Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ugyan, ugyan, ízlésem annyira rugalmas és tág, hogy nem tudsz melléfogni, és egész biztosan nem fog előfordulni, hogy utólag piszkállak, hogy "szerinted ez annyira jó volt?". :angyali:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-06-09, 12:01:45
Ugyan, ugyan, ízlésem annyira rugalmas és tág, hogy nem tudsz melléfogni, és egész biztosan nem fog előfordulni, hogy utólag piszkállak, hogy "szerinted ez annyira jó volt?". :angyali:
kicsit kételkedem szavaidban, de naívan elfogadom őket. majd ha összegyűlt 1 dvd-nyi jó rész, akkor kiírom őket. :)

Ramiz

:merci: Ígérem :angyali: leszek. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Nagytiszteletű Fazék-samaVégtelen határokból az 1. sorozat egy napon belül lent lesz

Ugye tudod, hogy ez mit jelent a DVD-RW-d számára? ;)
Failure is the default option

Ramiz

Apropó lejmolás :D : kikuchiyo, lassan kéne a kövi dvd Futurama... vagy akár az összes, mert úgyis végig fogjuk nézni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Majd lassan odaadom.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-09, 14:19:39
Quote from: Nagytiszteletű Fazék-samaVégtelen határokból az 1. sorozat egy napon belül lent lesz

Ugye tudod, hogy ez mit jelent a DVD-RW-d számára? ;)
a nevem mintha megváltozott volna  :lol: már lent van 1 dvd-nyi 12 rész, szóval azokat kiírom, de csak holnap tudod átvenni, mert ma délután nem leszek itthon (bár ha azt mondod, hogy 4-f5 előtt át tudnád venni, akkor akár már most kiírom, de ezt már PM-ben)

Fazék

most jövök rá, hogy nekem már kiírta Kikuchiyo-sama a Futurama sorozat további dvd-it, szóval ha gondolod Ramiz és megelégszel a (sztem hibátlanul olvasható) Traxdata dvd-vel, akkor kiírhatom neked, és odaadhatom a már felgyülemlett dvd-halommal együtt :)

Ramiz

Oké. Traxdata-val voltak már gondjaim, de nem olyan sok, hogy elutasítsam őket örökre, mint a RiTek-et vagy a Verbatim-ot. :D Köszi!!! :merci: Majd mondd, hogy hány dvd-vel jövök. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Amúgy Ramiz, lehet hogy megúszod a Végtelen határok sorozatot, mert most adtam oda az első 12 részt kikuchiyo-nak és tartok tőle, hogy ő nem lesz olyan elnéző a sorozat hibáival szemben, mint én :haha:

Fazék

azt hiszem ma felkapcsolt villannyal fogok aludni... zavaró, hogy az ilyen hülyeségek ilyen hatással vannak rám  :redface:

<-- mér' néz az ilyen horrort, ha nem bírja?

roderick

Quote from: Fazék on 2006-06-10, 21:32:15
Amúgy Ramiz, lehet hogy megúszod a Végtelen határok sorozatot, mert most adtam oda az első 12 részt kikuchiyo-nak és tartok tőle, hogy ő nem lesz olyan elnéző a sorozat hibáival szemben, mint én :haha:
Pedig a Végtelen határokat szidni olyasmi mint kisgyerekektöl cukorkát lopni: értelme van, de  genyóság :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-06-10, 21:32:15
Amúgy Ramiz, lehet hogy megúszod a Végtelen határok sorozatot (...)
Azt ne reméld! :ejnye:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#163
Quote from: roderick on 2006-06-10, 21:55:31
Pedig a Végtelen határokat szidni olyasmi mint kisgyerekektöl cukorkát lopni: értelme van, de  genyóság :)

Ha megengeded, ezt a hasonlatot ellopom... :)

BTW én is elkezdtem, a Valerie 23 c. részt láttam. Jó volt. Gondolom, direkt választottak a [spoiler]robotnő[/spoiler] szerepére olyan színésznőt, akinek egy kicsit nincs rendben az arca.

Szerk: néztem az imdb-n (ill. a feliratok.hu-n), és van egy régebbi, 1963-as Outer Limits sorozat is.
Arról tudtok valamit?
Failure is the default option

roderick

#164
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-11, 13:48:27
Ha megengeded, ezt a hasonlatot ellopom... :)
Asszem a szoftware szabadalmak után bekéne vezetni erre is valamit és akkor soksok pénzt kiperelnék belőled... khekhekhe
de addig csak nyugodatan :szemuveges:

Prison Break - 1. évad
Hát sokkal többet nem tudok róla mondani, 22x40 perces részhez képest végig nagyon dinamikus, fordulatos sorozat. Mondjuk van benne jópár dolog, amin a nagy realizmusra törekvök felvonhatják a szemöldöküket, pl. elszúrták a forgatás idejét és így a történetben májusban esik a hó, meg a szereplök kinézete néha drasztikusan megváltozik, de istenem... úgyse ezzel törödik az ember :)
Mondjuk kiváncsi leszek, hogy összel vajon mivel rukkolnak elő... [Spoiler]... hisz börtön nélkül mitse ér a dolog :)[/spoiler]
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

roderick

#165
No, szép lassan lecsorgott torrentröl éshát megérte a várakozást. Ugyanazt a formát hozza, mint az első évad, de remekül tudja tovább élezni az eddigi konfliktusokat, mondjuk hosszútávon a "főhős" David Brent már kicsit idegesítő :) (mondjuk ő az egyik író/rendező uh. persze hogy sokat szerepel)
Remek sorozat, nagyon tipikusan brit felfogással a humorról... nem tipikus gegeket halmoz fel, sőt sokszor pont a humor hiánya ami feletébb viccesé teszi. Közben pedig nagyon jól tudja felhasználni az áldokumentumfilmségét, ami mind a forgatókönyvben mind a rendezésben megjelenik. Martin Freeman meg zseniálisan tud hülye képeket vágni hülye helyzetekre. Mondjuk az utolsó rész kicsit fura volt, talán gondolkodtak még 3. évadon? fene tudja, viszont asszem megnézem az amcsi feldolgozást is, mert ahogy halottam ahhoz képest nem is rossz, hogy feldolgozás és hogy amcsi :)

edit: oh silly me, hisz az extra részeket még megse néztem :)

All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

#166
van pár nagyon jó rész, de még azokat is majdnem tönkreteszi ez az átkozott narrátor az elején és a végén a részeknek... szóval ez a tipikus dörmögő mély hang, levonja a tanulságot a végén, és vhogy mindig totál más, mint amit én gondolok éppen... és olyan banálisan is hangzik, szóval kicsit illúzióromboló

szerk: az viszont tetszik a sorozatban, hogy nincs benne a szokásos amerikai álszentség, vagyis nyugodtan mutatnak akár másodpercekig is egy meztelen női felsőtestet, és a szexjelenetektől se riadnak vissza. és ezek nem is azért vannak benne, hogy a férfiközönség jobban élvezze a műsort, hanem a történet szerves részeként vannak jelen. szóval szerencsére nyugodtan bevállalták a 18+ besorolást egyes részeknél

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 02:38:32van pár nagyon jó rész, de még azokat is majdnem tönkreteszi ez az átkozott narrátor az elején és a végén a részeknek...
Ezt vajon miért kell?

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 02:38:32
szerk: az viszont tetszik a sorozatban, hogy nincs benne a szokásos amerikai álszentség, vagyis nyugodtan mutatnak akár másodpercekig is egy meztelen női felsőtestet, és a szexjelenetektől se riadnak vissza. és ezek nem is azért vannak benne, hogy a férfiközönség jobban élvezze a műsort, hanem a történet szerves részeként vannak jelen. szóval szerencsére nyugodtan bevállalták a 18+ besorolást egyes részeknél
De azért örül a férfinép. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 12:15:17
De azért örül a férfinép. :D
hát csak úgy mellékesen, ja  :muhahah:
pl a legutóbbi részben Alyssa Milano-t láthattam művészi megvilágításban, és azt hiszem nem hajítanám ki az ágyamból  :D

kikuchiyo

Szerintem poénos az a narrátor, sőt, ennek a sorozatnak elengedhetetlen kelléke.
Pl. a démonos epizódban: "...it could be your spouse, your boss, or the person sitting right near you... right now." Ilyenkor jól meg lehet kérdezni a persontól aki éppen sitting near me, hogy "he vazze démon vagy vagy mi?" :D
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-16, 15:17:54
Szerintem poénos az a narrátor, sőt, ennek a sorozatnak elengedhetetlen kelléke.
Pl. a démonos epizódban: "...it could be your spouse, your boss, or the person sitting right near you... right now." Ilyenkor jól meg lehet kérdezni a persontól aki éppen sitting near me, hogy "he vazze démon vagy vagy mi?" :D
igaz, abban a részben spec tényleg pont jó volt :haha:
de többnyire engem inkább csak zavart

kikuchiyo

#171
Már majdnem végignéztem az Outer Limits 1. évadját, a legjobb részek eddig a The Conversion (Érdekes volt látni John Savage-t, aki a Dark Angelben a főgonosz csávót játszotta emlékezetes módon, egy ilyen pozitív szerepben, úgy összességében egy katarktikus rész volt) és a The Message (Érdekes volt, ahogy egy születésétől fogva süket nő egy fül-implantátumnak köszönhetően hangokat kezd hallani, mindenki, főleg a férje azt hiszi, hogy őrült, de közben az idegenek kérnek segítséget. A végén már drukkoltam nekik) voltak.
Láttam azt a részt is, amiben az a bizonyos Alyssa Milano szerepelt, hát... vsz. én is beengedném az ágyamba :), de csak miután megbizonyosodtam róla, hogy nincs benne idegen parazita.

Szerk: végignéztem. Nagyon nem szimpatikus, hogy az utolsó rész egy ócska recap, ráadásul milyen olcsó ürüggyel: paranoiás csávót meghallgatja egy kongresszusi bizottság, a csávó beterjeszti a bizonyítékait, hogy az idegenek köztünk vannak és fenyegetést jelentenek (videobejátszásokkal a korábbi részekből), aztán persze kiderül, hogy az idegenek már a spájzban bizottságban vannak.  :lame:

Egyébként maga a sorozat nagyjából tetszett: még a kevésbé jó részek is érdekesek voltak valamennyire, mert sikerült valahogy az emberi oldalról megközelíteni az adott témát. Általában sikerült a főszereplő(k) valamilyen hitét vagy meggyőződését kiemelni és hitelessé tenni, illetve ezek ütköztetése adta a konfliktust több esetben. A sci-fi "sci" része legtöbbször nem volt túl hiteles, illetve gyakran a hihető kiindulási helyzetet az abszurditásig eltúlozták.

Összességében jó sorozat, de nem tartom kiemelkedőnek.
Failure is the default option

Próféta

Megnéztem a Riget első részét. Eddig nem vagyok túl elkötelezett híve. Az X-aktáknak és a Vészhelyzetnek külön-külön se voltam igazán nagy rajongója, így egybeszülve se sokkal vonzóbb. Azért kap még esélyt, mert LvT megígérte a végén, hogy a második ep. már jobb lesz.
Ja és télleg a kettővel ezelőtti kikuchiyo a svéd doki :)

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-06-19, 00:41:50
Megnéztem a Riget első részét. Eddig nem vagyok túl elkötelezett híve. Az X-aktáknak és a Vészhelyzetnek külön-külön se voltam igazán nagy rajongója, így egybeszülve se sokkal vonzóbb.

Quote from: Próféta on 2006-06-19, 00:41:50Azért kap még esélyt, mert LvT megígérte a végén, hogy a második ep. már jobb lesz.
Nagyon bírtam a kommentárjait. Egyik rész végén úgy jön be, hogy "Unalmas volt, ugye? No de az önök élete biztosan olyan izgalmas, hogy jól esett nyugodt, unalmas dolgokat nézni...".
Egyébként szerintem hangulatilag nagyon messze van az X-aktáktól. A Vészhelyzetet nem ismerem. Mindenesetre szerintem mindkettőnél régebbi, úgyhogy biztos nem azok keveréke...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Futurama rajongók, illetve környezetvédők figyelmét kérem: az "An inconvinient truth" reklámja.
Starring Al Gore & Bender B. Rodriguez.

Elég gyenge :-( , de azért lássátok.

Raggie

Tényleg elég gyengére sikerült... Mikorra jön ki a mozi?

Mostanában olvastam el a Serenity képregényt. Ez ugye a sorozat és a film között van időrendben?? Egyébként irtó jó és nekem személy szerint nagyon tetszik. Olyan Firefly-os hangulatba kerültem...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

A hírek 4 straight-to-DVD filmről ill. mostanában egy 13 részes új sorozatról szólnak, 2007 vége-2008 környékére.

Egyébként nem meglepő, hogy Al Gore egy ilyen témájú kliphez használja a Futuramat, hiszen több részben is vendégszerepelt, többek között egy klímaváltozásról szólóban is - de azért elég szánalmas a dolog.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-24, 00:39:14Egyébként nem meglepő, hogy Al Gore egy ilyen témájú kliphez használja a Futuramat, hiszen több részben is vendégszerepelt, többek között egy klímaváltozásról szólóban is - de azért elég szánalmas a dolog.
Jaja. Én még csak egy olyan részig jutottam el, amelyikben szerepelt, de annak kb. minden másodperce lealázza ezt (fingerlonger vagy miafranc  :lul:). De azért a köz okulására kitettem.

A filmtől kicsit félek, más a sorozatnak is mintha monoton ereszkedne a minősége, az első 3 seasonon vagyok túl, és a vége felé már alig több, mint észbontóan zseniális :) De a 3-5 év pihenő talán elég, hogy újra csúcsformában legyenek majd az új sorozatban!

kikuchiyo

#178
Vannak, akik szerint a 4. season nem annyira jó, mint a többi, de én nem értek egyet velük. Van a 18 rész között három-négy egészen kiemelkedő (az egész sorozat legjobbjai között vannak, pl. a The Jurassic Bark, vagy a The Sting), kb. 8-10 nagyon jó, és a többi sem rossz.
Failure is the default option

Ramiz

A Benderes részek a legjobbak! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!