Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Rin on 2009-07-16, 01:17:57
Quote from: Kvikveg on 2009-07-15, 20:40:08
Meleg vaaaaaaannnnn... segitseg, elolvadoooook!
Ja es lattam Lythist meg Rint a Moszkvan.

Hehe, kár, hogy viszont nem ^^
A meleg engem is kinyír (gondolom ez egyedülálló megállapítás)
+1. Nem szólnál ám, hanem vígan el61-esezel... szééép.... megjegyeztem ám.

A hőség meg külön élmény.. a rohadt meleg kirúg az ágyból olyan 7-8 között, és utána 1-3 óra akklimatizálódás, hogy vissza tudjak feküdni.... "dö gúd lájf"....^^"



Quote from: Flaser on 2009-07-16, 04:59:57
[spoiler]Vidékről hazaérve, öt nap kiesés után végre végigolvastam a topicot.

Lemaradtam a "Gárdázásról", de annak ellenére, hogy kényes téma úgy érzem egy-két dolgot érdemes leírnom:

-A gyülekezési törvény nem teszi lehetővé a "spontán" gyülekezést és tüntetést. Az ilyen eseményt/rendezvényt köteles vagy előre bejelenteni.
-A törvénysértéssel szemben a rendőrségnek kötelessége fellépni.
-Ha egy szervezetet a bíróság jogerős ítélettel feloszlat, akkor az aki annak nevében rendezvényt szervez ill. újjáalakítja azt, bűncselekményt követ el.
-Ha a rendőrség a hatáskörét túllépve, túlzott és indokolatlan erőszakot alkalmaz a kötelessége teljesítése közben az téged még nem mentesít a törvénysértés alól és semmilyen körülmény közepette nem jogosít fel a törvénysértésre. Tény, hogy ilyenkor a rendőrség ill. a rendőrök ellen is eljárást kell folytatni.
-Semmi, ismétlem SEMMI nem adhat jogot az állampolgár kezébe, hogy önhatalmúlag "semmisnek" tartson egy jogerős ítéletet, egy a törvényesen megválasztott parlament által meghozott jogszabályt.

Végső adalékként meg itt van ez:

A törvények, a rendeletek be nem tartása, a kiskapuk állandó keresése - a normák totális és abszolút  be nem tartása -  és a kétszínű, kettős értékrendszeren alapuló sunyi "ügyeskedés" pont azt ássa alá amit a fent említett szervezet is el kíván érni:

Rend, igazságosság, (köz)biztonság és becsületesség.

Ha valóban ezért küzdenek, ezt szeretnék megteremteni, akkor azt olyan formában tegyék ami tiszteletben tartja a parlamentáris demokrácia és a jogállam kereteit, rendelkezéseit. Ez kiterjed a törvény és a jog szellemére is. Azaz nem (csak) a törvény betűjéhez, hanem annak szelleméhez is tartom magam. Vagyis nem "betű szerint tartom be a törvény" a mindenkori kiskapukat keresve, hanem a törvény adta egyenes és nyilvánvaló lehetőségekkel élek mind a szólás- mind a gyülekezési szabadság tekintetében.

Attól még, hogy a politikai elit a fenti eszközökkel gyakran él és ezzel aláássa a saját becsületét még nem lenne szabad azt mérvadónak tekinteni. Épp ellenkezőleg, az egyenesség, a törvény tisztelete és szigorú betartása lenne az ami hihetővé és jogossá teheti bárki fellépését a fenti szereplőkkel szemben, mert az ilyetén magatartás valódi becsületről tenne tanúbizonyságot.[/spoiler]
Köszönöm. Jó látni, hogy valaki felfogta azt, amit mondani szerettem volna.

Lythis

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 13:41:22
Már megint abnormálisan lassú a net. Kezdem unni, hogy ezt heti átlag 2 nap is eljátsza. Böngészni is szar, wowban meg izgalmas a 20k+ latency.
a hőség tehet róla.... meg a franciák.

Rounin

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 13:41:22
Már megint abnormálisan lassú a net. Kezdem unni, hogy ezt heti átlag 2 nap is eljátsza. Böngészni is szar, wowban meg izgalmas a 20k+ latency.

Psyker training.
Segít a jövőlátás fejlesztésében. ^^

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-07-16, 14:29:01
Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 13:41:22
Már megint abnormálisan lassú a net. Kezdem unni, hogy ezt heti átlag 2 nap is eljátsza. Böngészni is szar, wowban meg izgalmas a 20k+ latency.

Psyker training.
Segít a jövőlátás fejlesztésében. ^^
=][= much?  :ejj:

Kuroi Tenshi

Hülye áfaemelés.
Útközben jutott eszmbe, hogy lejárt a bérletem, ezért elmentem
bérletet is venni. Utána még pont annyi pénzem maradt, hogy
sisakot, maszkot és gerincprotektort vegyek -- a régi árak szerint.
Csakhogy az áfaemeléssel ez a pont annyi már pont nem volt
elég. ::)

Rounin

Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:36:21
=][= much?  :ejj:

'ey luv, can't see no hunnerd an' fifteen skulls 'ere... :ejj:

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-07-16, 14:38:55
Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:36:21
=][= much?  :ejj:

'ey luv, can't see no hunnerd an' fifteen skulls 'ere... :ejj:
[spoiler=sod off][/spoiler]

Cloud

Meleeeeeg vaaaaan. Dejó hogy hajnalban  kezdtem. Most mehetek  haza.
:hopp:

Amúgy moszkvánál meg keletinél vizet osztogtnak, aki arra jár kunyeráljon.  :rotfl:

sirtomi

Tegnap elmentünk meló után strandolni. Este 10-ig voltunk a vízben, de még akkor is meleg volt a levegő.
Ma mehetek kertbe barackot meg körtét szedni, de legalább lesz belőle lekvár :)

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:45:07
Quote from: Rounin on 2009-07-16, 14:38:55
Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:36:21
=][= much?  :ejj:

'ey luv, can't see no hunnerd an' fifteen skulls 'ere... :ejj:
[spoiler=sod off][/spoiler]

Why isn't the hawk (or whatever) armored? Negligence is the herald of chaos.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2009-07-16, 16:16:20
Ma mehetek kertbe barackot meg körtét szedni, de legalább lesz belőle pálinka :)

Fixed. Így már jobb :D

Kvikveg

Ma el kellene mennem fenykepezkedni, mert a tegnapi fodrasz utan most meg kinez valahogy a hajam...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Azt terveztem, hogy kimegyek ma a városligetbe vagy valahova olvasni, de ilyen gatyarohasztó időben inkább itthon döglök... Senki nem ér rá strandra menni, biszi baszi basszameg. :mad:

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-16, 16:25:15
Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:45:07
Quote from: Rounin on 2009-07-16, 14:38:55
Quote from: Lythis on 2009-07-16, 14:36:21
=][= much?  :ejj:

'ey luv, can't see no hunnerd an' fifteen skulls 'ere... :ejj:
[spoiler=sod off][/spoiler]

Why isn't the hawk (or whatever) armored? Negligence is the herald of chaos.
"my armor is contempt, my shield is disgust, my sword is hatred..." welcome to GRIMDARKIA

katz

Quote from: Kvikveg on 2009-07-16, 16:39:40
Ma el kellene mennem fenykepezkedni, mert a tegnapi fodrasz utan most meg kinez valahogy a hajam...
Csináltass új igazolványt/jogsit :D

Cloud

Quote from: Én on 2009-07-16, 16:53:14
Azt terveztem, hogy kimegyek ma a városligetbe vagy valahova olvasni, de ilyen gatyarohasztó időben inkább itthon döglök... Senki nem ér rá strandra menni, biszi baszi basszameg. :mad:
VAlakinek de sok szabadideje van. :D

Én

Nekem most szünet van biccs :D Diákmeló meg általában alkalmi jellegű amit találok...

Darkstar

Egy hatalmas adag jegeskávénál kevés frissítőbb dolog létezik \o/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 18:47:14
Egy hatalmas adag jegeskávénál kevés frissítőbb dolog létezik \o/
Hidegzuhany esetleg?

Darkstar

Abban nincs koffein. Egyébként hidegvizes fürdőt szoktam venni, jobban lehűt, mint a zuhany.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 18:53:40
Abban nincs koffein. Egyébként hidegvizes fürdőt szoktam venni, jobban lehűt, mint a zuhany.
Akkor holnap kipróbálom a jegeskávé hidegvizes fürdő kombót. :D

Zsiga

Két dinamóflash? :D

.Attila

Quote from: Darkstar on 2009-07-16, 18:47:14
Egy hatalmas adag jegeskávénál kevés frissítőbb dolog létezik \o/

Pina colada?



Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Holnap Balcsira menet hol lesz kisebb dugó? Autópálya vagy országút? Nagyon szopás lenne nem bérletet venni? (A +1 óra nem zavar, ha nincs dugó az országúton.) Illetve mikor kell elindulni, hogy elkerüljem a potenciális dugót? Kora hajnal, késő éjjel? Valakinek van ebben tapasztalata?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

7-es úton a Velencei-tó környéke problémás, meg Fehérváron átmenni, a többi rész ne msokkal lassabb, mint csúcsidőben az autópálya. Mondjuk attól is függ hova mész a Balatonra, pl északi parthoz nyugodtan mehetsz a hetesen, de a déli oldalon ha Siófokon túl mennél, akkor jobb az autópálya kora reggel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Az északi oldalra esetleg lehet Székesfehérváron a 8-ason, aztán Veszprémnél lekanyarodni a Balatonhoz. Nem olyan nagy kerülő (lol), és talán kevésbé zsúfolt.

Más: mai random hülye hírünk rovat
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Cobra on 2009-07-16, 23:08:44
7-es úton a Velencei-tó környéke problémás, meg Fehérváron átmenni, a többi rész ne msokkal lassabb, mint csúcsidőben az autópálya. Mondjuk attól is függ hova mész a Balatonra, pl északi parthoz nyugodtan mehetsz a hetesen, de a déli oldalon ha Siófokon túl mennél, akkor jobb az autópálya kora reggel.

Siófokra mennék, és alapban 9 körül indulnánk Dél-Budáról (10 percnyire a balatoni út leágazásától), de ha kell, akkor korábban.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!