Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

#1110
A legoptimálisabb jungle route mostanság az új respawnok miatt.

wolf camp -> blue camp -> wraith camp -> újra wolf camp -> red camp > ismét wraith vagy dupla gólem attól függően, hogy hol akarsz gankelni.

Gyors és megütöd a lv4-t 4:00-4:30 között valahol.

Mondjuk ha nem kell mana (Trynd, Lee Sin etc), akkor más. Lehet érdemesebb dupla gólem -> red-del kezdeni? Vagy odaadni a mid AP-nak a blue buffot.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

#1111
Ahogy a kolléga mondta. Továbbá van replay program LoL-hoz, csak le kell tölteni és nem hivatalos, de hivatalosan elfogadott és ajánlott.


http://www.leaguereplays.com/

Smite az alap! Szokj hozzá. Később amikor lesz az ellenfél is jungle, akkor NEKED kell majd időben ott lenni fejben és megfelelően smiteloln, mert simán előfordulhat h az ellenfél berohan közétek baronnál, hogy egy smite-ot toljon bele és megszerezze. Nagyjából 90% az esélye, hogy meghal, DE a baron túl nagy előny a csapat számára és bőven megér egy halált.

Ne becsüld le a smite erejét.

Ranged carry-hez tipp WW-vel. Tartogasd a "healt" és amikor utoléred kóstold meg. A ranged carry általában squishy.

Zombihulk? 2-3 seces stun? Ö....Mundo? Neki nincs is stunja, az alabárdokat meg ki lehet kerülni. Vagy Yorick? Neki sincs.

Egy kis olvasmány amúgy:

https://docs.google.com/document/d/1kCkK7doagEkGp5AOiLGTGklClX6JV-1Uy_blqNogQYU/edit?hl=en_US

thrall

Quote from: Alkyra on 2011-12-08, 14:35:19


Zombihulk? 2-3 seces stun? Ö....Mundo? Neki nincs is stunja, az alabárdokat meg ki lehet kerülni. Vagy Yorick? Neki sincs.

<---

Alkyra

Quote from: thrall on 2011-12-08, 14:53:33
Quote from: Alkyra on 2011-12-08, 14:35:19


Zombihulk? 2-3 seces stun? Ö....Mundo? Neki nincs is stunja, az alabárdokat meg ki lehet kerülni. Vagy Yorick? Neki sincs.

<---

Ó....Nem szóltam. Kicsit megfeledkeztem róla. :) Amúgy nem nerfelték le neki is 1,5 másodpercre még anno?

Dreamcleaver

#1114
De. Nem mintha a 2 sec olyan nagyon OP lenne ezzel a sok CC reductionnal.

Sion skilljeinek fele használhatatlan, mert vagy AP vagy AD. Ha valaki annyira hülye, hogy bokrokat facecheck-kel ezerrel mikor Sion az ellen, az ne sírjon. :D

Quote from: Zen on 2011-12-08, 11:51:06
Quote from: Kraivan on 2011-12-08, 07:21:38
Tegnap kipróbáltam Caitlyn-t. 2. körben éles vitám volt azon, h miért erőltetik őt középre, amikor a passzív bónusza h a headshot count bushból 2vel növekszik. Utána sokmindent megmagyarázott h 1/20 kill volt ellenfél javára.
Caitlyn erős, csak tudni kell vele játszani. ;) A headshot meg egy bónusz, ami lanetől függően gyakrabban vagy ritkábban megtolja a sebzésed. Nem az teszi a karit azzá, ami, és nem az az egyetlen skillje.
Hány észlényt láttam, aki csak attack speedet vett, mert hát akkor gyakran proccol a passzív.. ::)

Caitlyn egy egysíkú hülye picsa. :D

Sztem a legunalmasabb hős jelenleg a LoL-ban. A gyergya Willy Wonka alap kosztümjéről már nem is beszélve.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Kraivan on 2011-12-08, 11:40:20
Ha belogolásnál írja ki, akkor Eu Nord/East.
Ha hajlandó vagy játszani lvl 30-as ellenfelekkel - 700+ win -, és van mikrofonod, hogy mumblet használj, akkor szívesen látunk körünkben és majd elválik mekkora noob vagy. :D  Usteam szobába lépj be és ha estefelé van valaki fent, írj rá és megbeszélhetők a részletek, csak zsozsora ne írj rá, mert ő mindig online. :)

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Selmo on 2011-12-08, 17:51:33
Quote from: Kraivan on 2011-12-08, 11:40:20
Ha belogolásnál írja ki, akkor Eu Nord/East.
Ha hajlandó vagy játszani lvl 30-as ellenfelekkel - 700+ win -, és van mikrofonod, hogy mumblet használj, akkor szívesen látunk körünkben és majd elválik mekkora noob vagy. :D  Usteam szobába lépj be és ha estefelé van valaki fent, írj rá és megbeszélhetők a részletek, csak zsozsora ne írj rá, mert ő mindig online. :)

Én elég tökösnek érzem magam a feladathoz, csak 30-as karim nincs. lvl 1-es friss tojást is befogadtok? :) Lassan már 2 éve játszom ezt a játékot, szóval nem vagyok benne rossz szerintem. Nem vagyok pro ezt nem állítom, bőven csinálok hülyeségeket, de nem vagyok hülye.

Selmo

Ezzel igazából csak az a gond, hogy ha az ellenfelekhez kerülnek 21-22-es szintű játékosok és a végén szembesülnek az 1000+ winekkel, akkor lehet anyáznak egy sort és igazuk lesz. Mondjuk van pár alacsonyabb szintű srác, szerintem velük simán gyúrhatod magad lvl 13-ig onnantól meg úgyis szabad a pálya.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-08, 17:15:07
Caitlyn egy egysíkú hülye picsa. :D

Sztem a legunalmasabb hős jelenleg a LoL-ban. A gyergya Willy Wonka alap kosztümjéről már nem is beszélve.
Ne aggódj, egyedül vagy vele. ;)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

#1119
Quote from: Selmo on 2011-12-08, 18:38:43
Ezzel igazából csak az a gond, hogy ha az ellenfelekhez kerülnek 21-22-es szintű játékosok és a végén szembesülnek az 1000+ winekkel, akkor lehet anyáznak egy sort és igazuk lesz. Mondjuk van pár alacsonyabb szintű srác, szerintem velük simán gyúrhatod magad lvl 13-ig onnantól meg úgyis szabad a pálya.

Anyázzanak egy sort. Evvan. Velem is nem egyszer játszották el a lvl 30 - lvl 1 kombót és tudom, hogy kb 7-8 meccs után amikor az ember még nem veszített úgyis lvl 30asokat fog kapni.. (szintúgy saját tapasztalat...szegány lvl 5-ös csávókám egy fulll lvl 30-as csapat ellen)

Továbbá amúgy is nehezített csapatokat kapnánk, mivel premade...

Hadd kérdezzem már meg a következőket, ha már így benne vagyunk a témában, hogy ki mit szokott játszani? Kinek mi a kedvence és miért? (ez a kérdés minden emberkének megy.:))

Én kb mindent, de főleg ezeket szoktam használni:

Jungle: Nocturne, Shaco
Top: Irelia, GP, Garen, Wukong, Nasus
Mid: Kassadin, Sion, Anivia, Annie, Orianna, Brand, Cassiopeia, Twisted Fate,
Bot: Vayne, Caitlyn, Tristana, Soraka, Sona

Meg még egy rakat akinek most a neve nem jut eszembe, de játszom vele elég gyakran. :) Kb mindenkivel játszottam leszámítva egy-két új karaktert, de a fentiekkel vagyok "jobb".


edit: Ezt nézzétek meg gyerekek.....a kínaiak alkottak...

http://lol.uuu9.com/201112/388870.shtml

(Bush-ren)

thrall

Quote from: Alkyra on 2011-12-09, 09:26:39
Továbbá amúgy is nehezített csapatokat kapnánk, mivel premade...
hogyha 5-fős premaddel mész, akkor ne csodálkozz, hogy 30-as ellenfeleket kapsz akár lvl 1-en is, mivel a matchmaking így megy ful premade esetén.

Quote from: Alkyra on 2011-12-09, 09:26:39
Hadd kérdezzem már meg a következőket, ha már így benne vagyunk a témában, hogy ki mit szokott játszani? Kinek mi a kedvence és miért? (ez a kérdés minden emberkének megy.:))

Jungler: Fiddle, Jarvan, Lee Sin, Malphite, Nunu, Rammus, Shaco, Skarner, Trundle (Keveset használom, mert mindig vérszemet kapok, mikor játszom vele), Udyr, Kayle (Jungle Kayle elég vicces.. kár, hogy nem viable)
Top: Irelia, GP, Galio, Singed, Garen, Cho'gath
Mid: Cassiopeia (nem kimondott kedvencem a mid AP carry részleg, viszont egy kis cassio hipster vagyok, mert a buff előtt megmondtam, hogy cass jó, csak a playerek rosszak akik játszák)
Bot: Support: Sona, Alistar, Janna, (néhanapján) Soraka, Fiddle (érdekes supportnak)
       AD carry: Kog'maw, Caitly, MF, Sivir
Speciáli hely a szívemben, akivel "nem lehet játszani, mert nem viable": Mundo

Szeretek jungelezni, kb mindennel(kb szó szerint, egyszer corki jungellel nyertem), ezért van annyi champion felsorolva ott.

Viszont, hogyha már itt járunk, nem tudok dönteni. Junglere akarok venni még egy championt, de nem tudok dönteni: Volibear, vagy Shyvana.

Pro és con:
Volibear:
+ Erős teamfightban
+ (nagyon) jó gankek
+ Adott esetben solo topon is megállja a helyét
- nem tisztít olyan gyorsan, mint shyvana
- nerf várható rá

Shyvana:
+ Gyors clear
+ erős teamfight
+ inkább buff várható rá egy idő után, mint nerf
- iszonyatrossz gankek még lvl 6 után is (semmi CC, max a dragonform hátralökése, ami semmi)
- solo top-on oké, de majdnem minden jobb tőle
[/quote]

Cobra

Az USTEAM csapatban általában eléggé randomban megyünk, csak ha nagyon akarunk nyerni, akkor hozunk olyat, akikkel jó eséllyel nyerünk is :) Dzsungelesünk egyébként nem nagyon van, valamiért senki nem szeret gankelni tőlünk. Inkább úgy szoktunk menni, hogy farmolunk, majd benyomjuk valamelyik lane-t és utána már jobban el lehet járkálni. Ha ez nem jön össze, akkor viszont szívunk sokszor.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Én is csatlakoznék majd januártól. Leginkább csak Fiddle-el megyek, meg most elkezdtem Swain-nel is kicsit, de emberek ellen még őt nem próbáltam.

Fiddle: abszolút kedvenc. Mindenre használom. Leginkább bottom szoktam lenni, de mostanában a toppon is jókat megyek vele. Jungle-t még nem annyira sajátítottam el, de tervbe van véve, mert jóság. Gankelésre a legnagyobb király persze! :P

Garen: nem jött be, folyton meghaltam, nincs elég HP-ja, vagy csak én vagyok béna a melee harchoz
Sivir: egészen jó, de csak ha jó a csapat is, különben használhatatlan, főleg a végjátékban király, mert mindenkit ledarál :D
Master Yii: egészen jó, de néha nem találom el a ritmust és folyton meghalok vele is. De inkább pozitív, főleg toppon szoktam lenni vele.

Öcsém most Shako-val tolja, és ő is tetszik. Lehet, hogy én is megveszem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zen

Én elgondolkoztam még pár hónapja a jungelezésen, de úgy h már "minden" hülye tudja hogyan lehet túlélni egy jungeles ganket, ellenfél jungelese meg röhögve kiszúr velem, valahogy nem voltam motiválva beletanulni. :smile:

No akkor én is (nem lesz hosszú lista): Caitlyn, Irelia a két nagy kedvenc, mellettük ritkán (nagyon ritkán) Leona, Amumu, Tristana, Ashe. Meg néha-néha bepróbálkozok Vladdal meg Urgottal.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

#1124
Quote from: Cobra on 2011-12-09, 22:09:26
Az USTEAM csapatban általában eléggé randomban megyünk, csak ha nagyon akarunk nyerni, akkor hozunk olyat, akikkel jó eséllyel nyerünk is :) Dzsungelesünk egyébként nem nagyon van, valamiért senki nem szeret gankelni tőlünk. Inkább úgy szoktunk menni, hogy farmolunk, majd benyomjuk valamelyik lane-t és utána már jobban el lehet járkálni. Ha ez nem jön össze, akkor viszont szívunk sokszor.
hogyha kellek, akkor szívesen megyek veltek. Szeretek Jungle-zeni (eleinte nem szerettem, de ez volt a legfixebb spot, a mostani csapatomban, azóta megszerettem).

Ja és új kedvencem lett: Volibear. Iszonyat élvezetes champion, nagyon erős, és jók a gankjei jungle-ből. Már-már azt is megkockáztatom, hogy veszek neki egy skin-t (csak most épp nem lehet RP-t venni, mert valami gond van a vásárlással)

Kraivan

Nekem mostanság csaka jungelezés megy.

Mondjuk ki kéne próbálni más hősöket, mert rankedben 15 champion kell, így nem árt ha már veszek annyit, tudjam is használni őket.

Tegnap Slaint próbáltam ki, de egyszerűen szagom nem volt hozzá. Eddig legalább elvoltam valakivel, max nem jött be, de ez egy idegen létforma a szememben.

lehet h csapatösszeállítás, vagy a szint kezd magas lenni próbálgatáshoz, de Rammus-t is simán széttépik, vagy total harassment-ben érzem magam most mindennel ami nem jungle.

Amúgy miben más a top és bottom h emlegetitek h oda jobb azzal menni?

Zen

Topot, ha van jungeles, egy ember tartja, általában melee, boton meg "hivatalosan" support+AD carry farmolgat.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

Quote from: Zen on 2011-12-10, 12:05:54
Topot, ha van jungeles, egy ember tartja, általában melee, boton meg "hivatalosan" support+AD carry farmolgat.
^ és ha az emlékezetem nem csal, akkor a Dragon control miatt alakult ki az, hogy bot a duo lane

Raggie

A dragon az ennyit számít? o.O
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

1 ellenség leöléséért kapott pénz és xp mindenkinek. Szóval igen, sokat számít.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zen

Quote from: Cobra on 2011-12-11, 09:42:37
2 ellenség leöléséért kapott pénz és xp mindenkinek. Szóval igen, sokat számít.
Fixed.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Én kb minden meccs elején beírom chatbe hogy "I don't play 0 cs support." Aztán úgy rakják maguknak össze a team-et ahogy akarják, én szóltam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-11, 14:48:15
Én kb minden meccs elején beírom chatbe hogy "I don't play the current metagame." Aztán úgy rakják maguknak össze a team-et ahogy akarják, én szóltam.
FTFY

Kassh

Quote from: thrall on 2011-12-11, 15:20:45
Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-11, 14:48:15
Én kb minden meccs elején beírom chatbe hogy "I don't play the current metagame." Aztán úgy rakják maguknak össze a team-et ahogy akarják, én szóltam.
FTFY
QFT

Alkyra

#1134
Hm...Láttátok a patch preview-ot? Life-steal, spell vamp rúnák? TF Buff? Az AP karaktereknek így most lesz egy elég jó sustain-je, főleg a spammy fajtáknak (Cassi..)

Me gusta.

Arról nem is beszélve, hogy a "közösen" Ezreal-el tervezett főhős most fog kijönni. (Még annó twitteren dumálgattunk, hogy mik is legyenek a főhős képességei és kért pár ötletet a néptől is:) ) Azt furcsálom mondjuk, hogy "dash"-re cserélte "teleport" helyett az ultiját.

Az mondjuk maradt, hogy 3 "ammo"-s a dolog. A charm-ot lelövöm most nektek:

Hasonló lesz mint Fiddlestick "Fear" képessége. Az ellenél a "fear" képességnél megegyező lassúsággal (gondolom észrevetéttek, hogy a karakter kicist belassul, amikor fiddle használja..) elindul a főhős irányába. Gyakorlatilag a taunt+fear torzszülött gyereke ez a képesség.

A passzívja, ha Ezreal nem módosította egy stackelős (9-ig természetesen) stat buff lesz. Amikor ötleteltünk, akkor még nem jutott eredményre, hogy növelt AP-t kap vagy minden egyes spellje egyre erősebb lesz szóval ez változhat.

Továbbá lesz valami sima Q sebzéső képessége és azt hiszem a harmadik skill, valami shield/defense akart lenni, de erről semmit nem tudni (csak elpöttyintette, hogy ezt gondolta még anno)

thrall

azért azt ne feledd,hogy a spell vamp AOE spellekre csak x%-ban hat (30% ha jól emlékszem). nem viccből nem szoktak az emberek WotA-t venni pl cass-ra.

Ahri viszont egyre ígéretesebbnek hangzik.

Kraivan

Amúgy milyen büntetés jár ha reportolnak vkit? És mi a folyamata?

Csak azért mert nem mintha érdekelne h lenooboznak, vagy valami, de ugyebár a dzsungelezést olyannyira lenézik, h anyáznak 2 percig, aztán fenyegetnek reporttal, majd közlik h már reportoltak és tovább anyáznak mindenkit. :D

Csak remélem nem fog egy ban login screen fogadni a sok report miatt.

Amúgy nehéz ez a BOT rövidítés. Már tudom h bottomot jelent, de a "noob warwick bot"-ből valamiért hamarabb asszociálok arra h bot programnak titulál, mert csendben tűröm a hülyeségét.
Az ilyenek remélem 600 gold alá sose kerülnek (azaz nem költik el amit ütök nekik), de sejtem h nem érdekli a +xp és gold amivel földbe veri az ellent, a lényeg h noob vagyok.

A blue buff nélkül meg meztelennek érzem magam már. :D

Alkyra

#1137
Quote from: Kraivan on 2011-12-12, 17:06:55
Amúgy milyen büntetés jár ha reportolnak vkit? És mi a folyamata?

Csak azért mert nem mintha érdekelne h lenooboznak, vagy valami, de ugyebár a dzsungelezést olyannyira lenézik, h anyáznak 2 percig, aztán fenyegetnek reporttal, majd közlik h már reportoltak és tovább anyáznak mindenkit. :D

Csak remélem nem fog egy ban login screen fogadni a sok report miatt.

Amúgy nehéz ez a BOT rövidítés. Már tudom h bottomot jelent, de a "noob warwick bot"-ből valamiért hamarabb asszociálok arra h bot programnak titulál, mert csendben tűröm a hülyeségét.
Az ilyenek remélem 600 gold alá sose kerülnek (azaz nem költik el amit ütök nekik), de sejtem h nem érdekli a +xp és gold amivel földbe veri az ellent, a lényeg h noob vagyok.

A blue buff nélkül meg meztelennek érzem magam már. :D

Szóljál rám, hogy mikor vagy elérhető és játszom veled egyet. Mi is a neved? Mazsola?

Amúgy ne szegje kedved. Dzsungle az alap akárhol. Aki máshogy mondja az hülye és nem tud számolni.

A büntetés ban, de csak adott időre.

Dreamcleaver

#1138
Rammus Taunts

"Your profession...dead-guy."

Quote from: Alkyra on 2011-12-12, 10:37:45
A passzívja, ha Ezreal nem módosította egy stackelős (9-ig természetesen) stat buff lesz. Amikor ötleteltünk, akkor még nem jutott eredményre, hogy növelt AP-t kap vagy minden egyes spellje egyre erősebb lesz szóval ez változhat.

Szóval senki nem tudott semmi értelmeset kitalálni a nine-tail theme-re? Jelentkeznem kéne champ designernek, de nem vennének fel mert nincs róla papírom...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kraivan

Quote from: Alkyra on 2011-12-12, 17:54:36
Quote from: Kraivan on 2011-12-12, 17:06:55
Amúgy milyen büntetés jár ha reportolnak vkit? És mi a folyamata?

Csak azért mert nem mintha érdekelne h lenooboznak, vagy valami, de ugyebár a dzsungelezést olyannyira lenézik, h anyáznak 2 percig, aztán fenyegetnek reporttal, majd közlik h már reportoltak és tovább anyáznak mindenkit. :D

Csak remélem nem fog egy ban login screen fogadni a sok report miatt.

Amúgy nehéz ez a BOT rövidítés. Már tudom h bottomot jelent, de a "noob warwick bot"-ből valamiért hamarabb asszociálok arra h bot programnak titulál, mert csendben tűröm a hülyeségét.
Az ilyenek remélem 600 gold alá sose kerülnek (azaz nem költik el amit ütök nekik), de sejtem h nem érdekli a +xp és gold amivel földbe veri az ellent, a lényeg h noob vagyok.

A blue buff nélkül meg meztelennek érzem magam már. :D

Szóljál rám, hogy mikor vagy elérhető és játszom veled egyet. Mi is a neved? Mazsola?

Amúgy ne szegje kedved. Dzsungle az alap akárhol. Aki máshogy mondja az hülye és nem tud számolni.

A büntetés ban, de csak adott időre.
Kraivan néven futok.
Aki meg felvesz friendlistbe írjon rám valamit, vagy legalább egy ingame usteam megjegyzést ha van, mert most is 4 buddy van, de egyik név se ismerős.

Amúgy nem nagyon zavar, mert lvl6ig masszív jungel. Lvl6on nekiesek a sárkánynak, és csak nagyon kézenfekvő esetben lehet gankelni ulti nélkül még nekem.
Amint megvan a sárkány akkor jön az h red/blue buff farm, és gank.

a ban meg nem túl kellemes. De gyanítom nem veszi komolyan a rendszer. Idáig még nem kaptam bant, pedig harconként 1-2 report elvileg van. :D