Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

roderick

Nemis azzal van a bajom, hogy mien nehéz adaptálni a müveit, mert az tény... sőt az egész regény->film dologra igaz könyvtől függetlenül. Csak azelőtt annyit olvastam, hogy "hát igen, nem találtak rendezőt az adaptációkhoz", de ezek után inkább az a véleményem, hogy filmhez annyira nem ért, ami szintén nem baj, hisz regényíró, nem forgatókönyvíró és fél karom és fele seggem odaadnám, hogy tizedolyan jó legyek mint ő.
Amúgy annyira nem rossz film az a Jhonny Mnemonic, mondjuk amikor én láttam még fiatalka voltam, akkor tetszettek az ilyenek, de egy olyan átlagosan megnézhető akciófilm... csakígy utólag megtudni hogy Gibson írta, kicsit olyan... kiábrándító volt, hisz közben a Neurománcot olvastam és épp nagyon lelkes voltam :)
edit:  :_off: adaptáció témába vág az Adaptáció film, ami igaz kicsit uncsi, de egész jól körbejárja ezt a témát (is)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fénymarék

Quote
Fénymarék: vannak olyan könyvek, aminek a belső értékei többszöri olvasásra jönnek elő, például Philip K. Dicket esélytelen elsőre megérteni. De szerintem (és ha úgy gondolod, tévedek, ám legyen, hagyj meg bűnös tudatlanságomban, kérlek) az Anita Blake nem ilyen. Viszont jól meglovagolja a vámpírdivatot meg az olcsó "szingli" ponyvaromantikát. Nem kell, hogy elolvassam, hogy tudjam, hogy az én értékrendem szerint vacak. Érted, ugye? :)
(Lehet, hogy a tiédben értékes. Ez így van. Máshogy állunk hozzá dolgokhoz.)
természetesen.értem...
más.az.életün...eből.adódóan
mások.vagyunk
más.azértékrendünk
másszemszögből.látjuk.a.dolgokat

sorolhatnám
alényeg.hogy.értem.mire.gondolsz
(ja.és.te.tudsz.értelmeseket.is.postolni...:D)
hmmm.ajánlj.egy.könyvet.amit.nagyon.szeretsz,úgyérzed.hogy.a.te.értékrendednek.megfelel
és.megszerezvén.kézbeveszem
(a.[spoiler]teljesmértékben[/spoiler]tisztán.látás.érdekében)
:)



Bruce

Nos tisztelt Fazék és Ramiz... vagyis Bender... vagy a fene tudja, szóval te. :D Voltam a boltban ahol biztosítottak hogy jövő héten meglesz mindegyik könyv. Ezzel csak egy a probléma: jövő hét hétfőjétől kezdve szeptember 15-ig (vagy amíg bele nem dilizek) a hét hét napján reggel 9-től este 9-ig dolgozok. Magyarul egy nap szabadságom nem lesz. De mindenesetre nagyon kevés. Tehát a könyvekért nem tudok bemenni...
Viszont találtam olyan helyet, ahonnan meg lehet rendelni. Mindkettőt használtam már, megbízhatóak. Eddig legalábbis :D

Silverland - Ezzel csak az a gáz, hogy amellett hogy drága, még drága is. (Szóval nem csak a könyvek, de a postaköltség is :eek: )
Alexandra Ezt ajánlom, mert bár lasssssssú, de legalább olcsó :D (Bár itt meg nem találtam Isteni Balhét...)

Ha valahogy mégis lenne akkora szerencsém, hogy eljutok a könyvesboltba (pölö első munkanap után azt mondják hogy kösz de ennyi elég volt :rolleyes: ) akkor még szólok :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2006-05-20, 11:04:34
Nos tisztelt Fazék és Ramiz... vagyis Bender... vagy a fene tudja, szóval te. :D Voltam a boltban ahol biztosítottak hogy jövő héten meglesz mindegyik könyv. Ezzel csak egy a probléma: jövő hét hétfőjétől kezdve szeptember 15-ig (vagy amíg bele nem dilizek) a hét hét napján reggel 9-től este 9-ig dolgozok. Magyarul egy nap szabadságom nem lesz. De mindenesetre nagyon kevés. Tehát a könyvekért nem tudok bemenni...
Viszont találtam olyan helyet, ahonnan meg lehet rendelni. Mindkettőt használtam már, megbízhatóak. Eddig legalábbis :D

Silverland - Ezzel csak az a gáz, hogy amellett hogy drága, még drága is. (Szóval nem csak a könyvek, de a postaköltség is :eek: )
Alexandra Ezt ajánlom, mert bár lasssssssú, de legalább olcsó :D (Bár itt meg nem találtam Isteni Balhét...)

Ha valahogy mégis lenne akkora szerencsém, hogy eljutok a könyvesboltba (pölö első munkanap után azt mondják hogy kösz de ennyi elég volt :rolleyes: ) akkor még szólok :)
Mi nem tudunk elmenni abba a boltba, ahova te nem tudsz elmenni? :) Vagy nem budapesti a bolt? Én szívesen elmegyek, ha tudom hova kell mennem és tudom hogy biztosan lesz könyv, amiért nem fölöslegesen caplattam oda :) Szóval PM-et kérnék szépen. :D

Raggie

Nna elolvastam az Amerikai Istenek-et. Nekem tetszett. Sajátos nyugodt és mégis izgalmas hangulatú sajátos stílusú jó kis Neil Gaiman könyv. A főhős kellemesen átérezhető helyzetekbe kerül, ami nekem nagyon fontos egy könyvnél. Sztorit nem mondok, mert poénlelövés, de nekem mindent összevetve simán 7/10.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Tudtátok, hogy William Gibson úgy néz ki, mint egy ötven éves Harry Potter?! :eek: :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2006-05-30, 01:59:55
Tudtátok, hogy William Gibson úgy néz ki, mint egy ötven éves Harry Potter?! :eek: :)
Nem tudom, hogy néz ki egy ötvenéves Harry Potter. Ezek szerint úgy, ahogy Gibson. Vele ugyanis már láttam TV interjút (a Blade Runner-t magasztalta), de semmi rendkívülire nem lettem figyelmes.
Amúgy meg  :_off: egyrészről, más részről viszont minden eszköz megengedett, hogy életben tartsunk egy ilyen fontos topikot  :smile:
Apropos Gibson: mégsem hagytam abba a Difference Engine-t, a 120-150. oldalak környékén elindult a történet  :szemuveges:

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-05-30, 21:56:33
Amúgy meg  :_off: egyrészről, más részről viszont minden eszköz megengedett, hogy életben tartsunk egy ilyen fontos topikot  :smile:
Erről van szó. :lazza:


Egyébként meg:



Quote from: Próféta on 2006-05-30, 21:56:33Apropos Gibson: mégsem hagytam abba a Difference Engine-t, a 120-150. oldalak környékén elindult a történet  :szemuveges:
Én meg most fogom elkezdeni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

A második könyv, amit Vian-tól olvastam(már tervbe van véve a többi is ;) ) és ez is nagyon tetszett(az első a Tajtékos Napok volt). Ha így két könyv után lehet ilyet mondanom, ez nekem nem volt annyira Vian-os mint a Tajtékos Napok, de máshogyan volt nagyon jó. Ez a művészi ponyva. Kellemes arányban van az erotika, az ivás, a brutalitás és a kocsival száguldozás, ugyanakkor mégis könnyed és virgonc a nyelvezete. Hozzá kell tennem, ahogyan azt a könyv hátoldaláról tudom, hogy a könyvet két hét alatt írta fogadásból és amerikában az egyik legnagyobb botránykönyvvé lett. (néger kérdés a II VH után nem sokkal)

Mindenkinek ajánlom, könnyed szórakoztató olvasmány.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Raggie on 2006-05-31, 23:22:02Mindenkinek ajánlom, könnyed szórakoztató olvasmány.
Hmm és ha majd nyáron szeretnék végre én is belekóstolni a zsenigyerek munkásságába, akkor mivel kezdjem, mit tudtok a legjobb ízelítőnek ajánlani? Venyigeszú és a plankton? (máshonnan ezt hallottam...)

Raggie

Quote from: Próféta on 2006-05-31, 23:37:27
Quote from: Raggie on 2006-05-31, 23:22:02Mindenkinek ajánlom, könnyed szórakoztató olvasmány.
Hmm és ha majd nyáron szeretnék végre én is belekóstolni a zsenigyerek munkásságába, akkor mivel kezdjem, mit tudtok a legjobb ízelítőnek ajánlani? Venyigeszú és a plankton? (máshonnan ezt hallottam...)
Nemtudom, mondom én nem vagyok nagy VIan-ismerő, de Ramiz-t kérdezd! Ő nagyon szereti is, meg sokat is olvasott tőle. Ő ajánlotta nekem kezdésnek a Tajtékos napokat és jó is volt. Tehát azt ajánlhatom én is! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A Tajtékos napok a legkönnyebben emészthető, de kevésbé humoros és szókimondó, mint a többi Vian-könyv, ez egy romantikus történet. Én nagyon szeretem. A Venyigeszú és a plankton nagyon vicces, az irodai életről olyan jól ír, hogy mindig elröhögöm magam. A bulikalauz részek pedig nagyon tanulságosak. :D
Ugyanígy gúnyolja a bürokratizmust a Pekingi ősz című könyvében, ez, szemben a Tajtékos napokkal, a be nem teljesült szerelemről szól, az egyik kedvencem. Haláli figurák vannak benne. :muhahah:
A Hullasztó kegyetlen, fekete humorral átitatott könyv, simán veri Vonnegut erőltetett, kiszámított fekete humorát. Filozofálgat is és elgondolkoztatja az olvasót. Nagyon jó könyv ez is.
Ezeket olvastam Viannak az "irodalmibb" könyvei közül, most jönnek a ponyvák (Raggie jól megérezte a különbséget: mindkettő Vian stílusa, de mégis teljesen más).

A Köpök a sírotokra! botránykönyv, emiatt híres. Kemény, brutális könyv, nincs benne főhős, csak főszereplő, senkinek sincs igazán igaza (erkölcsileg), mégis történnek a dolgok (ebben kicsit a gengszter- és jakuzafilmekre emlékeztet).
Az Öljünk meg minden rohadékot! igazi ponyva, könnyű olvasmány, izgalom, erotika és akció keveredik benne a kellő arányban. Tipikus ponyvajellemző az is, hogy kevés szót veszteget arra, ami konkrétan nem lényeges a történet vagy a szereplők szempontjából, tehát célszerű és egyszerű stílussal rendelkezik. A főszereplő egyébként egy kisportolt fiatalember, aki szűz és önmegtartóztató életet él, a nőket kizárja az életéből. (Ez persze a történet során megváltozik. :D ) Kis filozófia itt is van annak, aki észre akarja venni, nekem mindenesetre sokáig a fejemben járt egy-két dolog a könyvvel kapcsolatban.
Az És mindez a nők miatt is ponyva, nekem nem tetszett annyira, itt a főszereplő egy fickó, aki nőnek öltözik egy konkrét dolog miatt, és ez persze sok bonyodalmat szül.

Szerintem ne a ponyváival kezdd, hanem a fenti blokkból bármelyikkel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2006-06-01, 15:21:17
[...]
Ezeket olvastam Viannak az "irodalmibb" könyvei közül, most jönnek a ponyvák (Raggie jól megérezte a különbséget: mindkettő Vian stílusa, de mégis teljesen más).
[...]
Szerintem ne a ponyváival kezdd, hanem a fenti blokkból bármelyikkel.
:merci:

Ramiz

Frank Herbert: A Dűne

Valamikor már elolvastam, de alig emlékeztem belőle bármire is.
Nagyszerű könyv. A legnehezebb az igazi tudományos-fantasztikus könyvek (és a fantasy-k) írásával kapcsolatban szerintem az, hogy a kitalált, fantasztikus elemek tökéletesen passzolva megférjenek a kérhetetlenül logikus, "tudományosnak" ható elemekkel, hogy a "kiinduló helyzeteket" könnyű legyen elfogadni és utána semmi olyan ne történjen, ami ellentmond az "alapoknak". A legnagyobb, legjobb könyvek és filmek titka szerintem ez, és a Dűne a legjobb példa arra, hogy hogyan lehet ezt tökéletesen végrehajtani, következetlenségek és logikátlanságok nélkül. A Csillagok Háborúja és a Gyűrűk Ura legendái mellett van a helye (nekem az utóbbinál jobban tetszett).

Egyébként ami a legjobban megérintett és megindított a könyvből, a függelékben volt egy részlet.

[spoiler]A szükségszerű döntést már órákkal azelőtt tudták, hogy elhangzott. A sziecs tauja megmondja a tagjainak, hogy mit kell tenniük: még a legbrutálisabb szükségszerűség is köztudott. Egy tapasztalt harcost küldtek el egy megszentelt késsel, hogy megtegye, amit meg kellett tenni. Utánament két vízmester is, hogy kinyerjék a test vizét. Brutális szükségszerűség.
Nem valószínű, hogy Kynes egyáltalán észrevette, mit akar leendő kivégzője. Éppen előadást tartott egy csoportnak, amely biztos távolban maradt tőle. Föl-alá járkált beszéd közben, kis köröket írt le, szélesen gesztikulált. Szabadon folyó vízről beszélt. Arról beszélt, hogy a vizet csak úgy ki lehet merítei egy tóból! Portigulokról beszélt!
A kivégzője elébe állt.
- Eredj innét - mondta Kynes, és tovább beszélt a titkos szélcsapdákról. Félretolta a férfit, elment mellette. Szabadon volt a háta, szinte várta a szertartásos döfést.
Hogy mi ment végbe annak a férfinak a fejében, azt most már nem lehet tudni. Elhatoltak volna a tudatába Kynes szavai, elhitte volna őket? Ki tudja? Amit azonban tett, afelől nincs kétségünk. Uliet volt a neve: idősebb Liet. Uliet három lépést tett, és szántszándékkal beledőlt a tulajdon késébe. Öngyilkosság? Van, aki azt mondja, hogy Shai-hulud vezette a kezét.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

A magyar címe  "A gépezet". Esetleg valami jellegtelenebbet is kereshettek volna.
A könyv (nagy része) a XIX. század közepi Londonban játszódik; illetve annak egy alternatív változatában, ahol - a valóságostól eltérő politikai körülmények miatt - Babbage-nek sikerül befejeznie az Analytical Engine-t, hovatovább az egéz országban, egész Európában elterjednek a mechanikus, gőzmeghajtású számítógépezetek; valamint egyéb, a kor valós technikai feltételeit meg nem haladó, ám a ténylegesen előfordulónál jóval kifinomultabb és fejlettebb találmányok.
Felbukkannak ismert, ma már régiesen ható, ám akkor újszerű eszközök; olyanok is, amelyek sosem léteztek, ám létezhettek volna; kifordított, eltorzult történelmi szituációk, szokatlan szerepkörbe került ismert személyek (John Keats, Benjamin Disraeli, ...).
Két nagy cyberpunk szerző keze alól hogy kerülhetett ki egy ilyen mű? Úgy, hogy szinte minden tekintetben cyberpunk, csak éppen cyber nincs benne :) Elektronika, kibertér és drótok helyett gőznyomással hajtott kifinomult fogaskerekek, gumipányvák és Dr. Colgate csodapasztái szolgálnak egy ugyanolyan regény díszletéül, és bár kétségtelen, hogy ezek a találmányok kevésbé alakítják át a világot, de az akkori ember szemével nézve éppen annyira félelmetes, ahogy a technika a technokrata elit kezében eluralja a világot és leigázza az embereket. Egyébként nagy erőssége a könyvnek, hogy a fontosabb szereplők könnyen átérezhető személyiséggel rendelkeznek; én is ugyanúgy, ugyanattól rettegek, mint ők, nekem is gondolkodnom kell a társadalompolitikai kérdéseken, szinte belülről érzem őket. A kisebb szereplők pedig egyszerre karakteresek és a korhangulatot idézőek.
Talán a remek díszletre fordított nagy figyelem eredménye, hogy a történet nem sikerült annyira jól. Eleve három, első ránézésre független történetből tevődik össze a regény, és nem esik jól menet közben főszereplőt váltani. A történelmi utalások, hivatkozások egy jó részét nem ismertem annyira, hogy érdekeljen. Az első 100 oldal valahogy annyira súlytalan, hogy komolyan foglalkoztam a könyv letevésének gondolatával. A második és a harmadik blokk, de különösen a Mallory-s, szerencsére izgalmasabb, elgondolkodtatóbb, és persze az összefüggések feltárásakor az első is egészen más megvilágításba kerül.
Nagyon haragszom azonban az utolsó poén miatt. Azt tényleg nem kellett volna. Ha én írnék scifit, annak lenne ilyen béna fordulat a végén.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-06-02, 18:26:19
Eleve három, első ránézésre független történetből tevődik össze a regény, és nem esik jól menet közben főszereplőt váltani.
Ez Gibson mániája, ezt csinálja a Count Zero-ban és a Mona Lisa Overdrive-ban is. Engem is zavart, de aztán megszoktam. :)

Quote from: Próféta on 2006-06-02, 18:26:19
Nagyon haragszom azonban az utolsó poén miatt. Azt tényleg nem kellett volna. Ha én írnék scifit, annak lenne ilyen béna fordulat a végén.
Ha te is beleírnál a sci-fi könyvedbe egy olyan béna fordulatot, akkor miért haragszol, amiért ők is beleírtak egyet? :__devil:

BTW megjött postán az Isteni balhé és a Pokoli balhé. Tökéletesen épek és gusztusosak. Köszönet Bruce-nak! :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Próféta on 2006-06-02, 18:26:19
Két nagy cyberpunk szerző keze alól hogy kerülhetett ki egy ilyen mű? Úgy, hogy szinte minden tekintetben cyberpunk, csak éppen cyber nincs benne :) Elektronika, kibertér és drótok helyett gőznyomással hajtott kifinomult fogaskerekek, gumipányvák és Dr. Colgate csodapasztái szolgálnak egy ugyanolyan regény díszletéül, és bár kétségtelen, hogy ezek a találmányok kevésbé alakítják át a világot, de az akkori ember szemével nézve éppen annyira félelmetes, ahogy a technika a technokrata elit kezében eluralja a világot és leigázza az embereket.
Ez egy kiváló megfogalmazás a Steam-punk műfajra! ;)

Mostmár egészen biztosan elolvasom a könyvet! :) (mondjuk ezt eddig is tudtam :D ) Már csak a béna végső poén miatt is! (nemtm elképzelni, hogy Gibson elrontsa a végét, főleg egy rpoénnal... :3x3: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-06-03, 01:38:20
Most már egészen biztosan elolvasom a könyvet! :)
OK, de előbb én, ok? :) De aztán kölcsönadom persze. Addig is mit szólnál egy Goldenlane-hez? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Most elolvastam magyarul is. Azért sokkal többet megértettem :P , főleg a ködösebbnek tűnő részekről meg a finom Gibson-os utalásokból ;) . Szerintem ha nem is olyan jó, mint a Neurománc de nagyon megközelíti azt. Egy pár évvel utána levő világból mesél el három külön szeletkét, amiknek a csúcsa persze összeér és amiknek a széleiről kitekinthetünk azért az egész cyberpizzára ( egész :lol: lett a hasonlat :D ). Némileg az előző történetben végbement cselekmény hatására meginduló nagy változásokra is rávilágít, amik persze nem mind kellemesek és nem mindenki értékeli őket egyenlően. És megint megvillan Gibson hattalmas fantáziája és képzelőereje egy újabb hihetetlen és művészi életművész kitatlálásában (Marly Kruskova sztem naggyon egyedi és zseniális, kicsit a trendvadászra emlékeztetett engem a megérzéseivel).

Már nagyon kiváncsi vagyok a harmadik részre(Monalisa Overdrive), amit most kezdtem el éppen.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Az már teljesen elszállt, főleg a vége. Azért vannak benne marha jó ötletek, például a személyre szabott biochipes London-kalauz szellem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Count Zero:
[Spoiler]Speciel nekem a Marly-s szál annyira nem tetszett, olyan volt mint egy Eco regény darabka lett volna az Ecos leírások nélkül. Mondjuk lehet én vagyok már nagyon elrontva ilyen téren, de pl.nemigazán érezem át egy müalkotás zsenialitását csak attól, hogy leírják róla hogy "zseniális".
Viszont a voodoo-mátrix vallás dolog szerintem zseniális, meg azért jó volt az egész regény is, csak közvetlenül a Neurománc után olvasva kicsit azért lehangoló volt, hisz merőben más a stílusa... talán ha hagytam volna pihenni kicsit a dologt.[/Spoiler]
Mona Lisa Overdrive-ot nekem is be kéne még fejeznem, de egy kicsit most kényszerítve vagyok olyan "érdekfeszítö" könyvet elolvasására mint az Emberi Eröforrás Menedzsment :(
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

[spoiler]Nekem azért tetszett annyira, mert annyira más, anyira Gibson-os és újszerű megközelítése a művészetnek, hogy nagyon. Soha a büdös életbe nem tudtam volna kitalálni ilyesmit, hogy a jövőben egy robotba töltött MI-darabka, egy jellemtöredék, az űrhajóban kavargó hétköznapi dolgokból összeállít mindenféle kollázst dobozkákba. Nemtudom, de nekem valahogy olyan modern, olyan szokatlan(és talán ezért nem tetszett neked, mondjuk elsőre nekem sem :) ) és ettől lesz nagyon jó. Meg, hogy tulajdonképpen e köré is felépített egy nem egyszerű történetet, egy nyomozás szerű dolgot, művészeti galériákkal, multimilliárdos létfenntartó-kádban élő emberrel, hattalmas mögötte álló megfigyelőrendszerrel, egy patkány de karakteres ex-el meg minden... elsőre mondom nekem sem tetszett, de most már legalább annyira szeretem, mint a Turner-es szálat.(mondjuk néha tényleg idegesítő a csaj nyávogása, meg idegeskedése :P ) [/spoiler]

Most én is közbeiktatok egyébként egy "könnyedebb" és rövidebb Vian-t, mert meg lehet csömörleni azért a jó tömény Gibson papától! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Count Zeroban igazából az nem tetszett, hogy fájdalmasan kevés tudatmódosító szert használnak a Neurománchoz képest :)
Valahogy az egész sokkal konszolidáltabb már*, talán ezért is a Bobby-s szál tetszett még a leginkább, meg az különben is zseniálisan indul

*és a San Fransico trilógia állítólag még ennél is sokkal viszafogottabb... nomajd kiderül pár hónap mulva
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

:D Ez szvsz a karakterekből következik... ott is végülis javarészt Case tolta a cuccokat. A Bobby-s szál is ugyanolyan jó lenne, mint a másik kettő ha nem lenne benne Bobby :D , mivel iszonyatosan idegesített(szerintem direkt ilyennek írta meg Gibson, hogy bemutassa, hogy a Barrytown-i aljanép mekkora egy szarhalmaz). De a vudu-mátrix-os* dolgok :cool: .
______________
*: érdekesség képpen: olvastam a Neil Gaiman - Amerikai istenek-et, amiben mindenféle vallás isteneit és koboldjait, angyalait, démonait és más efféléit összehord az író(egyébként nagyon tetszett :jee: ) és abban akadtam egy afrikai törzs vudu-vallására, aminek egyik fő istene Danbala-Wedo(a sárkánykígyó) és felesége Aida Wedo. Ők embereket(papokat és papnőket) "lovagolnak" meg, mikoris az ő szájukkal beszélnek és az igéiket hirdetik. További Loá-k(mivel Loáknak hívják isteneiket) Ougoi Feray, a háború istene és Legba aki a ravaszság és az utak istene. ... ... ...
elég durva nem?! :3x3: :) (ua mint a Count Zero-ban a mátrix-vudu loák)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

roderick

Nyilván ugyanazok, hisz Gibson is valahonnan vette :)
Mondjuk legjobb tudásom szerint maga "A" voodoo az keveréke az ilyen afrikai hiteknek+kereszténységnek, ami akkor jött létre amikor át lettek cipelve szegények rabszolgaként és ott keveredett a mindenhonnan jött népek hitvilága
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-06-06, 20:00:25
Count Zeroban igazából az nem tetszett, hogy fájdalmasan kevés tudatmódosító szert használnak a Neurománchoz képest :)
Jah... :muhahah: Nekem elsőre sok is volt a Neurománcban a sok derma, de aztán másodszorra már jobban átéreztem a dolgot egy-két dolog kipróbálása után, no meg belátom, hogy a hangulathoz is kell. :)

Quote from: roderick on 2006-06-06, 20:00:25*és a San Fransico trilógia állítólag még ennél is sokkal viszafogottabb... no majd kiderül pár hónap múlva
Ammeg mi? Most írja? Vagy most jön majd ki nálunk?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Szerintem az Idoru trilógiára gondolt roderick. Vagy nem?! :3x3:

roderick: Ez az Amerikai istenek kicsit újabb könyv, mint a Neurománc könyvek, de egy forrásból dolgozhattak szsz. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"