Main Menu

Ergo Proxy

Started by Ramiz, 2006-02-12, 23:58:24

Previous topic - Next topic

Project_2501

#120
Végre elkészültek vele : Ergo Proxy 08 :lol:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

Ja.

Egy picit javult az animáció minősége az előző részhez képest, és a résznek ezt a gyenge oldalát ezúttal szerencsére ellensúlyozta az, hogy a történet végre halad valamerre. Érdekes dolgok derültek ki.

[spoiler]Most már biztos, hogy Vincent az (egyik) proxy, vagy legalábbis az ő jelenléte teremti meg vagy csalja elő valahonnan vagy nemtudom. [/spoiler]
De számos kérdés is felvetődik:
[spoiler]mit csinált a Vincent-proxy azzal a szárnyas másikkal - illetve a flashbackban az első proxyval? Mi a kapcsolat közte és a többi proxy között? mi Real/Lil/Re-l/R124C41+ szerepe a történetben? Ja, és ki az a doki, aki a rész végén megjelent?[/spoiler]
Failure is the default option

Project_2501

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-06, 21:58:16
Ja.

Egy picit javult az animáció minősége az előző részhez képest, és a résznek ezt a gyenge oldalát ezúttal szerencsére ellensúlyozta az, hogy a történet végre halad valamerre. Érdekes dolgok derültek ki.

[spoiler]Most már biztos, hogy Vincent az (egyik) proxy, vagy legalábbis az ő jelenléte teremti meg vagy csalja elő valahonnan vagy nemtudom. [/spoiler]
De számos kérdés is felvetődik:
[spoiler]mit csinált a Vincent-proxy azzal a szárnyas másikkal - illetve a flashbackban az első proxyval? Mi a kapcsolat közte és a többi proxy között? mi Real/Lil/Re-l/R124C41+ szerepe a történetben? Ja, és ki az a doki, aki a rész végén megjelent?[/spoiler]
spoiler #1 és a spoiler #2 utolsó kérdése -> A 9. részben mindkettő ki fog derülni ! :3x3:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

#123
Quote from: Project_2501 on 2006-05-07, 00:48:31
...
spoiler #1 és a spoiler #2 utolsó kérdése -> A 9. részben mindkettő ki fog derülni ! :3x3:
Amiben végre mindkettő kiderül : Ergo Proxy 09  :Kiraly:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 14:36:51
az egészet elcseszte az, hogy Real (vagy Lil vagy RE-L vagy éppen hogy van kedvük hívni) valami egészen elborzasztóan igénytelenül pocsék módon volt megrajzolva. Nem volt két jelenet, ahol ugyanúgy nézett ki a feje. És ne mondjátok, hogy "művészi szabadság" meg hogy a "bensőjében dúló bizonytalanságot és érzelmi viharokat jelképezi", mert ez kamu. Amit kiadtak a kezük közül, az egyszerűen igénytelen, elkapkodott, kritikán aluli.
Kihasználták, hogy most ugye nincs rajta a make-up, a smink, nincs megcsinálva a haja stb. és olyankor tényleg máshogy néz ki egy nő. De nem ennyire! És nem 5-féleképp!
Asszem ha nem tartaná bennem a lelket, hogy ti is nézitek, no meg nem akarok lecsúszni róla, ha mégis valami értelmes irányba megy majd a sztori, akkor abbahagynám. Nagyon igénytelen. Ezek a sötét, nyomasztónak szánt helyszínek is uncsik. A külvilág szintén nem tetszik: nem derült ki semmi, OK, de akkor nem fogom tudni beleélni magam ebbe a sötét, ködös, piszkos szürke világba. Mert úgy fogom érezni, hogy csak hangulat elérés miatt van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Én sajnálom ezt a sorozatot.

Úgy nézett ki, hogy ez lesz a legjobb sorozat ebben a szezonban, vagy talán ebben az évben - ehhez képest mostanra a bukás szélére került. Az animáció színvonala (bár az elején sem volt olyan, amit elvártam volna) katasztrofálissá vált, ez főleg a karikatúraszerű szereplőkőn látszik. A seiyuu-k munkájával sem vagyok megelégedve, főleg ebben a részben.
És a történet is csalódást okoz: klisészerű fordulatott vettek az események, és nem nagyon látom, hogyan lehetne jóvá tenni a dolgokat.
Egyszóval: Speed Grapher-szindróma.
Failure is the default option

Ramiz

Ja... kár érte...
Nem tudom, hogy tovább nézzem-e vagy inkább elkezdjem helyette a Gankutsuou-t vagy a SexxxHOLIC-ot vagy valami ás tuti jót... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Venom

Nekem még mindig bejön. Akinek meg nem tetszik, végül is nem kötelező nézni. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Project_2501

Azzal én is egyetértek, hogy az első néhány másodperces intró alapján mást vártam a sorozattól. Hi-tech környezet, szimpatikus főhősnő és akciódús jelenetek. Ezzel szemben [spoiler]kaptunk egy pipogya "farkasember" - t aki a nagy büdös semmi közepén utazgat :ejj: [/spoiler] Szerintem az alapkoncepcióból is rengeteg mindent ki lehetett volna hozni és egyenlőre bízom benne, hogy ki is fognak hozni, különben az év sorozata helyett sajnos az év buktája lesz az Ergo Proxy :frown:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

RE@L

Megnéztem énis az utolsó két részt, (8-9) Vélemény:
Háááááááááááááááááááááátttttt.................
Nemtudok mit mondani :( igaz olvastam előtte a hozzászólásaitokat de ennyire nem számítottam roszra, mind1 2-3 részt én még adok neki vagy végignézem hisz Trinity Blood-ot is végignéztem pedig....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Project_2501

#130
Sajnos a legjobb hírrel nem tudok szolgálni ( még mindíg nincs újabb sub-olt rész a láthatáron :bruhuhu: vagy méginkább  :grrr: és :Eztneked: )
viszont elérhetővé váltak a sorozat filmzenéi :

Ergo Proxy - OST opus 01  :whoah:

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

Az Anime-Jiyuu kegyeskedett kiadni a 10. részt. Türelmetlenek tölthetik, kevésbé türelmetlenek megvárhatják a Shinsen-féle HDTV encode-t.
Failure is the default option

Project_2501

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-03, 22:01:32
Az Anime-Jiyuu kegyeskedett kiadni a 10. részt. Türelmetlenek tölthetik, kevésbé türelmetlenek megvárhatják a Shinsen-féle HDTV encode-t.

Ergo Proxy ep. 10  :angyali:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

A 10. rész tartalmából:

"Hot, manly love between the director and the boyish doctor Daedalus. Too bad: the doc's into something more Real.
Our herione with the horrible makeup lives again, exploring an empty robot city while political intrigue entangles the dome of Romdeau. More proxy action in the next episode!"

Mi lesz itt még >_<
A sztori egyelőre még fenntartja az érdeklődést, kár, hogy az animáció színvonala a középszerű és a pocsék között mozog.
Failure is the default option

Ramiz

Szabad szerelem... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Alig érzek késztetést a rész megnézésére, de megfogom :( De ha már a subber csapatoknak is a kezdeti lelkesedésük lelankadt... az már vetít valamicskét egy kicsit mégjobban :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Project_2501

A Shinsen-Subs átvette a vezetést :D

Ergo Proxy - 11

:jee:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

roderick

Igazából nem is lenne olyan szar ez a sorozat, ha nem érezném minden résznél hogy egy teljesen más sorozatot nézek... detényleg
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

11 rész: OMG DEEP :/
Mátrix Reloaded feeling ezerrel.
Failure is the default option

Bucser

oO

Olvasgatom a hozzászólásokat és le vagyok döbbenve.. ez a rengeteg fanyalgó.... Kíváncsi vagyok olvastátok e a háttérinfókat amikből merítenek a szerzők egyáltalán (elég hosszú 3-4 oldalas magyarázat tartozik minden részhez a 11-es végén pedig a Shinsen Sub vette a fáradtságot és odavágta az ending elé a magarázatot). Számomra ez az év sorozata eddig. A Sok GiTs Sac hívő számára biztos hiányzik az akció vagy a gyönyörű megrajzolás  engem valahogy olyan mértékben nem tud érdekelni mivel a történet magával ragadó és lebilincselő...Az egész 11-es részben lévő

[spoiler]
könyvtár dolog az emlékekkel és jövővel aki a mátrixhoz hasonlította baromira nm tudja miről beszél hisz itt nem a világ  hamis körülöttedh name te vagy hamis a világban szituáció áll ellő és az a rész mikor Proxy közli Vincenttel, hogy a ""Gondolkodom tehát vagyok" nem érványes ránk mivel köztünk a "Gondolkodok tehát vagy" kapcsolat létezik" szerintem kellően ütős dolog... a rengeteg irodalmi utalás (ugye sokszor utalnak az Alíz csodaországbanra (kleresik a nyulat a pocsolyában)  vagy épp más világirdoalmi művekre és pszichológusokra és írokra ('A nyelvek eredete' Rousseau-tól vagy egy parkinson kórról szoló tanulmány anyaga) ez mind olyan dolog ami gondolkodást ígényel...
[/spoiler]

Szóval nekem a fent emléített okok miatt 10/10-es eddig mert végre használnom kell a sorozat megértéséhez az agyamat és nem rágnak mindent a számba...
Anime filmek(OVA-k is) Top5: GitS, Cowboy Bebop Movie, Grave of The fireflies, Macross Plus, Saber Marionette J Again,

Anime Sorozatok Top5: Berserk,Cowboy Bebop, Gundam Seed, GunGrave, Trigun :jee:

kikuchiyo

Akkor a sok gondolkodás közben az írásjelek használat is megtanulhatnád... :rolleyes:
Failure is the default option

Bucser

Látom sikerült megfognod a mondanivalóm lényegét. Gratulálok :cool:
Anime filmek(OVA-k is) Top5: GitS, Cowboy Bebop Movie, Grave of The fireflies, Macross Plus, Saber Marionette J Again,

Anime Sorozatok Top5: Berserk,Cowboy Bebop, Gundam Seed, GunGrave, Trigun :jee:

roderick

#142
Nekem nem azzal volt bajom, hogy mondjuk felszinesen müvelt, mint a mátrix... nekem szimplán csak a rendezéssel van bajom. Szerintem is a mostani animékhez képest azért magasabb szinten mozog a történet... a rajzolás az engem sose zavart, hisz igaz a karakter bizonyos helyeken idétlenül vannak megoldva, de ez még mindig jobb, mintha kifogynának a pénzből és NGE vagy Wolf's Rainhez hasonló megmozdulásokkal próbálnák megmenteni a helyzetet (persze-persze elsimerem hogy trehányság). Nekem szimplán az a bajom, hogy ha megnézek egy részt, várok 1-2 hetet amíg kijön a következő, elkezdem nézni és páni-félelem tör rám, hogy biztos kihagytam egy részt, mert teljesen más a hangulata. Lehet direkt ez volt a szándékuk az alkotóknak és akkor tökre sikerült, de szerintem sorozatként sokat veszt a koherenciájából az egész.

Én spceiel el tudtam vonatkoztatni arról, hogy egy izgi cyberpunk történetet várjak a dologtól (2. részntől fogva egyre nyilvánvalóbb volt, hogy ezt hiába várom) , és szvsz. jópár remek jelenet van a sorozatban... de valahogy egymástol izoláltan, így a fejecskémben nem alakul ki egy olyan kép mint mondjuk a Texhnolye-ról.

Majd a végén meglátjuk mi lesz az egészből, de ha valahogy nem fogják összefüzni a végén a dolgot, akkor én több leszek mint csalódott.

(Igazából, hameg én klasszikus folozófiát akarok, akkor leveszek a könyvtár polcáról egy filozófiakönyvet, animét meg azért nézzek, hogy evanscence-énekes-koppintás néni CG-renderelelt puskával lövöldözzön meg ilyenek, lehet sekélyes vagyok, de ez van :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Bucser

A "biztos kihagytam valamit" érzés már bennem is feltört:D a 9-10-es rész között:) elég sok a Gap a  részek között így nem mindig lehet összetenni mi miből következik:) de kíváncsi vagyok nagyon mit hoznak ki ezekből az össze-vissza ugrálásokból mert ebben az emlékezős részben is olyan dolgokra világítottak rá, amik az előző részekben fel sem tűntek pedig benne voltak. ÉS nem tömény filozófiára vágyom én sem:) de jó hogy kell gondolkodni:D

edit: vesszőhibák javítása kikuchiyo topictárs tiszteletére:D (=de azért nem mind:D)
Anime filmek(OVA-k is) Top5: GitS, Cowboy Bebop Movie, Grave of The fireflies, Macross Plus, Saber Marionette J Again,

Anime Sorozatok Top5: Berserk,Cowboy Bebop, Gundam Seed, GunGrave, Trigun :jee:

kikuchiyo

Továbbra is fenntartom, hogy ez az anime nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
De egyetértek roderickkel abban, hogy nem tesz jót a sorozat élvezetének a részek közötti szünet.
Vsz., ha az elejétől egymás után újranézzük, jobban összeáll majd - de nem lehet letagadni, hogy egyenetlen minden tekintetben: a hangulat, a történet részletei, az animáció színvonala... mind hullámzó.
Temetni korai még, akár valami nagyszerű is lehet még belőle - de nálam próbaidőn van.

Szerk: tudok hatni az emberekre. De jó ^^
Failure is the default option

kikuchiyo

Kimentjük a süllyedő topikot a vízből: 12. rész (LQ)
Én megvárom a HDTV-t.
Failure is the default option

Project_2501

Ep. 12:
[spoiler]Az előző, filozófikus magasságokba repítő részhez képest ez egy üdítően egyértelmű mozgalmas epizód volt :szemuveges: Féltem, hogy a befejezés előtt már nem fog kiderülni, hogy Vincent igazat mondott, és valóban Ő a(z egyik) Proxy, de hála az óriásnak "kibújt a szög a zsákból" :appl: Furcsa a párhuzam az óriás Proxy és a női autorave-e (aki még szerintem bele fog kavarni a történetbe) és Vincent és Pino kapcsolata között :eek: Real kisasszonynak per pillanat egy nagy :fuk-u: amiért képes volt megcsókolni Vincent-et csak azért, hogy időt nyerjen a fegyvere visszeszerzéséig, szóval képes gátlástalanul manipulálni bárkit a saját céljai érdekében :ejj: A történet végén viszont kerek-perec megmondta, hogy, ha úgy hozza a sors, akkor "Bumm a fejbe, halott vagy Proksi..." ami pedig már megint :cool: jellemvonás.
Kiváncsian várom, hogyan folytatódik ez a cyber-roadmovie :angyali:[/spoiler]
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

Az Anime-Jiyuu visszaelőzőtt :

Ergo Proxy ep 13
Low quality avi  :lol:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

A "vérre menő" subber küzdelemben ismét a Shinsen-Subs ragadta magához a vezetést  :Kiraly:

Ergo Proxy ep 14
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

Nézi még valaki?

Érdekes rész volt a 14., javulóban a színvonal, és talán-talán dereng valami cél is, ami felé tart a sorozat... de csak halványan.
Ha minden rész technikailag így meg lett volna csinálva, ennyi szellemi rágcsálnivalót tartalmazott volna, és tetejébe valami egységes szerkezete is lett volna az egésznek, koherens jellemábrázolással és -fejlődéssel, akkor az év sorozata lehetett volna.
Failure is the default option