Main Menu

StarCraft

Started by Puru², 2007-05-19, 10:23:46

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc fajod?

Protoss
Terran
Zerg

Member

Az első battlenet-es meccsem máris hack-es. Király. Azért 10 perc körül szerintem nem normális 8 Gateway és 4 Stargate. :ejj:
(6. perc Corsair az Overlord-okra, szép)

chilip

corsair lehetséges 10 perc alatt - az is 10 perc legalább, csak akkor másra nem jut pénze
[spoiler]:D havert úgy gyaktam le, hogy ő nyomás alatt tartott hidraliskel (nem volt neki más) és küldte ellenem folyamatosan, suttyomban legyártottam 3 corsair-t és azok leszedték az összes overlordját, míg ő a pálya túloldalán a védelmem ostromolta  :Kiraly:
[/spoiler]
engem az első battlenetes csatámon hack nélkül úgy elvertek...  :ejj: inkább bele se gondolok :D

Próféta

Már rég nem emlékszem, hogy minek hány perc alatt kéne meglennie, de nem az a baj, hogy eddig nem fastest-en játszottatok, b.net meg úgy tolja?
Ha nem, akkor bocs a feltételezésért.

Member

Az utolsó előttin toltam eddig, de a második alkalommal már sikerül hozzászoknom.
hargharg meg megevett megen. :redface:

hargharg

nagyon cepen koconom a jatekot mindkeccer, elnezest a megevesert! ^_^

corsair elkepzelheto 6 perc alatt.
lehet, hogy mar irtam itt, de en lattam o*an arcot, aki 15 perc alatt 4 bazison gyujtotte a nyersanyagot, es carrierekkel rusholta az ellenfelet.
rofl

Zanador

#365
A legidegesitöbb az anti-protoss nuke-rush. 10 perc, és ha nem direkt a kivédésére készülsz, neked véged. :/
A corsair a legelején pedig csak a szokásos "születésszabályozás", egy jó módja a zerg lelassitásának.. hyda, vagy mégjobb, spore colony megfogja (colony azért jobb, mert azt lehet épiteni akkor is, ha már fogynak az overlordok..).
Holnap küld át a replay-t és átnézem, bár nem biztos, hogy minden hack-et fölismerek, de azért talán.

Edit: a legelső BNet meccsem egy olyan terran-rusher haver ellen volt, aki 5 éve folyamatosan nyomja. Büszke voltam magamra, legalább 15 percig birtam. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Member

Azt álmodtam ma este, hargharg, hogy elvertél terran-nal is, ez már beteges. :lul:
(És volt vmi videó aminek a végén Kerrigan fejét leharapta egy hydra :eek: )

hargharg

lohoholl. : D
[spoiler]jatekostarsaim almainak manipulalasa is a taktikam resze. ; )[/spoiler]
rofl

kelvor

#368
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-10, 15:05:48
Csak én érzem úgy, hogy rohadt imba lett a zerg?
Burrowoló Ultralisk, ami egyszerre több célpontot támad?
Queen, aki egy ütéssel szedi le a marinet és a Goliath-
szerűséggel is végez 2-3-mal? Az a föld alatt mászó izé,
ami elfoglal Barrackst és gyorsan marinet gyárt? A nydus
worm, ami bárhol feltűnhet? Egységek felett irányítást
átvevő repülő bizbasz?
Nem tetszik ez nekem. És még a tankot is volt képük egy
nevetségesen rövid lőtávval megbénítani. Mi lesz ebből így?

Első ránézésre nekem is nagyon imbának tűnnek a zerg egységek, viszont ne felejtsük el, hogy még nagyon sok van hátra a kiadásig. Biztos vagyok benne, hogy az egységek számos hangoláson fognak átesni, mire megjelenik a játék. Sőt, még utána is várhatóak a finomhangolások. Ezt leszámítva megvagyok elégedve velük, nagyon hangulatosak,  ha lehet, még hangulatosabbak, mint a az eredetiben. Nydus worm és a fertőző egységek nagy ötlet, kérdés, hogy ez így is fog-e maradni.
Tetszik, hogy a Blizz mert újítani és nem egy az egyben kapjuk a régi egységeket (pl. Queen, Overlord stb..) Hihetetlenül várom már az SC II-t. Hirtelen felindulásból elő is vettem az első részt újrajátszani a kampányokat. 

edit: shi- jó topicba írtam, vagy van külön sc2?  :facepalm:

hargharg

#369
azert azt ne felejtsuk mar el, hogy a SC vegen a zergek tkp beabaltak az univerzum ellenuk felhozott egesz sereget, hadd ne legyenek mar azon a szinten, mint a tobbiek...
oks, Xel'Nagakat nem, de ok valszeg meglepetest is fognak okozni.

edit: nem mintha evezredekkel korabban nem kaptak volna meg a reszuket.
rofl

kelvor

Lore szempontból megállja a helyét, amit írtál, viszont egy olyan játék, ami feltehetően fog akkora közönséget vonzani, mint elődje, nem lehet kiegyensúlyozatlan. Mert ha az lenne, mindenki 1 fajjal játszana.

Zen

Anno a protossok is megkapták tőletek h imbák, salala, erre valaki felvetette h csak a bemutató kedvéért húzták fel őket, h örüljenek a fanboyok, és ez sztem elfogadható magyarázat.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Ez csak bemutató. Persze hogy a zergek nyernek mivel mindenhol túlerőben vannak. Nincs infó, hogy mennyibe kerülnek au adott egységek és mennyi kaját fogyasztanak pl. A közétett videó alapján következtetéseket levonni a faj más fajokhoz viszonyított erejéről bizony igen csak nagy csacskaság.  :smile:

Zerg Queen meg lehet olyan lesz mint a Protoss Mothership, hogy egyszerre csak 1 lehet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

I beg to differ. Sehol nem tűnnek imbának. Ha megnéztétek a többi gameplay videót, akkor azokban is mindennek volt ellenszere, nyílván nekik is, van, illetve olyan egységek ellen vetették be őket, amik ellen hatékonyak. Az egyetlen erőteljes újítás, hogy láthatólag a nydushernyóhoz már nem kell creep - legalábbis a kijárat alá biztos nem. Hogy "épülés" közben ki lehet e lőni, azt nemtudom, láthatólag nem, vagy csak nem próbálták. Viszont visszahúzódót nem láttam, szóval vgy ez is kétvégű lesz, mint az elődje, vagy másképp oldják meg (pl adott egységet képes kiköpni, vagy mittomén).
A videó többsége így is zergling rushról szólt, meg azokról a kis zöld öngyilkosvackokról, amikké a zerglingeket lehet alakítani. Pozitívum, hogy van hydralisk még mindíg :D Meg lurkerek is :D
A beásható ultraliskokon viszont fogtam a fejem... mármint az a dög kellően méretes, ergó nem kis lyuk kell neki... és  katonáink persze nem veszik észre :D Végülis ha blizzék szerint hihető, akkor felőlem... Az meg, hogy több egységet támad, mint ahogy mondtátok.. erm.. nem ez az első egység ebben a játékban, akitől ilyet látunk, szóval nemtudom hova a meglepetés?
Az a queen vagy mifene, az viszont kellően erősnek tűnt - igaz csak marine-okat, meg lépegetőket láttam szétszedni.
Az új, Mátrixból kölcsönzött légipolipok mókásak... elég gyorsan elintézték a terran légierőt, és ha jól láttam, akkor a befeketített vadászgépeket kezdték el lőni a társaik?
A föld alatt kúszó fertőző rohadékok (láthatólag itt már nem a queen fertőz) voltak az egyetlen egység, ami tényleg mocskos volt imho. Bekúszik, fertőzi a barrack-ot, az meg amint megvan azonnal ontja a fertőzött marine-okat (akik láthatólag nem öngyilkosegységek...). Jó lenne többet tudni arról, hogy ez mégis hogy meg mint működik... (terranok mentségére szóljon, hogy nem volt radartornyuk).
Egyébként az egységek szépek lettek, már amennyire egy zerg szép lehet, és az épületeikre sincs panaszom, habár az egyik spire a videóban elég gyengének nézett ki, de ez lehet, hogy csak a videó hibája.

Arra leszek kíváncsi, hogy a Xel'Naga-kat végül elsütik e a játékban...

Raynor még mindíg olyan, mint egy lecsúszott alkoholista, a szívszerelme Kerrigan meg elvileg még fel kell, hogy tűnjön valamikor.
És kíváncsi vagyok mit csinás Samir barátunk a Protoss-Zerg hibridekkel...

Zen

Robbanós zergling=baneling és ők elég imbák a videóban, mert azért elég sokan lőtték őket, mégis talán 2-t lőttek le a libasorban közeledők közül, a 3. már célhoz ért.
A polip meg ja, ellenséget konvertál át a te oldaladra (you too, sir, should read the info under zö pictures)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

#375
Amúgy a Protoss Dragoon után most a Zerg Hydralisket teszik tönkre? Szvsz nem is tudom, hogy láttam e, mert ha az, amire gondolom, hogy az, akkor az ocsmány.

Edit: Jah oké megnéztem a screenshotokat is. Egy fokkal jobb bár sok a tüske.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Engem érdekelne h anno Samir hogy adta be Kerrigannek h zerg fertőzött
"Szia Hugi, Samir vagyok, a fertőzött Ghost fajtársad, csak az Overmind eltitkolta előled h ketten vagyunk, hogy hülyére legyezze a hiúságod meg az önbizalmad."
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2008-03-10, 16:35:47
Anno a protossok is megkapták tőletek h imbák, salala
Mikor?
Itt azért van egy-két csipetnyit túl erős képesség benne...

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-10, 16:40:39
A közétett videó alapján következtetéseket levonni a faj más fajokhoz viszonyított erejéről bizony igen csak nagy csacskaság.
Egyáltalán nem. Beásott ultralisk durva. Queen nagyon gyorsan
ölte az egységeket. Nydusworm? Elég csúnya dolog, mert a légi
szállításnál legalább ki lehetett lőni az egységet a levegőben még
a bázis előtt. Fertőző csúszómászó? Idegesítő lesz. Egységfoglaló
röppolip? Stb.

Quote from: Lythis on 2008-03-10, 16:40:59
I beg to differ. Sehol nem tűnnek imbának.

nydushernyó
beásható ultraliskok
Az a queen vagy mifene, az viszont kellően erősnek tűnt
Az új, Mátrixból kölcsönzött légipolipok mókásak... elég gyorsan elintézték a terran légierőt, és ha jól láttam, akkor a befeketített vadászgépeket kezdték el lőni a társaik?
A föld alatt kúszó fertőző rohadékok (láthatólag itt már nem a queen fertőz) voltak az egyetlen egység, ami tényleg mocskos volt imho.

Iz dat sum contradiction? :haha:

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-10, 16:50:03
Amúgy a Protoss Dragoon után most a Zerg Hydralisket teszik tönkre? Szvsz nem is tudom, hogy láttam e, mert ha az, amire gondolom, hogy az, akkor az ocsmány.
Volt róla 1 kép, annyira nem nézett ki rosszul.

Fazék

#378
Quote from: Zen on 2008-03-10, 16:49:30
Robbanós zergling=baneling és ők elég imbák a videóban, mert azért elég sokan lőtték őket, mégis talán 2-t lőttek le a libasorban közeledők közül, a 3. már célhoz ért.
ebben pontosan mi az imba? álljunk már le emberek a hülyüléssel, pláne így videók alapján... :rolleyes:
speciel ha használtál valaha is zerg-ekkel a kis kamikaze repülő egységét, akkor tapasztalhattad, hogy a scourge egységekből szintén 3-ból kb 1 biztosan célba talált (legalábbis én ezt tapasztaltam), és gőzöd sincs a sebzéséről, a másik páncélállapotáról, stb, stb
csak jót mosolygok a videók alapján itt imba-zó embereken :p

szerk: mellesleg, az egyik hosszabb videó végén van egy zerg-protoss összecsapás, ahol kb egy mm-t se mozdul a frontvonal, tök kiegyensúlyozott a harc a folyamatosan érkező erősítésektől :p

Lythis

ha át is konvertál, a befeketedett repülőket otthagyták a gheczybe, szóval az szerintem annyi, hogy célpontot csinál belőlük. Ha ez nem lenne elég: az átállított egységek nem mozdulnak meg, és nem is lőnek... some allies they'll make. Kb arra jók, hogy fogják a tűzerőt.
Banelingek simán csak sokan vannak, nem tűnnek sokkal durvábbnak mondjuk egy scourge-nél... azért érnek oda, mert gyorsak, nem azért mert shiyatload of armor van rajtuk.
Samir: úgyemlékszem, hogy Samir bácsi nem egyértelműen az overmindot szolgálta, de elég rég volt, majd újrajátszom. Ellenben Samir nem is volt annyira átformálva, mint Kerrigan...

Tenshi: I see no contradiction in that. Nem tartom a beásott ultralisket imbának, inkább nagy agyfaszkodásnak. A Nydus hernyót sem, ha végigolvastad. És önmagában nem csinál semmit, kellenek bele egységek is.
Egyedül a királynő tűnt nagyon erősnek - vagy legalábbis nagyot sebez (sőt, megkockáztatom, hogy hatékonyabb, mint egy ultralisk) - illetve az avászkodó szabadkőműves egységek voltak talán hatékonyabbak a kelleténél - persze mindezt úgy, hogy az ellen nem látta őket, és radar sem volt. De gondolom lesz megoldás ellenük is szépszámmal.

Ebből a videóból kb annyi jött le, hogy igen, megvannak a zergek is valamennyire, és nekik is adtunk új cuccokat. Csak azért, mert rájuk többet kellett várni, nem lettek annyival jobbak, mint amennyire mindenki folyatja rájuk a nyálát, meg amit nem szégyel. Használhatónak tűnnek, igen, de ez igaz minden egyes egységre, amit eddig láttam ebből a játékból - a videók alapján persze.

Zen

Samirról nem derült ki semmi (mármint Zerg szempontból). Terran uccsó pálya: Durannal megtalálod az orosz havert, lelövi, átvált láthatatlanba, aztán jönnek a Zergek. Zerg első pálya: Kerrigan meg Duran lazán beszélgetnek. Nem igazán mondják el hogy kerül oda (azér Duran nem lehet gyenge ha beadta Kerrigannek h az irányítása alatt áll. Mert sztem Kerrigan eddigre nem humpákul együtt olyanokkal, akiket nem képes legalább manipulálni)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

#381
kiegészítés: egyetlen bajom van a jelenlegi zerg-ekkel. túlságosan letisztultak az egységek/épületek kinézetre, nem érzem belőlük azt az igazi szörcsögős-fröcsögős undormányt :(
remélem ez az érzés csak a gyenge minőségű videók miatt van, vagy hogy még mindenképpen javítanak majd rajta.

hargharg

[spoiler=Xel'Naga?]Samir feltehetoen Xel'Naga. azon a zerg-protoss hibrides paylan mondja Zeratulnak, hogy sokkal idosebb, mint ahogy azt a  "young prodigal" gondolja. es a viselkedese, ereje is ezt tamasztja ala.[/spoiler]
Zerg szempontbol pedig: Kerrigan siman "megfertozhette" (legalabbis azt hitte), mint ahogyan a Matriarchot is sikerul a maga oldalara allitania.
rofl

Zen

Quote from: hargharg on 2008-03-10, 18:02:17
[spoiler=Xel'Naga?]Samir feltehetoen Xel'Naga. azon a zerg-protoss hibrides paylan mondja Zeratulnak, hogy sokkal idosebb, mint ahogy azt a  "young prodigal" gondolja. es a viselkedese, ereje is ezt tamasztja ala.[/spoiler]
Zerg szempontbol pedig: Kerrigan siman "megfertozhette" (legalabbis azt hitte), mint ahogyan a Matriarchot is sikerul a maga oldalara allitania.
Hja, that's a good explanation, Mr. Bloodspot.
[spoiler]Azér röhögnék ha kiderülne h Xel'Naga = emberek, de legalábbis ugyanúgy néznek ki.  :Kiraly:[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

[spoiler]Xel'Naga: csinálunk protossokat, mert mér ne, aztán eldöntjük, hogy nem tetszenek, otthagyjuk őket (de hagyunk nekik nagy hajókat, amikben majd száműzhetik a dark templarokat) és csinálunk zergeket is, akik aztán nekünkesnek.. aztán eltűnünk..
Ezek után kétlem, hogy nehezükre esne összedobni valamit, ami embernek néz ki.
De az is lehet, h Duran egyszerűen csak őket szolgálja, habár a bónuszpályán az az elsólás tényleg azt engedi sejteni, hogy Samir maga olyan idős...
Gondolom majd még felhasználják a dolgot.

Egyébként meg senkinek lövése sincs, hogy hogy néznek ki... mondták már azt is, h rovarszerűek, a Brood War protoss cg alapján, de még csak conceptet sem láttunk róluk eddig
[/spoiler]

Dreamcleaver

Hát ez Blizzard játék szal sztem polipfejűek és kész.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

Lythis:  :tezsvir:
Zen: tessek tovabbgondolni a dolgokat, a lore altalaban nem ennyire egyszeru.
rofl

Zen

#387
Quote from: hargharg on 2008-03-10, 20:01:42
Zen: tessek tovabbgondolni a dolgokat, a lore altalaban nem ennyire egyszeru.
Te akartad..
Lássuk, ha Duran, mért ő az egyetlen (ghost)? Nem hiszem h csak neki vette volna K.néni hasznát. Ha meg több is van, akkor mér csak ő szerepel.
Lehet Duran is manipulált egy kicsit Kerrigan téren. ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

Quote from: Zen on 2008-03-10, 20:04:55
Quote from: hargharg on 2008-03-10, 20:01:42
Zen: tessek tovabbgondolni a dolgokat, a lore altalaban nem ennyire egyszeru.
Te akartad..
Lássuk, ha Duran, mért ő az egyetlen (ghost)? Nem hiszem h csak neki vette volna K.néni hasznát. Ha meg több is van, akkor mér csak ő szerepel.
Lehet Duran is manipulált egy kicsit Kerrigan téren. ^^
WTF?
Mármint az egyetlen mi?

Zen

Egyetlen infested ghost (K. mellett, of kóz)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1