap még több nerfet, ahogy Sona is. Amíg QQ van addig nerf is lesz.

- Sona nerf= szintén fail. Sona-nak kellett a nerf, de Riot szart sem ért a balance-hoz. Hymn of Valor passzív AP bónusza eddig sem ért semmit, most meg az Ad mellé azt is nefelték. Active buff duration nerf 1 sec-rőkl 0.25-re meg egy vicc. Cserébe a passzívja + Lich Bain még mindig sebez majd mint állat. Tehát pont a poke-ja maradt erős, a supportja meg gyengült. ROFL!

- MF nerf: Úgy nagyjából értem, de 25%-os csökkentés az ulti szögén? :facepalm:

- Twitch nerf: Semmi különös. Úgy látom megint érkezett egy nagyobb adag noob a játékos bázisba, akik nem képesek alkalmazkodni a stealth-erekhez, és megy a QQ -> Riot meg nerfel.

Cserébe viszont nincs Vlad nerf. Sőt! Még kapott egy kis buff-ot is. Barmok.

Ja és Ileria meg randa mint a bűn, de cserébe van egy jó alt skinje, ami majd hozza a pénzt a Riot-nak.

Ez a mostani patch egy vicc volt a legtöbb nerf terén. De legalább Sion kapott egy kis buff-ot a stun-ja lövedék sebességére.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Jól lenerfeltek több karaktert is a legfrissebb patchben. Galio ultija így már tényleg semmit nem ér, de Sona is lassan használhatatlan lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Érdekes, új kategória 4800 IP. Mondjuk megértem, pár hős télleg ide illik inkább. Jaja, globális nerf, Zanával olvastuk már tegnap.

A tökéletesség unalmas.

thrall

Szerettem azt az érvelést, hogy a support végig tudja vinni a carry-t a játékban... mintha nem az lenne a dolga egy supportnak >->

Az meg már megint más, hogy a tankokkal (galiot leszámítva) nem is foglalkoznak, mikor egy tanky team végig roflstompol szinte bárkit.

Selmo

Hát nekem eddigi tapasztalataim alapján egy tank team csak láma ellenfelek ellen tud nyerni. 2 madredes dps megeszi reggelire őket. 5 akármilyen stun meg 3 exhaust viszont annál inkább ownage kategória.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

#907
Galio-ról már rég letettem. Amint felkerül valaki egy top player tier listjén az első kategóriába, hamarosan jön a QQ mert sokan kezdik játszani, aztán jön a nerf.

Galio-t kutya sem játszott mikor kijött meg utána hónapokig, most meg public enemy number one. Kíváncsi leszek, hogy Malphite meg Gragas mikor kap nerf-et.

Nem baj, most átszoktam Amumu-re, Sion-t meg nem bántják.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

Quote from: Dreamcleaver on 2010-12-01, 20:02:50
Kíváncsi leszek, hogy Malphite meg Gragas mikor kap nerf-et.
én arra leszek kíváncsi, hogy hány patchen keresztül fogják nerfelni őket (BTW Malphite-ot már elkezdték)

Christian

Akit érdekel: lol-hungary.hu

Még lehet nevezni a Night Cup-ra, 3v3-ra van még szabad hely :)

Zsiga

De nagyon utálok pubolni. :grrr:

Alkyra

#911
Az összes karakter akivel valaha is szerettem egy picit játszani lenerfelik a sárga földig.

Ezreal, Heimerdinger, Jax, Morgana, Tristana, Katarina, Soraka.

Igen, tudom. Ezek elvileg egykoron OP karakterek voltak, de egyiket sem azért szerettem, mert azok voltak. (Heimerrel a mai napig játszom, de pl egy sivir olyan könnyedén lefarmolja...)

Aztán most elmenetz elszólta magát, hogy malph és gragas milyen jó tul képpen...aztán most ezeket is fogják nerfelni biztosan..Remek.

Quote from: Selmo on 2010-12-01, 18:04:41
Hát nekem eddigi tapasztalataim alapján egy tank team csak láma ellenfelek ellen tud nyerni. 2 madredes dps megeszi reggelire őket. 5 akármilyen stun meg 3 exhaust viszont annál inkább ownage kategória.

Elnézést, de melyik elo-ba játszol te? Egy jó tank team megnyeri a játékot. Szerintem a "tank team" alá nemcsak az "igazi" tankok tartoznak. Egyetlen igazi tank van az egész játékban és az Alistar. A többi DPS is valamilyen szinten.
Pl:

Olaf, Shen, Gragas, Malph, Morde,Vlad etc etc (barátom szarrá aláz mindenkit morde-val. Ha sikerül 3-4 kill szereznie akkor akár három játékost is kinyír egyszerre.  gyak full defense+ abys. scept)

A gond az, hogy egy tank karakter a szívóságának köszönhetően sokkal több sebzést képest  bevinni hosszútávon (!!), mint egy squishy carry (tristana, kog-maw, ezreal) valamint, ami szerintem fontosabb az elkövetett hibákat amiket a játékos a saját bénasága miatt elvét nem lehet úgy megbüntetni, mint egy squishy-t.

Pl Garen spin-to-win Veigar+Combo és Garen meg se érzi. Vagy ha igen, akkor elbújik bokorba/towerhez vár 10-20 másodpercet és vissza is healelte és még ki se kellett mennie a lane-ből. Ellenben, ha szegény veigart mondjuk elkapja egyszer kétszer
és lemegy 30-40%-ra a Hp-ja, akkor kénytelen biztonságosan játszani, rosszabb esetben még farmolni se tud egy jól kivitelezett gank lehetőség miatt, tehát kénytelen visszamenni ezáltal kimarad a fejlődésből.

Selmo

Heavy != tank.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

#913
Hát mondjuk Mord-dal nem is nehéz, ha early game nem harassolják szét és veszik el tőle az xp-t. És az csak 2v1 lanen kivitelezhető legtöbbször.

Legkönnyebben játszható karakterek kb:
1. Mord
2. Vlad
3. Sona

Nem véletlen, hogy mind top tier.

Amúgy meg Mord nem kimondottan tank, mert nincs CC-je. Ő csak egyszerűen imba.

Alistar, Shen és Rammus imo a jó tankok erő szintjén (nem OP-k), bár Alistar-nak nem ártana egy kis buff (mana cost és cd csökkentés főleg).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

#914
Quote from: Selmo on 2010-12-05, 00:22:15
Heavy != tank.

Én egy kalap alá veszem őket. "Tanky", ahogy a nagyok írják.

Quote from: Dreamcleaver on 2010-12-05, 00:26:41
Hát mondjuk Mord-dal nem is nehéz, ha early game nem harassolják szét és veszik el tőle az xp-t. És az csak 2v1 lanen kivitelezhető legtöbbször.

Legkönnyebben játszható karakterek kb:
1. Mord
2. Vlad
3. Sona

Nem véletlen, hogy mind top tier.

Amúgy meg Mord nem kimondottan tank, mert nincs CC-je. Ő csak egyszerűen imba.

Alistar, Shen és Rammus imo a jó tankok erő szintjén (nem OP-k), bár Alistar-nak nem ártana egy kis buff (mana cost és cd csökkentés főleg).

Igaz. Sajnos én Alistar játékosokat abszolút nem látok, Rammus ritka. Shen az gyakoribb, mert brutális map-controlja van. Akármelyik csatát meg tudja fordítani, ha figyel. Manapság mindenki ezeket a tanky dps-eket nyomja US-en.
Nagyon ritka amikor két squishy van náluk. Gondoltam Kog Maw-al megeszem ezeket...de egy két tornyon át üldöző olaf ellen akinek 440+ mozgási sebessége dodge rúnái+mastery-je van nem sokat ér szerencsétlen Kog Maw. (így indult a teamfight. tankunk kezdeményezett torony mellett, ellenfél Olafja meg szó szerint besétált, én azonnal el kezdtem visszamenni és majdnem a harmadik toronyig jutottam és ott megölt majd kisétált. )

Általában azt veszem észre, hogy a tornyot mindenki letolja magasról úgy, ahogy van és milyen igazuk van. Úgyse bírja a torony megölni őket, mert simán kisétálnak. (Trundle is) Ami viszont böki a csőröm, hogy mindig 700-800 win-el rendelkező játékosokat kapok magam ellen amikor nekem még a 300-at se üti meg a nyerési számom. (kevesebb veszteségem van mint nyereségem) Ma pl kaptam egy 1200 win-es 1600-as ranked-es emberkét aki természetesen napi 20 játékot játszik és gyak megette a corkinkat középen vladdal.

Ezzel mit lehet csinálni? Semmit. Corki squishy DPS. Vlad úgy tower diveolta lvl 6-on ahogy azt kellett, majd tócsa aztán flash és ennyi. Ha nem is halsz bele mondjuk, akkor is jelentős hátrányba kerülsz, mert vlad minden probléma nélkül vissza gyógyítja magát aztán újra dive-ol.

Christian

Quote from: Alkyra on 2010-12-05, 00:02:14
Elnézést, de melyik elo-ba játszol te? Egy jó tank team megnyeri a játékot. Szerintem a "tank team" alá nemcsak az "igazi" tankok tartoznak. Egyetlen igazi tank van az egész játékban és az Alistar. A többi DPS is valamilyen szinten.

Nem akarok nagyon belemerülni a dologba, de ahhoz képest Allistart (már ha nagy ritkán hozzák), akkor bizony sheennel hozzák, és bizony ugyanúgy dmg-t tol mint a többi. Amumu, Shen, Rammus, Galio ugyanúgy igazi tankok , csak mindegyik más felállásba használható. Shen ugye jungle + save the day ult, Amumu jungle + aoe cc, Rammus single target cc + jungle, Galio lanes tank + aoe cc. Aztán így tovább.

Tank teammel meg nagyon ostoba ellenfél ellen lehet nyerni csak, az fix. Pedig az én ELO-m azért nem rossz :P

Alkyra

#916
Quote from: Christian on 2010-12-05, 01:30:53
Quote from: Alkyra on 2010-12-05, 00:02:14
Elnézést, de melyik elo-ba játszol te? Egy jó tank team megnyeri a játékot. Szerintem a "tank team" alá nemcsak az "igazi" tankok tartoznak. Egyetlen igazi tank van az egész játékban és az Alistar. A többi DPS is valamilyen szinten.

Nem akarok nagyon belemerülni a dologba, de ahhoz képest Allistart (már ha nagy ritkán hozzák), akkor bizony sheennel hozzák, és bizony ugyanúgy dmg-t tol mint a többi. Amumu, Shen, Rammus, Galio ugyanúgy igazi tankok , csak mindegyik más felállásba használható. Shen ugye jungle + save the day ult, Amumu jungle + aoe cc, Rammus single target cc + jungle, Galio lanes tank + aoe cc. Aztán így tovább.

Tank teammel meg nagyon ostoba ellenfél ellen lehet nyerni csak, az fix. Pedig az én ELO-m azért nem rossz :P

Amint írtam a tank fogalom alá én beveszem a "heavy" hősöket is. Egy csapat ami mondjuk 'igazi' tankokból áll, az tényleg nagy hülyeség és még egyszer sem láttam.

A LoL amúgyis lesüllyedt már eléggé. A vak is látja, hogy csak fejik a tehenet, de nem etetik...

Christian

A "heavy" hősöket is le lehet darálni CC csapattal ha nincs a setupban counter rá :) A probléma az, hogy ők se tudják mit kéne a support karakterekkel kezdeni. Vagy túl nerfelik őket, vagy túl buffolják. Most ugye a melee hősök kaptak egy elég durva buffot ezzel a speed nerfeleléssel.

Dreamcleaver

A ranged carry speed nerf nem volt nagy cucc. Inkább a red buff slow nerf meg a support és AoE tank nerf. (Janna, Galio).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Rájöttem hogy lehet a legegyszerűbben felbosszantani egyszerre 9 noobot. Pub 5v5, Twitch, sok Sunfire Cape. :angyali:

Christian

Quote from: Dreamcleaver on 2010-12-05, 15:48:36
A ranged carry speed nerf nem volt nagy cucc. Inkább a red buff slow nerf meg a support és AoE tank nerf. (Janna, Galio).

A ranged carry speed nerf szerintem pont elég ahhoz, hogy a melee hősök (már most) érezhetően sokkal veszélyesebbek legyenek. Ahogy kiveszik a flasht (mert ugye ez mostanság lesz), nagyon durván borulni fog a balance.

thrall

Quote from: Christian on 2010-12-06, 09:09:05

A ranged carry speed nerf szerintem pont elég ahhoz, hogy a melee hősök (már most) érezhetően sokkal veszélyesebbek legyenek. Ahogy kiveszik a flasht (mert ugye ez mostanság lesz), nagyon durván borulni fog a balance.
és pont ez a cél, hogy érezni lehessen a melee hősöket a játékba. Sok gondom nincs vele, max átváltok melee-re.. vagy megveszem Gragast

hargharg

#922
Quote from: Zsiga on 2010-12-06, 05:23:55
Rájöttem hogy lehet a legegyszerűbben felbosszantani egyszerre 9 noobot. Pub 5v5, Twitch, sok Sunfire Cape. :angyali:

nemtom, nekem Eve-vel mukodokepesebbnek tunik a trukk... : d

rangedcarry nerfhez meg annyit, hogy vegre, tokom kivolt sok kiteolos kocsoggel.

ed: beugrott flash kivetele is, arra meg csak annyit, hogy dotas blinkdaggerhez kene hasonlatossa tenni, es semmi problema nem lenne vele, teljes megszuntetes huyeseg.
rofl

Zsiga

Quote from: hargharg on 2010-12-06, 18:40:49
nemtom, nekem Eve-vel mukodokepesebbnek tunik a trukk... : d
Így is vicces volt. :)

hargharg

jo lenne ide is egy permalathatatlan hos... x D
rofl

thrall

Quote from: hargharg on 2010-12-06, 18:40:49

ed: beugrott flash kivetele is, arra meg csak annyit, hogy dotas blinkdaggerhez kene hasonlatossa tenni, es semmi problema nem lenne vele, teljes megszuntetes huyeseg.
elméletileg Flashcipő lesz helyette.

Zsiga

Quote from: hargharg on 2010-12-06, 20:00:50
jo lenne ide is egy permalathatatlan hos... x D
Ja. :D
Btw. mért van tele fogyatékosokkal az egész játék? Még be se léptem a hősválasztó képernyőre, a négy hülye csapattársam már ki is választott négy jó puha ranged dps-t. Én meg hozhattam tankot. Emlékszel mennyire (nem) tudok tankkal játszani, ugye? :D Csodás meccs volt, bírtuk vagy 25 percig.

hargharg

jah, altalanos szokas, emberek bejonnek, se duma se semmi, mind kivalasztanak fullsupport hosoket, te meg hozhatsz akarmit, ugyse lesz eleg a dps... : /

flashcipo, az jo, csak aztan tenyleg oyasmi legyen, mint dotas blink (serules utan x mp-ig nem hasznalhato, viszonylag alacsony cd).
flash egyetlen hibaja az, hogy bizonyos hosok ellen "iwin" gomb.
rofl

Alkyra

Tapasztalatok normal solo-ból:

instalock = noob

I mid = 100% feeder. Biztos, hogy elveszíti közepet

no lane change if needed= noob ver 2.

"but you didn't say mia, I died because of you!" =noob ver 3. (komolyan, nem vagyok az anyád, hogy állandóan veled foglalkozzak, figyeljétek azt a kurva mini térképet)

Írom: "care, trap" =>an ally has been slain "..." =noob ver 4. ( Annyira bírom, hogy tele van olyan emberekkel akiknek nincs meg a " most gankelni fognak " érzés..)

Tyre dies 6 times in lane phase => "Don't worry I got this."  (ezen röhögtem)

You got a master yii. He will feed.

Enemy got a master yii. He will rape you.

Tök mindegy milyen főhőst választasz. 100%, hogy az anti-ja ott van az ellenfél csapatában. (nem vicc. Megyek Trist-el? Kassadin, Pantheon. Jövök Gragas-al? Kog'Maw és Trist.  Haver hoz amumu-t? Négy ellenfél van Cleanse)

Tuti le fognak szólni és a saját hibájukat rád fogják kenni.


Zsiga