Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: .Attila on 2007-10-13, 17:36:55
szerk.: szélsőséges Suiseiseki típus? Suiseiseki nem volt már eleve az, vagy az a szereplő még inkább az? :)
Ha láttad a Black Lagoont, akkor képzeld el Levi és Suiseiseki keverékét :D


.Attila

Láttam. Kicsit nehéz ezt így most elképzelni :)

chilip

Quote from: Gmer on 2007-10-13, 17:53:08
Quote from: chilip on 2007-10-13, 17:49:19
gmer, avád miből van?
Shakugan no Shana -> Shana -> fanart
(de népszerű ez az avatar xD)

köcce

kelvor

#573
Comedy elég tág műfaj.  :D Én elsősorban a romantikus komédiákat kedvelem. Régebbiek közül ott van a Love Hina, vagy School Rumble. 2007-ben a Lovely Complex meg a Seto no Hanayome az ami nagyon bejött ebben a műfajban. History`s Strongest Disciple Kenichi is nagyon jó, ha nem idegenkedsz a harcművészettől.

Ha kimondottan  ecchi animét keresel akkor Green Green, vagy Amaenaide yo.

Ezek mellé még hozzárakod az Azumanga Daiou-t (ami remek darab)  kész agyhalál. Ami nagyon tud fájni és tényleg elég elvetemülten agyfárasztó az a Excel Saga. Nagyon sokan szeretik pont ez miatt, de nekem az már sok volt. Persze rengeteg van még...oldalakat lehetne írni, én most csak pár kedvencet írtam le.  :smile:

Seirei No Moriboto-hoz hasonló nem sok van. Elég egyedi a cucc, ha a hangulatát és a megvalósítást nézzük. Történetileg van hasonló, de inkább azokat nem írom.  :smile:

Szerk.: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu-t majdnem kifelejtettem, szintén remek darab.

chilip

Ninja Nonsense is elég kemény komédiás cucc  :jee: csak az első rész első fele lett kicsit lapos, de vhol el kell kezdeni...  :D

Lazzaret

Olyan animet keresek ami mai darab, hosszú (vagyis Movie), lehetőleg könnyen emészthető legyen és van hozzá magyar felirat :D Sajna nincs sok időm olvasgatni a portálokat ezért kérem a segítségeteket. A válaszokat privibe ha tudnátok mert nem tudom mikor lesz időm megint felszaladni fórumozni. Köcce előre is.


www.arkangyalok.uw.hu

Solid Snake

Toki wo Kakeru Shoujo kell neked.
AA-n leszedhető "videóstul-magyar feliratostul".

Member

Erről vki valamit? Már lent pihen a kolis gépeken, csak haza kell hoznom, de az AAs értékeléseknek ritkán hiszek, gondoltam, rákérdezek itt.
(Látom, gót lesz benne :/)

minuszmiki

Nem olyan régen nekiálltam nézni, látványos pszichedelikus cuccnak tűnt az első rész alapján. Meg is nézem ma éjjel, aztán írok bővebben.

Manitu

Ja, nagyjából erről van szó. Meg marha jó a zenéje. Érdemes meglesni.


Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-11-24, 16:37:04
Meg is nézem ma éjjel,

:tezsvir: én is én is  :merci:
edit: hát ennek nem csak a zenéje jo  :jee:

minuszmiki

Én meg nem találtam meg a dvdt, amire kiírtam, biztos kölcsönadtam, letölteni meg nem akarom még egyszer. Úgyhogy ezzel még várok kicsit. ^^

Solid Snake

Quote from: Zanador on 2007-11-29, 09:16:59
Toki wo kakeru shoujo

Ettől most úgy érzem jobb a napom. Tudtok még hasonlót? :)

Romantika/"slice of life"/látványos képi világ hasonlóságban:
The Place Promised in Our Early Days
Byousoku 5 cm

Időutazós animét pedig nem nagyon ismerek, ha aszerint kellene hasonlót ajánlani.

kelvor

Ha már így feljött a téma, ismer valaki időutazós animét, amit érdemes is megtekinteni?

Zanador

Quote from: Solid Snake on 2007-11-29, 12:50:46
Romantika/"slice of life"/látványos képi világ hasonlóságban:
The Place Promised in Our Early Days
Byousoku 5 cm

Időutazós animét pedig nem nagyon ismerek, ha aszerint kellene hasonlót ajánlani.
Hmm, kösz. Igen, Shinkai Makoto alkotásai tényleg hasonló stilsúak, és a Byousoku 5cm-t még nem láttam (ki is ment a fejemből, mivel elfüstölt az előző vinyóval, azóta nem volt szem előtt).

Időutazósról meg nem tudok, dehát itt sokaknak hosszabb a megnézett animék-listája, mint nekem az amiről egyáltalán hallottam..
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Zsiga

Quote from: kelvor on 2007-11-29, 13:00:58
Ha már így feljött a téma, ismer valaki időutazós animét, amit érdemes is megtekinteni?
aniDB / Time Travel

asd5ster

sziasztok

tudtok hasonló animet ajánlani mint a  naruto és a dragonball ??

Draconire

Quote from: asd5ster on 2007-11-29, 17:09:33
sziasztok

tudtok hasonló animet ajánlani mint a  naruto és a dragonball ??

Inuyasha, Bible Black

+ még egy kis extra: Boku no Pico - méghozzá magyar felirattal!
http://torrents.thepiratebay.org/3769831/Boku_no_Pico_1._HunSub.3769831.TPB.torrent
http://torrents.thepiratebay.org/3769833/Boku_no_Pico_2._HunSub_-_Pico_Chiko.3769833.TPB.torrent

Az Inuyasha nem biztos, hogy tetszeni fog, de a többi nem rossz, jó kis harcok vannak bennük. Esetleg még a Bleach érdekelhet, de a BB-t, meg a Pico-t kötelező látnia egy shounen fannak! ;)

Gregory

#588
Quote from: Gmer on 2007-11-29, 17:21:20
Bible Black

+ még egy kis extra: Boku no Pico - méghozzá magyar felirattal!
http://torrents.thepiratebay.org/3769831/Boku_no_Pico_1._HunSub.3769831.TPB.torrent
http://torrents.thepiratebay.org/3769833/Boku_no_Pico_2._HunSub_-_Pico_Chiko.3769833.TPB.torrent
:jee: Remekművek :D

Szerk: Olyan animét/mangát keresnék, aminek van valami köze az irl is megtalálható harcművészetekhez.
Példának leginkább a Kenichi-t tudnám felhozni, amiben volt thai-box, chinese kenpo, ju jitsu és karate is.
Eddig a Grappler Baki volt az egyetlen, amit azóta találtam, és ezt is már Anon ajánlotta.

Draconire

#589
Quote from: Gregory on 2007-11-29, 17:37:28
Szerk: Olyan animét/mangát keresnék, aminek van valami köze az irl is megtalálható harcművészetekhez.
Példának leginkább a Kenichi-t tudnám felhozni, amiben volt thai-box, chinese kenpo, ju jitsu és karate is.
Eddig a Grappler Baki volt az egyetlen, amit azóta találtam, és ezt is már Anon ajánlotta.

Tenjou Tenge - fuck yeah, capoeira.
szerk.: Bár nem túl jelentős/reális ezen oldala, de kellemes bónusz.

asd5ster


Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-11-29, 15:17:48
Quote from: kelvor on 2007-11-29, 13:00:58
Ha már így feljött a téma, ismer valaki időutazós animét, amit érdemes is megtekinteni?
aniDB / Time Travel
:lol: Majdnem mondtam, hogy még nem nagyon találkoztam ilyesmivel, közben ennek a listának a felét már láttam :D Valahogy nem az időutazás ugrik be elsőnek róluk, pedig tényleg :)


Zanador

Quote from: Manitu on 2007-11-29, 22:22:58
Quote from: Zsiga on 2007-11-29, 15:17:48
Quote from: kelvor on 2007-11-29, 13:00:58
Ha már így feljött a téma, ismer valaki időutazós animét, amit érdemes is megtekinteni?
aniDB / Time Travel
:lol: Majdnem mondtam, hogy még nem nagyon találkoztam ilyesmivel, közben ennek a listának a felét már láttam :D Valahogy nem az időutazás ugrik be elsőnek róluk, pedig tényleg :)
Ok, én be is irtam, hogy nem láttam időutazósat, a listára ránézve meg azért párat elméletben mégis, csakhát.. pl a Haruhi az szerintem minden, csak nem az (még ha spoilerspoiler), Inuyasha.. ok, valahogy az az érzésem, hogy aki időutazást akar, az nem ezt keresi :D, Green Green :rolleyes: na még ezt láttam innen. Ennyi erővel miért nincs ott az Air is a felsoroltak közt? kb ugyanannyi van mindkettőben. :D Szóval úgy összegésszében tartom az állitásomat.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kelvor

Manitu  :tezsvir:

Pont ezért kérdeztem itt rá, mert animedbn hasonlókat dobott ki nekem is, mint az inu meg a green stb. Na mindegy, körülnézek manga téren is hátha találok  valamit ebben a témában ami a fogamra való. 

Manitu

Jó az a lista, a Noein mondjuk nem időutazás, hanem párhuzamos dimenziók, a többinél meg amit láttam, majdnem mindnél spoiler :) Haruhi is időutazós, várd csak ki a következő évadot. [spoiler]Van rá egy söröm, hogy a Tanabata benne lesz :)[/spoiler]


Kassh

tud valaki ajánlani olyasmi rajzolású meg történetű (értsd látványos fájtok, egy kis (vagy akár több is) románc, jó történet) mint a Fate Stay Night? :)
ma fejeztem be és nagyon megtetszett aztán próbáltam wikin körülnézni de egyszerűbb ha ti mondotok párat :D
ty :) :merci:

Zsiga

Quote from: Kassh on 2007-12-26, 02:37:34
tud valaki ajánlani olyasmi rajzolású meg történetű (értsd látványos fájtok, egy kis (vagy akár több is) románc, jó történet) mint a Fate Stay Night? :)
ma fejeztem be és nagyon megtetszett aztán próbáltam wikin körülnézni de egyszerűbb ha ti mondotok párat :D
ty :) :merci:
http://www.anime-planet.com/anirec/1020.html

Gregory

Valami romantikus + ecchi animét/mangát keresnék, minél kevesebb drámával, és rendes befejezéssel/lezárással.
Olyan Onegai Teacher, Onegai Twins jellegűre gondoltam volna, de nem nagyon találtam, azt pedig sajnos nem találom a leírásokban, h lesz-e rendes lezárása, vagy sem.
Előre is thx

kelvor

Ai Yori Aoshi / Enishi, Vandread, Chobits. Ezek ugrottak be így hírtelen. Nekem egyedül a Chobits vége nem tetszett, de ez egyéni szoc. problm.

minuszmiki

Nekem a Chobits, Goshuushou-sama Ninomiya-kun, Midori no Hibi, Tonagura ugrottak be, úgy emlékszem, ezek nagyjából le vannak zárva. (Btw a Chobits végével én sem voltam teljesen elégedett)