Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Nézem a Spaceflight Now-on az Űrsikló-kilövés előkészületeit. Kicsit a mostani Haruhi arc-ra emlékeztet: az űrhajósok mindennap beöltöznek, kibuszoznak, beszállnak az űrhajóba, aztán pár perccel a fellövési időpont előtt leállítják a visszaszámlálást az időjárás miatt. Közben persze mindennap ugyanazokat az ismeretterjesztő videókat nyomják be, a kommentátorok ugyanazt mondják el stb. :)
Failure is the default option

Member

Quote from: Squazee2005 on 2009-07-15, 22:43:09
Üdv a környéken.  :whoah:
Dvecsén lakom, szóval nem mondtam hülyeséget.
Quote
Rosszabb pillanataimban én Pécsen Pécsre kérek jegyet. Ilyenkor olyan okosan tudok nézni, a sofőr meg... ö hova?
Engem az zavart nagyon, hogy Solt helyett (mert itt szállok át Szegedre) Bajáig kellett kérnem, és Kalocsát akartam mondani. Utóbbi várost áldom, szerintem körbejárja a busz, mire hajlandó elhagyni.

kikuchiyo

#36662
Mai faliblog részlet:

Szép nyelv ez a perl.

$db{$id}{record}{district} = $q_strings_reverse{de_markup($dslist->[$i][6])};

($h2, $m2) = ($dtslist->[$diary[$i]{end}][2] =~ /(\d+):(\d+)/);


Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2009-07-15, 23:11:33
Mai faliblog részlet:

Szép nyelv ez a perl.
Quote
$db{$id}{record}{district} = $q_strings_reverse{de_markup($dslist->[$i][6])};

($h2, $m2) = ($dtslist->[$diary[$i]{end}][2] =~ /(\d+):(\d+)/);
:zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Én írtam :)

...és képzelj el ebből 60 kB-t! :)
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2009-07-15, 23:13:50
Én írtam :)

...és képzelj el ebből 60 kB-t! :)
:zomg: :zomg: :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Az is jó ebben a fórumban, hogy néhányaknak köszönhetően rendszeresen megerősítést kapok, hogy NAGYON jó ötlet az egyetemváltás. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Meg mindig meleg van. Ez most mar tenyleg nem fair!  :morci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2009-07-15, 23:40:19
Az is jó ebben a fórumban, hogy néhányaknak köszönhetően rendszeresen megerősítést kapok, hogy NAGYON jó ötlet az egyetemváltás. :D
Quote from: Darkstar on 2007-11-04, 21:42:19
Mi az fene, az ELTE-IKt mindenki otthagyja? :D
:D

Darkstar

#36669
Jogosan mondhatnád, hogy megmondtad. :D

BTW sok időd van. :p
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 00:44:23
Jogosan mondhatnád, hogy megmondtad. :D

BTW sok időd van. :p
:D

Nincs sok időm, csak épp pár napja olvastam vissza a szavazások topic elejét (ne kérdezd mért, már nem emlékszem :D), és akkor találtam meg, eszembe is jutott hogy majd jól belinkelem ha legközelebb szóbahozod a témát. :)

Rin

Quote from: Kvikveg on 2009-07-15, 20:40:08
Meleg vaaaaaaannnnn... segitseg, elolvadoooook!
Ja es lattam Lythist meg Rint a Moszkvan.

Hehe, kár, hogy viszont nem ^^
A meleg engem is kinyír (gondolom ez egyedülálló megállapítás)

Kvikveg

Quote from: Rin on 2009-07-16, 01:17:57
Quote from: Kvikveg on 2009-07-15, 20:40:08
Meleg vaaaaaaannnnn... segitseg, elolvadoooook!
Ja es lattam Lythist meg Rint a Moszkvan.

Hehe, kár, hogy viszont nem ^^
A meleg engem is kinyír (gondolom ez egyedülálló megállapítás)
Jaaa, elottetek villamosoztam el a 61essel, csak mire kinyitottam volna a szamat, mar 30 meterrel odebb voltunk. XD

Amugy tokjo, kene igazolvanykepet csinaltatnom. Csakhogy ha meleg van, izzadok, tehat osszepondorodik a hajam, ha esik, akkor meg paras az ido tehat osszepondorodik a hajam. Csonaklakkot ide!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Rin on 2009-07-16, 01:17:57
Hehe, kár, hogy viszont nem ^^
A meleg engem is kinyír (gondolom ez egyedülálló megállapítás)
<off>
Az avád pont úgy néz ki mint Lythis irl. :D
</off>

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2009-07-16, 01:25:31
igazolvanykep

Hú, ne is mondd, milyen igazolványkép készült rólam jogsihoz...
Olyan falfehér arc, mintha zombi lennék :D

Member

Nekem a diákigazolványom harmadik típusú találkozás, olyan vakító. :)

NLZ

#36676
Quote from: Zsiga on 2009-07-16, 01:34:50
Quote from: Rin on 2009-07-16, 01:17:57
Hehe, kár, hogy viszont nem ^^
A meleg engem is kinyír (gondolom ez egyedülálló megállapítás)
<off>
Az avád pont úgy néz ki mint Lythis irl. :D
</off>
Lol, tényleg. :D

Jah, minap izgalmas kapás volt. Nagymamám kútjában a szivattyú nem működött, szal akkor húzzuk fel. Na mi volt a baja? Körbevonta a szomszéd macskájának vizihullája, ami kb egy hónapja veszett el. :D  Félig olyan volt, mint egy penészedö hal, félig mint az iszap, öröm volt leszedni a szivattyúról. :D
[reserved]

Én

Nekem a személyiben lévő képen az egyik szemem hiányzik valamiért.

Zen

Quote from: Én on 2009-07-16, 02:04:12
Nekem a személyiben lévő képen az egyik szemem hiányzik valamiért.
*ránéz Én ava-jára*
*vállat von*
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: NLZ on 2009-07-16, 02:28:54
Quote from: Én on 2009-07-16, 02:13:37
Scorpion King? Is that you?
Hülye kérdés.
[spoiler][/spoiler]
Lassan te is kiérdemelsz valami shopmester titulust :D

Zen

Előre félek a választól, de Én, honnan a rákos bánatból a sig-ed? Vagy mi az? Wave-ező zombi lánykák?  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

#36681

Zen

Ah, kösz. És nem, nem ismertem.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

nm, amúgy 1:25-nél van. De érdemes végignézni, elég lulzy. :D

Zen

Végignéztem ofkóz, who the hell do you think I am?!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Flaser

#36685
Vidékről hazaérve, öt nap kiesés után végre végigolvastam a topicot.

Lemaradtam a "Gárdázásról", de annak ellenére, hogy kényes téma úgy érzem egy-két dolgot érdemes leírnom:

-A gyülekezési törvény nem teszi lehetővé a "spontán" gyülekezést és tüntetést. Az ilyen eseményt/rendezvényt köteles vagy előre bejelenteni.
-A törvénysértéssel szemben a rendőrségnek kötelessége fellépni.
-Ha egy szervezetet a bíróság jogerős ítélettel feloszlat, akkor az aki annak nevében rendezvényt szervez ill. újjáalakítja azt, bűncselekményt követ el.
-Ha a rendőrség a hatáskörét túllépve, túlzott és indokolatlan erőszakot alkalmaz a kötelessége teljesítése közben az téged még nem mentesít a törvénysértés alól és semmilyen körülmény közepette nem jogosít fel a törvénysértésre. Tény, hogy ilyenkor a rendőrség ill. a rendőrök ellen is eljárást kell folytatni.
-Semmi, ismétlem SEMMI nem adhat jogot az állampolgár kezébe, hogy önhatalmúlag "semmisnek" tartson egy jogerős ítéletet, egy a törvényesen megválasztott parlament által meghozott jogszabályt.

Végső adalékként meg itt van ez:

A törvények, a rendeletek be nem tartása, a kiskapuk állandó keresése - a normák totális és abszolút  be nem tartása -  és a kétszínű, kettős értékrendszeren alapuló sunyi "ügyeskedés" pont azt ássa alá amit a fent említett szervezet is el kíván érni:

Rend, igazságosság, (köz)biztonság és becsületesség.

Ha valóban ezért küzdenek, ezt szeretnék megteremteni, akkor azt olyan formában tegyék ami tiszteletben tartja a parlamentáris demokrácia és a jogállam kereteit, rendelkezéseit. Ez kiterjed a törvény és a jog szellemére is. Azaz nem (csak) a törvény betűjéhez, hanem annak szelleméhez is tartom magam. Vagyis nem "betű szerint tartom be a törvény" a mindenkori kiskapukat keresve, hanem a törvény adta egyenes és nyilvánvaló lehetőségekkel élek mind a szólás- mind a gyülekezési szabadság tekintetében.

Attól még, hogy a politikai elit a fenti eszközökkel gyakran él és ezzel aláássa a saját becsületét még nem lenne szabad azt mérvadónak tekinteni. Épp ellenkezőleg, az egyenesség, a törvény tisztelete és szigorú betartása lenne az ami hihetővé és jogossá teheti bárki fellépését a fenti szereplőkkel szemben, mert az ilyetén magatartás valódi becsületről tenne tanúbizonyságot.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Rounin

#36686
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-15, 22:19:46
Quote from: Rounin on 2009-07-15, 22:01:09
JÉGKRÉÉÉÉM!

Most ettem meg egy adagot, kértél volna? :angyali:

Miért kértem volna? Nemrég volt fizetés. :p
Na meg látatlanban nem szívesen fanyalodnék rá senki jégkrémjére (ki tudja, milyen "infernal" ízlésük van e téren).

Quote from: Rounin on 2009-07-16, 07:32:57
Quote from: Zsiga on 2009-07-16, 01:34:50
<off>
Az avád pont úgy néz ki mint Lythis irl. :D
</off>

Bárha... nem fájna akkor a rekeszizmom.  :angyali:

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2009-07-16, 01:55:44
...
Jah, minap izgalmas kapás volt. Nagymamám kútjában a szivattyú nem működött, szal akkor húzzuk fel. Na mi volt a baja? Körbevonta a szomszéd macskájának vizihullája, ami kb egy hónapja veszett el. :D  Félig olyan volt, mint egy penészedö hal, félig mint az iszap, öröm volt leszedni a szivattyúról. :D
Uagh!  :eek:
Kozben legalabb abbol ittak?

Zsiga: ez a wtf galerias kep kegyetlen!  :lul: Ilyen otletet!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Flaser on 2009-07-16, 04:59:57
-A gyülekezési törvény nem teszi lehetővé a "spontán" gyülekezést és tüntetést. Az ilyen eseményt/rendezvényt köteles vagy előre bejelenteni.
http://zona.hu/article/627/a-spontan-tuntetes-sokkal-bonyolultabb-feladat.html

Ma tanultam valamit: a jogállamiság az, hogy a bíróság vagy a rendőség indokoltan-indokolatlanul mond valamit, és azt nekem el kell fogadnom. Nekem erről más jut eszembe.

Darkstar

Már megint abnormálisan lassú a net. Kezdem unni, hogy ezt heti átlag 2 nap is eljátsza. Böngészni is szar, wowban meg izgalmas a 20k+ latency.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん