Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

chilip

nagyon jó chapter volt. skull knight nem szarozott Zodd-al, dimenziókapuval egyenesen a főboss-ra ment :D

Zen

QuoteIs Griffith really Femto?!
Na elmész ám a.. :falba:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

A Berserkben nincs szarozás, csak a lényeg, de az mindent visz!
Egyébként Femtot kb. mikor láttuk utoljára? 3-4 éve?
Bone Knight pedig örök kedvenc.  :D

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-05-08, 16:37:42
A Berserkben nincs szarozás, csak a lényeg, de az mindent visz!
Egyébként Femtot kb. mikor láttuk utoljára? 3-4 éve?
Bone Knight pedig örök kedvenc.  :D

Mmint Skull Knight :3

Btw az art most is BAROMI jó volt *_____*

blackronin

Ja, Skull Knight.
Mégis honnan jött ez a Bone?  :D

blackronin

Kijött a fordítás!
http://rapidshare.com/files/230015069/Berserk_303__FH_.zip
"Kellemes" családi légkörben él Gashinka... És akkor csodálkozunk, hogy ilyen ember lett.
A Berserkben soha nem csalódok.

blackronin

#336
Kijött a 304-es raw!
http://www.enterupload.com/lsolipvavwdj/Berserk304.zip.html
Skull Knight véletlenül elhibázta...  :rotfl:

edit: kijött a fordítás is!
http://www.megaupload.com/?d=CXCGSSCN

Zen

Aztaku-, nem rossz, nem rossz.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

már csak egy femto just as planned arc kellett volna olyan Yagami Light styleban :D

Junchi

Az art még mindig veszett jó (BWAHH, Skull Knight; BWAAAAHHH, Femto) és végre volt egy kis duma is, nemcsak bjútful képek :3

Higasino Isley

Ez az új fejezet nagyon tetszett. Griffith tehát előre tudott Skull Knight jöveteléről...Úgy tűnik Ganishka már a múlté, és Griffith eléri végre célját, az egyetlen, ami továbbra sem tiszta előttem, hogy miért a démon király Femto alakjában látjuk most őt. Griffith, Femto és Újjászületett Griffith ugyanaz a személy mondjuk.

blackronin

Femto alakban van azért, mert ebben a formában tudta odacsalogatni a Skull Knight-ot. Ugyanis ő érzékeli a God Hand-ek jelenlétét, s lehetséges hogy Griffith-et sima alakban nem képes érzékelni.

Higasino Isley

#342
Igazad lehet. Abból, amit elmondott egyértelműnek tűnik, hogy várt Skull Knight-ra, és úgy tűnik vele akarta elvégeztetni a piszkos munkát.

Egyébként találtam egy jó leírást Griffith és Femto viszonyáról. Te azt mondod, hogy Skull Knight képes érezni a God Hand-ek jelenlétét, így talán Griffith-et csak Femtoként. Itt azt írják, hogy Femto Griffith egojának spirituális formája. Ami fontos, hogy Griffth-nek és Femtonak is ugyanaz az elméje, szelleme (same mind).

http://www.skullknight.net/encyclopedia/information/index.html

Érdekes az is, hogy Griffth azt állítja, hogy mikor valaki újjászületik, akkor képes elérni egy mélyebb szintet az asztrális síkon.

Itt az ezer évente egyszer esedékes Reincarnation Ceremony-ra gondol, ami a Nexus-on kívül történik, ahol is egy isteni ego lénye (Isten és a God Hand) képes emberi formát felvenni. Ilyen eddig ötször történt.

Itt egy érdekes táblázat a Berserk univerzumának szerkezetéről.

http://skullknight.net/encyclopedia/universe/

chilip

4chanon érdekes képek kerültek elő az új chapiról... [spoiler]a fény elborítja a világot (az egész bolygót) és szörnyek kezdenek előtűnni.... chapter címe: creation[/spoiler]

Zen

Quote from: chilip on 2009-06-10, 00:32:08
4chanon érdekes képek kerültek elő az új chapiról... [spoiler]a fény elborítja a világot (az egész bolygót) és szörnyek kezdenek előtűnni.... chapter címe: creation[/spoiler]
[spoiler]Masszívan szarüüüüüüüüügy.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


blackronin

Kösz a raw-t, de azóta kijött a fordítás.
http://www.evil-genius.us/
Ja és folytatása következik!
Június 26...
Nagyon várom.  :D

És a fejezetről...
Ööööö...
Nem volt szöveg, de a képek magukért beszéltek!  :whoah:

Zen

Átkozott mangaka kínoz minket a havi(szerűen) megjelenő ch-kkal. :D

De pár dolgot nem értek:
1. Griffithnek pontosan miért jó a random szörnyek megidézése? Oké, hű de gonosz, az nem ok, uralkodni meg hullákon nehezen fog.
2. Griffith honnan szedte h ez lesz a hatása a kardnak?
3. Ha ez a hatás attól h Skull megcsapta Ganishka-t, akkor mi lenne ha Griffithet üti meg? :D Vagy Ganishka most omnipotensebb volt Griffithnél? Mer akkor érdekelne mérnem nyírta ki csak úgy.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-06-10, 18:01:15
Nem volt szöveg, de a képek magukért beszéltek!  :whoah:

LOÁL... Mondjuk a Berserk mangát én már nagyon régóta csakis az art miatt olvas... izéé... nézegetem. Az pretty (nagyon pretty), de a többi... 'nuff said. Egyébkéntis én azon ritka állatfaj közé tartozom, aki szerint Berserk anime >>>> Berserk manga.

Prof. William

Csak azt nem értem hogy Griffit mindig csak táplódik. Már kész isten és van egy hadserege mindenféle űberszörnyből...

Gatts is erős (a nagy akaratereje miatt mindig nyer) + megkapta azt páncélt de HOGY A RÁKBA LESSZ MAJD SANSZOS GRIFFITH BÁTYÓ ELLEN? Ha ezt is Kubo írná akkor simán kapna egy iszonyat nagy plot segítséget és lezúzná, de a Berserk ebből a szempontból mindig reálisabb volt.

Monjuk lehetséges hogy most ugyebár olyan 1 méter/kötet sebességek Puck otthona felé tartanak ahol meg lehet gyógyítani Cascat.   Nrm kizárt hogy ott majd kap valami erős tápot Gatts de még így se lenne könnyű dolga... + most el kellene mennie vissza átunna grifftihez és persze előtte leölni az alvezéreit... Hajaj még sztem 20 év múlva is berserket fogunk olvasni...

katz

Quote from: Prof. William on 2009-06-10, 22:47:36
...
Gatts is erős (a nagy akaratereje miatt mindig nyer) + megkapta azt páncélt de HOGY A RÁKBA LESSZ MAJD SANSZOS GRIFFITH BÁTYÓ ELLEN?
...
Hajaj még sztem 20 év múlva is berserket fogunk olvasni...
Megválaszoltad a saját kérdésedet ^^
Sajnos :(

chilip

és szerencsére, lesz mire várni 20 év után is one piece mellett :D nem csak shitty bleachre meg retard narutora

Higasino Isley

Egy nagyobb spoiler kép a 306-os fejezetből.

[spoiler][/spoiler]

És úgy tűnik a következő fejezet majd csak szeptemberben jön ki.

[spoiler][/spoiler]

Junchi

Quote from: Higasino Isley on 2009-06-23, 13:48:18És úgy tűnik a következő fejezet majd csak szeptemberben jön ki.

Ahh, hát emelem kalapom Miura papa előtt... Azért ehhez már pofa kell, szal elég látványosan használja ki a mangája sikerét, miközben visszaél az olvasók türelmével. Neeeem, az én türelmemmel természetesen nem tud visszaélni :D; Az art maradjon ilyen GWAHH, azt kész, a többi nem érdekel. A Berserk mangára amúgyis már csak egy jó képeskönyvként tekintek xDDD

Member

Ennek mióta ilyen baszottjó az artja? :he:

Zen

~10es kötet óta?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Lehet levegő után kapkodni! Itt a 306-os raw!  :whoah: :whoah: :whoah:
http://www.raw-paradise.com/
Röviden: Miura az isten. A Berserkben eddig SOHA nem csalódtam. És ez most komoly.
Folytatás nem fél év múlva, hanem szeptemberben, ami azért nem rossz!

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 09:13:14
A Berserkben eddig SOHA nem csalódtam. És ez most komoly.

Akkor valószínű, mi nem fogunk egyhamar közös nevezőre jutni, ugyanis én a great eclipse óta folyamatosan csak csalódok :D; Ehh, ez a legújabb fejezet is: Komolyan, Miura nem akar inkább képeskönyvekhez artokat gyártani? Jóó, nem lenne olyan jövedelmező, mint sikeres mangarajzolónak lenni, de imho az alkotó már régóta csakis a Berserknek, mint címnek köszönheti, hogy képes fennmaradni.

Nah, mindegy, a magam részéről olvasom (jóóó, nézegetem :D) továbbra is, mert mostmár kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből, de ebben a műfajban a Claymore már régóta "hangosan" lemosta a Berserket a színpadról.

blackronin

QuoteAkkor valószínű, mi nem fogunk egyhamar közös nevezőre jutni, ugyanis én a great eclipse óta folyamatosan csak csalódok ; Ehh, ez a legújabb fejezet is: Komolyan, Miura nem akar inkább képeskönyvekhez artokat gyártani? Jóó, nem lenne olyan jövedelmező, mint sikeres mangarajzolónak lenni, de imho az alkotó már régóta csakis a Berserknek, mint címnek köszönheti, hogy képes fennmaradni.

Nah, mindegy, a magam részéről olvasom (jóóó, nézegetem ) továbbra is, mert mostmár kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből, de ebben a műfajban a Claymore már régóta "hangosan" lemosta a Berserket a színpadról.
Ne aggódj, mindenkinek más jön be.   :smile:
Nekem ez, neked a Claymore. Mondjuk az szerintem elég túlzás, hogy az Eclipse óta csak csalódik benne az ember... Mi volt a gond vele utána? Talán más irányba akartad volna a történetet?
Az a baj a Claymore-ral, hogy havi, s nem lehet összehasonlítani egy nem havi sorozattal. Más az ütemezés, s a történetvezetés. A Berserk sorozathoz türelem kell.
Sőt ráadásul most olyan résznél vagyunk, ahol főleg látványbéli dolgok történnek, s nem a duma a lényeg, de nekem éppen most ez jön be.

Junchi

#359
Quote from: blackronin on 2009-06-24, 11:05:15
Mi volt a gond vele utána? Talán más irányba akartad volna a történetet

Ookéé, te kérted :D; tl;dr következik, HC-Berserk fanok lehet, hogy ezután egy kissé fújni fognak rám, de midnenképp összefoglalom, hogy mi is a legnagyobb problémám ezzel a mangával. SPOILER Alert!!

Szal az egész ott kezdődik, hogy a Berserk manga már eleve egy erőszakra és fanservice-hegyekre építő cucc, amit ugyan remekül ellensúlyoz a mély és emberi történet + történetvezetés, de ez sajnos csak az eclipse-ig van így. Utána meg... nem is tudom, mintha beszívott volna a mangaka és a fű hatása még a mai napig is éreztetné hatását, mellyel nemcsak, hogy ledegradálta a saját mangáját egy standard vérszexerőszak stuffra, de még a karaktereket is helyből hazavágta. Eclipse-ig ugye láttuk, hogy milyen precízen halad előre a sztori, a karakterek fejlődnek, emberi érzelmek egész skáláját vonultatják fel, sikeresen másodhegedűssé téve a random erőszak + fanservicefest kombóit. Eclipse után meg, - ahogy mondottam volt - jött a fű. 180 fokos fordulat és MINDEN, amiért addig szerettem ezt a mangát, tovaszállt. Kezdve a karakterek jellemtorzulásaival. Gutts még csak-csak megőrizte azt a karakterét, amit sikeresen felépített a mangaka xy ch alatt, de a többiek esetében erős character rape jelentkezett. Vegyük például Cascát. Az ő karakterfejlődése volt talán a legjobb az egész cuccban, erre eclipse után mi is történik vele? Hmm... Jah, megvan: Egy áldozat lesz belőle méghozzá Miura saját áldozatává válik. Megússza a godhandekkel való találkát, kap ő is egy billogot, majd elkezdi szépen vonzani a csúnya monsztákat, akik a "leglátványosabb" módon tépkedik le róla a ruhákat, csakhogy a fanservice meglegyen. Aztán: az egész cucc eclipse után elvesztette azt a mély mondanivalóját is, amivel addig rendelkezett és átcsapott a plot kvázi unlimited fanservice-be. Új fejezet = új monszta, akit Guttsnak le kell csapnia, hogy dőljön a vér és a belek minden oldalról. Ez az egész aztán annyira elhatalmasodott, hogy lassan egy-egy kötet gyak nem szólt semmi másról, mint "gyakunk, szex, orgia, vér, belek, monszták, HÖRR, mégtöbbvér, whatever". Az ellenfelek is egyre szánalmasabbakká váltak: minden második szörnyikének az volt az elsődleges szerepköre, hogy 10 liter vért hordozzon a pucájában, akit legyakva ismét elkezdődhet az értelmetlen fanservice-fest még értelmetlenebb GORE-al vegyítve (a kedvencem egyébként a démonbelekből összeálló pucér nő... >__>).

Gimme a BREAK...

Na de itt még nincs vége, utána jött még csak a java: Miura még több anyagot küldött magába és bejöttek a képbe *kacag* a mesebeli lények. Így van, hegyisipkás varázslók, kuwaii ogrék, tündérkék, elfecskék, etc. Aztán megyünk trollokat vadászni, apostolokat irtani, néha egy-két kósza infót bedobtunk azért a godhandekről, hogy legyen valami plot szaga is a cuccnak, de köbö ennyi. Újabb monszták (akik persze már erősebbek, mint voltak, mert Gutts már annyira belejött a szalámizásba, hogy ihaj-csuhaj, szó nélkül vagdalja a végeláthatatlan démonhordákat), újabb vérszexerőszak, újabb állóvízszerű plot. Az egész sem akkor, sem most nem rendelkezik semmilyen alternatívával, ami adna egy esetleges JÓ folytatást...

All in all, én anno elhatároztam, mikor bejöttek ezek a hegyisipkás izék meg a "pucér nő-démonok" a képbe, hogy ezt a mangát csakis azért fogom folytatni, mert 1) érdekel a vége, 2) az art "mocskosul" bjútful. És ennyi! Szeretem ezt a mangát, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem, de már régóta csak úgy tekintek rá, mint elsődleges eye-candy. Semmi több. Nagyon kevés mangát követek folyamatosan hétről-hétre/hónapról-hónapra (ez, a Bleach és a Claymore. Ezzel ki is fújt :D), de azért elvárnám, hogy legalább egy kicsi jelét is mutassa annak, ami egykoron volt, csak sajna nem történik ezen a fronton semmi komolyabb. Kár érte...