Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

Darkstar

Hali.
Gyors válasz kene: 3000 forintig létezik-e valamilyen olyan ajándék, amit egy lol kedvelő embernek lehet venni. Lehetőleg azért a játékhoz kapcsolódóan. Thx
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Riot Points?  :D

Mostanában akarnak fellőni egy gift rendszert a játékon belül, de ha vmi plüssre vagy ilyesmire gondolsz, nem tudom biztosan h vehetsz-e hivatalosan.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

Köszi, de egy kollégának kellett a tipp holnapi secret santa-ra :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

kicsit már unom, hogy folyton idióta orosz csapattársakat kapunk dota2-ben, akik totál elbasszák a játékunkat, szóval felszólítás az "öreg" játékosoknak: ha látjátok hogy online vagyok, nyugodtan írjatok rám, általában 3-an szoktunk lenni, de van hogy 4-en, szóval jó eséllyel mehetne egy normális meccs is, ha lenne vállalkozó kedvű ember. :)

ha csak azon múlik, hogy nincs dota2-d, akkor adok, van dögivel :)

chilip

nekem is van 13 meghívóm ha nem lenne elég Fazéké :D (bár a játékot nem ajánlom, inkább a League of Legends megy  :lazza:)

Fazék

Quote from: chilip on 2013-01-31, 01:09:38
nekem is van 13 meghívóm ha nem lenne elég Fazéké :D (bár a játékot nem ajánlom, inkább a League of Legends megy  :lazza:)
bevallom azt nem bírtam 3 meccsnél tovább.

Selmo

Akkor valószínűleg egyedül maradtál, mert mi már nem megyünk vissza dotázni.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

tényleg mind lol-oztok?

fura.

mi volt a gond a dota-vel és miért érzitek jobbnak a lol-t?
vagy csak oda vonult át a társaság egy része, a többség meg követte?

Selmo

Még Harg is. :D Azt hiszem egyedül Draco maradt meg a dotánál. Már nem emlékszem miért váltottunk, azt hiszem azért, mert a végére csak Harg, Zana és én maradtunk, akik játszottunk, plusz a community is kezdett elég pinceszintet elérni. Aztán mikor az mberek kezdtek visszaszállingózni, már LoLoztunk így mindenki követte. Én játszottam pár meccs dota2-őt és nem éreztem olyan hatalmas problémának, vissza tudnék szokni, nem úgy mint Zana, aki 3 hónapig akarta a saját creepjeit is megölni. Viszont a kettő egymás mellet az nem megy, dota után én is deniolni akartam a saját creepjeim, ami nem éppen jó dolog. A másik pedig, hogy LoLban ugye meg kell venni a hősöket, meg a rúnákat így elég sok beletett idő van benne, továbbá az, hogy nincs meg az összes hős, lehetőséget ad mindenkinek arra, hogy csak az ismert hősökkel játszon AR-ban. Az viszont LoLban is igaz, hogy nagyon sok a hülye, így érdemes csapattal menni, amire szinte mindig lenne esélyed, van olyan is, hogy 10-en vagyunk onlineok egyszerre. Tudom, hogy meg kell szokni, hogy kisebb a térkép, máshogy vannak a dolgok elrendezve, az AP-s hősöket teljesen máshogyan kell játszani, de igazából ennyi a fő különbség. De majd Chilip elmondja, milyen volt megtanulni, ők még viszonylag friss húsok.

A tökéletesség unalmas.

chilip

nekem dota és LoL között szakadéknyi idő volt. úgymond pont elég idő telt el hogy ne akarjam deny-olni a creepeket (meg úgy emlékezetesebb hősök kivételével semmi nem maradt meg más) de az alapok még megvoltak (last hit, valamilyen szinten távolságtartás stb), lvl 15ös accountig sztem csak azokat a meccseket buktam nagyjából amiken pro-k új accounttal vonultak fel ellenem :P

hargharg

persze, hogy otthagytam dotat, egyedul minek? (meg ujabb verziokat mar nem is birta gepem : P)
lol meg, ehh, csapattal elmegy, dominion mod anelkul is tobbnyire, de azert marhara hianyzik dota. rohangalni mapon fel-ala es levadaszni mindenkit, mert nincs ingyen blink meg egyeb vedekezest segito dolgok.
remelhetoleg most mar _tenyleg_ lesz uj gepem aztan azon kiprobalom dota2-t, hallottam jokat rola ("I SAID I'M NOT READY!")
rofl

Fazék

köszönöm a beszámolókat, azt hiszem az oroszok ellenére már maradok inkább dota2-nél, és reménykedek benne, hogy páran visszatérnek ehhez :)

Zen

Btw: http://www.youtube.com/playlist?list=PLTFohR7GUZYeJIfnLtgQaUWaYfkCHt9Z2
A sorozat szabályai, for reference: Single Draft és csak recommended itemeket vehet.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Quote from: hargharg on 2013-01-31, 23:32:55
persze, hogy otthagytam dotat, egyedul minek? (meg ujabb verziokat mar nem is birta gepem : P)
lol meg, ehh, csapattal elmegy, dominion mod anelkul is tobbnyire, de azert marhara hianyzik dota. rohangalni mapon fel-ala es levadaszni mindenkit, mert nincs ingyen blink meg egyeb vedekezest segito dolgok.
remelhetoleg most mar _tenyleg_ lesz uj gepem aztan azon kiprobalom dota2-t, hallottam jokat rola ("I SAID I'M NOT READY!")
Te nem szoktál ARAM-et játszani?

A tökéletesség unalmas.

hargharg

Quote from: Selmo on 2013-02-01, 21:41:53
...
Te nem szoktál ARAM-et játszani?

igaz is, az se rossz, de amugy nem.
rofl

Draconire

[spoiler][/spoiler]

Fazék, majd írj rám ha épp mennél aztán ha ráérek becsatlakozok. Ja és menjetek US East-re, lagot még nem éreztem, cserébe legalább még a bénábbak is tudnak angolul és van esély csapatjátékra. Oroszok helyett vannak brazilok, de jóval kevesebben szerencsére.

Harg, te meg vegyed azt a gépet!

Egyébként Dirk-el szoktam tolni az esetek 99%-ban, szóval ha még innen jön valaki az már 3 legalább.


Dreamcleaver

A LoL az a baj, hogy már-már gyerekes szinten "scrub" barát, ezzel szemben a DotA(2) az iszonyat tré irányításával és apró játékfelületével meg inkább emlékeztet valami kínzóeszköz féleségre.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

A LoL-al az a baj, hogy már nem lehet solo meccsre menni, mert 90% eséllyel kapsz idiótákat (lvl30 után is bőven) a csapatba és csak felidegesíted magad rajta játék helyett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

ezért kell csapatban menni :P

Zsiga

Quote from: Cobra on 2013-02-03, 16:46:13
A LoL-al az a baj, hogy már nem lehet solo meccsre menni, mert 90% eséllyel kapsz idiótákat (lvl30 után is bőven) a csapatba és csak felidegesíted magad rajta játék helyett.
Egyrészt még a dotás időkből talán emlékszünk hogy premadeben is gyönyörűen fel tudjuk idegesíteni egymást, másrészt annyira nem rossz a helyzet mint írod. Annyi a titok hogy akkor kell solo-t játszani amikor az iskolások alszanak vagy órán vannak. :)

hargharg

vagy mint irtam, menj dominiont, ami gyors, igy nincs idod felidegesiteni magad. : )
es dc/afk mellett nem is szokott semmifele problema lenni.
rofl

Kraivan

Idáig azt hittem h csak hétközben/késő este éri meg LoL-ozni.

Sajnos beigazolódig h a hülyeség nemtől, kortól felvilágosultságtól független.

Silver Division 5ben rostokolok. 4x eljutottam már rank4-ba, de mind a 4 alkalommal akkor kuknúbokkal dob össze a gép, h serial losttal már azért küzdök h ne dobjon át bonze-ba. D:

Kaptam is most 3 napos bant, így márc 6ig LoL közelébe sem mehetek.
A Ban oka? Tribunal "jogosnak" ítélte h játékrontó az h a 90000000%ban bukásra ítélt meccsen nincs kedvem játszani.
Nem afkolok, csak épp h vegye komolyan a játékot az ember ha 5/30az állás 20 perc alatt.

Múlt héten volt egy Fiddle jungler meccsem. Még a golemekről a wraith-ig se jutottam már 0/4 volt az állás. Engem reportoltak persze h nem gankeltem. D: 5 nyamvadt másodpercig se éltek, és 12 perc alatt bukott is a meccs. Topunk cd-re halt. Kiért a mezőre és újra meghalt. 8 halál 15 perc alatt. És a másik 2 vonal se volt különb.
Az elmúlt 3 napban 2 meccsem is volt ahol 5vs4et buktunk mert annyira epic fail emberekkel rakott össze a rendszer. És hiába van jó farmod, ha 2-3 monsterellenfél oneshotol mert 20. perce már endbuilddel rohangálnak. Ha afkolok banol az autoafkcheck. Ha altf4 akkor instant ban. Ha feladnák az nem zavarna. De 40 perces időhúzás az egész, mert az agyhalottak láttak egy videot a vérprofiktól akik fordították a helyzetet és mind azt hiszi h ők is meg tudják tenni. Csak a vérprofik nem futkosnak WW-ve és Xin-el úgy h Hurricane bow-t vesznek. -_- Hydra adc-vel is dobott már össze a rendszer.  -_-

Így 35-40 perc fölösleges időhúzás után a tribunal úgy döntött h 3 nap ban jár nekem, mert az ilyen meccseken verbal rage-be kezdek, és jungleafkolok.
Mert tribunal csak azt látja h "kraivan jungleafk, ban him"
A valóság az h "kraivan jungleafk, cause 1/4 vote 6th time in a row, and a tf take only 3 sec... IF theres any. 0 chance noobs still force to play"

[spoiler]Halkan megjegyezve ez a demokrácia hátránya is. Ha hülyék szavaznak többségban akkor abból csak hülyeség lesz[/spoiler]

De Tresh kedvenc supportom lett. Nagyon aljas az a lockdown amit művelni lehet vele.
Kár h 80%ban azért vesztek tresh-el, mert a játékosok többsége egy 4 perces videot sem néz meg az új hősról h egyáltalán tudja mit lehet vele/ellene tenni. "-report tresh for no help
Tresh: Report that noob for dont know how my lantern works"
És tippelni lehet ki kapja a bant? -_-

Season 3 meg nem is lett megvitatva az elmúlt időkben?
Az új itemek nagyon megváltoztatták a játékot. Sok hőst sokkal életképesebbnek tartok.
Yorick-al már Iceborn-al viszek. Sokkal erősebb neki mint a TF. Utolsó játékom meg Singed-el iszonyat forduló volt. Nem is mertem vele játszani rankeden még, de most adtam neki egy esélyt. Nagyon troll egy karakter. :D Pláne az az új maszk, ami current 4% hp-t olvaszt.

Zen

Mumblen rendszeresen beszélünk a játékról/seasonről/hősökről, időpazarlás volna ide még külön le is írni. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Mondjuk én pont a sok idióta miatt idén alig játszottam LOL-t. 4-5 fős csapat ritkán jön össze mostanában sajnos, 3v5(7)-öt meg képtelenség megnyerni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kassh

Quote from: Kraivan on 2013-03-03, 13:52:11
Idáig azt hittem h csak hétközben/késő este éri meg LoL-ozni.

Sajnos beigazolódig h a hülyeség nemtől, kortól felvilágosultságtól független.

Silver Division 5ben rostokolok. 4x eljutottam már rank4-ba, de mind a 4 alkalommal akkor kuknúbokkal dob össze a gép, h serial losttal már azért küzdök h ne dobjon át bonze-ba. D:

Kaptam is most 3 napos bant, így márc 6ig LoL közelébe sem mehetek.
A Ban oka? Tribunal "jogosnak" ítélte h játékrontó az h a 90000000%ban bukásra ítélt meccsen nincs kedvem játszani.
Nem afkolok, csak épp h vegye komolyan a játékot az ember ha 5/30az állás 20 perc alatt.

Múlt héten volt egy Fiddle jungler meccsem. Még a golemekről a wraith-ig se jutottam már 0/4 volt az állás. Engem reportoltak persze h nem gankeltem. D: 5 nyamvadt másodpercig se éltek, és 12 perc alatt bukott is a meccs. Topunk cd-re halt. Kiért a mezőre és újra meghalt. 8 halál 15 perc alatt. És a másik 2 vonal se volt különb.
Az elmúlt 3 napban 2 meccsem is volt ahol 5vs4et buktunk mert annyira epic fail emberekkel rakott össze a rendszer. És hiába van jó farmod, ha 2-3 monsterellenfél oneshotol mert 20. perce már endbuilddel rohangálnak. Ha afkolok banol az autoafkcheck. Ha altf4 akkor instant ban. Ha feladnák az nem zavarna. De 40 perces időhúzás az egész, mert az agyhalottak láttak egy videot a vérprofiktól akik fordították a helyzetet és mind azt hiszi h ők is meg tudják tenni. Csak a vérprofik nem futkosnak WW-ve és Xin-el úgy h Hurricane bow-t vesznek. -_- Hydra adc-vel is dobott már össze a rendszer.  -_-

Így 35-40 perc fölösleges időhúzás után a tribunal úgy döntött h 3 nap ban jár nekem, mert az ilyen meccseken verbal rage-be kezdek, és jungleafkolok.
Mert tribunal csak azt látja h "kraivan jungleafk, ban him"
A valóság az h "kraivan jungleafk, cause 1/4 vote 6th time in a row, and a tf take only 3 sec... IF theres any. 0 chance noobs still force to play"

[spoiler]Halkan megjegyezve ez a demokrácia hátránya is. Ha hülyék szavaznak többségban akkor abból csak hülyeség lesz[/spoiler]

De Tresh kedvenc supportom lett. Nagyon aljas az a lockdown amit művelni lehet vele.
Kár h 80%ban azért vesztek tresh-el, mert a játékosok többsége egy 4 perces videot sem néz meg az új hősról h egyáltalán tudja mit lehet vele/ellene tenni. "-report tresh for no help
Tresh: Report that noob for dont know how my lantern works"
És tippelni lehet ki kapja a bant? -_-

Season 3 meg nem is lett megvitatva az elmúlt időkben?
Az új itemek nagyon megváltoztatták a játékot. Sok hőst sokkal életképesebbnek tartok.
Yorick-al már Iceborn-al viszek. Sokkal erősebb neki mint a TF. Utolsó játékom meg Singed-el iszonyat forduló volt. Nem is mertem vele játszani rankeden még, de most adtam neki egy esélyt. Nagyon troll egy karakter. :D Pláne az az új maszk, ami current 4% hp-t olvaszt.
ezért kell duozni :D

Kraivan

Hát ez abnormális amit a mm system művel velem.

Indítani kellene egy streamet "legendary c*cknoobs" címmel.

egyszerűen beintegrál Silver V - ZÉRÓ lp-re a rendszer.
40-50 perces agóniák és vérizzadás trollokkal 10 nyamvadt lp-ért. Voltam már kog-maw support mert egy troll trynda mellémagyhalottkodott, és top zilian mert a premade agyhalottak eghyützt akarnak feedelni, de 40 perc kemény szenvedés után 10 lp. -_-

Erre most rekordiejű vereség, 13 perces meccs, 2/24 score-al, -24 lp-ért, ebből nekem van egyetlen halálom.

Mi ez az epőic sz*patóegyenlet amivel válogatja nekem az embereket a rendszer?!
Nem arról kéne szólnia a mm divisionnek h ha én Silver5-ben vagyok akkor szintén 250 silver5-el játszok együtt?
A minap egy láma urgot random spamelte a skilljeit a lvegőbe (persze alternative skinre futotta) és közölte h ő most van bronze 3-ből2-be promote meccsen.

Így tényleg 2 véglet van:
20 perces rohamwin 10 lp-ért vagy 50 perces trollszavazók -20-ért -_-

Kassh

#1376
Quote from: Kraivan on 2013-03-14, 17:20:29
Hát ez abnormális amit a mm system művel velem.

Indítani kellene egy streamet "legendary c*cknoobs" címmel.

egyszerűen beintegrál Silver V - ZÉRÓ lp-re a rendszer.
40-50 perces agóniák és vérizzadás trollokkal 10 nyamvadt lp-ért. Voltam már kog-maw support mert egy troll trynda mellémagyhalottkodott, és top zilian mert a premade agyhalottak eghyützt akarnak feedelni, de 40 perc kemény szenvedés után 10 lp. -_-

Erre most rekordiejű vereség, 13 perces meccs, 2/24 score-al, -24 lp-ért, ebből nekem van egyetlen halálom.

Mi ez az epőic sz*patóegyenlet amivel válogatja nekem az embereket a rendszer?!
Nem arról kéne szólnia a mm divisionnek h ha én Silver5-ben vagyok akkor szintén 250 silver5-el játszok együtt?
A minap egy láma urgot random spamelte a skilljeit a lvegőbe (persze alternative skinre futotta) és közölte h ő most van bronze 3-ből2-be promote meccsen.

Így tényleg 2 véglet van:
20 perces rohamwin 10 lp-ért vagy 50 perces trollszavazók -20-ért -_-
Fura, engem 5-5el Bronze 1be rakott be 0 LPvel, azóta 25 meccsből 17et sikerült megnyerni, meccsenként 25-35 LPért, ha vesztek sem vesztek többet 20nál. Már Silver 3ban vagyok, és jövök fel a normálisabb emberek közé. Mondjuk én soha nem játszok egyedül, 3 pajtimmal szoktam játszani, az egyikük szintén Bronze 1ből jött fel most még csak Silver 5be, a másikat 8 winnel rakta Gold 5be. Nekem sajnos nem volt szerencsém az első 10 meccsel és még úgy is hogy végig duoztam mind az 5 lost meccsnél olyanokat kaptam akik 10. percnél már legalább 10x meghalt :)

Nekem ez a rendszer sokkal jobban bejön mint az előző. EUW vagy EUNE-n játszol?

Kraivan


Zen

Szerver nem számít sokat. Zanador általában rendes csapattársakat kap rankeden is meg normálon is, mindenki más meg folyamatosan vonzza a marhákat. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kassh

#1379
Quote from: Kraivan on 2013-03-15, 10:11:15
North east.
Én is ott vagyok, akkor tényleg nem értem te miért ilyeneket kapsz  :frown:

Annyit tudok javasolni hogy keress valakit aki tud jól junglezni, általában azokon bukik a game, vagy ha te tudsz jól akkor mindig azt csináld és keress magad mellé jó supportot vagy adc-t.

Milyen roleokat szoktál játszani?