Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Lazzaret

#750
Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Hú nem is tudom hogyan lehetne ezt az animet összegezni. A lényeg hogy nagyon tetszet. Végig érdekes volt ahogy kiderült mindenkinek a múltja. És ez a szerelmi szál sem volt az utólsó. Kár hogy a végén meghalt *****. Ez is ott van nálam a toppon  :cool:


edit: Gomen nem akartam spoilerkedni.

edit: No prob, látszik, hogy csak elragadott a sorozat. 


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Quote from: Raggie on 2006-06-11, 21:36:42
Lazzaret: Nna végre valaki akinek tetszik a SC! :D Az a világ második legjobb anime-sorozata! ;)

És én még azt hittem egyedül vagyok ezzel a véleménnyel.  :tezsvir:
Akkor gondolom az elsőben is megegyezik a véleményünk.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

#752
Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 22:59:30
Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Hú nem is tudom hogyan lehetne ezt az animet összegezni. A lényeg hogy nagyon tetszet. Végig érdekes volt ahogy kiderült mindenkinek a múltja. És ez a szerelmi szál sem volt az utólsó. Kár hogy a végén meghalt xxx. Ez is ott van nálam a toppon  :cool:
Ez nem spoiler??! :ejj:

edit: már nem. Kösz, hogy szóltál.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Megnéztem a Demonbane első 2 részét és elég langyos a sorozat. A grafika 10 évvel ezelőtt még jó lett volna, ma már inkább átlag alattinak mondható. Történet elég kitekert, de viszonylag egyedi lenne, ha nem a fanservice lenne az előtérben... Humor van benne bőven (jó humor is, de volt idáig több elég gyenge is), akció is volt, remélhetőleg komolyabb is lesz, meg mint említettem fanservice ezerrel. Agymosásnak jó lesz a sorozat kikapcsolódás gyanánt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lazzaret

Quote from: Kvikveg on 2006-06-11, 23:30:14
Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 22:59:30
Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Hú nem is tudom hogyan lehetne ezt az animet összegezni. A lényeg hogy nagyon tetszet. Végig érdekes volt ahogy kiderült mindenkinek a múltja. És ez a szerelmi szál sem volt az utólsó. Kár hogy a végén meghalt xxx. Ez is ott van nálam a toppon  :cool:
Ez nem spoiler??! :ejj:

Gomen nem akartam spoilerkedni :oops:


www.arkangyalok.uw.hu

roderick

Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 22:59:30
Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Hú nem is tudom hogyan lehetne ezt az animet összegezni. A lényeg hogy nagyon tetszet. Végig érdekes volt ahogy kiderült mindenkinek a múltja. És ez a szerelmi szál sem volt az utólsó. Kár hogy a végén meghalt *****. Ez is ott van nálam a toppon  :cool:
Jah, kár hogy az eredeti játék univerzumának nagy része kimaradt az animéből :(
Fate/Stay Night-ot is ugyanezen cég egy másik játékából csinálják, mondjuk én olyan 4 rész után abbahagytam, mert... nemtom... nem tetszett, de ha még nemláttad lehet érdemes megpróbálkoznod vele :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zsiga

Quote from: roderick on 2006-06-12, 00:56:48
Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 22:59:30
Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Hú nem is tudom hogyan lehetne ezt az animet összegezni. A lényeg hogy nagyon tetszet. Végig érdekes volt ahogy kiderült mindenkinek a múltja. És ez a szerelmi szál sem volt az utólsó. Kár hogy a végén meghalt *****. Ez is ott van nálam a toppon  :cool:
Jah, kár hogy az eredeti játék univerzumának nagy része kimaradt az animéből :(
Fate/Stay Night-ot is ugyanezen cég egy másik játékából csinálják, mondjuk én olyan 4 rész után abbahagytam, mert... nemtom... nem tetszett, de ha még nemláttad lehet érdemes megpróbálkoznod vele :)
Látta... ;)

Rounin

#757
w00t... a zene gyönyörű, a sztori sem rossz, Sougin Tou pedig tök aranyos, amikor nem akar gonoszul vagy mérgesen nézni.

Szóval egy újabb mese "babákkal" (szóval folytatása a Rozen Maiden-nek) még szebb zenei aláfestéssel. Nekem tetszett, egyszerűen aranyos és kellemes időtöltés. Volt.
Aki szereti a meséket, annak kihagyhatatlan.. is lehetne. De úgysem nézi meg mindenki. :(

(^^)

RE@L

Azumanga Daioh

Huh, végére értem. Nem folyamatosan néztem, mondjuk nem is sajnálom. Szerintem mindenki ismeri, ha netán nem akkor úgyis megfogja ismerni valamikor az életében. Azumangával biztos hogy konfrontálódni fog az aki  az anime-k iránt érdeklődik. Srácok egyáltalán nincsenek a sorozatba, illetve nagyon jelentéktelenek. De nem is hiányoznak belőle. Nehéz róla írni mert sokad ad az embernek, pozitív boldog dolgokat. Televan csupa megkedvelhető karakterrel, sokmindenki találhat benne számára kedves karaktert. Sajnos nemtudok róla sokat írni, de nem is szeretnék mert ezt tessék mindenkinek 1x megnézni vagy legalábbis bele-belenézni 1-2 részbe!!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Korábban már emlegettem párszor, tegnap végre sikerült eljutni az utolsó, 110. részig, így eljött az idő, hogy egy kicsit bővebben írjak erről a méltatlanul mellőzött, nagyszabású alkotásról.

Műfaját tekintve űroperának lehetne nevezni, ha nem tapadnának ehhez a meghatározáshoz negatív konnotációk. Talán pontosabban leírja a sorozat természetét az, ha az Alapítvány és a Háború és Béke valamiféle közös nevezőjének tekintjük. A 110 rész alatt a távoli jövő egy eseménydús szakaszába nyerhetünk bepillantást: a Galaktikus Birodalom és a Szabad Bolygók Szövetségének háborúját, illetve annak végső szakaszát meséli el a történet, főként a kiemelkedő személyiségek cselekedeteire, döntéseire és azok következményeire kocentrálva, de ezen kívül a teljesség igényével próbálja bemutatni a jövő világát a galaktikus társadalmat irányító hosszútávú gazdasági és szociológiai folyamatoktól kezdve az egyes emberek életének sorsfordulóiig.

A 110 rész soknak tűnik, de itt nem holmi Dragon Ball Z-szerűen végtelenségig nyúló küzdelmekre kell gondolni. Az események több szálon zajlanak, és minden részben történik valami fontos. És még ha egy-egy rész nem is a történet fősodrához tartozik is, akkor is valamelyik fontos szereplő jellemének vagy háttértörténetének megvilágításával vagy például a galaxis történelmének összefoglalásával mindenképpen előreviszi a történetet. A legizgalmasabbak persze azok a részek, amikor minden figyelem egy-egy döntő csatára irányul, ilyenkor végignézhetjük, amint űrhajók ezrei támadnak egymásra gondosan kimódolt taktikai formáció szerint - általában az a fél győz, amelyiket tehetségesebb parancsnok irányít.
De a bolygórendszerek sorsát a csatákon kívül a politikai intrika és a személyes ellentétek is befolyásolják. Feltűnő, hogy milyen realisztikusan rajzolja meg a sorozat a galaxis világát: nincsenek egysíkú karakterek, fekete-fehér konfliktusok, leegyszerűsített dilemmák, ezt a világot igazi emberek népesítik be, akiket saját erősségeik visznek előre, és saját jellemhibáikba buknak bele. Az ábrázolt társadalom sem idealizált: a dekadens nemesek által uralt Galaktikus Birodalommal szemben a demokratikus Szabad Bolygók Szövetsége sem ideális, kisszerű, korrupt politikusok játszótere.
A Legend of Galactic Heroes egyik legnagyobb erőssége a nagyívű, hihetetlenül komplex, epikus történet - őszintén szólva nem csak az anime keretein belül, de az egyetemes film- és irodalomtörténetben sem találkoztam sok hasonlóval.

A forgatókönyv persze mit sem ér, ha nincsenek megfelelő szereplők, akik előrevinnék a történetet. A LoGH ezen a téren is kiemelkedik. Még a hosszúságához képest is rendkívül sok szereplőt mozgat: a fontosabb, jelentős szereppel bíró karakterek száma 100 felett van (nem túlzás), a mellékszereplők pedig ezernél is többen vannak. Ennek ellenére egyikük sem holmi egydimenziós, klisészerű figura, még a nem visszatérő alakokat (egyes vadászpilóták, vagy mondjuk egy elmaradott bolygó elöljárója) is néhány határozott vonással hihető, emberi figurává formálja a sorozat, a legfőbb szereplők pedig szinte családtagjaivá válnak a nézőnek, annyira mélyen és sokoldalúan megismerhetjük őket.
Természetesen a két főszereplő (a Birodalom részéről Reinhard von Lohengramm admirális->herceg->császár, a SzBSz oldaláról pedig Yang Wen-li admirális) kapja a legtöbb figyelmet, de mindkét oldalról többtucat fontos karakter alakítja az eseményeket.
Mivel a Birodalom nagyjából a 19. századi Porosz Birodalomról van mintázva, a birodalmi szereplők lehetetlenül hosszú németes hangzású neveket viselnek (pl. Willibald Joachim von Merkatz :)), de ezt viszonylag hamar meg lehet szokni.

Az animáció terén a sorozat kétségkívül a klasszikus stílust képviseli, nyoma sincs a mai csillogó-villogó egyenarcoknak, és minden kézzel készült - utóbbi különben a korából is következik, az első sorozat ui. 1988-89-es. Mind a zárt térben játszódó jelenetek, mind az űrcsaták igényesen, részletesen vannak megrajzolva, ritka az újrahasznosított jelenet. Látszik, hogy rengeteg munkát fektettek a sorozatba. Külön ki kell emelni, hogy minden szereplőnek jellegzetes, realisztikus, jól elkülönülő arca van - ez segít, ha az eleje felé még gondban vagyunk a neveikkel. ^^

A következő pont, amire ki kell térni, az a háttérzene. Animében ritkán alkalmaznak klasszikus zenét, itt azonban - az opening és ending kivételével - kizárólag jól megválasztott klasszikus darabok szólnak a jelenetek közben. Ez a megoldás is egyfajta epikus jelleget kölcsönöz a sorozatnak. A seiyuu-k jól végzik a dolgukat, és a nagy szereplőgárdának közönhetően szinte mindenki felvonul, aki a nyolcvanas-kilencvenes években anime-szinkronizálással foglalkozott Japánban. A kínai szinkront viszont nem ajánlom, legfeljebb csak nyelvtanulóknak.


A fenti általánosságokon túl érdemes közelebbről is megvizsgálni a sorozat világképét, ill. azt hogy milyen hatások alakították ki ezt a világot, amit oly részletesen megismerhetünk.
Az eddig elmondottakból is nyilvánvaló, hogy a sorozat világát alkotó elemek között kevés eredeti található, a legtöbb valami korábbi mintát követ - ez különben jellemző mind a japán science-fictionra, mind a manga és anime világára. Ebben az esetben is így van, jónéhány nyugati sci-fit felsorolhatnánk, ahol a LoGH világának alapelemei megtalálhatóak, a Galaktikus Birodalom németes jellege pedig további érdekes ízeket visz be az elegybe. Kétségtelenül van valami bája annak a naiv gátlástalanságnak, amivel a sorozat a modern tudományos-fantasztikus világkép ill. a klasszikus európai kultúra elemeit átemeli saját magába - a meglepő dolog az, hogy az eredményen egyáltalán nem érződik, hogy puszta derivátum lenne, egy koherens, határozottan megrajzolt világot látunk, amely önmagában is megáll a lábán. Sőt, a sorozatnak a - nem elhanyagolható - önértékén felül további jelentősége is van: afféle "állatorvosi lóként" tanulmányozható rajta sokféle jellegzetessége annak a jelenségnek, amit összefoglalóan az "epikus science-fiction standard paradigmája" néven emlegethetünk.

Ennek egyik központi eleme az az Asimovtól származó gondolat, hogy "Az emberek jelleme ugyanolyan marad, bárhol és bármikor éljenek is." Ez azt jelenti, hogy ebben a távoli jövőben olyan emberek szaladgálnak, akiknek az érzelmeivel, céljaival vagy tetteivel egy mai ember is együttérezhet, megértheti azokat - ez egyben arra is lehetőséget ad, hogy a jövő társadalmának ábrázolásakor a szerző a ma társadalmának egyes problámáira, illetve a földi történelem bizonyos tendenciáira is felhívja a figyelmet. Ez a törekvés a legtisztábban Asimov Alapítványában - a LoGH egyik nyilvánvaló előzményében - érhető tetten, de a sorozatban magában is megfigyelhető.

A következő, a nyugati sci-fiben igen gyaran feltűnő elem az, hogy a jövő galaktikus társadalmának legfontosabb, legerősebb része egy központosított birodalom, tipikusan császárság. Csak néhány példa: Csillagok háborúja, Dűne (amely egyéb okból is tekinthető a LoGH mintájának, hiszen abban is megtalálható egy másik toposz, a semmiből a teljhatalomig saját tehetségéből eljutó fiatalember képe - ilyen értelemben a LoGH Reinhard von Lohengramm fejlődésregényének is felfogható), vagy akár a Warhammer 40k. Ezzel az elnyomást, reakciós erővel szemben tipikusan egy idealizált, demokratikus eszményeket képviselő lázadó csoport áll szemben, és bár kezdetben számbeli hátrányban szoktak lenni, végül csodálatos módon diadalmaskodnak. A LoGH-ban is megvan a Birodalom ellenfele, a Szabad Bolygók Szövetsége "személyében", azonban itt szó sincs idealizálásról, hiszen, mint említettem, a Szövetséget is realisztikus módon, korrupciótól és kicsinyességtől át- meg átszőve ábrázolják.

Igen sok sci-finek sarkalatos pontja továbbá a fénysebességnél gyorsabb űrutazás képessége, ami alapvető feltétele annak, hogy egyáltalán bármiféle csillagközi társadalom kialakulhasson. Bár tudjuk, hogy a mi világunkban ez alapvetően lehetetlen, így sajnos az ábrázolt galaktikus birodalmak sem jöhetnek létre a valóságban, de a LoGH világában ezt a sci-fi toposzt a világkép szerves elemeként lehet elfogadni.
Szintén nagyon érdekes - és egyedülállóan részletes kidolgozású - az űrbeli hadviselés részleteinek kidolgozása, mind stratégiai, mind pedig taktikai szinten.
Lehet, hogy mai józan eszünkkel nem tartjuk valószínűnek, hogy a jövő űrcsatái is úgy fognak lezajlani, mint a mondjuk a tengeri ütközetek háromszáz éve, vagy a nagy ókori csaták, hogy a szabályos arcvonalat felvett csapatok (ez esetben a felsorakozott űrhajók ezrei) egymásnak rontanak, és a számbeli fölény, illetve az hadmozdulatok ügyesebb végrehajtásának képessége dönt, és az is furcsának tetszhet, hogy a vezérlő stratéga képernyőjén a hadtestek puszta geometriai alakzatokként jelennek meg - de ebben a világban, így egységesen prezentálva mindez igenis hihetőnek és logikusnak tűnik, és elnézve a csatákat, meglehetősen izgalmasnak is. Némelyik csata egyébként a földi történelem egy-egy híres csatájáról lett modellezve, hadtörténészeknek való feladat a hasonlóságok kielemzése.


Összefoglalva az eddigieket, a Legend of Galactic Heroes / Ginga Eiyuu Densetsu / Yin2he2 Ying1xiong2 chuan2shuo1 :), ez a 110 részes OVA sorozat a maga kategóriájában (sci-fi? történelem? dráma? mindez egyszerre!) felülmúlhatatlan, a komoly, figyelmet igénylő animék kedvelőinek feltétlenül ajánlom. Semmi más nem kínál ilyen érdekfeszítő, összetett, epikus történetet és ennyi részletesen kimódolt jellemű, hősies vagy kisszerű, nagyformátumú vagy tragikus szereplőt. A varázslós-kislányos-átalakulós, hangos-robbanásos-verekedős, homoerotikus-átlagos-iskolásfiús-deaztán-világmegmentős stílusok kedvelői azonban inkább ne kezdjenek bele, mert ilyenek nincsenek benne.

A 75. részig elérhető a LaserDisc-rip kitűnő angol fordítással, utána azonban csak a HKDVD-rip van, rettenetes kínai-angol fordítással, sajnos éppenhogy csak élvezhető. Ez azonban nem lehet ok arra, hogy kihagyjátok ezt a tényleg nagyszerű sorozatot.

Értékelésem: 9,1/10
Failure is the default option

Rounin

#760
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 01:56:50
Korábban már emlegettem párszor, tegnap végre sikerült eljutni az utolsó, 110. részig, így eljött az idő, hogy egy kicsit bővebben írjak erről a méltatlanul mellőzött, nagyszabású alkotásról.

Műfaját tekintve űroperának lehetne nevezni, ha nem tapadnának ehhez a meghatározáshoz negatív konnotációk. Talán pontosabban leírja a sorozat természetét az, ha az Alapítvány és a Háború és Béke valamiféle közös nevezőjének tekintjük.[...]

És ezennel felkeltette az érdeklődésem. Tovább olvasva pedig már a helyet próbálom felszabadítani a letöltéshez. Több, mint ígéretesen hangzik.

"Fans wanted to know about Heroes products. There are computer games in Japan, but the producers are timing their release so they don't get ahead of the anime stories. A board game was started in Japan, then stopped, they said. Action figures never were made, but there are kits of Heroes spacecraft and mecha. And the group joked that, if a Heroes DVD set ever was released, it might cost as much as one of the series' space cruisers."

Hát ezt valahogy nem csodálom. 110 rész. Erre majd kiveszek egy hét szabit ^^"""""""""""

roderick

Hmmm.. mostmár biztos egyszer valamikor végignézem... annó első részét letöltöttem, de bevallom öszintén a régies rajzstílus elvette a kedvem, merténám csilivili CG-n nőttem fel :)
(Megám ezt a régies sci-fit se bírom hosszútávon, mert speciel pont azzal nem értek egyet, hogy az emebrek viselkedése ugyanaz marad a történelem folyamán... de ettől függetlenül feletébb szórakoztatónak találom Clarke meg Asimov dolgait, méghamégha nagyon érződik rajutuk az '50-'60-as évek légköre)
Demár csak azért is érdekel, hogy hogyan viselném el 100+ szereplö jelenlétét, amikoris arcmemóriámnál márcsak a névmemóriám rosszabb :D
(jameg tiszteletem a széép hosszú leírásért, aztse hittem hogy a fórummotor ekkora postot elvisel :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kisvirag

kikuchiyo, ez a post +t ér.
az én kiváncsiságom is felcsigáztad, de egyelőre örülök, ha 24részes sorozatokat végig tudok nézni.
és igazábol nem is látom, mikor lenne ennyi időm :)
de nem feledkezek meg róla.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Rounin: Van belőle DVD Boxset. Ha egyszer lesz fölös 240000 yenem, meg is fogom venni. -_-
Failure is the default option

Zsiga

#764
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 13:19:46
Rounin: Van belőle DVD Boxset. Ha egyszer lesz fölös 240000 yenem, meg is fogom venni. -_-
Fél millió Ft egy doboz DVD-ért?  :wtf:
És még csodálkoznak hogy warezolunk... :D

Quote from: Rounin on 2006-06-14, 01:59:33
És ezennel felkeltette az érdeklődésem. Tovább olvasva pedig már a helyet próbálom felszabadítani a letöltéshez.
Ha nem sikerül találni 26GB szabad helyet, esetleg kölcsönadhatom DVD-n. (Persze amint letöltöttem, csak tárhellyel vagyok jól eleresztve, sávszéllel nem annyira...)

kisvirag

hát, ha belegondolsz, hogy 110 részt DVD minőségben, extrákkal, körítéssel, etc mekkora pakkba lehet belezsúfolni, jó persze persze, még így is sok...
dehát biztos rare item XD
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2006-06-14, 16:35:04
hát, ha belegondolsz, hogy 110 részt DVD minőségben, extrákkal, körítéssel, etc mekkora pakkba lehet belezsúfolni, jó persze persze, még így is sok...
dehát biztos rare item XD
Kicsit számolgattam. Mondjuk 4 rész/lemez, az összesen 28 lemez. 2000$ / 28 lemez ~= 70$. Egy új, amcsi kiadású lemez átlagosan 30-40$, a komplett csomagok még olcsóbbak. Röviden összefoglalva, nagyon csúnyán félre van árazva ez a cucc...

Selmo

#767
Hát túl vagyok 12 órányi Chobits nézésen. Pár éve már láttam egyszer, de csak arra emlékeztem, hogy jó volt. Most normálisabbb minőségben és magyar felirattal is ugyanez a véleményem. Természetesen csupán a romantikusok, akik szeretik a jó végződést, azok fogják szeretni. Az alapötlet érdekes, a cselekmény bonyolítása teljesen meseszerű, hiszen főhősünk mindig pont belebotlik abba, amire szüksége van. Az eleje elég viccesre sikeredett, a bugyivásárlós résznél már a padlón fetrengtem a röhögéstől: "Hideki hentai!" :lul: A vége felé már komolyabb morális és társadalmi problémákat feszeget a sorozat, bár én mélyebbre is merültem volna ebben. A szereplők rendesen kevereik a történet szálát, szóval nem lehet azt mondani, hogy előre látható lenne. Már a végkifejletet nem nézve természetesen. :D Az tetszett még, hogy nem csak a főszereplők, de szinte az összes szereplő mutat némi fejlődést, változik a hozzáállása, életszerűek lettek. Nem mondom, hogy ez a 24 rész kevés, de azért én elnéztem volna még egy évadot belőle, mert a vége elég hirtelenre sikeredett.

EDIT: Izé elírtam, 12 órányi anime nézés, a Chobits csak 24×25 perc. :oops:

A tökéletesség unalmas.

Nevl

Nu ezt is befejeztem, az elején nem tetszett igazából, kicsit lassúnak éreztem, aztán belejöttek a készítők és végére egész jó lett. Csodálkoztam rajta, hogy nem vittek bele, valami komolyabb szerelmi szálat. Alapvetően jól átgondolták a dolgokat, van 1-2 eléggé kiszámítható csavar benne, de végülis végig fenn tudta tartani az ember érdeklődését, ami nem kis teljesítmény :) A rajzoláson azért érződik, hogy rég készült, de ettől függetlenül igényesnek érzem, a karaktereket jól kidolgozták, végig ott van a karakterfejlődés. Az egyetlen dolog ami picit zavart az az, hogy az akció jeleneteket olyan felemásra csinálták meg, sokszor nem egészen látni, hogy mi történik, ill a khobu-k mozgása picit furcsa lett. Ezt leszámítva elég jó anime, érdekes történettel és szép üzenettel.

Láttam, hogy van 3 OVA sorozat is, érdemes megnézni?!
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

via_mala

Full Metal Panic! The Second Raid

Az elején jól indult, de hamarosan vérgőzősbe váltott, ami éles stílusváltás az első sorozathoz képest. Nem, mintha a gyomrom felfordult volna, de eléggé mellbevágott a kínai ikercsajok érzelem nélküli gyilkolászása. A közepe felé sajnálatosan ez a sorozat is egy kissé leült főleg a sok unalmas technikai és politikai rizsa miatt, de az utolsó 4-5 rész újra felpörgött, és végre eljött az a pillanat, hogy még nekem is tetsző mecha harcokat láthattam.  :uzi:
A másik pozitívum, hogy egy kicsit jobban beleláthattunk a lelkébe a főhősöknek, bár még mindig keveset tudtunk meg Sagara-ról.
A harmadik pozitívum, hogy [spoiler]végre meghalt Gaulun. Az más kérdés, hogy a halála abszolut méltatlan volt Sousuke-hez.[/spoiler] Új, még végletesebb, még visszataszítóbb antagonista is megjelent, az őrült és perverz Gates képében, akiről úgyszintén semmi nem derült ki, és aki olyan mértékben gusztustalan féreg volt, hogy hozzá képest Gaulun egy gerincoszlop, viszont [spoiler]legalább stílusosan pusztult el, magához hű volt az utolsó szava[/spoiler].
Intro/outro: felejthető
Szerintem: 8/10, és ha így folytattja, akkor a The Third Raid már 9/10 lesz.  :szemuveges:
Most pedig levadászom az OVA-t. Remélem ez nem raw: [SRN]Full_Metal_Panic!_The_Second_Raid_OVA[7EED91A9][XViD].avi
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

RE@L

OVA sztem csalódás lesz nekedis. Más a szinkrongárda.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 01:56:50
Korábban már emlegettem párszor, tegnap végre sikerült eljutni az utolsó, 110. részig, így eljött az idő, hogy egy kicsit bővebben írjak erről a méltatlanul mellőzött, nagyszabású alkotásról.
Szép hosszú iromány, köszönjük. Ezek után már ne add alább, mert ennél rövidebb beszámolót csak maximum egy 4 részes OAV-ről fogadunk el tőled.
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 01:56:50A 75. részig elérhető a LaserDisc-rip kitűnő angol fordítással, utána azonban csak a HKDVD-rip van, rettenetes kínai-angol fordítással, sajnos éppenhogy csak élvezhető.
Ez viszont engem elriaszt, mert az őrületbe tudnak kergeti a minőségen aluli sub-ok.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Quote from: RE@L on 2006-06-14, 23:58:31
OVA sztem csalódás lesz nekedis. Más a szinkrongárda.
Értem. Lelkileg felkészültem. :) (Esetleg letekerem a hangot, és csak a feliratot olvasom, már ha nem raw!)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: RE@L on 2006-06-14, 23:58:31
OVA sztem csalódás lesz nekedis. Más a szinkrongárda.
:eek: :confused: nekem ez föl se tűnt :D

sztem abszolút nem csalódás az OVA, egy szokásos átvezető rész, semmi különös, de aranyos és poénos.

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 13:19:46
Rounin: Van belőle DVD Boxset. Ha egyszer lesz fölös 240000 yenem, meg is fogom venni. -_-

Ez esetben szólj, addig fejlesztem a besurranás és lopás skilljeim O_o
240000 yen???? Ez azért már durva. Akkor nagyon gyorsan veszek egy újabb vinyót (amint végre tudok is magamra költeni :rolleyes:).

Zsiga: kösz, de kösz nem =) Vagy az enyém lesz mindenestül, vagy ne is lássam! *vakfanatikus hozzááállás*

kisvirag

Nos, végére értem.
hogy is mondjam. valahogy számítottam arra, hogy ez lesz a vége, mégis természetesen elérzékenyültem tőle, viszont nekem az utolsó pár rész nem tetszett annyira.
a történet alapszála nagyon tetszett, de a "mellékszálak" gondolok itt a testvérekre, és a velük való kapcsolatokra, nekem már kicsit sok volt.
a végére is kicsit nagyobb harcot, vagy "bummot" vártam, meg hirtelenebb véget. így valahogy ellaposodott, vagy nem is tudom, bár tény, hogy igy tettek egy szivességet a papírzsebkendő gyártóknak.

talán a sok dicséret miatt, jobbra vártam. persze most is maradok annál, hogy a rajzolás nagyon szép, a zene fantasztikus, nekem a poénok is bejöttek, de voltak dolgok, amiket kihagytam volna, vagy rövidebben tárgyalok, mint ahogy történt.

teszem hozzá, még mindig nem tudom eldönteni, hogy ki a jóképűbb: Chrono (a true formja esélyesebb) vagy Remington. bár Defaux se volt rossz pasi :) Sőt, bár nem volt fiatal, de Steinerben is volt valami megmagyarázhatatlanul vonzó.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

RE@L

Quote from: Fazék on 2006-06-15, 02:20:57
Quote from: RE@L on 2006-06-14, 23:58:31
OVA sztem csalódás lesz nekedis. Más a szinkrongárda.
:eek: :confused: nekem ez föl se tűnt :D

sztem abszolút nem csalódás az OVA, egy szokásos átvezető rész, semmi különös, de aranyos és poénos.

Én kérek elnézést! Az én fülem nem a régi már :( De valahogy akkor se hozta az OVA az emlékeimbe ivódott "színvonalat"
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4449
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=6256

Tényleg ugyanaz a szinkrongárda de akkor nem értettem miért nem ismertem föl a hangjukat  :confused:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Quote from: kisvirag on 2006-06-15, 02:54:31
Nos, végére értem.
hogy is mondjam. valahogy számítottam arra, hogy ez lesz a vége, mégis természetesen elérzékenyültem tőle, viszont nekem az utolsó pár rész nem tetszett annyira.
a történet alapszála nagyon tetszett, de a "mellékszálak" gondolok itt a testvérekre, és a velük való kapcsolatokra, nekem már kicsit sok volt.
a végére is kicsit nagyobb harcot, vagy "bummot" vártam, meg hirtelenebb véget. így valahogy ellaposodott, vagy nem is tudom, bár tény, hogy igy tettek egy szivességet a papírzsebkendő gyártóknak.

talán a sok dicséret miatt, jobbra vártam. persze most is maradok annál, hogy a rajzolás nagyon szép, a zene fantasztikus, nekem a poénok is bejöttek, de voltak dolgok, amiket kihagytam volna, vagy rövidebben tárgyalok, mint ahogy történt.

teszem hozzá, még mindig nem tudom eldönteni, hogy ki a jóképűbb: Chrono (a true formja esélyesebb) vagy Remington. bár Defaux se volt rossz pasi :) Sőt, bár nem volt fiatal, de Steinerben is volt valami megmagyarázhatatlanul vonzó.


Nekem is a végével van gondom, olyan semmilyen lett, egyébként maga az alapötlet nagyon jó!! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Draconire

Szerintem is úgy jó  a CC vége ahogy van, de az igaz hogy szinte az utólsó pillanatig vártam valami "isteni beavatkozást".

kisvirag

én nem is mondtam, hogy nincs szép drámai vége, és ha azt vesszük, happy end (nemtudom miert gondolják azt, hogy csak akkor van happy end,ha mindenki életben marad a jó oldalon... szvsz akkor van happy end, ha a jók győzedelmeskednek).
én azt mondtam, hogy a végére már nagyon húzták, rövidebb is elég lett volna, meg a főharc is lehetett volna ütősebb.

A tartalom baromira rendben volt. a kivitelezés szvsz kevésbé :)
ennek ellenére bekerült a kedvencek közé.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.