Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

motifator

Félreértesz. A H&C és a Lovely Complex messze nem egy műfaj. Az egyik josei, a másik meg egy shoujo high school romantic comedy. A LoveCom elsődleges célközönsége vagy 10 évvel fiatalabb, mint a Honey and Cloveré.
Ami nálam egy kategória a Lovely Comlex-szel, az mondjuk a Bokura ga Ita, ami ugyan nem volt rossz, de a LoveCom messze felülmúlta. Ha tudtok olyat mondani, ami konkrétan ez a műfaj, tehát LoveCom, Bokura ga Ita, KareKano, szal szigorúan shoujo középsulis romantikus (vígjáték), és szerintetek jobb, mint a Lovely Complex, akkor írjatok róla valamit, mert komolyan megnézném.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: motifator on 2009-06-06, 19:29:10
Ha tudtok olyat mondani, ami konkrétan ez a műfaj, tehát LoveCom, Bokura ga Ita, KareKano, szal szigorúan shoujo középsulis romantikus (vígjáték), és szerintetek jobb, mint a Lovely Complex, akkor írjatok róla valamit, mert komolyan megnézném.
Azt nem tudom, hogy jobb-e, mint a LoveCom, de pl. Ultra Maniac. Középsulis, romantikus vígjáték egy kis mahou shoujo-val fűszerezve. Nekem nagyon tetszett, sokáig az avatarom is ebből volt...

motifator

Kösz az ajánlást! A ratingje nem túl magas (azért nem is túl alacsony), de mind a 4 review csupa jót ír róla, szal felírtam a listára :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

katz

Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:04:46
Vígjáték.
L
O
L
Quote from: Member on 2009-06-21, 22:50:12
... ezt nem lehet komolyan venni, így tetszett...
Drámának gyenge, vígjátéknak elmegy...

Zen

#1264
Kinek a pap, kinek a predalien.
Gyakorlatilag '90es akciófilm az egész zsoldos életfilozófiával fűszerezve.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:12:37
Gyakorlatilag '90es akciófilm az egész zsoldos életfilozófiával fűszerezve.
Nem azzal van gondom
[spoiler]Az alapsztori ok, drámai hatásúak a kerettörténetek is, pl a gyerek elrablása, a tengeralatjárós beszélgetés, Rock a fogolytáborban. Ez megvolt az FMP-ben meg a Sprigganban is, egyikben jobban jött ki, masikban rosszabbul.
Ami gáz ebben, hogy a drámábai részekbe jönnek ilyenek, mint Renvy ugrál a hajokon és kilövi az embereket, meg végigfut 50 katona között és 2 kispisztollyal futtában lelő mindenkit. Ez  :lol: Ez vígjáték, ez nem dráma...
[/spoiler]

Xzone

Szegény csaj nevét még egyszer sem írtátok le normálisan :hehe:

Zen

Quote from: katz on 2009-06-21, 23:39:10
Ami gáz ebben, hogy a drámábai részekbe jönnek ilyenek, mint Renvy ugrál a hajokon és kilövi az embereket, meg végigfut 50 katona között és 2 kispisztollyal futtában lelő mindenkit. Ez  :lol: Ez vígjáték, ez nem dráma...
Mint mondtam, '90es akciófilm. Melyikben nem voltak ilyenek? Schwarzenegger egy géppuskával meg pár claymore-al kiírt egy tábor profi zsoldost, Rambo íjjal gyilkol, Van Damme szakács késekkel (szakács, késekkel, nem szakácskésekkel) ledobja a profi zsoldosokat, stb.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:54:55
Mint mondtam, '90es akciófilm. Melyikben nem voltak ilyenek? Schwarzenegger egy géppuskával meg pár claymore-al kiírt egy tábor profi zsoldost, Rambo íjjal gyilkol, Van Damme szakács késekkel (szakács, késekkel, nem szakácskésekkel) ledobja a profi zsoldosokat, stb.
Ara-ara, azokon is jót nevettem  :haha:
2006-os animetől az ember kicsit többet vár. Igy nagyon FMP utánérzés volt...

Zen

Belenéztem mangába régebben (1-2 fejezetet az animesítottak közül), ott kicsit kevésbé keltett akciófilmes benyomást, pl nem 10-et lőttek mire eltaláltak vkit hanem első golyó célba talált.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Quote from: katz on 2009-06-22, 00:08:29
Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:54:55
Mint mondtam, '90es akciófilm. Melyikben nem voltak ilyenek? Schwarzenegger egy géppuskával meg pár claymore-al kiírt egy tábor profi zsoldost, Rambo íjjal gyilkol, Van Damme szakács késekkel (szakács, késekkel, nem szakácskésekkel) ledobja a profi zsoldosokat, stb.
Ara-ara, azokon is jót nevettem  :haha:
2006-os animetől az ember kicsit többet vár. Igy nagyon FMP utánérzés volt...
Nem értem mitől utánérzés. Nem is ugyanolyan akció, nem is ugyanolyan karakterek, nem is ugyan olyan gonoszok, nem is ugyanolyan helyszín. Annyi közük van egymáshoz, mint Moyashimonnak a Haruhi-chanhoz.
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2009-06-22, 00:16:47
Nem értem mitől utánérzés. Nem is ugyanolyan akció, nem is ugyanolyan karakterek, nem is ugyan olyan gonoszok, nem is ugyanolyan helyszín. Annyi közük van egymáshoz, mint Moyashimonnak a Haruhi-chanhoz.
[spoiler]Mert az FMP a Zisten és minden azt próbálja copyzni, nyilvánvalóan.  ::)  :hehe:[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: NLZ on 2009-06-22, 00:16:47
Nem értem mitől utánérzés. Nem is ugyanolyan akció, nem is ugyanolyan karakterek, nem is ugyan olyan gonoszok, nem is ugyanolyan helyszín. Annyi közük van egymáshoz, mint Moyashimonnak a Haruhi-chanhoz.
Van egy relative komoly alapsztori, amibe belefér egy jókora adag dráma is, de legtöbbször elpoénkodják a hangulatot.
Quote from: Zen on 2009-06-22, 00:18:22
[spoiler]Mert az FMP a Zisten és minden azt próbálja copyzni, nyilvánvalóan.  ::)  :hehe:[/spoiler]
Nope. Try again :P

Member

Manapság már minden valaminek az utánérzése.
Ha kitalálod, hogy wc-üllőkék letörlésétől alakulnak át páran Mahou Shoujo-vá és küzdenek a Gonosz Birodalommal, akik közhelyeket tesznek valósággá és az első részben kolbászból lesz a kerítés, egy google és kiderül, hogy már megcsinálták.

katz

Quote from: Member on 2009-06-22, 00:22:09
Manapság már minden valaminek az utánérzése.
Ha kitalálod, hogy wc-üllőkék letörlésétől alakulnak át páran Mahou Shoujo-vá és küzdenek a Gonosz Birodalommal, akik közhelyeket tesznek valósággá és az első részben kolbászból lesz a kerítés, egy google és kiderül, hogy már megcsinálták.
:lol:
Ranma után minden átalakulós poén, már csak koppincs :D

Zen

Quote from: katz on 2009-06-22, 00:19:11
Van egy relative komoly alapsztori, amibe belefér egy jókora adag dráma is, de legtöbbször elpoénkodják a hangulatot.
Én egy jelenetre emlékszem amit elpoénkodtak (Rock-Revy vita ebéd közben), de az csak levezetés volt a dráma után.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: Zen on 2009-06-22, 00:24:37
Quote from: katz on 2009-06-22, 00:19:11
Van egy relative komoly alapsztori, amibe belefér egy jókora adag dráma is, de legtöbbször elpoénkodják a hangulatot.
Én egy jelenetre emlékszem amit elpoénkodtak (Rock-Revy vita ebéd közben), de az csak levezetés volt a dráma után.
nekem az osszes figth poén volt :)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: Zen on 2009-06-22, 00:28:27
Fight=drama? Wut? o.O
A drámai részek előbb utobb harca csaptak át.
A harcok meg viccesek voltak.

Zen

facepalm
Az STFU & GTFO vagy a Facepalm képet kéred?  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:54:55
Van Damme szakács késekkel (szakács, késekkel, nem szakácskésekkel) ledobja a profi zsoldosokat, stb.

Az szerintem Steven Seagal volt. Bocs btw, hogy mindig csak offtopic-szagú hosszászólásokat írok.

Zen

Quote from: Xzone on 2009-06-22, 00:53:30
Quote from: Zen on 2009-06-21, 23:54:55
Van Damme szakács késekkel (szakács, késekkel, nem szakácskésekkel) ledobja a profi zsoldosokat, stb.
Az szerintem Steven Seagal volt. Bocs btw, hogy mindig csak offtopic-szagú hosszászólásokat írok.
Igazad van, my bad. Van Damme falak közt spárgázott.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Kamen no Maid Guy

4 rész után:

:lol: :lul: :rotfl: :appl:

Itthoniak hülyének néznek mennyit röhögök. :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.


chilip

#1286
Bakemonogatari ep 8 - hát ez nem volt semmi  :zomg: nem hittem volna hogy ebben az animében ilyet látok [spoiler]kitépte a srác belét, elkezdte pörgetni vele de félúton elszakadt  :zomg: in my bakemonogatari  :zomg: snail után ez "kicsit" véresebb, és ez még csak a monkey volt, most jön majd a snake...[/spoiler] mindenesetre eddig nagyon tetszik  :P

ed.: most vettem észre: hohóó még 92 post :D

Lythis

Quote from: chilip on 2009-08-30, 19:20:15
Bakemonogatari ep 8 - hát ez nem volt semmi  :zomg: nem hittem volna hogy ebben az animében ilyet látok [spoiler]kitépte a srác belét, elkezdte pörgetni vele de félúton elszakadt  :zomg: in my bakemonogatari  :zomg: snail után ez "kicsit" véresebb, és ez még csak a monkey volt, most jön majd a snake...[/spoiler] mindenesetre eddig nagyon tetszik  :P

ed.: most vettem észre: hohóó még 92 post :D
Már az első rész OP-jában lelőtték, hogy lesz ilyen is, szerintem ezen nincs mit csodálkozni :)
Szerintem marha jó rész volt, bár kicsit hiányoltam a cselekményt, és megint bebizonyosodott, hogy Araragi egy mártír barom. Komolyan kb örültem, amikor Senjougahara lehordta a fenébe. Épp ideje volt :D
On a sidenote: Shinobu is still darn cute :P

chilip

Tears to Tiara nagyon klisés lett a végére ;_; azért végignézem...

Rounin

Quote from: Lythis on 2009-08-31, 17:51:00

On a sidenote: Shinobu is still darn cute :P


:_piszka: :_piszka:

On a sidenote: i love Senjougahara more and more. :3x3: