Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Junchi

Lol, a Spoiler gomb a hsz-edben elkerülte a figyelmem...

[spoiler]^^"[/spoiler]

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-08-26, 04:36:48
Quote from: Chronus on 2009-08-26, 02:13:08
Happy end in a GAINAX anime?
:gyagya:

FLCL olyasminek számít, nem? :p
épp mondtam volna... az szerintem is elég happy  :P

LiaLia

Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36
a Harmadik rész nem Haine-ről, hanem Naoto-ról szól majd (vagyis már), És ha követik a mangát, akkor a negyedikben lesz csak Haine (meg Nil ^^ )

Akkor utánanézek a 3., 4.-nek is  :smile: Hátha megint[spoiler]lesz Haine nyakában törölköző :D [/spoiler]
Egy oldalon kezdték magyar softsubbolni az OVA-kat, és eddig a 2-ig jutottak, gondoltam megvárom a továbbiakat, csak kicsit lassan készülnek a többivel. Minőségre nem túl jó a felirat, időnként elég magyartalan mondataik vannak, bár ez még nem zavarna annyira, de annyira csilli-villi-szagos-színes a kiírás, hogy helyenként alig olvasható a szöveg. Kedvencem a széles-kerek, világosnarancs majdnem összefolyó betűk fehér széllel egy világos háttér előtt.

Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36
(....és az arcleharapás nem lesz benne, ki fogok akadni :D)


Úristen :zomg: :zomg: Az azért már az elejétől látszott, hogy keményvonalasabb akciós, de hogy ennyire.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: Selmo on 2009-08-26, 21:04:43
Nem kell -ass kapcsolót használni. :)

jó, jó, de azért a sötétzöld betűk egész jók voltak  :smile:

Lythis

Quote from: LiaLia on 2009-08-26, 19:17:42
Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36
a Harmadik rész nem Haine-ről, hanem Naoto-ról szól majd (vagyis már), És ha követik a mangát, akkor a negyedikben lesz csak Haine (meg Nil ^^ )

Akkor utánanézek a 3., 4.-nek is  :smile: Hátha megint[spoiler]lesz Haine nyakában törölköző :D [/spoiler]
Haine-nek (nemtudom, hogy a subberek miért Heine-nek hívják mondjuk) általábban be van kötözve a nyaka, tekintve azt a puci kis heget és a "nyakörvet", amit visel. Egyébként gynofóbiás, és egyedül Nill érintésétől nem kap frászt :D
QuoteEgy oldalon kezdték magyar softsubbolni az OVA-kat, és eddig a 2-ig jutottak, gondoltam megvárom a továbbiakat, csak kicsit lassan készülnek a többivel. Minőségre nem túl jó a felirat, időnként elég magyartalan mondataik vannak, bár ez még nem zavarna annyira, de annyira csilli-villi-szagos-színes a kiírás, hogy helyenként alig olvasható a szöveg. Kedvencem a széles-kerek, világosnarancs majdnem összefolyó betűk fehér széllel egy világos háttér előtt.
:zomg: :zomg: :zomg:
Quote from: LiaLia
Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36
(....és az arcleharapás nem lesz benne, ki fogok akadni :D)


Úristen :zomg: :zomg: Az azért már az elejétől látszott, hogy keményvonalasabb akciós, de hogy ennyire.
Pedig még egész az elején van...
[spoiler]
[/spoiler]

LiaLia

Quote from: Lythis on 2009-08-27, 00:07:41 Haine-nek (nemtudom, hogy a subberek miért Heine-nek hívják mondjuk) általábban be van kötözve a nyaka, tekintve azt a puci kis heget és a "nyakörvet", amit visel.

Akartam is kérdezni, hogy hogy van ez. A feliratokon Heine, mondani Hainet mondanak. Viszont az OVA 4-végén elhangzik, hogy He(a)ine Ramstein, és a Ramstein német név, így inkább gondolnám a Heine-t. Eredetileg mi van a mangában? Haine?

Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36Pedig még egész az elején van...

Kiccsit vad  :szemuveges:

Quote from: Lythis on 2009-08-26, 03:23:36
Aki pedig Bullets & Carnage-nek hívja az OVA-t, az megérdemel legalább egy kövezést, mert az nem ez, hanem ami ezek után jön...

Összességében, a 4 részt látva tetszett az OVA. Képileg, a színek, a szereplők. A 4. rész tetszett a legjobban, Haine és Nill, ott már azért volt egy kis misztikum is a lövöldözés mellett. Nill aranyos volt, sajnáltam, hogy a végére azért csináltak belőle egy "cuki" kislányt, sokkal kedvesebb volt az első találkozásukkor.
Viszont ezek a részek csak villanások voltak, megjelentek csak a szereplők, nem egy összefüggő történet így, tényleg ezután jöhetne a bonyodalom.

Lythis

Quote from: LiaLia on 2009-08-28, 00:00:23

Akartam is kérdezni, hogy hogy van ez. A feliratokon Heine, mondani Hainet mondanak. Viszont az OVA 4-végén elhangzik, hogy He(a)ine Ramstein, és a Ramstein német név, így inkább gondolnám a Heine-t. Eredetileg mi van a mangában? Haine?
Én a manga alapján Haine Rammsteiner néven ismerem, mostanában mintha az lenne az új divat, hogy Heine-zik, de imho az rém gagyi.


QuoteKiccsit vad  :szemuveges:
az egész ilyen... javarészt. Szóval nem spórolnak a brutalitással sem, meg az elmeroggyant szereplőkkel sem (Giovanni pl, de Luki és Noki (akik ikrek btw), sőt akár Haine is).


QuoteÖsszességében, a 4 részt látva tetszett az OVA. Képileg, a színek, a szereplők. A 4. rész tetszett a legjobban, Haine és Nill, ott már azért volt egy kis misztikum is a lövöldözés mellett. Nill aranyos volt, sajnáltam, hogy a végére azért csináltak belőle egy "cuki" kislányt, sokkal kedvesebb volt az első találkozásukkor.
Viszont ezek a részek csak villanások voltak, megjelentek csak a szereplők, nem egy összefüggő történet így, tényleg ezután jöhetne a bonyodalom.
pedig a manga ennyi volt. Mármint a Stray DOGS Howling In The Dark. A Bullets&Carnage ez után kezdődik, de ott tényleg durvább a hangvétel kicsit, mint ebben volt. Nill szándékoltan ilyen, itt kicsit el lett túlozva az egész szerintem. Vagy legalábbis a mangában nem szúrt szemet. Innentől amúgy ilyen is marad, és bár több rész nem lesz, de azért barátkozz meg a gondolattal.  :hehe:
A főbb szereplők felvezetésére ez bőven elég volt, és be is fejezték vele a mangát, nemtudom, hogy mit vártál még.
Spoiler: Haine gynofóbiájának nagyrésze onnan fakad, hogy saját kezüleg tépte szét a "hugát" Lily-t egy rakás tudóssal és egyéb emberrel egyetemben, ha esetleg nem lenne tiszta.

Ha esetleg a folytatásból is lesz anime, akkor remélem olyanok kapják meg, akik tudnak is animálni, mert ez így nagyon lapos. Badou megint egy vicc volt az uzzikkal, és amikor Haine "ugrált", majdnem abbahagytam. Ezt a silány sz*rt nem gondolhatják komolyan :facepalm:

Rounin

Quote from: Lookatmeimtrendypurple on 2009-08-28, 02:01:26
Ha esetleg a folytatásból is lesz anime, akkor remélem olyanok kapják meg, akik tudnak is animálni, mert ez így nagyon lapos. Badou megint egy vicc volt az uzzikkal, és amikor Haine "ugrált", majdnem abbahagytam. Ezt a silány sz*rt nem gondolhatják komolyan :facepalm:


A spoilered nem lett elég spoilerbiztos, de oda se neki. :p
Sssszóóóóval, akkor érdemes megnéznem vagy lelkibékém érdekében inkább kerüljem és várjam a további részeket mangában?

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-08-28, 07:26:28
Quote from: Lookatmeimtrendypurple on 2009-08-28, 02:01:26
Ha esetleg a folytatásból is lesz anime, akkor remélem olyanok kapják meg, akik tudnak is animálni, mert ez így nagyon lapos. Badou megint egy vicc volt az uzzikkal, és amikor Haine "ugrált", majdnem abbahagytam. Ezt a silány sz*rt nem gondolhatják komolyan :facepalm:


A spoilered nem lett elég spoilerbiztos, de oda se neki. :p
Sssszóóóóval, akkor érdemes megnéznem vagy lelkibékém érdekében inkább kerüljem és várjam a további részeket mangában?
Én azt mondanám, hogy ha nagyon nincs mit kezdened a szabadidőddel, akkor esetleg nézz bele, de egyébként kerüld, mint Kani süteményeit..

A spoiler pedig szándékosan nem spoilerbiztos.
egyfelől az OVA ennyi volt, úgysem mondják el, max annyit érnek el vele, hogy mindenki nekiáll spekulálni, másfelől ez is elég hamar kiderül, szóval nem a "biggest secret in teh story EVAR", amit a negyvenakárhanyadik chapterben sütnek csak el három fejezet felvezetés után.

Rounin

Quote from: The colour rape continues! on 2009-08-28, 09:19:54Én azt mondanám, hogy ha nagyon nincs mit kezdened a szabadidőddel, akkor esetleg nézz bele, de egyébként kerüld, mint Kani süteményeit..

:zomg:
Ennyire szar nem lehet!
Jól van, akkor ezt feketelistára tesszük.


kelvor

Quote from: SaiyaGin on 2009-08-28, 13:25:40
The Tower of Druaga – The Sword of Uruk

"rendben volt, de semmi kiemelkedőt nem találtam benne" Ez sajnos rengetek animére igaz, amit az elmúlt években készítettek. Picit elkeserítő.

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-08-28, 09:44:41
Quote from: The colour rape continues! on 2009-08-28, 09:19:54Én azt mondanám, hogy ha nagyon nincs mit kezdened a szabadidőddel, akkor esetleg nézz bele, de egyébként kerüld, mint Kani süteményeit..

:zomg:
Ennyire szar nem lehet!
Jól van, akkor ezt feketelistára tesszük.
lemme re-phrase that for you: just because you've seen worse doesn't mean that this one doesn't suck.

LiaLia

Quote from: Lythis on 2009-08-28, 02:01:26
pedig a manga ennyi volt...a Stray DOGS Howling In The Dark. A Bullets&Carnage ez után kezdődik ....A főbb szereplők felvezetésére ez bőven elég volt, és be is fejezték vele a mangát, nemtudom, hogy mit vártál még.
Általában azt várom egy animétől, hogy legyen cselekménye, története. Mivel nem ismerem a mangát, így csak vártam, hogy mi lesz. És az akkor rendben van, hogy megvalósították a mangát, csak most az hiányzik, hogy együtt mit alkotnak még.

Quote from: Lythis on 2009-08-28, 02:01:26
Nill szándékoltan ilyen... azért barátkozz meg a gondolattal.  :hehe:
:zomg:  ^^" nehéz, nehéz  ^^"

Quote from: Lythis on 2009-08-28, 02:01:26 Spoiler: Haine gynofóbiájának nagyrésze onnan fakad, hogy saját kezüleg tépte szét a "hugát" Lily-t
:zomg: szörnyű, bár gondolom nem volt akkor egészen magánál

Lythis

QuoteBtw, while I'm talking about Bakemonogatari's airing schedule, this is a 15 episode series, but 13-15 will only be streamed on the web.
:zomg: :zomg: :zomg:
bár úgyis megoldják ^^

Rounin

Quote from: Lythis on 2009-08-30, 01:09:22
QuoteBtw, while I'm talking about Bakemonogatari's airing schedule, this is a 15 episode series, but 13-15 will only be streamed on the web.
:zomg: :zomg: :zomg:
bár úgyis megoldják ^^

... What? o.O

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-08-30, 02:02:30
Quote from: Lythis on 2009-08-30, 01:09:22
QuoteBtw, while I'm talking about Bakemonogatari's airing schedule, this is a 15 episode series, but 13-15 will only be streamed on the web.
:zomg: :zomg: :zomg:
bár úgyis megoldják ^^

... What? o.O
gg said it on their website

Rounin

Quote from: The Purple is strong in me on 2009-08-30, 03:40:17
gg said it on their website

Meh. Nem mintha énkalózságom ez nagyon megrendítené, de ez így nekem fura. :3x3:

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-08-30, 03:41:34
Quote from: The Purple is strong in me on 2009-08-30, 03:40:17
gg said it on their website

Meh. Nem mintha énkalózságom ez nagyon megrendítené, de ez így nekem fura. :3x3:
egyelőre kijöhetne már a nyolcadik rész... múlt héten ilyenkor már kinnvolt a hetedik.. lazy bastards -.-

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-08-30, 03:41:34
Quote from: The Purple is strong in me on 2009-08-30, 03:40:17
gg said it on their website

Meh. Nem mintha énkalózságom ez nagyon megrendítené, de ez így nekem fura. :3x3:
Az bár amcsi sorozatnál is csináltak ilyet (Day Break), hogy az uccsó részeket csak neten sugározták, de az azért volt, mert szar volt a nézettség.
[reserved]

Chidori

Initial D: First Stage

Nincsenek különösebb érzéseim az autók iránt, igazság szerint csak próbaszerűen vágtam bele az animeba. Kíváncsi voltam, hogy vajon fog-e tetszeni egy kifejezetten autós anime. Nos, az anime nagyon tetszett.  :redface: Teljesen jó anime, megyek és még ma nézem tovább a folytatását. Természetesen vannak hibái (melyik animenak nincsenek?), de összességében pozitív véleménnyel vagyok a sorozatról.  :jee: Ami nem tetszett az a grafika.. az viszont tényleg gyengus. Láttam már régi animekat, nem azzal volt a baj, hogy RÉGI, hanem ez a fajta megrajzolás tényleg gyenge volt és nem jött be. Persze 26 rész nem kevés, az ember egy idő után hozzászokik, de az elején nagyon fura volt.  :he: A szereplők sem voltak kezdetben annyira szimpatikusak. A főhős (Takumi) uncsi alak, a legjobb barátja Itsuki idegesítő volt, Iketani meg a tipikus "semmilyen" szereplő megtestesítője. Aztán a sorozat közepén döbbentem rá, hogy ez a banda úgy jó ahogy van, és egyre többet kezdtem Itsuki hülyeségein nevetni. :) Mindenkivel megbékéltem és elfogadtam és most már egyik karaktert sem változtatnám meg. Takumi ellenfelei is szerethetőek voltak. Az animeban elhangzó zenéken ugyan érződik, hogy nem mai style, de azért illett az animehez és jó hangulatot adott neki. Mi van még... ja igen, a leglényegesebb: a versenyek. Nos, mivel tényleg nincs különösebb kapcsolatom a kocsikkal (van jogsim, szeretek vezetni, de.. thats all. :D ), ezért féltem, hogy a versenyek nem fognak bejönni, de.. majd kidobtam a szívemet 1-1 futamnál. Mondjuk a futamok végkimenetele kiszámítható volt, minden egyes futam előtt tudtam, hogy ki fog nyerni, de a versenyek közben mindig történt valami  :cool: dolog, szóval semmit nem vett el a hangulatából. Mondjuk amikor Bunta  (Takumi apja) kb 120-al vett be egy kanyart, és közben rágyújtott és egyik keze sem volt a kormányon, akkor eléggé ilyen arcom volt >  :gyagya:..
A végső futam után kicsit más befejezésre számítottam volna, de tudván, hogy van folytatása az animenak így amiatt sem tud haragudni az ember.

8,5/10

Hachi Roku forever.  :Kiraly:

katz

Quote from: Chidori on 2009-08-31, 17:22:02
Initial D
Egyike azon keves animekenek, amibol a live action sokkal jobb az animenel.
A kovetkezo reszek sokkal inkabb recycled-ek lesznek a rengeteg ismetlodo jelenettel. Sztem max 5 percnyi autozast rajzoltak meg hozza es azt vagtak ossze-vissza.

Quote from: Chidori on 2009-08-31, 17:22:02
Hachi Roku forever.  :Kiraly:
:jee:

SaiyaGin

[BSS]_ARIA_The_ORIGINATION_-_13_[h264][B4141FCF].mkv

:redface:  :bruhuhu:  :appl:  :whoah:

A következő napokban valamikor majd írok róla hosszabban is, de most még nem megy.

Damnatus

Tegnap megnéztem s Street Fighter 2 -t. A rajzolás jó, korrekt, a sztori elég egyszerű, szinte nincs is. Az általam ismert karakterek ha csak 1-2 pillanatra is, de feltűnnek, a főszerepben Ryu, Ken, Chun Li és Guile van. Kicsit zavaró volt, hogy a rosszfiúk nevét felcserélték. Balrogból Bison, Bisonból Vega, Vegából meg Balrog lett. A harcok nem olyan jók, kivételt talán Chun Li és Balrog (Vega) harca jelent. Természetesen igyekeztek a karakterek speciális játékbeli mozgásait is belepakolni a filmbe. A zenéje jó. Összességében 6,5/10.

LiaLia

Quote from: Chidori on 2009-08-31, 17:22:02
Initial D: First Stage

Én épp a hétvégén az Initial D movie-t láttam, és tetszett  :cool:, amellett hogy nem vagyok nagy autós, sőt eléggé műszaki analfabéta, úgyhogy a fordulatszámok, meg a tipusszámok sokat nem mondanak nekem.
A filmből átjött nekem az utcai autósversenyek hangulata. Bár ezekről azért azt sejtem, hogy időnként elég kemény, akár vérre menő versengéseket is jelentenek, és ehhez képest a film nem volt túl drámai, kifejezetten könnyed film. De ezzel együtt a képváltások, a kameramozgások, az aláfestőzene összességében adott egy sajátos hangulatot.
A főhős elég unalmas volt, a barátjától voltak könnyedebb poénok. A háttértörténetet inkább csak sejteni lehet, mert a látottakból követni kicsit nehezebb, főleg a szerelmi szálat, ami már csapnivaló, és erőltetetten drámaiaskodó volt.
Nekem jól megjelent a bandák közötti versengés, a győzniakarás, ki hogy tud veszíteni, mennyire számít a büszkeség.
Úgyhogy jó volt egy könnyed autósfilmnek  :jee:

Ami kép-hang zavaros volt nekem, hogy a film hong-kongi, japán kiadásban készült, és kínai nyelven adták ki. Úgyhogy miközben tudtam, hogy japán történet, japán nevekkel, japán szobabelsővel, eközben folyamatosan kínaiul beszéltek. :smile: A kínai nyelv hangzásával nem nagyon vagyok kibékülve, úgyhogy az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy hátha megszólalnak japánul...de sehogyse akartak  :szemuveges:

Ha nagyon kéne értékelni, 8/10  :smile:

Az animét majd ezután tervezem megnézni, kiváncsi vagyok milyen lesz a film után.

Selmo

Madlax (26 rész): Huhh. Nem is tudom mit írjak, ez a történet annyira "egyszerű", de a megvalósítása annyira bonyolult. Olyan, mint amikor egy gombolyagot próbál az ember kibogozni, szépen, lassan adagolja az információt, fonja össze a szálakat. Kissé a Noir üt vissza benne, ami nem is csoda, lévén ugyanaz a készítő. Sok dolgot lehetne elmondani, de ezt inkább látni kell. Akció bőven van benne, aki szereti a lövöldözéseket, az nem fog csalódni, misztikum keveredik a maffiával, van benne könnyedség, de dráma is és mindez nyakonöntve egy -  szerintem - remek zenével. Nem mondanám épp unalmasnak sem, de aki nem szereti az elnyújtott "igazságkeresését" az lehet jobban teszi, ha hanyagolja. Akinek a Noir tetszett és még nem látta, ki ne hagyja. :jee:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Madlax után nézd meg az El Cazadort is. Kicsit gyengébb, mint a Madlax, de élvezhető.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Ghost in the Shell
Előzőleg csak jókat hallottam róla, mint nagy klasszikus emlegették,és ahogy láttam az első részét, engem elbűvölt.  :cool:
Nagy kedvencem volt a Mátrix film, és ahogy elkezdődött az anime, és folyamatában is több hasonlóságot véltem felfedezni a kettő között.
Az anime zenéje tetszett, egyszerre klasszikus, és futurisztikusan borongós. Képileg jól megrajzolt, nagyon jól megalkották a zsúfolt várost, ahol inkább csak arctalan embertömegek mozognak.
Alapszinten akciódús, jó történettel, érdekes fordulatokkal.
Másod szinten érdekes, ahogy többször előjön a "születés", a nagy vizekben lebegés, majd a kiemelkedés azokból. Megleptek a bibiai idézetek, mindkettő az átváltozásról, és ahogy értelmet kapnak ezek a vége felé, mert minden átváltozásban ott a régi halála, majd egy új születése. És ahogy felvetődik a kérdés, mitől ember az ember, mi teszi egyedivé, csak egy testbe zárt gondolkodó lény, akit csak a beletáplált "programok", ösztönök mozgatnak, vagy a meghatározhatatlan lelken keresztül sokkal többre képes.

Összességében nagyon jó, számomra komplex anime, kiváncsi vagyok a többi részére is.
Értéknek 10/10, és bevonult nálam a nagy klasszikusak különleges helyére  :smile:


Quote from: Selmo on 2009-09-02, 20:45:53
Madlax (26 rész):
Jól hangzik, a következőkben valószínű utánanézek.  :smile: