Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Flaser

Nemrég láttam a moziban - mint igazi Asimov fan erõs fenntartásokkal kezeltem az egész ügyet, de próbáltam önmagában is értékelni.

Tapasztaltom összefoglalva:
-jó pont - a filmben van nyomozás, a klasszikus Asimov sztorikhoz illeszkedve; jó a történet üteme, nekem idõben esett le minden fordulat; ugyan elsõ látásra nem úgy tûnik, de mégsem a megvadult Franestein szörny 1000-dik feldolgozásról van szó
-rossz pont - fölösleges akció orgia, Will Smith itt ugyan cinikus, de itt sem tuja levetkõzni a lökött fickó imázsgt; a robot filozófia beható ismeretével érthetted mi mozgatja a szereplõket, de ez péusztán a filmbõl egyûáltalán nem jön át; nem ártott volna a szokások Amcsi 1x1 tudományos magyarázatok helyett pár tényleges párbeszéd - ezt fájt a legjobban, nicsenek a sztori-t elõrevivõ beszólásokon kívül semmiféle interacíó a szereplõk közt, hiányzott az Asimovi vizsgálódó intelligens fõhõs, aki az elõítéleteit levetve valódi rálátást nyer a világra
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Azt hallottam róla hogy látványos és jó film, de a hollywoodi trágyából valahogy nagyon kiábrándultam mostanában, megaztán ott van Will Smith aki a Bad boyszal nagyon aláásta magát (még egy olyan hülye és kiszámitható film nincs a földön).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Damnatus

Hali!

Vigyázat, néhol SPOILER
Aki olvasta Asimovot, és azt várta, ami a könyvben lesz, az valószínûleg csalódott. Aki fel volt készülve arra, hogy ez "hollywood"-i változat lesz, annak akár jó is lehetett a film. Látványeffektjei valóban jók, az új robotok megformálása is tetszett. Nekem a sok sablon nem jött be, pl. maga a karakter, akit Will Smith alakít, továbbá a "fel kell függeszteni a rendõrt, hogy megoldja az ügyet", és a "minden rendõrfõnök fekete" stb. dolgok sem. Ahhoz képest, hogy milyen ügyesnek kéne lennie a robotoknak, a túl nagy számban való szerepeltetésükért is kár. Mi félelmetes van bennük, ha hullanak mint a legyek?

Flaser

Asimov robotjai önmagukban egyáltalán nem félelmetesek: az amit az ilyen abszolút alávetett lények hoznak ki az emberekbõl már annál inkább.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Damnatus

Hali!

Én a film robotjairól beszétem. Úgy hullanak, mint a legyek, túl könnyû õket legyõzni. (ott henteli õket Smith a végén)

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Én a film robotjairól beszétem. Úgy hullanak, mint a legyek, túl könnyû õket legyõzni. (ott henteli õket Smith a végén)

Damnatus! Ha megvan gépen elkérném!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Kézikamerás volt, 1 cd-s nem olyan jó minõség, szóval letöröltem.

Kvikveg

Ki vagyok akadva.
Konyvarus: Asimov: En, a Robot /novellak/
Boriton: Will Smith!  :eek:
Es amikor megkerdeztem mi van a konyvben, azt mondtak, a film van leirva!
Be volt csomagolva ott, nem tudtam belenezni, kesobb a Libriben igen. A novellak vannak benne.
Kesz. KO. :(

Persze ha a jo odalat nezzuk, legalabb kiadtak...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hali!

Remélem Asimov nagyobb hatást fog tenni arra, aki elolvassa, mint Will Smith

Karma XXL

Ma reggel, Pestre indulva gondoltam, hogy el kéne olvasni :) Lekaptam a polcról és mentem vonatozni :) Kb. 10 perce fejeztem be a könyvet, és ismét nem csalódtam Asimovban!  :lazza:

Amúgy ez egy 1991es kiadás volt, de legalább teljes (a szovjet korban valamiért kihagyták a 9. novellát  :rolleyes:  :uzi: )

A film... hát, nem láttam, de érzem, hogy egy ilyen könyvet mennyire el tudnak barmolni

 :rolleyes:

Rounin

Hentelés??? Miféle hentelés? Ezek után meg sem nézem. Nekem Asimov nem ezt jelenti :(

Damnatus

Hali!

Will Smith rekordot dönt a lõfegyveres robotirtásban (igaz, csak a végén).

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Will Smith rekordot dönt a lõfegyveres robotirtásban (igaz, csak a végén).

Muha. Sugoi. Wow. Kewl. Aztamindenit.

Szerintem az életben nem fogunk megérni normális Asimov feldolgozást. Pedig az Alapítváény sorozat megérné. Még talán a Gyûrûk Urát is lekörözné:)

Damnatus

Hali!

Bele se merek gondolni, hogy abból mit hoznának ki az amcsi filmgyárak.

Suszi

Hali.

Nekem tetszett, annak ellenére, hogy nem igazodott a megszokott Asimovi stílushoz. A látvány jó volt, a történet ugyan néhol lagymatag, de ugyanakkor fordulékony is. Will nem alakított valami nagyot, de hát ezt már megszoktuk tõle.  :)

Kvikveg

Nnna. Megneztem.
Jaj. Csak ennyi. Az egeszben volt 2-3 poen, a latvanyvilag szep, de kulonben z kategoria. Will Smith meg kilog a szerepbol egyszeruen.
Ez fajt.

Azon meg jot rohogtem, hogy pont a moziban ulo, tehat a jeggyel rendelkezo emberkeknek mutatjak be a 'filmet letolteni bun' c kis szosszenetet...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Eljött az idõ, mikor panasz érte a Japán/Filmek topicot, amiért nem japán filmekrõl is merészeltünk benne értekezni. Ezen ne múljon! Én úgyis imádok topicot nyitni. :D

Szóval akkor ide jöhet mindenféle filmes dolog, ami nem japán.

(Azt, hogy a koreai és a kínai filmek ide kerüljenek, a Japán/Filmek topicba, vagy esetleg nyissunk neki egy harmadikat, majd egy felsõbb intézkedés során megtudjuk.  :rolleyes:  :hehe: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Hát ha már lett egy ilye topic megkérdezném, hogy megvette-e valaki a Kutyaszorítóban DVD-t. Mostanában jelent meg . Én nagyon szeretem a filmet, de nem tudom megéri e megvenni.  :) Mostanában annyi xar hibás DVD-rõl hallani, pedig nem túl olcsók  :(
Tényleg szereti itt valaki egyátalán rajtam kívül Tarantino-t? Mintha még nem olvastam volna róla itt. :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Szvsz mindenki szereti Tarantinó 1 vagy 2 filmjét.

Xipe

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

#20
Quote from: XipeDesperado
A Desperadot Rodriguez rendezte, nem Tarantino.  :ejnye:
Egyébként én is szeretem  :jee:
Amiket õ rendezett: Kutyaszorítóban, Ponyvaregény, Nény szoba (egyik jelenet), Jackie Brown, Kill Bill 1-2
Nálunk ezeket lehetett látni. Tudtommal rendezett vmi sorozatokat is, de azokat nem ismerem.
Forgatókönyv: Tiszta románc, Alkonyattól pirkadatig, Született gyilkosok :jee:, és a saját filmjei.
Bocs, ha vmit kihagytam.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnA Desperadot Rodriguez rendezte, nem Tarantino.  :ejnye:
Egyébként én is szeretem  :jee:
Amiket õ rendezett: Kutyaszorítóban, Ponyvaregény, Nény szoba (egyik jelenet), Jackie Brown, Kill Bill 1-2
Nálunk ezeket lehetett látni. Tudtommal rendezett vmi sorozatokat is, de azokat nem ismerem.


egy szoval nem mondtam hogy o rendezte volna.
abban csak kinyirtak.

Tarantino film?
Natural Born Killers
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipeegy szoval nem mondtam hogy o rendezte volna.
abban csak kinyirtak.

Tarantino film?
Natural Born Killers
Az pedig Oliver Stone, de õ írta a forgatókönyvet (fent írtam)  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Mattanja

Quote from: RamizEljött az idõ, mikor panasz érte a Japán/Filmek topicot, amiért nem japán filmekrõl is merészeltünk benne értekezni.
Az már korábban is eljött, csak nem figyeltél. :)
Quote from: DjinnTényleg szereti itt valaki egyátalán rajtam kívül Tarantino-t?
Ponyvaregény , Kill Bill .
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiPonyvaregény , Kill Bill .
:D:D Ezeket nem láttam még. Fõleg a Ponyvaregényes tetszik.  :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnAz pedig Oliver Stone, de õ írta a forgatókönyvet (fent írtam)  :)


na jo, feladom.
akkor is Tarantino film volt.
en megyek es nezem a The Passion of the Christ-ot.
most jon a kedvenc reszem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

A héten láttam. Magyar rajzfilm. Nem rossz. Romeó és Júlia egy ici picit másképp
Olyan magyar niggeres-gettós, csak itt Rákoczi téri cigik meg magyar stricik vannak. Rengeteg a való életbõl származó dolog van megspékelve idióta fordulatokkal. Olyan, mintha kifordítanák a társadalmat. Feküdtem a poénjain, ugyanakkor remekül rámutat a kõkemény valóságra és az ottaniak siralmas helyzetére. Jó film, kicsit fura rajzstílussal.

Feldin

Quote from: DjinnHát ha már lett egy ilye topic megkérdezném, hogy megvette-e valaki a Kutyaszorítóban DVD-t. Mostanában jelent meg . Én nagyon szeretem a filmet, de nem tudom megéri e megvenni.  :) Mostanában annyi xar hibás DVD-rõl hallani, pedig nem túl olcsók  :(
Tényleg szereti itt valaki egyátalán rajtam kívül Tarantino-t? Mintha még nem olvastam volna róla itt. :rolleyes:
Megvan gépen.
Madonna like a virgin :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pirula

Most láttam kb. egy hete a Kidobóst (Dodgeball). Az egy nagyon idióta humorú egy film, nem erõlteti meg mondjuk az agyat, de a rekeszizmok meggyúrására messze király. A sztori nagyjából: két rivális edzõterem egymás mellett. Az egyik megy, a másik nem, ezért a lóvés meg akarja venni csórót, akik természetesen elkezdenek gürizni a pénzért. Hogy hogyan? Hát neveznek a nemzetközi kidobós bajnokságon! Persze errõl az ellenfél is tudomást szerez és indul a saját csapatával. Aki szereti a Ben Stiller-féle ökörködést - Zoolander és társai - annak ez is be fog jönni.

Ramiz

#29
Utálom Ben Stillert.
Szeretem Tarantino-t.
Egy dologért nem szeretem Tarantino-t.
Lásd: Japán/Filmek topic (egy kis reklám... :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!