H. P. Lovecraft sötét világa

Started by Ramiz, 2005-05-28, 13:00:24

Previous topic - Next topic

Tyrael

en ugytudom hogy a modern nyelvu atiratok mar teljesen felhigultak, elkorcsosultak.
marmint a tul sokszor elkovetett nem mindig megfelelo minosegu (felre)forditas miatt

Tyrael

Ramiz

Sejtetés alatt mi is erre gondoltunk. Nem sok más horror-szerûséget olvastam, de azok annyira silányak Lovecraft-hoz képest, hogy ezért nem merem Lovecraft írásait "horror"-ként emlegetni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: roderickTadáám! ittenvan a kutya elásva... és pontosan a modern horror tragikusan silány minösége is ebböl következik... legalábbis szerintem
Csatlakozom! Én is erre gondoltam! Nem azt mondtam, hogy nem ír le semmit, hanem azt, hogy inkább az olvasó hangulatára, képzeletére játszik(mint ahogyan azt õ is állítja), és a végén sosem mondja el precízen azt a valamit, amitõl egész végig féltünk... :eeek:  :eek:
Quote from: roderickNecronomikon minden egyetemi könyvtárban van, csak egy titkos szobába leláncolva, széfbe zárva... és mégis vannak olyanok akik ezekután titokban beleolvasnak, igaz utánna nagyonis megbánják...
Lásd még Terry Pratchett* mûveiben a Láthatatlan Egyetem mélyén leledzõ(inkább élõ) Oktávót! :D
_________
*: tényleg õ is megérdemelne mostmár egy topicot!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie Gordon*: tényleg õ is megérdemelne most már egy topicot!
Ja, a Douglas Adams topikban beszélgettünk róla.
Bár nem biztos, hogy megélne a topik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: RamizSejtetés alatt mi is erre gondoltunk. Nem sok más horror-szerûséget olvastam, de azok annyira silányak Lovecraft-hoz képest, hogy ezért nem merem Lovecraft írásait "horror"-ként emlegetni.
Nem is az. Amit Lovecraft ír az a dark fantasy.
És ha silánynak tartod a mai horrort, ajánlom figyelmedbe Clive Barkert.
Vagy a Hyperion elsõ fejezetét.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Quote from: FenrirNem is az. Amit Lovecraft ír az a dark fantasy.
És ha silánynak tartod a mai horrort, ajánlom figyelmedbe Clive Barkert.
Vagy a Hyperion elsõ fejezetét.
Clive Barkert valak nagyon dicsérte (Korbács), egy haverom pedig nagyon lehúzta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

A Korbács nekem megvan, de csak digitális verzióban, és nehezen szánom rá magam hogy elolvassam, pedig szeretném. Én a Kárhozatot (Damnation game) olvastam tõle, amit kell emészteni egy ideig...
A Pokolkeltõt keresem könyvben régóta. Abból készült minden idõk egyik legdurvább horrorja.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Raggie

Quote from: FenrirNem is az. Amit Lovecraft ír az a dark fantasy.
Nemton, hogy mi az de nagyon király!! :D

Egyébként nem sokat hallotam a mai horrorról, de szvsz nem jönne be nekem. Ami Lovecraftnál durvább azt már ritkán viselem el...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Djinn

Esetleg Dean R. Koontz? Nekem õ is bejön (pl. A rossz hely) és szerintem nem túl durva :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

roderick

Quote from: RamizClive Barkert valak nagyon dicsérte (Korbács), egy haverom pedig nagyon lehúzta.

Korbácst felteszem én dicsértem, legalábbis énis lehettem az, igaz mást nemolvastam a faszitól, de nem olyan tipikus könyve asszem, mert nem horror hanem inkább fantasy és szerintem nagyon is érdekes, jó stílusa van... tessék belenézni, én kb. 5 oldal után tudtam, hogy tetszeni fog, felteszem az ellenkezöjéröl is meg lehet gyözödni ennyi idö alatt.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

#40
Quote from: Raggie GordonEgyébként nem sokat hallotam a mai horrorról, de szvsz nem jönne be nekem. Ami Lovecraftnál durvább azt már ritkán viselem el...
Semmi köze a "durvasághoz".
Lovecraft a leghatásosabb, amit valaha olvastam.

stephen king például iszonyatosan béna, kifejezetten kínlódtam, amikor olvastam. Csak azért olvastam el két könyvét, hogy mégis ismerjem valamennyire, ha már annyira isteníti magát. (És leszólja Bram Stokert, Mary Shelleyt, Stephensont. :mad: )

De ha valaki tud jó, kifejezetten sötét és nyomasztó hangulatú, irodalmi értékû könyvet, akkor ne habozzon szólni.

Quote from: FenrirÉn a Kárhozatot (Damnation game) olvastam tõle, amit kell emészteni egy ideig...
Ez pontosan mit jelent?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: Ramizstephen king például iszonyatosan béna, kifejezetten kínlódtam, amikor olvastam. Csak azért olvastam el két könyvét, hogy mégis ismerjem valamennyire, ha már annyira isteníti magát. (És leszólja Bram Stokert, Mary Shelleyt, Stephensont. :mad: )
Én szeretem Kinget.  Van egyfajta bájos humora... :rolleyes:
És én még sosem hallottam hogy leszólta volna Stokert, vagy bárki mást a "régiek" közül.

Quote from: RamizEz pontosan mit jelent?
Azt hogy nem tudnám behatárolni a stílust. És elég ..."érdekes".
Arról szól hogy van egy nagyon gazdag ember, aki annak idején alkut kötött valami relytélyes varázslóval, az utolsóval a rendjébõl. A varázsló tanította, azzal a céllal, hogy miután mindent átadott neki, a tanítványa megöli és végre meghalhat(õ is így szerezte a hatalmát 400 éve).
De a tanítvány elárulja és megszökik tõle. A varázsló pedig most felkeresi hogy beteljesítse a bosszúját...
Nem az a kifejezett horror, bár vannak benne igen durva részek is.

De ha már itt tartunk a mai horror elég irarszerû. A tv-bõl állandóan ömlik az erõszak, még a híradásokból is, szóval az ingerküszöbünk annyira feltolódott, hogy ma már nehéz minket filmen vagy könyvben megrémíteni. Ezért olyan jó Lovecraft, mert õ a félelmeinkkel manipulál.
Poe témái pedig az ösztönök. Fõleg az alattomos, állati ösztönök. Mindketten a tudatalattit mozgatják meg, csak más aspektusból.
Szerintem. :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Djinn

#42
Én tenyleg szeretem Stephen King-et. Nem viccböl írom. Pl. Hasznos holmik, Ragyogás, Christine ( :jee: ), Allattemetõ, Remény rabjai, Világnagy strand.... jók voltak. Más stílus, (szvsz mûfaj is más) mint Lovecraft, de attol meg jó. Két könyv alapján én nem mondanék ilyesmit egy íróról.
Tény hogy vannak xar könyvei is. De ez ugyanolyan, mint a filmeknél. Azért mert xy rendezõ csinált rossz filmeket is attól még nem biztos, hogy az össze alkotása  rossz. (pl. Steven Spielberg) :)

edit: És ha nem ismered a könyveit, elég sok film értelmetlen vagy csak xarnak tünik, amit a könyveibõl csináltak (igen tudom, azok között is van béna)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: FenrirÉs én még sosem hallottam hogy leszólta volna Stokert, vagy bárki mást a "régiek" közül.
A Három klasszikus rémtörténet (vagy valami ilyesmi) címû kötet elõszavában.

Quote from: FenrirKét könyv alapján én nem mondanék ilyesmit egy íróról.
Ezért választottam két elég jónak mondott könyvét (Hasznos holmik boltja, Kedvencek temetõje).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: roderickKorbácst felteszem én dicsértem, legalábbis énis lehettem az, igaz mást nemolvastam a faszitól, de nem olyan tipikus könyve asszem, mert nem horror hanem inkább fantasy és szerintem nagyon is érdekes, jó stílusa van... tessék belenézni, én kb. 5 oldal után tudtam, hogy tetszeni fog, felteszem az ellenkezöjéröl is meg lehet gyözödni ennyi idö alatt.
akkor lehet ezaz, amit olvastam
gondolkoztam is, hogy letezhet-e ugyanolyan cimen egy fantasy es egy horror konyv :)
mindenesetre ha ez az a regeny (egy szonyegbe van elrejtve egy egesz vilag), akkor mindenkinek ajanlom, legalabb olyan jo, mint mondjuk a gyuruk ura
szerintem

Tyrael

Tyrael

Quote from: RamizSemmi köze a "durvasághoz".
Lovecraft a leghatásosabb, amit valaha olvastam.

stephen king például iszonyatosan béna, kifejezetten kínlódtam, amikor olvastam. Csak azért olvastam el két könyvét, hogy mégis ismerjem valamennyire, ha már annyira isteníti magát. (És leszólja Bram Stokert, Mary Shelleyt, Stephensont. :mad: )

De ha valaki tud jó, kifejezetten sötét és nyomasztó hangulatú, irodalmi értékû könyvet, akkor ne habozzon szólni.


Ez pontosan mit jelent?

E.A. Poe A kút és az Inga novelláskötet

Tyrael

roderick

Quote from: Tyraelakkor lehet ezaz, amit olvastam
gondolkoztam is, hogy letezhet-e ugyanolyan cimen egy fantasy es egy horror konyv :)
mindenesetre ha ez az a regeny (egy szonyegbe van elrejtve egy egesz vilag), akkor mindenkinek ajanlom, legalabb olyan jo, mint mondjuk a gyuruk ura
szerintem

Tyrael

Jaja arról van szó... magyar kiadóknak ezer köszönet, hogy egy olyan címet, hogy Weaverworld (szöttestvilág?) lefordítanak Korbácsra és valami hülyén kinézö szörnyüséges szörnyet beraknak borítónak... pff.... legalább ez egy könyvben lett kiadva
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Djinn

Quote from: roderick... pff.... legalább ez egy könyvben lett kiadva
Az az egy van könyvben kiadva?  :confused:
Nekem még legalább a Kárhozat és a Pokolkeltõ itt van a polcon, de lehet más is megjelent már. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: TyraelE.A. Poe A kút és az Inga novelláskötet.
Azt olvastam, az jó!

(Poe még befér ide, de Clive Barker-t lécci a könyes topikban tárgyaljátok meg! :merci: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: DjinnAz az egy van könyvben kiadva?  :confused:
Nekem még legalább a Kárhozat és a Pokolkeltõ itt van a polcon, de lehet más is megjelent már. :)

Nem úgyértem hogy a dolog egy kötetben van kiadva... nem szedték 3 részre, pedig simán megtehették volna... mondjuk tökmindegy én úgyis kölcsönbe kaptam:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Djinn

Quote from: roderickNem úgyértem hogy a dolog egy kötetben van kiadva... nem szedték 3 részre, pedig simán megtehették volna... mondjuk tökmindegy én úgyis kölcsönbe kaptam:)
Ja, így már értem.  Az egész más :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Jó ez a Cthulhu hívása szerepjáték-könyv... még sosem próbáltam rendet tenni a Mítosz lényei és istenei közt. Igaz, vannak képek is, de Lovecraft is leírta sokuk külsejét, precízen és alaposan, de nekem az ilyen 2-3 oldalas, hosszúságadatokkal teletömött leírások valahogy nem állnak össze túl könnyen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#52
most jutott eszmbe a kedvenc utolsó mondatszerü szituációk egyike:

Mesélõ: ööö Chtulunak mennyi csápja is van?
Játékos: Ammenyit csak akarsz..
Mesélõ: Jó, akkor az ajtón túl annyi csápot látsz ammenyit csak akarsz :__devil:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Elvileg körönként d3 nyomozót próbálhat a csápjaival megölni, és mindig sikeres. :D De hát ki az a mesélõ, aki összeereszti a játékosait Cthulhuval?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizElvileg körönként d3 nyomozót próbálhat a csápjaival megölni, és mindig sikeres. :D De hát ki az a mesélõ, aki összeereszti a játékosait Cthulhuval?

*fügyürészik és félrenéz, mintha nem is arra gondolna, hogy ö egyböl ezt tenné... hülye játékosok, meg is érdemlik*
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Quote from: roderick*fügyürészik és félrenéz, mintha nem is arra gondolna, hogy ö egyböl ezt tenné... hülye játékosok, meg is érdemlik*
Ne rémisztgess! Most nyáron fogjuk kipróbálni! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

...a Cthulhu-val való találkozást? (... Tényleg megérdemli. :rolleyes: :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Lovecraft, Poe és Borges novellái által ihletett zene: Without Face
Most picit döglõdik a zenekar mert a nemzetközi siker küszöbén rendesen átvariálódott a tagság, de van két nagylemezük és nagyon jól elkapják a hangulatot. Az elsõ inkább még gótikus sok szintis metal, nõi és férfi énekkel, a második komplexebb, ha nagyon skatulyázni és lebutítani akarok akkor azt mondom: horrorisztikus Dream Theater. Antimetálosoknak is megér szerintem egy próbát. Akit érdekel dobjon egy PM-et.

Ramiz

Biztos, hogy Lovecrafthoz a pörgõs metál illik? Szerintem nem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizBiztos, hogy Lovecrafthoz a pörgõs metál illik? Szerintem nem...
Ízlések és pofonok. Meghallgattad egyébként? Nem olyan pörgõs az.