Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Kraivan

Én 4 napja szedtem le, és már ki is csikartam egy 1 napos bant.

kezdem érteni h a barátnők miért útálják ezt a játékot. A 24 órás tiltás annak volt köszönhető h elmentem afkolni h beszélgessek egyet az itthoniakkal. Előtte persze volt egy kidobs, mert a 3afker mellé beálltam negyediknek. Minek késleltessem a halált?

Amúgy Kraivan néven vagyok, és eddig 2 hős jött be amivel sikeresen pusztítottam, nem pedig azt néztem ahogy engem vernek szét:
Rammus nagyon szimpatikus, és eleve kedvelem a tank buildeket. Kár h az elején nehéz vele gyilkolni, de későbbi szinteken 2-3 ellenfél ellen is egész jól elvoltam.

Heimendinger: na ő eddig a nagy kedvenc. Győzelmet győzelem után söprök vele. Az agresszív defender/summoner típus.

Kérdéseim:
Heimennel kapcsolatosan:
crit/haste/lifesteal ér valamit a tornyoknak? Úgy tapasztaltam kár vesződni vele.

Meg úgy általában:
Van a sunfire cloak ami 35 dmg/sec környékre. Life steal számít rá, vagy csak a sima ütésekre ér valamit?

Selmo

Quote from: Raggie on 2011-12-02, 13:15:54
Nem vagyok egy nagy fanatikus, de néha szoktam LoL-ozni. Kik azok akik fenn vannak, és mi az summoner nevük?
(gondoltam felveszem őket friend listába azt ha épp online van valaki akkor tolhatjuk eggyütt)
Melyik szerveren vagy fent? Mert mi többségében EUNE.

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 13:58:13
Amúgy Kraivan néven vagyok, és eddig 2 hős jött be amivel sikeresen pusztítottam, nem pedig azt néztem ahogy engem vernek szét:
Rammus nagyon szimpatikus, és eleve kedvelem a tank buildeket. Kár h az elején nehéz vele gyilkolni, de későbbi szinteken 2-3 ellenfél ellen is egész jól elvoltam.
Igen Rammus elég erős hős, főleg dominiumon.

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 13:58:13
Heimendinger: na ő eddig a nagy kedvenc. Győzelmet győzelem után söprök vele. Az agresszív defender/summoner típus.
Heimer viszont kevésbé, az elején ill. kezdők ellen nagyon hatásos, akárcsak Eve, de végjátékban ill. tapasztalt ellenfelek ellen szart se ér, akárcsak Eve. :)

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 13:58:13
Kérdéseim:
Heimennel kapcsolatosan:
crit/haste/lifesteal ér valamit a tornyoknak? Úgy tapasztaltam kár vesződni vele.
Nem.

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 13:58:13
Meg úgy általában:
Van a sunfire cloak ami 35 dmg/sec környékre. Life steal számít rá, vagy csak a sima ütésekre ér valamit?
Mivel magic sebzést ad, a spell vamp gyógyít belőle. Life steal fizikai ütésekre működik csak.

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 13:58:13
Én 4 napja szedtem le, és már ki is csikartam egy 1 napos bant.

kezdem érteni h a barátnők miért útálják ezt a játékot. A 24 órás tiltás annak volt köszönhető h elmentem afkolni h beszélgessek egyet az itthoniakkal. Előtte persze volt egy kidobs, mert a 3afker mellé beálltam negyediknek. Minek késleltessem a halált?

Amúgy Kraivan néven vagyok, és eddig 2 hős jött be amivel sikeresen pusztítottam, nem pedig azt néztem ahogy engem vernek szét:
Rammus nagyon szimpatikus, és eleve kedvelem a tank buildeket. Kár h az elején nehéz vele gyilkolni, de későbbi szinteken 2-3 ellenfél ellen is egész jól elvoltam.

Heimendinger: na ő eddig a nagy kedvenc. Győzelmet győzelem után söprök vele. Az agresszív defender/summoner típus.

Kérdéseim:
Heimennel kapcsolatosan:
crit/haste/lifesteal ér valamit a tornyoknak? Úgy tapasztaltam kár vesződni vele.

Meg úgy általában:
Van a sunfire cloak ami 35 dmg/sec környékre. Life steal számít rá, vagy csak a sima ütésekre ér valamit?

1. Ha játszol, akkor játszol. Ne AFK-olj, ne rontsd el más játékát. Az egy másik eset, amikor a többi gyerek kilép/ragel/stb, de akkor sem érdemes, mert a rendszer követi eme tevékenységeidet és később még jobban megbüntet érte. (Magyarul olyan játékosokat fogsz kapni akik nagyon bénák és állandóan kilépnek/afk/feedelnek szándékosan)

2. Rammus egy kezdeményező és tank. Ez annyit jelent, hogy neked kell a legtapasztaltabbnak lenni a csapatban, mivel te fogod a csaták helyét, idejét és kimenetelét eldönteni, mivel te kezdeményezel. Megjegyezném még, hogy amennyiben létre tudsz hozni egy számotokra kedvező harcot (5vs4 pl a dzsungelben a ti javatokra), de annak az árán, hogy te meghalnál, akkor menj be és halj meg a csapatért.
A tankok elég gyakran meghalnak, mivel a csata szívében vannak. Sokan már úgy nézik, hogy ha a tank meghal az egy jó dolog, mivel az ellenfél rá használta el a képességeket/ultijukat, így a többiek könnyedén le tudják gyalulni őket mindenféle komolyabb ellenállást leszámítva. Ez igaz főleg a "mage/burst" főhősökre akik habár nagyon sokat sebeznek, de viszonylag nagyobb lejárati idő van a képességeikre. Tehát miután megcsinálta Ő a kis kombóját nem tud semmit csinálni a következő 10 másodpercben nagyjából. (Lásd Brand, Leblanc etc etc)

3. Heimerdingernek nem kell sem crit/haste/lifesteal etc, mivel Ő egy eléggé speciális "mágus." A sebzései mind mágikusak, tehát olyan tárgyakat érdemes vele venni ami azokat növeli. Erősen javaslom a Rod Of Ages tárgyat első nagyobb tárgynak, mivela z mindent ad neki. HP, MAna és AP-t is.

4. Sunfire cloak mágikus támadás, de nem hat rá tudtommal semmilyen life-steal, spellvamp.

5. Gyakorolj botok ellen sokat, főleg a "last-hit"-et. Ez annyit jelent, hogy az utolsó ütést te adod a minionnak. Ekkor kapsz némi aranyat. 15 CS az az creepscore egyenlő egy ellefél főhős halálával. Tehát, ha 20 perc után van 150 leölt minionod az annyival egyenlő, mintha lenne 10 killed.

Rengeteg guide van a neten és az ow3nd.com-on sokszor láthatsz live streamet, ahogy a profik játszanak. Javaslom WickD-et (egyik legjobb top laner), GuardmanBob(Őt a jó zenéi miatt szeretik sokan:)), HotShotGG, Saintvicious (Jungle mester), Reginald, Shushei (Egyil legjobb AP játékos, Chaox (AD carry).

Ha kérdésed van nyugodtan mond.


Kraivan

Értem én h a tank áldozati bárány. De élni jobb.

Ahogy meglett Rammus földrengése igencsak nőttek az esélyek, és ugrottam be a harcba, bár 13+ szintű ellenfelekkel szemben defense mód ellenére 3200 hp másodpercek alatt elszállt.

A triple Sunfire cloak aggressive defense build-et akarom majd tesztelni, illetve ér-e valamit HPreg Armor-ra gyúrni?
A gond az h midnenki menekül a tornyához. Én is ezt teszem és nehéz utolárni lecsapni a másikat. tudom h gankelni kell, és a susnyásból hátbavágni a jó népet. De így 4 nap játékkal nem éreztem rá tanknál h szerezhetek meglepetést.
A jó fülöncsípés érdekében Ninja cipő + Exhaust summoner spellt használok még.

Heimennél ami nagyon bevált masszív ap stack mana/hp gyúrással.
A lövegtornyokkal leet rendesen terelni az ellenséget, és úgy is hatékonyan sebez, ha ott sem vagyok.
A tower-ek és minden más healelése meg hosszú távon igen jó bónusz.
Egy jó teleport, be a tömegbe, 2 lövegtorony földre kombó nagyon aggresszív tud lenni.

Killshotokat észrevettem, főként h kikiáltott killstealernek, amikor a halálból menekítem meg.


Zen

Sunfire már nem stackel, keress újabb leírást. ;)
Rammussal meg a pörgést bokorban feltölteni és ráugrani a szerencsétlenre és taunt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 19:06:07
A triple Sunfire cloak aggressive defense build-et akarom majd tesztelni, illetve ér-e valamit HPreg Armor-ra gyúrni?
A gond az h midnenki menekül a tornyához. Én is ezt teszem és nehéz utolárni lecsapni a másikat. tudom h gankelni kell, és a susnyásból hátbavágni a jó népet. De így 4 nap játékkal nem éreztem rá tanknál h szerezhetek meglepetést.
A jó fülöncsípés érdekében Ninja cipő + Exhaust summoner spellt használok még.
Sunfire uniqe, szóval ne rakj hármat belőle. Elsőnek érdemes egy philosophert és/vagy heart of goldot kirakni, aztán sunfire, force of nature később ellenfelektől függően thornmail és/vagy randuin. Cipő szintén ellenfelektől függő, bár én általában 3-as bakancsot veszek rá. Rammus egyedül ritkán öl, kell mellé egy másik lassító ember, pl. Irelia, Xin vagy armor csökkentő, mint Wukong, Jarvan. Egy ilyen kombó legkésőbb lvl 2-n öl, ha valaki kijön a tornya alól. Betauntolod, kihúzod, a másik ráugrik, exhaust rá és kb. halott is, esetleg még rá kell pörögnöd, hogy meghaljon. Exhaust mellé, még érdemes surge vagy ignite spellt tenni. Aztán később, mikor már minden hős elugrik, a többi meg flasht fog tenni, majd rájössz, mennyire nem egyszerű ölni Rammussal. :D

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Zen on 2011-12-02, 19:15:19
Sunfire már nem stackel, keress újabb leírást. ;)
Rammussal meg a pörgést bokorban feltölteni és ráugrani a szerencsétlenre és taunt.

A ráugrani része a következőt jelenti: Flash+Powerball. Amint hatókörben vagy egy váratlan szögből a képébe flash-elsz és utána taunt. 100% működik, de okosabb játékosok számítanak rá szóval ők úgy fognak helyezkedni (pl carry nem lesz semmilyen flash távolságban hozzád képest).

Sok a tower hug? Akkor alkalmazd a poke-poke felállást. Kog'Maw, Nidalee, Xerath stb Akármelyik főhős aki képes nagy távolságokból sokat sebezni. (Én Nidaleet kedvelem főleg erre a célra...Azok a lándzsák...oucs..:3:3)

AD Carry- Kog'Maw
Support/Skirmisher - AP Nidalee

Ezek után próbáljanak toronyhoz bújni. Továbbá egy idő után érezni fogod, de a megfelelő pont elérése után (tárgyak, szint stb) képesek vagytok minden további nélkül szétkapni az ellenfelet a saját tornya alatt, aka "towerdive".  Kicsit nehezebb kivitelezni, mert figyelni kell, hogy a soak/tank-ot fókuszálj a torony és a megfelelő pillanatban ki kell menekülnie.

Ha jobban szeretsz élni, de imádsz a csata szíveben lenni, akkor a "bruiser" kasztot ajánlom. Irelia, ChoGath, Renekton, Nasus, Udyr, Garen, Jarvan, Skarner, Gankplank.  Általában solo top vonalat foglalják el, bár a te esetben valószínű, hogy még jungler sincs, szóval több, mint valószínű, hogy kettő ellen fogsz menni felül. (egy társal melletted).

Kezdő bruisernek ajánlom Nasus-t, mert Ő még last hitelni is segít megtanulni  (Lásd Q képessége) és olcsó főhős.

Ha szeretnéd csinálok egy új accountot EU-ra (csak US-en van két 30-as) és mutatok egy-két tippet a játékban.

Kraivan

Quote from: Zen on 2011-12-02, 19:15:19
Sunfire már nem stackel, keress újabb leírást. ;)
Rammussal meg a pörgést bokorban feltölteni és ráugrani a szerencsétlenre és taunt.
Na igen...
Akkor +1 ok amiért nem sokra megyek leírásokkal.

Heimen guide-oknál 3 ágyúval beszéltek taxot, így azt is gyorsan csukta.

A pörgésre meg van vmi speckó trükk? Mert sokszor benyomom és a célpont mellett/mellé pörög, és nem egyszer volt h ezen múlott egy kill.

Selmo

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 20:58:05
A pörgésre meg van vmi speckó trükk? Mert sokszor benyomom és a célpont mellett/mellé pörög, és nem egyszer volt h ezen múlott egy kill.
Mindig mögé kattints a célpontnak.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Kraivan on 2011-12-02, 20:58:05
Quote from: Zen on 2011-12-02, 19:15:19
Sunfire már nem stackel, keress újabb leírást. ;)
Rammussal meg a pörgést bokorban feltölteni és ráugrani a szerencsétlenre és taunt.
Na igen...
Akkor +1 ok amiért nem sokra megyek leírásokkal.

Heimen guide-oknál 3 ágyúval beszéltek taxot, így azt is gyorsan csukta.

A pörgésre meg van vmi speckó trükk? Mert sokszor benyomom és a célpont mellett/mellé pörög, és nem egyszer volt h ezen múlott egy kill.
http://www.mobafire.com/
Itt vannak guide-ok, buildek, csak figyeld a freshnesst.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Heimerre egyébként AP és cooldown kell, meg egy Rylai se árt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

thrall

mobafire-t senki nem szereti(legalábbis se stream chateken, se lol forumon nem találtam még egy pozitív kritikát sem róla), inkább használd ezt: http://solomid.net/guides.php

Kraivan

#1062
Amúgy ha valaki fel akar venni egy üzenetet dobjon, mert csak belogoláskor 4-5 ember venne fel partnernek, amit annak tudok be mint a wow-ban a guildinvite spammerek.

Amúgy sokszor nekemförmednek h miért nem veszek az elején ruhát.
300 gold kell (ami jó esetben az első hullám után megvan) azokért a ruhákért ami szaftosabb upgradet ad.

Cobra

Elején csak akkor fontos az armor meg a magic resist, ha egyedül vagy egy nálad erősebb nuker vagy ranged dps ellen. Karaktertípustól függően elején érdemes Doran ring/sword-ot venni vagy tankra, supportra Regrowth pendantot. Utána valami pénztermelő, pl Regrowthből rögtön Philisopher, AP-s hősnek Lucky pick, AD-snek Avarice Blade, tanknak vagy heavy melee dps-nek meg Heart of Gold. Supportra meg melee tankra (mint Rammus), aki nem tud jól creepeket ölni kell 2 pénztermelő tárgy.   Az első pénztermelő után vegyél alap cipőt, utána vagy a második pénztermelő, vagy fegyver.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

#1064
Hű bazz gyerekek... ti sokkal profibbak vagytok a "néha játszom egyet" játékomnál... :P Lehet, hogy nem lenne tanácsos veletek játszanom, mert én lennék a legbénább. :D

Ja, amúgy Mazsom néven játszom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Alkyra

#1065
Quote from: Raggie on 2011-12-03, 11:21:01
Hű bazz gyerekek... ti sokkal profibbak vagytok a "néha játszom egyet" játékomnál... :P Lehet, hogy nem lenne tanácsos veletek játszanom, mert én lennék a legbénább. :D

Ja, amúgy Mazsom néven játszom.

Béta óta játszom ezzel a játékkal. Az ember megtanulja trükköket és az apróbb dolgokat amik befolyásolják a játékot.

Javaslatom minden kezdőnek:

SOHA NE HASZNÁLD MINDEN MECCSEN UGYANAZT A BUILDET!

Ez faszság, már elnézést. Aki esetleg megnéz egy-két profi meccset streamen az láthatja, hogy össze-vissza építik a tárgyaikat. Miért? Mert mindig a megfelelő éppen aktuális helyzetet "counterelik".
Itt most nem arra gondolok, hogy "úúúú négy AP játékos van ellenfélnél MOAR MREZ!!!". Ahogy haladtok előbbre a játékkal egyre jobban fogjátok érezni, hogy melyik főhősnek melyik szakasza az, amiben igazán erős tud lenni.

Legegyszerűbb példa: Vladimirnek nagyon nehéz kezdőjátéka van, könnyen piszkálható (harass) és minden probléma nélkül tied a pálya, ám amint elérte a lvl 8-at vagy 9-et hirtelen elkezd porbaalázni. Miért is? Mert a karakter akkor éri el az optimális cooldown/sebzés szintjét amivel az általa képviselt játék stílust (harass&heal) minden nehézség nélkül RÁD tudja erőltetni. Ez maga után vonja, hogy a későbbi szintekben viszont nem sok vizet kavar, hiszen addigra má mindenkinek van megfelelő tárgya és csapatban vonultok (remélhetőleg), így a single-target harass-ja nem sokat hozz a latba.

Másik nagyon egyszerű példa Kassadin. Anti-mage karakter. Silence+Nuke képességgel. Ám melee, tehát amíg az ultija nincs meg (teleportálás, mini-flash kb és még sebez is és egymás után tudja csinálni) addig könnyedén tudod piszkálni hisz a Q-ját leszámítva nem tud nagyon counterelni.  Fontos megjegyezni, hogy nagyon sok embernek ez a reakciója:

Kassadin: Odalebeg- Press Q
Te: SILENCE TONS OF DAMAGE! OMFG!!!!
Te: Run!
Kassadin: Visszalebeg a kezdőpozicíójába.

Ha belegondol egy picit az ember, akkor rögtön látja, hogy ez a legrosszabb megoldás amit tud tenni. Mit tud Kassadin a Q-ja után csinálni? Semmit. Melee. Oda kell mennie hozzád, ha akar valamit. Talán egy E-t még rádnyom, ha nem figyelsz a számlálóra. (olvasd el képességét).
A legtöbb AP carrynek ranged támadása van, ilyenkor remekül lehet egy-két támadást bevinni és letámadni mint egy félőrült, majd a silence után benyomni neki egy kellemes kombót a saját képességeidből.

A lényeg, hogy te többet piszkáld, mint Ő téged. Lvl 6-ig, mert után nagyon meg tud baszni az ultijával, ha nem figyel az ember.

Másik nagyon egyszerű példa a sima ad carry. Ahogy mondani szokták az AD carryt (Ashe, Vayne, Graves, Sivir, Corki, Ezreal, Tristana) azért carry, mert az elején neked kell "cipelned a seggét", ám később Ő fogja a tiedet.
Tehát tipikus late-game karakter akik  (annak fejében, hogy rendesen farmolt az ember) minden tobábbi nélkül és pillanatok alatt kinyír akárkit pusztán az alaptámadásával.

Ennek tudatában érdemes már alkalmazkodni a kezdőtárgyakkal az ellenfélhez.
Érdemes még megfigyelni a statjait és is kitalálni a rúnaszetjét is. (pl 80 AD-val kezd egy Vayne egy rohadt cipővel és X potival az inventoryban akkor ott már valami van a levesben...)

Akinek kell szívesen segítek a játék "mélyebb pontjait" elmagyarázni ami nagyon sokaknak nem annyira egyértelmű. (Dragon control, buff control, counterplay, bait, wards stb stb)









Cobra

Azért van pár karakter, akikre az első 4 tárgy fix és max a sorrenden tudsz kicsit változtatni. Pl a legtöbb tank és support ilyen. De tény, hogy nem szabad egyetlen buildet erőltetni, főleg ha hátrányban vagy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

#1067
Quote from: Cobra on 2011-12-03, 12:23:36
Azért van pár karakter, akikre az első 4 tárgy fix és max a sorrenden tudsz kicsit változtatni. Pl a legtöbb tank és support ilyen. De tény, hogy nem szabad egyetlen buildet erőltetni, főleg ha hátrányban vagy.

Múltkor láttam egy ilyen emberkét. Nem votl junglerkari, beválaszotta GP-t.
Kezdődik játék, megy top-ra másik top játékossal egy Solo TOP ellen. Gondolom, akkro legalább valamit fognak alkotni ketten. Alkottak is. 9 Halál az első 12 percben.  (ellenfélnek volt egy Lee Sin junglerje és rájött, hogy a GP erősen retardált és még azt se várja meg, hogy az ellenfél Cho által aplikált knock-upot negálja a skilljével ) Csávókám első tárgya? Phantom Dancer. (úgy 40 perc után egy PD és egy cipő...) Oh és már a 6. percnél 2 szint hátrányban volt, de Ő erőltette a Phantom Dancert (Egy gankplanknek..).

Nem tudta felfogni, hogy a szinthátránya/farmhátránya miatt teljesen felesleges dps tárgyat vennie az ostoba gyereknek, mivel csatában másodpercek alatt szétkapták az intelligens kis buciját. (Megpróbált kezdeményezni, amit megint nem értek, hogy miért és ha dps, akkor miért akar bruiserként funkcionálni? És mit akar 10-esként négy lvl 14-es ellen?)

Az amerikaik annyira hülyék, hogy csak na. Nagyon kevés volt akiben megszült némi értelmes gondolat.

I play AD carry! 20 perc után 50 cs. Igen, ez mind lvl 30 és mind ranked.

Nekem van egy olyan elméletem, hogy az IQ-juk egyenlő az account szintjével, de még nem sikerült pontos egyenletet felírnom rá a tétel bizonyítására, de biztos szerepet játszik benne az életkor és a tanulmányi eredmények, valamint a születési hely.

Cobra

Azért EU szerveren is van bőven retardált ember. Mondjuk GP-re eleve értelmezhetetlen tárgy a Phatom Dancer. Esetleg utolsó tárgynak, amikor már van 10+/2-es statja. Bár akkor is inkább Yomumu. Egyébként meg meglepően jól működik a Warmog+Atma build a kalózon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Van egy fölös Dota 2 beta kulcsom (ha havernak nem kell, akkor 2).

Draco ezek szerint már bent van.

Harg, Zana, Fazék, Selmo, Cobra?

Ha nekik nem kell mehet másnak, de ha lehet olyan valaki kérje, aki még nincs bent (tehát ne havernak).

Aki meg bent van, azzal felvehetnénk egymást barátnak steamen, game-n belül meg lehetne egy Usteam chat szoba.

Steam ID-k pm-ben?

Btw béna vagyok. Évek óta nem Dotáztam (és akkor sem voltam valami nagy szám). Főleg azzal megy el sok időm egyelőre, hogy kire mit vásároljak (secret shop meg minden), de majd csak belejövök..remélem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Nem kösz, átálltunk LoL-ra. Ráadásul nem is tetszett a kinézete.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Anno néztem egy streamet és érdekelne mi a rákos bánatot csináltak h az amúgy színes játék teljesen barna volt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: Selmo on 2011-12-03, 17:31:52
Nem kösz, átálltunk LoL-ra. Ráadásul nem is tetszett a kinézete.

Én is játszom beta óta, de amiket mostanság művelnek vele...amellett, hogy az új hősök 80% mostanság valami uncsi rehashed tanky dps, az extra rúna könyvek ára meg még mindig az egekben, még mindig a Flash a legdominánsabb summoner spell, most a dzsungle is teljesen el lett baszva (se pénz, se xp).

A Dominion meg kb érdekes volt 10 meccsig, aztán rájössz, hogy mindig ugyanazt a 10 hőst fogod látni, mert nincs az az isten, hogy mindkét módra kiegyensúlyozzák őket...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

Quote from: Zen on 2011-12-03, 17:42:07
Anno néztem egy streamet és érdekelne mi a rákos bánatot csináltak h az amúgy színes játék teljesen barna volt.

Ahogy néztem, azóta javult a grafika picit (pl Vengeful Spirit-nek van arca stb.), meg azért van, mert a dota 2 nem a W3/WoW rajzfilmes stílusával nyomul. Elég színesnek tűnik így is ingame.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-03, 20:10:07
Quote from: Zen on 2011-12-03, 17:42:07
Anno néztem egy streamet és érdekelne mi a rákos bánatot csináltak h az amúgy színes játék teljesen barna volt.

Ahogy néztem, azóta javult a grafika picit (pl Vengeful Spirit-nek van arca stb.), meg azért van, mert a dota 2 nem a W3/WoW rajzfilmes stílusával nyomul. Elég színesnek tűnik így is ingame.
Úgy értem a videóban volt barna az amúy színes DotA 2.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

Quote from: Cobra on 2011-12-03, 15:25:27
Azért EU szerveren is van bőven retardált ember. Mondjuk GP-re eleve értelmezhetetlen tárgy a Phatom Dancer. Esetleg utolsó tárgynak, amikor már van 10+/2-es statja. Bár akkor is inkább Yomumu. Egyébként meg meglepően jól működik a Warmog+Atma build a kalózon.
az a gond, hogy az atmog egy Soraka-nak tökéletesen beválik. Ennek ellenére a metagame build (triforce, atmog) kalózon iszonyat jó.. kár, hogy jelenleg annyira nem jó már a jungleplank.

Dreamcleaver

Quote from: Alkyra on 2011-12-03, 12:44:56
Az amerikaik annyira hülyék, hogy csak na. Nagyon kevés volt akiben megszült némi értelmes gondolat.

I play AD carry! 20 perc után 50 cs. Igen, ez mind lvl 30 és mind ranked.

Nekem van egy olyan elméletem, hogy az IQ-juk egyenlő az account szintjével, de még nem sikerült pontos egyenletet felírnom rá a tétel bizonyítására, de biztos szerepet játszik benne az életkor és a tanulmányi eredmények, valamint a születési hely.

Sztem te is az a fajta emberke vagy, aki szerint ő nekije sokkal magasabb Elo-ban kéne játszania, de a sok retardált meg az unfair matchmaking rendszer visszahúzza. Hát nem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-03, 21:30:19

Sztem te is az a fajta emberke vagy, aki szerint ő nekije sokkal magasabb Elo-ban kéne játszania, de a sok retardált meg az unfair matchmaking rendszer visszahúzza. Hát nem.  :D
Azért hogy őszinte legyek nagyon sok ember 1500+ környékén kellene hogy legyen, csak épp ők nem Saintvicious/hotshotGG/stb., és így nem tudnak 4 embert felcarryzni magukkal. (mindezt úgy mondom, hogy lényegében engem nem nagyon izgat a soloQ ) Ezzel nem azt mondom, hogy mindig a "retardáltak" miatt veszít az ember, sokszot inkább csak jobb az ellenfél/outpickelve lesznek

related: http://rog.clgaming.net/blogs/reign-of-elementz/4548-hey-riot-your-games-not-fun-below-1500-elo

Alkyra

#1078
Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-03, 17:22:33
Van egy fölös Dota 2 beta kulcsom (ha havernak nem kell, akkor 2).

Draco ezek szerint már bent van.

Harg, Zana, Fazék, Selmo, Cobra?

Ha nekik nem kell mehet másnak, de ha lehet olyan valaki kérje, aki még nincs bent (tehát ne havernak).

Aki meg bent van, azzal felvehetnénk egymást barátnak steamen, game-n belül meg lehetne egy Usteam chat szoba.

Steam ID-k pm-ben?

Btw béna vagyok. Évek óta nem Dotáztam (és akkor sem voltam valami nagy szám). Főleg azzal megy el sok időm egyelőre, hogy kire mit vásároljak (secret shop meg minden), de majd csak belejövök..remélem.

ÉÉÉÉN!!! ÉÉÉÉÉÉNNNN!! ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNNNNNNNNNNN!!!! :szemuveges:

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-03, 21:30:19

Sztem te is az a fajta emberke vagy, aki szerint ő nekije sokkal magasabb Elo-ban kéne játszania, de a sok retardált meg az unfair matchmaking rendszer visszahúzza. Hát nem.  :D

Ezt most miért kaptam? Nem éppen. Én tudom magamról, hogy 1500-as ELO vagyok és nem több, de amikor 1550-ről leestem 1150-re ilyen emberek miatt, akkor azért az ember nem érzi jól magát.
Ebben a játékban egyedül nem lehet nyerni. Ezzel egyet kell velem értened, te is játszol ezzel, te is tudod. Egy rendes csapat ellen soha nem fogsz 4vs5-öt nyerni és ha hibázol azt kegyetlenül kihasználják. Továbbá elvárom azt, hogy hasonló 1500-as játékosok 1. tudják az alapokat a játékhoz (melyik főhős mit csinál, mire jó, mi a counter) 2. tudjanak farmolni (15 perc alatt legalább 100 CS)  3. legyen egy általános fogalmuk a célokról és legyen alap helyzetfelismerésük. (baron, dragon, buff control)


Én a tipikus try-hard fajta vagyok. Mindig a maximum, minden helyzetben. Nagyon ritkán ragelek és még ritkábban szólok be, ha szólok, akkor is finoman. Vesztettem már játékot anno azért, mert hagytam magam dühöngeni. Tanultam belőle.

Ebből kifolyólag nem értem, hogy miért kaptam eme beszólást.

Draconire

Dirk-nek is valószínűleg kellene egy, írok neki hogy majd nézzen erre a topicra.