Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Alkyra

#1200
Quote from: Kraivan on 2011-12-21, 07:29:04
Sajnos ahogy magasabb a szint, úgy egyes emberek elvárása is úgy lesz magasabb.
Ez általános jelenség. WoW bg-in ahogy a 3. percnél pillanatnyi erőfölény alakult ki, ugyanúgy itt is van aki feladja már akkor a győzelem esélyét amikor a First blood az ellenfélnél van.

Az ilyenekre van a premade.
Bár tegnap Alkyra-val kifotunk egy érdekes Katarina-t. Jön le hozzám segíteni mert látta h egyedül voltam és nyomultak rám. Nem tudom milyen megfontolásból beugrott a 4 champion közepébe, ahol természetesen 3 sec-nél tovább nem bírta, bár sejtelmem sincs h egy 1vs1 Warwick-tól miféle segítséget remélt 4 ellenséggel szemben, amikor a többiek épp kihasználva a lehetőséget az inhibitorig beromboltak top-on, de még beszéltük is h használják ki, mi addig ijesztgetünk.
Na erre ő stílust váltott. Eladta minden cuccát, csak a mobility csukát vette meg, és wardokat végtelen mennyiségben.
Az egyetlen előnye h telewardolta a térképet (bár mid a térkép közepére 3-nak nem sok haszna volt), így láttunk mindent, de ezután elkezdte etetni az ellent. Semmi skill, csak besétált közéjük és autoattack
Pedig legalább 3 összecsapás is volt ahol az ultijával simán véget vethetett volna az 5v5 harcoknak a javunkra.

De volt pár jó fordulat, a javunkra aminek eredménye épp az lett, h chaten elkezdtek sírni /all-ban h "worst premade evar QQ" /surrender

Merem megjegyezni, hogy ezt a meccset nyertük. Az ellenfél premade volt. Egyik társunk trollkodott és feedelt.
Viszont mi négyen kegyetlenül játszottunk. Volt egy Galionk aki hozzánk hasonlóan nem adta fel a dolgot. Én Nunu-val voltam. A többit el tudjátok képzelni. :)
ULT(Galio)
ULT(Én)
ULT(Morgana)
ULT (Kravian..akinek sikerült elmenekülni az ulti kombónkból.:) vagy legalábbis próbálkozott..)

BBBBBOOOMMM!!!!

Volt ellenfél nincs ellenfél. :)

Azt is meg kell jegyezni, hogy katarina mejait vett első tárgynak és akkor már volt nagyjából 5-6 halála...és 0 kill és szinte semmi assist.

Szóval most nagyon büszke vagyok magamra.  :rotfl: Ilyen lehetetlen helyzetből nem is emlékszem, hogy mikor másztam (másztunk) ki utoljára nyertesen!

Edit: Amúgy most már kezdek TÉNLYEG aggódni, soloq-t meg se merem próbálni... Még egy meccset se vesztettem ezen az accon és már lvl 7 vagyok...Már most duoQ-val premade-t és trollokat kapok. Mi lesz, ha egyedül bemegyek? 4 Leaver? Az én oldalamon?

Selmo

Dehogy, kapsz egy me mid heimert, meg egy instalockos eve-t. :D

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Selmo on 2011-12-21, 15:59:11
Dehogy, kapsz egy me mid heimert, meg egy instalockos eve-t. :D

Ha jól játszanak, akkor nincs is gondom.. Eve-el még mindig rendesen lehet alázni, ha ügyes az ember. A gond itt kezdődik. Ezek nem ügyesek. KILL ALL THE ENEMIES!!! Ennyi tudnak.  Pechemre. :)

Zen

A következők a lehetőségeid:
-Instalockos carry aki tanknak képzeli magát
-Nuker instalock + me mid, miss-ről még nem hallott a marhája
-Jungeles aki nem gankel, de még akkor jártál jobban
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kraivan

Normal game-nél ez a hidden ELO minden játéktípusra működik?

Gondoltam nyomok egy gyors 3v3-at:
Shaco, Yi, + vki

Én csapatom:
Heimer (én) Karma, Teemo

na ez katasztrófa a köbön.
Teemo pushol előre ész nélkül. Wardolok középre. Láthatóan Shaco fenti terepet elhagyja, látszik középen h hátbatámad, még pingelek, meg ss üzi Karmától. Én befutottam a torony elé, erre ez a gyökrencs még pushol előre, majd elkezd ragelni h "noob gank team, ganking is for noobs" all-ban.
Már kínomban én oltottam az ellenséggel együtt h szedje le a játékot, mert ha figyelmeztetés ellenére pushol és nélkül, 3x "legankelik unfai módon" akkor törölje a játékot.

Alkyra

#1205
Quote from: Kraivan on 2011-12-22, 06:58:55
Normal game-nél ez a hidden ELO minden játéktípusra működik?

Gondoltam nyomok egy gyors 3v3-at:
Shaco, Yi, + vki

Én csapatom:
Heimer (én) Karma, Teemo

na ez katasztrófa a köbön.
Teemo pushol előre ész nélkül. Wardolok középre. Láthatóan Shaco fenti terepet elhagyja, látszik középen h hátbatámad, még pingelek, meg ss üzi Karmától. Én befutottam a torony elé, erre ez a gyökrencs még pushol előre, majd elkezd ragelni h "noob gank team, ganking is for noobs" all-ban.
Már kínomban én oltottam az ellenséggel együtt h szedje le a játékot, mert ha figyelmeztetés ellenére pushol és nélkül, 3x "legankelik unfai módon" akkor törölje a játékot.

No igen...Nem egyszerű a sztori ezeknél a játékosoknál...
3vs3-mat én nem is szoktam játszani abszolút. Nem tettszik, ahogy a Dominion se.

Amúgy nem tudom, hogy hallottátok-e, de volt egy bug a RIOT rendszerében. Ha "direct payment"-et választottál a "Purchashe RP" opciónál (Netherland-et kellett beállítani területnek) és a 20 EURos csomagot vásároltátok meg, akármilyen hülyeséget írtál be a rendszerbe, elfogadta. Volt pár emberke 4chanon aki hirtelen összeszedett így jó sok RP-t, de én mire odajutottam RIOT már lekapcsolta. :( Pedig mekkora poén lett volna. XD

Kraivan

QuoteMi lesz, ha egyedül bemegyek? 4 Leaver? Az én oldalamon?
Kellett említened.
Én megkaptam ma 4 győzelem után.  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg:
14 perces csata. Ott sírtak h csak az idejüket pazarlom ha védekezek.
Én meg allban írtam h jöjjenek csak, mert 1vs5 lett.

Alkyra

#1207
Megvolt első loss. Volt egy Annie aki első kill után nagyon el kezdett ragelni és pofázott majd afk farmolt, egy garen aki mindenkit szídott és persze nálam jóval magasabb szintű játékosok. :)

Amúgy nekem az az érzésem, hogy minnél többet nyerek nem az van, hogy jobb játékosokat kapok ellennek, hanem én kapok rosszabakat! Nem hiába. Sokkal több a rossz játékos, mint a jó. Könnyebb azokból válogatni. Előrre levő meccsen meg találkoztam életem legrosszab Kayle játékosával aki éjjel nappal spammolta a splash skilljét és nagyon nem értett úgy semmihez, de azt sikerült megnyerni egy shaco és általam is elősegített teemo backdooral.

Egy ragert/noobot még tudok kompenzálni, de kettőt már nem. :(

Jelenlegi állás:

10-1.

Zen

Too late now.  :ejnye:

Nálam volt egy ami majdnem elvesztettünk, mert egy gyerek dc-t kapott, erre 2 negyed órán át nyomta a surrendert, végül még egy kilépett, a 3. meg elkezdte feedelni a botokat. Szerencsére az utolsó gyerekkel még be tudtuk ütni.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

#1209
Quote from: Zen on 2011-12-26, 21:27:57
Too late now.  :ejnye:

Nálam volt egy ami majdnem elvesztettünk, mert egy gyerek dc-t kapott, erre 2 negyed órán át nyomta a surrendert, végül még egy kilépett, a 3. meg elkezdte feedelni a botokat. Szerencsére az utolsó gyerekkel még be tudtuk ütni.

Fene... Sérti a büszkeségemet a dolog, de tény, elrejteni nem tudom.

Nyolcadik szintűként se armor pen se mastery se semmi és így eléggé nehéz lvl 28-29-es társakkal (akik sajnos még a mai napig a játék alapjait se voltak képeseket elsajátítani) egyedül megnyerni egy játékot. A postot azért töröltem, mert csak dühömben írtam. Nem tartalmaz semmi olyasmi,t amit erre a fórumra írhatna az ember.

Amúgy, hogy valami értelmes hozzászólásom is legyen. Megvettem másik accon a maradék RP-ből Graves-t. (kaptam 450-t, mert Good Guy Greg a testvérem) Nekem egész bejön, főleg a hangja. (Dead man walkin').
Stílusra tettszik a főhős, a kérdés, hogy low level pubstompot tudok-e vele alkotni? Mert akkor megveszem EU acc-ra is.
Last-hitel nem szokott nagyon gondom lenni átlagban, kivétel, amikor a társam pofátlankodik. Erről jut eszembe... mondcsak Kraivan, support karaktered van-e? :szemuveges:

Kraivan

Még nincs.
Van Rammus tanknak, bár Galio is szimpatikus. Bár nehéz megjósolni h ad vagy ap brigád jön össze ellenfélnek.
Már többször beszléltük h a jungeljárás szinte lételemem, és könnyebb orvosolni egy dragon/baron kontrollal a hibát, mint szemtől szembe nekimenni valakinek, így Rammus is sokkal szimpatikusabb ha járom a susnyást. :D
Meg persze nincs is felemelőbb érzés amikor menekülne az ellenfél, erre én a biztonságosnak vélt menekülőútról berobbanok az arcába. :D
Ap pushernek ott van Heimer.
Sima AP-nak Vladimir, akire lassan kezdek ráérezni h lehet merészebben nyomulni.
Na meg Warwick ultimate favoritnak. Ha vel vagyok 90%ban nyerek is. Bár elnézve a draft szabályokat (15 hőst kell birtokolni) kóstolgatok más hősöket is.

Supportot nagyon nem merek még nézni, mert Vladnál beszéltük az ultiját. Hiába teszem le a vérörvényt +15% dmg-ét ha nem képesek a társak felfogni h mire jó. Egy supportra mit reagálnának? Láttam már ezen a szinten ragelést h Sona-val miért nem megy pusholni meg gankelni szerencsétlen player.
Jelenleg rúnákat veszek, és mellékesen Yorick-al szemezek. Trundle is vonzó mert troll. Teemo-val meg lehet trollkodni. :D

Így nézegetve Teemo és Galio is support. De a tankolás jobban tetszik mint az ész nélküli nyomulás, bár amikor tankkal vagyok, rossz nézni h beleugrok a tömegbe hadd kapjam az ultikat, és sírva nézem h a cspattársaim farkukat behúzva menekülnek vagy végignézik ahogy kinyíratom magam, és persze én vagyok a koknúb.

Draconire

Quote from: Alkyra on 2011-12-27, 00:13:09
Nyolcadik szintűként se armor pen se mastery se semmi

Ezért lesz mindig is Dota > LoL.

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2011-12-27, 18:29:39
Quote from: Alkyra on 2011-12-27, 00:13:09
Nyolcadik szintűként se armor pen se mastery se semmi

Ezért lesz mindig is Dota > LoL.

Mert te komolyan gondolod, hogy Dota2-ben nem lesz majd hős kinyitogatás meg hasonló dolgok?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-27, 21:53:24
Quote from: Draconire on 2011-12-27, 18:29:39
Quote from: Alkyra on 2011-12-27, 00:13:09
Nyolcadik szintűként se armor pen se mastery se semmi

Ezért lesz mindig is Dota > LoL.

Mert te komolyan gondolod, hogy Dota2-ben nem lesz majd hős kinyitogatás meg hasonló dolgok?

Vagy sapkák...Elvileg már redditen fel is raktak valami képet a shop kinézetéről.

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-27, 21:53:24
Mert te komolyan gondolod, hogy Dota2-ben nem lesz majd hős kinyitogatás meg hasonló dolgok?

In Valve I Trust

De egyébként a legrosszabb az lehet szerintem, hogy kozmetikai cuccokat árulnak majd, ahogy Alkyra is írta. Nem hinném, hogy ilyen csúnyán lábon lőnék magukat.

Alkyra

Quote from: Draconire on 2011-12-28, 16:58:55
Quote from: Dreamcleaver on 2011-12-27, 21:53:24
Mert te komolyan gondolod, hogy Dota2-ben nem lesz majd hős kinyitogatás meg hasonló dolgok?

In Valve I Trust

De egyébként a legrosszabb az lehet szerintem, hogy kozmetikai cuccokat árulnak majd, ahogy Alkyra is írta. Nem hinném, hogy ilyen csúnyán lábon lőnék magukat.

Tudtommal ez lesz. Nem találtam meg redditen a képet amit felraktak a játékból anno, de ott volt a TF2-höz hasonló shop-ról kép.
A játék ingyen lesz szerintem és tele lesz kozmetikai cuccokkal, ahogy a TF2 is.

Dreamcleaver

#1216
Rájöttem mi idegesít kurvára a Dota-ban (legalábbis a Dota2 betában).

A buffok, debuffok, aurák, passive effectek nagy részének egyszerűen nincs vagy alig van indikátora.

Pl Necrolyte hp drain aurája. Egy kis ikonon kívül semmi effekt. Azt sem tudom pontosan mekkora a hatótávolsága. Necrolyte-ként is idegesítő, hogy nem tudom milyen messze kell mászkálnom ez ellentől, meg a másik oldalról is.

Vagy pl Linken Sphere, ami 20 mp-ként blokkol egy spell-t. Semmi effekt, hogy most éppen véd e vagy sem.

És ilyenek vannak benne ezrével.

Ez + a rohadt chain CC dominálta játékmenet + a sok uncsi kites hős (2-3 passzív skill)...hát egyelőre eléggé eltántorít attól, hogy komolyabban fontolóra vegyem a vásárlást, ha vége a betának.

Viszont a karakter dizájnok többsége nekem nagyon tetszik. A nemrég berakott Ursa és Bounty Hunter pl nagyon pöpecül néznek ki. Mondjuk azt nem értem, hogy miért adtak Sven-re is meg Jakiro-ra is ilyen dísztelen fehér maszkokat, de mindegy, semmi sem lehet tökéletes.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kraivan

Na most kezdi a tűrőképességemet feszegetni a játék.
5 játék, 4 vereség.
A csapattársaim összegezve:

- first blood
- **** noob tard

ha feleolyan jól játszanának mint amennyit fröcsögnek rég nyert ügyünk lenne, de jobban leköti őket h egymás anyját szidják. A baj az h csapaton belül, nem /all-on. Így míg oltják egymást az ellenfél szétszed mindenkit.
És nincs az a skill amivel 3 őrjöngő barmot ellensúlyozni lehet.
Vlad-al 13/12/21-el zárok és az én k*** anyámat.

Nem írok az ilyeneknek most se, csak ha van 40+ sec ressurection. Persze amíg kussba voltam és inkább az apm-et toltam h hátráltassam az ellenfelet, addig meg szintén én vagyok a szarszemétszaralak mert nem írok annyit h ss, amibe ő belehal.
Közben mi taagdás olyan szintű ellenfelem volt, ha picit hibáztam az igencsak az életembe került.

Most már faszályosan negatív az ELO-m. És valami azt súgja h most jó ideig ilyenekkel leszek összedobva.

Alkyra

#1218
Quote from: Kraivan on 2011-12-29, 22:15:18
Na most kezdi a tűrőképességemet feszegetni a játék.
5 játék, 4 vereség.
A csapattársaim összegezve:

- first blood
- **** noob tard

ha feleolyan jól játszanának mint amennyit fröcsögnek rég nyert ügyünk lenne, de jobban leköti őket h egymás anyját szidják. A baj az h csapaton belül, nem /all-on. Így míg oltják egymást az ellenfél szétszed mindenkit.
És nincs az a skill amivel 3 őrjöngő barmot ellensúlyozni lehet.
Vlad-al 13/12/21-el zárok és az én k*** anyámat.



Nem írok az ilyeneknek most se, csak ha van 40+ sec ressurection. Persze amíg kussba voltam és inkább az apm-et toltam h hátráltassam az ellenfelet, addig meg szintén én vagyok a szarszemétszaralak mert nem írok annyit h ss, amibe ő belehal.
Közben mi taagdás olyan szintű ellenfelem volt, ha picit hibáztam az igencsak az életembe került.

Most már faszályosan negatív az ELO-m. És valami azt súgja h most jó ideig ilyenekkel leszek összedobva.

1. Há mé nem hívsz játszani ember!!XD Szeresd felebarátod és segíts neki húzni az ELO-ját! -mondta nagyapám mindig !
2. A játék szándékosan hullámoztat. Gyakran előfordul a szinted környékén és akár később is, hogy vesztesz állandóan, majd utána nyersz állandóan.

A rendszer okosan van megcsinálva. :) Számítások szerint nagyjából 1000 játékot kell elnyomnod, hogy elérd az igazi ELO-dat. Szóval még ne ad fel a dolgot, ahogy mondtam én is segítek és magyarázok, ha fent leszek.

edit: Harmadik tanács aminek betartását erősen javaslom:

Ha dühös leszel és most komolyan mondom, ha a legkisebb dühöt is érzed magadban egy meccs után NE, de TÉNYLEG NE játssz rögtön még egyet. Menj, fúj egyet, igyál egy teát, fürödj le, mosd meg az arcod, nyomjál fekvőtámaszt, sétálj egyet, akármi.

Ez a játék, pontosabban a játékosok, hibátlanul fel tudják húzni az embert.


Kraivan

Vki tud valamit arról h a LoL beépített chatjével mi lehet a gond?

Zen

Miért, gond van vele?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Draconire

[spoiler=uff]
[/spoiler]

Dreamcleaver

Speaking of Dota femmes...

Windrunner ultija mi a halál ****ára jó? :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Tornyok ellen leginkább, de elkergetni is jól lehet vele valakit egy team fightból. Ha meg marad az fájni fog neki.
De jah, egy jó ideig nem érdemes rakni rá, csak ha nagyon megy a push, és a tornyokat tudod bontani vele. Lvl 1-et szinte csak erre lehet használni.

Cobra

Emlékeim szerint toronyba elég durvát lőtt vele. Hiába sebez kevesebbet egyetlen lövés, a DPS-e magasabb, mint a sima lövésé.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

okké srácok, most szedem ezt a szar  :lol: -t

tanácsok kezdőnek (évek óta mégcsak nem is dotáztam)

Selmo

Menj pár meccset botok ellen. Sokkal kisebb a terület, nincs deny, növelhető AP spellekre, és minden bokor láthatatlanságot ad. Ha már nagyjából megy a dolog, menj pár coop meccset hogy begyűjts pár noob jelzőt a csapattársaidtól. Amikor már nem 1 perc kiválasztani, hogy mit vegyél, mehetsz soloba is.

A tökéletesség unalmas.

chilip

imádtam sand kinget és kuunka-t dota 1-ben, valami hasonló hős itt?

Selmo

Pont olyan összeállításban nincs, de vannak hasonló képességek. Amúgy meg gyere be a usteam chatszobába, úgy kicsit egyszerűbb a dolog.

A tökéletesség unalmas.