Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

-OJ-

Quote from: Zelda on 2013-05-06, 20:38:19
Én is keresek valami újat, olyasmit, mint a Higashi no Eden, vagy akár a Psycho Pass-hoz hasonlót. Lényegében szeretem a krimit, a kockázatos játékokat, nem zavar a vér se.

GunGrave-et tudom ajánlani. Sci-fivel vegyített, hamisítatlan gengsztersztori, nagyszerű karakterdrámával.
Fate/Zero-t szintén, ami sokkal komolyabb, sötétebb és véresebb, mint az eredeti Fate/stay night
Ergo Proxy egy kellően sötét és filozofikus, poszt-apokaliptikus sorozat.

kelvor

#1771
Quote from: Zelda on 2013-05-06, 20:38:19

Én is keresek valami újat

Quote from: -OJ- on 2013-05-06, 21:26:59
GunGrave
+1  :tezsvir:
Ha esetleg belekezdesz ne az első rész alapján ítéld meg!  :smile:


Black Lagoon -t még tudom ajánlani, ahogy nézegettem a listádat, ez még nem szerepel rajta.  :smile:


Quote from: Bishop on 2012-09-29, 17:58:09
Keresek valami rövid sorozatot (max 26) school life kategóriában, valami ami leköti az embert, van benne pár jó poén romantika, nagyon minimális ecchi. Valamit az elmúlt 2 év terméséből előbbiekkel nagyjából tisztába vagyok. van.

School Life-ban annyira nem vagyok otthon mostanában. Régebbről tudnék...gondolom a Lovely Complex meg volt már. (?)

Cloud

Star Driver

Mondanátok erről egy két dolgot? Mecha cucc ha jól gondolom.

Cobra

Szerintem nem akarod megnézni :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


White SeeD

Nincs vele semmi gond, csak egyeseken kitör a melegfóbia ha meglátják :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

-OJ-

Quote from: Cloud on 2013-05-11, 23:19:01
Star Driver
Mondanátok erről egy két dolgot? Mecha cucc ha jól gondolom.

It's fabulous! :Kiraly:
Ha a néző el tudja fogadni a csicsás kinézetet, akkor egész szórakoztató. A sztori nem túl fontos, minden hétre akad egy ellen akit le kell nyomni, a végére pedig lesz egy személyes/családi szál is, de az sem túl drámai.
A heti csaták sem túl hosszúak, rendszerint minden részben lejátsszák a fenti belépőt, aztán egy jól irányzott ütéssel/vágással lerendez mindenkit, előtte/utána pedig iskolai slice-of-life megy, ahová természetesen az ellenfelek is járnak.

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-05-12, 11:01:08
Quote from: Cloud on 2013-05-11, 23:19:01
Star Driver
Mondanátok erről egy két dolgot? Mecha cucc ha jól gondolom.

It's fabulous! :Kiraly:
Ha a néző el tudja fogadni a csicsás kinézetet, akkor egész szórakoztató. A sztori nem túl fontos, minden hétre akad egy ellen akit le kell nyomni, a végére pedig lesz egy személyes/családi szál is, de az sem túl drámai.
A heti csaták sem túl hosszúak, rendszerint minden részben lejátsszák a fenti belépőt, aztán egy jól irányzott ütéssel/vágással lerendez mindenkit, előtte/utána pedig iskolai slice-of-life megy, ahová természetesen az ellenfelek is járnak.

Vannak még mecha-k, amiket még én sem akarok megnézni!  :lul: :rotfl: Bár lehet, hogy egyszer majd időt szánok rá, csak hogy legyen mitől nevetőgörcsöt kapni.  ::) Nem árt, ha az ember néha vígjátékot is néz, hiába szeretem inkább a komolyabb darabokat.

Apropó tudtok valami hasonlót ajánlani, mint a Gargantia?

Cloud

Quote from: -OJ- on 2013-05-12, 11:01:08
Quote from: Cloud on 2013-05-11, 23:19:01
Star Driver
Mondanátok erről egy két dolgot? Mecha cucc ha jól gondolom.

It's fabulous! :Kiraly:
Ha a néző el tudja fogadni a csicsás kinézetet, akkor egész szórakoztató. A sztori nem túl fontos, minden hétre akad egy ellen akit le kell nyomni, a végére pedig lesz egy személyes/családi szál is, de az sem túl drámai.
A heti csaták sem túl hosszúak, rendszerint minden részben lejátsszák a fenti belépőt, aztán egy jól irányzott ütéssel/vágással lerendez mindenkit, előtte/utána pedig iskolai slice-of-life megy, ahová természetesen az ellenfelek is járnak.

Voltam olyan balga hogy belekezdtem, így már csak azért is be fogom fejezni, akármennyire is gáz.

-OJ-

Quote from: Cloud on 2013-05-17, 21:50:14
Voltam olyan balga hogy belekezdtem, így már csak azért is be fogom fejezni, akármennyire is gáz.

Tíz rész után én is dobtam, míg futott. De később egyben ledaráltam a maradék részeket, és nem volt olyan rossz, a befejezéshez is összehoztak egy tisztességes konfliktust ami az egész sorozat alatt érett.



Quote from: Zelda on 2013-05-17, 21:43:39
Apropó tudtok valami hasonlót ajánlani, mint a Gargantia?

Ott a Macross összes, de különösen a Frontier, amely ugyanazt az űrháborút vázolja fel.
Vandread, amiben a srác egy halom nő közé kerül.
Full Metal Panic!-ban is ugyanez a szitu, ha még nem láttad.

Dreamcleaver

Quote from: -OJ- on 2013-05-17, 22:38:33
Quote from: Zelda on 2013-05-17, 21:43:39
Apropó tudtok valami hasonlót ajánlani, mint a Gargantia?

Ott a Macross összes, de különösen a Frontier, amely ugyanazt az űrháborút vázolja fel.
Vandread, amiben a srác egy halom nő közé kerül.
Full Metal Panic!-ban is ugyanez a szitu, ha még nem láttad.

Fumoffu <3   :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cheesy

Sakigake!! Otoko Juku

Avagy 'overly manly man's anime' :)
Adott egy seregnyi, rosszarcú "söpredék" akiket egyik suli sem akar befogadni, mert mindenhonnan kirúgták őket, aggresszivitásuk, különcségük miatt. Az ő utolsó lehetőségük az Otokojuku magán"iskola", ahol "végigvezetik őket a férfivá válás útján"  :haha:

Igazi 80-as évek (hiszen 1988-as anime) hangulatát és grafikáját (erősen emlékeztet a DB korai részeire, a vonaltechnika és színek miatt, de csak részben!) idézi, baromira erős, a jakuza-romantikával átitatott filmekre jellemző kifigurázott, eltúlzott klisékkel. Ez amúgy az egész sorozatra jellemző, jó poénok születnek így benne.  :lul:
Minden karakter egy kigyúrt izompacsirta állat, főleg az instructorok, az igazgató változatos és bőbeszédű karakterét a tolmácsa szócsöve remekül kiegészíti, mert az ő szavainak súlya és rendkívüli jelentősége van :)

4. epizódnál tartok, HnG fansub.
Csak ajánlani tudom, aki vevő egy kis nosztalgiázásra és nevetésre ^^

Zelda

Quote from: Dreamcleaver on 2013-05-18, 01:38:23
Quote from: -OJ- on 2013-05-17, 22:38:33
Quote from: Zelda on 2013-05-17, 21:43:39
Apropó tudtok valami hasonlót ajánlani, mint a Gargantia?

Ott a Macross összes, de különösen a Frontier, amely ugyanazt az űrháborút vázolja fel.
Vandread, amiben a srác egy halom nő közé kerül.
Full Metal Panic!-ban is ugyanez a szitu, ha még nem láttad.
Fumoffu <3   :D
Ahh, Vandread, FMP, FMP Fumoffu kilőve, ezeken már vagy 3 éve túl vagyok... xD De a Macross-on gondolkozom, csak most túlságosan leköt az Oregairu  :lul: Meg volt valami Water World, amit valami más fórumon emlegettek, arról tud valaki valamit?
Köszi az ötleteket amúgy!!!

Cobra

A Waterworld az egy hollywoodi film, csodálom, hogy nem ismered. Egyébként erősen arra hasonlít az anime, bár abban nincsenek mechek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-05-18, 17:20:28
A Waterworld az egy hollywoodi film, csodálom, hogy nem ismered. Egyébként erősen arra hasonlít az anime, bár abban nincsenek mechek.
I see... Hát, már nagyon ritkán nézek normális filmeket, valamiért az elmúlt évek alatt mind inkább az anime-k világába csusszantam bele, talán mert csak itt találtam olyan sztorikat, amik igazán lekötnek, így magamat ismerve egyáltalán nem furcsa, hogy nem ismerem a filmet xD
De így valószínűleg meg fogom nézni, és kösz az infót!

chilip

Quote from: Zelda on 2013-05-19, 11:44:51
Quote from: Cobra on 2013-05-18, 17:20:28
A Waterworld az egy hollywoodi film, csodálom, hogy nem ismered. Egyébként erősen arra hasonlít az anime, bár abban nincsenek mechek.
I see... Hát, már nagyon ritkán nézek normális filmeket, valamiért az elmúlt évek alatt mind inkább az anime-k világába csusszantam bele, talán mert csak itt találtam olyan sztorikat, amik igazán lekötnek, így magamat ismerve egyáltalán nem furcsa, hogy nem ismerem a filmet xD
De így valószínűleg meg fogom nézni, és kösz az infót!

waterworld az 1995ös Kevin Costner film :)

Cloud

Ha már ajánlás, Jormungand-hoz hasonló anime létezik?

-OJ-

Black Lagoon, Canaan, DOGS: Bullets & Carnage

Cobra

Quote from: chilip on 2013-05-19, 13:27:01
waterworld az 1995ös Kevin Costner film :)
Pont ez a baj, túl fiatal  :zomg: hogy ismerje.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-05-19, 20:01:24
Quote from: chilip on 2013-05-19, 13:27:01
waterworld az 1995ös Kevin Costner film :)
Pont ez a baj, túl fiatal  :zomg: hogy ismerje.
Hey, hey már így is legalább 10 évvel öregebbnek érzem magam, az elmúlt 5 év eseményei után, amik velem történtek... Jól vagyok én 23 évesnek, köszönöm szépen! xD
Ja, aki ajánlotta a Macrosst... Bejövős, köszi szépen!

kelvor

Nagyon szemezek a Gintama-val, de túl hosszúnak tűnik, érdemes belekezdeni? Van azért főszál vagy random ökörségek részről-részre?

NLZ

Quote from: kelvor on 2013-06-06, 19:11:34
Nagyon szemezek a Gintama-val, de túl hosszúnak tűnik, érdemes belekezdeni? Van azért főszál vagy random ökörségek részről-részre?
Én anno próbálkoztam vele, de úgy 40 rész után dobtam. Vannak benne jó poénok, de tényleg semmi sztori, csak lebegteti, h lehetne.
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2013-06-06, 19:28:01
Quote from: kelvor on 2013-06-06, 19:11:34
Nagyon szemezek a Gintama-val, de túl hosszúnak tűnik, érdemes belekezdeni? Van azért főszál vagy random ökörségek részről-részre?
Én anno próbálkoztam vele, de úgy 40 rész után dobtam. Vannak benne jó poénok, de tényleg semmi sztori, csak lebegteti, h lehetne.
+1, bár én nem mondanám, hogy dobtam. Majd egyszer biztos folytatom (na persze), ott van a Crunchyroll queue-ban, de majd' két éve hozzá se nyúltam.
Amúgy nem rossz cucc, sokan imádják, szerintem tégy vele egy próbát, aztán ha ~10 rész után nem tetszik, dobhatod.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zelda

Quote from: motifator on 2013-06-06, 19:33:13
Quote from: NLZ on 2013-06-06, 19:28:01
Quote from: kelvor on 2013-06-06, 19:11:34
Nagyon szemezek a Gintama-val, de túl hosszúnak tűnik, érdemes belekezdeni? Van azért főszál vagy random ökörségek részről-részre?
Én anno próbálkoztam vele, de úgy 40 rész után dobtam. Vannak benne jó poénok, de tényleg semmi sztori, csak lebegteti, h lehetne.
+1, bár én nem mondanám, hogy dobtam. Majd egyszer biztos folytatom (na persze), ott van a Crunchyroll queue-ban, de majd' két éve hozzá se nyúltam.
Amúgy nem rossz cucc, sokan imádják, szerintem tégy vele egy próbát, aztán ha ~10 rész után nem tetszik, dobhatod.
Szerintem a Gintama-hoz nagyon NAGYON otaku-nak kell lenni... xD Én is bepróbálkoztam vele úgy egy éve, de nekem sem ment tovább 20 résznél, mert az előttem szólókhoz hasonlóan nekem is nagyon hiányzott egy rendes és stabil storyline. Persze ez is egy stílus, de én azért mégis sajnálom, mert a karakterek nagyon jól ki vannak találva...

Leara

Nekem is sokáig tartott végignézni a Gintamát, többször tartottam közben hosszabb szüneteket, de így utólag azt mondom, hogy megérte. Az 1-1 részes sztorik nekem mondjuk túl hullámzóak voltak, általában mindig azoknál adtam fel egy kicsit, de a hosszabb arcok többsége viszont nagyon jó volt. Szerintem megéri belenézni, aztán max. ha bírod a karaktereket, de a random sztorik untatnak, akkor nézd meg, hol vannak a hosszabb arcok és legalább azokat lesd meg :). Továbbra is azt mondom, hogy  a Hunter x hunter mellett a Gintamában vannak a legjobb akciójelenetek (már ami a shouneneket illeti).
MAL

kelvor

 :merci:

Belelesek akkor, maximum kis adagokba fogom fogyasztani.  :smile:

Zelda

Most néztem meg a Papa no Iukoto wo kikinasai-t, s bár a végefelé kicsit laposnak éreztem, maga a műfaj tetszik, és mostanában amúgy is nyugisabb darabokat szeretnék nézni, ahhoz van kedvem. Tudnátok ajánlani a fentihez hasonlót? (Usagi drop-ot már láttam, az tündéri volt.) Illetve másik opció lehet a Tonari no kaibutsu-kun-hoz hasonló darab, azt is nagyon bírtam...
De az sem baj, ha az AnoHana-hoz áll közelebb.  :D Köszke!!!

Leara

Esetleg az Aishiteruze Baby? Mondjuk a Papa no iukoto wo kikinasait nem láttam, de elolvasva a sztoriját, valamennyire hasonlíthatnak egymásra :D.
MAL

Cloud

Erőteljes mecha hiányom van, szóval van itten egy lista, ezekből szemezek. Melyiket éri meg szerintetek?

Asura Cryin`
Break Blade
Gun X Sword
Muv-luv
Zegapain
Gunbuster
Gundam Unicorn ( egy rész van még hátra belőle, de akkor is, Gundam. :D )

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2013-07-07, 21:28:28
Erőteljes mecha hiányom van, szóval van itten egy lista, ezekből szemezek. Melyiket éri meg szerintetek?

Asura Cryin`
Break Blade
Gun X Sword
Muv-luv
Zegapain
Gunbuster
Gundam Unicorn ( egy rész van még hátra belőle, de akkor is, Gundam. :D )

A Break Blade jó, a Zegapain nem egy nagy szám.